DE VLASMARKT - KROMME WEELE is weer begaanbaar! VAK-, BEDRIJFS-, EIM ZIEKENHUISKLEDING L_ Herinneringen aan oud- Walcheren Kamerbrede overgordijnen BIEDING véél bergruimte voor weinig geld IKOR TELEVISIE OVER GELOOFSLEVEN OP THOLEN I VLASMARKT 43—MIDDELBURG—TEL 01180-13655 Politieke scholing voor vrouwen Deze moderne plintkast lieten wij, precies volgens uw smaak, in warm-donker wengé uitvoeren, met smaakvol kontrasterend ivoorwit. We vroegen de ontwerper en de fabrikant een tot-en-met praktische indeling... en krégen die ook. De kast werd 200 cm breed, 190 cm hoog en biedt binnen die praktische maten volop berg ruimte, met ondermeer (in de middenlaag) een gezellig bar-vak, een afsluitbaar TV-vak en de onmisbare glasvitrine. Deze bijzonder fraai afgewerkte kast schat u enkele honderden guldens duurder dan onze attraktieve prijs. F Woensdag 30 oktober 1974 SI ES TEXTIEL Op Tholen wordt het sociale leven nog sterk bepaald door de streng- protestantse bevolkingsgroepen, die tot de Gereformeerde Gemeente en de Gereformeerde Bond van de Ncd. Hervormde Kerk behoren. De mensen Aangemoedigd door het succes in het afgelopen seizoen hebben een aantal vrouwenorganisaties plannen uitge werkt om ook het komend halfjaar in het kader van de politieke scholing weer cursussen voor vrouwen te organiseren. Het doel van deze cursussen is de vrouwen meer te betrekken bij het poli' tiek gebeuren en hen door het geven van een bepaalde scholing over de schroom heen te helpen, die hen er tot nu toe soms van weerhouden heeft in de poli tiek een actieve rol te spelen. De Verenigde Naties riepen 1975 uit tot het jaar voor de vrouw - een reden te meer om aan deze cursussen in brede kring bekendheid te geven. Er zijn twee soorten cursussen; n.l. .Verenigde Naties" over de internatio nale samenwerking en Politieke scholing. De cursussen worden gegeven op 7-14-21-28 november óf 5-12-19-26 november (in onderling overleg nader te bepalen); voor Walcheren in „de Brasserie" te Middelburg. Aanvang van de lessen: 20.00 uur. Kosten:/ 12,50. Opgaven voor de beide cursussen kunnen worden gezonden naar: mejuffrouw A. v. d. Leeden. Secretariaat Bond van Plattelands vrouwen, Grote Markt 28, Goes, tel. 01100-5010. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de o.a. volgende cursusleidsters: mevr. A. C. Westhoff- Hubee, Middelburg, tel. 01180-13115 en mevr. C. de Dreu-Koster, Middel burg, tel. 01180-12371. van deze richting zijn vooral in het nieuws geweest doordat ze zich niet willen verzekeren, hun aarzeling of vaak afwijzing van ii\jekties tegen polio of andere ziekten, hun zwarte kleding, het zich streng houden aan de zondagsrust, het op zondag drie maal naar de kerk gaan en hun afwijzing van de media radio en televisie. Nadat er door urenlange gesprekken en veelvuldige bezoeken een vertrouwens basis was gelegd hebben Froukje Bos en Ruud Schuitemaker toestemming gekregen voor het IKOR tientallen gesprekken op de bandrecorder op te nemen. Uit dertig uur geluidsmateriaal is met grote zorg 40 minuten bijeenge zocht als basis voor een film, die aan geen van de zegslieden een gezicht zal geven, omdat men zich onder geen beding wilde laten filmen. Zo is een collage van getuigenissen ontstaan, die in beeld zal worden aangevuld met landschapsopnamen van Tholen, beelden van arbeid, kerkgang en van oude prenten, die het geloofsleven van de protestantse bevolking illustreren. In de gesprekken komen vooral de konsekwenties naar voren van een absoluut geloof in de almacht en soevereiniteit van Goed die mensen verkiest of verwerpt. De gehoorzaamheid van het bijbels en ouderlijk gezag en de overheersende rol, die de dood in deze geloofsovertuiging speelt, verhelderen de meer uiterlijke aspecten, die deze gelovigen nogal eens tot een met vooroordelen bejegende minderheid maakt. De film die vrijdagavond 1 november over Nederland I van 22.50 - 23.30 uur door IKOR - Televisie zal worden uitge zonden, is bedoeld om bij de buiten staanders begrip te wekken voor de innerlijke inspiratie, die hen zaken doet afwijzen, die de meerderheid vanzelf sprekend vindt. Miaschien ziet u het al: voor de fotografische herinnering aan het oude Walcheren: dit keer naar Koudekerke. Op de bovenste prent: het dorps plein met rechts de smederij en travaille van ,4* A. Contant, gediplo meerd hoefsmid". Het hoge gebouw In het midden: de vroegere pastorie. Op de onderste foto: de straat uitlopend op het dorpsplein met aan de rechterzijde de dokterswoning. Met loodveter op standaardhoogten Gardisette introduceert overgordijnen volgens een geheel nieuw concept: „Kamerbreed (standaardhoogten) met loodveter". Een revolutionair concept, dat een nieuw tijdperk zal inluiden, zoals dat 15 jaar geleden ook met glas gordijnen is gebeurd. Vroeger bestonden glasgordijnen uit smalle banen die aan elkaar gestikt moesten worden en daarna van een onderzoom voorzien. Gardisette bracht in 1959 als eerste onbeperkt brede glas gordijnen op verschillende standaard hoogten, mèt een ingeweven loodveter. Deze loodveter nam de plaats in van de zoom en zorgde voor een soepele en fraaie plooival. Deze uitvinding - in Nederland in 1962 op de markt ge bracht - werd zo'n groot succes, dat vele andere fabrikanten snel volgden en voor de Nederlandse huisvrouw het rekenen met standaardhoogten en raambreedten geen enkel probleem meer is. Als logisch vervolg op dit type glasgordijn zijn fcij de kamerbrede over gordijnen op standaardhoogten en met een loodveter geïntroduceerd. De nadelen van overgordijnen die uit banen moeten worden samengesteld, zijn hier weggenomen. Banen aan elkaar stikken is een lastig karwei omdat de stiksels gaan „trekken" en ook omdat bij gedessi neerde gordijnen het patroon „sluitend" moet woren genaaid. Dit laatste is veelal zelfs onmogelijk omdat stof flexibel is en tijdens het weven of bedrukken al af wijkingen ontstonden. Een ander nadeel van banen is vaak het "stofverlies". Men moet - zeker bij grote patronen - vaak veel extra stof kopen om de banen „sluitend" aan elkaar te kunnen passen. Een onderzoom kost ook al extra stof en moet bovendien nog genaaid worden ook. Daarbij komt dat dubbelgeslagen stof een soepele plooival tegenwerkt. Een loodveter zorgt voor een soepele afsluiting van het gordijn en bewerk stelligt een fraaie plooival. Overgordijnen hangen tot aan de vensterbank of tot aan de vloer Overgordijnen hangen tot aan de vensterbank of tot aan de vloer. De hoogten die hierop het antwooord moeten geven, zijn 180 cm en 270 cm. Gemakkelijk onderhoud is een „must". De overgordijnen zijn 100% synthetisch (voornamelijk acryl). Dus: gemakkelijk in het onderhoud. 200 cm breed 250 cm breed if

de Faam | 1974 | | pagina 16