HELMO BOETIEK <0Ku BIJOU 1 BIJ0I NED. OPERA MET „SVEJK" IN MIDDELBURG Prins Claus gaf startsein voor restauratie Korte Noordstraat Is dit uw kind? Papyrus zaterdag in Kuiperspoorttheater v Middelburg in Monumenten jaar 75 FILM EN MUZIEK IN „OPEN DE BEUK" serie eigentijdse concerten KLEIN THEATER IN MIDDELBURG Jeugd en Muziek brengt Koffers Boodschappen tassen Weekend tassen Handtassen Paraplu's Schoudertassen CL Clippertassen 20.- C.N.V.-rayonvergadering op 4 febr. in Goes r# WEEKENDDIENSTEN Corduroy broeken v.a29,90 Rokken28,90 Spijkerbroeken Lois, Lee, Levis 39,75 44,50 Blouses en T-shirts, steeds leuke modellen vanaf 8,90 12,90 19,90 Broeken, Terlenka met omslag, alle modekleuren49,75 77e jaargang no. 5 woensdag 29 januari 1975 ZEEUWSE NUTSSPAARBANK van Zeeland LANGE DELFT 61 - MIDDELBURG De Faam WAARIN OPGENOMEN ..GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE MET DE VLISSINGER HUIS-AAN-HUIS OP GEHEEL WALCHEREN. Maak hel u gemakkelijkalle geldzaken aan één adres ook voor vanaf 18." heerlijk lichte koffers in skai, geschikt voor vliegtuig, vanaf 15, vanaf 7," 8,— - 10,— - 13, 15, vanaf 14," 15,16, vanaf 0a- Opvouwbare J Q „patchwork" nappaleer vanaf 22." de tassenzaak Lange Delft 44 hoek Segeerstr. 4a MIDDELBURG HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 30 Jananuarl tot en met woensdag 5 februari, do. 3.39 en 16.02, vt. 4.19 en 16.45, za. 4.59 en 17.24, zo. 5.44 en 18.12, ma. 6.39 en 19.12, dl. 7.44 en 20.24, wo. 9.00 en 2145. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten later. Domburg en Zoutelande zjjn ongeveer geUJk aan Westkapelle. De nieuwe Zeeuwse theatergroep Papyrus geeft zaterdag 1 februari een voorstelling van Har Pinter- en een Mrozek eenacter programma in het Middelburgse Kuiperspoorttheater. Deze voorstelling een herhaling van die op 18 januari in 't Vlissingse Vestzak theater werd vertoond. Het programma bestaat uit drie korte stukjes van de engelsman Harold Pinter:"Halte", "De laatste", en "Avond" en 'n eenacter van de Pool Slawomir Mrozek, getiteld "Een wonderbaarlijke nacht". De aanvang is gesteld op 20.30 uur. Deze vier stukken zijn afkomstig uit wat wordt omschreven als het "Absurde theater". Op 15 februari wordt in het Vlissingse Vestzaktheater deze voorstelling nogmaals gegeven. Theatergroep Papyrus bestaat uit: Ruud Eggermont, Nan Gisius, Jo Hermans, Guus Kuijpers, Yvonne Looy, Theo Richel en Rinus Sinke. De regie is in handen van Hans Boon. Het Christelijk Nationaal Vakverbond in het district Zeeland - West-Brabant organiseert, in samenwerking met de Christelijke Sociale Jeugdorganisatie "Werkende Jeugd CNV", een grote openbare rayonvergadering op dinsdag avond 4 februari a.s. om acht uur in de Grote Maria Magdalenakerk te Goes. Op deze bijzondere rayonvergadering zullen spreken de heer J.Lanser, ver bondsvoorzitter van het CNV, en ds. Hoogenkamp, Ned. Hervormd predikant te Veere. Verder verlenen medewerking de brass-band ONDA uit Middelburg, onder leiding van de heer C. Cevaal en het jeugdkoor ICHTHUS uit Goes, onder leiding van de heer J. Valk. In de pauze zullen een paar "alternatieve" activiteiten plaats vinden. De avondbijeenkomst wordt vooraf gegaan dooreen Informatiemarkt in de middaguren. Vanaf twee uur is de Maria Magdalena kerk opengesteld, waar aan de bezoekers informatie zal worden ver schaft in de in het voorportaal van de kerk ingerichte "markt". De informatie heeft betrekking op o.a. het minimum jeugdloon en andere arbeidsvoor waarden voor jonge werknemers, de nieuwe wet die het gelijk loon voor werkende (gehuwde) vrouwen en mannen voorschrijft, consumentenvoor lichting en voorlichting op het gebied van arbeidsvoorzieningsmaatregelcn, alsmede over de verschillende vak bondsactiviteiten van het CNV, de jongerenorganisatie van het CNV "Werkende Jeugd" en de Vrouwenbond van het C.N.V. Voorts wordt een koffiebar ingericht en zullen voor de jeugd een aantal kinder films worden vertoond. De organisatie van deze dag berust bij de CNV-kring van bezoldigde bestuurders in Zeeland en West-Brabant en het Districsbestuur van "Werkende Jeugd" in Zeeland. Zaterdag 1 februari a.s. brengt de Nederlandse Opera stichting in de Middelburgse Schouwburg onder auspiciën van de MSC de opera "Svejk" naar de satirische roman van Jaroslav Hasek, die niet alleen verfilmd werd maar ook bewerkt voor toneel. De Ned. Operastichting brengt "Svejk" als een musicalachtige opera van de Amerikaanse componist Robert Kurka. Het libretto is van Lewis Allan en de Nederlandse vertaling is van Dolf Verspoor. Het radiokamerorkest zorgt voor de begeleiding en muzikaal staat het geheel onder leiding van Jochem Slothouwer. De hoofdpersoon, de brave rustige Tsjechische soldaat Svejk is een man die van mensen houdt en nog meer van honden. Hij haalt steeds weer een hond uit de goot, wast en trimt het dier en geeft het een stamboom. Zo verdient de goeie Svejk zijn kost, de ratten te arm, maar de koning te rijk. Svejk wordt vertolkt door de tenor Jan Henderson. fP Jan Henderson Onder auspiciën van Jeugd en Muziek Zeeland wordt een serie eigentijdse concerten georganiseerd in het Kuipers poorttheater, Kuiperspoort, te Mid delburg op de vrijdagen 31 januari, 14 en 28 februari, 14 maart en 11 april a.s. Hiervoor is de australische pianist Geoffrey Douglas Madge uitgenodigd. In deze serie wordt uitsluitend muziek van na 1950 ten gehore gebracht. Verschillende composities worden voor het eerst uitgevoerd. Na het concert op 31 januari worden twee films van Willem Breuker ver toond, te weten, de "Kikkeropera" en "De Woonsituatie van de Nederlandse Jazzmusicus." Voor de concerten op 14 en 28 februari worden respektievelijk toegevoegd de fluitiste Mirjam Nastasi en de trom pettist Peter Masseurs. Het programma van het vijfde concert, 11 april, wordt samengesteld door een publieks-keuze van de werken uit de eerste vier concerten. Het publiek kan elk gespeeld werk een waarderingscijfer toekennen. De werken met het hoogst aantal waarderingscijfers worden op het vijfde concert herhaald. Van elk concert worden (cassette) banden vervaardigd en desgewenst aan het publiek uitgeleend. Zodoende kan men thuis het gespeelde nogmaals beluisteren. Desgewenst geeft de pianist voor of na het concert een toelichting c.q. leidt hij een eventuele discussie. Naast de voorbeelden die Geoffrey Madge zal spelen worden ook leerlingen uitgenodigd iets te spelen. De componisten die C. Madge in de serie behandelt, zijn o.a. Xenakis, Sjostakowitsj, Prokofjeff, Lutosiawski, Banna, Peter Maxwel Davies, Bartok, Papaporisz. Toegang voor iedereen gratis. De concert-serie wordt vrijdagmiddag 31 januari in het Kuiperspoorttheater (Zeeuwse Muziekschool) geopend met een concert en toelichting voor leerlingen en docenten van de Zeeuwse Muziekschool en overige belangstel lenden over het onderwerp „moderne speel-en studiemuziek voor 9 jarigen en ouder". Geoffrey Douglas Madge werd geboren in 1941 in Australië. Na het beëindigen van zijn studie concerteerde hij veel in Australië en behaalde talrijke prijzen. Hij kreeg een studie beurs van de Nederlandse regering en studeerde daar drie jaar jaar elektronische muziek, kompositie en piano. Geoffrey Madge trad reeds op in Budapest, Wenen, Keulen, Genève, Londenen in Nederland concerteerde hij met o.a. het Residentie Orkest, het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Radio Philharmonisch Orkest. Hij is thans hoofdleraar piano aan het Koninklijk Conservatorium voor Muziek te Den Haag, waar hij ook een klas voor avant-garde pianomuziek leidt. APOTHEEK: De dienst vangt aan op vr. 18.00 uur en eindigt de vrijdag daaropvolgend. Middelburg: W. K. Hummelen, Markt 69,. tel. 12134. WUK VERPLEEGSTERS: Middelburg en Nieuw- en Sint-Joosland: A. Louwerse, H. Dunantlaan 128, tel. 01188-1233, b.g.g. 1914. Domburg, Aagtekerke. Oostkapelle, Grijpskerke. Serooskerke, St. Laurens, Vrouwenpolder, Veere en Gapinge: zr. Corrie, Noordstraat 27, Domburg tel. 01188-1427. Oranje-Groene, Wit-Gele en Groene Kruis Souburg en Ritthem: W. Ver hagen, Stemerdinglaan 119, tel. 01183- 1541. Koudekerke, Zoutelande, Meliskerke en Biggekerke: N. de Back, Weststraat 17, Koudekerke tel. 01185-1318. MAA TSCHA PPEL UK WERK: Gezins- en Bejaardenzorg: Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29, Middelburg tel. 01180-26951. Spreekuren: ma. t/m. vr. 8.30-9.30 uur. Spreekuren voor Maatschappelijk Werk: ma. t/m vr. 8.30-9.30 uur: donderdags 1920 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren. Brouwenaarstr. 4, Vlissingen, tel. 01184-7810. Bijkantoor Middelburg: Korte Noordstr. 31, tel. 01180-25594. Spreekuren leidsters: op werkdagen van 8.309.30 uur. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middelburg. Spreekuren: iedere morgen van 9.00 10.(X) uur en donderdags 18.30-19.30 uur aan het Molenwater 33 te Middel burg: alsmede dinsdagmorgens 9.00- 10.00 uur en donderdagavonds van 18.3019.30 uur aan het adres van Bachten Poorte te O.-Souburg. Stichting Niet-Gehuwde Moeders: Los kade 25 te Middelburg, tel. 01180- 27311. Spreekuur volgens afspraak. Zeeuws instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, Loskade 25, Middel burg, tel. 01180-26057/58/59. Sociaal-Psychiatrische Dienst (S.P.D.), spreekuur volgens afspraak. Medisch Opvoedkundig Buro (M.O.B.), spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoedingsproblemen of leermoeilijkheden. Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.), spreekuur volgens afspraak voor volwassenen met huwelijks en/of seksuele problemen en voor alleen - staanden met aanpassingsmoeilijk heden. Voor eventuele veranderingen: zie de PZC van vrijdag en zaterdag a.s. 1 en 2 februari 1975 Alarmnummer politie: 01180-25800 Alarmnummer brandweer: 01180- 12233. Ambulance bij ongevallen: 01180-25800 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland: 01100-4444 ARTSEN: Middelburg: za. 0.00-24.00 uur: H. A. Delfos, Rouaanse Kaai 47, tel. 12637, zo. 0.00-24.00 uur: J. K. Dominicus, Dam 30 tel. 12830. Visites aanvragen vooor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30 13.00 uur en 17.3018.00 uuur. Middelburg-Zuid: patiënten van dr. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. Kodde: zie onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 9.00-zo. 24.00 uur. M. L. v.d. Moer, Stationsplein 1, Arnemuiden tel. 01182- 1308. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uu en 17.30-18.00 uur. Serooskerke. Veere, Oostkapelle en Grijpskerke: J. W. Oosterhof, Markt 10, Veere tel. 01181-271. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: vr. 18.00-zo. 24.00 uur: F. L. Berghauser Pont, de Casembrootstr. 24. Westkapelle. tel. 01187-234. TANDARTS: Spreekuur za. en zo. 11.0012.00 uur: M. D. Smallegange, J. M. Kemperstr. 32, Vlissingen tel. 01184-7094. DIERENARTS: Consult alleen na telefonische afspraak: L. Jobse, Grijpskerke, tel. 01189-1389. Door het omdraaien van een negental luiken maakte vorige week dinsdag Prins Claus in Middelburg een begin met een restauratieprojekt van dertien woonhuizen in de Korte Noordstraat, huizen die zich aan de oostelijke zijde van die straat bevinden en al jarenlang in een wat ven'allen staat verkeren. Door het omdraaien van de luiken die aan een stelling waren bevestigd, werd een tekening zichtbaar die duidelijk liet Donderdag 30 januari 21.00 uur brengt "Open de Beuk", Koorkerkhof 18 Middelburg een film van Joseph Losey De hoofdpersoon van deze film is de "ideale" butler (Dirk Bogarde), die geleidelijk en op een uiterst geraf fineerde wijze vat op zijn meester krijgt. Losey heeft, daarin bijgestaan door Harold Pinter, die het scenario schreef, van de novelle van Robin Maugham een bijzonder indringende film weten te maken. Het is een sombere film over menselijke ontluistering, gemaakt met groot vak manschap. Het is een sfeer van intrige, korruptie', dekadentie, aan lager wal geraakte mensen. Zaterdag 1 februari 21.00 uur een Beuk special Nostradamous Twee maanden geleden kwam deze. groep naar Nederland voor enkele concerten. Zij maakten echter zo'n indruk op het publiek dat ze met aanbiedingen overstelpt werden. De bezetting is als. volgt: R. Kronfuss - sologitaar en zang H. Wagner - vioo^H. Lang - zang H. Wind - basgitaar J. Kalenda - drums Een definitie van hun muziek is moeilijk te geven want ze hebben een geheel eigen stijl. Op 31 januari en 1 februari a.s. zal het klein theater: ,.Op Vrije Voeten" enkele optredens verzorgen op scholen en in de koffiebar Rainbow, Hoj'plein 20 te Middelburg. Deze groep jongeren, die een jaar lang zal optreden in koffiebars, scholen, kerken etc. richt zich vooral op jonge ren. Door middel van sketches, mime, toneel, cabaret en liedjes wordt inge gaan op allerlei vragen van de moderne mens en de daarop gegeven antwoorden van de moderne cultuur. Deze groep, bestaande uit 8 werkende en studerende jongeren werkt full-time voor de evangelisatiebeweging Youth for Christ. Op zondag 2 februari om 9.30 uur 's morgens werken ze mee aan de kerk dienst in het Zuiderbaken. Mag U zich de moeder van deze kleine noemen, mevrouw? Dan kunt U de originele foto gratis in Uw bezit krygen. Even afhalen op het kantoor van de P.Z.C., Markt 51, Middelburg. U krijgt er nog een waardebon van vyf gulden bij ook. zien hoe één en ander er na de restauratie zal uitzien. Het werk in de Korte Noordstraat nam meteen na de officiële start met veel lawaai een aanvang, waarbij vooral de - veelal toch kapotte - ruiten het moesten ontgelden. Het projekt in de Korte Noordstraat was het eerste dat de prins tijdens zijn bezoek in het kader van het Monumentenjaar '75 bezocht, nadat hij kort tevoren in restaurant „De Abdij" was ontvangen door de commissaris der koningin in Zeeland dr. C. Boertien, burgemeester dr.s P. A. Wolters, de Middelburgse wethouders en sekretaris en tal van andere genodigden. In de bovenzaal van „De Abdij" hield de direkteur gemeentewerken ir. C. J. M. van Unen een korte toespraak waarin hij Prins Claus en de genodigden uit eenzette hoe de restauratieprojekten in Noordstraat en in de Bellinkstraat worden aangepakt. Na de officiële ont vangst en de uiteenzetting van de heer Van Unen begon de wandeling naar de Korte Noordstraat. Opvallend was het geringe aantal mensen dat onderweg op de hoogte bleek van de komst van de prins. Alleen bij het huizencomplex in de Korte Noordstraat, stonden heel wat belangstellenden te wachten op het startsein dat Prins Claus enkele ogen blikken later zou geven. Na het gebeuren in de Korte Noord straat vertrok het gezelschap naar de Bellinkstraat, dapper de neerdreinende regen trotserend. Hier werd eerst een bezoek gebracht aan de woning van de heer D. Boogerd waarvan de prins o.a. ook de bovenverdieping bewonderde. Via de tuin van de familie Boogerd wandelde men achterlangs de Bellink straat en werd opnieuw een woning in de straat bezocht, nu die van mej. M. A. S. Wullems. Wanneer de restauratie in de Korte Noordstraat gereed is, zullen er 13 huizen in totaal zijn. De achterzijde van de huizen wordt ontsloten en er komen 7 bergingen en 5 autoboxen. De kleinste woning meet 300 m3, de grootste bijna 700 m3. Met de restauratie van de huizen is een bedrag gemoeid van 1 miljoen driehonderdduizend gulden. Zoals bekend vordert de restauratie in de Bellinkstraat snel, de evenzijde van de straat is al voltooid en grotendeels "Fèwoond. De onevenzijde is al hard op weg om net zo mooi te worden. Het bezoek werd besloten op het stad huis waar de burgemeester, dr. N. Franken, directeur financiële zaken van het pensioenfonds Van Gelder Papier en Mr. N. Bolkestein, burgemeester van Deventer en voorzitter van het dagelijks bestuur van het Nationaal Comité M'75, een toespraak hielden. Burgemeester drs. P. A. Wolters overhandigde bij deze gelegenheid de prins het boek "De Monumenten van Middelburg". Tot slot volgde een lunch in de Burgerzaal van het stadhuis.

de Faam | 1975 | | pagina 1