FINANCIËLE STEUN BIJ VERBETERING I VAN EEN WOONWIJK s I Veertig miljoen gevraagd voor kankerbestrijding bij kinderen!! ■u j Herenstraat/Sim Jansstraat Sen Omgeving Bagijnhof e.o. verbeter mee ®it br fflibbrlburnsfr Historic Komt u straks of kijkt u ook boven al langer uit naar de loongrens van een ervaren f1.27.550, geen winstmakende ziektekosten verzekeraar? 44,30 per maand t£ ■ét A Stichting Het Zilveren Kruis Ziektekosten verzekering F Woensdag 20 november 1974 1 1 Zaterdag in Kuiperspoorttheater KOLLEKTEN Werkgroep Promenade Langeviele ingesteld TER INZAGE V erkeerscommissie Parkeerplaatsen invaliden Ta feitje-dek je WIJZIGING SPREEKUUR WETHOUDER OPENB. WERKEN MIDDELBURCHT OP BEZOEK BU DE BURGEMEESTER S 5 De Middelburgse gemeenteraad heeft In mei van dit laar besloten als erenstraat/ Sint Middelburgse gemeenteraad rehabilitatiegebleden aan te wijzen de omgeving van Jansstraat en de omgeving van het Bagijnhof. De raad sprak toen de wens uit, dat de gemeente In die gebieden een aktief beleid voert ter verbetering van de woningen en de woonomgeving. De bedoeling is dus om de panden in die te behouden en niet alleen te bevorderen dat de panden opgeknapt worden, maar ook de woonomgeving (achterontsluitingen e.d.) FINANCIËLE STEUN. De verbetering van een woonwijk kost veel geld. De overheid is echter bereid in belangrijke mate in de kosten bij te springen. Zo draagt het rijk bij in de kosten die de gemeente moet maken voor de verbetering van de woon omgeving. Zo kan de gemeente - met steun van het rijk - subsidie aan de eigenaars geven voor het verbeteren van de woningen die in een rehabilitatie- gebied liggen. Deze regeling is neergelegd in de Beschikking geldelijke steun rehabili tatie. Op grond van deze beschikking kunnen bijdragen worden verleend voor de verbetering van woningen in particulier bezit, dus niet van gemeenten en woningbouwvereni gingen. Voor de toepassing van de regeling maakt het niet uit of de eigenaars natuurlijke personen zijn of rechts personen, zoals N.V.'s, pensioen fondsen, stichtingen enz. Dit houdt in dat subsidie kan worden verkregen voor de verbetering van huurwoningen en van woningen die door de eigenaars zelf worden bewoond. Eigenaars Eigenaars kunnen dus subsidie krijgen. Daarnaast genieten zij bepaalde belastingvoordelen. Ook kunnen zij voor de financiering van de verbeteringskosten een lening sluiten onder garantie van de gemeen te. Huurders Huurders van woningen die met rijks- steun zijn verbeterd kunnen in be paalde gevallen voor huursubsidies in aanmerking komen. Ook kunnen zij een tegemoetkoming krijgen in de extra-ohkosten, die voor hen aan de woningverbetering zijn verbonden. Na de woningverbetering kan de huurverhoging beperkt blijven omdat de eigenaars subsidie voor de ver betering krijgen. Subsidies de geldelijke steun die de gemeente"" aan de eigenaars kan geven is of een bijdrage ineens of een aflopende bijdrage gedurende 10 jaren. De bijdrage ineens bedraagt in het algemeen 30% van de goedgekeurde verbeteringskosten De jaarlijkse bijdrage bedraagt het eerste jaar in het algemeen 8'/j% van die kosten en wordt ieder jaar ver laagd. Zijn de verbeteringskosten minder dan 5.000 dan wordt altijd een bij drage ineens gegeven. Bedragen de kosten 5000 of meer, dan heeft de eigenaar van een eigen woning de keuze tussen een bijdrage ineens of een jaarlijkse bijdrage. Voor huur woningen wordt in deze gevallen in beginsel een jaarlijkse bijdrage ge geven. Voor het splitsen van een woning in twee of meer woningen bedraagt de bijdrage ineens in het algemeen 30% van de verbeteringskosten en de jaarlijkse bijdrage voor het eerste jaar in het algemeen 7l/a% van die kosten. Voor het samenvoegen van woningen wordt de subsidie van geval tot geval bepaald. Hetzelfde geldt voor de verbetering van panden die geen woning zijn. Het opknappen van die panden moet dan wel noodzakelijk zijn voor de ver betering van de wijk. Voor het verbeteren van woningen die als voorbeeld zullen dienen voor de verbetering van andere woningen wordt een extra bijdrage gegeven. Bij de verbeteringen moet worden uitgegaan van soberheid en doel matigheid. De kosten van uitgesteld of verwaar loosd onderhoud vallen in beginsel niet onder de verbeteringskosten. Die kosten kunnen alleen tot de Op deze hulzen is de rehabüitatieregellng zeker niet van toepassing. Voor heel wat andere panden In de binnenstad Is dat wel het geval. Als rehabilitatiegebleden zijn aangewezen de wjjken rond de Herenstraat en de Sint Jansstraat en de omgeving van het Bag|jnhof. Bent U daarin geïnteresseerd? Lees dan het "hoofdartikel". verbeteringskosten worden gerekend wanneer onderhoudswerken in directe samenhang met de overige voor zieningen worden uitgevoerd en in redelijke verhouding tot die voor zieningen staan. De kosten van aanleg van een centrale verwarming kunnen alleen bij in grijpende verbetering van een woning mede voor de berekening van de subsidie in aanmerking komen. Bij panden die zowel een woning als een bedrijf omvatten komen ver beteringen die een strikt bedrijfsmatig karakter hebben (zoals voorzieningen aan de pui en aan de etalage) niet voor subsidie in aanmerking. Als voor de verbetering van de woning voor zieningen noodzakelijk zijn, die tevens voor het bedrijfsgedeelte dienen te worden getroffen, kan wel subsidie worden verleend. Als de verbeteringskosten minder dan 1.000 per woning bedragen wordt geen subsidie gegeven. Belastingvoordelen Huiseigenaars kunnen bij verbetering van hun woningen aanspraak maken op enkele belastingvoordelen. Aftrekposten bij het vaststellen van het belastbaar inkomen zijn de rente van een hypotheek of lening, de kosten van een hypotheekacte, de taxatie kosten en de afsluitprovisie. Ook aftrekbaar is de eventueel verschul digde erfpachtcanon. Voor eigenaars- verhuurders geldt bovendien dat het onderhoudsgedeelte van de totale ver beteringskosten aftrekbaar is. Hierbij gaat het in het algemeen om dat deel dat aftrekbaar zou zijn geweest als er niet zou zijn gemoderniseerd (dus bij herstel in de oude toestand). Bij eigen woningen zijn de kosten van "groot onderhoud" aftrekbaar, voor zover zij meer bedragen dan 10% van de waarde van de woning en de eigenaar bewoner reeds tenminste 5 jaar in de woning woont en de waarde van het huis niet meer bedraagt dan 40.000. In beide gevallen doet men er ver standig aan hierover tijdig in lichtingen in. te winnen bij de Inspecteur van de belastingen. De bijdrage ineens die voor woning verbetering wordt gegeven, wordt voor het berekenen van het belastbaar in komen niet meegeteld, de jaarlijkse bijdrage wel. Gemeentelijke garantie voor geld leningen. De gemeenten kunnen een garantie verlenen voor rente en aflossing van leningen bij verbetering van bestaande woningen. Hierdoor kan het opnemen van geldleningen voor woningver betering worden vergemakkelijkt. Bijzondere voorwaarde Subsidie voor woningverbetering wordt niet verstrekt als de werkzaam heden worden uitgevoerd door bedrij ven die niet aan de vestigingseisen voldoen. Wel mag een eigenaar-be woner zelf of met hulp van anderen de werkzaamheden verrichten, maar dan worden bij de berekening van de subsidie alleen de materiaalkosten in aanmerking genomen. De waarde van de eigen arbeid blijft hierbij buiten beschouwing. WELKE STRATEN PRECIES? In het begin van dit artikel werden de gebieden wat algemeen omschreven. Het gebied Herenstraat/ Sint Jans straat omvat het gedeelte van de binnenstad dat ligt omsloten door de Turfkaai, de Houtkaai, de Segeerstraat, achterzijde panden Lange Delft, Sint Jansstraat, terwijl er ook een gedeelte van de zusterstraat bij behoort. Het gebied Bagijnhof omvat het gedeelte dat ligt omsloten door de Bree, de Zuidsingel, de Korte Noord- straat, het Hofplein en de Wagenaar- straat (tot aan de Bree). NADERE BIJZONDERHEDEN. Nadere bijzonderheden over zelf te ontwikkelyi plannen worden U graag verstrekt door de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van gemeentewerken, Stadsschuuur 1, Middelburg, tel. 27751. AL GESPROKEN. Er is in de genoemde gebieden al heel wat onderzocht en voorgelicht. We meenden er goed aan te doen deze informatie nog eens door te geven. De toneelwerkgroep"Spectrum" uit Delft geeft zaterdag 23 november a.s. in het Kuipers poorttheater (aanvang 20.00 uur) een opvoering van het stuk "Breekbaar". Kaarten zijn op de avond van de uitvoering verkrijg baar aan het theater 5,- per persoon (C.J.P. en C.O.P.- houders 3,50). fi niet onder de verbeteringskosten. Die ven die niet aan de vestigingseisen digen. de. goedkeuring Gedeputeerde posten kunnen alleen tot de voldoen. Wel mag een eigenaar-be- Staten beroep instellen bij de Aan de plaatselijke afdeling van het Leger des Heils is voor de periode van 25 tot 30 november a.s. een vergunning verleend voor het houden van een kollekte in de gemeente Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten alleen voor vrijdag 29 november 1974 een vergunning te geven voor het houden van een huis-aan-huis collekte in Middelburg voor de aktie "Geven voor leven" t.b.v. de kankerbestrijding onder jeug digen. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Hieronder volgt het derde gedeelte, tevens het slot, van het artikel over de geschiedenis. Ee stad en de bloeiperiode In de Gouden Eeuw. Het vorige deel eindigde met de Middelburgse geschiedenis. Eerder werd verhaald over het ontstaan van de mededeling, dat de Middelburg Franse tijd (1795 -1814) gaf op Telde de Middelburgse bevolking in 1785 nog ca. 25.000 zielen in 1814 was dit aantal tot 12.000 gedaald. Het bevolkingsaantal uit de 17e eeuw (zo'n 30.000) zou Middelburg tot in onze tijd niet meer halen. Het 19e eeuwse Middelburg was een rustig ingedommeld provinciestadje, een ambtenarencentrum met een locale marktfunctie en wat nijverheid. De verhoopte handel en bloei kwam ondanks de opening van de Nieuwe Haven (1817), het kanaal door Walcheren (1873) en de spoorwegver binding met het vaste land (1872) niet meer terug. Zoals overal elders in de 19e eeuw raakte veel in verval. Historische bouwwerken als de St. Pieterskerk en de Vlissingse poort e handel In de 18e eeuw sterk terugliep. De ndebgebied de genadeslag. werden afgebroken (respectievelijk in 1834 en 1867). De oude vesten werden omstreeks 1850 getransformeerd tot de huidige bolwerken. Aan het eind van de vorige eeuw begon men echter toch het nut van restauratie in te zien. De bekende architect J.A. Frederiks restaureerde o.m. de Abdijgebouwen en de Kloveniersdoelen. Een grote brand legde in 1929 een gedeelte van Dauwendaele I B. Op kamer 15 van het stadhuis (de afdeling Algemene Zaken) ligt vanaf 15 november 1974 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage het ontwerp van de le wijziging van het bestemmingsplan Dauwendaele I B. Deze eerste wijziging heeft betrekking op het gebied, dat globaal wordt be grensd door de Dauwendaelselaan, Westmede, Grootmede en Oostmede. De wijziging omvat »een wat af 1 wijkende situering ten opzichte van het vastgestelde bestemmingsplan van woningen die daar in de particuliere sektor gebouwd worden. Gedurende de termijn van 14 dagen, dus tot 29 november a.s. kan iedere belanghebbende tegen deze ontwerp herziening bij het college van burge meester en wethouders schriftelijk be zwaren indienen. Klein Vlaanderen. Het door de gemeenteraad op 20 mei 1974 vastgestelde bestemmingsplan Klein Vlaanderen is door Gedeputeer de Staten gedeeltelijk goedgekeurd. Aan enkele gedeelten van de voor- schriften is goedkeuring onthouden. J Dit besluit van G.S. ligt met het be- ij stemmingsplan vanaf 18 november h 1974 gedurende een maand voor een k ieder ter inzage op de afdeling 9 Algemene Zaken van het stadhuis. 3 Alleen de gemeenteraad en de Inspecteur Ruimtelijke Ordening kunnen beroep instellen bij de Kroon. Niemand anders had namelijk bezwaren ingediend bij de gemeente- k raad of bij G.S. Wel kan een ieder die K bezwaar heeft tegen de onthouding 9 de goedkeuring Gedeputeerde 3 de Lange Delft in as, hierbij ging het monumentale Grand-hotel Verseput verloren. Dit was nog niets vergeleken bij de ramp die tien jaren later zou plaats vinden. De 17e mei 1940 is een inktzwarte bladzijde in de Middelburgse geschie denis. Een bruut onnodig Duits bom bardement veranderde toen de gehele binnenstad in een rokende puinhoop. Het stadhuis, de Abdijgebouwen en vele onvervangbare panden (zoals de Steenrotse aan de Dwarskaai, de Gouden Sonne in de Lange Delft en het Entrepót-Oost-Indisch Huis- aan de Dwarskaai) werden een prooi der vlammen. Tijdens en na de oorlog werd de herbouw van de stad met kracht ter hand genomen. Het her nieuwde gothische gedeelte van het stadhuis werd in 1950 door H.M. de koningin geopend, de wederopbouw van het Abdijcomplex werd enige jaren geleden voltooid. Na de oorlog werd de stad met vele nieuwe wijken uitgebreid. Middelburg bleef provinciaal bestuurscentrum, daarnaast verrees ook een industrieterrein. Veel niet- Zeeuwen vestigden zich in Middelburg en zij bemerkten dat het goed wonen is in de fraaie oude Arnestad met zijn indrukwekkende monumenten en zijn lange historie. Op woensdag 20 november 1974 (heden) om 16.00 uur komt de verkeerscommissie in het stad huis in vergadering bijeen. Punten die aan de orde komen zijn: - verkeerssituatie Zusterstraat - Sint-Jansstraat. - aanleg kunstmatige fietspaden - wijziging verkeersmaatregel Bogardstraat; (brom) fietsers tegen het eenrichtingsverkeer stellende kan deze Iedere belan vergadering njwonen. Enkele medewerkers van de gemeente Middelburg en enkele leden van de winkeliersvereniging Langeviele Pottenmarkt zullen zitting nemen in een werkgroep, die de plannen voor de verwerkelijking van een voetgangers gebied in de Langeviele nader zullen uitwerken. Tot het formeren van een dergelijke werkgroep werd besloten tijdens een donderdagavond in het stadhuis gehouden bespreking tussen vertegenwoordigers van het gemeente bestuur en hun technische adviseurs en dertig leden van de winkeliersver eniging Langeviele - Pottenmarkt. Door de winkeliersvereniging was op verzoek van het gemeentebestuur een aantal vraagpunten naar voren ge bracht met betrekking tot het instellen bied in de Langeviele. Deze punten hadden betrekking op de bevoor rading van de zaken, op vervangende parkeerruimte, op de omvang van het voetgangersgebied, op de situering van de parkeerkelder, op de wijze van bestrating en op de verdeling van de kosten. Bij de besprekingen bleek, dat het overgrote deel van de ondernemers in de Langeviele voor het instellen van een promenade is als althans voldaan zal worden aan bepaalde voor waarden. Het is de bedoeling, dat de ingestelde werkgroep, waarvan de leden nader aangewezen zullen worden in de eerste helft van 1975 de diverse kanten, die In overleg met de Bond van Motorisch gehandicapten, afdeling Zeeland hebben burgemeester en wethouders van Middelburg besloten in het centrum van de stad drie parkeer plaatsen voor invaliden te doen maken. Twee komen er op het Zusterplein (naast de Markt) en een op de Groen markt (bij de Burgpromenade). De parkeerplaatsen worden aangegeven door een parkeerverbodsbord met daarop vermeld: /'Parkeerplaats invaliden". Deze plaatsen zijn dus voor invaliden die in het algemeen per auto naar het centrum komen. Andere mogelijkheden. Graag w|jzen w|j er ook op, dat Invaliden, die vrijgesteld z|jn van de betaling van motorrijtuigenbelasting gratis kunnen parkeren op de Markt, het Damplein en het nieuwe parkeer terrein aan de Kousteensed|jk. Een fotocopy van het bew|js van vrijstelling van de betaling van motorrijtuigenbe lasting dient wel achter de voorruit geplaatst te worden wanneer op de genoemde terreinen geparkeerd wordt. Deze regeling geldt niet voor de park eermeters. zitten aan het instellen van een promenade nader zullen bestuderen. Met de aanleg zou, wanneer het overleg tot positieve resultaten leidt, begin 1976 begonnen moeten worden. geweest In weg deze Tot nu toe hield de wethouder van openbare werken de heer W.P.J. Baars spreekuur op woensdagmiddag. Dit wordt met ingang van dinsdag 26 november a.s. ver anderd in dinsdag. Elke dinsdag om 16.30 uur is de wethouder te vinden op het kantoor van ge meentewerken, Stadsschuur 1, Middelburg. Op dat spreekuur worden geen huisvestingszaken behandeld, maar wel alle andere zaken, die betrekking hebben op openbare werken. Men wordt vriendelijk verzocht tevoren een afspraak te maken, zodat men niet onnodig lang hoeft te wachten. Die afspraak kan gemaakt worden bij de telefoniste van gemeentewerken 27751 Middelburg. Terug van rubriek. Nog steeds bestaat de mogelijkheid voor hulpbehoevende bejaarden om diepvriesmaalt|jden te verkr|jgen b|j "Tafeftje Dekje" In het Diensten centrum. Ook voor zieken en mensen, die pas het ziekenhuis hebben verlaten en zich nog niet kunnen redden, staat de mogelijkheid open, deze maaltijden te betrekken. De vrijwilligers brengen de maaltijden bij u thuis op maandag, woensdag en vr|jdag tussen 9.30 en 10.30 uur. Op deze dagen kunt u als u voor een of meerdere maaltijden In aanmerking wenst te komen bellen naar telefoon nummer 27537 in Middelburg (het Dienstencentrum voor bejaarden Het Schuttershof). Het menu voor woensdag 20 november: kotelet/appeltjes; donderdag 21 november: boerenkool; vr|jdag 22 november: bloemkool en gehakt. In een stukje, dat wij (in deze rubriek op 6 november) opnamen over leegstaande woningen werd vermeld, dat we in de wijk Griffioen 100 flats leegstaan, waarvan 97 in de verzorgingsfiat "De Middelburcht". Dit is niet juist. Van de zijde van de direktie van "De Middelburcht" werd ons erop gewezen dat Van de in totaal 112 eenheden, die deze flat omvat er thans 48 verkocht en verhuurd zijn. Een eenvoudige aftreksom leert dan dat er in De Middelburcht nog 64 ap. partementen beschikbaar zijn. En dat is inderdaad een ander aantal dan de vermelde 97. Het cijfer 97 geeft aan het aantal in De Griffioen leegstaande flats dat nog nimmer werd bewoond. Daarnaast zijn er nog drie flats in die wijk die leegstaan, maar die wel eerder bewoond geweest zijn. Totaal aantal dan dus 100. Overigens onze excuses voor deze fout. Vooral bij de wat oudere burgers schijnt er nog altijd een zekere schroom (drempelvrees te bestaan om wanneer men met vragen zit het stadhuis binnen te stappen en om ant woord te vragen. Bij de schooljeugd is van die vrees ge lukkig bijna of helemaal geen sprake. Neem nou die drie leerlingen van de Willem Teelinckschool uit de Bernard Smytegeltstraat. Z(j heten Petra Schot, Jaap Dekker en Willem Pbppe. Zij belden naar de burgemeester met de vraag of zij eens langs konden komen. Dat kon. En dus kwamen de drie op een goede morgen naar het stadhuis. Ze hadden vijfentwintig vragen meegebracht, die aan de heer Wolters werden voorge legd. "Hoe wordt je nu burgemeester? Is daar een speciale opleiding voor? Wat doet een burgemeester nu precies? Waar worden veel huizen ge» bouwd? Waarom kan er niet in het Kanaal gezwommen worden? Enz. De drie hebben ook nog een blik ge worpen op hun eigen persoonskaart. En die klopte precies. Nee, de ambts keten kregen ze niet te zien. Die was zo goed opgeborgen, dat hij op dat moment niet getoond kon worden. Overigens kwamen eerder ook kinderen uit Nieuwland bij de heer Wolters op bezoek en op het buro voorlichting komen ook nogal eens schoolkinderen met allerlei vragen binnenwippen. En dat is leuk. Wist u dat kanker ook b|j kinderen voorkomt? En wist u dat kanker meer kinderen in Nederland doodt, dan enige andere ziekte? Deze kinderen worden getroffen door één van de v|jftig vormen van deze kwaadaardige ziekte, die boven de leeft|jd van 15 jaar bekend z|jn. Sommige vormen van kanker moeten QIG. ^irrt- n&eli* btU" *zeHiNKi o 11 tPs Qb cs. GELDLENINGEN FINANCIERINGEN Hypotheken verzekeringen tot de jeugdziekten worden gerekend. Andere vormen komen ook op oudere leeft|jd voor. Kanker b|] kinderen heeft jarenlang ln een zeer kwade reuk ge staan. Daarom achten ook nu nog velen de toekomst van het kind met kanker uitzichtloos. Ten onrechte! In de laatste tientallen jaren zijn in de strijd tegen kanker bij kinderen, belangrijke vorderingen gemaakt en winsten geboekt. Reeds nu kunnen de behandelingsresultaten van bepaalde vormen van kinderkanker beter worden genoemd dan die van kanker bij vol wassenen. Al is dit slechts een begin, het bew|js Is geleverd dat de str|jd tegen kanker b|j kinderen zinvol kan worden aangepakt. In Nederland zijn een paar duizend kinderen onder behandeling. Een aantal kan na 3 tot 5 jaar genezen worden verklaard. Sommigen niet. Het gaat om de meest dodelijke ziekte bij kinderen In Nederland. Daarom dienen de zorg voor het kind met kanker en het speurwerk op dit gebied krachtig te worden gesteund. De snelle ontwikkelingen b|j onderzoek en be handeling dienen zodanig te worden gestimuleerd, dat Nederland op het gebied van de zorg voor kinderen met kanker een flinke stap vooruit zal kunnen doen. Dat is de achtergrond voor de aktie „GEVEN VOOR LEVEN", georgani seerd door het 25 jaar bestaande Koningin Wilhelmina Fonds en de eveneens jubilerende 50-jarige N.C.R.V. Doel: veertig miljoen gulden voor de financiering van een vijfjarenplan ter bestrijding van kanker bij jeugdigen. Het principe van „GEVEN VOOR LEVEN" is de mens tot mens benadering. Dat betekent in de praktijk dat op maandagavond 25 november alle gezinnen in Nederland zullen worden bezocht door één van de 250.000 mede werkers van de aktie. Elk gezin krijgt persoonlijk een envelop met en informatiematériaal giftenvelop. Deze giftenveloppen worden vrijdags weer door dezelfde medewerkers opge haald. De inhoud wordt in de telcentra geteld en per telefoon en telex doorge geven naar het nationaal telcentrum. Via de televisie wordt nog dezelfde avond de totaalopbrengst bekend gemaakt. De Stichting Het Zilveren Kruis biedt u: Zowel individueel als collectieI een nagenoeg volledige dekking van kosten van ziekenhuisverpleging en specialistische hulp, al dan niet aangevuld met 80% vergoeding van kosten voor huisarts en apotheek Volledig geautomatiseerde schade afwikkeling Ruime risicodekking m het buitenland bij vakantie of zakenreis Lage premie - met ingang van 1 januari a.s vanaf Bij toetreding boven de leeftijd van 50 jaar alsmede voor verzekerden in het gebied van Haarlem is premie-toeslag verschuldigd Geen leeftijdstoeslagen voor reeds verzekerden en voor hen die de loongrens NU overschrijden Directe aansluiting bij overschrijding van loongrens door ziekenfondsverzekerden Volledige informatie ontvangt u als u de bon in een ongefrankeerde enveloppe zendt aan Stichting Het Zilveren Kruis Machtiging nr. 1 Noordwijk Bon Naam Adres Woonplaats Telefoon ontvangt graag uitgebreide informatie over ziektekostenverzekering Hoofdkantoor te Noordwijk. Gooweg 51. telefoon 01719-56 41 Bijkantoren te Alphen aan den Rijn. Delft. Dordrecht. Gorinchem. Gouda. Middelburg. Mijdrecht, Schiedam. Terneuzen. Woerden. Zaandam. Zeist. Zierikzee en Zwijndrecht Een goede keuze met maximale zekerheid legen minimale premie

de Faam | 1974 | | pagina 13