Middelburgse raad |vergadert maandag a.s. br Jflibbeltmrftöe ï^tstorte Wie kregen er allemaal stemmen? Dierenbescherming zoekt nieuwe leden Bar Bistro op vliegveld Midden-Zeeland VERKOOP KERSTBOMEN GEVEN VOOR LEVEN KOLLEKTE Chris Braun Band*" in „Open de Beuk" Verkeersmaatregelen HINDER W ET DELTA-SHOW VLEESHAL Foto Back geeft voorlichtingsavond Oprichtingsvergadering Vereniging huiseigenaren Weer een „Welkomstdienst voor iedereen' AUTO VERZEKERING DICK SCHINKEL Woensdag 13 november 1974 F De raiddelburgse gemeenteraad komt op maandag 18 november aj. om 14.00 uur In openbare vergadering bijeen. Openbaar betekent, dat iedereen die vergadering b|j kan wonen op depublleketribune van de raadszaal Ln het stadhuis. Hieronder de agenda zodat u kunt zien welke punten er zoal aan de orde zullen komen. 1. Vaststelling notulen van de raadsvergadering van 15 juli 1974. 2. Vaststelling notulen van de raadsvergadering van 19 augustus 1974. 3. Vaststelling raadsvergadering 1974. 4. Vaststelling raadsvergadering 1974. 5. Mededelingen stukken. 6. Benoeming plv. hoofd o.l. school „De Oosterburch" en o.l. school „De notulen van 3 notulen van 23 van de september van de september en ingekomen I Overloper (Dauwendaele). Het pad dat loopt vanaf de Overloper in ongeveer Noord-Oostelijke richting naar de Menderflat, is door burgemeester en wethouder aangewezen als voetpad.Het is daar dus verboden om te fietsen en te brommen. Omdat op dat pad wel veel gefietst werd, ontstond een gevaarlijke situatie voor voetgangers en kinderen die er spelen. (4 nov. '74). Driewegenhof. Ook het pad dat langs de zuid oostelijke zijde van Driewegenhof loopt werd aangewezen als voetpad. Ook op dit pad werd gefietst en met brommers gereden, hetgeen zeer ongewenst is. (4 nov. '74). Zuidsingel. Er werd besloten een parkeerverbod in te voeren voor de noord-oostelijke zijde van het ggdeelte van de Zuidsingel dat ligt tussen de percelen Zuidsingel 90 en 100. Wanneer op dat gedeelte n.l. auto's geparkeerd staan is het met name voor grote voertuigen erg moeilijk om vanaf de Zuidsingel de Sint-Jorisstraat in te rijden. (4 nov. '74). De Ruljterstraat. Besloten werd een parkeerverbod in te voeren voor de westelijke zijde van het gedeelte van De Ruijterstraat dat ligt tussen de Piet Heinstraat en de Trompstraat. Dit om de doorstroming van het verkeer in die straat te bevorderen en om de autobussen, die hier vaak passeren meer ruimte te geven. (4 nov. '74). Binnen dertig dagen na de achter de besluiten vermelde data kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Kroon. Eventuele beroepschriften moeten worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Boomenburch". 7. Benoeming voorzitter bestuur Stichting Sportbelangen Middelburg. 8. Bestuurlijke re-organisatie (reeds toegezonden). 9. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. verplaatsing van de „Middelburgse Ijzergieterij en Machinefabriek v/h Boddaert en Co." 10. Aankoop van de panden Kalvermarkt 16 en 18. 11. Verkoop grond op het Groot- Industrieterrein aan de N.V. Vitrite Fabriek. 12. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. het afwerken van een muur van het pand Koningstraat 4. 13. Vaststelling van de le herziening van de bestemmingsplannen Toorenvliedt, Nieuwland-Kom en Zanddorp. 14. Beroep tegen een weigering toekenning doorstromingstegemoet koming door de heer R. T. M. Lako. 15. Beschikbaarstellen krediet voor de aankoop van materieel t.b.v. dienst van gemeentewerken, t.w. voor aankoop graafcombinatie en houtver- snipperaar, onderkomen en kweekbak. 16. Eervol ontslag hoofdleidster openbare kleuterschool „De Woelige Werf', Rijnstraat 12. 17. Vaststelling vergoeding vakonderwijs bijzondere scholen voor g.l.o. over 1973. 18. Vaststelling vergoeding ex artikel 101 der Lager-Onderwijswet 1920 over 1973. 19. Verlenen voorschot exploitatievergoeding ex artikel 103, 5e lid, van de Lager-onderwijswet 1920 t.b.v. de Ver. tot het verstrekken van l.o. op geref. grondslag (schoolgebouw Buitenhovelaan 1). 20. Vaststelling vergoeding ex. artikel 191, lid 2 „Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967" voor het jaar 1973. 21. Beschikbaarstellen krediet voor de bouw en eerste inrichting van een 2- klassige school voor kleuteronderwijs, uitgaande van de Vereniging voor Protestants Christelijke Kleuteronderwijs, aan de Generaal Burgemeester en wethouders hebben in Middelburg vijf plaatsen aangewezen waar kerstbomen ver kocht mogen worden. Die plaatsen zijn: 1. op de Markt (bij de Lange Delft) 2. op de Markt (bij Café de Eendracht) 3. op de Markt (bij de Algemene Bank Nederland) 4. in de Maasstraat (op trottoir voor winkels) 5. op het Damplein (onder de linden). De bomen mogen worden verkocht in de periode van 12 tot en met 21 december 1974. Maximale oppervlakte 50 m2. Minimum pachtprijs voor de plaatsen 1, 2 en 3 f 125,- boven het marktgeld, voor de plaatsen 4 en 5 82,50 boven het marktgeld. Gegadigden kunnen zich vóór 6 december a.s. opgeven op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis. Als er meer gegadigden voor één plaats zijn met een gelijk bod, dan zal de plaats door loting worden aangewezen. Die loting zal zo nodig gehouden worden op 6 december a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (kamer 15, afdeling Algemene Zaken). De verkoop van kerstbomen op donderdag op de markt kan alleen dan worden toegestaan als de marktmeester, daarmee instemt. Hakewill Smithlaan in de wijk Klarenbeek.. 22. Beschikbaarstellen krediet voor de bouw en eerste inrichting van een 6- klassige school voor gewoon lager onderwijs, uitgaande van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs, aan de Generaal Hakewill Smithlaan in de wijk Klarenbeek. 23. Verlenen medewerking ingevolge art 72 e.v. van de Lager-onderwijswet 1920 tot aanpassing van de p.c. „Prins Willem-Alexanderschool", noordweg 442 aan de tegenwoordig te stellen eisen aan een schoolgebouw voor fewoon lager onderwijs. 4. Verlenen principe garantie geldlening t.b.v. Stichting Streeklaboratorium „Zeeland". 25. Verlenen van een garantiesubsidie tot een bedrag van 500,- aan het Hulster Gemengd Koor. 26. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. bliksembeveiliging stadhuis. 27. Investeringsplan 1975/1979 (reeds toegezonden). '28. Vaststelling 108e en 109e begrotingswijziging 1974 alsmede de 3e en 4e begrotingswijziging 1975. 28. Vaststelling 108e en 109e begrotingswijziging 1974 alsmede de 3e en 4e begrotingswijziging 1975. 29. Kalkar project. 30. Vaststelling 3e wijziging Uitkerings- en pensioenverordening wethouders 1970. 31. Vaststelling 39e wijziging van de Bezoldigingsverordening 1963. Rondvraag. Ook ln Middelburg wordt Ingehaakt op de grote Aktie Geven voor Leven, die van 25 tot 29 november a.s. ln het gehele land wordt gevoerd. Daarb|j werken het jubilerende Koningin Wllhelmlna Fonds en de jubilerende N.C.R.V. samen. Koliektan ten. Het plaatselijke comité waarvan mevrouw P. Schuling - De Vries voorzitter is en de heer H. van den Briel sekretaris heeft nog gebrek aan kollektanten. Medewerkers(sters) worden vriendelijk verzocht zich op te geven bij de heer van den Briel, kantoor Londensekaai 35, Middelburg, telefoon 0118025456. Waar het om gaat? „In mijn assistententijd, vóór de opleiding tot kinderarts, werd ik de eerste maand gegrepen door drie kinderen die een gezwel hadden. Een jongen was l'/i jaar, de anderen respectievelijk 3 en 9 jaar. De jongen die toen drie was leeft en is gezond. Over het kind van anderhalf was ik opstandig en bedroefd dat hij overleed; het eerste kind dat ik als arts zag sterven. De jongen van negen was iets bijzonders: zijn wijsheid, zijn acceptatie van de ziekte en van zijn sterven was groots. Zij brachten mij er toe met dit werk te beginnen. Er moest iets aan te doen zijn". Dit was in 1963. Sinds die tijd heeft dokter Tom Voüte al zijn tijd besteed om „er iets aan te doen". En nu, in 1974 is hij een van de drie gespecialiseerde kinderartsen die het vijfjarenplan ter bestrijding van kanker bij jeugdigen hebben opgezet, waarvoor straks de aktie „Geven voor Leven" gevoerd gaat worden. „Er moet iets aan te doen zijn". Laten we het samen proberen. Laten we de „droom van drie mannen" waar gaan maken. Door te „geven voor leven Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Onder deze titel is vorige week begonnen met 'n serie artikeltjes over de geschiedenis van Middelburg. De heer P. W. Sijnke, archief medewerker, schrijft de stukjes. In de eerste aflevering werd verhaald over het ontstaan en de eerste bloeiperiode in de middeleeuwen. Nu het vervolg. Hoewel Middelburg in de 17e en 18e eeuw een tweede bloeiperiode kende was deze toch van andere aard dan de eerste. Middelburg bleef een belangrijke handelsstad, maar steden als Amsterdam en Rotterdam overvleugelden onze oude stad spoedig (Rotterdam omstreeks 1660). Na de val van Antwerpen (1587( vestigden vele Vlamingen zich in het Noorden. Eén van deze uitgeweken Vlamingen was Balthasar de Moucheron die een belangrijk handelshuis te Middelburg stichtte. De nieuw opgerichte Oost- en West Indische Compagnieën vestigden eveneens kantoren en pakhuizen in de oude Arnestad (o.a. het in 1940 verloren gegane Oost-Indische Huis- later bekend als het Entrepót- aan de Rotterdamse Kaai). Unger zegt in zijn „Geschiedenis van Vier hinderwetsaanvragen dit keer. 1. Herder B.V. te Serooskerke vraag een hinderwetsvergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het monteren van aanbouwwerktuigen en hydraulische apparatuur aan traktoren. Inrichting is gevestigd op het groot industrieterrein aan de Grenadierweg te Middelburg. Grenadierweg te Middelburg Openbare zitting op 25 november a.s. om 16.30 uur. 2. Fa. De Boks, Nadorstweg 73 te Middelburg vraagt een hinderwetsvergunning voor het uitbreiden en wijzigen van een tuindersbedrijf met een aardgas gestookte installatie t.b.v. de verwarming van het kassencomplex. Die inrichting is gevestigd aan de Nadorstweg 73. Openbare zitting 26 november a.s. om 16.30 uur. 3. De heer J. Verhage, Latijnse Schoolstraat 1416 te Middelburg vraagt een hinderwetsvergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een drukkerij, waarin vier elektromotoren met een fezamenlijk vermogen van plm. 14 /4 pk. zullen worden gebruikt. De Middelburg en omtrek": „Het beeld van de economische bedrijvigheid van Middelburg in de 17e en 18e eeuw wordt niet alleen gekenmerkt door de snelle opbloei van de eigen handel, doch tevens door de richting die deze handel nam en door de aard der waren, die er werden verhandeld". Specerijen uit de Oost, suiker, tabak en chocolade uit de West werden her opgeslagen en verhandeld. Naast de gewone handel werden ook de kaapvaart en de slavenhandel bedreven. In 1720 werd de Middelburgsche Commercie Compagnie opgericht. Zij hield het tot 1889 uit, zij het in de laatste jaren van haar bestaan als scheepswerf, en dreef o.m. handel op Afrika en de West. Vele rijkgeworden kooplieden lieten in de 17e en 18e eeuw fraaie huizen te Middelburg voor zich bouwen. Middelburg telt thans nog zo'n 1100 monumenten, reden waarom de stad samen met Amsterdam en Orvelte als „lichtend voorbeeld" voor het monumentenjaar 1975 uitgekozen is. De Middelburgse handel liep in de 18e eeuw sterk terug. De Franse tijd (17951814) gaf op handelsgebied de genadeslag. J ^Zeeland te Middelburg. marktmeester, daarmee instemt. leven 1/4 pk. zullen worden gebruikt. De de °Penbare zltt,n8 ziJn verschenen. Landbouw en de gemeente- inrichting is gevestigd aan de Latijnseschoolstraat 14—16. Openbare zitting 28 november a.s. om 16.30 uur. 4. Metaalhandel Tonny Leijnse vraagt een hinderwetsvergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de verwerking van autowrakken, schroot enz. waar vijf elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 169 pk. gebezigd zullen worden alsmede een 3000 liter tank voor dieselolie. De inrichting is gevestigd op het klein industrieterrein (Oude Veerseweg 26). Openbare zitting 28 november a.s. om 16.45 uur. Bezwaren. Schriftelijke bezwaren kunnen in de gevallen 1, 2 en 3 ingediend worden tot en met 18 november a.s. en in het vierde geval tot en met 22 november a.s. bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op de.vermelde openbare zittingen, die in het stadhuis worden gehouden. Inwoners van de gemeente Middelburg kunnen volgens de wet later alleen beroep instellen wanneer zij persoonlijk of bij gemachtigde op de openbare zitting zijn verschenen. Van meerdere kanten is ons gevraagd eens een overzichtje in deze rubriek op te nemen van de zogenaamde voorkeurstemmen. De meeste mensen, die op een partij stemmen nemen de eerste kandidaat. Men kan echter ook een ander van de lijst nemen. Zou een laag op de lijst geplaatst meer halen dan de kiesdeler dan zou die persoon in de raad kunnen komen ook al stond h|j/zij niet op een verkiesbare plaats. Dat is niet gebeurd. Toch hebben meerdere laaggeplaatsten'' soms aardig gescoord. Hieronder een overzicht van alle kandidaten die op de I|jsten voor de laatstgehouden gemeenteraads verkiezingen voorkwamen met het aantal stemmen dat zij op zich verenigd hebben. Wij hopen velen hiermee een plezier te doen. PARTU VAN DE ARBEID Hubregtse, M.A.L. 3606; Gillissen, H. 410; Boogerd, D. 46; Geerse, geb. van Egdom, M. 102; van der Wel geb. BeijeJ. J. 41; Visser. AJ.M. 51; Verduin, T.F.C. 28; Klaver T. 22; van der Meulen geb. Smitskamp, S. 11; Bouwense, P.A. 29; Minderhout J.W. 24; ten Houten geb. Borst. E.M. 11; Jansen, J.J. 130; Hofman B 15; van Colmjon geb. van der Mark. M. 21; van den Broecke, geb. Heester, H. 9; Vermeulen, W. M. 9; de Looff, J.J. 49; Lahr, J.J. 22; Totaal 4636. ANTI—REVOLUTIONAIRE PARTIJ Beinema, M. 1802; Bergshoeff, A 101; Koole. G 49; van Mourik, A.P. 86; Westhoff geb. Hubee, A. C. 34; Adriaanse, L. 10; Sanderse, C 10; v. Pinxteren C 40, van Brummelen, C 1; Eleveld, J.J. 10; van Wijhe, A 8; Mosterd, L. 4; de Beijl geb. Snijder, EJ. 4; Marinissen, L. 6; Joosse, A. 13; Totaal 2198. CHIRSTELIJKE HISTORISCHE UNIE Baars W.P.J. 1773; Almekinders M.L. 119; Peeck, Mr. A.J. 37; Geelhoed, A.L. 23; Vries geb. de Heer, M.M. 24; Bimmel J. 45 Vergouwe P.J. 6; van der Zalm, Drs. H. 15; Koster, ing. W 10; Everaars, L. 11; Dingemanse, W.J. 7; van den Berg, J.G. 3; Minaar, J. 4; Huisken, H 11; Dijkstra, J. Proos, C 12; Totaal 2100. SïAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTU Rentier, W.P. 1588; Kodde. L.A. 21; de Voogd, W 17; Bakker. D. 7; van der Toorn, A 6; Baan, J. 3; Francke, K.M. 1; Kaljouw, C 1; van der Werff, J. 1; Janse, S.P. 1; Wisse, L.A.C. 3; de Bel, W 1; den Hollander, D. 5; Roozemond, H.E. Totaal 1655. VOLKSPARTIJ VOOR VRIJHEID EN DEMOCRATIE van den Boogert geb. Selhorst, M.A. 2026; Vos, D.F. 158; Crena Uiterwiik, J.C.C. 97; Griep. J. 64; Spaanderman geb. van Ringelesteijn, H.C. 29; Hesselink geb. Mondria, G.K. 31; de Pree, A. 22; Sandberg geb. Braat, M.E.A. 26; Kost, L.A.G. 1; Dorrepaal geb. Hoencamp, H.M. 13; Verbeek, D. 9; Kolkman, J 25; Vriesman, B 29; d'Angremont, A.E. 18; Alberti, O.E. 4; Kranen, G. 23; Totaal 2575. KATHOLIEKE VOLKSPARTU Pijnenburg, A.C. 649; Daalhuizen, P.J. 19; van 't Westeinde, L.J. 12, Veldman, geb. Legerstee. J.L. 14; van der Borgt, P.J. 19; Totaal 713. COMMUNISTISCHE PARTU NEDERLAND Vader, J.C. 125; Provoost, J. Tolk, G. 2; Adriaansen, P.J. 4; Huibregt, A.J. 2; Huibregt geb. Hoogenboom, M.D.W. 2; van Loenen, J.A. Diephuis jr. H.E. 8; Totaal 143. POLITIEKE PARTU RADIKALEN Blom, H. A. 1097; Kamermans, A.H. 60; van den Hooven, P.M. 23; Hanneman, A.A. 34; Rijnders geb. van der Grift, T.I.A. 33; Anbeek geb. de Groene J. Jl; van de Poel, M. 10; de Heer, J.A. 13; Walter, A.M. 2; de Weert, Mej. A.M. 15; Smallegange, P.J. 20; Spek geb. Lodder, T. 7; Adriaanse, J.P.A. 6; Bleekrode geb. van Dijk, G.J.M.; van der Heide, W. 7; Koopman, H. 7; Weel. C.C.M.J. 2; Rombout, W. 11; Totaal 1381. GEREFORMEERD POLITIEK VERBOND. Meijering, R. 375; Dees, A. 3; Bareman, J.D.A. 1; Joosse, L. 4; Klapwijk, H. 2; Joosse, A.J. 4; Totaal 389. D.S. '70 Glas K. 116; Molendijk, Drs. A. 8; Glas geb. Marshall, I.McM 6; Rijks, C.J. 1; Duvekot, Mevr. S.C. 7; Totaal 138. Op grond van deze uitslagen werden de gemeenteraad als volgt samengesteld. P.V.D.A. 8 zetels (incl. 2 restzetels) V.V.D. 4 zetels (incl. 1 restzetel) A.R.P. 3 zetels C.H.U. 3 zetels S.G.P. 2 zetels p.p.R. 2 zetels (incl. 1 restzetel) K.V.P. 1 zetel Totaal 23 zete,s- Niet minder dan 717 dieren zullen van vrijdagavond (15/11) tot en met zondagmiddag (17-11) te zien zijn in de vleeshal van het Middelburgse stadhuis, waar dan door de Fokkersvereniging „Walcheren" de welbekende „Deltashow" wordt georganiseerd. Die show wordt voor de zesde achtereenvolgende keer gehouden. Die honderden dieren worden ingebracht door 91 sportfokkers. Die 717 dieren zijn als volgt onder te verdelen: 48 grote hoenders, 116 dwerghoenders, 275 sierduiven, 260 konijnen en 18 cavia's. De bekroonde dieren komen in aanmerking voor prijzen, die beschikbaar gesteld zijn door H.M. de Koningin, de Commissaris van de Koningin in Zeeland, de Minister van Landbouw en de gemeente- besturen van Middelburg en Vlissingen. Openingstijden van de Deltashow: vr|jdag 15 november 20.0022.00 uur zaterdag 16 november van 10.00-22.00 uur en zondag 17 november van 10.0018.00 uur. Toegangsprijs f 1,- kinderen tot en met 14 Jaar f 0,50. Deze week (11 november - 18 november) mag het Nationaal Jeugd Fonds in de gemeente Middelburg een kollekte houden. Burgemeester en wethouders hebben daarvoor een vergunning afgegeven. I Gelukzalige ogenblikken voor de lief hebbers van de hetere camera's waren er legio te beleven tijdens de Hasselblad demonstratie avond die Foto Back uit Vlissingen, in samenwerking met Kodak Nederland, vorige week vrijdag organiseerde. Een select publiek van adspirant Hasselblad Fotografen was er getuige van hoe de complete Hasselblad apparatuur werd gedemonstreerd.Voor zover nog niet bekend, werden de tal rijke mogelijkheden die de camera biedt in een dia serie uit de doeken gedaan. De demonstratieavond is het gevolg van een tendens bij de amateur fotografen - en uiteraard ook in de professionele fotografie - naar het gebruik van technisch zeer hoogwaardige appara tuur. In de diaserie werd 'n diepgaand voorbeeld gegeven van macro en micro totogratie en daarnaast werd getoond hoe de beelduitsnede is bij het gebruik van verschillende objectieven. Bij de gedemonstreerde apparatuur bevonden zich ook de laatste snufjes die Hassel- bald kort geleden op de Fotokina heeft uitgebracht. Na afloop van de dia serie bestond de mogelijkheid om aan de mensen van Back en Kodak nader tekst en uitleg te vragen. Op 20 november a.s. organiseert Foto Back in de Grote zaal van 't Anker aan Bonedijkestraat te Vlissingen een demonstratie met Durst kleurvergroters Aan de hand van een dia serie zal worden getoond hoe een en ander bij het zelf afwerken van kleurenfoto's in zijn werk gaat en na de pauze is er gelegen heid tot het stellen van vragen. Een team van drie deskundigen van Heijmans, de importeur van Durst apparatuur, zal hierbij aanwezig zijn. Op 21 november wordt dezelfde aemonsratie in en van ae zalen van ae landbouw op de Grote Markt te Goes gehouden. Beide demonstraties beginnen om 20.00 uur. Op 27 november zal op de Oude Markt in Vlissingen een Canon bus geparkeerd staan, waarin belangstellenden een kijkje kunnen nemen naar hetgeen Canon te bieden heeft op het gebied van foto-apparatuur. De bus is geopend van 10.00 tot 21..00 uur. Woensdag 20 november ij. zal de Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren dea avonds om acht uur in „De Brasserie", Lange Delft te Middelburg, een voor lichtingsavond houden om te komen tot oprichting van een vereniging van huls- en grondeigenaren op Walcheren en de Bevelanden. Nadat in augustus de voorlopige plannen wereldkundig waren gemaakt, hebben verschillende geïnteresseerden zich aangemeld. Met deze belang hebbenden en andere belangstellenden zal nu op de voorlichtingsavond worden overlegd en zo mogelijk tot oprichting van de vereniging worden besloten. Zoals reeds eerder uiteengezet, bedoelt de vereniging de bescherming van huis eigenaren. Ook in Midden-Zeeland wordt door middel van gemeentelijke gebuiksverordeningen een vergunning stelsel geschapen, er worden woon- forensenbelastingen geheven en - dit niet alleen in Midden-Zeeland - de huis eigenaren worden steeds meer gecon fronteerd met te hoge onderhouds kosten, onroerend-goedbelasting, fiscale maatregelen en plannen van de rege ring, o.a. ten aanzien van de fiscale af trek van hypotheekrente. Bij al deze problemen wil de vereniging haar leden technisch en juridisch van adives dienen. Men schr|jft ons: Het bestuur van de Zeeuwse Vereniging tot Bescherming van Dieren Dieren in Nood" te Middelburg heeft een ledenwerfactie opgezet. Om deze actie zo goed moge- l||k te doen slagen worden nog meer dierenvrienden gezocht die met een cir culaire op pad willen gaan om nieuwe leden te winnen. Het leed der dieren is nog zo groot, dat dierenvrienden alles ln het werk moeten stellen om het lot der dieren te verzachten. Een ieder die een huisdier heeft, kan niet zonder het lidmaatschap van de Zeeuwse Vereniging „Dieren in Nood". Wist .u, dat u met raad en daad wordt bijgestaan als u moeilijkheden hebt met uw huisdier? Wist u dat als u lid bent van genoemde vereniging, U recht hebt op reductie in ons Dierenasyl aan de Oostperkweg 9, te Middelburg. Als u met vakantie gaat kunt u uw hond of poes daar laten logeren. In de afge lopen vakantieperiode bleek zelfs dat we nog plaats te kort hadden voor poezen, we zijn daarom tot uitbreiding over gegaan, zodat we binnenkort voldoende ruimte hebben om uw huisdier op te nemen. Ons Dierenasyl is keurig in gericht, in de winter lekker verwarmd, terwijl het heel goed wordt onderhou den. Met liefde verzorgt onze asylhou- der uw huisdier. De Vereniging die een inspecteur in dienst heeft, met volledige opsporingsbevoegdheid, verricht veel en goed werk in het belang van nood lijdende dieren. Wie nog geen lid is en zich nu recht streeks wil opgeven, kan dit ook doen door een bedrag zelf te bepalen en dit te gireren aan de Zeeuwse Vereniging tot Bescherming van Dieren „Dieren in Nood" te Middelbburg, girorekening nr. 92418 (minimum contributie 7,50 per jaar). U kunt zich ook telefonisch opgeven onder nr. 01180-13173, 26318, 23579. Wie geeft zich op? En wie geeft zich op om daadwerkelijk mee te werken om ons ledenaantal uit te breiden? Onze vereniging hoopt veel nieuwe leden te kunnen begroeten, opdat ons werk voor de dieren voortgang kan vinden. Een vierde „Welkomdienit-voor-leder- een", een initiatief van de evangelisatie commissie van de gereformeerde kerk en de hervormde gemeente in Middel burg samen, wordt gehouden op zondagavond, 17 november, om 19 uur, in de Nieuwe Kerk. Deze diensten zijn bestemd"voor jong en oud; voor hen, die van het Evangelie vervreemd zijn of dreigen te raken. De vorige diensten zijn door een over weldigend aantal mensen bezocht. Een enquête-onerzoek wees uit, dat men vooral komt voor de pittige samenzang en de recht-op-de-man-af toespraken. Aanstaande zondag verlenen het muziekkorps van het .„Leger des Heils" in Vlissingen en Tom de Vries, aan het orgel, hun muzikale medewerking. Ds. C. van der Zanden spreekt over: „Als God dan liefde is...." terwijl ds. R. P. Ytsma de aandacht vraagt voor: „S.O.S.-seinen". Tien minuten voor de aanvang van de dienst is er samenzang, begeleid door het „Leger des Heils"-korps o.l.v. majoor J. Vulperhorst, terwijl na af loop het thema-nummer van de „Elisabethbode" wordt uitgereikt. B|jzonder druk was het vorige week zaterdag op het vliegveld Midden Zeeland en wel met name ln het nieuwe heropendf restaurant van het Zeeuwse vliegveld. De heer en mevrouw Van Nielen hielden nJ. open huis ln hun bar Bistro Midden Zeeland, ter gelegenheid waarvan tevens een grootscheepse luchtshow was gepland. Helaas waren de weersomstandigheden dermate droevig, dat slechts een klein gedeelte van het programma kon worden afgewerkt. Des te beter verliep voor de vele bezoekers de kennismaking met de bar Bistro, waar volop gezelligheid, warmte en vertier werd geboden. "We willen proberen om hier echt iets van te maken", aldus de heer v.Nielen die behalve de bar Bistro ook eigenaar is van de Middelburgse pub "Crazy Horse" op het Damplein, "een gelegen heid waar je leuk uit kunt zijn om een hapje te gaan eten. We denken dan in eerste instantie aan een kleine kaart met o.a. T bone steak, toumedos etc. We mikken eigenlijk op publiek uit heel Zeeland, waarbij we terdege beseffen dat het welslagen van onze plannen eigenlijk voor een overgroot gedeelte aan ons ligt. Ik ben er van overtuigd dat als we het hier gezellig weten te maken, er ongetwijfeld belang stelling bestaat. Wat maken een tiental kilometers in feite uit als je er eens even echt helemaal uit wilt zijn?" In ieder geval hebben de heer en mevrouw Van Nielen, die afwisselend dan in Arnemuiden en dan weer in Middelburg werkzaam zijn, het nodige gedaan om althans wat interieur betreft de bar Bistro Midden Zeeland er gezellig uit te laten zien. Voor de ramen hangen rood wit geblokte vitrages en rode overgordijnen. De wanden van de bistro gaan schuil onder een decoratief behangetje en boven de bar is een rieten afdak gemaakt. Achter de bar is een speciaal hoekje gereserveerd waarin een aantal "wings"van vastgespeld, want per slot van rekening moet er toch ergens ook iets van de vliegsfeer zichtbaar zijn. Hoogtepunt van de dag had een ballon vaart moeten zijn, die echter door de sterke wind geen doorgang kon vinden. Wel werd nog een poging gedaan de ballon vol hete lucht te blazen, maar vestigd zat, een zware bestelwagen, mee de lucht in dreigde te slepen, werd van verdere pogingen toch maar afgezien. Wel zorgde de heer Kroese van Air Service Zeeland nog even voor ten berge rijzende haren, door wat opzienbarend stuntwerk met een Piper Cup te vertonen boven het veld. Vrijdag 15 november organiseert het Open Jongeren Centrum „Open de Beuk" weer een concert. Een misschien toch wel speciaal concert, omdat het deze avond het optreden van een Duitse groep betreft; de "Chris Braun Band". Na veel wisselingen in de bezetting, kwam het rond eind 1973 tot een vaste groep van muzikanten, die al snel in Duitsland grote vermaardheid kregen! Wat de vermenging van "down to earth" blues, geharde jarenlange ervaring in rock en jazzgroepen en een afgeronde opleiding teweeg kan brengen, blijkt uit het gloednieuwe album! „Foreign Lady". Om dit nieuwe album kracht bij te zetten verblijven ze de komende periode in Nederland. Na concerten in d. „Melk weg" - Amsterdam - en het "Paard van Troye" - Den Haag - zullen deze vijf musici zorgdragen voor een avond ge vuld met muziek in de "Beuk". De vijf musici zijn: De 23-jarige zangeres Chris Braun, Bassist Jochem Bernstein, drummer Elmer Krohn, gitarist, saxofonist Bernd Adamkewits, pianist Klaus Melchers. Aanvang van het concert: 21.00 uur" Solide maatschappijen, goede ser vice, gratis groene kaart, premie vanaf; catalogus premie ambt waarde wa a"-r' wa all.r. 6000 177 409 133 300 7000 185 438 150 393 8000 189 456 153 414 9000 190 477 [53 429 flinke korting bij extra eigen risico.', ambt. ook verpleging, semi overh. enz. Assurantiekantoor Verzekeringen, hypotheken, geldleningen 01183 - 4455

de Faam | 1974 | | pagina 13