HELMO Is dit uw kind? Middelburgse peuterspeelzalen blijken een groot succes! middelburg BIJOU CBuiteijlands geld 00 ZEEUWSE NUTSSPAARBANK Particulier initiatief goed aangeslagen RODVERS g gpECtAAt- Tussen Domburg en Westkapelle verrees uniek rekreatie bedrijf Helder en Dirven 19.50 JAKOBSEIM A. J. PROVOOST Leren kleding Suède kleding Tassen R00VERS LEDERWAREN Zomer mode in schoenen en sandalen Ijzerhandel Huishoudelijke artikelen ROOVERS OVERHEMDEN t HOLIDAY BOETIEK KONTANT GELD NODIG SCH0EHEN Tuingereedschappen JUDOVERENIGING „NIEUWLAND" HAD SUCCES IN HALSTEREN Gewassen Corduroy pakjes en jacks59,89, Gewassen Spijkerbroekenen Jacks39,75 Spijkerbroeken, Lois, Lee, Levis29,75 39,75 Blouses en T.-shirts, steeds leuke modellen vanaf 8,90 12,90 19,90 Broeken, Terlenka met omslag, alle modekleuren49,75 76e jaargang no. 20 16 mei 1974 Werkgroep wmm Op 20 mei officiële opening door Commissaris der Koningin Op maandag 20 mei a.s. wordt tussen Domburg en Westkapelle een uniek rekreatiebedrijf geopend: Ontspanningscentrum ,,'t Vroon". Dit projekt is de voortzetting van de vroegere Karting Walcheren., destijds gesitueerd onderaan de zee dijk te Westkapelle. Omdat deze dijk verzwaard wordt in het kader van de Deltawet moest het bedrijf daar ver dwijnen. De firma Passienier en Zonen greep deze gelegen heid onmiddellijk aan om de aktiviteiten nog verder uit te breiden op een ongeveer 4 hectare groot terrein aan de Hogeweg, op een steen worp afstand van' de weg Domburg - Westkapelle. De officiële opening zal worden verricht door de Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, mr. J. van Aartsen. TAPUT EN SLAAPKAMERKLEEDJES VAN UW OOGARTS NAAR VOOR UW BRIL Kartbaan zie volgende tekstpagina LANGE DELFT 61 MIDDELBURG D© Faam IN COMBINATIE MET DE VLISSINGER HUIS-AAN-HUIS OP GEHEEL WALCHEREN. Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aan één adres ook voor Even poseren voor de fotograaf, op papa's arm. Mama kan de originele 1 foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de P.Z.C., Markt 51, Middelburg. >OOQCXSQODPOOOOOC>OQOOOOOOQOQOOQOQ# Er bestaat de laatste tfyd een levendige belangstelling voor de peuterspeelzalen, een begrip waarover aanvankelijk nogal eens wat misverstanden bestonden, maar nu overal welhaast als onmisbaar wordt ervaren. Immers op de peuterspeelzaal leert de peuter contacten leggen met andere kinderen, iets waar het kind later op de kleuterschool bijzonder veel gemak van heeft, omdat het dan zich meestal zonder problemen in een grotere groep weet te handhaven. Duidelijk staat vast: de peuterspeelzalen zijn er in de eerste plaats voor de peuters zelf en niet - zoals men ten onrechte wel eens denkt - voor werkende moeders die er gemakkelijk een oppas voor hun kroost in vinden. Niets is minder waar. Hoe groot de belangstelling voor de peuterspeelzalen wel is, blijkt uit de lange wachtlijsten die moeten worden aangelegd. Middelburg vormt op deze regels beslist geen uitzondering. In de Zeeuwse hoofdstad zijn op het ogenblik een vijftal peuterspeelzalen verenigd onder een naam: de Centrale Stichting voor Opvang van Kinderen voor de gemeente Middelburg. Deze stichting werd per 1 november 1972 opgericht door een aantal ouders van kinderen die aanvankelijk de peuterspeelzalen van ,,'t Trefpunt" bezochten, maar die per 1 januari 1973 deze aktiviteiten moest staken vanwege een tekort aan financiële middelen, ,,'t Trefpunt" kreeg namelijk voor de twee door haar geleide peuterspeelzalen - in het Zuiderbaken en aan de Nassaulaan - geen subsidies. De ouders die het initiatief tot de oprichting van de nieuwe stichting namen waren de dames M. J. den Hartog-de Bie, D. M. Peeck- Haasnoot en de heer mr. D. F. Vos. De heer Vos is voorzitter van de Stichting en het is dan ook geen wonder dat hij bijzonder ingenomen is met het feit dat de peuterspeelzalen juist hier zo ontzettend goed aanslaan bij de Middelburgse bevolking. „We hebben nu 5 aangesloten peuterspeelzalen; zo vertelt hij, „te weten die aan de Nassaulaan, in het Zuiderbaken, de ASSURANTIEKANTOOR Voorborch 2, Tel. 14287 MIDDELBURG Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 urn en van 13.15 uur tot 17.30 uur Maandag en Vrijdagavond van 1930 uur tot 2030 uur Persoonlijke leningen Verzekeringen Financieringen Hypotheken (Bemiddeling bij aan- en verkoop van onroerend goed) peuterspeelzaal van mevrouw J. Jansen- Fiolen aan de Kinderdijk, die in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele en in Nieuw en St. Joosland. Vooral voor de peuterspeelzaal in het Ontmoetingscentrum bestaat een enorme wachtlijst. Per 1 januari 1975 zal ook de peuterspeelzaal aan de Seisweg zich bij onze stichting aansluiten en wellicht ook de peuterspeelzaal die mogelijkerwijs gerealiseerd zal worden in het nieuwe buurtgebouw van de wijk 't Zand. „We zijn bijzonder tevreden als we het afgelopen werkjaar in ogenschouw nemen, temeer daar we starten met drie zalen in totaal. In nauw overleg met de gemeente Middelburg, die onze stichting subsidieert en wel in het bijzonder met wethouder Gillissen en de heer Groesen, hebben we veel werk kunnen verzetten hetgeen er toe heeft geleid dat we straks dus 7 peuterspeelzalen hebben. Opvallend is dat deze vrij gunstig over de gemeente Middelburg verspreid liggen, zij het dan met dien verstande, dat er te zijner tijd wellicht ook nog aparte voorzieningen getroffen zullen moeten worden voor de wijk St. Laurens en Klarenbeek, die nu voor het overgrote deel zijn aangewezen op de peuterspeelzaal Nassaulaan". Voor iedere peuterspeelzaal is er een werkgroep ingesteld, samengesteld uit ouders van kinderen die de peuterspeelzaal bezoeken. Zij worden zoveel mogelijk bij al de zaken die met de zaal te maken hebben, betrokken. Bovendien werkt de stichting hard aan de realisatie van een soort begeleidingsteam voor iedere peuterspeelzaal, waarin onder meer een arts en een psycholo(o)g(e) zitting Lange Delft 17 t/o City Theater zaken l. DELFT MID0ELBURG Langt: Delft 31 hebben. Indien er zich dan sociaal/medische problemen voordoen, kunnen die - uiteraard met goedvinden van de ouders - de zaak in studie nemen. „Van gemeentewege is gesteld", aldus de heer Vos, „dat de hoofdleidsters van een peuterspeelzaal tenminste de akte voor kleuterleidster moeten hebben, of het diploma Kinderverzorging en - opvoeding. Ook de speelpssistentes moeten iets in die richting doen. Alle leidsters worden door de stichting betaald, daartoe dragen overigens alle ouders - naar inkomen - bij door maandelijks een bepaald bedrag te betalen. Dat is niet meer dan logisch: voor de kleuterschool moet men immers - zij het een gering bedrag - ook betalen. Overigens moet men wel goed in de gaten houden dat peuterspeelzalen géén kleuterscholen zijn. Afgezien nog van het feit dat we kinderen beneden de vier jaar opvangen - natuurlijk geen babies - gaat daar alles veel schoolser toe dan op de peuterspeelzaal....!" Bijzonder ingenomen is de heer Vos ook met het feit dat er tussen de leiding van de peuterspeelzaal enerzijds en de ouders van de kinderen in de werkgroep goede contacten zijn, net zoals overigens tussen de werkgroepen en het bestuur van de stichting, waarin overigens de werkgroepen door 1 van hun leden worden vertegenwoordigd. Ook tussen de leiding van de peuterspeelzalen onderling komt steeds meer kontakt o.a. via de leidstersbijeenkomsten. Er wordt sinds kort ook gewerkt met observatieschema's. Binnenkort komt ook spel en taalontwikkeling aan de orde. Het is de bedoeling dat een uitwisseling van gedachten en ideeën, aangevuld met adviezen en informatie van de psqchologe mevrouw J. C. Kraai de Graaf, een ruggesteuntje wordt voor de leidsters. „We proberen het zo te houden dat iedereen zfjn kinderen naar een peuterspeelzaal kan laten gaan," aldus de heer Vos, „ongeacht wie men is of wat men doet. Het blfjkt in de praktfjk dat de ervaring die de peuters er op doen, enorm ffjn is. Af en toe ga ik wel eens - zo tussen de bedrijven door - bij verschillende peuterspeelzalen een kijkje nemen: als je dan ziet, hoe de kinderen genieten, voel Je je blfj en tevreden, omdat je ziet dat het aan je doelstelling voldoet: peuterspeelzalen vol blije, fijn spelende kinderen....!" Hulpcentrum Noord- en Midden Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-25800 AMBULANCE bfj ongevallen telefoon 01180-25800 BRANDWEER Alarmno. 01180-12233 ARTSEN: Middelburg: za. 0.0024.00 uur: J. K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. zo. 0.0024.00 uur: M. Reijerse, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.3013.00 uur en 17.3018.00 uur. Middelburg-Zuid: praktijk dr. Jansen zie dienst beoosten kanaal Walcheren. Amemuiden, Souburg en Nieuwland: za. 09.0024.00 uur: J. Jansen, Rijksweg 5, Nieuwland, tel. 01182—1340. Westkapelle, Zoutelwde, Koudekerke en Domburg: vr. 18.00—zo. 24.00 uur: L. Sloos, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185—1231. Serooskerke, Vee re, Oostkapelle en Grjjpskerke: J. P. Bekker, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 011881276. TANDARTSEN: za. 09.0010.00 vm. en zo. 11.00 12.00 vm. uur: M. D. Smallegange, J. M. Kempenerstraat 32, Vlissingen, tel. 01184—7094. DIERENARTSEN: consult alleen na telefonische afspraak: R. M. Barkema, Middelburg, tel. 01180—3118. APOTHEKEN: Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 011831593. WIJKVERPLEEGSTERS: Middelburg en Nieuwland: A. Jasperse, Nassaulaan 169, tel. 12919. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, St. Laurens, Vrouwenpolder, Vee re en Gapinge: zr. v. d. Slikke, Oude Domburgseweg 22, Oostkapelle, tel. 01188—1472. Orai\je-Groene, Wlt-Gele en Groene Kruis Souburg: W. Verhagen, Stemerdinglaan 119, tel. 01183—1541. Koudekerke, Zoutelande, Mellskerke en Blggekerke: N. de Back, Weststraat 17, Koudekerke, tel. 01185—1318. Maatschappelijk werk: Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29, Middelburg, tel 26951. Voor gezins- en bejaardenverzorging: spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur 's morgens; voor maatschappelijk werk: spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur 's morgens, donderdagavond 7- 8 uur. De stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging op het platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middelburg: spreekuren: iedere morgen van 09.00 tot 10.00 uur en donderdag avond 18.30-19.30 uur aan het Molen water 33, Middelburg, alsmede dins dagmorgen van 9.00-10.00 uur tot 19.30 uur aan het adres Bachtenpoorte te Oost-Souburg. Het bedrijf, dat ondermeer een kart- baan, een speeltuin, een speelauto- matenhal, een kinderkartbaan, een mini golf, trampolines en een gezellig restaurant omvat, trekt in de zomer maanden vele duizenden bezoekers. Behalve dat er bij die bezoekers uiter aard vele vreemdelingen zijn, die hun vakantie in de omgeving daar doorbren gen, komen er toch ook in groten getale mensen uit de eigen streek (heel Zeeland( een dagje doorbrengen. Het feit dat de Karting Walcheren ieder jaar een groter aantal recreanten trok, was voor de firma Passenier en Zonen mede aanleiding de zaken nog meer uit te breiden. De werkzaamheden aan het projekt begonnen in december vorig jaar, terwijl de eigenlijke bouw in januari een aan vang nam. In enkele maanden tijds schoot toen het geheel als een padde stoel uit de grond: al vanuit de verte kan men de grote amusementshal - geschil derd in naar boven toe steeds donkerder wordende banen geel - zien staan, met direkt daaraangrenzend de bijbe horende gebouwen. „We hebben duide lijk gemikt op een multifunktioneel karakter^ voor de amusementshal", aldus de heer A. Passenier, „in eerste instantie is zij bedoeld om de speelauto maten in onder te brengen, maar we kunnen een gedeelte ervan door middel van een vouwwand afscheiden, waar- Zaterdag 4 mei jJ. vertrok een ploeg judoka's van judovereniging Shin-Koku uit Nw.- en St. Joosland richting Halsteren om voor de eerste keer deel te gaan nemen aan individuele wedstrijden die georganiseerd werden door Sportschool Geelhoed. In het begin ging het met de jeugd uit Nieuwland nog wat stroef en onwennig, maar in de tweede en derde ronde kwamen zij goed in actie. Het resultaat was dan ook dat vier leden een prijs in de wacht sleepten en wel 1 HOOG WATER VLISSINGEN^ Van donderdag 16 tot en met woensdag 22 mei. do. 9.31 en 21.55, vr. 10.31 en 2155, za. 11.28 en 23.48, zo. 12.16, ma. 0.32 en 12.57, di. 1.09 en 13.36, wo. 1.47 en 14.14. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. enaissance Nieuwe Burg 27, tel. 2873, Vlissingen Vestigingen in Vlissingen, Goes en Middelburg. eerste prijs, 1 tweede prijs en 2 derde prijzen in respectievelijk verschillende gewichtsklassen. Het bestuur, trainers en leden waren daar zeer tevreden over en dat werd niet onder stoelen of banken geschoven. De eerste stap in het wedstrijd-judo is thans gezet en er zullen ongetwijfeld meer volgen. Ook zijn er inmiddels diverse contacten gelegd met andere judoverenigingen voor het houden van uitwisselingen mocht een en ander goed verlopen, dan heeft judovereniging Shin-Koku nog een druk programma af te werken. Deze maand heeft Shin-Koku nog een leuk programma te verwerken, maar daarover binnenkort meer. Momenteel is er voor alle leden van de vereniging een teken- en kleurwedstrijd aan de gang. Het motief is een sticker- ontwerp. De sluitingsdatum is 25 mei. Lange Delft 24 t.o. V D, Middelburg LEVERANCIER AAN ALLE ZIEKENFONDSEN door extra ruimte vrijkomt voor het restaurant. De zaal is ook geschikt voor het beoefenen van allerlei zaalsporten, het organiseren van festivals etc. Je kunt er echt van alles mee doen." Had men in Westkapelle de be schikking over een behoorlijk restau rant; de accommodatie die men nu heeft, is in werkelijk alle opzichten veel verbeterd. In de eerste plaats is daar de mogelijkheid dat er vanuit de ultra moderne keuken maaltijden geserveerd kunnen worden, zodat het „overblijven" op ,,'t Vroon" geen enkel probleem op levert. Verder is er een luxueuze bar in gericht, vierkant van vorm, die door middel van een donkerglazen wand van de rest is afgescheiden. Het restau rant met het zelfbedieningsbuffet biedt plaats aan ruim 120 mensen. In het hoofdgebouw is tevens woonruimte voor de beheerder van het complex gecreërd en natuurlijk de nodige kantoorruimte. Een groot gedeelte van het terrein wordt in beslag genomen door de kartbaan, waarop en twintigtal super snelle karts ruimschoots baan vinden. De lengte van de kartbaan is ca. 500 meter. De boven laag van de baan is gemaakt van een speciale asfaltbeton dat optimale moge lijkheden biedt. De baan is ruim 8 meter breed en beveiligd met oude autobanden. Om in de avonduren toch een goed zicht op de baan te hebben, zijn twee grote lichtmasten geïnstalleerd met elk een aantal grote jodium kwarts lampen van 1000 watt elk. Naast de baan is een apart gebouw gezet waar de nodige onderhoudsbeurten aan de karts - of zo men wil skelters - kunnen worden uitgevoerd. Uiteraard beschikt men over een uitgelezen collectie instru mentarium. De heer Passenier is er van overtuigd dat voor velen het „skelteren" nog aantrekkelijker zal zijn nu de karts sneller en de baan groter is geworden. ruiten strepen HERENMODE FREE TIME SHOP Model Handige tas voor shopping, weekend en vliegreis. SPECIAALZAAKPRIJS DE TASSENZAAK OP DE HOEK Lange Delft 44 Middelburg. Segeersstraat 4 Speciaal voor de kinderen is er een kinderkartbaan, waarop kleine elek trisch aangedreven karts rijden. Natuurlijk zijn deze niet snel, maar de praktijk heeft geleerd, dat de jonge kinderen zich er uitstekend op ver maken. Voor de kinderen is er verder de grote speeltuin, gelegen op een eiland in een grote vijver en derhalve bereikbaar via een fraaie houten brug. Het aantal speeltoestellen met wat in Westkapelle in de speeltuin stond, wordt nog aan zienlijk groter gemaakt. Op het hoogste punt van het eiland, een heuveltje, staat de uitkijktoren. In de vijver kan worden geroeid, een attractie die dus nieuw is in het pakket voorzieningen dat het bedrijf voorhanden heeft, evenals trouwens het speelbad dat onderdeel van de roeivijver uitmaakt. Dit kleuterspeelbad is zeer ondiep en afgepaald. Omdat het terrein vrij vlak ligt, is het eenvoudig voor de ouders om toezicht te houden op hun kroost. Naast de roeivijvers ligt de mini golf baan met 18 holes met daar vlakbij een zestal trampolines. Voor die twee attracties bestaat ook enorm veel belangstelling Vandaar dat bij de trampolines gebruik wordt gemaakt van „munt meters". Deze apparaten hebben twee lampen, een rode en een groene, die aangeven wanneer de springtijd begint en afgelopen is. Als er bij een hole op de golfbaan gewacht moet worden, omdat die nog bezet is door andere spelers, is dat geen probleemO: er staan een groot aantal bankjes om eens even rustig te zitten. Vanzelfsprekend ligt bij dit grote on- spanningscenrrum een parkeerterrein i

de Faam | 1974 | | pagina 1