Op vrijdag 4 januari a.s. weer 'open tafel' Gemeentelijke diensten rond Kerst en Nieuwjaar Glascontainers op nog meer plaatsen in Middelburg Radio Walcheren voortaan stichtim bewegingsfeest 3 VANAF 2 JANUARI BADEN IN ZWEMBAD KERSTCONCERT IN HAL STADHUIS NIEUWS UIT POELENDAELE VOORLICHTINGS BIJEENKOMST STROMEN WIJ K II sporthal nassaulaan WEER KERSTHERBERG VERENIGINGEN DE KRUIS- IN MIDDELBURG DE FAAM Radhuis dicht DONDERDAG 20 DECEMBER 1973. Zeer geachte medeburger.. Ter gelegenheid van de jaarwisseling zal in de burgerzaal van het stadhuis op VRIJDAG 4 JANUARI A.S. (17.30 UUR) de traditionele .'OPEN TAFEL' worden georganiseerd, waar een ieder hartelijk welkom is. Tijdens die bijeenkomst zal door ons een 'nieuwjaarsdrankje' worden aangeboden. Het Middelburgs kamerkoor zal een kort optreden verzorgen. Aan het slot van de samenkomst, die een gezellig informeel karakter zal dragen, wordt een eenvoudige broodmaaltijd gebruikt. Wij hopen 'aan' de 'Open Tafel' weer vele vertegenwoordigers van Middelburgse verenigingen, organisaties enz. en individuele burgers te mogen begroeten. Hoogachtend, Burgemeester en wethouders van Middelburg. Zo luidt de invitatie, die aan allerlei verenigingen, organisaties bedrijven enz. is toe gezonden. Met nadruk wordt gesteld, dat niet alleen diegenen, die uitgenodigd zijn welkom zijn. Een ieder is welkom. In verband met te treffen voorbereidingen is het wel ge wenst, dat u zich tevoren telefonisch of schriftelijk even meldt. Tel. 7751, (stadhuis), Buro voorlichting. 'PROGRAMMA' Vanaf half zes worden de bezoekers(sters) gaarne verwacht. De voordeur van het stadhuis (Marktzijde dus) is open. Vanaf half zes tot tien over zes kunnen nieuw jaarswensen worden uitgewisseld. Daarna natuurlijk ook nog. De burgemeester zal dan een kort toespraakje houden. Vervolgens zal het Middelburgs Kamerkoor o.l.v. Bart Leijnse enkele liederen ten gehore brengen. Om half zeven wordt een begin gemaakt met de lopende broodmaaltijd (soep, broodjes, koffie). Om kwart over zeven of zo lang het gezellig is wordt dan de nieuwjaarsbijeenkomst be ëindigd. BIJDRAGE Ter bestrijding van de kosten van de broodmaaltijd wordt de bezoekers gevraagd om een bijdrage van 3,00 per persoon, welk bedrag voor de aanvang van de bij eenkomst kan worden voldaan. Burgemeester en wethouders hopen, dat vele Mid delburgse burgers aanwezig zullen zijn. In verband met de energiekwestie zijn de ambténaren op de maandagen 24 en 31 december a.s. vrij. Zo ook de medewerkers(sters) van de gemeente Middelburg en de diensten van die gemeente. Hoè is het met de dienstverlening van de gemeente Middelburg rond kerst en nieuwjaar? Op die vraag hieronder een antwoord. ..i •s- HUISVUIL De reinigingsdienst werkt op 24 en 31 december a.s. normaal. Natuurlijk geven de kerstdagen en de nieuwjaarsdag wel enige verschuivingen in de ophaaldagen. MAANDAGWIJK: huisvuil wordt normaal op de maandagen 24 en 31 december op gehaald. DINSDAGWIJK: huisvuil wordt opgehaald op MAANDAG 21 december a.s. en WOENSDAG 2 januari a.s. WOENSDAGWIJK: huisvuil wordt opgehaald op DONDERDAG 27 december a.s- en DONDERDAG 3 januari a.s. VRIJDAGWIJK: huisvuil wordt normaal opgehaald de vrijdagen 28 december en 4 januari a.s. H STADHUIS Gesloten op maandag 24 en maandag 31 december. DE AFDELING BEVOLKING is op deze dagen echter geopend van 9.00-10.00 uur, evenwel uitsluitend voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden. INGANG AFDELING BEVOLKING POORTJE TEGENOVER conciërgewoning. Op 27 en 28 december a.s. is het stad huis normaal geopend. GEMEENTEWERKEN Op 24 en 31 december a s. gesloten (behalve reinigingsdienst zie boven). Op don derdag en vrijdag 27 en 28december a.s. voor publiek gesloten met uitzondering van de afdelingen Bouw- en Woningtoezicht, Diensten en de Reinigingsdienst. Op 27 en 28 december a.s. kan men zich dus voor urgente gevallen telefonisch wenden tot 7751 het nummer van gemeentewerken. GEMEENTEBEDRIJVEN Gesloten op 24 en 31 december a.s. Normaal geopend op 27 en 28 december a.s. ZWEMBAD Op 24 december a.s. normaal geopend. Op 25 december a.s. gesloten. Op 26 december a.s. (2e kerstdag) geopend van 10.00-12.00 uur. Op 31 december a.s. geopend van 7.00-16.00 uur. Op 1 januari 1974 gesloten. Bij wijze van proef is ongeveer een half jaar geleden op vijf plaatsen in de gemeen te Middelburg een glascontaincr geplaatst. Flessen, potten e.d., waarop geen statie geld 'zit' konden daarin gedeponeerd worden. Het glas werd weer voor nuttige doel einden bestemd in plaats van dat het op de vuilnisbelt terechtkwam. Een goede zaak dus- De proef is blijkbaar goed geslaagd, want de dienst van gemeentewerken gaat in de-eerste week van bet lieuwe jaar (inderdaad een zeer goed voornemen) op nog vijf plaatsen de geel gekleurde containers neerzetten en als deze vol zijn weer op- balen. Vanaf begin 1974 zullen containers staan op de volgende plaatsen, waarbij ook enkele verplaatsingen worden doorgevoerd. Sint Laurens (was Brigdamme) Nieuw- en Sint Joosland (bij Van Zweden) Molenwater (boek Verwerijstraat) Magistraatwijk (winkelcentrum Welsinge) Dauwendaele (winkelcentrum Dauwendaele) Maasstraat (winkelcentrum) Langevieleweg (Vader) Noordweg (bij winkel) Griffioen (winkelcentrum Euromarkl) Markt (hoek Lange Delft). Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 Nogmaals wordt onder de aandacht gebracht, dat liet badhuis, dat geves tigd is bij bet gymnastieklokaal bij de brandweerkazerme op het einde van dit jaar gesloten zal worden. Omdat in steeds meer huizen douche of bad» gelegenheden komen was het aantal bezoekers niet zo groot. De regelmati ge gebruikers van het badhuis komen echter niet op straat te staan. Zou trouwens ook wat koud zijn. Zwembad 'Poelendaele' Degenen clie een of meer keren per week een douche willen nemen kun nen vanaf 2 januari aanstaande te recht in hef overdekte zwembad Poe lendaele. Op de begane grond zijn douches. Er zijn enkele voorzieningen getroffen waardoor een goede badge legenheid is ontstaan. Met het zwem bad hebben degenen die komen baden eigenlijk niets te maken. Zij kopen aan de kassa him kaartje. Zij gaan echter niet de trap op, doch blijven op de begane grond. Een groot voordeel is, dat de badmo- gelijkheden in deze tijd veel groter geworden zijn. Men kan terecht gedurende de openingsuren van het zwembad. Die openingsuren zijn van 7-00-19.00 uur op maandag, dinsdag en donder dag. Van 7.00-21.00 uur op woensdag en vrijdag en van 9.00-17.00 uur op zaterdagen. Ook op andere avonden wordt ge bruik gemaakt van het zwembad. Dan zijn er echter»verenigingen, die er trainen. De kassa is dan niet bemand, zodat er dan niet gebaad kan worden. Op woensdag 26 december aanstaande (2e kerstdag), aanvang 20.30 uur wordt in de hal van het Middelburgse stadhuis het traditionele kerstconcert gehouden. Uit het blad 'Uit in Zee land' citeren wij het volgende: Het kerstconcert in het stadhuis te Middelburg, bij het feestelijk geflon ker van kaarsen, is zo langzamerhand een goede gewoonte geworden. Het enthousiasme dat op één van de voor afgaande koffieconcerten Ton Hartsui ker en de zijnen opwekten, heeft er toe geleid, deze groep nogmaals voor het kerstconcert uit te nodigen. Ton Hartsuiker van wie bekend is dat hij de moderne muziek een warm hart toedraagt, zal het een en ander zelf inleiden en toelichten. Niet alleen de moderne muziek, onder andere een kwartet van Messiaen en liederen van Ives, ook een trio van Beethoven en een aantal internationale kerstliede ren, speciaal voor deze gelegenheid door Ton Hartsuiker bewerkt, staan op het programma. De groep bestaat uit Ton Hartsuiker, piano, Inge Frölich, altmezzo, Mau- rits Bosman, viool, Harro Ruijsen- aars, cello en Bas de Jong, klarinet. Kaartverkoop. Per telefoon bij de heer Bosdijk 01180-7148 en voor zover er dan nog kaarten beschikbaar zijn, voor de aan vang vanaf 19.30 uur aan het stad huis. werden in totaal 1262 KNZB-diploma's in 'Poelendaele' behaald. In 1972 was dit aantal 1080r Openingstijden. Tijdens de feestdagen op het eind van het jaar en begin volgend jaar) is het overdekte zwembad op de volgen de dagen geopend of gesloten. Maan dag 24 decembór aanstaande normaal geopend. Op 25 december aanstaande (le kerstdag) is het bad gesloten. Op 26 december aanstaande (tweede kerstdag) is het bad geopend van 10.00-12.00 uur (geen lessen). Op de laatste dag van het jaar 31 december aanstaande is het bad geopend van 7.00-16.00 uur. (Geen lessen in de namiddag dus). Op 1 januari aan staande is het bad gesloten. Hedenavond (donderdag 20 december 1973) om 20.00 uur wordt in De Driestromenschool aan de Grevelin- genstraat in Middelburg een voorlich tingsavond voor de bewoners van Stromenwij k II gehouden. Op het mo ment dat dit geschreven wordt heb ben zich al rond de vijftig belangstel lenden gemeld. Schriftelijk hebben zij al vele vragen gesteld op allerlei ge bied (winkels, speelgelegenheden, plantsoenen enz.). De wethouders Baars en Gillissen en enkele van hun medewerkers, vertegenwoordigers van de buurtvereniging 't Zand, de wo ningbouwvereniging Middelburg, de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zee land en de welzijnsraad zullen present zijn. Het belooft inderdaad een zeer nuttige en interessante bijeenkomst te worden, waarover wij in een van de volgende uitgaven van deze ubriek een verslag zullen opnemen. Mil v, Vanuit dit stadhuis wensen wij de lezers van deze rubriek prettige feestdagen en een voorspoedig 1974. Wij hopen, dat u in het afgelopen jaar met plezier de kolommen van deze rubriek doorgekeken hebt en dat u er iets aan gehad heeft. Voor op- en -of aanmerkingen houden wij ons graag aanbevolen. Het was de bedoeling het jaar af te sluiten met een artikel over de Middelburgse parkeer- en reiniging spolitie. Er was echter zoveel andere copy, dat de heren Coppejans en Landman op donderdag 3 januari aanstaande aan de beurt komen. Op december aanstaande verschijnt er namelijk geen Faam. Tot volgend jaar. Diplomazwemmen. Ook in het nieuwe jaar wordt gewoon doorgaan met het één keer per maand afzwemmen voor de diploma's A en B. Op zaterdag 5 januari aan staande om 15.00 uur wordt er dus weer voor het diploma gezwommen. Degenen, die geen lessen volgen in Poe lendaele kunnen ook trachten een di ploma te halen. Om te zien of de mogelijkheden daartoe aanwezig zijn, wordt er op zaterdag 29 december aanstaande om 13.00 uur (één uur 's middags) proefgezwommen. In 1973 Het eerste "bewegingsfeest' in de sport hal is zo'n geweldig succes geweest, dat er plannen zijn om het nieuwe jaar weer feestelijk bewegend in te leiden. Dit 'bewegingsfeest' vindt plaats op. vrijdagmiddag 4 januari, om half 2, in de sporthal aan de Nassaulaan Er wordt weer een sterk afwisselend programma geboden met een keur aan activiteiten, zoals: raambal, korf- werpen, hoepel werpen, lijnbal, hinder- nisbaan, kringvoetbal, sjoelen, doel- werpen, buswerpen, estafettes, kege len, dekgolf. Na de sportaciviteiten is er gelegen heid om te bewegen-op-muziek. Paula Koster begeleidt op haar elektronisch orgel de veleta, kruispolka, een wals. Er worden volksdansen gedaan. Tot slot de polonaise. Een kop koffie verkwikt in de pauze. Toegangs-, tevens deelnemerskaarten, zijn verkrijgbaar in het dienstencen trum 'Het Schuttershof' op 22 decem ber, 2 en 3 januari en aan de zaal (zolang de voorraad strekt). Kosten 1 (tegemoetkoming in de kosten van consumptie). Let wel: zacht schoeisel verplicht en niet roken (uiter aard). TOT 4 JANUARI OP IIET 'BEWE GINGSFEEST'! In het dienstencentrum Hel Schutters hof, Schuttershofstraat te Middelburg wordt voor de vierde achtereenvolgen de keer tijdens de kerstdagen de zoge naamde kerstherberg ingericht. Ieder een die niet precies weet wat tijdens die vrije dagen te gaan doen is wel kom. De herberg gaat open op maan dag 24 december as. om 18.00 uur. De herberg blijft dan zonder onderbre king open (dus nacht en dag) tot woensdag 26 december (2e kerstdag) 21.00 uur. Men kan er dus gedurende 51 uren terecht. Iedereen is vrij te doen wat hij of zij wil. Men kan er lv-kijken, platen draaien, biljarten schaken en dammen. Men kan ook creatief bezig zijn met allerlei materi alen. Behalve de bovenzaal is daar nu ook een andere ruimte voor vrijge maakt, zodat nog meer mensen aan de slag kunnen gaan. Programma Er zijn ook enkele vaste programma onderdelen. Na de kerstnachtdienst op maandag 24 december as. omstreeks 24.00 uur zal het jongerenkoor Wal cheren in de herberg zingen voor de ouderen (van 14.00-17.00 uur). Het gereformeerd kerkkoor zal zingen, er is bingo en er wordt een quiz gehou den. Op woensdagmorgen of woens dagmiddag geeft Poppentejater Kar- toen een voorstelling. Piet Dekker komt weer het pottenbakkendemon- komt weer het pottenbakken demon streren. Voorts worden er ouderwetse lachfilms (slapsticks) gedraaid. Zo u ziet, er is in de herberg heel wat te beleven. Oudejaarsavond Voor de eerste maal zal de herberg ook geopend zijn op de avond van oudejaarsdag en wel van 18.00-01.00 uur. De organisatoren van de kerst herberg hadden het gevoel dat daar aan behoefte bestaat, zodat deze extra activiteit wordt ondernomen. Kosten In principe is alles gratis. Het organi satiecomité heeft van enkele zijden bijdragen gekregen, maar giften zijn nog zeer welkom bij de Rabo-Bank te Middelburg t.g.v. kerstherberg. Medewerkers De kerstherberg vergt een zeer om vangrijke organisatie, waaraan niet minder dan 130 vrijwilligers medewer king verlenen. De belangstelling was in vorige jaren erg groot.. De organi- satorén hopen ook dit jaar op veel belangstelling. Reeds sedert medio 1972 werken de drie plaatselijke kruisverenigingen in Middelburg samen in de door de drie verenigingen opgerichte Stich ting Middelburgse Kruisraad. De stichting kan beschouwd worden als een voorloper op één kruisvereni ging voor Middelburg of voor een groter gebied dan Middelburg. In de loop van 1972 en 1973 is door de Middelburgse Kruisraad al een aantal werkzaamheden van de plaat selijke verenigingen overgenomen en thans is besloten, dat ingaande 1 januari 1974 alle werkzaamheden in het kader van de Middelburgse Kruisraad zullen plaatsvinden. Het magazijn voor uitleenartikelen, de consultatiebureaus voor zuigelin gen en kleuters, de spreekuren van de diëtiste, de financiële administra ties en het werk der wijkverpleeg sters zal dan zijn ondergebracht bij één instelling, die door de drie vere nigingen wordt beheerd. In de praktijk zal één en ander voor de leden niet veel verandering te zien geven. Alleen zal de contributie voor alle leden der drie kruisvereni gingen centraal via een accept-giro kaart worden geïnd. Deze acceptgi rokaart staat op naam van de Mid delburgse Kruisraad, waarbij ver meld staat van welke vereniging men lid is. Voor de leden van de Groene Kruisvereniging is deze wij ze van contributie-inning reeds enige jaren gemeengoed. De leden van het Wit-Gele Kruis en van de Vereniging voor Diaconessenarbeid worden voor het eerst met deze wijze van betaüng der contributie geconfron teerd. Het bestuur van de Kruisraad wil in het bijzonder er op aandrin gen om toch vooral van de toege zonden accept-girokaart gebruik te maken aangezien dit de administra tie veel kostbaar werk bespaart. CONTRIBUTIEVERHOGING Ondanks het feit, dat de hierboven vermelde centralisatie van het werk kostenbesparend werkt is toch ver hoging der contributie onontkoom baar gebleken. Als oorzaken kunnen worden aangegeven: De sterke loonstijgingen in het ver leden (ongeveer 80 pet van de totale uitgaven der kruisverenigingen be staat uit salarissen) die in de afgelo pen jaren onvoldoende door contri butieverhoging zijn opgevangen. Als gevolg hiervan zijn in de afgelopen jaren tekorten ontstaan, die ook die nen te worden ingelopen. Nieuwe aktiviteiten van de kruisver enigingen, zoals bijvoorbeeld het wijkgezondheidscentnun Middelburg- Zuid, verbetering van het consulta tie-bureau voor zuigelingen en kleu ters in de binnenstad, verbetering van de magazijn- en kantooraccom modatie. Het aantrekken van zieken verzorg sters en een hoofdwijkverpleegkun- dige. Deze nieuwe krachten zijn noodzakelijk om de wijkverpleeg kundigen in het werk te ontlasten, waardoor deze weer nieuwe en be langrijke taken, bijvoorbeeld in het kader van de bejaardenzorg en op het gebied van het voorkomen van ziekte op zich kunnen nemen. Het bestuur van de Middelburgse Kruisraad vertrouwt erop, dat de leden begrip zullen hebben voor het feit, dat uitbreiding en verbetering van het werk van de kruisverenigin gen in het belang van uw aller gezondheid zal moeten plaatsvinden, maar dat dan ook hiervoor de nodi ge financiën beschikbaar moeten ko men. EINDJES AAN ELKAAR KNOPEN Zelfs met financiële medewerking van de gemeente Middelburg, waar voor ook in het verleden de bestu ren der kruisverenigingen slechts al le mogelijke Lof hebben, zal hef slechts mogelijk' zijn de eindjes aan elkaar te knopen als de contributie 30,— per jaar zal gaan bedragen. Het. bestuur van de Middelburgse Kruisraad is van mening, dat. een contributieverhoging van 20, naar 30,— per jaar zeer veel is, doch ziet zich toch genoodzaakt, ten einde het werk ongestoord te kun nen voortzetten, deze verhoging door te voeren. Overigens dient toch ook onder ogen te worden gezien dat een con tributie van 0,58 per week voor een vereniging, waarop in voorko mende gevallen zoals hulp van de wijkverpleegkundige of zieken ver zorgster, advies van de diëtiste, on derzoek van zuigeling en kleuter op het consultatie-bureau, lenen van hulpmiddelen uit het magazijn etc te allen tijde een beroep kan worden gedaan, toch bijzonder weinig is in een tijd waarin een pakje cigaretten ƒ1,75, een sigaar ƒ0,45 en een liter benzine 0,82 kost. Het bestuur vertrouwt er dan ook op, dat de verhoging der contributie door de leden zal worden geaccep teerd als noodzaak om het werk voort te zetten. Hierbij moge erop worden gewezen dat de kruisvereni gingen slechts kunnen bestaan dank zij de vele leden, die gelukkig mees tal de geboden hulp niet nodig heb ben, doch wel ieder ogenblik in de omstandigheid kimnen komen, dat een beroep op de kruisvereniging noodzakelijk is. Wi j kverpleegkundigen: zr. M. den Boer, A. Lauwereysz- straat 77, Middelburg 01180-6286; zr. N. H. Boogaard, H. de Grootlaan 51, Middelburg 01180-3491; zr. A. Jasper- se, Nassaulaan 169, Middelburg 01180-2919; zr. B. W. v. d. Logt, Bierkaai 9. Middelburg 011C0-7396; zr. A. M. Louwerse, Azalealaan 29, Oostkapelle 01188-1233; zr. N. Schout, Verl. Oudestraat 1, Veere, 01181-208; zr. J. M. Wapenaar, Sloe- havenstraat 17, Nw. en St. Joostland 01182-1474; zr. H. M. P. van Weerlee- Geers, Plein 1940 1, Middelburg 01180-4535. Bureau magazijn: P. D. de Heus, Gortstraat 63, Middel burg 01180-2228; magazijn: Sloeha- venstraat 17, Nw. en St. Joosland, 01182-1474; consultatie-bureau voor ^zuigelingen en kleuters: Sloehaven- straat 17, Nw. en St. Joosland 01182- 1474. Rentmeesterlaan 245, Middel burg-Zuid 01180-4366; Nieuwstraat 36b, Middelburg 01180-3615; Ooster- scheldestraat 1, Middelburg 01180- 5009. Diëtiste: Spreekuur: le donderdag van de maand 8.30-12.30 uur. Gortstraat 63, Middelburg 01180-2228. 3e donderdag van de maand 8.30- 12.30 uur: Rentmeesterlaan 245, Mid delburg 01180-4366. (Op verzoek van de kruisraad werd dit stuk graag in onze rubriek opge nomen) Tijdens een bijzondere bestuursverga dering van Radio Walcheren op 17 de cember in bet Bethesda-St. Joseph-zie- kenhuis werd bekendgemaakt dat Radio Walcheren onlangs een stichting is geworden. In het stichtingsbestuur zijn onder meer vertegenwoordigd de directies van het Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, het Gasthuis en de Wal- cherse bejaardentehuizen, leden van het zogenaamde medewerkersbestuur en de Zeeuwse contactcommissie voor visueel gehandicapten. Sedert ruim 9 jaar verzorgen de mede werker van Radio Walcheren program ma's voor zieken en bejaarden. Aan vankelijk vonden alleen activiteiten in Middelburg plaats, maar sedert onge veer één jaar worden ook uitzendingen in Bethesda-St. Joseph verzorgd. In het afgelopen jaar is ook gestart met het verlenen van medewerking aan het ge sproken weekblad 'Ons Zeeland' Dit gesproken weekblad is bedoeld voor mensen die niet (meer) in staat zijn zelf de krant te lezen zoals visueel ge handicapten en bejaarden. Het aantal abonnees van dat gesproken weekblad is in korte tijd tot boven de honderd gestegen. Tot voor kort verzorgden de ruim zes tig vrijwilligers zowel de radiopro gramma's als de administratieve en be stuurlijke kant van Radio Walcheren. Met de totstandkoming van de stich ting is dat gesplitst. De medewerkers verzorgen nu de programma's en het gesproken weekblad en alles wat daar mee samenhangt zoals quizes voor be jaarden, reportages, aankoop van ma teriaal enz. Het stichtingsbestuur vormt de juridische basis en moet bij voorbeeld ook zorgen dat de finan ciële basis wordt verbreed. Dit laatste is dringend nodig omdat het instand houden en verbeteren van de appara tuur veel geld kost. Tot nu toe is de apparatuur bijeen gespaard uit inci dentele acties en bijdragen. Momenteel worden voorbereidingen getroffen om het aantal steunende instellingen en personen te vergroten. Secretariaat: Latijnse Schoolstraat 17, Middelburg. De samenstelling van de bestuur is als volgt: voorzitter: J. P. Springveld, (Bet hesda-St. Josephziekenhuis); secreta ris: drs. J. W. de Vletter; penningmees ter: B. G. de Graaf (Walcherse bejaar dentehuizen); leden: C. G. Kroes (Gast huis Middelburg); A. J. de Jonge (hoofdprogrammaleider); M. de Munck (hoofdtechnicus); C. A. J. van der Lijcke (contactcommissie visueel ge handicapten).

de Faam | 1973 | | pagina 3