kijken naar het vogeltje BENT U ZO DUN ALS EEN RIETJE? Adverteren etaleren kombineren ook uw kamera moet een 'beurt 'hebben Een gezinshuis je op wielen VéG<2 VOLLE y./\ guNoeeiAPPEM H3Ö MA/ öa^ licht en steile voor elk met vieivoudige vering met variomaat P.J. KLAASSEN EN ZN BARBECUE „PUUR" PLEZIER WINKELCENTRUM DAUWEN DAELE MIDDELBURG STROMENWIJK O. SCHELDESTRAAT MIDDELBURG /vc/r/<Vc//) F TIPS VOOR LEUKE KINDERFOTO'S: Misschien weet u het nog van vroeger: de deftige fotograaf in zijn „studio", een mooi landschap als geschilderde achtergrond, een schapevacht op de grond en de zwarte doek over het fototoestel. De keurig opgedirkte kinderen onwennig rondkijkend in die vreemde ruimte. En dan het plechtige ogen blik, waarop de fotograaf verzoekt om naar het vogeltje te kijken, dat er niet was. Die oude tijden, waarin ,,op de foto gaan" een gebeurte nis was, zijn nu voorbij. 102 104 103 en104 PEUGEOT Moderne kinderfoto's la ten het kind zien in zijn ei gen omgeving of in de vrije natuur, samen met dieren of verdiept in zijn spel. Kijk maar eens naar de foto bij dit artikel: een gewoon jon getje met verwarde haren, met de ogen dicht en een kous, die wat afzakt. De ach tergrond is onscherp. Een groot verschil met die oude kinderfoto, maar dat geeft allemaal niks. Een paar tips. Wie kinderen wil fotogra feren, mag dat doen zoals hij dat wil. Maar misschien is 't goed om toch rekening te houden met de volgende wenken, die u kunnen hel pen om nog betere kinder foto's te maken. Dit zijn ze: Ga eens door de knieën. Want niet van bovenaf maal ais kind tussen de kinderen krijgt u de beste resultaten. Zo natuurlijk mogelijk. We hebben het al aangeduid met ons fotovoorbeeld: laat kinderen.niet poseren, maar kiek ze zoals ze zijn. Hoe na tuurlijker ze op de foto staan, hoe beter de foto meestal is geslaagd. Maak's een fotoverhaal. Daar lenen vooral kinderen zich goed voor: een serie plaatjes, waarin één hande ling in etappes is vastge legd. Bijvoorbeeld: kind dat een huis bouwt van blokken (foto 1), als het klaar is trots dat huisje bekijkt (foto 2) en het weer in elkaar gooit (foto 3). Moeder kan het óók. Het zijn juist de moeders, die het meeste meemaken met de kinderen. Daarom is het goed als ook de vrouw weet hoe een fotokamera werkt. Fotograferen is, met al die handige toestellen van van daag, helemaal niet moei lijk. En een extra voordeel is, dat vader met de kinde ren samen dan ook eens op de foto komen. Kamera altijd schiet- klaar. In een gezin met kin deren gebeurt steeds wel iets. Hou daarom uw ka mera bij de hand en zorg, dat er altijd een filmpje in zit. Dan hoeft u later nooit te denken: wat jammer, dat ik toen geen foto heb gemaakt. Het hele jaar door. Niet alleen de vakantie of Sint Nikolaas zijn belangrijke momenten in het leven van een kind. Ook dat zwemdi ploma en die eerste echte le ren voetbal, de kennisma king met het nieuwe hondje en voor de allereerste keer naar de grote school. het zijn momenten, die het waard zijn om te worden vastgelegd op foto's. De barbecue raakt steeds meer in, en terecht. >^at\s er fijner dan buiten in de zon mèt de geur van gras en brandende houtskool in de neus een „primitieve" maaltijd te fabrieken? In de tuin of op het balkon, op de camping of op het strand, barbecuen kun je bijna overal. Wat is er voor nodig? In de eerste plaats een goede stabiele barbecue en brandstof, bij voorkeur houtskool. Verder: vlees. Worstjes, karbonades,, - stuk, varkenshaasjes, slavinken, lamskoteletten enzovoort. Wilt u kleine stukjes vlees rooste ren, rijg ze dan aan metalen pennen,of eventueel aan saté stokjes. Bij satéstokjes opletten dat het vlees vast aaneenge- schoven is, anders branden de stokjes door. Zorg voor goede kruiderij. Maak eventueel een sausje van olie, azijn, ketjap, ge perste knoflook en tabasco. Laat het vlees hierin een uurtje mari neren alvorens het te roosteren. Dit is vooral lekker voor varkens vlees: biefstuk wordt alleen even met olie bestreken en tijdens het roosteren bestrooid met kruiden, zoals thijm, rozemarijn en derge lijke. De kruiden verbranden, maar het aroma blijft. Denk er vooral aan dat het vlees pas wordt gezouten né het roos teren; zout onttrekt vocht aan het vlees zodat het dan niet meer zo goed dichtschroeit en bovendien van binnen droog wordt. Om dezelfde reden niet in het vlees prikken, het sap loopt er uit en het vlees wordt droog. Wilt u met de barbecue op stap, dan kunt u alle bijbehorende in grediënten meenemen, maar maak het u dan wel zo gemakke lijk mogelijk. Maak de voorbe reidingen thuis en neem alles mee in een koeltas. Gebruik voor het aansteken van de barbecue nooit vloeibare brandstof zoals spiritus, maar neem aansteekblokjes. Die zijn veilig. Veel plezier! Behalve de vele duizenden dikkerds, die dageltyks verwoede pogingen doen om hun lichaamsgewicht binnen de perken te houden, z(jn er ook mensen die te mager zijn. Dikke mensen kunnen zich niet voorstellen dat er ook magere mensen zijn die worstelen met het probleem van hun lichaamsgewicht. Mager mag dan wel gezonder z(jn dan dik, maar het is toch geen pretje om als een „aangeklede" bezemsteel door het leven te gaan. Dikker worden kost een mager mens evenveel, zo niet meer moeite als het een dikkerd kost om af te vallen. Bent u te mager, probeer dan niet op eigen houtje allerlei middeltjes om aan te komen, maar vraag uw arts om raad. Bedenk echter, voordat u besluit om wat dikker te worden, dat het „gezonder" is en wellicht verstandiger om uzelf te aanvaarden zoals u bent. Ook met kleding kunt u b.v. „de natuur" wel een handje helpen, zodat u met meer plezier naar uw overslanke ik kijkt. Eet niet te vet Roomkuren zijn niet gezond. Teveel vet en zoetigheid bederft uw eetlust en u komt er toch niet van aan. Een goed samengestelde dagelijkse voeding houdt uw gezondheid en conditie op peil. Het klinkt u waarschijnlijk vreemd in de oren, maar probeert u eens om de hoofdmaaltijden sober te houden, vooral als u weinig eetlust hebt. Een goede dagelijkse voeding bestaat uit de volgende voedingsmiddelen: Vi liter melk, yoghurt of karnemelk 1 2 plakken kaas 100 g vlees of vis of peulvruchten 250 g groente zorg voor afwisseling enkele aardappelen 100 g fruit bruinbrood, knacicebrot en volkoren produkten een matige hoeveelheid boter of dieet margarine 2 3 eieren per week. In plaats van gewone melk mag u ook magere of halfvolle melkprodukten gebruiken. Ook van vlees en vis kunt u rustig de magere soorten gebruiken. Al deze voedingsmiddelen bij elkaar bevatten de juiste hoeveelheid eiwitten, vitamines en mineralen om u gezond en fit te houden. Zo wekt u de eetlust op - probeer dagelijks tenminste een half uur in de buitenlucht te zijn en haal dan diep adem - bent u alleen, ga dan eens uit eten of nodig mensen bij u thuis aan tafel. Samen eten is gezellig en ongemerkt eet u daardoor wat meer dan anders - ga niet doodmoe aan tafel, rust liever eerst wat uit - neem een half uur vóór de warme maaltijd een kopje geurige bouillon en af en toe een aperitief - begin de warme maaltijd eens met iets fris, bijvoorbeeld een halve grapefruit - neem geen vette jus, eet liever een toetje - drink 's morgens vóór het ontbijt een glas vers vruchtesap - zit u te kieskauwen op uw brood? Neem er dan iets fris bij, b.v. een augurk, een tomaat of een stukje komkommer -snijd uw brood dun en beleg het lekker - eet halverwege de morgen een appel, dat wekt de eetlust op. Hapjes die de eetlust niet bederven Natuurlijk mag u alles eten en is snoepen niet verboden. Maar als een gebakje uw eetlust voor de hele dag doet verdwijnen, kunt u het beter laten staan. Gewone maaltijden met wat lichte tussendoortjes zetten dan meer „zoden aan de dijk". Neem eens een droge croissant of een krentenbol bij de koffie. Eet tussendoor een bekertje vruchtenyoghurt of een eenpersoons puddinkje. Eet af en toe een ijsje. Neem een handje rozijnen, gedroogde appeltjes of een paar dadels. Eet bij de thee een toostje met jam in plaats van een koekje en neem 's avonds een plakje knackebrot met smeerkaas of zachte Franse kaas. Neem een zoute haring aan een stalletje. Brood anders belegd Verandering van spijs doet 'eten. Maak uw boterham zo lekker, dat u er nog wel een lust, probeer eens: een broodje met warme ragoüt - uit blik een hamburger een broodje met warme gebakken vis kant-en-klaar gekocht een tosti een boterham met roomkwark en tomaat een broodje met roerei een broodje met rosbief en piccalilly een broodje met pindakaas en plakken komkommer een boterham met ham en een ring ananas een boterham met kaas en stukjes banaan een broodje met plakjes hardgekookt ei en tomatenketchup een kop soep met stokbrood of harde broodjes. Het ideaal Houdt u geen ideaal beeld voor ogen, dat onbereikbaar is. Evenmin als een tweehonderdponder kan verwachten dat hij ooit in een mannequinmaat 36 Ivoor vrouwen- of 46 )voor mannen( zal kunnen, kunt u, die te mager bent, er niet op rekenen dat u binnen enkele maanden met de gewenste rondingen door het leven zult gaan. Met een goede voeding en dagelijks wat extra's kunt u er wel een paar pondjes bij krijgen maar u zult waarschijnlijk nooit „lekker mollig" worden. U ziet er vast al wat „molliger" uit 'als u een wat bol kapsel neemt en kleding draagt die u flatteert. Toon uw slanke hals en rug, waar u geen vetrollen hoeft weg te werken. Trek een lange, niet te strakke broek aan over uw slanke heupen, dan ziet niemand uw spillebenen. Leer leven met uw slanke gestalte en houd er al etend de moed in. Autobezitters kennen deze uitdrukking wel. Een auto heeft namelijk onder houd nodig; na een bepaald aantal kilometers moet hij worden gesmeerd en schoongemaakt, de olie moet worden ververst en zovoort. Ook foto- en film- kamera's hebben wel eens een grote beurt nodig. Ze moeten worden schoonge maakt, nagekeken en de batterijen moeten mis schien worden ververst. Goed idee, om dat nu te la ten doen door uw foto vakman. Dan kunt u straks de hele zomer weer onge stoord fotograferen en fil men. Vooral bij de z.g.automa- tische toestellen is dat be langrijk. Met deze kamera's kan je heerlijk probleem loos fotograferen als de bat terijen nog in goede kondi- tie zijn. Vergeet men echter de batterijtjes - voor de.au- tomatische belichtingsrege ling, resp. voor de flits - tij dig te laten nakijken, dan kunnen mislukte foto's het resultaat zijn. Het beste is, één keer per jaar - en bij voorbeeld elk voorjaar - voor maar enkele guldens die batterijtjes te laten ver nieuwen. Bovendien kan een lékkend batterijtje uw kamera soms veel kwaad doen. Een eenmaal leegge- raakt batterijtje gaat op den duur altijd lekken. Een re paratie kost dan een veel voud van die paar guldens voor een nieuw batterijtje en loont soms de moeite niet meer! De auto een huiselijk aanzien geven ls niet nieuw. Veel bezitters bouwen een radio in, bevestigen een bloemenvaasje aan het dashboard of laten een foto van de kinderen meerijden. Deze keverbezltter maakte van zijn auto zelfs een komplete mobiele woning met metselwerk, dak en schoorsteen. Op de achterkant neemt h(j schoonmaak spullen mee voor het onderhoud van z(jn interieur en fleurige tuintje rondom de auto. Dé oplossing voor het woningtekort of misschien een tip voor de Vondelparkslapers? VOOROEEUIMRKTEfl MA/ OASJC&. Ma/ Z2£" 3*A//d&7^i*, SA/ r /s/ 7Z PEUGEOT 2x6 maanden garantie durft alleen 'n brommer van autoklasse PEUGEOT 2x6 maanden garantie aurft alleen 'n brommer van autoklasse y PEUGEOT De motor kiest zelfdenkend en op het juiste ogenblik voor de beste versnelling 2x6 maanden garantie durft alleen 'h brommer van autoklasse ~A RUWIEL- EN BROMFIETSHANDEL SEISWEG 45 -47 MIDDELBURG-TELEFOON 14596 n brommer van autoklasse-X

de Faam | 1974 | | pagina 7