HELMO Stichting Ponyrijden gehandi capten Zeeland kreeg een cheque Spruijt gaf behang- afdeling de ruimte Wigwam"-kleuters maakten in De Abdy" hun eigen slaatjes BIJOU Met „de Magneet" alvast 2 uur in wereld van blijde vakantie" GESLOTEN VAKANTIEREIZEN 99 Eenmalige aanbieding REIS/WEEKENDTASSEN Wegens verbouwing Uit de Zeeuwse eolleete TENTOON STELLINGS AGENDA WEEKENDDIENSTEN Voorproefje van vakantievreugd BOETIEK 77e jaargang no. 7 - woensdag 12 februari 1975 ZEEUWSE VNUTSSPAARBANK 99 De zaak op de hoek STARTSHOT" VOOR FOTO- EN DIAWEDSTRIJD LANGE DELFT 61 - MIDDELBURG De Faam WAARIN OPGENOMEN ..GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE MET DF. VLISSINGER HUIS-A AN-HUIS OP GEHEEL WALCHEREN Maak het n gemakkelijkalle geldzaken aan een adres ook voor Tijdens een korte plechtigheid werd vorige week in de b. en w. kamer van het Vlissingse stadhuis, de nog vry Jonge Stichting Ponyryden gehandicapten Zeeland een bedrag van 947,- djker, een bedrag afkomstig uit de Zeeuwse Collecte. Iedere gemeente waar deze kollekte wordt gehouden, ontvangt een gedeelte van de opbrengst in die gemeente voor een specifiek doel in diezelfde gemeente. Op advies van de afdeling Vlissingen, Souburg en Ritthem van de Zeeuwse Vrouwenraad die ieder jaar de nodige bemoeienissen heeft met deze kollekte, werd besloten dit keer het bedrag te schenken aan de Stichting Ponyryden gehandicapten Zeeland. Mevrouw M. Westerhout - van Sparrentak overhandigde de cheque aan de Stichtingsvoorzitter, de heer T. van Tongeren. Burgemeester Westerhout opende de bijeenkomst waarbij hij opmerkte het alleszins de moeite waard te vinden de overhandiging van de cheque een speciaal tintje te geven. Hij wees even op vde moeilijkheden waarmee de Stichting te kampen heeft gehad onder meer bij het vinden van een permanent onder komen dat eerst gevestigd was op het industrieterrein bij de Vlissingse Buitenhaven, maar nu verplaatst is naar een terrein aan de Lange Leenweg. De gemeente Vlissingen was bij een en ander nauw betrokken geweest en de burgemeester was blij nu ook eens iets fijns te kunnen doen voor de Stichting. Hierna overhandigde hij de cheque aan zijn echtgenote, namens het college van b. en w., die de cheque had ontvangen. Mevrouw Westerhout toonde zich eveneens verheugd met wat zij noemde een rechtstreeks kontakt tussen geld inzamelaars en de instantie die het geld gaat gebruiken. Zij noemde het opvallend dat de drie afdelingen van de Zeeuwse vrouwenraad na het door de sekretaresse mevr. Van Ginkel genomen initiatief, unaniem van oordeel waren, dat de Stichting Ponyrijden gehandicapten Zeeland het best met het bedrag van 947,- gediend zou zijn. "Ik begrijp best dat er nog meer geld nodig zal zijn", aldus mevrouw Westerhout, maar mag dit in ieder geval alvast een duw in de goede richting zijn?!" waarop ze de cheque op haar beurt aan de heer Van Tongeren overdroeg. De heer Van Tongeren bedankte in z'n toespraak de afdelingen van de Vrouwenraad en het college van b. en w. Ook hij ging even in op de moeilijkheden die er aanvankelijk waren geweest maar hij noemde snel een aantal positieve punten als: de tot standkoming van de Stichting, de uitstekende medewerking van de gemeente Vlissingen en de fijne welkome geldelijke bijdrage in de vorm van de juist verkregenn cheque. "We weten nog niet precies wat we ermee gaan doen", aldus de heer Van Tongeren, "maar we zullen het nuttig besteden. U bent in ieder geval uitgenodigd om wanneer alles in kannen en kruiken is straks, datgene wat we met behulp van dit geld hebben gekocht, te komen bewonderen". Hij stak niet onder stoelen of banken dat de Stichting het liefst een eigen manege- overdekt - zou hebben, wel beseft dat dit kwestie zal worden. alhoewel men een enorm dure i HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 13 tot en met woensdag 19 februari, do. 3.13 en 15.34, vr. 3.43 en 16.05, za. 4.14 en 16.34, zo. 4.44 en 17.05, ma. 5.16 en 17.42, di. 5.55 en 18.27, wo. 6.46 en 19.22. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer geiyk aan Westkapelle. Bij Spruijt*s Verf- behang- en glas- handel in Middelburg werd veertien dagen geleden 'n gloednieuwe speciale behangafdeling in gebruik genomen, een afdeling die is ondergebracht op de bovenverdieping van een van de twee winkelpanden. Aanleiding daartoe was het gebrek aan ruimte beneden om de enorme collectie behang goed onder de aandacht van de clienten te kunnen brengen. "Deze nieuwe afdeling is in feite ook nog maar een noodoniossing", aldus de .-~cr Sp;.ft. "jk zouden ,.\v liever naar achteren uitbreiden en de behangafdeling in z'n totaliteit daar onderbrengen. We weten echter niet wat ons als middenstanders in de Kromme Weele boven het hoofd hangt: de gemeenteraad maakt plannen om zoveel De kindertjes van De Wigwam, de kleuterschool aan de St. Jorisstraat in Middelburg, hadden vorige week vrydag onmiskenbaar "de dag van de maand" toen ze - als besluit van een projektmaand - een bezoek brachten aan het restaurant De Abdy in het Abdycomplex. Vermond als echte koks en kokkinnen togen ze er aan de slag om onder het toeziend oog van de heer AJ. de Raad fijne slaayes te maken. Ook voor dhr. en mevrouw De Raad was het een byzondere dag: 43 kleine kleuters over de vloer is geen dageiyks terugkerend genoegen! In het kader van een zekere vorm van voedingsleer, was de kleuters in een ca. vier weken geleden begonnen projekt, een en ander uit de doeken gedaan over de verschillende voedingsgewoonten, wat goed was om te eten, dat wil zeggen gezond, en wat je beter niet kunt doen. De hoofdleidster van de Wigwam- kleuterschool mevrouw T. Geeve - Prins "Een heleboel kinderen namen direkt alle geleerde zaken ter harte. Zo waren er heel wat die thuis geen wit brood meer beliefden, omdat bruin eigenlijk gezonder is, kinderen die niet meer zoveel snoepten, liever een stuk kaas op het brood namen dan zoet beleg etc. etc. Het idee slaat echt aan bij de kleuters, alleen is het nog maar de vraag hoeveel ervan blijft hangen. Aanvankelijk zijn we begonnen met allerlei middelen dingen te maken die met het onderwerp voeding te maken hadden. Zo werden er bijvoorbeeld vele collages gemaakt. Natuurlijk komt daarbij ook de kok ter sprake en vanzelfsprekend ook de eetgelegenheden als restaurants en hotels". Onder de kleuters van de Wigwam school bevindt zich ook een spruit van de heer en mevrouw De Raad en het is niet zo verwonderlijk dat het contact al snel gelegd was: de heer en mevrouw De Raad boden graag aan de kleuters te ontvangen om ze eens een en ander in het echt te kunnen laten zien, en bovendien ze zelf eens een slaatje klaar te kunnen laten maken. Dat dit tot gevolg zou hebben dat ze een zo enthousiaste" witgemutste kokx in de keuken zouden krijgen, hadden ze echter niet verwacht. Natuurlijk mochten de kleuters na afloop hun eigen produkten opeten, iets dat lang niet altijd meeviel: er waren nogal wat salades die groot waren uitge vallen, groter althans dan de kleine buikjes konden verwerken. Een ding staat in ieder geval al vast: de kleuters zullen het best nog eens een keertje over willen doen. model HOLIDAY Handig op reis. Enorme bergruimte. Royale afmetingen. Licht in gewicht, bijna onverslijtbaar. Ideaal voor vliegtuigreizen. model TRAVEL model JACKY Lange Delft 44 hoek Segeerstr. 4a MIDDELBURG mogelijk auto's uit de binnenstad te weren en het zou best eens kunnen zijn dat er hier straks geen auto meer voor de deur kan komen. Nou dan weet ik het allemaal nog zo net niet... Vandaar dat we maar even deze noodsprong hebben gemaakt". Moge het dan een noodsprong zijn, het resultaat mag er zijn. Men is er in geslaagd om een overzichtelijke, leuke, afdeling te creëren waar iedereen die een behang wil uitzoeken, op het gemakje en c - stoord zijn of haar ogen 'r ".«a IgjSlzn. Ruim 250 soorten behang in tal van uitvoeringen, zijn op uitwisselbare panelen, die draaibaar zijn opgesteld, aangebracht. Bovendien liggen er op de tafels van de twee decoratieve zitjes tal van staalboeken waar nog eens een groot aantal soorten behang in staan. Keus te over dus. "De laatste tijd is er vooral een enorme vraag naar de meer decoratieve soorten behang", aldus de heer Spruijt, "je ziet steeds meer mensen combinaties maken, bijvoorbeeld met bloemen en streep behang. Ook de heel moderne behangsoorten zijn erg in trek. Gemiddeld kan men stellen dat eens in de vier jaar van behang wordt veranderd. De één houdt het wat langer uit dan de ander met een bepaald dessin, maar vier jaar is zo'n beetje de doorsnee. Veel jongeren wisselen echter nog veel sneller". Op het ogenblik nemen ook steeds meer mensen rolgordijnen in huis, vaak gekombineerd met een zelfde kleur of motief in behang, gordijnen en in de slaapkamers ook nog een beddesprei in dezelfde tinten. Deze rolgordijnen worden door de fabriek precies op maat geleverd, vandaar dat er ook maar een model combinatie bij Spruijt staat opgesteld. Alle behangsoorten en natuurlijk ook het schuimvinyl dat het nog steeds goed doet, al is er een nieuwe soort - op papier basis - die in prijs aan trekkelijker is en de bovengenoemde rolgordijn-, behang en stof kombinaties, liggen zo'n beetje in een middenklasse wat de prijs betreft. Iedereen die geïnteresseerd is in een behangsoort kan bij Spruijt zonder enige koopver plichting naar binnen - boven - wandelen en om advies vragen. GOES Museum voor Zuid en Noord Beveland (Singelstraat 13, di/za 10-12/13.30-17) Jan Pantus, olieverf en akwarellen, 7 febr./l mrt. Kunst uit Zeeland (grafiek) 15 febr./5 mrt. Onder je voeten vandaan... en vlak onder je neus, aktuele archeologie en monumentenjaar 14 mrt./12 apr. SKB Zeeland-kunstuitleen (uitleen do./vrij 19-21 za. 13.30-17) vanaf 10 mrt. permanent. HULST Burgerzaal Stadhuis (Grote Markt, ma/za 8.30-12/13.30-17) portretten, schilderijen 5/19 mrt. werk Nederlandse leerlingen Academie voor Schone Kunsten Sint Niklaas 21 mrt./10 apr. Den Dullaert (Sportlaan 14. dag. 8.30- 21) Fons Bakx. Kokkie Holyrook 15/28 febr. Barbara Jean van der Braak, tekeningen 1/14 mrt. Galerie Van Gcyt (Steenstraat 20, ma/wo/za 9-12/14-18, zo 14.30-17) De Held van het Potspel, tekeningen en grafiek van William D. Kuik tot 25 febr. KAPELLE De Vroone (C.D. Vereekestraat 74, dag 9.30-11.30/13.30-17 bov. ma/wo/vrij 19.30-21) Kunst uit Zeeland (grafiek) 10/15 mrt. MIDDELBURG Vleeshal (Markt, ma/za 10-17, zo 14-17) werken uit de kollektie van de SBK Zeeland (kunstuitleen do/za 15-16.30) 15 febr./9 mrt. Hans Pruijen. tekeningen, gouaches, schilderijen 15 mrt./13 apr. TERNEUZEN Temeuzens Museum (Burg Geillstraat 2, di/za 14-17) SBK Zeeland-kunst- uitleen 11 mrt./12 apr. Stadhuis (Oost. Bolwerk 4, ma/vrij 8-18, bov. vrij 19-21 za. 14.30-16.30) akwarellen 19 febr./6 mrt. V) Woensdag 5 februari gaf Middelburgs burgemeester drs. P. A. Wolters het ,,startshot" voor de foto- en dlawed- stryd, georganiseerd in het kader van het Europees Monumenteqjaar 1975. De activiteiten die met deze officiële handeling gepaard gingen werden door foto Henning bliksemsnel vastgelegd met de revolutionaire Polaroid SX-70 camera. Deze camera is onlangs ge ïntroduceerd en is daarom revolutio nair, omdat een simpele druk op de ont spanknop voldoende is om in tijd van nog géén seconde de kleurenfoto kant en klaar droog, zonder negatiefafval- materiaal automatisch uit de speciale gleuf aan de onderzijde van de camera te laten schuiven. Dit in tegenstelling tot de reeds jaren bekende polaroid camera's. Het is bijv. mogelijk om met deze camera 10 kleurenfoto's kant en klaar tevoorschijn te toveren in nog geen 15 seconden. Na afloop van het „startshot" werd de burgemeester dan ook een compleet in gelijste foto, vervaardigd met deze sensationele camera, aangeboden als herinnering aan zijn activiteiten als fotograaf. Het startshot bestond uit het maken van een foto van een monumentenpand. 15 en 16 februari 1975 Alarmnummer politie: 01180-25800 "Alarmnummerbrandweer: 01180-12233 Ambulance bij ongevallen: 01180-25800 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland: 01100-4444 ARTSEN: Middelburg: za. 0.00-24.00 uur: A. W. Boerwinkel, Noord weg 214, tel. 12460. zo. 0.00-24.00 uur: J. de la Hayze, Seisdam 2^2, tel. 14305. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zuid: patiënten van dr. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. Kodde: zie onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 9.00-zo. 24.00 uur. N. Kapteijn, Lekstraat 6, Souburg tel. 01183-1630 Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Serooskerke, Veere, Oostkapelle en Grypskerke: A. C. Kousemaker, Torenstr. 46, Serooskerke tel. 01189- 1212 Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: vr. 18.00-zo. 24.00 uur: H. Frima, Duinweg 59, Zoutelande tel. 01186-1282 TANDARTS: Spreekuur za. en zo. 11.00-12.00 uur: J. W. A. v.d. Heijden, Londense Kade 29, Middelburg, tel. 01180-12738 DIERENARTS: Consult alleen na telefonische afspraak: J. Hoftijzer, Middelburg, tel. 01180- 13118 APOTHEEK: De dienst vangt aan op vr. 18.00 uur en eindigt de vrijdag daaropvolgend. Op maandag 24 februari kunnen vele mensen genieten van een sprankelende dia- en filmshow die het Magneet vakantie-festival te bieden heeft, in het Middelburgse City theater in de Lange Delft. Het festival is bedoeld om de vakantiegangers van het komende zomerseizoen een indruk te geven wat er zoal "in de wereld van de blijde zonnige vakantie" te beleven valt. De presentatie van deze twee uur durende show is in handen van Jan Untied, die ruimschoots ervaring in dit werk heeft. De Magneet festivals trekken overal in den lande vele honderden bezoekers per voorstelling. Speciaal voor de bejaarden wordt er een middagvoorstelling gegeven, die 's middags om drie uur begint. De bejaarden worden met eigen bussen van het reisbureau De Magneet van het bejaardentehuis afgehaald en ook weer teruggebracht. De voorstelling 's avonds voor een nog groter publiek onge twijfeld. begint om acht uur. Tijdens de show wordt een lotto - quiz georganiseerd waarbij aantrekkelijke prijzen te winnen zijn. Reisbureau De Magneet is sinds december 1972 in Middelburg gestatio neerd en blijkt enorm in de belang stelling te staan. Het bureau werkt zeer nauw samen met het touringcar bedrijf Van Fraassen uit Vlissingen - Mr. van Fraassen is een van de direkteuren van De Magneet - en heeft in Vlissingen sinds kort 3 fonkelnieuwe Volvo touring, car's staan, uitgerust met vliegtuig- stoelen en tal van moderne snufjes als air conditioning en een subliem veringssystcem, die het reizen per touringcar bijzonder fijn maken. Samen met de andere toerwagens zullen deze het komende seizoen weer vele vakantiegangers naar de plaats van bestemming brengen, grote groepen (maximaal 50 mensen) door prachtige landstreken voeren en zodoende een bijdrage leveren tot een onvergetelijk vakantiegebeuren. Sinds kort zijn aan de touringcarreizen een tweetal nieuwe bestemmingen toegevoegd: een reis door Skandinavië en een reis naar de Noorse fjorden. Reisbureau De Magneet heeft voor Nederland de alleen vertegenwoordiging van de Engelse reisorganisatie Pcnnworld onder auspiciën waarvan heel bijzondere reizen, zelfs van 71 dagen lang, kunnen worden gemaakt, waarbij men naar keuze in hotels of op campings kan overnachten. Verder verzorgt het reisbureau alle mogelijke auto-, trein- en vliegvakanties naar welk land dan ook. waarbij De Magneet nog gespecialiseerd is in Long Travels, reizen naar bijvoorbeeld Amerika. Voor iedereen, die geïnteresseerd is in de Festival show. die behalve film ook een multi-dia-show omvat met zeven projektoren op 9 x 2'/j meter scherm, zijn kaarten verkrijgbaar bij De Magneet. Londense Kaai 19. Middelburg en Van Fraassen. 1'. Krugerstraat 21. Vlissingen. Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133 tel. 12538. W UKVERPLEEGSTERS: Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland: M. den Boer, A. Lauwcreyszstr. 77 tel. 26286. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, St. Laurens, Vrouwenpolder, Veere en Gapinge: M. v. d. Slikke, O. Domburgsewcg 22, Oostkapelle tel. 01188-1472. Oranje-Groene, Wit-Gele en Groene Kruis Souburg en Ritthem: W. Minet, Zuiderzeestraat 86 tel. 01183-1736. Koudekerke, Zoutelande, Mellskerke en Biggekerke: J. Mijnders, Zuidstr. 14, Zoutelande tel. 01186-1325. MAATSCHAPPELUK WERK: Gezins- en Bejaardenzorg: Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren. Loskade 29, Middelburg tel. 01180-26951. Spreekuren: ma t/m vr 8.30-9.30 uur. Spreekuren voor Maatschappelijk Werk: ma. t/m vr. 8.30-9.30 uur; donderdags 19-20 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstr. 4, Vlissingen, tel. 01184-7810. Bijkantooor Middelburg: Korte Noordstr. 31, tel. 01180-25594. Spreekuren leidsters: op werkdagen van 8.30-9.30 uur. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middelburg. Spreekuren: iedere morgen van 9.00- 10.00 uur en donderdags 18.30-19.30 uur aan het Molenwater 33 te Middel burg; alsmede disndagmorgens 9 10.00 uur en donderdagavonds van 18.30-19.30 uur aan het adres van Bachten Poorte te O.-Souburg. Stichting Niet-Gehuwde Moeders: Los kade 25 te Middelburg tel. 01180- 27311. Spreekuur volgens afspraak. Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, Loskade 25, Middel burg, tel. 01180-26057/58/59. Sociaal Psychiatrische Dienst (S.P.D.), spreekuur volgens afspraak. Medisch Opvoedkundig Buro (M.O.B.), spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoedingsproblemen of leermoeilijkheden. Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.), spreekuur volgens afspraak voor volwassenen met huwelijks en/of seksuele problemen en voor alleen staanden met aanpassingsmoeilijk heden. Voor eventuele veranderingen: zie de PZC van vrydag en zaterdag a.s. i

de Faam | 1975 | | pagina 1