Speciale medewerkster jeugd- en gezinszaken Oud pottenbakkersambacht weer in Zeeuwse hoofdstad ZEEUWS COORDINATIEORGAAN ACTIEF IN Z.VLAAMSE ZAKEN Bij gemeentepolitie Middelburg v*eT OQ Hit br iïltbbrlbttraöe ÏJtstone WIJZIGING WEEKMARKT SPREEKUUR COMMISSIE HUISVESTING Verkeersmaatregelen Zaterdag in het Kuiperspoorttheater FOTO'S TAFEUTJE- DEKJE-MENU In „de Spreeuwen pot HINDER WET Demonstraties 4 Herinneringen aan oud-Middelburg F Woensdag 11 december 1974 I Grote steden kennen de kinderpolitie. Een speciale afdeling van de politie, die zich bezighoudt met zaken waarby kinderen (niet volwassenen) op de een rf andere manier betrokken zjjn geraakt. Sinds 16 maart J.l. heeft ook de Middelburgse gemeentepolitie een medewerkster in dienst, die speciaal belast is met dit soort zaken. Dit betekent natuurUjk niet, dat de politie in Middelburg voordien niet met misdreven of overtredingen waar by kinderen betrokken waren, te maken kreeg. Die zaken werden voor de komst van de speciale medewerkster of door de surveillancedienst of door de recherche behandeld. Er bleek echter behoefte te bestaan aan een meer gespeciali seerde kracht op dit werkterrein. En die kwam In de persoon van mevrouw Mr. M. K. van Hasselt-Enklaar. Aan haar en aan haar werk besteden wy in het volgende artikel graag aandacht. EVENVOORSTELLEN Mevrouw Van Hasselt werd ongeveer 26 jaar geleden geboren in Holten (Overijssel). Na haar middelbare schoolopleiding studeerde zij rechten in Groningen, welke studie vorig jaar werd afgerond. Bij de rechtenstudie werd speciale aandacht besteed aan vakken op het gebied van het straf recht. Omdat haar man al enkele jaren werkzaam is op de Schelde in Vlissingen zocht zij voor haar stage in de richting Zeeland. En met succes want mevrouw Van Hasselt is enige tijd „in de leer" geweest bij mevrouw Meulendijk, stafofficier voor jeugd zaken bij de rijkspolitie in Zeeland, met de standplaats Middelburg. En die omstandigheid heeft er voor een belangrijk deel toe geleid dat mevrouw Van Hasselt in dit werk terecht kwam. JEUGD- EN GEZINSZAKEN Hoewel in de wandeling steeds over de kinderpolitie wordt gesproken is het voor 'n goed begrip toch beter de term medewerkster voor jeugd- en ge zinszaken aan te houden. Een jongen van 17 jaar kun je toch moeilijk nog als een kind beschouwen. Bovendien behoort een jeugdig persoon in de meeste gevallen tot een gezin.dat wanneer een jongen of een meisje in moeilijkheden is geraakt, daarbij direct betrokken is. Men zou ook kunnen stellen, dat omstandigheden in het gezin er toe hebben geleid, dat een jongen of een meisje met de politie in aanraking is gekomen. Hiermede is wel aangetoond, dat de jeugd- en ge zinszaken met elkaar verweven zijn en daarom zijn zij als eenheid opge nomen in de funktie-omschrijving van mevrouw Van Hasselt. BEGIN Maar laten we bij het begin beginnen. Mevrouw Van Hasselt, pas afgestu deerd, kwam bij de Middelburgse ge meentepolitie. Het is haar eerste werkkring in een werksoort, die in Middelburg nog in de kinderschoenen staat. Wat is dan logischer om bij een andere gemeentelijke politie, waar al ervaring hiermee is opgedaan, eens een kijkje te gaan nemen. De keuze viel op Gouda, waar al ruim 20 jaar een afdeling kinderpolitie functio neert. Mevrouw Van Hasselt was daar drie weken te gast om te zien hoe alles in zijn werk ging. Terug in Middel burg werden een- of meerdere dagen doorgebracht bij diverse instanties waarmee zij ook in het werk veel te doen zou krijgen. Wij noemen de Gemeentelijke Sociale Dienst, de Raad voor de Kinderbescherming, het Medisch Opvoedkundig Bureau, de Stichting Jeugd en Gezin en het Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs. WELKE GEVALLEN? Om duidelijk te maken wat het werk van deze nog nieuwe medewerksters van de gemeentepolitie inhoudt, is het het beste om wat voorbeelden aan te halen. Mevrouw Van Hasselt: „Voor de duidelijkheid kunnen drie groepen worden onderscheiden. 1. De misdrijven, die worden gepleegd door personen die jonger zijn dan 18 jaar. En onder misdrijven moeten o.a. worden verstaan diefstallen, winkel diefstallen, joy-riding en moord, maar daar heb ik gelukkig nog niet mee te maken gekregen. In dergelijke ge vallen probeer ik achtergronden op te sporen. Ik ga na hoe de situatie in de gezinnen is. Samen met het procesver baal stuur ik de officier van justitie dan een rapport over dit soort aange legenheden. De officier en de kinder rechter hebben dan meteen een be paald beeld van betrokkene en zijn leefsituatie. 2. De misdrijven gepleegd tegen minderjarigen. Hierbij moet met name gedacht worden aan de zeden misdrijven. Ik zie het als mijn taak het slachtoffer zo goed mogelijk op te - vangen, hoewel ik toch moet proberen zoveel mogelijk te weten te komen.Ik tracht daarbij een zodanige weg te be wandelen, dat het slachtoffer niet nog meer in verwarring wordt gebracht. 3. En dan is er de groep van pro blemen waarmede jeugdigen zelf komen. Als voorbeeld zou ik kunnen noemen de jongen, die wegens onenig heid met zijn ouders het huis heeft verlaten en die toch graag zijn eigen spulletjes wil hebben. In zulke ge vallen probeer ik de partijen door te praten tot elkaar te krijgen om op die manier een oplosssing te bewerkstelli gen. Ik zie het als mijn taak, ja het is zeker werk op sociaal gebied, een compromis te bereiken." VOORKOMEN. Mevrouw Van Hasselt wijst er op, dat wanneer de mogelijkheden aanwezig zijn ook geprobeerd wordt te voor komen, dat jeugdigen in moeilijk heden komen. Zij noemt het Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. theoretische voorbeeld van een meisje, dat haar komt vertellen dat het thuis niets meer is, omdat vader te veel drinkt met alle narigheid van dien. Er hoeft dan nog geen enkel strafbaar feit gepleegd te zijn. Toch wordt dan getracht om oplossingen te vinden. Daar bij wordt natuurlijk veel samenge werkt met andere instanties en dikwijls kan zonder meer verwezen worden naar de gespecialiseerde diensten van b.v. het Buro voor Alcohol en Drugs, de Stichting Jeugd en Gezin enz. „Waarom zou ik aan bepaalde zaken gaan werken, terwijl er mensen zijn, die het veel beter kunnen dan ik?" Aldus mevrouw Van Hasselt. KOMT U MAAR „Hebt u de indruk, dat mensen met moeilijkheden makkelijk het politie bureau binnenstappen?" Mevrouw Van Hasselt: „Hoewel mijn ervaring nog niet zo groot is geloof ik op die vraag wel in bevestigende zin te kunnen antwoorden. Veel mensen zien in de politie toch wel hun beste vrind, tenminste als ze niets op hun kerfstok hebben". Mevrouw Van Hasselt staat klaar om mensen die contact met haar willen opnemen te ontvangen. Om niet voor niets te komen is het handig eerst een afspraak te maken. Dat is echter geen voorschrift. Als men haar wil spreken dan is men ook onaangekondigd welkom in het politieburo op kamer 13r— COLLEGA'S De samenwerking met haar collega's op het buro noemt mevrouw Van Hasselt erg goed. Vrij veel zaken die zij te behandelen krijgt, krijgt zij door van haar collega's, waaruit blijkt, dat dezen al goed op de nieuwe situatie zijn ingeschoten. Voorts zegt de nieuwe medewerkster het zeer op prijs te stellen meer ervaren collega's haar nuttige wenken geven. En het gebeurt vaak, dat op die wijze de nodige ondersteuning wordt gegeven. KLARENBEEK EN DAUWENDAELE Inderdaaad namen van twee wyken, die in Middelburg te vinden zyn. Hieronder wordt eens nagegaan waar deze namen vandaan komen. Ten westen van „Middelburg binnen de vesten" verrijst sinds 1966 de nieuwe wijk Klarenbeek. De straten in deze wijk dragen namen van personen die zichtijdens de tweede wereldoorlog verdienstelijk hebben gemaakt in de strijd tegen de Duitsers. De naam van de wijk is afgeleid van de oude buitenplaats Klarebeek. David van Reigersberg, schepen en raad van Middelburg, liet in het laatste kwart van de 17e eeuw even buiten de Noordpoort een fraaie buitenplaats aanleggen. Mattheus Gargon beschrijft in zijn „Walcherse Arkadia" (1715) de plaats aldus: „De plaats heet Klarebeek, na den naam des bouwheers vrouw; en legt ver- maaklijk in haar geboomte, met visch- rijke vijvers, zinlijke bloemperken, en geneuglijke wandel-paden, daar zich 't oog vermaken, niet verzadigen kan". Het landhuis werd vóór 1820 afgebro ken. Een boerderij van die naam en de Klarebeeklaan herinneren thans nog aan het oude buiten. Eveneens van recente datum is de wijk Dauwendaele ten zuid-oosten van „de oude stad". Mei "de bouw van deze stadsuitbreiding werd in 1966 be gonnen. Ook deze wijk is naar een oud huis genoemd en wel naar de boeren hofstede Douwendaele aan de Segeersweg. Zoals men ziet wordt de naam hiervan echter met „ou" ge schreven. Vanwege de oudheid kundige en kunsthistorische waarde van Douwendaele is de boerderij op de monumentenlijst geplaatst. Het is niet onmogelijk dat deze hofstede deel heeft uitgemaakt van de voormalige buitenplaats De Dolphijn. Er is overigens nog een boerderij Dauwen daele (de schrijfwijze van deze naam is wel met „au"). We vinden deze boer derij aan de Schroeweg. Tot 1914 be hoorde Dauwendaele aan de familie Snouck Hurgronje. In genoemd jaar werd de boerderij op verzoek van de familie openbaar verkocht. Ook de wijk Middelburg-Zuid, zuide lijk van Dauwendaele gelegen, dateerde uit de 60-er jaren. De straten dragen er namen van vroegere stads bestuurders. (Magistraatwij k) De weekmarkt, ln de week van 22 tot 29 december aj. zal niet ge houden worden op donderdag omdat het dan tweede kerstdag Is. In die week kan men op vrydag 27 december aj. naar de markt. In de week van 23 tot 28 december en in week van 30 december tot 4 januari a.s. zal de commissie huisves ting geen zitting houden. Het buro huisvesting dat op de afdeling bevolking van het stadhuis is gevestigd, is dagelijks geopend (ook in de genoemde weken, echter met uit zondering van de feestdagen) van 8.00 tot 12.00 uur 's morgens. Er schijnt om welke reden dan ook wat verwar ring te zijn rond de openingstijden van het buro huisvesting, dat dus bemand wordt door de sekretaris van de huis vestingscommissie. Het buro huisvesting is DAGELIJKS geopend, zoals gezegd van 8.00 tot 12.00 uur 's. morgens. Door Chevron Petroleum Maat schappij (Nederland)B.V., Conrad- kade 178 te 's-Gravenhage is een aanvraag ingediend om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning, ingevolge de Hinderwet, welke inrichting bestaat uit een benzine pompinstallatie. waarin 1-12.000 1., 3- 6.000 1. en 1-2.000 1. tank voor resp. superbenzine, benzine, mengsmering, gasolie en afgewerkte olie, alsmede 5 elektrische aftappompen, waarbij 5 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 1 2/3 p.k. zullen worden gebezigd. De inrichting is gevestigd aan de Rotterdamsekaai t.o. nr. 59. SCHRIFTELIJKE bezwaren tegen het verlenen van de vergunning, ontleend aan gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot 17 december indienen bij het gemeentebestuur van Middelburg. MONDELINGE bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, welke wordt gehouden ten gemeente huize Lange Boordstraat 1 alhier, op 24 december 1974 te 16.30 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middelburg later slechts tot beroep gerechtigd zijn, indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovenge noemde openbare zitting zijn ver schenen. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, teneinde van hun beroeps- recht gebruik te kunnen maken, vol staan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Bovenvermelde aanvraag met bijlagen, alsmede de eventueel inge komen bezwaarschriften, liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeente-secretarie, Lange Noordstraat 1 alhier. Noordpoortplein Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeerver bod voor de oostelijke zijde van het Noordpoortplein op te heffen. Voorts besloten b. en w. een par keerverbod in te voeren voor het gedeelte van de oostelijke zijde van het Noordpoortplein dat ligt tussen de Noordpoortstraat en het perceel Noordpoortplein 10. Er wordt een stopverbod inge voerd voor de beide zijden van het gedeelte van het Noordpoort plein dat ligt voorlangs de per celen Noordpoortplein 6 tot en met 10. Deze maatregelen zijn genomen opdat de dienstingang van het Gasthuis voor auto's die bij het Gasthuis moeten zijn beter bereikbaar wordt en om de door stroming van het verkeer te be vorderen. Tot 3 januari a.s. kan iedere be. langhebben tegen dit besluit beroep instellen bij de Kroon. De toneelgroep „Nieuw leven" uit Wijk aan Zee komt zaterdag 14 december aj. weer naar het Kuiperspoorttheater om nog een opvoering te geven van het stuk „Het onbewoonde eiland" van Defrezne. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zyn op de avond van de voorstelling aan de zaal verkryg- baar. Iedereen is welkom. Toegangsprys 5,per persoon (CJ.P. en C.O.P.-houders 3,50 per persoon). In de uitgave van deze rubriek van vorige week werden drie foto's afgedrukt van dames in costuum. Die inderdaad niet zo duidelijke foto's waren genomen door een Engelse dame, die ge vraagd had om deze foto's bij de gefotografeerde dames te bezor gen. Er waren echter geen namen of adressen bekend. Daarom werden de foto's (origineel in kleur) in zwart-wit in de Faam af gedrukt. En met succes want twee van de drie foto's zijn op dit moment - vrijdag 6/12 - al bekend. Op de foto van de twee dames is nog geen reaktie ge komen. Maandag 16 december a.s., kip en sperciebonen; dinsdag 17 december a.s., goulash met rijst; woensdag 18 december a.s., jachtschotel met rode kool; donderdag 19 december december a.s., boerenkool met worst; vrijdag 20 december a.s., vis met Spaanse saus; zaterdag 21 december a.s., wat de pot schaft. Deze dienstverlening - maaltijden worden door vrijwilligstes thuis bezorgd - geldt voor hulpbehoevende bejaarden en voor zieken of voor mensen, die b.v. pas uit het ziekenhuis ontslagen zijn en nog niet voor hun eigen warme maaltijd kunnen zorgen. De vrijwilligsters brengen de maal tijden thuis op maandag, woensdag en vrijdag. Op dezelfde dagen kunt u, wanneer u voor een of meerdere maal tijden in aanmerking wil komen deze bestellen bij het dienstencentrum voor bejaarden, tel. 27537 tussen 9.30 en 10.30 uur. Middelburg, een stad waar de stadsver nieuwing een uiterst belangrijke plaats inneemt, een vernieuwing die hand ln hand gaat met de restauratie van fraaie oude huizen, herinneringen aan een tyd van vroeger. Met de herinnering aan voorbygevlogen eeuwen alleen is men er niet. Automatisch gaan by het zien van straten als b.v. Spanjaardstraat, Kuiperspoort en Bellinkstraat de ge dachten ook uit naar de mensen van vroegers hoe leefden ze, wat deden ze, waar hebben die mensen van bestaan. Het antwoord daarop laat zich simpel raden: die mensen hebben natuuriyk geprobeerd om het ook allemaal zo goed mogeiyk te hebben: er is hard gewerkt op velerlei gebied. Middelburg heeft tal van oude ambachten gehad, iets dat biykt uit de verschillende glides die de stad heeft gehad. Recent is een van die oude ambachten in Middelburg teruggekeerd, en wel met de komst van een ambachtelijke potten bakkerij. Johan Kosten en Rita van den Hoek vonden aan de Veerseweg een leuk pand, geschikt om hun potten- bakkersbedrijf in uit te oefenen. Deze pottenbakkerij kreeg de naam "De Spreeuwenpot" en direkt zal iedereen in een flits van herkenning zeggen: "Aha, die kennen we, dat is toch die potten bakker uit Veere?" Precies. Om die pottenbakker gaat het. In Veere bleken uiteindelijk de mogelijkheden niet zo geschikt voor het oude ambacht omdat de ruimte die Johan en Rita daar voor handen hadden, eigenlijk veel te klein was, hoewel het er bijzonder gezellig kon zijn in de werkplaats annex winkel in de Oomstraat. Uitbreiding was echter nauwelijks mogelijk en bovendien zochten Johan en Rita al langere tijd naar een ander woonhuis. Dit vonden ze in eerste instantie aan de Veerseweg in Middelburg en toen bleek dat er ook nog ruim voldoende plaats was voor de inrichting van een potten bakkerswerk- plaats, grepen ze de geboden kans met beide handen aan. Veere werd verlaten en Middelburg werd de nieuwe woon- en werkplaats van het inmiddels in binnen- en buitenland goed bekende echtpaar Kosten. "Veere is beslist niet geheel en al in het vergeetboek geraakt" verzekert Rita van den Hoek, "in de komende zomer gaan we er gewoon door met de verkoop in de Oomstraat. We hebben immers een kontrakt dat pas eind volgend seizoen afloopt. We kunnen ons daarna eens rustig beraden wat er dan moet gebeuren: of we ons inderdaad helemaal op Middelburg gaan richten of dat we de Veerse vestiging nog aanhouden. Het is de bedoeling dat er evenals in Veere het geval was, ook hier weer de monstraties en cursussen gegeven worden. In principe is er elke eerste en derde zaterdag in de maand een de monstratie in de pottenbakkerij, waarbij men ook zelf achter de draai schijf kan plaatsnemen, of zo men wil, aan het boetseren kan slaan. Wat betreft de cursussen zijn de Kostens wat voorzichtiger geworden: "We hebben in Veere vaak cursussen gedraaid tegen een idioot lage vergoeding", vertelt Johan "en dat is nu echt wel voorbij. Kijk, per slot van rekening moeten wij enkel en alleen van de opbrengst van het pottenbakken en boetseerwerk leven en het leven vandaag de dag is behoorlijk, zo niet erg, duur. Vandaar dat we het echt niet langer voor een appel en een ei kunnen organiseren, waarbij ik me heus wel realiseer dat er instanties zijn op kultureel niveau die het allemaal goedkoper kunnen organiseren. Wat dat betreft kan ik maar een ding zeggen: "Iemand die daar les wil gaan nemen moet dat gewoon doen. Wij kunnen het niet voor die prijs, al heb ik wel de indruk dat die prijs ook wat ten koste gaat van de kwaliteit. Dat is echter een punt dat men in de regel pas later beseft...!" Voordat het pand Veerseweg 31 zover was dat het geschikt was om als atelier en winkel en bovendien nog als woon huis te dienen, is er heel wat werk ver zet. Maar nu alles achter de rug is mag het geheel er zeer zeker zijn. Een bijzonder plaatsje in "De Spreeuwenpot" is het tussenkamertje gelegen tussen atelier en winkel. Hier- kan men eens even rustig praten, op 't gemakje in een luie stoel hangend na denken. Het opvallende hier is dat er in dit kamertje een uitgebreide ver zameling oude werktuigen is bijeenge bracht, die het eigenlijk meer tot een soort privé museumpje maken. Er achter ligt dan de eigenlijke werkplaats waar maar liefst zes draaischijven - elektrische en voetschijven - staan opge steld. In de voormalige schuur heeft Johan een zee van ruimte wat het werken bijzonder plezierig maakt. De lengte van het atelier wordt onder broken door enkele dwars geplaatste tafels met hoge barkrukken er omheen, AUTO VERZEKERING Solide maatschappijen, goede ser vice. gratis groene kaart, premie vanaf; catalogus Pr<:m'e ,mb' waarde wa 4,1wa ail.r. h000 I77 409 138 360 7000 I8S 438 |5o .193 8000 'S9 456 IS3 414 9000 I*» 477 |SJ 429 llinke korting bij eitra eigen nslco. ambt. ook verpleging, semi overh enz. Aisoran tie kantoor DICK SCHINKEL Verzekeringen, hypotheken, geldleningen 01183 44S5 aan de wanden prijken de vele be nodigde instrumenten die bij het pottenbakken en boetseren nodig zijn. Een oud ambacht dus teruggekeerd in Middelburg, gestalte vindend in de Middelburgse Spreeuwenpot, een naam die byzonder goed is gekozen, vanwege het feit dat er in 1940 tydens graafwerk ln de fundamenten van door brand verwoeste gedeelten van Middelburg, Inderdaad een Middelburgse spreeuw- pot werd gevonden. Een spreeuwpot die tegen de muur van het woonhuis werd gehangen en waarin de spreeuwen een nest maakten. Als de jongen op het punt van uitvliegen stonden, werden ze uit het nest gehaald en gebruikt voor consumptie. Een hard gelag, maar getuige de vele recepten ln antieke kookboeken een zeer geliefde lekkemy. Het Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieube scherming heeft het college van Gedeputeerde Staten verzocht geen ont grondingsvergunning te verlenen aan Container Transport Verstraeten en Verbrugge BV. in Temeuzen. De ver gunning is aangevraagd voor het af graven van een perceel grond ln de ge meente Axel, om tot uitbreiding van de vuilstortplaats te komen, 't Coördinatieorgaan wijst er in zijn bezwaarschrift op, dat een bestemming als vuilstortplaats van het gebied in strijd is met het door GS goedgekeurde bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente Axel. Hoewel dit plan nog ter goedkeuring bij de Kroon ligt bestaan er over de bestemming van het betreffende gebied geen verschillen van mening, aldus het Zeeuws Coördinatie- orgaan, dat er op wijst, dat ontgronding bovendien het risico met zich brengt dat de aanliggende agrarische gebieden droogteverschijnselen zullen gaan ver tonen. „Blijkens de begeleidingsbrief bij de provinciale begroting 1975 streeft uw college terecht naar een systeem van ge controleerd storten en het inrichten van één gemeenschappelijke vuilstort plaats", zo schrijft het coördinatie- orgaan. „Dit beleid zal tot gevolg kunnen hebben dat de landschappelijk sterk ontsierende vuilstorten verdwijnen en dat er één, planologisch goed gesitueerde vuilstort voor in de plaats komt. Milieuhygiënische controle zal daardoor ook veel effektiever kunnen worden uitgevoerd! Het Zeeuws coördinatieorgaan zegt een eventuele verlening van een ontgron dingsvergunning in strijd te achten met dit voorgenomen beleid. Het Zeeuws Coördinatieorgaan heeft voor de gemeenteraad van Temeuzen verzocht by de behandeling van de eerste herziening van het bestemmings plan „Hof Zeldenrust" het nu in het plan aanwezige groen te sparen en als integrerend onderdeel in het plan op te nemen. Tevens wordt gepleit voor het behouden van zoveel mogelijk groen in het plan „Zeldenrust, eerste gedeelte". Het kappen van de fraaie beplanting bij de boerderij van de Moor - een aantal knotwilgen, 3 grote kastanjes, een beuk en nog ander groen - zou een groot ver lies betekenen. Een integratie van het aanwezige natuurschoon in de bebouwingsplannen kan het welzijn van de toekomstige be woners alleen maar ten goede komen aldus het Zeeuws Coördinatieorgaan. Naar aanleiding van de informatiekrant van de gemeente Sas van Gent, waarin een overzicht van het groenvoorzie ningsplan „Oostmolenkreek" wordt ge geven, heeft het Zeeuws Coördinatie orgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming zijn waardering uit gesproken voor het duidelijke streven van burgemeester en wethouders deze kreek als landschappelijk fraai element te laten voortbestaan. Het coördinatieorgaan schrijft van mening te zijn dat het gedeeltelijk uit baggeren van verlande stukken de land schappelijke aantrekkelijkheid door hetdan verkregen meer open karakter nog zal verhogen. De zuidoever zou echter niet moeten worden ontsloten door wandel- en fietspaden, waardoor deze oever de functie van natuurgebied zou behouden. De recreatieve functie zou dan aan de noordzijde geconcen treerd kunnen blijven, aldus het Zeeuws Coördinatieorgaan, dat er nog op wijst dat de kreek in het bestemmingsplan „Buitengebied" de bestemming „be schermd natuurgebied" heeft. Op het aanbod van het Zeeuws Coördinatieorgaan om over het plan nog eens uitgebreid van gedachten te wisselen, is door de gemeente Sas van Gent positief gereageerd. Dit keer weer eens twee plaatjes van het Abdij-complex. De bovenste foto laat de vroegere gouverneurswoning zien en de onderste foto: de toegang naar de Abdij vanuit de richting Koorkerkhof.

de Faam | 1974 | | pagina 11