Niet op vakantie gaan zonder goede verzekeringen CONIJNPARKET DE MAGNEET-ZEELAND jminmi ^imiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiimmr 2 JEUGDIGE AMBTENAREN 2-DEURS KAST 119,50 F. HOORNICK DRUKWERK UTTOOIJ EN 0LTH0FF Coöp. Melkinkoopvereniging SAMENWERKING W.A. MEDEWERKER REISBUREAU DE MAGNEET ZEELAND MIDDELBURG lllllllllllllllllll 5 STRG^ENWIJK O.SCHELDESTR. Z WINKELCENTRUM Z DAUWENDAELE Z MIDDELBURG in tijdelijke dienst NU OOK KLEIN OFFSET ANWB wandelingen KULTURELE AKTIVITEITEN IN JUNI Groene kaart Caravan Rechtsbijstandverzekering Reisverzekering Royale bijverdienste Aansprakelijkheidsverzekering in ons magazijn van 17 jaar Werkzaamheden: Bediening heftruck,, ontvangst goederen etc. De Magneet MIDDELBURG VLi$SINGEN£ Van Fraassen KGÊS b U FGS US --waar u blonder goed terecht kunl?voor informatie,.documentatie en-bespreking van uw-vakantie- De woning Uocmosei A? 3 p/e/A/v WÊ MOP SM &CHOTec& A&eoPAl CHoeoitoe Moezeer V&I/CHT6N Z ï€l F Een geslaagde vakantie staat of vaJt met een goede voorbereiding. Een grondige inspektie van alle zaken, die gedurende de vakantie nodig z\jn, voorkomt veel narighwid tijdens reis en verblijf. Het is van belang zorgeloos op vakantie te gaan en onbezorgd van devrije dagen te genieten. De een of andere onverwachte gebeurtenis mag er niet toe leiden, dat men komt te staan voor onvoorziene financiële offers. Daarom is het nuttig, ja zelfs noodzake lijk, dat tijdig aandacht wordt geschon ken aan het punt „verzekeringen". Het is zeer verstandig om na te gaan of men tijdens reis of verblijf voldoende ver zekeringsdekking heeft tegen alle mogelijke gebeurtenisssen. Dikwijls wordt over dit onderwerp wat vluchtig heengelopen tot het moment waarop men in een situatie terecht komt, die verre van plezierig is. Hieronder een overzicht van een aantal verzekeringsvormen, dat met vakantie te maken heeft. Ieder kan aan de hand hiervan bekijken wat op zijn situatie van toepassing is. Gaat men met auto, motor, scooter en bromfiets naar het buitenland, dan is voor al deze voertuigen (ook de brom fiets!) verzekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid vereist. Wanneer de ver zekering alleen geldig is voor Nederland (voor bromfietsen de Benelux) dient er tijdig voor gezorgd te worden, dat de dekking wordt uitgebreid tot de landen, waar de reis naar toe gaat. De afgegeven groene kaart is een belangrijk docu ment, dat bij de mee te nemen papieren niet mag ontbreken. Hoewel aan de meeste Europese grenzen geen controle meer wordt uit geoefend op het bezit van de groene kaart, mag hier niet de conclusie uit worden getrokken, dat deze niet meer nodig is. Groene kaart dus altijd mee nemen om te voorkomen, dat men in het buiteland voor onaangename verrassin gen komt te staan. De „groene kaart" heeft betrekking op de wettelijke aansprakelijkheidsver zekering, dus op schade, die men aan derden kan toebrengen. De genoemde vervoermiddelen kunnen echter ook zelf worden verzekerd, zoals door velen reeds is gedaan. Voor mensen, die hun auto alleen w.a. hebben verzekerd, kan het nuttig zijn om voor de vakantie periode een korte termijn casco-ver zekering te sluiten, omdat men vooral in het buitenland nogal wat extra risico's kan lopen. Gaat men met een caravan op pad, dan kan het w.a.-risico tijdens het verkeer meeverzekerd zijn op de auto-polis. Men doet er verstandig an dit even: na te kijken in de polis of op de groene kaart. Een telefoontje naar tussenpersoon of maatschappij kan ook snel duidelijk heid scheppen. Het w.a.-rissico van de- caravan in niet-gekoppelde toestand buiten het verkeer is gedekt onder de aansprakelijkheidsverzkering voor partikulieren. Een caravan is een kostbaar bezit, van daar dat vele bezitters hiervoor een cascoverzkering sluiten. Hoe belangrijk dit kan zijn is o.a. gebleken bij diverse windhozen en bij de orkanen van november 1972 en april 1973, waarbij veel caravans het hebben moeten ont gelden. Geadviseerd wordt de caravan op de campings te verankeren. Hiertoe zijn het vorigejaar enkele soorten ankers in de handel gebracht. In dit verband is het ook nuttig er op te wijzen, dat de mogelijkheid bestaat de kampeeruitrusting te verzekeren. Zowel in binnen- als in buitenland kan men veel nut hebben van een rechtsbij- standsverzekering. In vele landen kan de afwikkeling van een aanrijding een ingewikkelde zaak zijn, waaruit men zich zonder deskundige hulp maar moeilijk kan redden. Rechtsbijstands verzekeraars beschikken over een wijd vertakte organisatie van juridische des kundigen, die in vrijwel elk land van Europa en een aantal andere landen rechtsbijstand kunnen verlenen. De belangrijkste vakantieverzekering is zeker de reisverzekering. Voor het sluiten van een dergelijke verzekering zijn zwaar wegende motieven aan te voeren, hetgeen moge blijken uit onder staande opsomming^van de dekking die een dergelijke verzekering omvat. 1. Een ongevallenverzekering met een WIJ BIEDEN EEN aan energieke, beschaafde dames en heren die - uiteraard na inwerking - in hun vrije tijd onze toekomstige afnemers gaan inlichten over de mogelijkheden van ons Deze bezoeken geschieden op aanvraag en zijn dus GEEN COLPORTAGEWERK. Uw sollicitatie, voorzien van duidelijke gegevens (leeftijd, opleiding, eventuele werkkring e.d.) wordt gaarne tegemoet gezien en binnen 14 dagen ook beantwoord door: CONIJNPARKET. postbus 17, Alkmaar. Op de afdeling financiën van de gemeente secretarie kunnen, in verband met de ver vulling van hun militaire dienstplicht door 2 ambtenaren, worden geplaatst in de rang van administratief ambtenaar A (voor de duur van de militaire dienst plicht van de hiervoor bedoelde ambtena ren). Eisen: mulo- of mavodiploma. Salarisgrenzenvoor 21-jarigen en ouder 963,- met 4 jaarlijkse verhogingen op klimmende tot 1268,- per maand. Bene den 21 jaar vindt jeugdaftrek plaats. De salarissen worden nog verhoogd met de toeslag volgens de machtigingswet. Werkzaamheden: vacature 1: bediening loketmachine en eenvoudige administratie ve werkzaamheden op het ontvangerskan toor vacature 2codering van facturen en eenvoudige werkzaamheden op de afdeling financiën. Van toepassing zijn: vakantietoelage IVz^'o premiespaarregeling ambtenaren, inter communale ziektekostenregeling ambtena ren (IZA) en studietóelageregeling. Sollicitaties binnen één week na verschij ning van dit blad inzenden aan burgemees ter en wethouders van MiddelburgLange Noordstraat 1 te Middelburg. In de sollici tatie dient te worden opgegeven: 1. voor wélke vacature vacature 1 of 2) men sol liciteert; 2. in wélk blad men de adverten tie heeft gelezen. Vrijdag en zaterdagaanbieding 2 DEURS TIENERKAST 5 kleuren 122.50 ZATERDAGAANBIEDING Pracht kast 1 m breed 60 cm diep, 170 hoog half leg half hang afgehaald als bouwpakket enkel zaterdag VOOR 119,50 eenmalige aanbieding Stationsstraat 1 Middelburg Zaterdags open tot 5.30 uur. De snelle drukkers staan steeds voor U klaar vont* «1 uw GEBOORTEKAARTJES HUWELLJKSKAARTEN BRIEFPAPIER REKENINGEN enz., enz. voor circulaires, rekeningen briefpapier Kant-en-klaar- tnodellen Klaar terwijl U wacht Snel en goedkoop Ga naar Spanjaardstraat 47 - Middelburg Telefoon 01180 - 12438 kapitaal-uitkering bij overlijden, een kapitaal-uitkering bij blijvende invalidi- tiet en een bedrag voor de kosten van geneeskundige behandeling of verple ging als gevolg van een ongeval. 2. Een bedrag voor ziektekosten. Bij verblijf in het buitenland van veel be lang. Zowel voor ziekenfonds-verzeker den als voor particulier-verzekerden is het nodig bij reizen naar het buitenland een reisverzekering te sluiten, omdat niet alle in het buitenland gemaakte medische kosten onder de ziekenfonds verzekering of de ziektekostenverzeke ring vallen. Ziekenfonds-verzekerden dienen bij hun ziekenfonds een verkla ring te vragen, waarmee ze in een aantal landen geneeskundige hulp kunnen ver krijgen. 3. Kosten voor vervoer van het stoffelijk overschot in geval van overlijden voor ongeval of ziekte en extra kosten, die moeten worden gemaakt voor langer verblijf wegens ziekte, ongeval, staking, natuurrampen, klimatologische om standigheden en in geval van terug roeping naar Nederland wegens dringende familie-omstandigheden. 4. Verzekering van de reisbagage tegen beschadiging, diefstal, of vermissing; alsmede is meegedekt een bedrag aan geld en geldswaardig papier. Het is verstandig een lijstje te maken van dingen, die meegaan op reis en aan de hand hiervan de waarde te bepalen. Nu we steeds verder weg gaan is het zeker zinvol er op te letten in welke landen de polis geldig moet zijn. De standaarddekking kent als gebieden Europa, Madeira, de Canarische eilanden, de Azoren en de niet-Europese landen aan de Middellandse Zee. Gaat men verder, dan moet gekozen worden voor een wereld-dekking. Een annuleringsverzekering vergoedt de kosten van reisarrangement of huur overeenkomst bij het niet dporgaan van de reis door een aantal gebeurtenissen, zoals ziekte, ongeval en overlijden. De aansprakelijkheidsverzekering voor partikulieren is in ons land sterk inge burgerd. Deze verzekering kan zowel in binnen- als in buitenland van veel be lang zijn. Ook in het buitenland kan gemakkelijk schade worden berokkend aan personen en zaken, waarvoor men aansprakelijk wordt gesteld. Heel veel mensen hebben een aansprakelijkheidsverzekering; het komt echter nog al eens voor dat de voorwaarden verouderd zijn. Het ver- zekeringsgebied is dan b.v. beperkt tot Nederland. Vooral met het oog op vakanties is het nodig een buitenland dekking te hebben. De maximum verzekerde bedragen zijn op oudere polissen vaak zeer onvol doende, zodat optrekking hiervan nodig is. Een verzekerd bedrag van 250.000,is tegenwoordig wel als minimum te beschouwen. De watersport heeft een grote vlucht ge nomen. Elk jaar gaan meer mensen over tot de aanschaf van een boot. Ook op het water wordt het echter steeds drukker, met als gevolg meer aanvarin gen en toenemende schade. Men onderscheidt bij de pleziervaartui gen-verzekering een uitgebreide dek king en enkele vormen van minder uit gebreide dekkingen, zoals b.v. alleen tegen wettelijke aansprakelijkheid. Onder de uitgebreide dekking vallen o.m. schade aan boot en inboedel, w.a., hulploon, kosten van bewaking en ver voer en opruimingskosten. Men kan ook kiezen voor een verzeke ring tegen alleen wettelijke aansprake lijkheid, eventueel aangevuld met dekking tegen het risico van brand en diefstal. Een euvel waar pleziervaartuigenver zekeraars mee kampen is de diefstal van buitenboordmotoren. Vele booteige naren zijn op deze manier hun motor al kwijt geraakt. Het is daarom van groot belang, dat preventieve maatregelen worden genomen, om diefstal te voor komen. Het verdient aanbeveling om de buitenboordmotor wanneer de boot niet wordt gebruikt te vergrendelen. Hiertoe zijn sloten in de handel, die te koop zijn bij leveranciers van buitenboord motoren. Tenslotte nog een dringende aanbe veling voor mensen, die hun boot mee nemen naar Italië. In Italië is namelijk voor boten met een binnen- of buiten boordmotor een verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid verplicht. Nederlanders, die met hun boot in Italië gaan varen, moeten bij hun verzekeraar een „certificaat" aanvragen. Walensingel 19, Middelburg Wij vragen met spoed een i Sollicitaties te richten aan bovengenoemd adres of tel. 01180 - 12866 Londense Kade 19 - Telefoon 01180 - 29115 Paul Krugérsiraal 21 - Telefoon 0 1184.7710 of'zakeom/^.!*'. '.'v. vliegtuig, trein, touringcar, boot en eigen auto Tijdens uw afwezigheid blijft de woning, weliswaar afgesloten, maar toch min of meer onbeheerd achter. Er is weinig of helemaal geen controle op huis en in boedel. Een tijdelijk niet bewoondhuis is voor inbrekers een aantrekkelijk object. Volg daarom de raadgevingen van de politie op: Tref voorzieningenvoorkom on prettige ervaringen. functioneren raam- en deursluitingen goed. deuren en ramen sluiten (ook kleine raampjes). sleutels uit de buitendeuren nemen en opbergen. laat binnendeuren en kasten onafge sloten. waardepapieren en kostbaarheden opbergen (muurkluisje of safe-loket bij (spaarbank). merken en nummers van waardevolle voorwerpen noteren (eventueel foto maken). laat toezicht op het huis houden. leveranciers afbestellen (bakker, melkbezorger enz.). deel vertrouwde buren mee dat u met vakantie gaat. laat bij onraad het alarmnummer van de politie bellen. Tekenen vermijden, die op afwezigheid duiden: geen briefjes aan raam of deur; geen gesloten overgordijnen; laat de planten voor de ramen staan; brievenbus regelmatig laten ledigen; laat de tuin niet onverzorgd; deuren op nachtslot doen; laat geen losse ladders of trappen of klimmeubilair in de tuin achter, maar berg dit op. Geef aan de politie op wanneer u met vakantie bent. Zorg ervoor dat huis en inboedel op uit gebreide condities voor toereikende bedragen verzekerd zijn. Is dit niet het geval of bestaat er twijfel, neem dan zo snel mogelijk contact op met de tussen persoon. Gedurende twee weekeinds, te weten op 8, 9, 15 en 161 juni a.s. organiseert de ANWB een serie wandelingen vanuit Westenschouwen. In Westenschouwen zijn voor de liefhebbers van een stevige wandeling door de Domaniale Duinen en langs het strand drie wandelroutes uitgezet van resp. ca. 7, 5, 15 en 18 km lengte. De routes voeren door het prachtige bosgebied en via een kapmeeuwen- kolonie langs de stranden. Onderweg kan men vanaf een brandtoren genieten van een weids uitzicht over het eiland, het strand en de Noordzee. De ANWB-vertrekpost is gedurende de vier wandeldagen gevestigd in restaurant Zeelust aan de duinenrand te Westenschouwen. Van 9.00-14.30 uur kan men hier een routebeschrijving voor het volgen van deze wandelingen afhalen. Honden: In Westenschouwen is het toegestaan een hond mee te laten wandelen, mits deze aan de lijn wordt gehouden in het bos- en duingebied. Voor het volgen van de wandelingen is het volgende inschrijfgeld vereist: ANWB-leden in het bezit van een wandel- en fietsbewijs 0,75 p.p. ANWB-leden die dit bewijs nog niet hebben 2,50 p.p. Niet-leden betalen 5,p.p. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee, mits onder geleide. Vrijdag 7 juni 20.15 uur: Vestz^kthe- ater „Edenburg", Bellamypark 3-5. „2,4,6,8....wie wordt er om zeep ge bracht", een vrolijke satire van Jules Feiffer. Toegangsprijs 4,50. Voorver koop kaarten: Greetie Bikker (01184- 4752). Zaterdag 8 juni 14.00 - 18.00 uur: Wijk centrum „Middenhof', Kanaalstraat 64, Souburg. Ruilbureau Walcheren. Gelegenheid tot het ruilen van o.a. post zegels, sigarenbandjes, zuikerzakjes, etc. 10.00 -16.00 uur: Repetitielokaal Brass en Drumband „Caecilia", (vm. vismijn) Nieuwendijk. Rommelmarkt. Zaterdag 15 juni t/m woensdag 31 juni Stedelijk Museum, Bellamypark 19. Tentoonstelling „Honderd jaar Oranje 1974 -1974". (o.a. geschenken aan leden vari het Koninklijk Huis, diverse schil derijen betrekking hebbend op gebeur tenissen rond de Koninklijke Familie). Toegangsprijs: kinderen t/m 14 jaar on der geleide 0,25; 15 jaar en ouder 0,40; 15 jaar en ouder zondags 0,25. Openingstijden: maandag t/m zaterdag 10.00 - 12.00 uur en 14.00 - 17.00 uur. Zaterdag 22 juni: 20.00 uur: Jeugdsoci- ëteit Walk-Inn, Min. Lelystraat. Folk konsert m.m.v. „Fungus" (V.S.C.) Toe gangsprijs 4,-. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar vanaf 19.30 uur. Zondag 23 juni 21.00 uur: Vlissings Ontspanningscentrum „De Piek", Hel- lebardierstraat. Kevin Coyne and his band. Toegangsprijs 4,-. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Zaterdag 29 juni t/m zaterdag 31 juli:Projekt „Muziek op Straat" (J M). Verhuur van luxe touringcars met 22, 26, 30, 34, 38, 42 46, 50 en 54 zitplaatsen. REDELIJKE PRUZEN VOOR EEN EERSTE KLAS SERVICE Vraag vrijblijvend prijs en inlichtingen aan Londense kaal 19, Middelburg, tel. 01180 - 29115 vêGê voordeelmarkt <3&. 79 ■pg'J<3 129 l//TOA/AZ>e ■S/Trf/ef&A/ 98 {/co# to/VZ/£ SA/ V££K-£A/0 fao&O&BL 99! ■360 Soo ft 645 j/c&je W 275 275!

de Faam | 1974 | | pagina 12