j Mo(nu)ment-opname ©it be Jiltbbfüntrciöc historic Het kopen van een eigen woning (VI) Souburgse jeugdsoos „Silver Night home" floreert erwat e/ar? mee 3? GELD LENINGEN Fotowedstrijd in kader van M'75 o. m cS* DE VOORMALIGE ENGELSE KERK EN HET SIMPELHUIS 'ttsunaar doffe Zria/c ae ffezem'r/pc/r/e/er? eer? - hoQ— F Woensdag 5 februari 1975 DREMPELS IN DE JODENGANG Verkeersmaatregelen Leden werfaktie Hartstichting MENU TAFELTJE- DEKJE Kuiperspoort - club - voor ouderen BETERE VERLICHTING OP MARKT Bijeenkomst bewoners Vogelstraat en omgeving Openbare vergaderingen I LAHR CO ENNIA STANLEY EN NOOITGEDAGT GEREED SCHAPPEN Ijzerhandel ROOVERS Popfestival "Het monument in Middelburg". Dat is het onderwerp van de fotowedstrijd, die de gemeente Middelburg organiseert in het kader van het monumentenjaar 1975 (M'75). Burgemeester Wolters heeft vandaag (woensdag 5 februari 1975) het '"Startshot" gegeven door zelf een foto te maken van een gerestaureerd pand op de hoek van de Nieuwe Haven en de Sint Jansstraat met op de achtergrond restauratieaktiviteiten aan het tegen overgelegen hoekpand (Sint Jansstraat/Turfkaai). PRIJZEN. Om de belangstelling voor deze wed strijd. waaraan iedereen, uitgezonderd vakfotografen en zii die beroepsmatig fotografische werkzaamheden ver richten, kan deelnemen te aktiveren zijn aantrekkelijke geldprijzen be schikbaar gesteld. Zo is de eerste prijs een geldbedrag van/ 750,--, de tweede prijs 500,--, de derde prijs 250,--, de vierde prijs 100,--, de vijfde tot en met de tiende prijs 50,- en de elfde tot en met de twintigste prijs 25,-. Het is dus zeker het proberen waard. ONDERWERP. Het onderwerp is zoals gezegd "Het monument in Middelburg". Nu gaat het er niet alleen om foto's binnen te krijgen van b.v. het Stadhuis, de Sint Jorisdoelen, de Kloveniersdoelen, de Abdij enz. Het mag natuurlijk wel. De deelnemers (neemsters) wordt gevraagd vooral ook aandacht te schenken aan de funktie van het monument in de samenleving. Daarbij kan gedacht worden aan het Drempels in de straat om met name automobilisten en brom fietsers er toe te dwingen een rustiger rijtempo aan te houden zijn "in". Na de experimenten in Delft wordt ook in onze gemeente vaak de wens gehoord om drempels aan te leggen om op die manier het hoofd te kunnen bieden aan snelheidsmaniakken. De eerste drempels hebben inmiddels hun intrede gedaan in Middelburg. In de Jodengang zijn twee drempels aange bracht. Het gemeentebestuur ziet de aanleg van deze twee snelheidsbeperkende obstakels als een proef. FIETSEN IN DE BOGARDSTRAAT. In 1968 besloten b. en w. de Bogard- straat in de richting van de Korte Burg te sluiten voor alle verkeer behalve voor voetgangers. Nu hebben burgemeester en wethouders besloten om ook fietsers en bromfietsers toe te staan tegen het bestaande eenrichtingsverkeer in te gaan. Deze kategorieën weggebruikers mogen dus nu wel in de richting van de Korte Burg rijden. Bij hun besluit hebben b. en w. overwogen, dat het fietsverkeer in de binnenstad zoveel mogelijk gestimuleerd moet worden en dat voorts in de buurt een school staat waardoor veel fietsers van de Bogard- straat gebruik maken. Dit besluit werd op 17 januari 1975 ter openbare kennis gebracht. Binnen dertig dagen na die datum kan iedere belanghebbende beroep instellen tegen dit besluit bij de Kroon. Het eventuele beroepschrift moet ingediend worden bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. woonhuismonument, maar ook aan een kantoor of i.d. Er wordt volop gerestaureerd in Middelburg, zodat het voor amateurfotografen niet moeilijk zal zijn een leuk onderwerp te vinden. OOK DIA's Behalve zwart-wit en kleurenfoto's kunnen ook dia's ingezonden worden. ENKELE VOORWAARDEN. De foto's en dia's die worden inge zonden moeten in 1975 in Middelburg gemaakt zijn. Formaten van in te zenden foto's 13 x 18 cm. t/m. 30/40 cm. Voor dia's zijn de afmetingen 24 x 36 mm. tot en met 60 x 60 mm. Foto's dienen niet opgeplakt ingezondefl te worden. Dia's moeten ingeraamd zijn. JURY. De jury die de foto's en dia's zal beoordelen bestaat uit de heren Wlm Riemens, Johan Slnke en Leendert Blje. TENTOONSTELLING. Van de ingezonden foto's zal een tentoonstelling worden gehouden m de vleeshal van het stadhuis en wel van 25 oktober tot en met 9 november 1975. De foto's moeten dan ook vóór 15 september 1975 worden ingezonden bij de Gemeentelijke Kulturele Dienst, Schouwburg Molenwater te Middelbure. De afdeling Middelburg van de Nederlandse Hartstichting houdt op dinsdag 18 februari a.s. In de binnenstad een ledenwerfaktie. Militairen van het O.C.M.A. zullen huis-aan-huis de vraag stellen of men lid van de Hartstichting wil worden. Kosten 10,- per jaar. Daarvoor ontvangt men dan nog 4 maal per jaar het geschriftje "Hartslag". WAAROM? Onder het motto "Vele kleintjes maken één grote" tracht de hartstichting en natuurlijk ook de afdeling Middelburg van die stichting zoveel mogelijk leden te krijgen, die allemaal het niet zo grote bedrag van 10,- bijdragen. Wat wordt met dat geld gedaan? - bevordering van wetenschappelijk onderzoek; - bevordering van de zorg voor, verpleging en revalidatie van lijders aan hart- en vaatziekten; - steun aan artsen en paramedisch personeel door voorlichting,, scholing/na-scholmg enz.; - bevordering van de oprichting van klinieken met de nodige faciliteiten en toerusting daarvan met de meest geëigende apparatuur; •- bevordering van activiteiten voor jeugdige hartpatiënten. Als op 18 februari a.s dus iemand in de binnenstad vraagt of U lid wilt worden van de Hartstichting dan weet U ongeveer waarom het gaat. NADERE BIJZONDERHEDEN. Binnen enkele dagen zijn in de Middelburgse fotozaken folders verkrijgbaar waarin alle benodigde bijzonderheden zijn vermeld. Deze wedstrijd wordt georganiseerd in samenwerking met de Middelburgse Foto- en Diaclub. Het menu voor de week van 1U - 17 februari a.s. ziet er als volgt uit: maandag: witlof, gehakt, aard appelen. dinsdag: varkensoester, spinazie, puree. woensdag: kip, doperwtjes, rijst, donderdag: macaroni en toetje, vrijdag: visfilet, tuinerwten, pu ree. zaterdag: wat de pot schaft. De maaltijden worden bezorgd op maandag en donderdag. Op deze dagen kan men de maaltijden bestellen op telefoon nummer 27537 (dienstencentrum "Het Schuttershof'). DEZE DIENSTVERLENING VAN HET U.V.V. GELDT VOOR BEJAARDEN, DIE ZELF NIET VOOR WARM E- TEN KUNNEN ZORGEN EN VOOR ZIEKEN EN HER STELLENDEN, DIE DAT EVENMIN KUNNEN. Na het succes van vorig jaar start er weer een nieuwe cursus op creatief gebied voor boven 60 jarigen. Mevrouw Marijke Vrolijk-Van Zanten geert les m "Werken met textiel". De docente die opgeleid is in Rotterdam - textiele werkvormen - acte N.S., heeft een ambitieus programma: mac ra mé knopen, het maken van wandversiering, tassen e.d. weven en haken op het kleine spanraam van tassen en kleedjes, patch-work met lapjes levert enige knuffeldieren voor de kleinkinderen op. borduren op fijn en grof stramien - ook "gewoon" borduren, werken met leer, katoen, lapjes, applique enzovoorts. Op de eerste kennismakingsmiddag worden de verlangens en mogelijkheden verkend met (waar schijnlijk) er uit voortvloeiend een eerste opdracht. vrijdags middags, van half 2 - half 4, ln de "Kuiperspoort" (ingang Hagepreekgang). Start vrtydag, 14 februari. Leskosten 0,75 per keer. De cursus staat onder auspiciën van de stichting "Kunstzinnige vorming". Opgave: (schriftelijk) dienstencentrum "Het Schuttershof" - (telefonisch) J.W. Eising, bejaardenconsulent (tel. 27427). KUIPERSPOORTCLUB—VOOR OUDEREN. Zelfde energieverbruik. De afgelopen week heeft de dienst van gemeentebedrijven de verlichting op de Middelburgse Markt aanzienlijk verbeterd. Er werden nieuwe licht masten geplaatst. Aan die masten zit de modernste verlichtingsapparatuur die momenteel beschikbaar is. Dat is ook duidelijk te zien. Het lijkt wel of de feestverlichting nu permanent brandt. Toch is het energieverbruik van de nieuwe veel meer licht gevende armaturen gelijk aan het verbruik van de "oude" verlichting. Het is zelfs zo, dat bij ontsteking van de schijn werpers, die het middenterrein van het marktplein verlichten in vergelijking tot de oude situatie een zuiniger gebruik van de energie wordt f:maakt. r wordt nu gebruik gemaakt van het zogenaamde Sonlicht volgens het principe van de super hoge druk natrium. Dit voor kenners. Voorheen werd de Markt verlicht door middel van H.P.L. kwiklicht. Niet alleen de lampen zijn sterk ver beterd ook het optiek is zeer modem, zodat momenteel een maximum resultaat te bewonderen is. Van de zijde van Gemeentebedrijven werd wel gesteld, dat de eerste 100 branduren de beste resultaten geven. Het is overigens niet de eerste keer, dat Sonlicht wordt toegepast. Op de parkeerterreinen bij het Trefcenter en op de Kousteensedijk staan ook van dit soort lampen. Wanneer er nu op de Markt muziek uitvoeringen worden gegeven zullen de uitvoerenden beschenen worden door het modernste verlichtingsmateriaal en dat is in dit monumentenjaar wellicht wel erg plezierig. v*eT o0 Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. In de Simpelhuisstraat achter het stadhuis bevinden zich naast elkaar de voormalige Engelse kerk en het Simpelhuis. Beide gebouwen zijn overblijfselen van een klooster. Het Simpelhuis stond enige tijd geleden nog in de belangstelling daar enige jongelui meenden het Simpelhuis als tehuis voor daklozen te kunnen claimen en tot "kraking" overgingen. Tussen 1471 en 1484 vestigden zich een aantal Cellebroeders (een congregatie van lekebroeders, ook wel Alexianen geheten, naar de regel van de H. Augustinus) te Middelburg. Achter het stadhuis bouwden ze een klooster en een kapel. De voornaamste taak van de kloosterlingen was het ter aarde bestellen van doden. Na de secularisatie (overgang van gees telijke goederen naar de wereldlijke overheid) tijdens de 80-jarige oorlog werd de kapel van het toenmalige klooster ingericht als tapijtwerkplaats (1592-1629). Hier werkte Jan de Maeght, die een deel der beroemde gobelins, thans in het Zeeuws Museum, vervaardigde, welke krijgsgebeurtenissen uit de beginjaren der 80-jarige oorlog voorstellen. In 1629 werd de kapel als kerk der Engelse gemeente in gebruik genomen. Voorheen hadden de Engelsen, die de stedelijke overheid in 1622 om vrijheid van godsdienst verzochten, kerkelijke bijeenkomsten gehouden in de Vismarktkerk, de Gasthuiskerk en de gewezen Engelse stapelplaats in de Langedelft. Tot de opheffing der Engelse gemeente in 1921 deed de voormalige klooster kapel dienst als Engelse kerk. Daarna kwam het gebouw in het bezit der Hervormde Kerk. Het overige deel van het klooster (een gedeelte werd later afgebroken) werd in 1611 ingericht als "simpelhuis" krankzinnigengegesticht), welke bestemming het tot 1812 hield. Ter ondersteuning van de Middelburgse armen werd erin 1816 een soepkokerij van gemaakt. In 1846 werd het gebouw uitgebreid en verbeterd (hieraan herinnert de gevelsteen aan de zijde van de Wijngaardstraat). Later kreeg het gebouw de bestemming van woonhuis. In het voormalige verenigingsge bouwtje aan de Kerksteeg te Middelburg zal op donderdag 20 februari a.s. (aanvang 2U.UU uurj een bijeenkomst worden gehouden voor de bewoners van de Vogelstraat en omgeving. Tijdens die bijeenkomst zal een toelichting worden gegeven op het ontwerp-bestemmingsplan Breeweg. In een persoonlijke brief krijgen de bewoners van de Vogelstraat en omgeving nog een uitnodiging. Daarin zal een toe lichting worden gegeven, terwijl in die brief eveneens een kaartje van het gebied, waarover het gaat, te vinden zal zijn. Doel van dit artikeltje is betrokkenen te vragen de genoemde datum alvast vrij te houden. Volgende week gaan we wat nader op deze zaak in. ln het vervolgverhaal over dit onderwerp deze week aandacht voor de financieringskosten en de hypotheek. FINANCIERINGSKOSTEN De kosten die U moet maken voor het aangaan van een hypothecaire lening zijn - evenals de bouwrente - nooit in de koopsom begrepen. Dit kan ook niet omdat de verkoper van tevoren niet weet hoeveel geld een koper moet lenen. Bovendien zijn rente percentages aan schommelingen onderhevig. ue tlnancieringskosten kunnen bestaan uit: Notariskosten: deze komen dus twee keer voor: de eerste keer bij de akte van overdracht, nu voor het opmaken van de hypotheekakte. Taxatiekosten: de bank baseert de hoogte van de lening op haar eigen taxatie, die U veelal betaalt. Bankkosten: of afsluitprovisie; de hoogte hiervan is afhankelijk van de bank, maar bedraagt meestal 1-2% van het te lenen bedrag. Aanvragen gemeentegarantie: als U een tophypotheek nodig hebt moet gemeentegarantie worden aange vraagd, de kosten hiervan bedragen 70,-. Aanvragen rijkssubsidie: ook de aanvraag van een eventuele rijks subsidie bedraagt f 70,--. HYPOTHEEK De meest gebruikelijke lening voor de aankoop van een huis is een hypotheek. Hlerbjj dient het huis als onderpand voor de lening. Daarom zult U onder normale omstandigheden nooit meer geld kunnen lenen dan de waarde van het huis. Ook volgt hieruit, dat het huis niet vervreemd (verkocht of van bestemming veranderd) mag worden. Aangezien bil brand het onderpand vernietigd of beschadigd wordt, eist de bank hiertegen een goede dekking. Verder zal de bank een overwaarde eisen, zodat U - gemiddeld - slechts een lening van ca. 70% van de getaxeerde waarde verstrekt zal worden. De rest moet U dus als eigen geld inbrengen. Omdat 30% al gauw zo'n dertigduizend gulden kan bedragen en lang niet iedereen zo'n bedrag tot zijn beschikking heeft, is de gemeente - waar U gaat wonen - bereid voor het hogere bedrag (tot 100%) garant te staan. Overigens stelt de gemeente hier als eis tegenover, dat Uw lasten (zie aldaar) in verhouding staan tot Uw bruto inkomen. Deze factor is 5 ofwel 20%. Als de maandlast bijv. 500,- bedraagt, moet Uw inkomen (incl. vakantietoeslag,kinderbijslag, tantième, e.d.) 2.500,-- per maand bedragen. De aanvrage moet ingediend worden bij een zgn. Bemiddelend Orgaan, waarvan Uw makelaar op de hoogte is. Bij rijkssubsidie is de factor afhankelijk van de jaarlijkse bijdrage. Bovenstaande berekening beantwoordt meteen Uw vraag: "Wat mag ik per maand (jaar) aan een eigen huis besteden". Hoewel dit uiteraard mede afhankelijk is van Uw bestedingspatroon. Hypotheken komen in enkele verschillende vormen voor, elk op-zich met een eigen lastenpakket. De grondvormen zijn: lineair, annuïteit en op basis van levensver zekering. LINEAIR. De lineaire lening gaat uit van een jaarlijks gelijke aflossing, zodat de schuld jaarlijks minder wordt. Hierdoor daalt ook de rentelast evenredig. Een lening van 60.000,- met een looptijd van 30 jaar en een rente van 11% eist dus een aflossing van 2.000,- per jaar. Het eerste jaar bent U rente ver schuldigd over het gehele kapitaal, dus 6.600,- aflossing van 2.000,-. De jaarlast is dan 8.600,- of een maandlast van ca. 716,-. Het tweede jaar rente over 58.000,-- 2.000,- aflossing. Maandlast is dan 699,-. Bij gelijkblijvende rente vermindert de maandlast elk jaar met zeventien gulden. Na tien jaar hebt U 20.000,- - afgelost; schuld nog 40.000,- rente 4.400,- 2.000,- aflossing. Maandlast nog 534,-. Annuïteit is gebaseerd op een gelijk blijvende maandlast over de gehele looptijd. U betaalt de eerste maand evenveel lasten als de laatste. 60.000,^. Bij een lening van 60.000,-- met een looptijd van 30 jaar en een rente van 11% is de maandlast ƒ580,-- gedurende de 30 jaar, mits de rente niet wijzigt. Bij beide systemen geldt over het algemeen dat de rente tussentijds aangepast kan worden. Vaak is dat om de 5 jaar, maar dit kan per bank verschillenen. Extra aflossingen zijn soms toege staan, maar brengen vaak extra kosten met zich mee 3%), afhankelijk van de bank en de voor waarden waaronder de hypotheek is afgesloten. Onder extra aflossing wordt ook verstaan het aflossen van de gehele lening bij verkoop, omdat een huis alleen onbelast mag worden verkocht. Vaak kan de hypotheekvorm tussentijds worden gewijzigd. Een geheel andere vorm is de lening op basis van levensverzekering. Het principe van deze lening is dat de schuld niet afgelost wordt: U betaalt dus steeds rente over het volle kapitaal. Voor verzekering van dit kapitaal sluit U een levensverzekering, waardoor U na beëindiging van de looptijd het kapitaal uitgekeerd krijgt in de vorm van de onbelaste woning. Om de veroudering van de woning na de looptijd te compenseren wordt meestal een extra bedrag uitgekeerd (winstdeling). Bij tussentijds overlijden wordt het kapitaal (de woning) uitgekeerd aan de erfgenamen (met evenredige winst deling). Bij tussentijdse verkoop van de woning moet dus veelal het gehele kapitaal teruggestort worden of omgezet in een kapitaalsverzekering, die na beëindiging van de looptijd een uitkering in geld waarborgt. Overigens kunt U ook b(j het aangaan van belde andere vormen van hypotheek een zgn. risicodekking sluiten. Dit is een dekking, die uitkeert bjj overlijden en soms bjj arbeidsongeschiktheid. Natuurlek kunt U ook - zonder koppeling aan een hypotheek - een levensverzekering sluiten, die Uw nabestaanden in staat stelt de hypotheek (gedeeltelijk af te lossen. Verder bestaan er allerlei tussenvormen van hypotheek, die elke bank U graag zal willen uitleggen. Welke hypotheekvorm U ook kiest: u wilt en kunt extra aflossen of in de toekomst een minder grote maandlast hebben (lineair); u wilt of moet lagere aanvangslasten hebben en in gelijkblijvende termijnen als een soort huur betalen (annuïteit) u wilt de zekerheid van een uitkering aan Uw nabestaanden of - na de looptijd - aan U zelf (levensver zekering) de lasten moeten opgebracht worden - vele jaren lang - en het lichtvaardig aangaan van een grote last kan ver strekkende financiële gevolgen hebben. In verband met de op maandag 17 februari a.s. te houden gemeente raadsvergadering worden op de hieronder vermelde data de daarbij genoemde openbare commissiever gaderingen gehouden (voor zover thans bekend). vrjjdag 7 februari (16.30 uur). Commissie sociale zaken en volksge zondheid milieuhygiëne, maandag 10 februari (17.00 uur). Commissie onderwijs, dinsdag 11 februari (16.00 uur). Commissie financiën, dinsdag 11 februari (1930 uur). Commissie gemeente-bedrijven. Alle vergaderingen worden gehouden in het stadhuis en kunnen door een ieder worden bijgewoond als toe hoorder. I Er zullen niet zo heel veel jongerensozen ■n den lande zijn die er een eigen krant op na houden. Dit is wel het geval met de soos .Silver Night home" in Souburg, een jeugdsoos die ongemeen veel bekendheid geniet, gezien de snelle groei van de soos. De leeftijd van de be zoekers ligt zo tussen de 15 en de 19 jaar en het aantal dat gemiddeld per weekend de soos-lokaliteit aan de Ritthemsestraat bezoekt, ligt zo rond de 100 jongelui. „Ongeveer 6'/j jaar geleden zijn we met de soos-aktiviteiten begonnen" vertelt Voor een persoonlijke lening of financiering van uw auto, boot, bromfiets, ..v., meubelen, enz. Assurantiekantoor Korte Noordstfaat 6 - 8 MIDDELBURG Tel. 01180 - 25391 b.g.g. 01180 - 29878 of01180 - 27645 Gevolmachtigde een van de bestuursleden Hans Suur mond. „We hadden toen onderdak g®. vonden in een bijgebouwtje van de Nederlands Hervormde kerk in Ritthem, maar na verloop van tijd bleek dat toch niet zo gunstig omdat er steeds minder jongelui in Ritthem overbleven. Toen hebben we de zaak verplaatst naar het punt waar we nu zitten, maar toch ging alles nog niet naar wens. In 1973 hadden we maar 25 leden meer over. We hebben toen getracht de soos wat nieuw leven in te blazen door het ont wikkelen van allerlei nieuwe aktiviteiten en ziedaar: het schijnt nu aardig te lukken." Zo heeft „Silver Night home" een sociaal kreatieve werkgroep die elke L. Delft 31 - Middelburg zondagavond bezig is met een bepaald thema, dat wordt vastgesteld door middel van het maken van collages. Wat daarbij als belangrijkste onderwerp uit de bus komt, wordt hoofdthema binnen een reeks werkzaamheden als verbale en non verbale expressie, het maken van tekeningen etc., alles over het ene thema. Bij deze aktiviteiten is de hulp en begeleiding ingeroepen van Sjef Smit. Op het ogenblik staat „de heb zucht" centraal. Ook worden films met betrekking tot het thema onderwerp vertoond en aan het eind van een werks periode is er een evoluatie. Verder zijn er iedere maand aktiviteiten als: bingo, dam competities, disco avonden, droppings etc. Er wordt druk gewerkt aan de voorbereidingen van een amateur popfestival en aan het op touw zetten van een sportevenement in de ludieke sfeer, zoals steprace, voetbal en rolschaatsen. Aan dit projekt werkt ook de jeugdsoos van Veere mee. Tussen de drukke bedrijven door - alle soosbezoekers studeren nog - ziet men toch nog kans om een dikke krant het daglicht te laten zien, geen kleinigheid. In deze krant kan ieder die daar be hoefte toe gevoelt zijn of haar mening naar voren brengen, teneinde die aan de mede soosleden en vele anderen die de krant onder ogen krijgen kenbaar te maken. De hoofdredaktie berust bij Hans Suurmond. Op 8 en 9 maart vertrekt de soos voor een weekend naar het vormingscentrum Hedenesse om daar een en ander op te steken over de organisatie van sozen, het vormingswerk, wat er zoal aan aktiviteiten te doen valt en om eens lekker te ontspannen bij expressie etc. Een belangrijk evenement dat vlak voor de deur staat is de bonte avond op 14 maart a.s. Op het ogenblik wordt er hard aan gewerkt. Een groep is bezig met de decor-bouw, terwijl anderen weer hard repeteren voor de toneel- en cabaret voorstelling. Het evenement vindt plaaats in „De Zwaan" en ieder een is van harte welkom. „We proberen het bij ons in „Silver Night home" zo gezellig mogelijk te houden" aldus Hans Suurmond en Mark Verhage. „Mochten er mensen zijn met problemen, dan sturen we die door naar die instanties die ze kunnen helpen. Dat is niet iets dat op onze weg ligt zo direkt, het oplossen van ander mans problemen. Wel kan er over ge praat worden natuurlijk." Toch blijkt dat praten wel effectief: toen er enkele jaren geleden een paar druggebruikers onder de bezoekers waren, en de soos een wat twijfelachtige naam kreeg, door kwade roddelpraatjes, werden die pro blemen door een diepgaand gesprek met de betrokkenen opgelost. De leden van de soos zijn eigenlijk wel blij met de situering van „Silver Night Home", even buiten de bebouwde kom, omdat ze nu niemand tot last zijn als ze 's avonds de brommer starten of wanneer er eens een uitbundig wattage uit de versterkers wordt gestuurd. Wanneer er een ander onderkomen zal moeten komen - hetgeen gezien de onstuimige groei niet lang meer zal duren - wil men weer graag een beetje buitenaf zitten, zij het dan toch iets dichter bij de kern Souburg. Een bezoek aan ..Silver Night Home" leert dat het inderdaad een gezellige boel is, daar aan de Ritthemsestraat. De soosrruimte is verdeeld over twee ver trekken met daartussen een wat smallere doorgang. In de voorkamer is een bar en een disco bar, verder tafels en zelfgemaakte banken, hier en daar een op de kop getikt tweede hands bankstel. De affiches gaan schuil onder vele foto's van popsterren en affiches. Het is duidelijk te zien dat Silver Night home" het goed doet. veem

de Faam | 1975 | | pagina 5