Jong Ambon Middelburgse sportploeg van het jaar Riolering en bestrating Vlasmarkt worden vernieuwd MAC „De Zeeuwen" bestaat volgend jaar kwart eeuw Hernieuwde Concertzaal wordt in gebruik genomen ZATERDAG OPEN HUIS NIEUWE CONCERTZAAL m F Week no. 37 TER INZAGE PORTEFEUILLE VERDELING B EN W ledereen welkom - Gratis toegang Openbare vergaderingen Wielercours ter opening jeugdwerk Nassaulaan Prestatieloop VSV „Marathon" Het eerste elftal van de voetbal vereniging Jong Ambon is uitgeroepen tot de Middelburgse sportploeg, die in het seizoen 1973/1974 de meest opmerkelijke presatie heeft geleverd. Het elftal promoveerde namelijk naar de derde klasse van de K.N.V.B. na in de daaraan voorafgaande jaren vanuit de Zeeuwse afdeling een geweldige opmars te hebben gemaakt. "U bent op onze ontvangsten voor kampioens teams een vaste klant geworden". Aldus burgemeester Wolters, die tijdens een ontvangst in de burgerzaal van het stadhuis de keuze van een speciaal daarvoor in het leven geroepen commissie had bekendge maakt. Uit handen van John de Lange, sportman van het jaar 1972/1973 kreeg Noes Tuhuleruw, volgens trainer-aanvoerder Bert Pentury een van de aktiefste spelers, de aan de uitverkiezing verbonden wisselbeker. Niet alleen. De spelers van Jong Ambon waren niet de enigen, die op de ontvangst van het gemeentebestuur aanwezig waren. Er waren in totaal ongeveer 100 sportieve Middelburgse hetzij in funktie als bestuurslid of als senior kampioen in de burgerzaal aanwezig. In zijn toespraakje noemde de burgemeester het verheugend, dat de sport steeds meer aandacht krijgt. Hij ging in op de nota sport '70 van de nationale sportorganisaties, waarin enkele aspecten van de groei van de sport nader worden belicht. In die nota wordt aandacht gevraagd voor de behoefte aan ruimte om sport te kunnen beoefenen, voor de vorming van voldoende goed opgeleid kader en met name ook voor de financiering van het geheel. In dit verband wees de burgemeester erop, dat de gemeenten van alle uitgaven die de overheid voor de sport doet 90% voor hun rekening nemen. De heer Wolters wees op de noodzaak, dat van rijkswege meer financieringsmiddelen beschikbaar gesteld zouden moeten worden. Tweede sporthal. De burgemeester stond ook even stil bij de wat trieste ervaringen met de ballonhallen. De hallen zijn eigenlijk opgetrokken uit een zekere onmacht. Op dat moment was er geen geld om een solieder sportgebouw te stichten. Door een subsidie om de werkgelegen heid te stimuleren kan nu een duur zamer gebouw worden opgetrokken. Die nieuwe hal zal eind december 1974 gereed komen. De heer Wolters somde verder nog op wat er in de naaste toekomst op het programma staat. De kantine op het sportpark De Voorborch wordt vergroot. Dat werk zal knovember gereed zijn. De kleed gelegenheden aan de Sportlaan worden vergroot. In 1975 zal voor een bedrag van 75.000,-- de kleed gelegenheid op het sportveld in Sint Laurens worden verbeterd. Voorts is 300.000,-- uitgetrokken om de sportvelden in Nieuw en Sint Joosland uit te breiden. Alleen senioren. Tijdens de bijeenkomst werd er nog eens op gewezen, dat voor de ont vangst alleen senioren en eerste seniorenteams worden uitgenodigd. Het opsporen van al die kampioenen en kampioensteams is op zich geen eenvoudige zaak, reden waarom werd aangekondigd, dat voor de volgende keer alle sportverenigingen zullen worden uitgenodigd op te geven welke eerste senioren-teams en senioren kampioen geworden zyn. Afscheid. Tijdens de bijeenkomst werd afscheid genomen van de heer P.A. Bouwense, die sinds 1962 zitting heeft gehad in het dagelijks bestuur van de Stichting Sportbelangen. Tot 1972 als vertegen woordiger vanuit de zwemvereniging Dit is het kampioensteam van Jong Ambon, in de burgerzaal van het stadhuis gefotografeerd na de huldiging ais sportploeg, die in het seizoen 1973/1974 de meest opmerkelijke prestatie heeft geleverd. Op de voorgrond rechts de wisselbeker, die Noes Tuhuleruw (staande derde van links) uit handen van John de Lange ontving. Voor de goede orde: in de feestelijke glaasjes, die enkele personen in de hand houden zit of druivensap of jus d'orange. en van 1972 tot 1974 als raadslid. Aan het verzoek van de burgemeester om de heer Bouwense voor zijn werk te bedanken met een applaus werd zeer enthousiast gevolg gegeven. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. De commissaris van de koningin in Zeeland, Mr. J. van Aartsen, zal op vrydag 13 september aa. om 19.30 uur de geheel vernieuwde Middelburgse concertzaal aan de Singelstraat officieel openen. Na het officiële gedeelte geeft het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland onder leiding van Frits Cox en de Koninklijke Zangvereniging tot "Oefening en Uitspanning" een concert. Voor deze feestelijke gelegenheid zQn zeer bekende solisten aange trokken. Genoemd worden Annette de la Bije, AaQe Hejnls, John van Kesteren en Henk Smit. Het koor wordt gedirigeerd door Jo Ivens. Op zaterdag 14 september sj. zal er open huis worden gehouden. Iedereen Is dan welkom om het vernieuwde complex van boven tot beneden te bekijken. In vijf zalen zullen zeer gevarieerde programma's worden gebracht, zodat het gehele concertgebouw in gebruik zal zQn. Wat is er gebeurd. Er is voor ruim 2.000.000,- (twee miljoen) aan de concertzaal ver- Wijziging winkelsluitingsverordening. Volgens de winkelsluitingsver ordening is het verboden om winkels op werkdagen na 18.00 uur voor publiek geopend te hebben. Na een jaar is nu besloten in die verordening een wijziging aan te brengen voor het gebied, dat ligt ten zuiden van de spoorlijn Vlissingen - Roosendaal en dat begrensd wordt door de Schroeweg, de Torenweg en de Nieuw- landseweg. Korter gezegd: Dauwendaele. In Dauwendaele mogen de winkels op vrijdag geopend zijn tot 21.00 uur, tenzij deze dag samenvalt met een erkende Christelijke of nationale feestdag. De verordening waarin deze wijziging is opgenomen ligt gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing op kamer 15 (afdeling Algemene Zaken) van het stadhuis. De leden van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, dat in onveranderde samenstelling de komende vier jaar het dagelijks bestuur van de stad zal vormen, hebben de portefeuilles verdeeld. In de taakverdeling is geen grote verandering gekomen. De portefeuille van sportzaken gaat van de burgemeester naar wet houders Gillissen. Wethouder Beinema zal thans alle hinder wetsaangelegenheden gaan behandelen. Tot nu toe had wet houder Baars ook hinderwets zaken in zijn portefeuille. De verdeling is nu als volgt: Burgemeester: Economische ont wikkelingen, bestuurlijke ont wikkelingen en ruimtelijke ordening (struktuurplan), openbare orde en veiligheid (politie, brandweer, bescherming bevolking, verkeer en voor lichting. Wethouder Baars: Ruimtelijke ordening (bestemmingsplannen), openbare werken en volkshuis vesting. Wethouder Hubregtse: Financiën, onderwijs en kuituur. Wethouder Beinema: Sociale Zaken en Volksgezondheid, milieuhygiëne (hinderwetszaken). Wethouder Gillissen: Sport, jeugd en rekreatie, bedrijven en personeelszaken. Volgende maand wordt de riolering in de Vlasmarkt geheel vernieuwd. In verband daarmee is het noodzakelijk, dat die straat gedurende de gehele maand oktober en zo nodig iets langer voor het doorgaande motorverkeer wordt afgesloten. Een vrij ingrijpende zaak, vooral omdat aan de Vlasmarkt veel winkels zijn gevestigd. Daarom had het gemeentebestuur van Middelburg de bewoners en ge bruikers van de panden aan de Vlas markt uitgenodigd om hen van de plannen in kennis te stellen en om te overleggen op welke manier de overlast zo klein mogelijk gehouden kan worden. Op de uitnodiging van burgemeester en wethouders waren ruim 20 "Vlasmarktenaren" naar de trouwzaal van het stadhuis gekomen. Ir. C.J.M. van Unen, direkteur Gemeentewerken, vertelde, dat het de bedoeling was de herbestrating van de Kromme Weele en de Vlasmarkt tegelijk te verbeteren. Het bleek echter, dat de riolering van de Vlas markt erg jlecht was, zodat deze eerste vernieuwd moet worden. Dit karwei zal minimaal 4 weken en maximaal 6 weken duren. De straat zal steeds over een lengte van 20 meter opgebroken moeten worden. Er wordt gewerkt met een snelheid van 5 meter nieuwe riolering per dag. Het plan is om op 30 september of 1 oktober a.s. met het werk te beginnen. Om zo goed mogelijke voorwaarden te scheppen voor een succesvolle herbestrating zal de tijdelijke bestrating, die aange bracht wordt na de vernieuwing van de riolering, ongeveer een half jaar moeten inklinken. Dit betekent, dat in de maanden april en mei 1975 de nieuwe bestrating aangebracht kan worden. Nadat de aanwezigen de verzekering hadden gekregen dat met name in verband met de bevoorrading zo soepel mogelijk medegewerkt zal worden, ging men akkoord met de plannen. V erkeer/ verkeersmaatregelen Er werd vrij uitvoerig van gedachten gewisseld over het voorstel om bij handhaving van de richting van het eenrichtingsverkeer aan de rechter zijde van de straat (vanaf de Markt gezien) een parkeerverbod in te voeren. Dit zal met name voor de fietsers, voor wie een "gladde" straat- strook zal worden gelegd (in 1975) een grote verbetering zijn, omdat die nu langs de geparkeerd staande auto's moeten manoevreren. Niet iedereen was gelukkig met het voorstel om het parkeerverbod van rechts naar links te verleggen. Er zal vaak dubbel ge parkeerd moeten worden in verband met de bevoorrading. Ook aan de linkerzijde van de straat (gezien vanaf de Markt) zal waarschijnlijk een gladde strook worden aangebracht, om dat wellicht nog eens fietsverkeer in beide richtingen zal worden toege staan. Er werd geklaagd over de door de straat denderende bussen en over de auto's die ondanks de gele streep en de blauwe zone langdurig worden geparkeerd. Een gedeelte van de aan wezigen was voor een wachtverbod Ook werd de vraag opgeworpen of de trottoirs breder gemaakt kunnen worden. Omdat het gewenst bleek nader te overleggen over de wijze waarop de straat begin 1975 zal worden "ingericht" zegde wethouder Baars toe, dat door de gemeente enkele praatprenten vervaardigd zullen worden waarover op een nader te bepalen tijdstip met de betrokken overleg gepleegd zal worden. Op een vraag van Dr. van Ooijen, commissaris van politie, of men het op prijs zou stellen een betere fiets route te maken vanaf de markt naar de Langevielebinnenbrug (via Vlasmarkt, Schuttershofstraat, Molenberg) werd zeer positief gereageerd. kamer 15 (afdeling Algemene Zaken) personeelszaken. verband met de bevoorrading zo Molenberg) werd zeer positief gemeentewerken, welke atdeling ook 7al worden gegeven. wil bijwonen is welkom. K van het stadhuis. soepel mogelijk medegewerkt zal gereageerd. de direktie voerde. g timmerd en vermetseld. De grote zaal is niet veranderd, wel vernieuwd (nieuwe stoelen, nieuwe verlichting, nieuw toneel, vleugellift). Ook de kleine zaal is hetzelfde gebleven. De toegangsdeur tot het gebouw aan de Singelstraat is ook gebleven, maar daarachter zijn grote wijzigingen aangebracht. Er is een zeer ruime toe gang gekomen, die automatisch overgaat in de zeer fraaie foyer met ruime garderobe. Een andere zeer belangrijke verbetering werd ver kregen door aan de zijde van de Verwerijstraat diverse nieuwe ruimten te bouwen. Er zijn uitstekende kleed- gelegenheden voor orkestleden en solisten gemaakt. Deze zijn vanuit de kleine zaal via een gang naast de grote zaal te bereiken. Bovendien is er een aan de Verwerijstraatkant een tweede kleine zaal gemaakt, die zover van de al bestaande kleine zaal afligt dat repeterende koren en orkesten elkaar niet kunnen storen. Die kleine zaal aan de Verwerijstraat is tegelijk foyer voor koor- en orkestleden. Op de ver dieping aan de Singelstraat zijn voorts nog twee kamers beschikbaar. De opgesomde ruimten zijn ook goed te gebruiken voor andere dan culturele doeleinden. 472 zitplaatsen. De grote zaal biedt plaats aan 472 personen. Vermeld moet ook worden dat in die zaal voor gehoorgestoorden een speciale ringleiding is gemaakt. Ook gehandicapten, die gebruik moeten maken van een rolstoel züllen de concertzaal goed kunnen bereiken. Zij kunnen gebruik maken van de ingang aan de Verwerijstraat. Er is ook een speciaal toilet voor gehandicapten. De Middelburgse concertzaal is de enige specifieke concertgelegenheid in Zeeland. De akoestiek van de zaal is befaamd. U kunt dat zelf constateren of vrijdag tijdens het feestelijke openingsconcert of zaterdag a.s. wanneer het zoals gezegd voor iedereen open huis is. De ver nieuwingsplannen werden ontworpen door de bouwkundige afdeling van gemeentewerken, welke afdeling ook de direktie voerde. Het bestuur van de Stichting Concert en Gehoorzaal Middelburg gooit de deuren van de geheel vernieuwde concertzaal/zalen op zaterdag 14 september a.s. wijd open. Men wil graag aan iedere belangstellende laten zien hoe het geworden is. Men kan er terecht van *8 middags drie uur tot *s avonds 10.00 uur. Men kan door alle zalen dwalen, ktyken en luisteren, want in de v(jf zalen is er bijna steeds wat te doen. Hieronder het volledige programma van de open dag. Grote Zaal 15.0015.30 uur Middelburgs Mu ziekkorps. 16.4516.55 uur Balletschool Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. 16.5517.05 uur Accordeonensemble Muziekschool. 17.0517.15 uur Balletschool Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. 17.3018.00 uur Middelburgs Man nenkoor. 19.3020.00 uur Christelijke Brass band O.N.D.A. 20.3022.00 uur Beautiful Idaho. Kleine Zaal. 15.4516.15 uur Middelburgs Ka merkoor. 16.3016.45 uur Kinderkoor Mu ziekschool. 17.0017.30 uur Soli Deo Gloria. Zaal Verwerystraat. 15.3015.45 uur Barok Ensemble Muziekschool. 16.0016.30 uur Middelburgs Man nenkoor. 16.4517.00 uur Middelburgs Ka merkoor. 20.1520.30 uur Christelijke Brass band O.N.D.A. Zaal 1 Singelstraat. 16.3016.45 uur Barok Ensemble Muziekschool. 17.0017.15 uur Kinderkoor Mu ziekschool Dit is het Quantz-enscmble, bestaande uit Dick Boon (traverso en blokfluit), Fercnc Hutyra (traverso), Marinus Hllle- brand (cello) en Bram Beekman (claveclmbel), dat zaterdag a.s. tijdens het open-huis in de ver nieuwde concertzaal zal optreden in zaal 1, Singelstraat. Dat optreden staat op het programma van 19.00 - 20.30 uur. 19.0020.30 uur Quantz- Ensemble. Zaal 2 Singclstraat 45-4516.15 uur Poppentheater 'tfartoen (voor kinderen). 17.1517.45 uur Poppentheater Kar- toen (voor kinderen). 19.0019.30 uur Poppentheater Kar- toen (voor volwassenen). Van 18.0U19.00 uur wordt mechanische muziek ten gehore gebracht. Dit is John van Kesteren, een van dc bekende solisten, die vrydag 13 september a.s. in de Middelburgse concertzaal samen met "Tot Oefening en Uitspanning" en het Gewesteiyk Orkest voor Zuid-Holland zullen optreden. De bekende alt AaQe Heynis verleent vrydag aj. haar mede werking aan het feestelijke concert, dat ter gelegenheid van de officiële opening van de ver? nieuwde concertzaal in die zaal zal worden gegeven. Er worden in de komende weken weer diverse openbare ver gaderingen gehouden. Plaats van bijeenkomst is steeds het stad huis (ingang draaideur Lange Noordstraat). Maandag 16 september a.s. 17.00 uur commissie onderwijs. 19.30 uur commissie gemeente bedrijven. Dinsdag 17 september a.s. 16.00 uur commissie financiën. 16.30 uur commissie sociale zaken en volksgezondheid/- milieuhygiënc. Woensdag 1» september a.s. 16.00 uur kulturele raad Middelburg. Maandag 23 september aj. 14.00 uur gemeenteraad. Donderdag 26 september a.s. 16.00 uur verkeerscommissie. Een ieder die deze vergadering wil bijwonen is welkom. I i Regelmatig zie je ze ry den:'auto's in een vrij langzaam tempo, bedachtzaam eigenlijk zou je het misschien kunnen noemen, over de weg schuiven, bij voorkeur een dijkje of een binnenweg zoekend. De inzittenden diep gebogen over de kaart, behalve natuurlyk de bestuurder, die speurend rondkykt, of hij iets herkenbaars kan vinden in het landschap of langs de kant van de weg. Heeft zo'n auto een nummer op de vooruit zitten en vindt U langs de kant van de weg telkens vlaggen, dan kan het haast niet anders of er is weer een puzzelrit, ook wel gezelligheidsrit genoemd, aan de gang. Tien tegen een dat achter die puzzelrit de organisatie staat die als geen ander op dit terrein van wanten weet: de M.A.C. "Dé Zeeuwen", de motor en automobiel club, die volgend jaar het vijf en twintig jarig bestaan hoopt te vieren. Zoals een eenvoudig rekensommetje ons leert, is de M.A.C. "Dc Zeeuwen" dus in 1950 opgericht en wel door toedoen van de heren R.Joosse, F. de Visser, P. Kodde en J. Compeer. De eerste "De Zeeuwen" club bestond uit 21 mensen, zoals in oude notulen boeken staat opgetekend. "Nu ligt dat wel even anders" zo vertellen de heren C. Bode, sekretaris van de M.A.C. de Zeeuwen en C. Boogaard, bestuurslid,"we hebben nu ruim 250 leden. En we groeien nog steeds want de belangstelling voor onze puzzelritten en rallyes neemt hand over hand toe. Wj hebben ritten voor zowel de beginners in de auto-rally-sport als voor de gevorderden, die we soms heel taaie ritten voorschotelen, waarbij het vooral op het kaartlezen aankomt. Veel ritten worden gereden in twee verschillende klassen, de A-en de B- klas. Voor de gevorderden komt er vooral het regelement van de overkoe pelende bond aan te pas, waarin tal van haken en ogen te ontdekken zijn die bij het uitzetten van een parcours door de wedstrijdcommissie. Soms doen we het ook wat eenvoudiger zoals de badritten die we in Domburg gedurende de zomermaanden organiseren. Daar moet immers iedereen aan mee kunnen doen". De heer Bode ergert zich wel eens - daarniet al te vaak - aan ge geringe gemiddelde snelheid waarmee de rallys gereden dienen te worden. "Ik zou het tempo graag wat hoger zien liggen, alhoewel ik natuurlijk wel het nodige begrip heb voor deze situatie." Overigens is de heer Bode er wel van overtuigd dat de verkeersveiligheid door het autorallyrijden kan worden verhoogd, omdat de bestuurder van eer^ aan een rally deelnemende auto. zich uitstekend leert concentreren. "Och", merkt de heer Bode op, "klachten krijg je altijd wel. We hebben eens een keer door een stille achterafstraat gereden: promt dat de politie op de proppen kwam....'maar juist omdat de deelnemers aan een rit een voorge schreven lage snelheid moeten aan houden kan er maar heel weinig ge beuren". Een van de grootste evenementen voor "De Zeeuwen" is het jaarlijks op poten zetten van de Oranjerit in Vlissingen bij de koninginnefeesten. "We boeken daar altijd een record aantal deelnemers", aldus de heer Bode "voor een heleboel m"ensen"is die Oranje rit de enige vorm van ontspanning die ze op die 30ste april genieten. Juist daarom kun je je het amper voorstellen, dat er haast eens een oranjerit door de politie werd afge keurd. We hadden toen de plannen en de rijroutes helemaal kant en klaar en toen kwam de mededeling van de zijde van deVlissingse politie dat het hele spul niet door kon gaan, omdat er enkele straten in het plan waren opge nomen waar we niet door mochten. Gelukkig vonden we toen de burgemeester bereid om een lans te breken en ja hoor, alles kon door gaan. Het vreemde was wel, dat later een auto- puzzelrit door de politie georganiseerd wel door die straten voerde...." De aktiviteitenvan de M.A.C. "De Zeeuwen" beperken zich in hoofdzaak tot Walcheren en Zuid Beveland. Vroeger was Middelburg bijna altijd de plaats waar puzzelritten en rallys starten, maar deze rol is nu zo'n beetje overgenomen door Vlissingen. Toch valt het niet mee om in Zeeland steeds maar weer nieuwe ritten uit te zetten: op een gegeven moment komt het zover dat de deelnemers overal zo goed bekend zijn, dat er maar weinig sport meer aan een puzzelrit zou zitten. Vandaar dat er ook steeds meer nadruk wordt gelegd op het accuraat lezen van de bij de rit behorende bescheiden en routebe schrijvingen. Al met al neemt de voor bereiding voor een puzzlerit of een rally nog flink wat tijd in beslag. Geen wonder, dat er wel eens wanhopige vrouwen bij het bestuur komen klagen.... om maar niet te praten van de echtgenotes van de fanatieke rallyrijders die bij ieder ,,De Zeeuwen" evenement van de partij zijn. "Het gebeurt ook wel eens dat man en vrouwlief in de auto een hooglopend meningsverschil krijgen over een bepaalde opdracht; aldus de heer Bode," ja, ja, je maakt soms wat mee: de kaarten en routebeschrijvingen om je oren...." Maar alle gekheid op een stokje: de autorallysport is en blijft een aan trekkelijke sport en hoe meer particuliere auto's er komen, des "te groter wordt de belangstelling voor deze sport, tot meerdere glorie van de M.A.C. "De Zeeuwen" MIDDELBURG- De Belangengroep Nieuw Middelburg begint het nieuwe jeugdwerkseizoen in t clubgebouw aan de Nassaulaan zaterdagmiddag met een echte wielercours voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. De deelnemers worden ingedeeld in groepen van maximaal 20 kinderen van 6- en 7- jarigen, 8- en 9-jarigen, enzovoorts. De start en de finish zyn aan de Nassaulaan voor het wykgebouw. Er is het volgende parcours uitgezet: Nassaulaan-Zacharias Jansenstraat- Prinses Margrietstraat-Prinses Beatrix- straat-Nassaulaan. Deze wielercours,die georganiseerd wordt in samen werking met de KNWU, begint om half twee. Wethouder H. Gillissen van Middelburg zal het startschot lossen. Na half vijf wordt de prijsuitreiking verwacht. In het clubhuis aan de Nassaulaan zal het overigens elke woensdagmiddag instuif zijn. Van 13.30 tot 14.45 u. voor de 4- en 5-jarigen en van 15.00 tot 16.30 uur voor de kinderen van de lagere school. Er zullen allerlei activiteiten zijn zoals handenarbeid, spelletjes enzovoorts. Verder wordt er elke dinsdagavond jeugdsoos gehouden(van 19.00 tot 21.00 uur) voor de kinderen die niet meer op de lagere school zitten, tot 16 jaar. De activiteiten zullen bestaan uit muziek, tafeltennis, tafelvoetbal, dammen, bil jarten, sjoelen, enzovoorts. Alle vrijdagavonden zijn bestemd voor de jeugd vanaf 16 jaar. De jongeren zullen zelf moeten gaan meepraten over de activiteiten die op deze avonden gehouden kunnen worden. Op de zaterdagmiddag wil men om de veertien dagen een filmmiddag houden. In de zomerperiode zullen de films evenwel vervangen worden door buiten activiteiten, zoals sport en spel. Eens in de maand staat het clubgebouw op de zaterdagavond open als buurtcafé voor volwassenen, vanaf 19.30 uur. Woensdagavond 18 september houdt de VSV "Marathon" te Vlissingen een handikap prestatieloop van ongeveer 3,5 km. De start is op het grote parkeerterrein bij Westduin om 18.30 uur voor dames en meisjes, om 18.32 uur voor jongens junioren en om 18.34 uur voor heren atleten en trimmers. De prestatieloop gaat door-het Vebenabos, onderlangs de duinen terug naar West duin, bij Westduin de duinovergang op, over het duinwandelpad richting Vlissingen tot aan het fietspad, over het fietspad tot aan de Marinebewakings dienst, Nollebos en via het parkeer terrein \3algenbos naar de Galgenweg, waar de finish is. Iedereen krijgt na afloop een herinnering. Men kan zich voor de prestatieloop inschrijven bij café Huvers te Westduin. De VSV "Marathon" organiseert, in tegenstelling tot de plannen, geen prestatieloop in oktober, daar men van mening is, dat er al te veel lopen zijn. De eerstvolgende loop van "Marathon" is pas op 29 december. Wel kan men iedere zondag bij "Marathon" terecht. Om 9.45 uur start men dan van café Huvers voor een gezellig en ontspan nend trimuurtje.

de Faam | 1974 | | pagina 5