Scholieren-ongevallenverzekering Herinneringen aan oud- Vlissingen EEN SLANK HAPJE VOORAF D. DE JAGER Jr's IJZERHANDEL Maatverwarring overhemden ten einde i tTiaBi Sportscholen FELIX JANSSENS VAN DE GRATIS-VLIEGTICKET IJZERWAREN B0UWBESLAG GEREEDSCHAPPEN schep diepte in uw foto's V Week no. 34 Beperkte verzekering Andere verzekeringen Belangrijk Inschrijving nieuwe cursus september 1974 JUDO RADIO TELEVISIE ELEKTRO Bij besteding van 500,(ineens) ontvangt U in onze zaken te SOUBURG en MIDDELBURG voor een rondvlucht Lange Delft 5 MIDDELBURG Tel. alle afdelingen (01180) 28011* Bij aankoop/ 25,aan gereedschap gratis een duimstok VOORRAADKASTEN „ECLIPSE" Alum, waterpassen „SOLA" 60 cm 20% „ZECA" „IFA 22,65 Kinderen lopen dagelijks risico's Wanneer straks de scholen hun deuren weer openen, begeven dagelijks zo^ 3,5 miljoen leerlingen zich naar kleuterschool, lagere school, de een of andere school voor voortgezet onderwijs of beroepsonderwijs. Al deze leerlingen lopen de kans op weg naar school, of tijdens het verblijf op school, getroffen te worden door een ongeval. Vele schoolhoofden en schoolbesturen zijn zich ervan bewust, dat de kinderen risico's lopen en stellen dan ook de mogelijkheid open om via de school een z.g.n. scholierenongevallenverzekering te sluiten. Zeer veel ouders maken gebruik van de mogelijkheid om eenongevafien /erzeke- ring, via de school af te sluiten. De ouders hebben bij het afsluiten van een scholieren-ongevallenverzekering, een aantal mogelijkheden. Het sterkst aan te bevelen is de scholieren-ongevallenverzekering, die altijd en overal van kracht is, de z.g. 24 uurs-dekking. Krachtens deze verzekering zijn de kinderen het gehele jaar door, 24 uur per dag, op straat, in huis, tijdens vakantie in in binnen- en buitenland, verzekerd. Veel voorkomende combinaties van verzekerde bedragen zijn: A1.000, bij overlijden; B) ten hoogste 35.000,bij blijvende invaliditeit; C) ten hoogste 1.000,voor kosten van geneeskundige behandeling. En verder een bijdrage in de kosten van tandheel kundige behandeling van 150,per beschadigdelement.Dit verzekeringspakket kost de ouders 10,premie per jaar. Wil men de verzekerde bedragen verdubbelen, dus tot resp. 2.000,70.000,en 2.000,dan is de premie 20,per jaar. Voor ouders die geen 24 uurs-dekking wensen bestaat de mogelijkheid te kiezen voor een school- ongevallenverzekering met een beperkte dekking. Dit houdt in, dat de verzekering van kracht is gedurende de tijd dat de kinderen op school zijn of op de daarbij behorende terreinen tijdens de officiële schooluren, alsmede tijdens het gaan van huis naar school en omgekeerd. De verzekering geldt ook bij verblijf op sportvelden, in gymnastieklokalen, zwembaden, e.d., mits is klassikaal verband en onder toezicht, en verder bij schoolreizen, in vakantieverblijven, op ouderavonden, bij schoolfeeestjes, excursies uitstapjes in schoolverband en bij deelneming aan schoolsportwed strijden. Dit alles onder voorwaarde dat de leerlingen onder toezicht staan van de daartoe door het hoofd der school aangewezen leraren of leiders. Deze beperkte verzekering vraagt een Deze beperkte verzekering vraagt een jaarpremie van 2,per kind, per schooljaar. De verzekerde bedragen zijn dezelfde als bij de 24 uurs-dekking. Wil men deze bedragen verdubbelen, dan is de premie 4, Het kan zijn dat extra kosten moeten worden gemaakt voor revalidatie, maar het kan ook zijn dat in de woning bepaalde voorzieningen moeten worden aangebracht. Soms moeten extra maat regelen (b.v. aangepast voertuig) worden genomen om het kind naar school te laten gaan. Vaak moet een andere studierichting worden gekozen, met daaraan verbonden kosten. Al deze zaken kunnen grote bedragen vergen, die door een gezin dikwijls niet op te Het is daarom aan te bevelen, een verzekering te kiezen een zo hoog mogelijk verzekerd bedrag voor blijvende invaliditeit. De uitkeringen, die door de scholieren- ongevallenverzekering worden gedaan, wegens invaliditeit of overlijden vinden altijd plaats, ongeacht het feit of er andere verzekeringen bestaan. Het verzekerde bedrag voor geneeskundige kosten moet worden gezien als aanvulling op de door de ouders afgesloten ziekenfondsver zekering, ziektekostenverzekering of andere regelingen terzake van ziekte kosten. Medische kosten, die dus niet worden Het belangrijkste onderdeel van de scholieren-ongevallenverzekering is wel het bedrag, dat is verzekerd voor blijvende invaliditeit. Immers mocht onverhoopt het ergste gebeuren en een kind wordt door een ongeval geheel of gedeeltelijk invalide, dan is een bedrag voor het treffen van allerlei extra voorzieningen meestal maar al te nodig. Deze keer weer twee oude stadsgezichten rond het Droogdok aan de Steenenbeer. Boven: het nu gesloten droogdok met op de achtergrond rechts de reeds lang gesloopte R.K.Jacobuskerk en links de eveneens ver dwenen Hervormde Nieuwe Kerk. Op de plaats waar nu het postkantoor staat, was toen nog de Potterkade wat op de de onderste foto nog duide lijker te zien is. Verder op deze tweede foto een stoomschip in dok, links daarvan de zeilen van de loodsboten en rechts achter, de gevel van 't Beeldenhuis op zijn oorspronkelijke plaats. vergoed krachtens enigerlei andere verzekeringsvorm of regeling, worden vergoed door de school-ongevallenver- zekering. Bij ouders heerst nogal eens de mis vatting, dat een ongevallenverzekering voor hun kinderen overbodig is, omdat ze een wettelijke aansprakelijkheidsver zekering als particulier hebben lopen. Een dergelijke verzekering vergoedt echter alleen schade, die gezinsleden aan derden toebrengen. Een tweede misvatting die voorkomt is, dat de ouders menen, dat ook materiële schade (b.v. aan kleding, fietsen e.d.) onder de ongevallenverzekering valt. Het kan voorkomen, dat scholen niet de mogelijkheid hebben opengesteld, om een school-ongevallenverzekering af te sluiten. Het is voor ouders van belang te weten, dat zij een jeugd-ongevallenver- zekering cjk zelf via hun assurantie tussenpersoon kunnen sluiten. Sedert de invoer van het IgetaiUeerde overhemd scheen het onmogelijk te zjjn geworden, by de aankoop van overhemden "blindelinks" op de maat af te gaan. Rugbreedte, borstomvang en taiUewydte toonden per fabrikaat vaak zo grote verschüen, dat teleurstellingen na de aankoop aan de orde van de dag waren. Met de bedoeling om een einde te maken aan deze warrige toestand, hebben grote nederlandse overhemdenfabrikanten het initiatief genomen tot de oprichting van de Stichting Pasvorm Overhemden. Op dit moment wordt aan deze stichting aktief deelgenomen door de merken Bentley, Bueno, Fablo, Formen.Le Dub, Havep, en Ley River, alsmede door de grootwinkelbedrijven Hema en Peek Cloppenburg. De Stichting Pasvorm Overhemden heeft een geheel nieuw pasvormsysteem ontwikkeld, dat dankzij een speciale etikettering voor het publiek gemakkelijk herkenbaar is. Afhankelijk van de pasvorm zijn de overhemden ingedeeld in een viertal hoofdgroepen. Iedere groep - Grand Coupe (G), Normaal (N), Trim (T), en Boutique (B) - heeft een eigen symbool, dat voortaan samen met de boordmaat en de mouwlengte in de boord gestempeld wordt. In de regel wordt op de verpakking aangegeven welke maat met welke afmetingen correspondeert. Winkeliers, die volgens het nieuwe maatsysteem gesneden overhemden verkopen, zijn herkenbaar aan een SPO-vignet op de ruit. Verwacht wordt, dat dankzij een intensieve kampagne die nu door alle deelnemers wordt gevoerd, het SPO- systeem binnen niet al te lange tijd algemeen zal worden toegepast. Waarmee dan een zowel voor de overhemdenmaker als voor de overhemdendrager nuttig initiatief met een welverdiend sukses zal zijn bekroond. Dit is een plaatje uit het eeuwenoude stadje Bronkhorst aan de IJssel. het kleinste stadje van ons land. Een gewone foto van een boer. die met een zak op zijn rug en op klompen aan, naar huis gaat. Een wat wazige horizon, een oud hekje, onscherpe voor grond. Bovendien staat de man stijf midden in het beeld. Nee, geen foto om over naar huis te schrijven. Maar nu moeten we wel be kennen, dat we aan deze foto hebben geknoeid. Want uit het origineel hebben we een uit snede gemaakt. En hoewel een onderdeel van een foto door uitvergroting vaak aan kracht wint - in dit geval was dat niet zo. Kijkt u maar naar de hier onder afgedrukte komplete fo to, gemaakt door de Amster damse amateurfotograaf H. Mi chel. Foto met diepte Waarschijnlijk valt u als eerste verschil op, dat de horizon ver der weg lijkt. Dat komt vooral door die donkere stal rechts in het beeld en door die heg links. Daardoor ontstaat er een door kijk naar achteren. De boer is uit het midden gehaald en, hoe wel niet meer het enige ele ment, valt hij nu veel meer op als centraal rustpunt op de voorgrond. De verbinding van de oude man met de verweerde muur geeft de plaat sfeer. Een goede foto. Hoe krijgt u diepte? We hebben het al aangeroerd met het woordje „doorkijk". Wie perspektief wil brengen in zijn foto's, let op de „verge zichten". Een centraal hoofd element op de voorgrond, een tussenstuk (in dit geval de heg, door een hek verbonden met de schuur) en een niet te do minerende achtergrond ze vormen het grondpatroon voor foto's met dieptewerking. Voor iedereen En dat is het plezierige van de ze methode: iedereen kan ze met elk willekeurig fototoestel maken. Het enige, dat nodig is zijn ogen, die letten op de mo gelijkheden. Een paal op de voorgrond, een boom, een bootje in het water het geeft niet wat. Maar streef, als u graag mooie foto's maakt, naar foto's met diepte. U zult dan nog meer plezier krijgen in uw fotowerk. ~«r WÊM Inlichtingen en aanmelding GOES GOES-ZUID YERSEKE MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN WLJK PAAUWENBURG: Oude Goesse Lyceum, Joachimkade iedere dinsdag van 17.00 - 20.00 uur Gymzaal Bessestraat iedere zaterdag van 14.00 - 17.00 uur Gymzaal Oude Bogaert iedere zaterdag van 13.00 - 14.00 uur Gymzaal Herengracht 52 iedere donderdag van 17.00 - 20.00 uur Sporthal iedere maandag van 17.00 - 20.00 uur en iedere woensdag van 13.00 - 15.00 uur Th. Thijssenschool, Troelstraweg iedere zaterdag van 9.00 - 12.00 uur Telefonische aanmelding en inlichtingen: dhr. B. Schroevers te Vlissingen tel. 01184 - 7667 b.g.g. 01650 - 35548 In Vlissingen en Goes ook speciale clubs voor organische damesgymnastiek. De volgende, weinig calorieën leverende voorgerechten brengen een gezonde af wisseling in de zomerse maaltijd. recepten voor 4 personen asperge-cocktail 300 g verse asperges of 1/4 blik asperges, 1 kuipje magere smeerkaas, 4 eetlepels aspergenat, 1 eetlepel madeira, citroensap, geraspte citroenschil, peter selie, 4 schijfjes citroen. Kook de geschilde asperges gaar. Snijd de uitgelekte asperges in stukken van 3 cm. Verwarm het kookvocht en roer hierin de kaas zacht, warm die even door onder zo nu en dan roeren. Maak de saus op smaak met madeira, citroen sap en geraspte citroenschil. Verdeel de asperges over 4 glazen op een voet en schenk de saus erover. Garneer met een schijfje citroen en peterselie. beschuitbol buraki 250 g verse rode bieten, 1 bosje jonge uitjes, 4 beschuitbollen, 3 eetlepels azijn, 2 eetlepels magere yoghurt, Vi eetlepel olie, peper, zout, bieslook. Kook de bieten gaar, schil ze en snijd ze in smalle reepjes. Schenk er azijn op en laat die intrekken. Snijd de uitjes klein (snijd ook het groen mee). Laat de bieten goed uitlekken en vermeng ze met de uitjes. Hol de beschuitbollen uit. Bak ze 15 minuten in een hete oven (200#C), laat ze afkoelen en vul ze met de bietensalade. Vermeng de yoghurt met de olie, peper, zout en kleinge- knipte bieslook. Schenk de saus over de salade. gazpacho (koude zomersoep) 400 g tomaten, 1 stukje komkommer, 1 paprika, 1 sneetje oud wittebrood, 2 eetlepels slaolie, 1 teentje knoflook, zout, 3 dl water, peterselie. Haal de schil van de tomaten. Door ze even in heet water onder te dompelen gaan de schillen er gemakkelijk af. Snijd de tomaten klein, de komkommer in smalle reepjes en week het brood, zonder korst, in water. Maak de knoflook fijn en roer die door het uitgeknepen brood, voeg wat zout toe. Vermeng het brood met de kleinge sneden groente, olie en water. Laat de soep enkele uren afgedekt trekken in de koelkast. Geef de soep met kleinge sneden peterselie. GRATIS-VLIEGTICKET vanaf 19,- 20% nu 15,20 knabbelschaar van 30,60 van 30,- 20% NU24,- NU24'50 LOOPLAMP zonder lamp met 10 m kabel 25,90-20% nu20,75 Elektrische soldeerbouten 70 W van 28,30 - 20% NU Gereedschapshaken p. set van 5,65 20% jy m - nu 4,50

de Faam | 1974 | | pagina 11