RAADSLEDEN MIDDELBURG STELLEN ZICH VOOR 0* Woensdag 25 september 1974 JAAK. .V. .J— - VVJ,..».. I ln deze uitgave van de rubriek "Door het oog van de Lange Jan" stellen wij U, zoals wij vorige week al aankondigden, voor aan de 23 leden van de Middelburgse gemeenteraad, die op dinsdag 3 september j.l. werden geïnstal leerd. Onder de foto's treft U bij elk der raadsleden de antwoorden op een aantal ragen, dat wij de gemeentelijke volksvertegen woordigers voorlegde. Die vragen luiden als volgt: 1. Hoe is Uw naam Leeftijd 2. Hoe is Uw adres? 3. Wat is Uw beroep? 4. Hebt U liefhebberijen en zo ja, welke? 5. Doet U voor het eerst Uw intrede in de raad? Zo neen, hoe lang "zit U er al in?". 6. Bent U in bepaalde zaken in het bijzonder geïnteresseerd en verwacht U daar in de raad ook de nodige aandacht aan te kunnen besteden? 7. Hebt U bepaalde ver wachtingen ten aanzien van het raadslidmaatschap? 8. Aan welke onderwerpen dient de gemeenteraad volgens U bij voorrang aandacht te schenken? 9. Vindt U dat met name het programma van Uw partij uitge voerd moet worden of richt U het 'oog ook op het algemeen belang? 1. M.L. ALMEKINDERS (C.H.U.) 52 JAAR. 2. President Kennedylaan 8, Middel burg, tel. 13147. 3. Direkteur Stichting Verpleeg en Rusthuizen Zeeland. 4. Tennis, zwemmen, in de natuur wandelen. 5. Neen. Sinds 1962. 6. Financieel-economische aange legenheden, volksgezondheid. 7. Het dienen van het algemeen, zonder tegenstellingen te scheppen is mijn ideaal. 8. Prioriteitenschema C.D.A. 9. Naar mijn mening is het C.D.A. - programma gericht op een even wichtige afweging van belangen. (eenzijdige en onbeperkte economische groei!) 9. Als ik daar een tegenstelling tussen zag, was ik lid van een andere partij. 1. M. BEINEMA (A.R.P.). 41 JAAR. 2. Noordbolwerk 19, Middelburg, tel. 14971. 3. Wethouder/leraar. 4. Ja, de volgende, waarvoor ik te weinig tijd heb: lezen, koken, tennissen (om de gevolgen van het koken weg te nemen), schaken. 5. Neen. Zit plm. 3 jaar in raad. 6. Ik ben zo gelukkig in mijn portefeuille (sociafe zaken, volksge zondheid/milieuhygiëne) zaken te hebben, die mij het meest interesseren. Ik hoop, dat ik daar genoeg aandacht aan zal geven, dat de raad er genoeg geld voor beschikbaar stelt. 7. Van de beperkte mogelijkheden die raadslidmaatschap plus wethouder schap bieden, voldoende gebruik te maken. 8. Alles wat samenhangt met het individuele en gemeenschappelijk welzijn, dus zowel dat wat dit welzijn bevordert als dat wat het bedreigt 1. A. BERGSHOEFF (A.R.P.). 35 JAAR. 2. De Warande 7, Sint Laurens, tel. 26167. 3. Gemeente-ambtenaar te Borsele. 4. Lezen, lichte muziek, diverse sporten, louter voor het plezier, zoals zwemmen, tafeltennis, voetbal. 5. Neen, zit sinds 1970 in raad. 6. Ja, sport en juiste afweging groei en werkgelegenheid. De groei ook bezien ten opzichte van de regio en de rekreatieve funktie van Walcheren. 7. Natuurlijk, anders zou ik deze funktie niet ambiëren. Konkreet zijn hierin vind ik erg moeilijk, doch je hoopt bepaalde ideeën t.a.v. het besturen een richting te kunnen geven. 8. Met het toenemen van de vrije tijd voor velen is het zeer belangrijk voor zieningen te treffen, zodat deze vrije tijd zinvol kan worden gevuld. Vooral voor diegenen, die weinig eigen initiatief hebben. 9. Uiteraard gaat het algemeen belang voor het uitvoeren van een partij programma, doch je gaat er natuurlijk wel vanuit datje eigen programma het algemeen belang dient. Het is wel noodzakelijk flexibel te zijn. wat nu belangrijk is kan over bijv. 2 jaar niet meer uitgevoerd moeten worden, omdat de omstandigheden zijn gewij zigd. ■BH 1. W.PJ. BAARS (C.H.U.56 JAAR. 2. Nieuwe Burg 22-24, Middelburg, tel. 12096. 3. Winkelier. 4. Sport, tuinieren, politiek. 5. Reeds 21 jaar. 6. Binnenstad-ontwikkeling, ruimte lijke ordening, volkshuisvesting, wel zijnswerk. 7. Mogen bekend worden verondersteld. 8. Zie onder 6. 9. Naar mijn mening is het ver kiezingsprogramma van de C.H.U. - aan de verwezenlijking waarvan ik gaarne zal meewerken - optimaal ge richt op het algemeen belang. 1. HENK A. BLOM (P.P.R.). 32 JAAR. 2. Hugo de Grootlaan 67, Middelburg, tel. 26406. 3. Vormingswerker (Het Zilveren Schor). 4. O.a. knutselen in huis, werken aan de tuin (tuintje). 5. Ja. 6. Welzijnszaken, milieubeheer, demokratisering (betrokkenheid van de burger bij het bestuur). 7. Zal veel tijd en inspanning vragen; hoop daarbij op veel medewerking van anderen; hoop ook zoveel mogelijk terzake te zullen zijn (geen overbodige poespas) en hoop dat ook van andere raadsleden. 8. Demokratisering: d.w.z. niet alleen formeel, maar daadwerkelijke be trokkenheid van de Middelburgers (inspraak op het juiste moment, voor dat de plannen al in een vergevorderd stadium zijn). 9. Streven van partijprogramma is juist gericht op algemeen belang. 1. D. BOOGERD (P.V.DJV.). JAAR. 2. Bellinkstraat 28, Middelburg, tel. 25897. 3. Direkteur Gewestelijk Arbeids bureau, Middelburg. 4. Lezen, muziek, toneel, film (is politiek een liefhebberij?) 5. 4 jaar. 6. Ruimtelijke ordening, culturele zaken, sociale zaken, volksgezond heid. Ik verwacht wel daar in de raad en in de betreffende commissies de nodige aandacht aan te kunnen beste den. 7. Na vier jaar nog steeds Ja! Ik hoop dat ons verkiezingsprogramma zal worden uitgevoerd. Daarnaast blijf ik streven naar het verder opengooien van het bestuur. 8. Binnenstad Middelburg en daar mede verbonden verkeers problematiek. Nog meer. 9. Ik vind dit een vraag met een dubbele bodem en daarom lichtelijk irritant. De vraag suggereert n.l. een verschil tussen verkiezingsprogramma en "algemeen belang", waarbij dat algemeen belang dan nog voor tal van interpretaties vatbaar is. Wij vinden dat ons verkiezingsprogramma in concrete punten dat "algemeen belang" het meeste dient. 1. M.A. VAN DEN BOOGERT— SELHORST (V.V.D.). 54 JAAR. 2. Damplein 12, Middelburg, tel. 12789. 3. Huisvrouw. 4. Vormings- en Ontwikkelingswerk t.b.v. de vrouw in de ontwikkelings landen. Fotograferen. 5. Neen, wordt nu derde periode. 6. Ruimtelijke ordening, welzijn. Voorop staat voor mij een verant woorde synthese tussen welvaart en welzijn, ook wanneer die zou inhou den, dat men op bepaalde beslissingen "zichzelf' moet corrigeren. 7. Ja, de komende periode zal voor mij persoonlijk gemakkelijker zijn door de versterking (meer personen) in de frakiie, die mogelijk maakt dat grondiger aan bepaalde onderdelen aandacht kan worden besteed. 8. 1. Opvulling van het Geereplan vanuit een "evenwichtige" binnen stadsontwikkeling. 2. Waken voor mogelijke achteruit gang van het winkelapparaat in het oudste deel van het kernwinkelgebied. 9. Foute vraag. In de eerste plaats gaat het om het algemeen belang, gerelateerd aan de gemeentelijke schaal. Nooit ons partijprogramma al leen. Dat zou zinloze demokratie zijn. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. 4. Midgetgolf, strandwandelen. fietsen. 5. Zit nu twee jaar in de raad. 6. de leefbaarheid in Middelburg. De auto zoveel mogelijk uit de stad. 7. Ja. Als christen er aan meewerken, dat ue zwakke in de samenleving zijn kans krijgt en niet verdrukt wordt. Dat er recht geschiede. 8. Verlichting ook voor de buitenge bieden van Middelburg. Het Geere plan, loopstraten. 9. Algemeeen belang. 2. Populierenlaan 4, Middelburg, tel. 12542. 3. Rijksambtenaar/wethouder. 4. Politiek, aquarium (tropische vissen). 5. Nee, 12 jaar. 6. Ruimtelijke ordening, sport, verkeer. Ja, anders zou ik na 12 jaar niet op nieuw terugkomen om het "verder" te proberen. 7. Zie 6. 8. Er voor zorgen dat de demokratie de slagvaardigheid niet om zeep brengt en andersom. 9. Dit is een vraag met het bewuste addertje. Het program van mijn partij is uit mijn oogpunt afgestemd op het algemeen belang. van stedelijk openbaar vervoer. De verkeersveiligheid in woonwijken. 7. Ik verwacht op een konkrete wijze bezig te kunnen zijn met de opbouw van de (Middelburgse) samenleving. 8. Ik zou bijv. willen, dat wij (de gemeenteraad) met behulp van de Welzijnsraad, op gemeentelijk nivo de discussie over de a.s. energienota gaan stimuleren. Deze regeringsnota verdient onze aandacht, omdat ze van grote invloed is op de toekomstige ontwikkeling van onze stad. Al was het alleen maar om het feit, dat er in deze nota waarschijnlijk sprake is van een 2e kerncentrale in de buurt van onze gemeente. 9. Het programma van de P.P.R. is opgesteld met het oog op het algemeen oelang. De P.PR. is geen partij voor een bepaalde belangengroep. 1. T.F.C. VERDUIN (P.V.D.A.). JAAR. 2. Park de Moucheron 21, Middelburg, tel. 25370. 3. Administrateur P.Z.E. M. 4. Tuinieren, lezen, genealogie. 5. Ja. 6. Woningbouw, financiën. 7. - 8. Ruimtelijke ordening, leegstand in woningen. 9. Naar mijn mening is het programma van mijn partij gericht op het algemeen belang. 1. AJ. PEECK (C.H.U.). 41 JAAR. 2. Noordsingel 158, Middelburg, tel. 14743. 3. Advocaat en leraar M.E.A.O. 4. Toneel, koken, tuinieren, alles voor zoveel de tijd dat toelaat. 5. Ja. 6. Cultuur, verkeer, ruimtelijke orde ning. 7. Veel tijd voor beschikbaar houden. 8. Welke op een bepaald moment het meest urgent zijn; uiteraard wisselt dat. 9. Dit programma richt zich op het algemeen belang. 1. J.C. C. CRENA UITERWUK (V.V.D.). 60 JAAR. 2. Park de Moucheron 10, Middel burg, tel. 25510. 3. Geen. 4. Politiek en verenigingsleven. 5. Ja. 6. Financiën, verkeer, sport en recreatie. 7. Goede samenwerking met andere frakties met behoud van eigen politieke identiteit. 8. Binnenstad als wezenlijk „hart" van de stad met een voor alle gebruikers zo aanvaardbaar mogelijke verkeers- regulatie. Waken voor de belangen van de middenstaand. 9. Zeker ook algemeen belang (in het bijzonder gericht op de belangen van Middelburg). 1. J. GRIEP (V.V.D.). 34 JAAR. 2. Hoogstraat 27, Middelburg, tel. 13095. 3. Schilder - ondernemer 4. Tuinieren, lange natuur wandelingen maken, creatief bezig zijn, actief zijn in kerkewerk, ver enigingswerk etc. (ben beslist geen sportman). 5. Ja. 6. a. Ondernemersbelangen. b. Restauratie-renovatie. c. Wonen en werken in de binnenstad. We zullen ons inspannen en trachten hieraan de nodige aandacht te schenken. 7. Niet direkt, maar ik hoop naast het ondernemer zijn, dat er nog wat tijd overblijft voor mijn vrouw Rina en onze kinderen Rinus, Margreeth en Pieter. 8. Voor binnenstad totaal verkeers plan, geënt op zeer b>-eed weten schappelijk onderzoek. Dus totaal andere aanpak dan tot nu toe. Dit zal de gediscrimineerde ondernemer weer wat moed geven. 9. Bij een goede democratie moet men het oog ook open hebben voor andere belangen. Het algemeen belang dient centraal te staan. 1. T. KLAVER (P.V.D.A.). 47 JAAR. 2. Waalstraat 16, Middelburg, tel. 29114. 3. Rijksambtenaar (Financiën). 4. Lezen, schaken en hevig geïnteresseerd in mensen. 5. Sedert 9 november 1972. 6. Gemeentewerken, onroerend goed belasting stellig! 7. Geen "grootse". Wel stug doorgaan. 8. Bestrating. Stadsgrootte: geen groei ad infinitum, meer optreden tegen straatvervuilers, tijdige informatie over "potjes op het vuur", meer keuze mogelijkheden bij beslissingen in raad. 9. Het een staat het ander beslist niet in de weg. 1. AJ.M. VISSER (P.V.D.A.). JAAR. 2. Adr. Obrysstraat 27, Middelburg, tel. 14185. 3. Leraar. 4. Geschiedenis, kranten lezen, schepen in het algemeen, zeilen op Veersemeer en Oosterschelde. Voorts horen vrouw en kinderen tot mijn lief hebberijen. 5. Ja. 6. Onderwijs, leefbaarheid van de stad Middelburg. 7. Ja; geloof in de democratie. 8. Verkeersvrij maken van de binnen stad. Levendigheid in de binnenstad, leefbaarheid van de buitenwijken. 9. Het programma van mijn partij dient het algemeen belang, maar dan uiteraard een bepaalde visie op dat algemeen belang. 1. M. GEERSEVAN EGDOM (P.V.D.A.). 31 JAAR. 2. Sint Janstraat 27, Middelburg, tel. 26311. 3. Geen, behalve als huisvrouw een beroep is. 4. Politiek, lezen, de kreatieve kanten van het huishouden. 5. Neen, sinds 1 september 1970. 6. De maatschappelijke positie van de vrouw. Maar omdat dit een deelbelang is, is het onjuist daaraan speciale aandacht te geven in de raad. Overigens vind ik het nuttig om incidenteel de aandacht van de mannelijke raadsleden voor vrouwen zaken te vragen. 7. Ja, gelukkig nog steeds. Maar in de afgelopen raadsperiode heb ik wel geleerd, dat die verwachtingen niet altijd werkelijkheid worden. 8. De relatie burger-bestuur moet beter worden. Bestemmingsplannen voor de binnenstad. De Lange Delft moet het domein van de voetganger worden. 9. Het partijprogramma van de Partij van de Arbeid is gericht op het alge meen belang, want de P.v.d. A. wil een eerlijker verdeling van inkomen, kennis en macht. Als dit programma wordt uitgevoerd wordt het algemeen belang gediend, steeds meer kiezers begrijpen dit. 1. M.A.L. HUBREGTSE (P.V.D.A.). 61 JAAR. 2. Arnelaan 29, Middelburg, tel. 12951. 3. Wethouder. 4. Fotograferen en natuur. 5. Neen. Sinds 1953. 6. Ja. In onderwijs en culturele zaken. 7. Ja. Anders had ik het nooit gedaan. 8. Onderwerpen welke betrekking hebben op het welzijn. 9. Het verkiezingsprogramma dient te worden uitgevoerd. M.i. geen wezenlijk onderscheid tussen program en algemeen belang. 1. L.A. KODDE (S.G.P.). 41 JAAR. 2. Geleyn D'Hoorneplein 4, Middelburg, tel. 27866. 3. Groepsleider-konstrukteur. 4. Zwem graag en fiets veel. Ik ben ook een doe-het-zelver, maar daar ontbreekt de tijd voor. 5. 4 jaar. 6. Als lid van een kleine fraktie kun je je niet specialiseren. Naast een juiste verdeling van de te besteden bedragen heb ik uit hoofde van mijn technisch beroep veel belangstelling voor de uit voering van objekten. 7. Ik verwacht niet dat het helemaal van mij zal afhangen wat er gedaan wordt, maar met Gods hulp zoals ik met de eed, die ingeroepen heb, zal ik mijn best doen. 8. Goed woon- en leefklimaat, dus woningen van goede kwaliteit in rustige omgeving, voldoende werk gelegenheid. Een leefklimaat dat getoetst kan worden aan Gods Woord dus zorgen voor een goed milieu, schone lucht, schone grond, maar ook tijdige sluiting bars e.d. en zondags rust. 9. Vanzelfsprekend is het programma van de partij gericht op het algemeen belang. Een S.G.P.-er is demokratisch en zal het geweten van een ander niet aantasten. 1. A.C. PIJNENBURG (K.V.P.). 56 JAAR. 2. Hugo de Grootlaan 2, Middelburg, tel. 25532. 3. Chef Administratie N.V. Streek vervoer Walcheren. 4. Lezen, platen draaien (opera- operette), tennis, kamperen, vakbondswerk. 5. Neen, zit reeds 4 jaar in raad. 6. Ruimtelijke ontwikkeling van de stad, onderwijs, meer speciaal bij zonder onderwijs, sociale aangelegen heden, w.o. bejaarden werk. Ja. 7. Geen bepaalde verwachtingen. Hoop alleen een bescheiden bijdrage te kunnen leveren aan de verdere ont wikkeling van Middelburg waar het woon-, werk- en recreatie-klimaat zo optimaal mogelijk is. 8. Beperking van het gemotoriseerd verkeer in de binnenstad; fietsroutes; voortgezette restauratie en vernieuw bouw van woningen in de binnenstad. Het betrekken van de burgers bij het beleid b.v. door het instellen van wijkraden. Het scheppen van een evenwichtige verhouding tussen welzijns- en welvaartseisen. 9. Elk programma dient gericht te zijn op het algemeen belang in al zijn facetten. 1. MR. D.F. VOS (V.V.D.). 35 JAAR. 2. Koninginnelaan 8, Middelburg, tel. 27219. 3. Jurist, medewerker kabinet Commissaris der Koningin. 4. Zeilen, voetbal peuterspeelzalen. 5. Eerste maal. 6. Onderwijs, jeugdzaken in het algemeen. Ja. 7. Voornamelijk hoop, n.l. de hoop, dat de toenemende neiging tot polarisatie kan worden afgeremd en teruggedrongen. Uiteindelijk moeten we het met z'n allen samen maken. 8. De burger in Middelburg moet zich "wel" kunnen gevoelen. Alles wat daartoe kan bijdragen dient de grootst mogelijke aandacht van de raad te hebben. 9. Partijprogramma's zijn in feite ondergeschikt, omdat de raad als geheel beslist. De V.V.D. richt zich te allen tijde op het algemeen belang en bestrijdt groeperingen, die partij belang voorstaan. 1. HENK GILLISSEN (P.V.D.A.). 40 JAAR. 1. AGE H. KAMERMANS (P.P.R.). 24 JAAR. 2. Brigdammestraat 13, Middelburg, tel. 28269. 3. Onderwijzer. 4. Boetseren, geschiedenis (soc. econ.) zwemmen. 5. Ja. 6. De betrokkenheid van de bevolking bij de beleidsvorming vergroten. Het verwezenlijken van een of andere vorm 1. G. KOOLE (A.R.P.). 48 JAAR. 2. Abeelseweg 13, Middelburg, tel. 13793. 3. Tuinder - veehouder. 1. W.P. RENTIER (S.G.P.). 40 JAAR. 2. IJsselstraat 104, Middelburg, tel. 25340.3. Technisch Hoofdambtenaar Landmeetkundige Dienst van het Kadaster. 4. - 5. Raadslid sedert april 1968. 6. Ruimtelijke Ordening ook beroeps halve reeds interesse, taak verdelen, tevens met name onderwijs en financiën, alsmede openbare orde. Tijd die naast beroep en gezin over blijft daarmee voor belangrijk deel gevuld. 7. Zesjarige ervaring leert dat het ook voor raadslid gaat om smalle marges waarbinnen nog enige invloed kan worden uitgeoefend. Geen andere ver wachting dan in getrouwheid zowel getuigend als praktisch bezig te zijn. 8. Een evenwichtige zorg voor zowel het stoffelijke als geestelijke leefmilieu van onze stad. 9. Als beëdigd raadslid is er uit sluitend sprake van de behartiging van belang van gemeente Middelburg, zowel individu als gemeenschap. Ik hoop dat te mogen doen vanuit het bijbels beginsel. 1. JJ. VAN DER WEL— BEUE (P.V.D.A.). 51 JAAR. 2. Dam 28, Middelburg, tel. 14559. 3. Ik bestuur mijn huishouding en andere zaken. 4. Wandelen, lezen, mij met alle 2- voeters (soms 5 man plus vier kinderen) en 4-poters (3 katten plus hond en een duif) bezig houden. 5. Zat van 1956 tot 1958 en van 1962- 1963 in gemeenteraad Haarlem. 6. Ruimtelijke ordening, in het bij zonder de bebouwing in en beleving van ons allen in de binnenstad. 7. Gemeentelijk werk boeit me. Vallen en opstaan is gebruikelijk doorgaan noodzakelijk. 8. Verkeer, binnenstad, speelvoor- zieningen. effectuering van inspraak van de bewoners. 9. Heb met overtuiging aan ons program meegewerkt. Zie vooralsnog geen reden tot afwijking.

de Faam | 1974 | | pagina 5