ZONDAG A.S. KOFFIECONCERT IN SCHOUWBURG IS DIT UW NND? WEEKEINDDIENST ARTSEN GEMEENTE-AMBTENAKEN VOET BALLEN TEGEN COLLEGA'S UIT FOLKESTONE NIEUWS UIT POELENDAELE HAL BEDANKJE COLLECTE RHEUMAFONDS VERKEERSMAAT REGELEN OPENBARE COMMISSIE VERGADERINGEN MENU TAFELTJE- DEK-JE VIERDE RODE- KRUISMARS ORIËNTERINGS NOTA R.O. DE FAAM Een voetbalelftal samengesteld uit medewerkers van verschillende gemeentelijke diensten, bedrijven en kantoren zal zondagmorgen 10 maart a.s. om 10.00 uur in het veld treden tegen hun collega's van de Engelse zustergemeente Folkestone. Aftrap om 10.00 uur. Er wordt gespeeld op het hoofdveld (ingang Nadorstweg). Het is een 'terugwedstrijd'. Eind vorig jaar speelde het Middelburgse gemeenteambtenaren- elftal in Folkestone en verloor daar op het nippertje met 1-0. Men wil nu natuurlijk wel revanche nemen. De Engelse gasten komen zaterdag omstreeks half zeven aan. Na de maaltijd in de gastgezinnen zijn zij de speciale gasten ojf de feestelijke avond van de personeelsvereniging van de gemeente Middelburg, die gehouden wordt in het Zuiderbaken. Of het Dorpshuis in Nieuw- en Sint Joosland. dat op 29 september van het vorig jaar feestelijk werd geopend, goed gebruikt wordt? Nou en of. Vooral de grote zaal, die met name als sportzaal in gebruik is, wordt vele uren benut. Er wordt door de scholen gymnastiek gedaan. Er is kleutergymnastiek en damesgymnastiek. Er wordt nogal wat badminton gespeeld. De voetbalvereniging traint er en niet te vergeten de in korte tijd tot een vereniging met meer dan 100 leden uitgegroeide judoclub. Aan regelmatig gebruik kunnen de volgende uren vermeld worden. Op maandag 11 uur, op dinsdag 6 uur, op woensdag 10 uur, op donderdag 63A uur en op vrijdag 10% uur. Daarbij komt nog enig incidenteel gebruik. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133. KLEINE ZAAL Behalve de grote zaal is er een kleine re zaal, die met name bestemd is voor allerlei soorten vergaderingen en bijeenkomsten. Daar houdt de muziek vereniging ONDA uit Nieuw- en Sint- Joosland haar repetities, alsook het Nieuwlands dameskoor. Voorts zingen er het Nieuwland kinderkoor en het jeugdkoor. Er wordt bibliotheek ge houden, terwijl ook de Nederlands hervormde kerke er gebruik van maakt voor catechisatie. Ook deze zaal wordt meerdere keren incidenteel verhuurd. Vele gebruikers vinden vooral de hal van het dorpshuis erg gezellig. Dat is tien-baden-kaart kost 100. Bij de sau na is natuurlijk ook een douche en een relaxruimte. De gebruiksaanwijzing is op de sauna aangebracht. Hoewel al meerdere per- ook zc met de gewassen grindtegels en het hout in verschillende kleuren. Sinds kort is er in die hal op een bepaalde morgen een vrouwencafé. Natuurlijk doen zich ten aanzien van het gebruik wat kinderziekten voor. Vooral de jongeren van het dorp moeten er aan wennen, dat men maar niet zo overal kan binnenstappen. Het gemoedelijke va" het doe-het-zelf- maar, dat gold voor het gebruik van de voormalige zaal is er wat af. Maar na verloop van tijd zal men daaraan ook wel gewend zijn. De actieve wijk- vereniging heeft onlangs een bijeen komst belegd, waarvoor alle vereni gingen van het dorp waren uitgeno digd Daar is vrij uitgebreid van ge dachten gewisseld over het gebruik van het dorpshuis. Allerlei wensen en tips worden nader bekeken. SAUNA Het unieke van liet Nieuwlandse dorpshuis is. dat er ook een sauna in is. Daarin kunnen maximaal 4 perso nen tegelijk in. Het is wel eens een 'doe-het-zelf sauna' genoemd. De prijs is er ook naar. Voor 2 uur betaalt men voor de gehele sauna 12,50. Een sonen, ook hele families, van deze sauna gebruik maken is er toch nog aardig wat ruimte voor nieuw sauna- klanten. Men kan voor het maken van een afspraak contact opnemen met de beheerster van het dorpshuis me vrouw Van der Schoor, telefoon 01182-1739. Burgemeester en wethouders van Middelburg kregen een dezer da gen een brief van bewoners uit een van de Middelburgse lanen. De inhoud van die brief was kort en krachtig: „Edelachtbare heren, de bewoners van de Marshalllaan willen u langs deze weg hartelijk danken voor de fraaie boomaan- plant. Hoogachtend, namens hen, A. de Klerk'. Wij meenden er goed aan te doen de inhoud van die brief even door te geven. Het Nationaal Rheumafonds heeft van burgemeester en wet houders van Middelburg vergun ning gekregen om in het tijdvak van 11 maart tot 18 maart 1974 een collecte te houden in de gemeente Middelburg. Van 18 maart tot 25 maart mag de stich ting T)e Emmabloem' collecteren. Korte Giststraat. Volgens een besluit van b. en w. van 3 juli 1968 is het verboden te parkeren aan beide zijden van het gedeelte van de Korte Giststraat, gelegen tussen perceel nr. 5 en het boven deze weg aanwezig poortgebouw. In de percelen Korte Giststraat 6 en 8 worden vier motorvoertuigen gestald. Aan de noor delijke zijde van die straat, waar geen parkeerverbod geldt staan regelmatig auto's geparkeerd, waardoor auto's de panden Korte Giststraat 6 en 8 niet kunnen in- of uitrijden. In verband met het bovenstaande en gelet op de geringe breedte van de Korte Gist straat is nu onder intrekking van alle vorige besluiten de volgende maatre gel genomen: het parkeren wordt ver boden voor de noordelijke zijde van de Korte Giststraat; het parkeren wordt verboden voor de zuidelijke zijde van het gedeelte van deze straat, dat ligt tussen het perceel Korte Gist straat 6 en Sint Pieterstraat. Dit be- sjuit is op 27 februari 1974 ter open bare kennis gebracht. Binnen dertig dagen na deze datum kan iedere be langhebbende beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Met het oog op de op maandag 18 maart te houden raadsvergaderingen worden volgende week de hierna te noemen openbare commissievergader ingen gehouden: maandag 11 maart (17.00 uur) commissie onderwijs; dinsdag 12 maart (16.00 uur) commis sie financien; dinsdag 12 maart (16.30 uur) commissie sociale zaken en volksgezondheid en milieuhygiëne; dinsdag 12 maart (19.00 uurT commis sie gemeentebedrijven (onder voorbe houd); woensdag 13 maart (16.00 uur) verkeerscommissie; woensdag 13 maart (16.00 uur) culturele raad Mid delburg. Een van de belangrijkste punten in de vergadering van de kul- turele raad zal zijn de subsidieveror dening zangverenigingen. De vergader ingen worden alle in het stadhuis gehouden (ingang Lange Noordstraat) en zijn voor iedere belangstellende vrij toegankelijk. De vaste commissie uit de gemeente raad voor Sociale Zaken en Volksge zondheid/Milieuhygiëne komt op dins dag 12 maart aanstaande in openbare vergadering bijeen. Plaats: Stadhuis. Aanvang; 16.30 uur. Agenda. 1. Verslag vergadering 17 januari 1974; 2. subsidie Stichting Huishoude lijke- en Gezinsvoorlichting (consu mentenvoorlichting en klachtenbehan deling); 3. inlichtingen Sociale Dienst; '4. inlichtingen Milieuzorg en Volksge zondheid; 5. wat verder ter tafel komt. Een ieder kan deze vergadering bijwonen. maandag 11 maart varkenscarbo- nade met tuinbonen; dinsdag 12 maart spaghetti; woensdag 13 maart jachtschotel met rode kool; donderdag 14 maart boere- kool met worst; vrijdag 15 maart rundergehakt met witlof; zater dag 16 maart kuikenborst met champignons. Smakelijk! Op zaterdag 23 maart a.s. wordt in Middelburg voor de vierde maal de Rode Kruismars georganiseerd. Men kan een keuze doen uit een van de volgende afstanden 5 km, 10 km, 15 km, 20 km en 40 km. Aan de mars over 20 en 40 km kunnen alleen personen deelnemen, die 16 jaar of ouder zijn. Men kan inschrijven bij mevr. P. J. Labruijere, Seisstraat 32, de heer A. de Beste, Jodengang 20, de heer H. J. Teyn, Spanjaardstraat 65, allen te Middelburg. Tel. nummers resp. 3479, 9909, 3431. De start is ditmaal in het Ontmoe tingscentrum 'Dauwendaele' aan de Vrijlandstraat te Middelburg. De eerste drie marsen trokken grote belangstelling en de organisatoren ho pen dat vele wandelsportliefhebbers zich ook zullen melden voor de vierde Rode Kruismars. Burgemeester Wolters schrijft in een voorwoord in het keurig verzorgde programma-boekje: 'Het prettige bij deze mars is dat de deelnemers drie doelen tegelijk dienen: 1. Men maakt op sportieve wijze reclame voor het Rode Kruis (en de wandelsport). 2. Men draagt financieel een steentje bij aan het belangrijke werk van het Rode Kruis. 3. Men bezorgt zichzelf een brok ge zondheid. Voor blaren hoeft men niet bevreesd te zijn, want. als men met het Rode Kruis wandelt zijn er onge twijfeld deskundige helpers genoeg die dit euvel kunnen verhelpen. Op de eerste zaterdag van de maand wordt er in Poelendaele traditiege trouw om diploma's gezwommen. Dat was ook het geval op 2 maart. Die middag konden 88 A-diploma's, 20 B- diploma's en 19 C-diploma's worden uitgereikt. Niemand zakte Aan de proeven voor het C-diploma werd uit sluitend door leerlingen deelgenomen. Een volgend keer zal er ook weer voor anderen gelegenheid zijn om voor het C-diploma 'op' te gaan. In de Middelburgse Schouwburg aan het Molenwater wordt zon dagmorgen 10 maart om 11.30 uur een koffieconcert gegeven. Het concert wordt verzorgd door het ensemble "Musica da came ra', bestaande uit Lucy van Dael (barokviool), Ku Ebbinge (ba- rokhobo en blokfluit). Jaap ter Linden (barokcello en gamba), Ton Koopman (clavecimbel). Verder verleent de countertenor René Jacobs medewerking Op het programma staat muziek van Monteverdi, Purcell en Bach. Over een optreden van René Ja cobs schreef de Amsterdamse pers: 'Meesterlijk, zangtechnisch eenvoudig verbluffend en stilis tisch en vocaal een feest van de eerste orde'. Kaarten zijn voor de aanvang van het concert aan de Schouwburg verkrijgbaar. Prijs ƒ3,- per persoon, inclusief kop koffie of limonade. Baby- en kinderoppas aanwezig. Op de foto het ensemble 'Musica da camera'. Op kamer 15 (afdeling Algemene Zaken) van het Middelburgse stadhuis ligt ter inzage de Oriën teringsnota Ruimtelijke Ordening, waarover in de dagbladen al heel wat is geadverteerd en geschre ven. De Stichting Zeeland is doende om gesprekgroepen rond deze nota te formeren. De nota ligt ter inzage tot 16 april. Vv -V'. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 7 tot en met woensdag 13 maart, do. 0.59 en 13.26, vr. 1.42 en 14.06, za. 2.25 en 14.45, zo. 3.02 en 15.23, ma. 3.37 en 16.00, di. 4.12 en 16.37, wo. 4.51 en 17.15. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan West kapelle. Caaaaaanaaaa/WWVWWWWUWV<AA/VW\NA^>/V\\^WWWV\^ In de Middelburgse Langeviele zijn sinds vorige week maandag twee Weefstoelen te vinden in plaats van één, zoals daarvoor het geval was. Niet dat De Weefstoel', een speciaal zaak in baby artikelen, er een concur rent heeft bijgekregen, integendeel: recht tegenover de bekende zaak is nu een nieuwe afdeling geopend, waar kinderwagens, boxen, kinderstoelen, wiegen en ledikantjes, commodes etc. worden verkocht. In de nieuwe zaak was eerder een textielhandel geves tigd. De Weefstoel' is een het Walcherse, al heel lijk verkocht men er ware', als baby- en wat speelgoed etc. „Nu een van de grote baby speciaalzaken uit Middel burg is verdwenen" aldus de heer C. Davidse, eigenaar van De Weefstoel', „werd het tijd dat er eens een zaak bij kwam waar men terecht kan voor kinderwagens, wiegen etc., want er was maar één baby speciaal zaak overgebleven. Toen ik dit zakenpand aangeboden kreeg, hebben mijn vrouw en ik er heus niet lang over nage dacht: we besloten met n een nieuwe afdeling te beginnen." De heer Davidse richtte zelf de winkel in, hij gaf het interieur een nieuw verfje, bracht enkele speciale wand- stellingen aan waarop kinderstoelen en wagens kunnen worden geeta- naalstr. 70, Souburg, tel. 01183-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: H. Frima, Duinweg 59, Zoutelande tel. 01186-282. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: J. W. Oosterhof, Markt 10, Veere tel. 01181-271. Dierenarts: (consult alleen na tel. afspraak) L. Jobse, Grijpskerke, tel. 01189-1389. Tandarts: H. A. Reddingius, Badhuisstraat 11, •Vlissingen tel. 01184-2481. Ap Aheek: Middelburg, vrijdag 8 maart tot vrij dag 15 maart: L. v. d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 01180-7471. Vlissingen vrijdag 8 maart tot vrijdag 15 maart: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 30-32 tel. 01184-2066. Wijkverpleegsters: Middelburg zr. J. M. Wagenaar, Sloehavenstraat 17, Nw. en St Joosland, tel. 01182-1474. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau- rens: zr.Corrie, Noordstraat 27, Dom burg tel. ,01188-1427. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: N. de Back, West straat 17, Koudekerke tel. 01185-1318 Groene Kruis, Oranje Kruis en Wit- Gele Kruis, Souburg en Ritthem: L. Slabbekoom, Wittezeestraat 42, tel. 01183-1843. Maatschappelijk werk: De stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging op het plat teland van Walcheren, Molenwater 33 Middelburg: spreekuren: iedere mor gen van 09.00 tot 10.00 uur en donder dagavond 18.30-19.30 uur aan het Mo lenwater 33, Middelburg, alsmede dinsdagmorgen van 09.00 tot 10.00 uur en donderdagavond van 18.30 uur tot 19.30 uur aan het adres Bachtenpoor- te, Oost-Souburg. leerd. De vloer kreeg een groene vloerbedekking, afgewisseld met een enkele oranje bruine tegel. Al direkt na de opening was er flinke belang stelling en werd er ook leuk verkocht. Van verschillende kanten ontvingen de heer en mevrouw Davidse fraaie bloemstukken. Ter gelegenheid van de opening stuurde de familie een enor me fruitmand, die vanwege de gewel dige afmetingen meteen een plaatsje in de etalage van Langeviele nr. 4 kreeg. Een van de specialiteiten van 'De Weefstoel' is nu een Duits merk kin derwagen dat uitblinkt door verre gaande beveiligingen, en tal van snuf jes vertoont als het om opbergruimte 9 en 10 MAART 1974 Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen voor tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg za. 00.00-24.00 uur: dr. A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 2460. zo. 00.00-24.00 uur: dr. J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305. Middelburg-Zuid (alleen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. F. Jansen- Schrama, zie onder Souburg, Nieuw land en Arnemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: dr. Th. Bloos, Ka- beperking gaat. De duwbeugel bijvoor beeld kan in z'n geheel worden wegge- klapt. Heel leuk is ook een aparte kinderstoel die de heer Davidse in zijn nieuwe zaak heeft staan. Men kan de kinderstoel inderdaad gebruiken als kinderstoel, kantelt men de stoel dan wordt het een leuke tafel stoel kombinatie. Maar als de kinderstoel dan nog eens wordt gekeerd, ontstaat een leuk speelobject in de vorm van een trein of vrachtwagen. De nieuwe Weefstoel staat via een intercom-in stallatie in verbinding met de 'oude' Weefstoel, zodat het niet noodzakelijk is telkens heen en weer te lopen. Even een terugblik op Carnaval '74 in Middelburg-Zuid. De moeder van dit meiske kan de originele foto plus een S waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor S van de PZC, Markt 51Middelburg. Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233

de Faam | 1974 | | pagina 3