MIDDELBURGSE GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG A.S. Hogere subsidie voor verbetering woningen Foto Sound ook in Middelburg ZOMEREVENEMENTEN IN MIDDELBURG WEEKENDDIENST Week no. 28 F Zaterdag a.s. muziek in Middelburg TER INZAGE kOLLEKTE BEIAARD- CONCERT KERMIS IN MIDDELBURG HINDERWET Particuliere woningen Gezamenlijke verbetering Rehabilitatie Rechtspersonen FAAMPJES l In verband met de vakanties vergadecrt de Middelburgse gemeenteraad deze maand niet op de voorlaatste maandag van de maand, maar op maandag IS juli a.s. (aanvang 14.00 uur). Plaats zoals gebruikelijk de raadszaal van het stadhuis (ingang op hoek Markt/Lange Noordstraat). Iedereen is op de publieke tribune van die raadszaal hartelijk welkom. Hieronder de af te werken agenda. 1. Vaststelling notulen van de raadsvergadering van 22 april 1974. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven van tot raadslid benoemden. 4. Eervol ontslag hoofdleidster openbare kleuterschool "De Dauwrakkertjes", Hooge Meestraat 2. 5 Eervol ontslag hoofdleidster openbare kleuterschool "De Krabbeljacht", Schepenhenhof 1 6. Eervol ontslag hoofd openbare school voor gewoon lager onderwijs "De Arneburch". 7. Benoeming hoofd leidsters gemeentelijke kleuterscholen: a. "De Krabbeljacht"; b. "De Dauwrakkertjes" en c. de kleuterschool aan het Wijdauplantsoen. 8. Benoeming lid van 't algemeen bestuur van de Werkplaatsen Walcheren. 9. Benoeming vertegenwoordigers in het bestuur van de Stichting ter bevordering van de schooltandverzorging op Walcheren. 10. Benoeming lid van de Kurturele Raad. 11. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van dé oprichting 2e sporthal en de uitbreiding van de kantine op sportkomplex de Voorborch. 12. Beschikbaarstellen van een krediet ad. 13.000,- ten behoeve van de aanschaf van diverse gymnastiekmaterialen voor het wijkcentrum te Sint Laurens. 13. Beleid met betrekking tot de administratief-juridische aspecten bij de voorbereiding van de Ruimtelijke Ordening ten aanzien van de Middelburgse binnenstad. (is reeds eerder toegezonden). 14. Bouw van 40 bejaardenwoningen in de woningwetsektor. 15. Beschikbaarstellen aanvullend krediet ad. 5.620.000,- ten behoeve van realisering projekt Schroeweg le, 2e en 3e fase. 16. Aankoop van het oakhuis met bovenwoning Korte Geere 12/14. 17. Aankoop van 1.206 m2 tuingrond, gelegen achter het pand Wagenaarstraat 1. 18. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de heer A. Lampert te sluiten pachtontbindings- overeenkomst. 19. Ruiling van percelen grond met de Vereniging "Hendrick de Keijser". 20. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de sloop van het schoolgebouw aan de Singelstraat 20, alhier. 21. Beschikbaarstellen totaal krediet ad. 41.500,-- ten behoeve van de aankoop van materieel voor de dienst gemeentewerken (plantsoenendienst). 22. Beschikbaarstellen krediet ad. 18.100,- voor de aankoop van 1 elektrocar en 2 a^nhangwagentjes ten behoeve van de onderhoudsdienst van gemeentewerken. 23. Keuze van een grondslag voor de in te voeren onroerend-goed belastingen. 24. Oprichting van en deelneming in de "Stichting ter bevordering van de schooltandverzorging op Walcheren". 25. Beschikbaarstellen extra-krediet aanvullende inrichting openbare kleuterschool "De Zandhof', Koninginnelaan 52. 26. Verlenen medewerking ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet ten behoeve van de R.K.-kleuterschool "Het Vossehol", Westmede 65. t 27. Verzoek om medewerking ex art. 50 e.v. van de Kleuteronderwijswet van de Stichting Vrije School Zeeland voor het stichten van een 1-klassige kleuterschool in de wijk Klarenbeek. 28. Beschikbaarstellen krediet buitengewoon onderhoud (gevolg lekkage waterleiding) p.c. „Stromenwijkschool", Mastgatstraat 30. 29. Verlenen medewerking art. 183 van het Besluit buitengewoon onderwijs 1967, jo. de artt. 72 e.v. van de Lager-onderwijswet 1920 tot stichting van een school voor voortgezet buitengewoon onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. 30. Verlenen medewerking art. 183 van het Besluit buitengewoon onderwijs 1967, jo. de artt. 72 e.v. van de Lager-onderwijswet 1920 tot uitbreiding van de school voor buitengewoon onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. 31. Toepassing artikel 193, lid 45 van het Besluit buitengewoon onderwijs 1967 (vergoeding vakonderwijs) ten behoeve van de school voor Voortgezet buitengewoon onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. 32. Verlening van het door het rijk toegezegde restauratiesubsidie aan de heer J. Lievense en de woningbouw vereniging Middelburg. 33. Rekening en verantwoording beheer "Bomme van den Broeckefonds" 1973. 34. Beschikbaarstellen krediet voor De Edmonton All Glto Dr\im- en Bugleband zal op zateadag 13 juli a.s. in Middelburg ipp treden. Eerst wordt een wandeling door de stad gemaakt en daarna volgt een show op het Marktplein. De rondwandeling begint op 20.35 uur en de show om 21.05 uur. Een week later, dus op zaterdag 20 juli a.s. komt er weer een Engelse band spelen. Om zeven uur 's avonds geeft de Swaffham Secondary School Brass Band een concert op de markt voor het stadhuis. Schaken en dieren. De V.V.V. afdeling Middelburg, die deze evenementen organiseert heeft nog meer op het programma. Op zaterdag 27 juli a.s. om 19.00 uur (zeven uur 's avonds) wordt een schaaksimultaan wedstrijd gespeeld voor het stadhuis. Schaakliefhebbers zijn welkom. Op 9 augustus, dat is op een vrijdag, staat een kinder-dieren- avond op het programma. Nadere bijzonderheden daarover volgen nog. het aanbrengen van een thermische dakisolatie in het Kuiperspoort- komplex. 35. Vaststelling 59e en 60e begrotingswijziging 1974. 36. Verlenen medewerking en subsidie voor het houden van een gezondheids markt. 37. Onderzoek naar hart- en vaat ziekten. 38. Rondvraag. Vanaf 24 juni j.l. ligt gedurende een maand ter inzage (voor iedereen) het ontwerp-bestemmingsplan Hoge Stelle (Nieuw en Sint Joosland). Dit plan heeft betrekking op het sportveldencomplex aan de Oude Rijksweg 58 (noord-oostelijk van Achter de Kerk) en een aantal panden aan de zuid-oostelijke zijde van de Oude Rijksweg. Tot 24 juli a.s. kan een ieder tegen dit ontwerp-bestemmingsplan bij de gemeenteraad schriftelijk bezwaren indienen. De vereniging het Zonnehuis heeft van burgemeester en wethouders vergunning gekregen om van 15 juli tot en met 21 juli a.s. een huis-aan- huis kollekte in de gemeente Middelburg te houden. Vanavond (donderdag 11 juli 1974) van half acht tot half negen bespeelt Daan Verhoecke Hij bracht zijn jeugd in Middelburg door) het carillon van de Abdijtoren (De Lange Jan). Op het programma staan o.a. Sonate van Jef van Hoof, Nederlandse Volksliedjes, Sarabande met variaties, Intermezzo uit Cavaleria Rusticana, Triomfmars uit "Aida", Fantasie nr. 1 van Steef Nees, Improvisatie. Beste luisterplaats Abdijplein. Volgende week donderdag weer een beiaardconcert. Dan wordt het verzorgd door C. Versichel uit België. Aanvang wederom half acht. Traditiegetrouw wordt van zaterdag 3 augustus tot en met donderdag 8 augustus op de Markt te Middelburg de jaarlijkse kermis gehouden, 's Zondags gesloten. Er zijn er niet minder dan 30 attrakties. Op woensdag 7 augustus aj. wordt er een groot kermisvuurwerk op de Havendijk ontstoken. Even in gedachten houden. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Statenlaan 244. Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., Hofplein 20 te Rotterdam vraagt een hinderwetvergunning voor het wijzigen van een quickservice-station annex benzinepomp-installatie door het omschakelen van 1 - 6.000 liter voor autogasolie op super'oenzine. De inrichting is gevestigd aan de Statenlaan 244. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning ontleend aan gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot en met 15 juli a.s. indienen bij b. en w. van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden op 24 juü a.s. in het stadhuis, aanvang 16.30 uur. Geerseweg 9. de heer J.P. Geerse, Geersesweg 9 te Middelburg, heefteen hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van een rundveehouderij annex mestopslag door het vergroten van de veestapel. De inrichting is gevestigd aan de Geersesweg 9. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning ontleend aan gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot en met 15 juli a.s. indienen bij b. en w. van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden op 24 juli a.s. in het stadhuis, aanvang 17.00 uur. Oude Vlissingsewcg 70. De heer C. Stroo, Oude Vlissingseweg 70 te Middelburg heeft een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehouderij annex mestopslag. De inrichting is gevestigd aan de Oude Vlissingseweg 70. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning ontleend aan gevaar, schade of hinder, kan eenieder tot en met 15 juli a.s. indienen bij b. en w. van middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden op 25 juli a.s. in het stadhuis, aanvang 17.00 uur. Stenen Kruisweg 2. De heer J.Louwerse, Stenen Kruisweg 2 te Middelburg vraagt een hinderwetvergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehouderij annex mestopslag, waarin 5 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 5'/j pk. zullen worden gebezigd. De inrichting is gevestigd aan de Stenen Kruisweg 2. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning ontleend aan gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot en met 15 juli as. indienen bij b. en w. van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden op 25 juli a.s. in het stadhuis te 16.30 uur. Wees vooral ook In de vakantie schoon op Uw omgeving. Dit op zichzelf artistieke plaatje met in het water weerspiegelende bomen laat zien hoe het juist niet moet. Koninginnelaan 52. gedachten houden. bat z|en hoe het julst n,et moet dienst kan doen - gedacht wordt aan 5 van dergelijke woningen over te gaan. Om een krachtige stimulans tf geVen aan het verbeteren van woningen heeft staatssecretaris J.L.N.Schaefer van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening de daarvoor geldendevsubsidieregelingen aantrekkelijker gemaakt voor eigenaars en/of bewoners. De maatregelen hebben betrekking op - verhoging van de subsidies voor de verbetering van particuliere woningen in verband met kostenverhogingen en stÜ8'n8 van de rentestand; - het toekennen van subsidies voor de verbetering van individuele particu liere woningen aan rechtspersonen (voor woningen in een zogenaamd rchabilisatiegebicd was dit reeds het geval); - het beschikbaar stellen van subsidies voor het verbeteren van na-oorlogse woningwetwoningen, als de ver beteringsplannen het opheffen van gebreken omvatten die voortvloeien uit een bouwsysteem dat door het rijk is goedgekeurd. De bijdrage die het rijk aan de gemee nten geeft op grond van de Beschikking geldelijke steun verbetering woningen en woonbuurten is verhoogd van 20 procent tot 24 procent van de verbeteringskosten. De bijdrage die de eigenaar van de gemeente ontvangt is verhoogd van tenminste 25 procent tot tenminste 30 procent van die kosten. De rijksbijdrage aan de gemeente bedraagt ten hoogste 3360 (was 2000). In zo'n geval krijgt de eigenaar van de gemeente nu tenminste 4200 (was tenminste 2500). Bovendien zijn de vaste bedragen voor het uitvoeren van bepaalde voorzieningen verhoogd. Aan de eigenaar kan thans een bijdrage worden uitgekeerd van tenminste - 750,- voor het aanbrengen van een closet met waterspoeling met bijko mende voorzieningen (was 450,-); - 750,- voor het maken van een doucheruimte en het inrichten daar van (was 450,-); - 500,- voor het inrichten van een bestaande ruimte als doucheruimte (was 300,-); - 1875,- voor het maken van een ruimte om te koken en het daarin aanbrengen van een keukeninrichting (was 1125,-); - 750,- voor het maken van een bergruimte buiten de woning (was 450,-); - 750,- voor het vervangen van een primitieve keukeninrichting door een moderne keukeninrichting (was 450,-). Als een woning door de aanleg van centrale verwarming geschikt wordt gemaakt voor bejaarden of minder validen kan de eigenaar van de ge meente een bijdrage krijgen van ten minste 30 procent van de kosten. De rijksbijdrage aan de gemeente bedraagt ten hoogste 1200,-. In zo'n geval kan de eigenaar van de gemeente tenminste 1500,- krijgen. Als een aantal particuliere eigenaars in een woonbuurt gelijktijdig tot het uitvoeren van een verbeteringsplan overgaat, kan de maximaal toe te kennen subsidie gemiddeld 4200 per woning bedragen. Als een gezamenlijk verbeteringsplan wordt uitgevoerd, kan het rijk aan de gemeente een bijdrage geven voor het verbeteren van de woonomgeving. Die bijdrage is verhoogd van ten hoogste 1000,- tot ten hoogste 1500,per te verbeteren woning. De bijdrage aan de gemeente voor het treffen van bijzondere maatregelen (o.a. voorlichting) is gesteld op maximaal 200,- per te verbeteren woning. In gevallen waarin een individuele woning nog slechts een beperkte tijd dienst kan doen - gedacht wordt aan 5 tot 10 jaar - kan voor het opheffen van de ernstigste gebreken toch een bijdrage worden verkregen. De kosten van de te treffen voorzieningen mogen dan niet hoger zijn dan 10.000 (was 6000). De bijdrage van de gemeente aan de eigenaar voor dit zogenaamde noodherstel bedraagt nu tenminste 45 procent van de kosten (was 37,5 procent). Alle wijzigingen in de Beschikking geldelijke steun verbetering woningen en woonbuurten hebben terugwerken de kracht tot 1 april 1974. De bijdrage voor de verbetering van particuliere woningen op grond van de Beschikking geldelijke steun reha bilitatie gelden alleen voor woningen die liggen in een door de gemeente aan te wijzen rehabilitatiegebied. De geldelijke steun is niet, zoals bij de hierboven genoemde individuele en gezamenlijke woningverbetering het geval is, gebonden aan een bepaald maximumbedrag. De bijdrage ineens bedraagt thans 30 procent van de door de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening aanvaarde kosten (was 25 pet.). In bepaalde gevallen kan in plaats van een bijdrage ineens een jaarlijkse (aflopende) bijdrage worden gegeven. Deze bijdrage is voor het eerste jaar gebracht van 7 procent op 8,5 procent van de kosten. De bijdrage ineens en de jaarlijkse bijdrage voor de splitsing van een woning is verhoogd van resp. 25 procent tot 30 procent en van 6 procent tot 7,5 procent. De bijdrage die het rijk voor het verbeteren van de woonomgeving aan de gemeente kan geven, bedraagt als voorheen, 1500 voor elke in het rehabilitatiegebied gelegen woning. De bijdrage aan de gemeente voor het treffen van bijzondere maatregelen (o.a. voorlichting) is verhoogd van 150,- tot 200,- voor elke in het rehabilitatiegebied gelegen woning. Alle wijzigingen in de Beschikking geldelijke steun rehabilitatie hebben terugwerkende kracht tot 1 januari 1974. De Beschikking geldelijke steun verbetering woningen en woonbuurten heeft tot dusver bijzonder goed gewerkt voor de verbetering van eigen woningen (circa 30.000 subsidies per jaar), maar niet voor huurwoningen. In beginsel gaf het rijk namelijk alleen geldelijke steun voor de verbetering van individuele particuliere woningen als de eigenaar een natuurlijk persoon is. Die steun kan nu echter ook worden gegeven als de eigenaar een rechtspersoon is, zoals een vereniging, een stichting, een naamloze vennootschap of een besloten vennootschap. Verwacht wordt dat hiervan een sterke stimulans zal uitgaan voor het verbeteren van oudere huurwoningen in particulier bezit. Voortaan kunnen van het rijk bij dragen worden verkregen in de jaar lijkse lasten verbonden aan het ophef fen van gebreken aan na-oorlogsë woningwetwoningen die voortvloeien uit het toegepaste bouwsysteem. De bijdrage is gelijk aan de helft van die jaarlijkse lasten. Indien nodig kunnen de ongedekte jaarlijkse lasten met behulp van rijksleningen worden gefi nancierd zodat er thans geen financieel beletsel meer is om in des betreffende gevallen tot verbetering van dergelijke woningen over te gaan. Ln de Lange Delft te Middelburg zetelt sinds vorige week woensdag een nieuwe zaak, Foto Sound genaamd. Deze zaak is een filiaal van het gelijknamige bedrijf in Bergen op Zoom en wordt geleid door de heer A. Wamawa. Zoals de naam al doet vermoeden, verkoopt het bedrijf tal van instrumenten op fototechnisch, filmtechnisch en geluidsgebied, zoals camera's, filmcamera's, projektoren, radio's, t.v. apparaten, versterkers, bandrecorders, piek ups etc. etc. De zaak is ondergebracht in het pand waarin eerder de boetiek "3x5" was gevestigd. 'We hebben een enorme voorraad apparatuur' aldus de heer Wamawa, 'een collectie die uitblinkt door zijn opvallend lage prijs. Dat kunnen we zo doen vanwege de massale inkoop. We hebben v Middelburg als tweede vestigingsplaats gekozen omdat we van mening waren dat er op dit gebied hier nog wel een gunstige markt lag. In tijd van een dag of tien hebben we de zaak ingericht, iets dat nog een behoorlijk karwei was. We hebben ervoor gezorgd dat er een indirekte verlichting kwam, mede via de middenbalk die aan kettingen is opgehangen. Als decoratie hebben we enkele platen uit de oude 'Kroniek van Zeeland' van Smallegange laten kopiëren op groot formaat: een platte grond van Middelburg hangt tegen de zijwand met schuin er tegenover een plaat van de Oosterse Kerk'. De vrij diepe winkel is leuk en decoratief ingericht: langs de wanden zijn wandrekken gemaakt, tussen pilaren, waarop een grote collectie apparatuur staat uitgestald. De open etalages geven een ruim inzicht naar binnen tot achteraan toe waar een gezellig zitje is opgesteld, bestemd voor demonstratieruimte. Het is de bedoeling dat bij de kassa-groep, links tegen de wand, ook nog een koffiezet apparaat komt te staan, zodat de heer Warnawa z'n klanten op een pittig bakje kan onthalen. De opening van „Foto-Sound" is overigens geruisloos en zonder veel officieel vertoon verlopen. Alleen wat vrienden, bekenden en zakenrelaties gaven akte de presence. Bloemen en bloemstukken werden in ruime mate aangedragen. Hulpcentrum Noord- en Midden Zeeland 01100-4444 .POLITIE Alarmnummer 01180-25800 AMBULANCE by ongevallen telefoon 01180-25800 BRANDWEER Alarmno. 01180-12233 13 en 14 juli ARTSEN: MIDDELBURG: za. 0.00—24.00 uur A.W. Boerwinkel, Noordweg 214. tel. 12460, zo. 0.0024.00 uur M. Reyerse, Seisweg 29. tel. 13456. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30—13.00 uur en 17.30—18.00 uur. MIDDELBURG-ZUID praktijk dr. Jansen - zie dienst beoosten kanaal Walcheren. Arnemuiden, Souburg en Nieuwland; za. 09.00 24.00 uur N. Kapteyn, Lekstraat 6, Souburg, tel. 01183 1630. WESTKAPELLE, ZOUTELANDE, KOUDEKERKE EN DOMBURG: za. 12.00zo. 24.00 uur: H. Frima, Duinweg 59, Zoutelande. tel. 01186 1282. DOMBURG B. Vaandrager, Weststraat 7. tel. 01188 1271. SEROOSKERKE, VEERE, OOSTKAPELLE EN GRIJPSKERKE: J.W. Oosterhof, Markt 10, Veere. tel. 01181—271. TANDARTSEN: ,za. 9.00—10.00 v.m. en zo. 11.00— 12.00 uur v.m. D.B. Chardon, Spanjaardstraat 68, Middelburg, tel. 01180 28207. DIERENARTSEN: consult alleen na telefonische afspraak L. Jobse, Grijpskerke. tel. 01189N 1389. APOTHEKEN: MIDDELBURG L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79. tel. 7471. VLISSINGEN: C.P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183 1593. WIJKVERPLEEGSTERS: MIDDELBURG EN NIEUWLAND: N. Schout, Verl. Oude Straat 1, Veere. tel. 01181—208. DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE. SEROOSKERKE, ST. LAURENS, VROUWENPOLDER. VEERE EN GAPINGE: Zr. v.d. Ende, Vroonstraat 11, Serooskerke. tel. 01189 1226. 17, ORANJE—GROENE, WIT—GELE EN GROENE KRUIS SOUBURG: L. Slabbekoorn, Wittezeestraat 42. tel. 01183—1843. KOUDEKERKE. ZOUTELANDE. MELISKERKE EN BIGGEKERKE: Zaterdag 13 juli - 20.35 uur: Street parade door de Edmonton All Girl Drum Bugle Band uit Edmonton Canada. Route: Markt zuidzijde - Vlasmarkt Kromme Weele - Seisbinnenbrug Seisdam - Achter de Houttuinen Langeviele Binnenbrug - Langeviele Markt Noordzijde - Lange Delft Damplein - Molstraat Spanjaardstraat - Balans Wagenaarstraat - Hofplein - Lange Noordstraat - Stadhuis. 21.05 uur - Grootse show op de Markt. Dit uit meer dan 100 meisjes bestaande korps is uitgegroeid tot een veelzijdige fanfare die zowel klassieke als populaire muziek ten gehore brengt. Zij kunnen zich met de beste Amerikaanse orkesten meten en behaalden alleen al in de zomer van 1973 vijfmaal de onderscheiding 'The Best Overall Band". Zij traden diverse malen voor de televisie op; in november 1973 nog in een kleurenuitzending voor geheel Canada en de Verenigde Staten van Amerika. Zij nemen in Nederland deel aan het Muziek-festival te Kerkrade. Zaterdag 20 juli - 19.00 uur. Concert op de gele steentjes voor het Stadhuis op de Markt door de Jeugd B.rass Band de Swaffham Secondery School te Swaffham Norfolk, Engeland, onder leiding van Headmaster W.S. Rollings. Programma: Johnnie Todd Liverpool Folk Tune, Savoy Suite, From 1. The Mikado, 2. Patience. 3. The Pirates of Penzance Sullivan. Grand March Aida - Verdi, Trumpet Tune and Air - Purcell, Washington Post - Sousa, Legend - Tchaikowsky, March on Two Welsh Airs - Dennis Wright, Divertimento for Wind Instruments - Minuetto St.Anthony Chorale - Haydn, Theme from Symphony No. 9 - "From the New World" - Dvorak, Eye Level (Van der Valk) - Jack Trombey. Sailors' Songs Fantasia - Frank Wright. Zaterdag 27 juli - 19.00 uur. Schaak-simultaan op de gele steentjes voor het Stadhuis op de Markt. De schaakvereniging Middelburg zorgt voor de speler(s). Ieder die schaken wil is welkom. Zaterdag 3 augustus - Kermis. Vrijdag 9 augustus - 19.00 uur. Kinder - dierenavond. Keuring van huisdieren voor kinderen tot en met 14 jaar. Voor 4 categoriën (honden - poezen - konijnen of kavia's en andere dieren) zijn telkens drie geschenkbonnen beschikbaar. Opgave op het V.V.V. kantoor. Lange Delft-23 of bij mevrouw Gabriëlse - $aljeu. Seisbolwerk 14 van 22 juli tot en met 8 augustus a.s. Deelname kosteloos voor stadgenoten zowel als voor vakantiegangers. 19.00 uur: tentoonstelling van hoenders, duiven. konijnen, kavia's enz. georganiseerd door de gelijknamige vereniging "Walcheren" op de Markt. 22.00 uur: Demonstratie en show door de Landelijke Rij- én Ponnyvereniging "Fortius" te Middelburg. de Back, Weststraat Koudekerke. tel. 011851318. VERLOSKUNDIGE VLISSINGEN mej. v. Ginkel, Pr. Rooseveltlaan 232. tel. 2775. Maatschappelijk werk Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29, Middelburg, tel. 26951. Voor gezins- en bejaardenzorg spreek uur ma t/m. vr 8.309.30 uur 's morgens; voor maatschappelijk werk: spreekuur ma t/m vr. 8.30-9.30 uur 's morgens, donderdags 19-20 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstraat 4, Vlissingen. tel. 011847810. Bijkantoor Middelburg: Korte Noordstraat 31. tel. 01180 25594. Spreekuren leidsters: op werkdagen van 8.309.30 uur. Stichting voor Maattschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middelburg: Spreekuren: iedere morgen van 9.00 tot 10.00 uur en donderdag van 18.30 19.30 uur aan het Molenwater 33 te Middelburg, alsmede dinsdagmorgen van 9.00 tot 10.00 uur en donderdags avonds van 18.30 tot 19.30 uur aan het adres Bachtenpoorte te Oost-Souburg. Stichting niet-gchuwde moeders, Loskade 25, Middelburg, tel. 01180 27311. Spreekuur: volgens afspraak. Voor eventuele wijzigingen zie de PZC van vrijdag en zaterdag. in combinatie oplaag 34.700 ex 1 t.m. 10 woorden 4, elk woord meer 0.10 Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling

de Faam | 1974 | | pagina 13