HELMO CO ZEEUWSE NUTSSPAARBANK Feestelijke openingsporthal'voor kleine zaalsporten in Middelburg 10,- BIJOU Feestprogramma voor Koninginnedag 1974 Is dit uw kind? mi Wat neemt geen ruimte in de vakantiekoffer en maakt weljiele grote foto's? DE EERSTE IN ZEELAND A.J. Provoost LEVI'S JAK0BSEN Helder en Dirven vlot stadstasje BOETIEK Hoge rente 4 jaar vast KONTANT GELD NODIG Gewassen Corduroy pakjes en jacks59,89, Gewassen Spijkerbroeken en Jacks39,75 Spijkerbroeken, Lois, Lee, Levis29,75 39,75 Blouses en T.-shirts, steeds leuke modellen vanaf ...8,90 12,90 19,90 Broeken, Terlenka met omslag, alle modekleuren49,75 76e jaargang no. 17 - 25 april 1974 Na lange tijd van wachten is het dan eindelijk zover: de Tafeltennis Vereniging Middelburg Zuid heeft haar zin. En waarschijnlijk ook vele andere verenigingen die evenals TTVMZ een kleine zaalsport beoefenen. Geen wonder, want vorige week vrijdag werd onder grote belangstelling de eerste Zeeuwse kleine zaal sportvoorziening officieel geopend. Deze „sporthal" voor allerlei sporten die het met een beperkte ruimte afkunnen en geen meters hoge ruimte nodig hebben, staat op de hoek van de Kruitmolen- laan en de Torenweg in de Middelburgse wijk Dauwen- daele. RIBFLUWELEN BROEKEN OVERGORDUNSTOFFEN en VITRAGES VAN UW OOGARTS NAAR f VOOR UW BRIL Overdracht Superdwaas LANGE DELFT 61 MIDDELBURG De Faa IN COMBINATIE MET DE VLISSINGER HUIS-AAN-HUIS OP GEHEEL WALCHEREN. 9 De officiële opening werd verricht door loco.burgemeester van Middelburg de heer W.P.J.Baars. Na een periode van afwezigheid was ook burgemeester Wolters bij deze gelegenheid aanwezig, een feit waarover de voorzitter van de beheerscommissie van het gebouw, drs. J.R.Glaubitz zich vreugdevol uitliet, evenals de heren Baars en W.C.Moerman, voorzitter van de tafel tennisvereniging. De sporthal heeft een duidelijk muhifunktioneel karakter, er kunnen allerlei kleine zaalsporten en denksporten in worden bedreven. Niet alleen door verenigingen uit Middelburg maar ook van daarbuiten. Zowel het multifunktionele gebruik van de accommodatie als ook gebruik van buiten Middelburg was vaak als voorwaarde gesteld, wilde de zaak gesubsidieerd worden. De sporthal ASSURANTIEKANTOOR Voorborch 2, tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 uur tot 17.30 uur Maandag, woensdag en vrijdagavond van 19.30 uur tot 2030 uur Persoonlijke leningen Verzekeringen Financieringen Hypotheken (Bemiddeling bij aan- en verkoop van onroerend goed) voor de leeftijd 14,15,16 en 17 jaar van 42,50 (alleen bij ons) 19.50 HERENMODE FREE TIME SHOP Kanaalstraat 55 - Souburg' bestaat uit een grote zaal, een restaurant, compleet met terras, kleedkamers, douches, toiletten en bestuurskamer, de nodige bergruimte etc. Ook zijn er speciale voorzieningen getroffen voor gehandicapten. De sporthal werd gebouwd door de MACO Middelburg het ontwerp voor de eerste Zeeuwse kleine zaal sportvoorziening die tevens een landelijke primeur is, is afkomstig van het Vlissingse architectenbureau JJobse. Drs. Glaubitz opende de officiële bijeenkomst en heette iedereen welkom: vertegenwoordigers van allerlei instanties, o.a. gemeente Middelburg, Nederlandse Sport Federatie, op tafeltennisgebied etc. en natuurlijk de vele belangstellenden uit de omgeving. Hij schetste in het kort hoe de bouw van de eerste Zeeuwse kleine zaalsportvoor- ziening was verlopen: „Vijfjaar geleden ontstond in de boezem van de tafeltennisvereniging Middelburg - Zuid het idee voor een clubhuis" aldus drs. Glaubitz „en reeds ongeveer een jaar daarna kwam de voorzitter van deze vereniging, de heer W.C.Moerman, met een nota inzake de tafeltennissport in Middelburg en de in dat kader nodige voorzieningen. Een nota die niet alleen hier de aandacht trok maar ook landelijk volop in de belangstelling kwam te staan. Kort daarna kwam er een bouwfonds. Er werden tal van akties georganiseerd om een begin kapitaal bijeen te brengen en tenslotte had men dan een bedrag van 25.000,ge spaard. Dit was natuurlijk veel te weinig en er werd dan ook beroep op de gemeente Middelburg gedaan, teneinde een subsidie te krijgen. De gèhieenteraad voteerde een bedrag van 125.900-r een bewijs van een sterk veranderd denken hierin Middelburg want ik weet me te herinneren dat er eens een burgemeester is geweest die opmerkte dat er waarschijnlijk heel goed getafeltennist zou kunnen worden in de hal van het winkelcentrum Weizin ge in Zuid.1 Ook van andere zijde werd er i gesubsidieerd: de provincie droeg 35.000,- bij, de NSF een bedrag van 25.000,- dezelfde federatie verstrekte later nog eens een renteloze lening van f 20.000,- Verder droegen ook verschil lende bedrijven hierin de omgeving hun steentje bij, hetzij in geld of in natura. Vanwege het feit dat er in de sporthal speciale voorzieningen werden getroffen voor gehandicapten, stelde ook het Prinses Beatrixfonds een bedrag beschikbaar. Ik hoop overigens ten zeerste dat juist de aktiviteiten voor gehandicapten hier goed van de grond zullen komen". Verder noemde drs. Glaubitz vooral van belang de financiële hulp en steun in 't algemeen van architectenbureau Jobse, Louwerse en de Priester en de aannemer de MACO. Ook hebben tal van vrijwilligers meegeholpen de werkzaamheden af te ronden. Aan het eind van zijn betoog deelde de heer Glaubitz nog mee dat er nu nog een tekort blijkt te zijn van 3000,-. Gezien echter het feit dat crm op het verzoek om hulp nog niet heeft gereageerd en er 200 circulaires aan particulieren zijn verstuurd, was hij daarover beslist niet pessimistisch gestemd. „Dat geld komt er nog wel" aldus drs. Glaubitz, „als ik zie hoe al die mensen hebben gereageerd die een donatie voor het leven voor de bouw van deze ac commodatie overhadden, dan lijdt dit geen twijfel. Hij kon verdèr nog meedelen dat de dag daarop de enaissance Nieuwe Burg 27, tel. 2873, Vlissingen voor uw Vestigingen in Vlissingen, Goes en Middelburg. Lange Delft 24 t.o. V D, Middelburg LEVERANCIER AAN ALLE ZIEKENFONDSEN huldiging zou plaatsvinden van het junioren team van TTVMZ dat het landskampioenschap heeft. Een en ander gebeurde tijdens het „open huis" dat 's zaterdags werd gehouden. Ook wees drs. Glaubitz nog even op de enorme groei van TTVMZ: 5 jaar geleden begonnen, nu al meer dan 300 leden, waarmee TTVMZ een van de grootste tafeltennisverenigingen van Nederland is. Direkt hierna nodigde hij de heer Moerman uit om samen met mevrouw Wolters de openingshandeling te verrichten. Deze bestond uit het overhandigen van de maquette van de sporthal aan drs. Glaubitz en symboliseerde de overdracht van het complex aan de beheercommissie, Wethouders W.P.J.Baars richtte zich vooral tot de jongeren die in grote getale aanwezig waren en die ook nauw bij het tafeltennis en bij de bouw van de sportaccommodatie zijn betrokken geweest. Hij wilde één naam noemen en wel van „doordouwer" Moerman die het uiteindelijk toch maar allemaal voor elkaar had weten te krijgen. Hij toonde zich duidelijk gelukkig met de goede besteding van het gemeenschapsgeld waarmee de eerste Zeeuwse kleine zaalsportvoorziening mede is tot stand gekomen. Naast de mededeling van drs. Glaubitz over het kampioenschap van het juniorenteam kon de heer Baars nog vertellen dat het senioren team kampioen in de le klasse Zeeland was geworden en de prestatie mede te danken was aan het feit dat men bij TTVMZ de leden weet te inspireren en te stimuleren" aldus de heer Baars, die zijn openingstoespraak besloot met de wens dat dit goede voorbeeld mag worden nagevolgd en dat men maar veel plezier van deze sporthal mag hebben. 99 Dr. W. van Zijl hield namens de N.S.F. een gloedvol betoog waarin hij stelde dat het zonder dwaasheid vaak onmogelijk is iets te bereiken. In dat kader noemde hij de heer Moerman een „superdwaas", daardeze zich-tegen alle logica in- dit projekt (de bouw van de kleine zaalsportvoorziening) koste wat kost, wilde zien geboren worden. Hij ging ook even in op de betekenis van een accommodatie als de nieuwe sporthal in sociaal opzicht in het wijkgebeuren zowel als groter verband. In dit kader wees hij op de functie van de sport in de oudheid. Verder kon hij vertellen dat er nu ongeveer 300 sporthallen in ons land zijn, waarmee Nederland ver voorop loopt in Europa. Ook toonde hij zich erg verheugd over het multi-funktionele gebruik van de sporthal. De heer D.de Vries, voorzitter van de landelijke tafeltennis bond was bijzonder gelukkig met het openingsgebeuren vanwege het feit, dat het juist de leden ven TTVMZ zelf waren geweest die zo vreselijk enthousiast hun best hadden gedaan om deze sporthal van de grond te krijgen; vanwege de goede samenwerking van deze vereniging met de bond en vanwege 't feit dat nu in Middelburg de tafeltennissport eindelijk uit(3) sloppen is gehaald. „Het gebeurt op vele andere plaatsen ook" aldus de heer de Vries, „dat de tafeltennissport maar in een gebrekkig onderkomen moet worden gespeeld. Nou hier is dan de eerste stap op weg naar een gunstige ontwikkeling in deze. Niet alleen voor de tafeltennissport, maar ook voor de andere kleine zaalsporten als judo, biljart, schermen etc. Hij bood voorzitter Moerman een telraam aan dat bij de wedstrijden kan worden gebruikt. Na hem voerde de heer De Kort, voorzitter van de afd. Zeeland van de NTTB het woord. Tenslotte was het de heer Moerman die een dankwoord sprak waarin hfl verschillende namen noemde van mensen die zich blonder voor de eerste Zeeuwse kleine zaalsportvoorziening hebben ingezet, naast al diegenen die hun steentje (onmisbare steentjes) hebben bijgedragen. „Ik hoop" aldus de heer Moerman dat het gebouw aan het door ons gestelde doel mag beantwoorden: een recreatie mogelijk heid voor velen. Na de heer Moerman besloot drs. Glaubitz de officiële bijeen komst en konden de genodigden en be langstellenden nog even informeel bijeen zijn. HOOG WATER VLISISNGEN Van donderdag 18 tot en met woensdag 24 april. Do. 11.30 en 23.50, vr. 12.17, za. 0.32 en 12.55, zo. 1.07 en 13.30, ma. 1.39 en 14.03, di. 2.12 em 14.36, wo. 2.47 en 15.13. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten later. Dom burg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. SPECIAALZAAKAANBIEDING VAN BUOU van leer/suède. Gevoerd. Met schouderband 12, Lange Delft 44/Segeerstraat 4a, Middelburg. Voor de viering van Koninginnedag 1974 op dinsdag 30 april aa. Is In Middelburg weer een gevarieerd feestprogramma samengesteld: 9.00 uur: Op de Markt hijsen padvindsters en padvinders 20 vlaggen m.m.v. juniorenkorps „Johan Friso". Vervolgens spreekt burgemeester drs. P.A.Wolters een korte felicitatie uit, waarna samenzang van vaderlandse liederen met begeleiding van juniorenkorps „Onda". 9.00-11.00 uur: Zwemestafette in binnenbad zwembad „Poelendaele" voor leer lingen t/m 12 jaar van basisonderwijs. 9.00-17.00 uunRingrijderij te paard op de Dam door ringrijderijvereniging „Nooit Gedacht". In de loop van de morgen beoordeling versierde paarden door een dames- jury. 9.00-10.00 uur:Optocht kinderen met versierde fietsen enz. door Magistratenwijk. 9.00 uuié Rondwandelingen Euroband met Miniretjes en signaalafdeling Middelburgse Turnvereniging '69 door wijk Dauwendaele. Voor aanvang kinderspelen een korte show bij ontmoetingscentrum „Dauwendaele". 930 faur: Schoolkinderen N. en St. Joosland met muziek van Dorpshuis naar speel weide Hoge Stelle. 9.00-12.00 uur: Kinderspelen: Op de markt olv „E.M.M." voor kinderen van basis- en kleuteronderwijs. Te St.Laurens voor kinderen basisonderwijs in de Van Citterstraat, voor kleuters in speeltuin, olv. Oranjevereniging St.Laurens. In Ontmoetingscentrum „Dauwendaele". voor kinderen kleuter- en basisonderwijs, olv. Wijkvereniging. In Zuiderbaken voor kleuters en kinderen basisonderwijs, olv. wijkvereniging Zuid. Op schoolplein Sandenburch-school voor kinderen basisonderwijs, in speeltuin voor kleuters van Stromenwijk, olv. buurtvereniging 't Zand. Op speelwei Hoge Stelle voor kleuters en kinderen basisonderwijs N.en St.Joosland, olv „Oranje Bovenal" Na afloop prijsuitreiking ter plaatse. 10.00 uur: Optreden juniorenkorps „Johan Friso" in verzorgingstehuis „Vijvervreugd". 10.00 uurOptreden trompetterkops „Juliana" in verpleeghuis „Ter Hooge". 930 uur: Brassband „Onda" bezoekt „Swerfrust" en vervolgens rusthuis „De Griffioen". 10.00 uur: Juniorenkorps „Onda" bezoekt pensiontehuis „Ter Veste" 10.00 uur: Middelburgs Muziekkorps bezoekt „Het Roggeveenhuis", vervolgens optreden in Nieuw-Middelburg (kruising Zach.Jansenstraat-Prins Mauritsstraat- Emmastraat) en op binnenplein Bastion. 1130 aur: Rondrit ringrijders te paard met signaalafdeling M.T.V.'69 Route: Dam, Damplein, St.Pieterstraat-Balans, Wagenaarstraat, Hofplein, L. Noordstraat, Markt, Lange Delft, Damplein, Dam. 12.00-13.00 liur: Carillonbespeling op Lange Jan door stadsbeiaardier P.H.Broerse. 14.00-16.00 uur:Kampspel op de Markt, gebaseerd op tv spel Zeskamp, door teams van Middelburgse wijken. Na afloop prijsuitreiking ter plaatse. 14.00-16.00 uur: Filmvoorstelling in grote zaal Dorpshuis N. en St.Joosland voor kinderen. Ieder welkom. 14.00-17.00 uur:: Gezellige middag voor bejaarden in Schouwburg, Molenwater, m.m.v. jeugdkorps „Johan Friso', toneelafdeling buurtvereniging ,,'t Zand", „Accordeola" uit Vlissingen. Leiding: culturele commissie Dienstencentrum Het Schuttershof. Toegangskaarten k f 1.50 pp. aan genoemd centrum en voor zover nog voorradig aan kassa zaal. 1630-1730 uur:Concert op de Markt door A-orkest van Accordeola uit Vlissingen. 1930-2030 uur: Concert muziektent N.en St.Joosland door muziekvereniging „Onda" 1930 uur: Concert brassband „Onda" in Waranda te St.Laurens. Bij ongunstig weer in wijkcentrum. 19.45 uur: Lampionoptocht door Magistratenwijk, vanaf het Zuiderbaken. 20.00-23.00 uur: Disco-avond in Zuiderbaken voor 12-18 jarige leden van wijkverenigingen „Zuid". Zandstraat, Langeviele, Markt, met 20.15 uur: Lampionoptocht: Stromenwijk: Vertrek Langevielebrug, juniorentrompetterkorps „Johan Friso' Griffioen: Seisbrug, Seisstraat, Kromme Weele, Vlasmarkt, Markt,met band Leger des Heils. Magistratenwijk-Dauwendaele: Schroebrug, Groenwoud, Vliss. straat, Gravenstraat, Markt met Trompetterkorps „Juliana". Nieuw-Middelburg: Koepoortstraatbrug, Molenwater, Herengracht, K.Noordstraat, L.Noordstraat, Markt, met signaalafd. Middelburg Turnvereniging '69. Daarna gezamenlijk vanaf de Markt: Lange Delft, Korte Delft, Damplein, St.Pieterstraat, Balans, Abdij, Koorkerkhof, Onder de Toren, Groenmarkt, Bachten Steene, L.Noordstraat-Markt, waar de stoet wordt ontbonden. 20.15 uur: Lampionoptocht door St.Laurens. Vertrek van wijkcentrum. Route: Kerklaan, Boudaenlaan, van Cittersstraat, Burg. Baaslaan. St.Laurenslaan, Singelweg, Waranda, Laan van Popkensburgh, Kasteelstraat, Wijkcentrum. Muziek: Muziekver. Zoutelande. 21.00 uur: Muzikale show op de Markt door tamboer- en trompetterskorps „Excelsior" uit Goes. 21.00-01.00 uur:Oranjebal in dorpshuis N.en St.Joosland, m.m.v. duo Mulder Even poseren voor de fotograaf? Helemaal geen bezwaar voor dit meisje. Het resultaat: dit leuke plaatje. Haar moeder kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de P.Z.C., Markt 51, Middelburg. OOOQOOOOBBBPOOOOPOOQQOQOQQOQOO De Kodak pocket ïnstamatic camera, de kleine camera voor grote foto's,

de Faam | 1974 | | pagina 1