Gemeenteraad M'burg vergadert maanda Met Magneet-festival naar de zon WEEKEINDDIENST ARTSEN DE FAAM MENU TAFELTJE- DEK-JE WALCHEREN '74 HINDERWET ONTHEFFING VAN HEFFING TER INZAGE VOORLICHTINGSBIJEENKOMSTEN VERKEERS MAATREGELEN COLLECTE NEW HOPE KOMT DONDERDAG 14 FEBRUARI 1974 De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 18 februari a.s. weer bijeen voor- de maandelijkse vergadering. De agenda omvat niet minder dan 44 punten. De buurtvereniging 't Zand zal zeker geïnteresseerd zijn in de afloop van de beraad slagingen rond het voorstel om een bijdrage en een geldlening beschikbaar te stel len voor een nieuw clubgebouw. Verder zijn er veel onderwijspunten, terwijl in enkele voorstellen ook het verkeer nadrukkelijk de aandacht vraagt. De vergadering wordt ge houden in de raadzaal van het stadhuis, ingang hoek Lange Noordstraat, Markt. Aanvang 14.00 uur. Éen ieder kan deze vergadering op de pu blieke tribune bijwonen. Hieronder een overzicht met een toelichting van/op de aan de orde komende punten. 1. Notulen begrotingsraad. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 3. Twee leden b estuur St. Voortgezet Economisch Onderwijs. Voorgesteld wordt in de vacatures Claes en Vossen te voorzien door de benoeming van de heren Kort uit Terneuzen en Rinders uit Kloe- tinge. 4. Bestuur openbare bibliotheek. Voorgesteld wordt in de vacature van mevrouw Wegener Sleeswijk- van Waning te voorzien door de benoeming van mevrouw J. C. Bode-'.t Hart uit Vlissingen. 5. Verhoging presentiegeld leden stembureaus. Voorgesteld wordt het presentie geld van de leden van de stembu reaus met ingang van 1974 te verhogen van 2,50 een bedrag dat uit 1967 dateert tot ƒ3,50 per uur. Op basis van dit nieuwe bedrag zullen de kosten van de verkiezingen wat het presentiegeld betreft in 1974 7500,- zijn, aange zien er twee verkiezingen zullen worden gehouden (provinciale sta ten en gemeenteraad). 6. Nieuwe stoffering stoelen trouw zaal. Het meubilair van de trouwzaal van het stadhuis is al sinds 1948 in gebruik. De stoelen worden wat kaal en daarom wordt de raad gevraagd een krediet van 12.500,- beschikbaar te stellen om de stoe len opnieuw te laten bekleden. 7. Oversteekplaats voor fietsers en bromfietsers Schroeweg. Veel fietsers en bromfietsers ko men vanaf de Oude Vlissingseweg naar de Schroeweg om vervolgens via de Schroebrug de stad in te gaan. Dat verloopt allemaal niet zo volgens de regels. Om deze belangrijke groep van weggebrui kers van dienst te zijn en ook om de verkeersveiligheid ter plaatse te bevorderen is een plan ge maakt om de fietsers en bromfiet sers, die van de Oude Vlissingse. weg komen, in de gelegenheid te stellen rijden die Schroeweg over te steken. Die stroom kan inge past worden in de verkeerslichten cyclus. Het plan voorziet onder andere in het aanpassen van ver plaatsen van enkele verkeerslich ten, in het doorbreken van de middenberm en dergelijke. De raad wordt voor dit werk om een krediet van 14.000,- gevraagd. 8. Borden bij voetgangersoversteek plaatsen. Bij alle voetgangersoversteekplaat sen, die niet gelegen zijn bij een verkeerslichtinstallatie, moeten borden geplaatst worden (aandui ding voetgangersoversteekplaats). In Middelburg zullen 50 borden nodig zijn. Om deze te kunnen aanschaffen en plaatsen is een bedrag van 6000,- nodig, dat aan de raad wordt gevraagd. 9. Warm schieten. In de schietbaan, die achter het politiebureau is gelegen, staat een verwarmingsapparaat dat de tem peratuur op een bepaald niveau moet houden in verband met de aanwezigheid van het filmappa raat. Het huidige verwarmingsap paraat schijnt dat niet aan te kunnen. Daarom wordt om een bedrag van ƒ9500,- gevraagd om de verwarming te verbeteren. 10. Exploitatieverordening. De gemeenteraad stelt een veror dening (gemeentelijke wet) vast waarin de voorwaarden worden opgenomen, waaronder de ge meente medewerking zal verlenen aan de (particuliere) exploitatie van gronden. De uit 1937 dateren de verordening is niet helemaal actueel meer en daarom wordt de raad voorgesteld een aantal wijzi gingen aan te brengen. 11. Aankoop grond bij Breeweg. In verband met de aanleg van de rondweg tussen de Koudekerkse- weg en de wijk Griffioen II is het nodig een perceel grond van 3770 vierkante meter aan te kopen. Al eerder verleende de raad daar voor een krediet, dat echter niet helemaal toereikend blijkt te zijn. Behalve het voorstel om tot grond aankoop over te gaan wordt de raad gevraagd een aanvullend kre diet beschikbaar te stellen. 12. Aankoop stuk bouwland aan Kas teelstraat Sint-Laurens. Om het mogelijk te maken in het bestemmingsplan-Sint-Laurens- Noord 30 woningen te bouwen is het nodig een perceel grond te kopen van ongeveer 1.50.70 ha. De raad wordt voorgesteld tot aan koop van die grond besluiten. 13. Aankoop grond bij Domburgse Watergang. Om de bestemmingsplannen Griffi oen II, Zanddorp en Breeweg III B te kunnen verwerkelijken wordt de raad voorgesteld over te gaan tot de aankoop van een perceel grond ter grootte van ongeveer 10.700 vierkante meter. Een ge deelte van het perceel is nodig voor de aan te leggen rondweg van de Koudekerkseweg naar de wijk Griffioen II. De rest heeft bestemming 'openbaar groen'. 14. Aankoop pand Domburgs Schuit- vlot 18. In verband met de aanleg van de 2e fase van de tangent is het nodig genoemde perceel aan te kopen. 15. Aankoop panden Korte Noord- straat 24-26 en Achter het Hof plein 7-9. In verband met de uitvoering van een restauratieplan in deze buurt is het nodig deze panden aan te kopen. De raad wordt aldus voor gesteld. 16. Aankoop pand Nóordweg 114. In verband met de verwerkelij king van het bestemmingsplan- Klarenbeek Ha moet dit pand worden aangekocht. 17. Verkoop pand Spanjaardstraat 17. Voorgesteld wordt dit pand te verkopen aan een gegadigde, die het wil restaureren. 18. Dauwendaele I B-Zeeburgstraat straat. Het Pensioenxonds voor de Ver- voer- en Havenbedrijven wil aan de Dauwendaelselaan 50 woningen bouwen met een maximale gevel hoogte van 9 meter. Dit betekent een afwijking van het bestaande bestemmingsplan. Dokter Jansen te Nieuw- en Sint Joosland wil aan de Zeeburgstraat te Nieuw- en Sint Joosland een woonhuis met praktijkruimte bou wen. Het bestemmingsplan voor ziet daar niet in. Er bestaan ech ter geen stedebouwkundige bezwa ren tegen het wijzigen van het bestemmingsplan. Om zowel in Dauwendaele als in de Zeeburgstraat het uitvoeren van de bouwplannen mogelijk te maken wordt de raad voorgesteld ter zake voorbereidingsbesluiten vast te stellen. 19. Krediet van 22.000,- voor contai ners. Om aan de vraag naar het gebruik van kleine containers (1100 liter) voor dc afvoer van vuil te kunnen blijven voldoen is het nodig 25 van deze containers aan te schaf fen. Benodigd krediet daarvoor 22.000,-. 20. Rioolreinigingsapparaat. Ter vervanging van een rioolriet, dat tot nu toe nog door gemeente werken werd gebruikt om riolen door te prikken, wordt voorge steld een eenvoudig apparaat aan te schaffen. Kosten 4500,-. 21. tot en met 25. Begrotingswijzigin gen. 26. Nieuwe leges verordening. Voorgesteld wordt de legesveror dening in vrij algemene zin te herzien. Dit in verband met het sterk gestegen kostenniveau. Uit gezonderd van verhoging zijn die tarieven, die al eerder werden aangepast of waarvan gesteld kan worden dat geen verhoging nodig is. In het algemeen zijn de tarie ven met een percentage van 11,5 procent verhoogd. 27. Garantie geldlening ad 1 200.000 door de Woningbouwvereniging Middelburg aan te gaan voor fi nanciering diverse complexen. 28. Voorschotten ex art. 75, 4e lid der kleuteronderwijswet voor 1974. 29. Voorschotten ingevolge art. 103 der lager-onderwijswet 1920 voor 1974. 30. Voorschot vergoeding vakonder wijs 1974 (art. 101 bis 5e lid van de lager-ondei-wijswet 1920). 31. Vaststelling bedrag per leerling, als bedoeld in art. 189, lid 5, van het 'Besluit Buitengewoon Onder wijs 1967' voor het jaar 1974. ('Prinses Ireneschool', 'Klimop- school' en 'Driestromenschool' met VBO-afdeling). 32. Voorschot ex art. 191, lid 4, van het 'Besluit Buitengewoon Onder wijs 1967' voor het jaar 1974. 33. Beschikbaar stellen extra-krediet ten behoeve van de openbare kleu terschool 'De Kleuterboek', Gra venstraat 63. 34. Verlenen medewerking ex. art. 72 e.v. van de lager-onderwijswet 1920 in verband met buitenge woon onderhoud aan de p.c. Stro menwij kschool, Mastgaststraat 30. 35. Beschikbaamtellen krediet voor de aanschaffing van leermiddelen (taalactiveringsprogramma) ten behoeve van de 'Klimopschool', Grevelingenstraat 10. 36. Voorschot op de vergoeding voor vakonderwijs als bedoeld in arti kel 101 bis van de lager-onder wijswet 1920 (ten behoeve van geref. streekschool Midden-Zee land, Gravenstraat 63) over het tijdvak 1 augustus tot en met 31 december 1973. 37. Vaststelling bedrag per leerling voor vergoeding exploitatiekosten lager onderwijs (art. 55 bis) voor 1974. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 38. Verhoging subsidie landbouw- schuur. De landbouwschuur die staat aan de Noordweg 381 heeft ernstige stormschade opgelopen. Men wil de schuur, die, zo schrijven b. en w. aan de raad, bijzondere land schappelijke waarde heeft weer van een rieten dak voorzien. Aan gezien de lasten vrij hoog zijn voor de eigenaren, die ook zouden kunnen volstaan met een goedko pere wijze van herstel, wordt voorgesteld het subsidie te verho gen, opdat de betrokkenen een minder hoge eigen bijdrage hoe ven te geven. 39. Verbetering elektrische installatie openluchttheater. B. en w. willen 6000,- uittrekken voor het verbeteren van de elek trische installatie van het open luchttheater Toorenvliedt. 40. Geldlening en bijdrage voor nieu we clubgebouw 't Zand. De raad wordt voorgesteld een geldlening van 18.000,- en een bijdrage van eveneens 18.000,- te verstrekken ten behoeve van de bouw van een nieuw clubgebouw voor de buurtvereniging 't Zand. Het huidige gebouw aan de Baars jesstraat (in de speeltuin van die zelfde buurtvereniging) is zover versleten dat er niets meer aan opgeknapt kan worden. De totale kosten van het nieuwe gebouw worden geraamd op 82.500,-. Dit lage bedrag kon worden verkre gen door erg veel zelf te doen. De vereniging verwacht zelf voor een bedrag van 46.500,- te kunnen zorgen. De gemeente is verzocht financiële medewerking te verle nen door het verstrekken van een geldlening van 18.000,- tegen een tarief van 43A pet en een bijdrage zonder meer van eveneens 18.000,-. Gezien de grote activitei ten, die de buurtvereniging in het gebouw steeds organiseert stellen b. en w. de raad voor de hierbo ven omschreven financiële mede werking te verlenen. 41. Ie wijziging studieverordening. In de decembervergadering van de raad werd deze verordening be sproken en werd een amendement daarop aangenomen. B. en w. zeg gen daarmede niet goed uit de voeten te kunnen en nu wordt een enigszins aangepaste formulering voorgesteld. 42. 158.000,- voor elektriciteitskabel voor groot-industrieterrein. Door de gestegen behoefte aan elektriciteit op het industrieter rein is het treffen van dez^ voor ziening noodzakelijk. 43. 55.000,- voor aanleg watertrans- portlelding langs Schroeweg- 44. Rondvraag. maandag 18 februari: rundvlees en spruitjes; dinsdag 19 februari: gebakken le ver en appeltjes; woensdag 20 februari: goulash en erwten; donderdag 21 februari: braad worst en witte bonen; vrijdag 22 februari: kabeljauw en puree; zaterdag 23 februari: gehakt en rodekool. Smakelijk! Dat is de titel van de handels-, voorlichtings- en consumenten beurs, die van 26 april tot en met 1 mei a.s. in Middelburg wordt gehouden. De tenten worden op geslagen in het Hof van Tange (achter de Kloveniersdoelen). De beurs wordt georganiseerd door Protor BV een organisatie- en service-buro, dat geen enkele binding heeft met de organisato ren van vroegere beurzen, die. in Middelburg werden gehouden. Het is o.a. de bedoeling op woensdag en zaterdagavond radio- en tv-artisten op dè beurs té laten optreden. Het adres van Protor BV is P ostbus 125, Maas sluis. Flatgebouw Het bestuur van de Woningbouwvere niging Middelburg heeft een hinder wetsvergunning aangevraagd voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een gasdrukrege ling, cv-installatie, hydrofoorinstallatie en afzuigventilatoren in een flatge bouw. dat staat aan de Meanderlaan te Middelburg. Schriftelijke bezwaren tegen het verle nen van deze vergunning ontleent aan vrees voor gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot. en met 25 februari a.s. indienen bij b. en w. van Middel burg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of via een gemachtigde naar voren brengen tijdens een open bare zitting, die gehouden wordt in het stadhuis van Middelburg op dins dag 5 maart a.s. om 16.30 uur. Kantoorgebouw Het Provinciaal Bestuur van Zeeland vraagt een hinderwetsvergunning voor het oprichten, in werking houden en in werking brengen van een kantoor gebouw aan de Schoorsteenvegerssin- gel te Middelburg, waarin diverse elektromotoren gebezigd zullen wor den. Schriftelijke bezwaren ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder - kan een ieder tot en met 25 februari a.s. indienen bij burgemeester en wet houders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde naar voren brengen tijdens een openbare zitting, die gehouden wordt in het stadhuis van Middelburg op dinsdag 5 maart a.s. om 16.45 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middel burg later alleengerechtigd zijn be roep aan te tekenen, wanneer zij op de genoemde openbare zittingen zelf of bij gemachtigde zijn verschenen. Zij die niet in de gemeente Middel burg wonen, kunnen, om van hun beroepsrecht gebruik te maken, vol staan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Vorige week vestigden wij in de ze rubriek nog eens uw aandacht op de door de gemeentelijke volksvertegenwoordiging vastge stelde verordening op de heffing en invordering van een belasting op waterverontreiniging. Over 1973 wordt per woning een bedrag van ƒ7,64 geheven. Daar bij is de toestand per 1 novem ber 1973 als uitgangspunt geno men. Dit bedrag wordt geheven via de 2-maandelijkse nota (over november en december) van ge meentebedrijven voor de levering van gas, water en elektriciteit. Omdat de verwerking van de no ta's geschiedt via de computer, waarbij in principe het bedrag van ƒ7,64 op alle nota's is ver werkt, is het mogelijk, dat dit bedrag ook op de nota's voor komt van degenen die na 1 no vember 1973 een woning of een bedrijf in Middelburg in gebruik hebben genomen. Deze mensen zijn het bedrag van ƒ7,64 niet verschuldigd, omdat uitgegaan wordt van een toestand per 1 november 1973. Betrokkenen brengen wij graag onder de aandacht, dat zij een verzoekje tot ontheffing kunnen richten aan het college van bur gemeester en wethouders van Middelburg, Lange Noordstraat 1, Middelburg. Gedeputeerde staten van Zeeland be sloten op 22 januari j.l., het door de gemeenteraad van Middelburg op 22 oktober 1973 vastgestelde bestem mingsplan le herziening van het be stemmingsplan Griffioen II goed te keuren. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingspljyi gedu rende een maand ingaande 12 fe bruari 1974 op de afdeling algeme ne zaken (kamer 15) van het stadhuis voor een ieder ter inzage. Aangezien niemand zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gs van Zeeland heeft gewend, is alleen de inspecteur van de ruimte lijke ordening bevoegd tot het instel len van beroep bij de kroon. De genoemde aanvragen, de daarbij behorende stukken en eventueel inge diende bezwaarschriften liggen ter in zage op kamer 15 van het stadhuis (afdeling algemene zaken). Griffioen II. Op donderdag 7 maart a.s. zal voor de bewoners van de wijk Griffioen II een voorlichtingsavond worden belegd in de aula van de Chr. Scholengemeen schap Walcheren aan de Elzenlaan te Middelburg. De wijkbewoners krijgen nog een persoonlijke invitatie van burgemeester en wethouders in dc bus. Klarenbeek. Ook voor de bewoners van Klarenbeek zal een dergelijke bijeenkomst worden gehouden en wel op donderdag 11 april a.s. Nadere bijzonderheden volgen nog. De bedoeling van b. en w. is om van de bewoners van deze nog nieuwe wij ken te vertellen wat ten behoeve van deze wijken nog ondernomen zal gaan worden- Omdat gebleken is dat er bij de mensen die wonen in nieuwe buur ten vrij veel vragen leven op allerlei gebied is er natuurlijk alle gelegenheid om vragen te stellen en te beantwoorden. Seisbinnenbrug. In 1964 besloten burgemeester en wet houders dat de Seisbinnenbrug alleen bereden mocht worden door voertui gen, die een asdruk hebben van niet meer dan 1000 kg. De brug is ver nieuwd en daarom wordt dit al bijna tien jaar oude besluit ingetrokken. De brug kan nu dus zwaardere lasten dragen. Penninghoeksingcl In verband met o.a. de vernieuwing van de Seisbinnenbrug werd een stop verbod ingested voor de zuidoostelij ke zijde van het gedeelte van de Penninghoeksingel dat ligt tussen de Penninghoek en de Stadhuisstraat en voor de noordwestelijke zijde van het gedeelte van de Penninghoeksin gel, dat ligt tussen de Kromme Weele en de Stadhuisstraat. Nu de brug is vernieuwd en het verkeer over het genoemde gedeelte van de Penning hoeksingel daardoor is afgenomen besloten b. en w. die stopverboden op te heffen. In verband met de geringe breedte van het genoemde gedeelte van de Penninghoeksingel en met het oog op een vlotte doorstroming van het verkeer is besloten een parkeer verbod in te voeren voor de zuid oostelijke zijde van het gedeelte van de Penninghoeksingel dat ligt tussen Penninghoek en Stadhuisstraat en het gedeelte van de noordwestelijke zijde van de Penninghoeksingel, gerekend vanaf de scheidingslijn van de perce len 91-97 over een afstand van zeven meter in de richting van de Kromme Weele. Beide besluiten zijn op 5 februari 1974 ter openbare kennis gebracht. Binnen dertig dagen na die datum kan iedere belanghebbende beroep in stellen bij de kroon. Het eventuele beroepschrift moet worden ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. Het Leger des Ileils heeft van het gemeentebestuur van Middelburg ver gunning gekregen om in bet tijdvak van 25 februari tot 11 maart a.s. in de gemeente Middelburg een collecte te houden. In Prinsenhove, een onderdeel van de Magistraatwijk in het zuidelijke deel van Middelburg, is één dezer dagen begonnen met de bouw van een gym nastieklokaal. Het ontwerp is van ge meentewerken en het lokaal wordt precies gelijk aan het lokaal dat sinds kort staat aan de Henri Dunantlaan. Over de situering is intensief overleg gepleegd met de P.C.-lagere school, die ook in dit gedeelte van Prinsenho ve staat. Er zal een vrij groot speel terrein ontstaan waarop bij mooi weer ook sport kan worden bedreven. Verwacht wordt dat het gymlokaal eind diit jaar in gebruik genomen zal kunnen worden. Magistraatwijk krijgt er gymlokaal bij. Heel even vertoefden een groot aantal mensen maandagavond jl in betere oorden dan ze gewend waren: terwijl rondom het City theater in Middel burg, de wind stormachtig gierde, flarden koude regen door de verlaten straten jagend- vertoefden de bezoe kers van het Magneet Filmfestival, georganiseerd door het reisbureau 'De Magneet' enkele uren in zonnige stre ken. Het reisbureau, dat in Zeeland samenwerkt met het reisbureau vata de gebroeders Van Fraassen uit Mis singen-Middelburg gaf benevens de film ook nog een tweetal vlotte multi dia-show's. Het festival behelsde ook een leuke quiz. Na een inleidend woord van mr. A. van Fraassen, die de bezoekers tevens verwelkomde, lichtte de 'man achter de schermen' de heer J. R. Untied een en ander omtrent het filmfestival toe. Hij is namelijk de man die stad en land met de films en dia's afreist. Hij stelde dat het filmfestival, dat nu.al gedurende 17 jaar achtereen georgani seerd wordt, er in hoge mate toe bijdraagt dat mensen via reisbureau de Magneet op vakantie gaan. „Het is een zaak van vertrouwen", aldus de heer Untied, „je gaat naar een reisbu reau, je vraagt folders en kiest ten slotte een reis. De mensen die met 'De Magneet' in zee gaan, blijken telkens opnieuw 'hoogst tevreden klanten", die dat na afloop van de vakantie ook aan vrienden en bekenden laten we ten. Weet u- de vakantie' heeft eigen lijk verschillende hoogtepunten, niet alleen de vakantie is een heugelijk avontuur, ook het voorbespreken, het bekijken van de folders, het samen bepalen waarheen en hoe. en, na af loop van de vakantie, is er het genie tend nabeleven. De heer Untied had drie bijzonder leuke films meegebracht die een vlot te impressie gaven van de Oostenrijk se provincie Karinthië, hoe een tou- ringcarreis naar en in Londen verloopt en last but not least een inter continentale reis, op safari naar Ke nya (Afrika). Uit het applaus dat na elke film uit de zaal opklonk, bleek 16 EN 17 FEBRUARI 1974 duidelijk het enthousiasme vande bezoekers voor hetgeen ze voorge schoteld kregen. Na afloop van de eerste twee films stelde de heer Un tied een aantal vragen, negen in to taal, over de vertoonde films. In ant woord kolommetjes op de uitnodiging moest een goed antwoord a, b of c worden ingevuld. Na de film over Kenya, wervelend en vol kleur, volgde een multi diashow met als onder werp Het Gardameer. In tijd van 20 minuten werden er maar liefst 360 dia's vertoond.Na deze show kwam de uitslag van de quiz. waarop een tweede dia show werd gegeven, nu met Mallorca als onderwerp. Behalve op de maandagavond werd ook maandagmiddag een voorstelling gegeven, waarbij vooral veel bejaar den een kijkje kwamen nemen* In de foyer van het City theater verstrekten een aantal charmante medewerksters van De Magneet en Van Fraassen, aan de belangstellenden fraai uitgevoerde reisfolders. Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Alléén voor spoedgevallen visites aan vragen. voor 'tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg za. 0.00-24.00 uur: M. Reij- erse, Seisweg 29, tel. 3456. Zo. 0.00-24.00 uur: dr. J- K. Dominicus, Dam 30, tel. 2830. Middelburg-Zuid (alleen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. F. Jansen- Schrama zo. 0-00-24.00 uur: zie onder Souburg, Nieuwland en Amemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid:dr. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg F. L. Berghauser Pont, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-234. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: dr. J. W. Oosterhof, Markt 12, Veere, tel. 01181-271. Dierenarts: dr. R. M. Barkema, Middelburg, tel. 01180-3118. (Consult alleen na tel. afspraak). Tandarts: R. J. v. d. Moer, Pres. Rooseveltlaan 48 Vlissingen, tel. 01184-9086, bgg 01182- 1308. Apotheek: Middelburg, vrijdag 15 februari tot vrijdag 22 februari: L. v. d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. Ol 180-7471. Vlissingen vrijdag 15 februari tot vrij dag 22 februari: D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 01184-2730. W ij k verpleegsters: Middelburg: zr. N. Schout, Verlengde Oudestraat 1, Veere, tel. 01181-208. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau rens: zr. Vogelaar, Markt 36, Veere, tel. 01181-339. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: J. Mijnders, Zuidstraat Groene Kruis, Oranje Kruis en Wit- NAAR MIDDELBURG Gele Kruis Souburg en Ritthem: zr. F. Aspeslagh, Poortugaalstraat 26, geen tel. Maatschappelijk werk: De Stichting voor Maatschappelijk werk en gezinsverzorging op het plat teland van Walcheren, Molenwater 33 Middelburg: spreekuren: iedere mor gen van 9 tot 10 uur en donderdag avond 18.30 tot 19.30 uur aan het Molenwater 33, Middelburg, alsmede dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur en donderdagavond 18.30 uur tot 19.30 uur aan het adres Bachtenpoorte, Oost-Souburg. New Hope, een groep van 7 personen, geselecteerd uit de beroemde Conti nental Singers, brengt op professione le wijze een repertoire ten gehore van moderne religieuze muziek. In de VS behoort New Hope tot de zeer toonaangevende kleine formaties met een zeer groot jeugdig publiek. Ook in Zeeland zal deze groep concer ten geven: op maandag 11 en dinsdag 12 maart in de Schouwburg te Mid delburg (20.00 uur n.m.) en op don derdag 14 maart in De Hoogte' ill Goes (20.00 uur n.m.). HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 14 tot en met woensdag 20 februari: do. 7.02 en 19.34, vr. 8.09 en 20.48, za. 9.25 en 22 06, zo. 10.39 en 23.19, ma. 11.44, di. 0.17 en 12-37, wo. 1.00 en 13.20. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu ten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle.

de Faam | 1974 | | pagina 3