Middelburgse gemeenteraad vergadert maandag a.s. Vragen en antwoorden in Klarenbeek (II) Dr. A. Stavermanbrigade te Vlissingen bestaat 50 jaar (halve eeuw) HOLLAND FESTIVAL IN MIDDELBURG Zaterdag demonstratie op badstrand Herinneringen aan oud-Middelburg NOG GEEN UITSLAGEN PER DISTRICT Ontwerp- bestemmingsplan Sint Laurens '•ANB® Paspoorten e.d. ook op dinsdagavond HINDERWET Openbare commissie vergaderingen KOLLEKTE Verkeersmaatregel Dokstraat Tentoonstellingen F Week no. 24 i De gemeentelijke volksvertegenwoor diging van Middelburg, inderdaad, de gemeenteraad, komt op maandag 17 juni a.s. in openbare vergadering bij een in de raadszaal van het stadhuis. Die zaal is te bereiken via het nieuwe poortje op de hoek van de Lange Noordstraat en de Markt. Er staat een verwijzingsbord op die deur. De ver gadering begint om 14.00 uur en kan door iedereen bijgewoond worden. Hieronder de agenda, zodat u kunt zien welke punten er zoal aan de orde komen. Vaststelling notulen van de raadsver gadering van 18 maart 1974. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. 36e wijziging van de Bezoldigings verordening 1963. 4. Bestuurlijke heroriëntatie. 5. Vergoeding bijwonen raads- en commissievergaderingen. 6. Beschikbaarstellen krediet ad 9.600,- t.b.v. het aanbrengen van een gesloten televisie-circuit in de gar derobe van de zweminrichting. 7. Verkeerssituatie Rouaansekaai. 8. Beleid met betrekking tot de ad- ministratief-juridische aspecten bij de voorbereiding van de ruimtelijke or dening ten aanzien van de Middel burgse Binnenstad (reeds voor mei- raad toegezonden). 9. Te voeren beleid met betrekking tot de stadsvernieuwing/aanwijzing reha bilitatie-, sanerings- en instandhou- dingsgebieden (reeds voor mei-raad toegezonden). 10. Voorbereidingsbesluit voor de om geving van het Hof van Tange. 11. Verdaging beslissing omtrent vaststelling van het bestemmingsplan Sprencklaan. 12. Intrekking raadsbesluit tot aankoop Korte Noordstraat 24-26. 13. Verkoop grond nabij de Segeers- singel aan Stichting Jacob Roggeveen huis. 14. Opheffing van de onbewoonbaar verklaring van het pand Singelstraat 3. 15. Beschikbaarstellen van een krediet voor verbetering van de bestrating van de Veerseweg. 16. Beschikbaarstellen krediet ad 6.000,-t.b.v. 2 abri's voor buspassa giers. 17. Beschikbaarstellen krediet ad 110.000,-voor de bouw van kleedka meraccommodatie sportcomplex Nas- saulaan. 18. Beschikbaarstellen van een krediet voor het bouwrijpmaken van een ter rein gelegen aan de Kruitmolenlaan. 19. Principe-garantie t.b.v. de bouw van een wooncentrum voor ouderen in Dauwendaele door de Humanistische Stichting Jacob Roggeveenhuis. Vorige week beloofden wij u in deze rubriek de uitslagen van de op 29 mei j.l. gehouden verkie zingen voor de gemeenteraad per distrikt aan u te zullen voorscho telen. Omdat er nogal wat ander nieuws is moeten wij u vragen op dit punt nog een weekje geduld te' willen hebben. Vanaf 7 juni 1974 ligt voor ieder een op kamer 15 (afdeling Alge mene Zaken) van het stadhuis ter inzage het ontwerpbestemmings- plan Sint Laurens. Dit ontwerp plan heeft betrekking op de kern Sint Laurens, een deel van de lint-bebouwing langs de Noord- weg en het villa-terrein aan de Brigittadreef. Tot 7 juli a.s. kan een ieder tegen dit ontwerp-plan bij de gemeen teraad schriftelijke bezwaren in dienen. 20. Verzoek medewerking ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet tot herstel dakisolatie en verbetering van bestaande constructie ter voorkoming van condensvorming aan de p.c. kleu terschool Veersesingel45. 21. Krediet aanvulling inventaris openbare kleuterschool „De Dunen- hof' in verband met nieuwbouw. 22. Brochure „Pas op de helft" ten be hoeve van de leerlingen (en hun ou ders) die in het eerstvolgende school jaar (1974/1975) de laatste klasse van een sohool voor gewoon lager onder wijs zullen bezoeken. 23. Beschikbaarstelling krediet ad. 17.400,- voor het herstraten van het speelterrein van de openbare lagere school „De Zuidburch" aan de Sam. Rademacherstraat 3, alhier. 24. Krediet le inrichting le en 2e klas school voor g.l.o. Gereformeerde Ge meente, Buitenhovelaan 1. 25. Krediet le deelbegroting leer- en hulpmiddelen p.c. lagere school in Klarenbeek. 26. Krediet meubilair en hulpmidde len r.k. g.l.o.-school „Gaudeamus" wegens uitbreiding aantal leerlingen. 27. Verzoek medewerking aanschaf fing van programma's en materiaal c.a. voor schoolonderzoek en functie training, van een leesmethode voor leerlingen met zware leesmoeilijkhe- den en van een stilleesmethode voor de lagere leerjaren t.b.v. de „Driestro- menschool". 28. Medewerking artikel 183, lid 1 Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967, jo. artikel 72 van de Lager On derwijswet 1920 aan het bestuur van de „Prinses Ireneschool", Piet Hein- straat 150, voor het treffen van voor zieningen (inrichting werkruimte psycholoog enz.) en het aanschaffen van meubilair en leermiddelen. 29. Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaffing van gymnastiekmateri- aal t.b.v. de „Klimopschool". 30. Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaffing van leer- en hulpmid delen t.b.v. het geven van onderwijs aan kinderen van buitenlandse werk nemers. 31. Subsidiëring Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren, af deling Zeeland-Noord (10e subsidie- voorstel 1974, Algemene Subsidies). 32. Krediet aanschaffing ophangsys- teem in dé* Vleeshal. 33. Garantie rekening-courant-over eenkomst t.b.v. Stichting Middel burgse Kruisraad. 34. Verhoging subsidie Algemeen Maatschappelijk Werk (11e subsidie- voorstel 1974, Algemene Subsidies). 35. Deelneming in de V.E.G.-Gasin- stituut n.v. 36. Rondvraag. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 Onder dezelfde kop gaven wty vorige week tn deze rubriek diverse vragen gesteld door bewoners van de wtyk Klarenbeek en de antwoorden daarop van de zjjde van gemeentelijke vertegenwoordigers.'Nu, zoals beloofd, een vervolg. Groengordel sportterrein. Een bewoner van de G. v.d. Veen- straat vroeg of er een groengordel langs het bestaande sportterrein komt. Ja. zo antwoordde wethouder Gillissen. Er komt een groengordel met een breedte van 4 5 meter. Zitjes in zandbakken. Een moeder wil graag in de zandbak ken in de wijk zitjes voor de moeders, die met hun kleine kinderen naar de zandbakken gaan. „Dat zullen wij graag doen als er een financiële moge lijkheid is", aldus het antwoord. Entree Kuipers Rietbergkwartier. Graag een plantsoen als entree van het Kuipers Rietbergkwartier. Het lijkt nu wel een vuilstortplaats. Dit terrein is bestemd om er winkels op te bouwen. Die winkels zijn er nog niet en dus ligt het terrein nog braak. Bewoners van de wijk of wellicht anderen willen wel eens vuil op zo'n terrein deponeren. De heer Snoeij zag het nog niet direkt zitten, dat de gemeente daar een tijde lijk plantsoen gaat aanleggen. Daar zijn nogal wat kosten mee gemoeid. Hij zal het bekijken. Verlichting. De voor auto's toegankelijke kwartie ren krijgen in de loop van deze maand (juni 1974) verlichting, aldus deelde wethouder Gillissen mede. Er is in de levering van lichtmasten nogal wat vertraging ontstaan, zodat de masten later komen dan de bedoeling was. Met ingang van het nieuwe wintersei zoen zal de straatverlichtinj weer als vanouds branden. De avom >randers worden nu in Middelburg i tgelaten om energie te besparen. De Nadorstweg zal van betere verlich ting worden voorzien. Dat zal echter pas in de loop van 1974 óf' 1975 kun nen gebeuren. Sportveld Scholengemeenschap. Gevraagd werd of het sportveld van de stedelijke scholengemeenschap een wijkfunctic kan krügen, zodat wflkbe- woners van dat veld gebruik kunnen maken buiten de schooluren. In het antwoord werd de vrees voor overbe lasting geuit. Het veld zal zeker inten sief bespeeld worden door de scholie ren. Als de wijkbewoners er dan avonds ook gebruik van maken zou dat het terrein kunnen schaden. Er wordt dus niet veel voor gevoeld om het terrein by het wykleven te betrek ken. Wanneer gaat er jeugdwerk op gang komen? 't Trefpunt organiseert in diverse wijken van Middelburg aktiviteiten voor de jeugd. In het najaar van 1974 ,zal men mogelijk ook in Klarenbeek aktiviteiten gaan ondernemen. Speelvoorzieningen Wanneer in het Kuipers Rietberg kwartier een permanente school ge bouwd gaat worden zal de oudere jeugd het trapveld moeten missen. „De oudere jeugd komt dan weer in het verdomhoekje", zo stelde een van de aanwezigen. Er werd op gewezen, dat er ook een trapveldje ligt bij de Noordweg. De afstand naar dat veldje voor oudere jeugd kan geen hinder zijn. Wanneer de aanwezige speelmo- gelijkheden in Klarenbeek bekeken worden in het kader van de landelijke normen dan wordt aan die normen ze ker voldaan. Slordig stuk grónd. Aan de Montgomerylaan ligt een slor dig stuk grond. Dat stuk moet door de eigenaar onkruidvrij gehouden wor den. Die eigenaar is het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Het B.N.G. zal op deze situatie gewezen worden. Ook de op stukken grond van de ge meente zal onkruid bestreden wor den. Snelheidsbeperking. Gevraagd werd om instelling van een 30 km voor auto's, zodat spelende kin deren minder gevaar lopen. De com missaris van politie kon niet anders antwoorden dan dat het volgens de wet niet mogelijk is om aan dat vet- zoek te voldoen. De wet kent n.l. geen maximum snelheid van 30 km per uur. De suggestie werd gedaan om evenals in Delft drempels aan te bren gen, zodat hardrijdende automobilis ten daardoor afgeschrikt worden en hun snelheid beperken. Graag container. Is het mogelijk een container in de wijk te plaatsen? Daarin kan dan tuinvuil e.d. gedeponeerd worden. De ze vraag is al eerder in andere wijken gesteld. De ervaring met het plaatsen van containers is niet gunstig. Er wordt nogal eens brand in gestoken. Vuil wordt er naast gegooid, e.d. Gewezen werd op de grote service die de gemeentelijke reinigingsdienst geeft. Wekelijks kan men inderdaad alles kwijt, mits goed verpakt. Ook grote stukken worden wekelijks men. In dit licht bezien is een container niet zo nodig, aldus de mening van de wet houder Baars. Op de afdeling van het stadhuis, waar de zaken worden behandeld die betrekking hebben op pas poorten en toeristen kaarten is het deze weken een drukte van be lang. Die afdeling is geopend van 8.00 tot 12.00 uur *s morgens. Middags worden alle binnenge komen aanvragen verder admi nistratief afgewerkt. Voor dege nen, die niet op een morgen even langs kunnen komen is de afde ling bevolking vanaf heden tot en met 9 juli aj. ook elke DINS DAGAVOND van 19.00 tot 20.00 uur geopend. Dan worden uit sluitend paspoort- en toeristen- kaartenzaken behandeld. Ingang van afdeling bevolking op die avonden door poortje aan de Noordstraat. Schroewcg 124. De heer S. de Visser. Schroeweg 124 te Middelburg vraagt een hinderwetver gunning voor het uitbreiden en wijzi gingen van een rundveehouderij annex mestopslag door het vervangen van de mestplaai en de gierput door een drijfmestkuil. De inrichting is geves tigd aan de Schroeweg 124 te Middel burg. Schriftelijke bezwaren tegen het verle nen van de vergunning ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder kan een ieder tot en met 17 juni a.s. indienen bij b. en w. van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting, die wordt gehouden op 26 juni a.s. in het stad huis, aanvang 16.30 uur. Oude Vlissingseweg 62. De heer L. Maas. Oude Vlissingseweg 62 te Middelburg, heeft een hinder wetvergunning gevraagd voor het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een pluimveehoude rij annex mestopslag. Inrichting te vestigen aan de Oude Vlissingseweg 62 te Middelburg. Schriftelijke be zwaren ontleend aan vrees voor ge vaar, schade of hinder kan een ieder tot en met 17 juni a.s. indienen bij burgemeester en wethouders van Mid delburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gevol machtigde inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden in het stadhuis op 25 juni a.s. om 16.30 uur. Kleverskerkseweg 29. B.V. Houthandel Ben Bouwmeester vraagt een hinderwetvergunning voor het uitbreiden van een machinale houtbewerkingsinrichting met een kli maatkamer annex conditieruimte. De inrichting wordt gevestigd aan de Kle verskerkseweg 29. Schriftelijke be zwaren ontleend aan vrees voor ge vaar, schade of hinder kunnen tot en met 21 juni a.s. ingediend worden bij b. en w. van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder bij persoon of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, die gehouden wordt in het stadhuis op 26 juni a.s. om 17.00 uur. Voor alle gevallen wordt er op gewe zen, dat de inwoners van de gemeente Middelburg later alleen dan gerech tigd zijn in beroep te gaan, wanneer zij op de openbare zitting zijn versche nen. Dit geldt niet voor diegenen die niet in de gemeente Middelburg wo nen. De aanvragen met bijlagen en even tueel ingediende bezwaarsèhriften lig gen ter inzage op kamer 15 (afdeling Algemene Zaken( van het stadhuis. Verkeerscommissie. 'Op woensdag 19 joni a.s. komt de verkeerscommissie in openbare verga dering bijeen in het stadhuis, aanvang 16.00 uur. Aan de orde komen o.a. het parkeer- plan binnenstad en de afwikkeling van het fietsverkeer rond de te bouwen Geerebrug. De direkteur van gemeen tewerken zal op het parkeerplan bin nenstad in de vergadering een toelich ting geven. Commissie openbare orde en veilig heid. Op donderdag 20 juni a.s. vergadert de commissie openbare orde en veilig heid in het openbaar. Aan de orde zullen o.a. komen het ontwerp voor een nieuwe kampeerverordening. Ook deze vergadering begint om 16.00 uur in het stadhuis (ingang Lange Noord straat). Burgemeester en wethouders ver leenden vergunning aan de kol- lektekommissie van de N.C.A. om in het tijdvak van 17 juni tot 24 juni 1974 in Middelburg een kollekte te houden. Burgemeester en wethouders van Middelburg besloten voor de noorde lijke zijde van de Dokstraat en voor het gedeelte van de zuidelijke zijde van die straat gelegen voorlangs de percelen Dokstraat 22 en 24 een par keerverbod in te stellen. Dit besluit is genomen omdat de Dok straat vrij smal is en omdat het meer malen voorkomt dat aan beide zijden van die straat auto's tegenover of vrij wel tegenover elkaar worden gepar keerd. Vrachtwagens met aanhanger die naar de daar gevestigde bouwma- terialenhandel moeten, kunnen dan niet door. Omdat in de onmiddellijke omgeving van de inrit van het terrein van de bouwmaterialenhandel ook nogal eens auto's geparkeerd worden, waardoor een auto met aanhangwagen het terrein niet op of af kan rijden, is het parkeerverbod voor het stukje aan de zuidelijke zijde ingevoerd. Binnen dertig dagen na 31 mei 1974 kan iedere belanghebbende tegen dit besluit in beroep gaan bij de Kroon. Eventuele beroepschriften kunnen worden ingediend bij de Kommissaris van de Koningin in Zeeland te Mid delburg. In de vleeshal van het Middel burgse stadhuis loopt nog tot en met zaterdag 15 juni a.s. de ten toonstelling 3X2. Zes kunste naars woonachtig op Walcheren exposeren schilderijen, beelden, keramiek en grafisch werk. Op donderdag 13 juni 1974 kan men de tentoonstelling bezoeken van 10.00 - 17.00 uur, op vrijdag 14 juni 1974 van 10.00-22.00 uur en op de sluitingsdag, zaterdag 15 juni a.s. van 10.00 - 17.00 uur. In het Zeeuws Museum is onder de titel „Walcheren onder water en weer droog" een tentoonstel ling ingericht van tekeningen van C.A.B. Bantzinger. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 10.00 - 12.30 en van 13.30 - 17.00 uur en op zaterdag en zon dag van 14.00 - 17.00 uur. Van maandag tot en met vrijdag wordt dagelijks om 15.00 uur een voorstelling gegeven van de films „Broken dykes" van Fernhout en „Terug naar het eiland". IN SCHOUWBURG OP VRIJDAG 14 JUNI A.S. IN BURGERZAAL STADHUIS OP DONDERDAG 20 JUNI A.S. BEIAARDCONCERT OP ZATERDAG 15 JUNI A.S. Het Nederlands Toneel uit Gent geeft op vrijdag 14 juni a.s. (aanvang 20.00 uur) onder regie van Kees van Iersel een opvoering van „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho", geschreven door Pieter Langedijk. Het is een stuk op rijm, dat meer dan 250 jaar oud is. Uit het N.T.G.-nieuwsbulletin citeren wij verder over dit stuk: „Dit mag nie. mand afschrikken (de leeftijd van het s*uk); van dit erg lichtgevoelig liefdes historietje waarin Don Quichot zijn doldrieste voeten in de bruiloftschotel komt zetten, maakte de bekende Ne derlandse regisseur Kees van Iersel een nieuwe tintelende bewerking". Het opnemen van dit stuk in de Hol land Festivalreeks sluit uitstekend aan bij de wensen van de Nederlandse schouwburgbezoeker die graag wil lachen. Dat kan dus op 14 juni a.s. in de Middelburgse schouwburg. Kaar ten zijn nu verkrijgbaar bij de telefo niste van het stadhuis (Lange Noord straat). Dagelijks van 8.15 - 12.00 uur en van 13.30 - 16.00 uur. Prijs per plaats 6,- en 2,50 voör C.O.P.- en C.J.P.-houders, dienstplichtige mili tairen en scholieren. Concert in burgerzaal stadhuis. In de sfeervolle met kaarsen verlichte burgerzaal zal op donderdag 20 juni a.s. optreden de „Studio der friihen Musik" uit München. Dit ensemble speelt Middeleeuwse en Renaissance muziek van Ciconia, Dufay, Tinctoris, Obrecht en di Lasso. Toegangsprijzen 7,50, 6,- en 2,50 voor de hierbo ven vermelde groepen. Ook hiervoor kunnen kaarten bij de telefoniste van het stadhuis op de vermelde tijden ge kocht worden. Beiaardconcert. Chris van den Boom, beiaardier van Bergen op Zoom, geeft een concert op de beiaard van de Lange Jan op zater dag 15 juni a.s. van 19.30 tot 20.30 uur. Ook dit concert vindt plaats in het kader van het Holland Festival. Zaterdag 15 juni a.s. zal de jubilerende reddingsbrigade een grootscheepse demonstratie ver zorgen op en vóór het Vlissingse badstrand. Om kwart voor drie, een kwartier voor de aanvang van de demonstra tie, zal een blusboot van Rijkswater staat en een sleepboot met water kanon aan boord, voor het bad strand in actie komen. Nadat de demonstratieploeg van de dr. A. Stavermanbrigade zal zijn •voorgesteld, houden de deelnemende reddingboten een korte vlootschouw. Voor op de vlet van de K.N.B.R.D., vervolgens de nieuwe speedboot van de K.N.Z.H.R.M. en als laatste de „Javazee", eveneens van de K.N.Z.H.R.M. De boten varen van achter de Nolledijk naar het bad strand en komen voor het badstrand, naast het demonstratieterrein voor anker te liggen. Als eerste komt dan op het demon stratieterrein in zee een drenkeling in paniek. Twee strandwachten van de reddingsbrigade snellen te hulp en brengen de drenke- ling op het droge, waar eerste hulp wordt verleend. t Daarna toont de speedboot van de K.N.B.R.D. haar snelheid en wend baarheid. Vervolgens wordt de aan dacht gevestigd op twee strand wachten anno 1924, in het wit ge kleed en met als enige communica tiemiddel een scheepshoorn voor het waarschuwen van zwemmers. Daarna is een drenkeling met lucht bed ver in zee gekomen, hegeen in de praktijk ook nogal eens gebeurt. De drenkeling raakt in paniek en valt van het luchtbed. De speedboot schiet te hulp en brengt de inmiddels bewusteloze drenkeling naar de wal. Na eerste hulpverlening wordt de drenkeling per ambulance afge voerd. Tijdens de demonstratie, zal het publiek ook twee strandwachten, anno 1974, kunnen zien, uitgerust met portofoons en gekleed in ver enigingsbadpakken met verenigings T-shirt of trainingspak. Dan wordt er ook nog een drenke ling gered met een lijn, om op plm. 1 m diepte door drie redders te worden overgenomen. Dit om te laten zien, dat er voor meisjes ook een taak is in het zwemmend redden. Als sluitstuk van de demonstratie komt de in Breskens gestationeerde reddingboot „Javazee" in actie. Een zeilboot van de zeeverkennersgroep „Watergeuzen" komt op flinke afstand voor het demonstratieterrein in moeilijkheden. De „Javazee" gaat assistentie verlenen. Verder is er op 19 juni a.s. een wed strijd voor kinderen in het Vlisingse Sportfondsen bad. Op 21 juni is er een algemene ouderavond waarbij de kinderen toekijken hoe hun ouders zwemmen en op 23 juni vindt om 10.30 's morgens de strijd om het nationale kampioenschap zwemmend redden voor junioren en senioren plaats in het Sportfondsen- bad. Diezelfde dag is er ook een receptie in het Scheldekwartier en later op de avond een grandioos feest met medewerking van het Combo Outermans. Dit keer 'tl kijkje in het hart van het vooroorlogse centrum van Middel burg: de Lange Burg met op de achtergrond nog vaag zichtbaar de gevel vanSt. Joris op de Balans, rechts achter de bomen het Abdij-complex. i

de Faam | 1974 | | pagina 7