r Parkeerbeleid voor de binnenstad Praten met de burgemeester 3en van een Het koj eigen woning (IV) Kleurenfoto's nu zelf afwerken TIPS VOOR DE KEUKEN De Stoppelaarst 11 in VIDEO-SPEL WEEKEND IN VESTZAKTHEATER EDENBURG (VLISSINGEN) Politieke scholing voor vrouwen MENU TAFELTJE DEKJE Ök MUZIKALE VORMING VOOR VOLWASSENEN Zeeuws eentrum voor menswording Verkeersmaatregelen 2.3 en 26 januari a.s. Woensdag 22 januari 1975 Verdere invoering betaald parkeren. In centrum kort parkeren tegen een hoger tarief. Verder van het centrum af mogeiykheden voor lang parkeren tegen een laag/lager tarief. Blauwe zone vervalt. Dat zijn de belangrijkste punten, die bepalend zullen 7.yn voor het parkeerbeleid in de Middelburgse binnenstad. Met het doorvoeren van die maatregelen wil het gemeentebestuur bereiken, dat er een overgang zal plaatsvinden van verspreid parkeren naar een konsentratie van parkeren. Bovendien wordt mede door die maatregelen het leefmilieu beschermd. SIMPEL. Het lijkt erg simpel om die punten aan de raad ter goedkeuring voor te leggen. Er is echter zeer terdege nage gaan of met die maatregelen ook het beoogde doel bereikt zal worden. In 1971 werden uitgebreide parkeer- tellingen gehouden, waaruit het parkcergedrag kon worden afgeleid. Die tellingen zijn verwerkt in een nota "Parkeerplan binnenstad". Gesteld wordt, dat in de binnenstad twee afzonderlijke gebieden zijn aan te wijzen. Een woongebied en een attraktiegebied, waarmee bedoeld wordt een gebied waar veel mensen naar toe getrokken worden. De nadruk valt dus op het betaald parkeren, omdat door middel daarvan een evenwichtige verdeling van de parkeerdruk naar ruimte en tijd wordt bereikt. Voorts kunnen uit de gëinde parkeergelden gedeeltelijk de kosten van de aanleg van nieuwe parkeerter reinen worden bekostigd (Damplein. Kousteensedijk, bij Trefcenter). ZONES. De blauwe zones vervallen, omdat in de gebieden waarin die zones te vinden zijn parkeermeters geplaatst zullen gaan worden. Daartegen be staat bij b.v. een lid van het college bezwaar, omdat die parkeermeters niet zo mooi zijn. Anderen zeggen daarop, dat veel auto's in de binnen stad nog minder fraai is en dat een parkeermeter wanneer er een auto bij staat niet nicer opvalt. Andere zones verdeeld naar hoogte van het parkeertarief worden inge steld. Zoals al opgemerkt, is het de be» doeling om het parkeertarief aan de rand van de binnenstad, waar het gemeentebestuur zoveel mogelijk parkeerruimte wil scheppen, laag te houden, terwijl in het hart van het centrum een hoger tarief verschuldigd zal zijn. Dat werkt in de hand. dat aan de rand van de stad langer geparkeerd zal worden en in het centrum korter. En dat is nu juist de bedoeling. KONKREET. Om wat duidelijk te maken wat wordt beoogd, wordt in het raadsvoorstel, dat de raad afgelopen maandag be- behandelde vermeld, dat het b.v. de bedoeling is om op het Bodenplein een Er komen, we hebben dat al eens eerder verteld, heel wat schoolkinderen naar het stadhuis om Informatie. Er z^n er ook die veel te vragen hebben. Leuke vragen maar ook kritische vragen. Vragen ook, die de jongens en meisjes alleen aan de burgemeester willen stellen enz. Als het even kan wordt een prage met de burgemeester „georganiseerd". Op deze foto z^n de ondervragers druk doende om vragen te stellen en ant woorden te noteren. Het was even een „tussendoortje" tijdens een opening van een fototeentoonstelllng. Inderdaad, de afstand tussen gemeentebestuur en burgery is hier erg klein. En dat Is fyn. parkeerautomaat te gaan plaatsen. Voorts ligt het in het voornemen om parkeermeters te plaatsen in de Gravenstraat, de Zusterstraat, de Langeviele, de Kromme Weele en de Vlasmarkt. Aangehaald wordt, dat de verkeers- kommissie van mening is, dat de tijds duur om te parkeren vastgesteld zal dienen te worden in overleg met de bewoners. ANDERE PUNTEN. Drie andere punten die wel in discussie geweest zijn in het geheel zullen niet worden verwezenlijkt. Het gaat hier om het instellen van parkeerverboden uit een oogpunt van milieu/welzijn en sfeer in de binnen stad. Wettelijk is dat niet mogelijk. Het algemeen verkeersbelang moet daarbij op het spel staan. Het abonnementsysteem is evenmin te realiseren, terwijl het college niet voelt voor het variëren van de parkeer tarieven per seizoen. In verband met de restauratiewerk zaamheden. die in de Korte Noord straat zijn begonnen zijn steigers e.d. geplaatst, waardoor de rijruimte in deze toch al niet zo brede straat nog wat minder is geworden. Daarom zijn enkele tijdelijke ven- keersmaatregelen getroffen. Er is een parkeerverbod ingevoerd voor de oostelijke zijde van het gedeelte van deze straat dat ligt tussen de Zuid singel en Achter het Hofplein. Van maandag tot en met vrijdag van 7.30 uur tot 17.30 uur wordt voorts het parkeren verboden voor het gedeelte van de Korte Noordstraat dat ligt tussen perceel 43 en de Lambrecht» straat. Achter het Hofplein is gesloten voor alle verkeer behalve voor voet gangers, fietsers en bromfietsers. Voor de week van 27 januari tot 1 februari a.s. ishet menu van "Tafeltje Dekje" als volgt: maandag: karbonade met poestasaus en appeltjes, dinsdag: wat de pot schaft, woensdag: boerenkool met worst, donderdag: nasi goreng. vrijdag: kabeljauw tiroiienne en puree. zaterdag: wat de pot schaft'. De maaltijden worden bezorgd op maandag en donderdag. Bij klachten of voor het doen van een bestelling voor 9.30 uur bellen naar nummer 27537. Deze dienstverlening van het U.V.V. geldt voor bejaarden, die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen en voor zieken die dat evenmin kunnen. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Dit is een foto van de Stoppelaarstuin in Middelburg. In het hartje van Middelburg mogen wc wel zeggen, de Stoppelaarstuin is een gedeelte van de vroegere tuin van het Zeeuws Museum, toen dat nog in de Wagenaarstraat was gevestigd. Er is ook een speeltuin geweest. Het is nu een leuk pleintje ge worden, met daarop de vele jaren oude bomen. De mevrouw met de tas komt uit de richting Achter het Hofplein. Op de foto ziet U voorts de achterzijden van de huizen aan het Bagijnhof, die kortgeleden intern en gedeeltelijk ook van buiten helemaal werden vernieuwd. Een onderdeel van dat vernieuwingsplan betrof ook de woonomgeving en daaro m is dat leuke pleintje er nu gekomen. Een hele verbetering. De Zeeuwse muziekschool zal bij vol doende belangstelling op dinsdag 28 januari a.s. starten met een kursus muzikale vorming voor volwassenen. Dat klinkt wellicht wat zwaar. Wat is de bedoeling? De directeur van de muziekschool, de heer Bergman, gaat de belangstellenden wat meer ver tellen over muziek. Op die manier wil hij bevorderen, dat men wat bewuster en met wat meer begrip gaat luisteren naar muziek. De aanvangstijd is half acht. De kursus begint dus op dinsdag 28 januari a.s. Voorde periode tot en met eind mei is aan kursusgeld 20,-- verschuldigd. De kursusavonden duren ongeveer vijf kwartier, zodat men 0111 9.00 uur 's avonds weer thuis is. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de Muziekschool. Schriftelijk of telefonisch. Het adres is Zeeuwse Muziekschool, Kuiperspoort, Middelburg. Telefoon 01180-28095. En wanneer men komt dan vindt men de ingang van de muziekschool aan de zijde van de Hagepreekgang, dus aan de achterzijde van de Kuiperspoort. Gaarne aanbevolen. Uit het Informatieblad "Uw eigen koophuls" namen hJJ met toestemming van de uitgevende instantie het Bouwcentrum In Rotterdam ln de afgelopen drie weken interessante gedeelten over. Dat doen wy ook deze week. Werd vorige keren ingegaan op de besluitvorming, de keuze van de woonplaats, de woning zelf, de situering en de waarde bij verkoop, dit keer wordt stilgestaan bij de technische aspecten en de Isolatie. 1 KWALITEIT. De woning wordt door de aannemer gebouwd volgens een bestek. Daarin worden onder meer alle materialen opgesomd en de manier waarop ze moeten worden verwerkt. Zo'n bestek geeft dan ook waardevolle aan wijzingen voor het aspect kwaliteit. Elke deskundige kan U op grond van het bestek vertellen of het huis boven of onder de middelmaat gebouwd gaat worden. Indien U de gegevens over een te koop aangeboden woning ontvangt, zult u meestal tevergeefs zoeken naar het bestek. De verkoper volstaat bijna altijd met een uittreksel, een technische omschrijving: alleen de voor de leek van belang zijnde onder delen worden genoemd. Vaak is een deskundige wel in staat deze technische omschrijving te interpre teren. De vragen die ook bij hem open blijven, kunt U aan de verkoper stellen. Bovendien is in vele gevalleen een gewaarmerkt bestek bij de notaris gedeponeerd en aldaar ter inzage. Alles kan echter nog zo goed om schreven zijn. de kwaliteit van de te bouwen woning valt en staat ook met de uitvoering. Bijvoorbeeld: een woningschcidende muur (een muur tussen Uw woning en die van Uw buurman) kan op tekening zijn aange geven als 30 cm., wat een zeer redelijke geluidsisolatie geeft. Maar als zo'n muur onzorgvuldig wordt gemetseld, kunnen geiuidlekken ont staan die de isolatie verminderen of veniet doen. Verder is ons klimaat wel eens spelbreker. Kunt U zich voor stellen wat veertien dagen regen betekent als het bouwwerk nog niet onder de kap is? Wanneer U naderhand gaat stoken, treedt het vocht uit waardoor krinipscheurcn kunnen ontstaan. Van een relatief duurder huis mag U natuurlijk meer kwaliteit venvachten. Bedenkt echter wel dat kwaliteit niet alleen kwestie is van dure tegels, luxe keuken en gekleurd sanitair. Veel meer speelt de kwaliteit van niet meer te wijzigen constructies van muren, vloeren en dak een rol. Verder de dikte en kwaliteit van raam- en deur kozijnen, hardhouten buitendeuren, voldoende capaciteit van de c.v. ketel, waterdichte aansluitingen van dak kapel, erker, aangebouwde keuken enz. Metselwerk en beton zijn dege lijke materialen, evenals wand- en vloertegels. Stenen verdiepingsvloeren geven een hechtere constructie dan houten balklagen. Een goede ont luchting via roosters, ventilatoren of klepraampjes is evenmin een over bodige luxe. Mocht U om Financiële redenen besluiten tot de aankoop van een goedkoop huis, let dan vooral op de kwaliteit en laat U door een deskundige voorlichten. Beter een goedkoop tegeltje dan een slechte buitenmuur. De luxe kunt U nader hand (eventueel zelf) nog aanbrengen. ISOLATIE. Een belangrijk kwaliteitsaspect is vooral de warmte- en geluidisolatie. Verwacht mag worden dat de isolatie tegen vocht in orde is, hoewel grond water onder de betonvloer nogal eens voorkomt, vooral na een langdurige regenperiode. Meestal is ook aan de isolatie tegen tocht aandacht besteed Mocht dit niet het eeval zijn, dan kunt U de tocht- profielen vrij gemakkelijk zelf aan brengen. Anders is het gesteld met de warmte- cn geluidisolatie. De extra kosten van goed geïsoleerde muren /.ijn vrijwel gelijk aan die van een luxe keuken. Zo'n luxe keuken is een pronkstuk en een geïsoleerde muur ziet er net zo uit als een niet-geïsoleerde muur. De isolatie wordt dan ook vaak het kind van de rekening, want de doorsnee consument wil (uit onwetendheid) liever een luxe keuken. Een geïsoleerde muur is echter een belang rijke voorwaarde voor Uw rust. Muren die een goede geluidisolatie kunnen geven zijn spouwmuren en dikke muren (dikker dan een hele steen). Maar dan moeten die muren zorgvuldig worden uitgevoerd en bovendien speelt de toe te passen vloerconstructie een rol. Betonvloeren, die over de gehele rij woningen door lopen, planten het geluid voort. De vloeren moeten daarom op de woning- scheidende muren worden onder broken. Vooral systeemvlocrcn zijn goed. want deze voldoen meestal aan deze cis. Bij de spouwmuren kunnen zelfs de dunne spouwankers - die de twee spouwbladen verbinden - het geluid doorgeven. Vandaar dat de ankerloze spouwmuur het geluid beter isoleert. Ook de geluidisolatie tussen de vertrekken van Uw woning onderling kan te wensen overlaten. Een kasten- wand kan "lekken" omdat de kasten bijna nooit volkomen afsluiten. Bovendien reikzen ze niet altijd tot aan het plafond, welke ruimte dan wordt dichtgezet met een minimaal dun wandje. Gecombineerde ont- luchtingskanalcn zorgen soms voor onaangename verrassingen. Let ook op de plaats van c.v.-ketel en was machine. 's Nachts is de trilling van deze apparaten pal boven Uw hoofd irriterend. Minstens zo belangrijk is de warmte- isolatie, vooral bij de schaarser en duurder wordende energie. De verbe tering van de warmtc-isolatie wordt bereikt door thermische beglazing, dubbele ramen en voorzetramen. Over dat onderwerp is bij het Bouwcentrum een informatieblad „Dubbele begla zing" verschenen. De spouw van de buitenmuren kan worden gevuld en het dak moet voldoende warmteisolerend zijn. Een en ander is beschreven in het in formatieblad "Zuinig in huis". Video is voor velen nog een wat moeilijke materie, om maar niet te zeggen: 'Ven nog volkomen onduidelijke zaak". Dat geldt dan zowel voor de video-apparatuur als voor hetgeen men er mee kan doen. Slechts enkele ingewijden weten deze interessante materie op een goede en verantwoorde wijze te hanteren, iets dat volgens velen alleen is weggelegd voor groepen die zich uitsluitend met film, video etc. bezighouden en enkele welgestelde partikulieren die zich de weelde van een video-recorder en bijbehorende camera kunnen permiteren. Om mensen in de gelegenheid te stellen eens wat nader met video in 't algemeen kennis te laten maken, organiseert het Zeeuws Centrum voor het Amateur toneel in het Vlissingse Vestzakthearer Edenburg aan het Bellamypark. op 25 en 26 januari a.s. een spelweekend, dat zaterdagmiddag om twee uur begint, en duurt tot zondagmiddag ca. vier uur. Onder leiding van Ad van Noort belooft het een alleszins boeiend weekend te worden, waarbij het de bedoeling is dat er Hink op los geïmproviseerd wordt. "Het is echt de bedoeling dat het een wat lichtvoetig geheel gaat worden", aldus de heer van Noort. "en desgewenst kunnen we ook de richting van kabaret opgaan. Het aantrekkelijke van het weekend is het nieuwe element dat we erin hebben gelast: er kan met video apparatuur worden gewerkt. Omdat dat inderdaad helemaal nieuw is. leek het ons het beste om het spelelement zo luchtig mogelijk te houden. We hebben mensen van de Zeeuws Vlaamse fiini- klub "Zevlafo" bereid gevonden om met de hun ter beschikking staande video apparatuur, naar het F.denburg-theater te komen. De deelnemers kunnen dan eventueel ook zelf eens met de ap paratuur aan de slag en zodoende een van de belangrijkste facetten van de video, ondersteuning bij toneelaktivi- teiten, te leren kennen. Wanneer je eenmaal jezelf - op video - bezig hebt gezien, kom je veel sneller tot juiste toneelhandelingen, zoals het bepalen van houdingen, het accentuëren van bewegingen etc. Natuurlijk zou je een toneelrepetitie - of in dit geval een improvisatie spel ook kunnen Filmen, alleen kun je dan het resultaat niet onmiddellijk zien zoals dat bij video wel het geval is". Behalve een vorm van ondersteuning bij toneel, lessen, etc. is de video natuurlijk - en dat zal ook op het weekend in het Vestzaktheater weer blijken, uitermate geschikt als direkt-registratie materiaal. Opnemen en weergeven is slechts zeer eenvoudig, alhoewel de mensen van de Zevlafo er wel achter zijn gekomen, dat er wel verschil is tussen een goed ge organiseerd en geregisseerd video programma en zomaar wat shots in het wilde weg genomen. Een konklusie die ongetwijfeld de bezoekers van het video - spel weekend straks wel zullen delen. AUTO VERZEKERING Solide mailichippijcn. goede teniet, gratis grotnt kaan. premie vanaf catalogus premie ambt «aarde «a allx. *a all.r. 6000 177 332 138 270 7000 185 351 150 303 8000 189 369 153 324 9000 190 390 153 339 voor kwartaal betaling 4 ambt ook verpleging, semi overheid, bitttchau Ifeurv ene. ASSURANTIEKANTOOR DICK SCHINKEL Verzekeringen, hvpaheken, geldleningen 01183 - 4455 Men schrijft ons: De cursus "Politieke Scholing" begint in Zeeland langzaam maar zeker by de verschillende Vrouwenorganisaties een begrip te worden. Na een aarzelend en voorzichtig begin in het seizoen 1972/1973, werden de cursussen de daarop volgende winter op grotere schaal voortgezet en het ligt in het voor nemen het aantal plaatsen in dit seizoen uit te breiden. Vanwaar de aarzeling in het begin? Op een enkele uitzondering na hebben de Vrouwenorganisaties op één of andere wijze in hun Statuten vastgelegd, dat men lid kan worden "ongeacht de politieke overtuiging". Kan men nu wel de politieke scholing ter hand nemen zonder dit principe geweld aan te doen? Het blijkt in de praktijk wél te kunnen en het is voor de deelneemsters een unieke ervaring te ondervinden dat het mogelijk is over diverse problemen in een prettige sfeer te discussiëren vanuit een verschillende politieke en/of godsdienstige levensbe schouwing. Het resultaat is dat men meer begrip kan opbrengen voor het standpunt van de politieke tegenstander zonder dat men uiteraard met elkaar een eensluidend standpunt gaat in nemen. De cursussen worden gepropageerd dooreen aantal vrouwenorganisaties die op landelijk niveau hiertoe het initiatief hebben genomen. Analoog aan de samenstelling van deze landelijke commissie is in Zeeland een provinciale werkgroep gevormd, die uit de volgende dames bestaat. Christelijke Plattelandsvrouwenbond: Mevrouw G. Boelman - Passchier te Wilhelminadorp. Nationale Vrouwenbeweging van het NKV: Mevrouw I.P. Verschuure - Heijmans te Kloosterzande. Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen: Mejuffrouw A. v.d. Leeden te Goes - secretaresse. Nederlandse Christenvrouwenbond: Mevrouw Th. J. Balkenende - Sandee te Kapelle - Biezelinge. Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen: Mevrouw G.C.J. Houweling - van Gendt te Middelburg. Nederlandse Vereniging van Vrouwen met Academische Opleiding: Mevrouw A. Vaas - van Oven te Yer- seke. Nederlandse Vereniging voor Vrouwen- belangen: Mevrouw C.C. van Zanten - Leysen te Vlissingen. Katholieke Vrouwenorganisatie van de NCB: Mevrouw M. Smits - de Winter te 's-Heer Arendskerke. De cursus politieke scholing bestaat uit een serie van 4 forumavonden in de maanden januari t/m. april. Bij deze cursus staat de discussie tussen inleiders en deelneemsters centraal. De discussies worden voorafgegaan door korte inlei dingen van drie politici afkomstig uit verschillende politieke partijen, die volgens een bepaald rouleringsschema worden uitgenodigd. De forums worden zodanig samengesteld dat zowel regeringspartijen als de oppositie aan het woord komt terwijl voorts in alle plaatsen alle meewerkende partijen één of twee keer aan bod komen. Dank zij de loyale medewerking van de politieke partijen in Zeeland is het mogelijk in alle plaatsen een forum volgens dit schema te formeren. De onderwerpen die worden besproken zijn de volgende: - Onderwijs - Energie en water - Werkgelegenheid - Defensie De vragen, die hierop betrekking hebben, zullen tijdens de eerste les aan de cursisten worden overhandigd. De kosten zijn 12,50 inclusief het les materiaal. De cursussen worden bij voldoende deelname in Middelburg gegeven: op de donderdagen: 30 januari - 27 februari - 20 maart - 24 april in de Brasserie - discussieleidster: Mevr. C. de Dreu - Koster. Opgaven kunnen worden gezonden naar het secretariaatsadres: Grote Markt 28, Goes. In feite is iedere vrouw het aan haar stemrecht verplicht op politiek terrein meer kennis en inzicht te vergaren. Gevolde runderrollade Als basisvlees neemt u twee mooie rib- lappen, elk ongeveer van 200 250 gram en u vraagt de slager of hij deze mooi plat wil slaan, zodat u grote, dunne lappen krijgt. 2 riblappen, 200 d 250 gr. elk, 1 ontkocste snede witbrood, enkele lepels melk, 100 gr. kippelevers, 1 uitje, fijn gehakt, 2 lepels gehakte peterselie, 100 gr. geraspte (Parmezaanse) kaas, 1 geklopt ei, zout, peper, Yi theelepel oregano of majoraan, 80 gr. boter, 2lA dl. bouillon (tablet). Fruit in een klein beetje boter de kippenlevers met de uisnippers, en hak de levertjes fijn. Week het brood in de melk en knijp het uit. Vermeng levers, ui, brood, peter selie, kaas, ei, zout en peper, oregano (of majoraan) met elkaar tot een vrij glad mengsel. Verdeel dit over de twee rib lappen (waarop u eerst wat zout en peper gestrooid hebt), strijk het goed uit en rol de lappen op. Bind ze vast met draadjes. Verhit de boter, braad hierin de twee rollen aan alle kanten snel bruin, draai het vuur lager, voeg de (iets verwarmde) bouillon toe, deksel op de pan, en het vlees zachtjes in 2 3 uur laten gaar stoven, waarbij van tijd tot tijd wat warm water of warme bouillon wordt toegevoegd. Laat het vlees iets bekoelen, alvorens het aan te snijden. Variaties: week het brood niet in melk maar in witte wijn; neem i.p.v. kippe levers fijngesneden rauwe ham; voeg wat knoflook uit de pers toe aan de vulling: voeg met de bouillon ook wat tomatenpuree toe. Als men bedenkt dat het nog maar enkele jaren geleden is dat de kleuren fotografie tot de mogelijkheden van de amateurfotograaf begon te behoren, dan is het bijna ongelooflijk dat cr in zo'n korte tijd zoveel kan veranderen. Moest men vroeger met zijn kleuren- fllmpje persé naar een fotograaf die het dan weer via een ontwikkelcentrale liet verwerken, nu is het inmiddels zover dat het ontwikkelen en vergroten in kleur ook binnen het bereik van de amateur is gekomen. Wanneer men beschikt over een eigen doka, dan zijn er eigenlijk maar drie dingen extra nodig. Dat is een set filters voor hel opheffen van de kleuren- zwemen, een donkere kamerlamp en het eigenlijke kleurenmateriaal: het papier en de chemicaliën. Vroeger waren de kleurenfilters zeer duur maar nu ze van gelatine gemaakt kunnen worden is dit bezwaar opgeheven. Foto Harry Verschuren in Middelburg die veel aandacht schenkt aan alle nieuwe ontwikkelingen op het gebied van fotografie en film. heeft ook de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van kleurvergrotcn op de voet gevolgd. En het is nu zover dat het in de praktijk gebracht kan worden. Het heeft overigens wel enige jaren van studie en experimenteren gekost om deze gecompliceerde materie terug te brengen tot een paar grondbeginselen die als uitgangspunt dienen bij het ver- grotcn. Het resultaat ervan is een methode om iemand in één avond te leren om zonder kostbare apparatuur een goede kleurvcrgroting te maken. Wegens het succes van de cursus in 1974 en de nog steeds groeiende in teresse van de zijde van de foto- amateurs. worden ook nu weer door de heer Van de Velde van Foto Verschuren kleurvergrotingsa vonden gegeven waarbij iedere folohobbyist van harte welkom is. Alle inlichtingen kan men krijgen bij Foto Harry Verschuren B.V., Lange Delft 47 te Middelburg tel. 01180 - 12603. n Woensdag 22 januari start er in de Kuiperspoort te Middelburg een nieuwe werkgroep "Zelfontdekking en per soonlijke groei". Deze werkgroep is gericht op het verwerken van eigen kennis en ervaringen en op het verkrijgen van goed inzicht in het dagclijk funktiooneren. De avonden ('s woensdags) staan onder leiding van Marten Muller uit Middelburg die zich onder meer heeft beziggehouden met cabaret, toneel, mime eh yoga, jour nalistiek, poëzie en vormingswerk. Hij was enkele jaren als free lance docent verbonden aan een paar lan delijke instellingen en momenteel is hij bezig met het op poten zetten van een Zëeuws centrum voor menswording. Marten Muller over zijn 'afcttvueitcn op de woensdagavond: „De ontmoeting staat centraal. Wij proberen met een minimum aan middelen te werken. Gczamonlijkbrengen wij het materiaal in: onze kennis en ervaring, de stem ming en de indrukken van de dag. Wc proberen te voelen wat er in de luchtzit, we leren attent te /.ijn. Gevoel, intuitie en toeval spelen in dit project een grote rol. Zo nodig wordt cr ook wel gebruik gemaakt van impulsen uit yoga. toneel of mime. Af en toe kan iemand bijvoorbeeld z'n eigen situatie naar voren brengen, hij of zij brengt zijn verhaal dat we dan in de groep weer verder uitwerken. Op deze manier ontdekken we aldoendc wat het voor ons/elf betekent bewust te leven, te ontmoeten, te ontdekken en te genieten. Verwerken van kennis en ervaring betekent groei, waardoor dc samenleving zich kan vernieuwen."

de Faam | 1975 | | pagina 5