Mallorca-reis als prijs in de Burgerweidestraat Nogmaals verkiezingen ■j -■mm J ZOMERAVOND F Week no. 2ft Zakgeld winnen VERKOOP-EXPOSITIE ONTWIKKELINGSLANDEN ORGELCONCERT EXPOSITIE IN KAPEL VAN SINT MAARTEN FAAMPJES De Lichtbron opende vernieuwde verlichtingszaak Vervolg van pag. 1 In verband met de ruimte konden vorige week niet alle verkiezingsuitslagen per district opgenomen worden. Deze keer dus het tweede deel van die uitslagen. En dan houden we er echt mee op. Paspoorten e.d. ook op dinsdagavond Eerstvolgende raadsvergadering op 15 juli a.s. Groot was de vreugde bij de heer en me vrouw S.F. Piazza uit de Middelburgse Burgerweidestraat, toén vorige week daar de heer J.C. Gelok van „Gelok voor Warmte" - de enige Ster-dealer in Middelburg - op bezoek kwam. Geen wonder, want de heer Gelok kwam niet met lege handen. Hij kon de heer Piazza mededelen dat deze winnaar was gewor den van een vakantiereis naar Mallorca. Deze reis had hij verdiend met een slagzin die hij op een wedstrijd-formu lier voor een landelijke aktie van de Ster-dealers had ingevuld, een formu lier, dat hem was uitgereikt bij de aan koop van een gasfornuis. „Zit U met kookproblemen? Dan is het prettig om Gelok voor warmte te ne men", zo luidde de slagzin van Piazza, die overigens van het samenstellen van limmericks en slagzinnen in velerlei vorm zijn lucratieve hobby heeft gemaakt. Een hobby, die hem nogal eens een en ander oplevert. „Het is ech ter lang niet altijd zo'n goede prijs als deze keer", vertelt hij lachend, „ik heb ook wel eens een kist appels en een be dragje van 25,- gewonnen. Een beetje beter ging het in de wedstrijd die de PZEM ter gelegenheid van het vijftig-ja rig jubileum uitschreef: toen wonnen we warempel een elektrische fornuis". Overigens is het niet de heer Piazza, die naar Mallorca gaat, maar zijn echtge note. Dit vanwege de gezondheidstoe stand van de heer Piazza zelf, die zijn vrouw het reisje van harte gunt. Me vrouw Piazza is er nog steeds een beetje ondersteboven van en als ze aan de vliegreis van Schiphol naar Palma de Mallorcadenkt,voelt ze zich ergens toch wel een beetje bezwaard: „Het is de eer ste keer dat ik in de lucht ga. Het lijkt me anders enorm fijn, we gaan in het najaar, in de maand oktober en dan is het op Mallorca ook niet meer zo druk. Nee, het zal wel erg fijn worden alle maal,,. Dat kan haast niet anders, want er wordt gelogeerd in een eerste klas hotel, uiteraard met eigen zwembad en elke dag staat er wel een boeiende excursie op het programma, o.a. naar een oud landgoed waar een grote barbecue-party wordt georganiseerd. De reis is voor me vrouw Piazza des te mooier omdat ze nog nooit ver het buitenland in is ge weest. Ze maakt de reis in gezelschap van een groot aantal andere prijswin naars in de Steraktie waarbij o.a. nog drie inwoners van Goes zitten. „Nou heb ik hier nog ergens een wed strijdformulier liggen van een bekend wasmiddel" grapt Piazza, „dat ga ik nu ook nog maar snel even invullen, ik hoorde namelijk dat je daar duizend gulden mee kunt winnen als je een goe de limmerick maakt. ,t Zou leuk meege nomen zijn als we dat wonnen, had mijn vrouw daar tenminste ook gelijk een leuk zakcentje om te besteden". Van dinsdag 2 juli t/m zondag 15 juli a.s. vindt in het Jacob Roggeveenhuis, Noordsingel 106 te Middelburg een verkoop expositie plaats van Ceylonese Batiks en Turkse mohair kleden. De opening vindt plaats op dinsdag L juli a.s. om 14.00 uur De openingstijden zijn dagelijks van 10.00 t/m 12.00 uur en van 14.00 t/m 17.00 uur. De expositie wordt georganiseerd door de in het begin van dit jaar in het leven geroepen stichting ABAL. Deze stichting gaat konsumptie -artikelen, die door de lokale bevolking in de derde wereld vervaardigd zijn, hier in het westen op de markt brengen, Het streven is daarbij een zo groot mogelijke opbrengst te bereiken, ten behoeve van de kooperaties en andere autochtone organisaties in de ontwikkelingslanden. ABAL staat tussen de ideële groepen en het bedrijfsleven in. Met de ideële groepen heeft ABAL het verlangen om de bevolking inde derde wereld te helpen, gemeen. Het verschil is, dat ABAL dit wil konkretiseren in het behalen van 'n zo groot mogelijke opzet, terwijl de ideëleorganisaties het meer zoeken in het geven van informaties. Met het bedrijfsleven deelt ABAL Het streven naar een efficiefite bedrijfsvoering. Het verschil is hier, dat ABAL niet naar winst voor zichzelf, maar naar een zo groot mogelijke opbrengst ten bate van de plaatselijke bevolking in de ontwikkelingslanden streeft. Ook deze zomer zullen in de nieuwe kerk te Middelburg weer 'n aantal orgelconcerten worden gegeven. Dinsdag 25 juni opende de duitse organiste Adelheid Wolf uit Paderbom de serie. Volgende week dinsdag op 2 juli, des avonds acht uur, zal vervolgens Arie J. Keyzer uit Rotterdam concerteren. Het programma voor dit concert is als volgt: 1. Praludium und Fuge in e, J.S.Bach, J.S.Bach, 2. Vijf orgelkoralen van J.S.Bach: Trio Super "Nun komme der Herder Heiland', "Vom Himmel hoch da komm ich her", „O Lamm Gottes, unschuldig", 'Schmucke dich, Oliebe Seele", "Wir glauben all' an einen Gott, Schopfer", 3. Passacaglia in c, eveneens van J.S.Bach. Arie J. Keyzer (1932, Nieue Tonge) is vooral bekend als organist van de Doelen te Rotterdam, waar hem het reusachtig vierklaviers Flentroporgel ter beschikking staat. Hij heeft op dat orgel, in een serie van 19 concerten, het oeuvre van J.S.Bach integraal uitgevoerd. Het' programma van dinsdagavond is -zoals uit bovenstaande blijkt-ook geheel aan Bach gewijd. Van 6 tot 20 juli zal Ko de Jonge in de consistorie van de Kapel van St Maarten te Hoogelande exposeren met schilderijen en tekeningen. Het thema van de tentoongestelde werken is "oud geworden". De tentoonstelling is dagelijks geopend van 13.30 tot 17.00 uur. in combinatie oplaag 34.700 ex 1 t.m. 10 woorden 4, elk woord meer 0.10 Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling eindelijk de zaak zo'n beetje rond heb ben. We kunnen onze kliënten - uit heel Zeeland afkomstig - nu tenminste een behoorlijke collectie bieden, een collec tie die goed overzichtelijk is gemaakt. Van de vroegere „ballentent" is geen spoor meer te bekennen. Met opzet hebben we de luifel aan de buitenzijde - een ontwerp van de Middelburgse ar chitect Van Pagee - net zo gemaakt als die van onze radio en t.v.-afdeling een stukje verderop in de straat; we willen zo tot een zekere twee-eenheid komen. Bij de inrichting van de zaak hebben we zoveel mogelijk getracht om het geheel rustig te houden en ik dacht dat we daar aardig in waren geslaagd". Op de bovenverdieping is eveneens een fraaie collectie verlichtingsapparatuur te zien, o.a. keramische lampen, klas sieke luchters en meer gewone lampen. Hier hangen ook een aantal „Jugendstil lampen" die bij de hedendaagse jonge ren zeer in trek zijn. „De Lichtbron" probeert zoveel mogelijk exclusiviteit in verlichting te brengen, maar heeft daar naast toch ook een uitgebreide moge lijkheid voor diegenen, die een „gewo ne" huis- tuin- en keukenlamp willen hebben. De verlichting van de winkel ruimte wordt uitsluitend verkregen door de verschillende brandende lampen uit de collectie: het daglicht is zoveel moge lijk geweerd, juist om de lampen beter tot zijn recht te kunnen laten komen. De etalage van „De Lichtbron" is aan de modernisering van de zaak aange past en bijzonder fraai en decoratief in gericht. Via de etalage heeft de voorbij ganger een ruim zicht in het winkelinte rieur. kiesdistrikt jq Nieuw- en Sint Jooslnnd. Sint-Laurens Tot 7 juli a.s. ligt ter inzage het ont werp-bestemmingsplan Sint Laurens. Dit ontwerp-bestemmingsplan heeft betrekking op de kern Sint-Laurens en op een deel van de lintbebouwing langs de Noordweg en het villa-terrein aan de Brigittadreef. Tot die datuir kan een ieder bij de gemeenteraad schriftelijke bezwaren tegen dit plan indienen. prov. staten '72 partijen Hof van Tangc en omgeving Voor het hof van Tange en omgeving wordt een bestemmingsplan voorbe reid. Dat besloot de Middelburgse ge meenteraad maandag 17 juni j.l. te verklaren. Dit besluit en de daarbij behorende situatietekening liggen ter inzage. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133 Vanaf vandaag, donderdag 27 jun, 1974, zullen gedurende zes achtereenvolgende donderdagen op het carillon van de Abdijtoren (De Lange Jan) te Middelburg beiaardconcerten worden ge geven. begin: 19.30 uur. Einde: 20.30uur. Beste luisterplaats: de Abdij. De serie concerten wordt geopend door Sjoerd Tamminga uit Kattendijke. Hij is tandarts van beroep en als hobby bespeelt hij de beiaard. Volgende week donderdag is Mr. Romke de Waard de gastbeiaardier en daarna volgen nog Daan Van-.- hoecke, C. Versichel, Roel Smit en Piet Broerse. Gaarne aanbe volen. totaal Dauwendaele Noord Klèln Vlaanderen Tot 30 juni a.s. kunt u nog inzien het door de gemeenteraad op 20 mei j.l. vastgestelde bestemmingsplan Klein- Vlaanderen. tweede kamer '72 prov. staten '72 raad '74 aantal stemmen aantal stemmen 11 Klarenbeek tweede kamer '72 prov. staten '72 raad '74 partijen aantal stemmen Magistraatwijk. Eveneens tot 30 juni is in te zien de tweede herziening van het bestem mingsplan Magistraatwijk, die betrekking heeft op het Park de Moucheron en „De Boomenburch". De hierboven genoemde stukken liggen op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis (kamer 15). Men kan er een hele dag terecht. totaal Opkomst totaal 16 kiesdistrikt oude Koudekerkseweg e.o Op de afdeling bevolking van het stadhuis kan men op allle werk dagen tussen 8.00 en 12.00 uur terecht voor het behandelen van o.a. zaken die met paspoorten en toeristenkaarten te maken hebben. Niet iedereen kan zich in die tijd even vrijmaken om een paspoort aan te vragen of af te halen. Dat moet namelijk per soonlijk gebeuren. Daarom is de afdeling bevolking ook op dins dagavond van 19.00-20.00 uur geopend. Echter alleen voor zaken paspoorten en toeristen- kaarten betreffende. Die open stelling op dinsdagavond duurt tot en met 9 juli a.s. Stromenwijk II kiesdistrikt 12 Griffioen I tweede kamer '72 prov. staten '72 raad '74 prov. staten '72 tweede kamer '72 partijen partijen aantal stemmen aantal stemmen aantal stemmen aantal stemmen prov. staten '72 raad partijen aantal stemmen aantal stemmen totaal TC.TAA Opkomst totaal kiesdistrikt 20 Nagis t rau twl J k (Jlen tmoos t or laun o.o tweede kamer '72 prov. staten '72 partijen raad '74 17 Arnelaan, Maasstraat, noompotpad aantal stenmen aantal stemmen aantal stemmen tweede kamer prov. staten '72 raad '74 raad '74 partijen aantal stemmen aantal steramen aantal stemmen prov. staten '72 tweede kamer aantal stemmen partijen Het gebruik wil, dat de maande lijkse vergaderingen van de ge meenteraad worden gehouden op de voorlaatste maandag van de maand 's middags om 14.00 uur. In verband met de vakanties heeft de raad vorige week maandag besloten de juli ver gadering te houden op maandag 15 juli a.s. om 14.00 uur. totaal totaal totaal Opkomst kiesdistrikt Driewegenhof e.o. (Dauwendaele) kiesdistrikt 18 Baars.l e ss t raatPoelendaeleweg e.o raad '74 prov. staten '72 tweede kamer '72 partijen raad '74 prov. staten '72 tweede kamer '72 partijen KIESDISTRIKT 21 Hug 1 s t ran t w i Prins nhovo e.o aantal stemmen aantal stemmen aantal stemmen aantal stenmen aantal stemmen RAAD '74 prov. staten '72 TWEEDE KAMER partijen aantal stemmen aantal stemmen TOTAAL totaal TOTAAL

de Faam | 1974 | | pagina 17