diensten Weekend- Het schilderen van de voorgevel Dieren E.H.B.O.-cursus start in Middelburg Is dit üw kind? Bouwen in Schoutstraat 3 DE FAAM PARKEREN BIJ ZWEMBAD VERORDENING MARKTWEZEN KUNST IN ZEELAND IN VLEESHAL NIEUWE R.K. BASISSCHOOL IN MIDDELBURG-ZUID NIEUWS UIT VERKEERS- POELENDAELE MAATREGELEN MENU TAFELTJE- DONDERDAG JANUARI 19 74 26 EN 27 JANUARI 1974 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Alléén voor spoedgevallen visites aan vragen voor tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg za. 0.00-24.00 uur: dr. J- Z. S. Pel, Rouaansekaat 11, tel. 6659; zo. 0.00-24.00 uur: dr. v. d. Rijst, Rou- aansekaai 11, tel. 5343. Middelburg-Zuid (alleen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. F. Jansen- Schrama zo. 00.00-24.00 uur: zie onder- Souburg, Nieuwland en Amemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: dr. G. A. van Bockel, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01183-1500. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: B. Vaandrager, West straat 7, Domburg tel. 01188-127, Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: P. J. Bekker, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Dierenarts: (consult alleen na tel. afspraak): J. Hoftijzer, Middelburg, tel. 01180-3118. Tandarts: A. de Koning, Kanaalstraat 91, O. Souburg, tel. 01183-1347. Apotheek: Middelburg, vrijdag 25 januari tot vrijdag 1 februari W. K. Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Vlissingen vrijdag 25 januari tot vrij dag 1 februari C. P. Lastdrager, C. van Perestraat 1, Souburg, tel. 01183- 1593. Wijkverpleegsters: Middelburg zr. J. M. Wapenaai, Sloehavenstraat 17, Nw. en St-Joosland, tel. 01182-1474. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau- rens: zr E. Vogelaar, Markt 36, Veere, tel. 01181-339. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: zr. J. Mijnders. Zuid straat 14, Zoutelande tel. 01186-325. Groene Kruis, Oranje Kruis en Wit Gele Kruis Souburg en Ritthem: zr. W. Verhagen-Westerbeke, Stemerding- laan 119, tel. 01183-1541. Is het nodig een vergunning aan de gemeente te vragen voor het schilderen van een voorgevel van een huis? Het antwoord kan kort en krachtig zijn. Neen! aKn iedereen dan maar elke kleur kiezen die hij wil? Het antwoord op deze vraag kan niet kordaat zijn. In beginsel is men inderdaad vrij om die kleur verf te kiezen die men mooi of passend vindt. Maar omdat smaken nu eenmaal verschillen kan zich hierbij toch wel eens een moeilijkheidje voordoen. Wanneer bijvoorbeeld in een bepaalde straat de woningen eenzelfde of een vrijwel dezelfde kleur hebben en iemand krijgt het idee om een zeer hippe kleur voor zijn deur en ramen te gaan gebruiken dan kan dat in het gehele straatbeeld wel eens wat minder passend zijn. Er kan zelfs sprake zijn van ernstige ontsiering. In die gevallen kunnen burgemeester en wethouders dus optreden. Bouwverordening. Die bevoegdheid om op te treden ontlenen b. en w. aan artikel 310 van de bouwverordening waar staat: 'Het uiterlijk van een bouwwerk moet zo danig zijn, dat het bouwwerk, zowel op zich zelf als in verband met de Een erg goed bericht voor de regelmatige en incidentele bezoekers van het zwembad 'Poelendaele' in Middelburg. Na enkele jaren van sukke len met het parkeren van de auto (voor zover u nog niet op de fiets ging) in de buurt van het zwembad is er in de directe nabijheid van 'Poe lendaele' een zeer goede par keergelegenheid gekomen, vanwaar men veilig het zwembad kan bereiken. Het parkeerterrein nabij het in aanbouw zijnde Trefcenter van De Gruyter is thans zo ver gereed, dat het benut kan worden. Via de tangent kan met deze parkeerplaats bereiken. Lopend kan men vervolgens via het voetpad door het tunneltje onder het Groene Woud naar het zwembad gaan. Wij nodigen u graag uit van dat parkeerterrein gebruik te maken. noordelijke en zuidelijke rijbaan van het Vromoldsland. Deze alleen voor voetgangers bestem de wegen worden niet van de rijweg afgescheiden door een verhoging, re den waarom tot het plaatsen van de borden met de voetganger met kind wordt overgaan. Deze besluiten zijn op 21 januari 1974 openbaar gemaakt. Binnen 30 dagen na deze datum kan iedere belanghebben beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middel burg. omgeving voldoet aan redelijke eisen van welstand'. Ter uitvoering van dit wettelijk voorschrift kunnen burge meester en wethouders, indien het uiterlijk van een bouwwerk er aanlei ding toe geeft, een aanschrijving tot b.v. de eigenaar richten op grond van de bepalingen van hoofdstuk III van de woningwet. Niet alleen verfkleur. Uit een ander citaat uit de toelichting op de bouwverordening blijkt dat b. en w. ook in andere gevallen kunnen optreden: Tegen ernstige ontsiering van het stads-, dorps- of landschaps beeld door gedeeltelijk afgebouwde, dan wel gedeeltelijk gesloopte bouw werken kan op grond van de bepaling van dit artikel worden opgetreden. Hetzelfde is het geval ten aanzien van bouwwerken, die zich in ernstig ver waarloosde, beschadigde of verminkte toestand bevinden. Achteraf. Terugkerend tot onze verfkleur. Bur gemeester en wethouders .kunnen dus achteraf verlangen, dat wanneer er inderdaad sprake is van ernstige ont siering, de gevel van een andere meer passende kleur wordt voorzien. Wil men vooraf zekerheid hebben of een kleur al dan niet door de beugel kan, dan kan men eventueel contact opne men met de afdeling Bouw- en Wo ningtoezicht van de dienst gemeente werken, Stadsschuur (tel. 7751). Vanaf 1 februari a.s. ligt op ka- me 15 van het stadhuis ter inza ge de verordening tot wijziging van de verordening op het markt wezen. Deze wijziging heeft be trekking op de auto- en t.raktor- markt, waarvoor een plaats op het Molenwater was aangewezen. Aangezien daar geen gebruik meer van gemaakt wordt is het logisch dat op dit punt een aan passing plaatsvond. Nog tot en met zondag 27 januari a.s. kunt u in de vleeshal van het Middel- burgse stadhuis gaan kijken naar de tentoonstelling 'KUNST IN ZEE LAND'. Voor twee kwartjes kunt u kennis gaan nemen van een collectie werken van Zeeuwse kunstenaars. De collectie omvat 57 schilderijen, teke ningen, etsen, reliefs, objecten en wandkleden. De openingstijden: don derdag. vrijdag en zaterdag van 10-00- 17.00 uur en zondag van 14.00-17.00 uur. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 Is dit üw dochtertje, mevrouw? Ja, dan kunt u de origi nele foto gratis in uw bezit krijgen. De foto ligt mèt een waardebon van vijf gulden voor u gereed op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. I YfS///S/l//SS//////////////////////////////////f//f//////////////////////////flA HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 24 tot en met woensdag 30 januari, do. 2.32 en 14.52, vr. 3.06 en 15.26, za. 3.39 en 15.59, zo 4.11 en 16.31, ma. 4.43 en 17.03, di. 5.13 en 17.38, wo. 5.50 en 18.20. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten later. Zoutelande en Domburg ongeveer gelijk aan Westkapel le. In het nog steeds toenemende verkeer, dat met de dag sneller over de wegen voortraast, vallen per jaar heel wat slachtoffers. Niet alleen mensen worden er de dupe van, ook dieren komen danig in het nauw. Met de regel maat van een klok worden op de drukke wegen honden en'katten aangereden en heus niet aijtijd met dodelijke afloop. In vele ge vallen blijft het aangereden dier ernstig verwond liggen, in het meest gunstige geval blijft het bij een oppervlakkige verwon ding, om dan nog maar niet te spreken van de talloze naer mis ses. Opmerkelijk is dat men bij een onge val waarbij een of ander dier betrok ken is, veel eerder met de handen in het haar staat, dan bij ongevallen waar mensen bij betrokken zijn. Spe ciaal om ongewenste situaties als 'niet weten wat te doen in geval dat', te voorkomen, heeft de Afdeling Zeeland Noord van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren het initia tief genomen tot het organiseren van een Dieren-EHBO-cursus, onder lei ding van de Middelburgse dierenarts, mevrouw Th. J. Driehuis-van Haselen. De cursus wordt gegeven in 't Luifelt- je op de hoek van de Blauwedijk en de Stationstraat te Middelburg. „Het ligt in de bedoeling", aldus me vrouw Driehuis, „om bij het eerste begin van de Eerste Hulp bij Ongeluk ken voor Dieren, echt helemaal onder aan te beginnen. De cursisten leren eerst de hele anatomie van de dieren middels hun theorieboekjes, geschre ven door professor dr. Teunissen, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Gaande weg worden er diver se ongevallen behandeld en zal er ook het nodige aan praktijklessen worden gedaan. Verbandjes leggen, poten spal ken enzovoort leer je het beste ter wijl je dat doet. Daarom zullen er bij de praktijklessen enkele honden wor den behandeld van de cursisten zelf. De EHBO cursus beperkt zich overi gens lang niet alleen tot honden kat ten, ook konijnen, vogels en andere kleine huisdieren komen aan bod. Om de mogelijkheid te scheppen vragen te stellen naar aanleiding van probleem met eigen huisdieren, is mevrouw Driehuis van plan om in de lessen ook *nog een 'vragen uurtje' in te lassen. Dat men met vragen over de eigen dieren komt, staat voor haar wel vast. Ook paarden kunnen tij dens haar lessen aan bod komen. Haar voorliefde gaat echter uit naar het kleinere huisdier en op dat gebied is ze dan ook gespecialiseerd. Me vrouw Driehuis studeerde twee en een half jaar geleden in Uttecht af, werk te daarna nog twee jaar aan de faculteit diergeneeskunde aan een on derzoek en belandde tenslotte in Mid delburg, waar zij zich korte tijd later associeerde met de dierenartsen Bar- kema, Hoftijzer en Oldekamp. Haar liefste wens is echter een eigen prak tijk beginnen. Daartoe wordt naarstig naar een geschikt huis uitgekeken, o.a. Vlissingen, staat bovenaan op de no minatie van vestigingsplaatsen. Alleen zijn juist daar huizen die zowel op de boven als op de benedenverdieping in diverse vertrekken zijn verdeéld, erg moeilijk te vinden. Voor wat betreft de cursus die overigens maar 20,- per persoon kost, waarvoor men 15 lessen krijgt, heeft mevrouw Driehuis alle hoop dat die in z'n opzet zal slagen. Aan het eind van de cursus wordt een monde ling en een schriftelijk examen afge nomen, ten overstaan van enkele ge committeerden. Wanneer het examen met goed gevolg wordt afgelegd krijgt men een EHBO voor Dierendiploma dat dan 3 jaar geldig is. De EHBO- lessen worden op maandagavond ge geven van 19.30 uur tot ca. 21.00 of 21.30 uur. Gegadigden voor deze cur sus waar ruim 15 mensen aan deelne men kunnen zich opgeven bij de se cretaris van de Dierenbescherming Zeeland Noord, de heer J. Pasman. Foto: mevrouw Driehuis-van Haselen. Binnenkort, deze maand nog, zullen schoolteam en leerlingen van de r-k basisschool in Middelburg-Zuid een ei gen home betrekken. Aan de Westme de in Dauwendaele, in de onmiddellij ke nabijheid van het voetgangerstun neltje onder de Schroeweg, is een fraai schoolgebouw verrezen. Hierin zal tevens de r-k kleuterschool 't Vossehol' onderdak vinden. Het genoemde tunneltje geeft de school een centrale ligging tussen de Magistraatwijk en Dauwendaele en de kinderen kunnen de school bereiken met een minimaal aantal kruisingen van wegen en straten. Bijna vier jaar geleden begon Broeder Gaudens met slechts 10 kinderen een gecombineerde eerste en tweede klas. Momenteel genieten ruim 90 kinderen onderwijs in 6 klassen, die nog steeds gebruik maken van de gastvrijheid van diverse scholen in Dauwendaele. De nieuwe r-k basisschool en de r-k kleuterschool zullen op 8 maart a.s officieel worden geopend door mgr. H. Ernst, de bisschop van Breda. Vóór die tijd echter hopen school team van de basisschool, leidster van de kleuterschool en alle leerlingen gewend te zijn aan een eigen dak boven het hoofd. Enkele graafmachines zijn op het ogenblik bezig voren te trekken in het. nog onbe bouwde stuk grond aan de Schoutstraat. Er zijn ook al enkele vrachten stenen aan gevoerd. Hoewel het werk nog gegund moet worden staat nu toch al wel vast, dat daar in maart 1974 begonnen zal worden met de bouw van 38 woningen. Met name ook voor de al in de Schoutstraat wonende mensen is het belangrijk te weten hoe de situatie nu gaat worden. Hierbij worden afgedrukt een situatietekening en een tekening van de voorzijde van de woningen. Aan de Schoutstraat zelf komen dus 20 woningen te staan en 'verderop' worden de overige 18 huizen gebouwd. De voortuinen van de woningen aan de Schootstra?', variëren in lengte van 10 tot 14 meter. De muren van de woningen worden opgetrok ken uit witte betonsteen en zij worden voorts met hout bekleed, hetgeen op de tekening duidelijk zichtbaar is. De woningen hebben een palt dak en zij zijn 5,20 meter hoog. Dit is de situering van de 38 woningen aan de Schoutstraat. De donkere vlek ken zijn huizen, de carpots en de ber gingen. De nummers staan in de tui nen van de woningen. Diploma'zwemnien. Elke eerste zaterdag van de maand wordt er gezwommen voor diploma's. Een week daarvoor kunnen degenen, die geen lessen volgen in Poelendaele en die toch graag een diploma willen halen laten zien wat zij .kunnen. Dat proefzwemmen vindt plaats op zater dag 26 januari a.s. om 13.00 uur in het overdekte. Het gaat om de diplo ma's A en B. Op zaterdag 2 februari a.s. wordt er dus afgezwommen en wel om 15.00 uur. Zondag a.s. gewijzigde zwemtl.jd. In het komende weekend worden in het overdekte bad de Zeeuwse winter kampioenschappen gehouden. Zater dag 26 januari a.s. om 19.00 uur de series en zondag 27 januari a.s. om 14.00 uur de finales. In verband hier mede zijn de tijden voor het vrije zwemmen zondag a.s. niet 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur, maar 10.00-13.00. Dit gebeurt één keer per jaar. 'S I fc i maandag 28 januari kabel jouw met saus; dinsdag 29 januari run der lap-andij vie; woensdag 30 ja nuari kip-appelmoes; donderdag 31 januari lever-appeltjes; vrij dag 1 februari karbonade, papri kasaus; zaterdag 2 februari capu- cijnders met spek en ijs toe. Dit is het vooraanzicht van de aan de Schoutstraat te bouwen woningen 'Premier' van het BNG. Diverse paden in Dauwendaele 1 B, die niet bestemd zijn voor rijverkeer, worden wel door fietsers, bromfiet sers en auto's bereden, waardoor ge vaarlijke toestanden kunnen ontstaan voor voetgangers, die van die paden gebruik maken. Bovendien is de be strating van die paden er niet op berekend, dat b.v. auto's daarover rij den, zodat, zoals op enkele plaatsen al het geval is, verzakkingen optreden. Leveranciers met lichte bestelwagen- tjes kunnen wanneer nodig is ont heffing vragen bij burgemeester en wethouders. Het gaat hier om de volgende 'paden'. Het gedeelte van Girsesland lopende vanaf de zuidelijke rijbaan van het Vromoldsland in zuidelijke richting tot het plantsoen; het Woudrlksland; de in zuidelijke richting lopende af takking van de zuidelijke rijbaan van het Vromoldsland; de in noordelijke richting lopende aftakking van de noordelijke rijbaan van het Vromolds land; het pad, gelegen tussen het Woudriksland en de oostelijke rijbaan van het Vromoldsland; het gedeelte van Papisland gelegen tussen de noordelijk gelegen rijbaan van het Papisland en de noordelijke rijbaan van het Vromoldsland: het gedeelte van Herberdsland gelegen tussen de AUTO'S. '-lAvfrvyp n-r.n In het wijkje zelf wordt voldoende parkeerruimte gecreëerd vootï "dfe5 "au- to's van de toekomstige bewoners van de buizen. Achter meerdere huizen zijn carports gesitueerd (fietsenrekken voor de auto's). Elke woning krijgt een eigen berging. Volgens de plan ning zullen de eerste woningen eind dit jaar opgeleverd worden. HET HUIS ZELF. Deze huizen worden zoals in een fol der wordt gezegd' gebouwd voor een vergeten groep. Het zijn namelijk kleine, edoch aantrekkelijke woningen, bestaande uit een woonkamer van 5,50 x ~;4,07' meter, een keuken, twee slaapkamers, een badruimte, entree en overloop. De huizen hebben bovendien een berging. Het gaat hier om koop- winingen. Det gaat hier om koopwo- woningen. De prijs zal ongeveer 65.000 k f 70.000 zijn. De in tien jaar aflopen de premie bedraagt in het eerste jaar 4000,in het tweede jaar 3600, enz. Het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten is de opdrachtgever voor de bouw van deze huizen. iwaisiooHJs PLAHTSOEK

de Faam | 1974 | | pagina 3