S en W-filiaalalles voor de schilder 3 DE FAAM VOLKSKERSTZANC IN BURGERZAAL HINDERWET INSPRAAK VAN BEJAARDEN I.V.H.A.-NIEUW S WEEKEINDDIENST ARTSEN Kwart ton voor paardrijden gehandicapten DONDERDAG 13 DECEMBER 1973 De Middelburgse gemeenteraad zal op maandag 17 december aanstaande om 14.00 uur in de raadszaal van het stadhuis voor de laatste maal dit jaar in vergadering bijeen komen. Op de valreep moet nog een flinke agenda afgewerkt worden. Er zullen na melijk niet minder dan 44 punten de revue passeren. De huisvesting van het trom- petterskorps Juliana komt aan de orde, het wijkgezondheidscentrum, financiële me dewerking vliegveld Midden.Zeeland. het stichten van een tweede openbare school in de Griffioenwijk, diverse onderwijsvoorstellen. Hieronder weer een overzicht van alle aan de orde komende onderwerpen. Het wordt nog eens herhaald. Wanneer u de vergadering wilt komen bijwonen dan kan dat. Door de ingang op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat komt u via een torentrapje makkelijk in de raadszaal. Op donderdag 20 december aanstaande wordt in de aula van de Driestromenschool aan de Grevelingenstraat door de gemeente een voorlichtingsavond belegd voor de inwoners van Stromenwijk II. Hoewel nog niet alle huizen in deze gloednieuwe wijk bewoond zijn vindt het college van burgemeester en wethouders het gewenst de bewoners van deze wijk nu al nader in te lichten over de diverse voorzieningen die nog getroffen moeten worden. Tevens is er alle gelegenheid om over en weer vragen te stellen over de wijk. Het gemeentebestuur wil op deze wijze graag de in de wijk levende wensen vernemen, zodat geprobeerd kan worden daar iets aan te doen. Ook de eigenaren van huizen in deze wijk, de woningbouwvereniging Middelburg en de Stichting Rust- en Verpleeghuizen Zeeland zullen aanwezig zijn. Ook is de Wel- zijnsraad uitgenodigd deze avond bij te wonen, alsook het bestuur van de buurtvere niging 't Zand. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De bewoners van de wijk hebben inmiddels een uitnodiging in de bus gekregen. Mochten er mensen zijn die onverhoopt geen uitnodiging hebben gekregen dan ver nemen wij dat graag, zodat wij alsnog een invitatie kunnen sturen. Gehoopt wordt, dat ondanks de wellicht wat ongunstige tijd, cr veel wijkbewoners aanwezig zullen zijn. 1 Notulen vergadering 22 oktober 1973. Voor de aanleg van het tweede gedeelte van de tangent moet dit pand gekocht worden. De raad wordt voorgesteld tot aankoop over te gaan. 10 Aankoop pand Noordweg 108. In verband met de verwerkelijking van het bestemmingsplan Klarenbeek IIA moet het pand Noordweg 108 wor den aangekocht. De raad wordt voor gesteld dat te doen. 11 Aankoop percelen Segeerssingel 36, 38 en 40. Voor de verwerkelijking van het be stemmingsplan Dauwendaele II moe ten de percelen Segeerssingel 36, 38 en 40 aangekocht worden. De aanwe zige opstallen zullen worden gesloopt. De raad wordt voorgesteld tot koop te besluiten. 2 Mededelingen ingekomen stukken. 3 Gemeentevlag. Als de gemeenteraad ermede akkoord gaat zal de officiële vlag van de ge meente Middelburg er ate volgt uit komen te zien: ,Een vierkante rode vlag, in het midden van de stok of broekzijde beladen met een burcht'. Of met andere woorden: een vierkante doek met in het midden de burcht, zoals die ook voorkomt in het stadswa pen. De gemeente wil graag over die vlag beschikken in plaats van het niet of ficiële dundoek met de kleuren geel, wit, rood, dat nu gebruikt wordt. 4 Wijziging politieverordening. Mede om verontreiniging van de straat tegen te gaan wordt in de Algemene Politie Verordening een artikel opge nomen (als de raad daarmee instemt) met een verbod reclame onder rui- ruitewissers van auto's aan te brengen. Uitgezonderd is de idiële reclame. 5 Ligplaats woonschepen. Aan de raad wordt voorgesteld een ar tikel in de Algemene Politie Verorde ning te wijzigen dat gaat over de lig plaats van woonschepen. De huidige bepaling houdt in, dat het verboden is zonder vergunning van b. en w. lig plaats in te nemen binnen de gemeen te. Dit om ontsiering te voorkomen en om zodanig regelend te kunnen op treden dat een grote toevloed van woonschepen kan worden voorkomen. De rechtbank vindt dit artikel in strijd met de wet. De kroon is het echter met de gemeente eens. Om nu moei lijkheden in de toekomst te voorko men wordt voorgesteld in de APV op te nemen, dat het de rechthebben den van een woonschip verboden is binnen de gemeente Middelburg op een andere plaats ligplaats te laten innemen dan in het als woonschepen haven dienende gedeelte langs de noordwestelijke kade van de Binnen haven, gelegen tussen de Koningsbrug en de Bellinkbrug. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 Drie aanvragen deze week. De Woningbouwvereniging Middel burg verzoekt een hinderwetsver- gunning voor het oprichten, in wer king brengen en in werking hou den van een machinale houtbewer kingsinrichting annex opslaginrich ting voor bouwmaterialen, waarbij twee electromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 5 pk. zul len worden gebezigd. De inrichting is aan de Kuipers poort 20. Datum bekendmaking: 7 december 1973. Zitting 21 decem ber a.s. om 16.00 uur in het stad huis. De NV Nederlandse Gasunie, dis trict Zuid vraagt een hinderwets vergunning voor het oprichten, in werking bregen en in werking hou den van een aardgasdrukregel- en meetstation. De inrichting is ge vestigd aan de Kuipersweg nr. 1. Datum bekendmaking: 7 december 1973. Zitting: 21 december a.s. om 16.15 in het stadhuis. De heer W. P. Wondergem vraagt een hinderwetsvergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een machi nale houtbewerkingsinrichting, waarin 15 elektromotoren met een gezamelijk vermogen van 70 pk. gebezigd zullen worden. De inrich ting is gevestigd aan de Klevers- kerkseweg 67 te Middelburg. Da tum bekendmaking 6 december 1973. Zitting 21 december a.s. om 16.30 uur in het stadhuis. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunningen ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hin der, kan een ieder gedurende tien da gen na dagtekening van de bekendma king indienen bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Lange Noord straat 1, Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtige indie nen op de openbare zitting, zoals hierboven vermeld. De aandacht wordt er op gevestigd, dal inwoners van de gemeente Mid delburg later slechts tot indienen van beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bo vengenoemde openbare zittingen zijn verschenen. Zij, die niet in de gemeente wonen, kunnen, om van hun beroepsrecht ge bruik te makenvolstaan met het tij dig indienen van een bezwaarschrift. De drie aanvragen met bijlagen en eventuele bezwaarschriften liggen op kamer 15 (Afdeling Algemene Zaken) van het stadhuis ter inzage. De Koninklijke Vereniging 'Uit het Volk voor het Volk' organi seert op donderdag 20 december a.s. in cle burgerzaal van het stad huis de traditionele volkskerst zang. Aanvang 20.00 uur. Medewerking verlenen het Mid delburgs Mannenkoor, het kinder koor Blijde Stemmen en het Mid delburgs Muziekkorps. Iedereen is hartelijk welkom. De toegang is gratis. B. en w. streven er naar eenheid te brengen in het beheer van de drie in de gemeente Middelburg aanwezige begraafplaatsen. In de praktijk komt het er op neer, dat de regels die gelden voor de be graafplaatsen aan de Nieuwlandse- weg, met een enkele uitzondering ook van toepassing verklaard wor den op de begraafplaatsen in Nieuw- en Sint Joosland en Sint- Laurens. De belangrijkste wijziging is, dat de eigen graven niet meer voor on bepaalde tijd worden uitgegeven. Uitgifte tot maximaal 60 jaar zal alleen mogelijk zijn. De in het ver leden verleende rechten blijven on aangetast. Wat de regels voor het onderhoud van de graven betreft zal de toestand niet wijzigen, zodat op de dorpsbegraafplaatsen het onder houd van de graven door de nabe staanden verzorgd kan blijven wor den. 19 Hogere premie doorstroming. Voorgesteld wordt de vergoedingen volgens de Verordening krotontrui ming, doorstroming en woningver betering met ingang van 1 januari 1974 te stellen op 1750,Die ver goedingen bedroegen of 1250,of 1500 In de doorstromingsregeling wordt de maximale huurprijs van de te betrekken woning gebracht van 325,— op 350,—. 20 Marktgelden. De tarieven voor de marktkooplie den voor het innemen van een plaats op de donderdagse markt zullen met ingang van 1 januari 1974 met ongeveer 30 procent om hoog gaan. Voorts is in de zoge naamde marktcommissie afgespro ken, dat de tarieven jaarlijks zoda nig zullen worden verhoogd, dat de baten en de lasten elkaar op den duur zullen gaan dekken. Nu legt de gemeente op de marktdag toe. 21 Tweede openbare kleuterschool ïn Griffioenwijk. De openbare lagere school 'De Du- nenburch' heeft op dit moment zo veel leerlingen, dat er acht klassen gevormd zijn. Zelfs in het handen- arbeidlokaal en de hal wordt les gegeven. Uitbreiding is nodig. Die uitbreiding zal voorlopig gevonden worden in een drietal mobiele schoollokalen, die geplaatst zullen worden op de hoek van de Bene- luxlaan en de Wilsonlaan. Dicht daarbij zal ook de mobiele kleuter school, die nu nog staat aan de Europalaan, worden geplaatst, na dat aan die Europalaan de in aan bouw zijnde permanente kleuter school gereed zal zijn. Mettertijd zal dan op dé hoek Wilsonlaan - Beneluxlaan een gecombineerde la gere en kleuterschool voor het openbaar onderwijs kunnen ver rijzen. In verband met de beschikbare ruimte hieronder alleen de aandui ding van de te behandelen onder werpen. Op een aantal ervan ko men wij volgende week terug. 22 Beschikbaarstellen krediet voor aanvullende eerste inrichting van de openbare school voor gewoon lager onderwijs 'De Dunenburch', Griffioenstraat 36, i.v.m. de stijging van het aantal leerlingen, alsmede voor de aanschaffing van leermid delen voor deelname aan het kern- project gedifferentieerd werken in de eerste klas. 23 Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaffing van leer- en hulpmid delen en leerlingensets t.b-v. de 'Willem Teellinckschool', Bernardus Smytegeltstraat 4. 24 Beschikbaarstellen aanvullend kre diet voor de eerste inrichting van de p.c. 'Torenhoveschool' voor ge woon lager onderwijs, Kriekenhof 12 Aankoop pand Walensingel 35. In verband met de aanleg van de twee de fase van de tangent is het nodig dat de gemeente dit pand in eigen dom verkrijgt. De raad wordt voor gesteld tot koop te besluiten. 13 Grondaankoop bestemmingsplan, nen Buitengebied en Breeweg V. De 3570 m2 grond gelegen in het plan Buitengebied is bestemd voor de aan leg van een gedeelte van de rondweg tussen de Koudekerkseweg en de wijk Griffioen II. De in plan Breeweg V gelegen grond is bestemd voor de bouw van bungalows. 14 Aankoop grond in Klarenbeek ÏIB. De raad wordt voorgesteld 16.000 m2 grond te kopen, die ligt in het bestem mingsplan Klarenbeek IIB. De grond is o.a. bestemd voor de aanleg van een ontsluitingsweg naar de Noordweg. 15 Voorbereidingsbesluit gedeelte plan Breeweg V. Voor het. gebied dat ligt tussen de Koudekerkseweg, de Poelendaeleweg, de Langevielesingel, het Zanddorp, het sportpark en de Verlengde Laan der Verenigde Naties wordt een al gehele herziening van diverse van kracht zijnde bestemmingsplannen voorbereid. Die voorbereidingen zijn nog niet zover, dat een plan ter visie gelegd kan worden. Dit plan heeft ook betrekking op het bestemmings plan Breeweg V. Op dit gebied wil len b. en w. een voorbereidingsbe sluit 'leggen', zodat aan mensen die daar willen bouwen met medewerking van gedeputeerde staten een bouw vergunning kan worden verleend. 16 Openbaar pad achter woningen Bel- linkstraat. De restauratie en vernieuwing van de woningen in de Bellinkstraat vordert goed. De belangstelling voor het huren van een huis in die straat is erg groot. Op het Bellink- pléin zullen óók 14 bëjaardenwo- ningen worden gebouwd. De woonomgeving wordt ook ver beterd. In verband daarmede moet een openbaar pad worden aange legd achter de panden. Er moet daar openbare verlichting komen en er moeten tuinmuren opgetrok ken worden. Voor deze werken vra gen b. en w. de raad om 61.000, Nieuwe wijkpost 'Het Bastion' De aanvragen om deel te kunnen ne men aan de bespreking over de op zet van een 'clubhuis-voor-ouderen', want zo zou een wijkpost in het Bas tion-woningcomplex genoemd kunnen worden, begint het dienstencentrum binnen te stromen. Er moeten clubs komen voor dames, zo vindt men, En de heren willen er een kaartje leggen of biljarten. Veel valt er met elkaar te overleggen over de inrichting na de verbouwing en vergroting van de bovenzaal nog meer valt er te bepraten over op te richten clubs. Omwonenden, bewoners van de Oost kerkwijk en de wijk Nieuw Middel burg, die de eerste bespreking van de 'grote-commissie-wijkpost-Bastion' wil len bijwonen, kunnen zich opgeven schriftelijk: dienstencentrum of tele fonisch bij de consulent-voor-bejaar- denwerk: J. W. Eising (tel. 7427). Initiatieven en plannen kunnen naar voren gebracht worden op: vrijdagmid dag, 21 december in 'Het Bastion', om 14.30 uur. 25 Vaststelling 118é tot en met 121e begrotingswijziging 1973, alsmede de 6e en 7e begrotingswijziging 1974. 26 Goedkeuring rekening 1969 Gods huizen. 27 Goedkeuring rekening 1969 Stich ting 'Goed Wonen'. 28 Voorlopige vaststelling rekening 1969 Stichting Sportbelangen Mid delburg. 29 Voorlopige vaststelling rekening 1969 Stichting 'De Middelburgse Schouwburg'. 30 Voorlopige vaststelling rekening 1969 Stichting Voortgezet Econo misch Onderwijs. 31 Voorlopige vaststelling gemeentere kening c.a. 1969. 32 Subsidiëring Stichting Zeeuws Die renasiel en Kliniek (2e subsidie- voorstel 1974 Algemene Subsidies). 33 Verlenen financiële medewerking voor de jaren 1973 en 1974 aan de stichting Vliegveld Midden-Zeeland. 34 Verlenen van financiële medewer king aan de restauratie van het pand Spanjaardstraat 29. 35 Beschikbaarstellen krediet ad. 18.500,t.b.v. herstel stormschn- de perceel Gortstraat 46. 36 Benoeming bestuurslid -.Stichting Voortgezet Economisch Onderwijs. 37' Benoeming 'bestuurslid Stichting Concert- en Gehoorzaal 1945. 38 Beschikbaarstellen krediet ad. 10.500,t.b.v. huisvesting Tam boer- en Pijperkorps 'Juliana'. 39 Verlenen medewerking aan de stichting van een wijk. en gezond heidscentrum. gelegen ten zuiden van het Kanaal door Walcheren. 40 Vaststelling wijziging van de veror dening regelende het tarief voor de levering van gas. 41 Beschikbaarstellen krediet ad. 13.000,t.b.v. de verbetering van de openbare verlichting van de Breestraat en de Schuitvlotstraat. 42 Beschikbaarstellen krediet da. 15.000,t.b-v. de verbetering van de openbare verlichting van het ge deelte van de Seissingel tussen Ter Veste en de Sandberglaan. 43 Vaststelling studieverordening 1974. 44 Rondvraag. 6 Alarmmelding rioolgemalen. De raad wordt om ƒ8800,gevraagd om in plaats van de vervallen oude aansluiting een nieuw alarm-systeem voor de rioolgemalen aan de Oude Veerseweg en de Nieuwlandseweg te kunnen verwezenlijken. 7 Reconstructie Walcherseweg (ƒ55.000,— Het gedeelte van de Walcherseweg (lengte 290 meter) dat ligt tussen de rk begraafplaats en de Laurens Stommesweg en dat beheerd wordt door de gemeente' wordt gelijktijdig Verbeterd'met de weg naaf- Grljpskèr- ke. Dat kost 55.000,De raad wordt gevraagd om' een krediet tot dat be drag. De provincie is gevraagd om een bijdrage in deze kosten ingevol ge de wet uitkering wegen. 8 Verplaatsing B.V. Boddaert. Er wordt gewerkt aan de verplaatsing van Ijzergieterij- en machinefabriek Boddaert naar het industrieterrein. Een ingrijpende operatie. Gemeente en Boddaert hebben besloten een on partijdig bureau een bindend advies te laten uitbrengen. Het bureau Op ten Noort-Blijdestein B.V. heeft een voorlopig eind-ontwerp overlegd. De na verkregen goedkeuring van g.s., raad wordt voorgesteld met dit voor lopige ontwerp in te stemmen, zodat na verkregen goedkeuring van G.S., verder gewerkt kan worden. 9 Aankoop pand Domburgs Schuitvlot Met kerstmis, oud- en nieuwjaar ge beuren vaak ongelukken met kinde ren en volwassenen. Vele ongelukken lopen goed af. maar elk jaar weer zijn er mensen, die brandwonden oplopen, handen moeten missen of ogen bescha digen. 'Veiligheid in huis rond de a.s. feest dagen' zal dan ook het onderwerp zijn, dat op donderdag 20 december a.s. in de Nieuwstraat 36b te Middel burg van 9.30 - 10.30 uur besproken zal worden. Door het treffen van be paalde simpele voorzorgsmaatregelen kunnen vele ongelukken voorkomen worden. Het maken van eenvoudige kandelaars zal tijdens die bijeenkomst worden ge demonstreerd. Kosten ƒ0,50. Vanaf 21 december a.s. gaat mevrouw Sas met vakantie. Het bureau van de IVHA zal in verband daarmede tot en met. 9 januari 1974 gesloten zijn. Op donderdag 10 januari kan men er weer terecht. Over Dauwendaele ko men nadere mededelingen. maandag 17 december a.s. ham burger, pommes mignonettes; dinsdag 18 december a.s. varkens oesters, champignons; woensdag 19 december a.s. kui- kenpoot, doperwten; donderdag 20 december a.s. ge hakt, spinazie; vrijdag 21 december a.s. gebak ken kabeljauw, tirolienne saus; zaterdag 22 december a.s. nasi speciaal. Smakelijk 17 Verkoop en restauratie Korte Delft De heer A. Boogaard, huurder van het voormalige dumppaleis (Korte Delft 4), heeft de gemeente ge vraagd het pand te mogen kopen om het te restaureren. De raad wordt voorgesteld tot verkoop te besluiten. 18 Begraafplaatsen Sint-Laurens en Nieuw- en Sint Joosland. Waar men vroeger in de Middelburgse Gravenstraat de kaashandel Verburg vond, staat nu een gloednieuwe zaak van Sherwin-Williams Paints. In deze zaak is voor de vakman-schilder zo wel als voor de amateur-schilder een grote collectie van de meest uiteenlo pende schildersmaterialen voorhan den. Sherwin-Williams is een Ameri kaans bedrijf, dat kort geleden de Ralston verffabrieken te Zeist over nam en nu produkten van Ralston en produkten onder de eigen naam S W op de Nederlandse markt brengt. „Alvorens we hier konden beginnen met dit filiaal", vertelt de bedrijfslei der van de Middelburgse vestiging van Sherwin-Williams, de héér C. J. Snepvangers, „is er zo stiekemweg nog heel wat verbouwd; muren uitge broken etc. Natuurlijk konden wij met het winkelinterieur van een krui denierszaak weinig beginnen, dus ook een nieuw interieur erin. Dit komt precies overeen (voor wat betreft de kleur en vormgeving) met het inte rieur van andere Sherwin-Williams za ken in Nederland. Het is de bedoeling dat iedereen die een keer in zo'n zaak geweest is, zich in een S W zaak in een andere plaats ook meteen thuis- voelt. Deze zaak hier in Middelburg is de tweede S W zaak in Zeeland, in Vlissingen in de Walstraat verkoopt de heer Gillissen onze produkten". Het eerste wat opvalt als men binnen komt bij Sherwin-Williams Middel burg, is de zeer overzichtelijk ge brachte behangcollectie. Alle behang- soorten zijn op uitwisselbare panelen aangebracht die vastgeklemd zitten naast de kast waarin de rollen behang overeenkomstig het motief op het pa neel liggen opgeborgen. Ook heeft Sherwin-Williams vele soorten ander wanddecoratiemateriaal, o.a. schuim- vinyl en Japanse sierpleister, een vrij nieuw artikel dat in poedervorm wordt afgeleverd en dat moet worden aange lengd met water. Wanneer men gaat verhuizen kan de pleister met stoom van de wanden worden afgeweekt, in plastic zakken gepakt en elders weer gebruikt worden. Zowel behang als sierpleister is ook te zien op presenta tiepanelen. Natuurlijk ontbreekt in de behangafdeling het zitje métde sta- lenboeken niet. De verfafdeling is minstens zo belang rijk. In lange rijen staan de bont gekleurde blikken in de wandstellages. Óp een klein toonbankje staat een soort 'kleurmolen' met daarin 774 kleuren. Al deze kleuren kunnen bij S W Middelburg gemaakt worden met behulp van 22 grondkleuren die in speciale maatbekers op de kleuren- mengmachine worden gemengd. Een schudmachine zorgt voor een goede menging. Al de kleuren verf zijn ver krijgbaar in hoogglans, zijdeglans, mat en latex muurverf. De kleurenmo- len heeft naast een t.l. ook nog een aparte 'daglicht' verlichting zodat men kan zien hoe de kleuren 'werken' bij dag en kunstlicht. In aparte stellages liggen allerlei materialen als kwasten, afplakband, tesafilm, afbijtmiddelen etc. Ook ladders en verf spuitappara tuur is bij Sherwin-Williams in voor raad. 15 en 16 december 1973 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Alléén voor spoedgevallen visites aan vragen voor tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur: Middel burg: za. 0.00-24.00 uur: Dr. M.Reijer- se, Seisweg 29, tel. 3456 zo. 00.00-24.00 uur: dr. A. W. Boerwin kel, Noordweg, 214, tel. 2460. Zo. 00.00-24.00 uur: Middelburg-Zuid (alleen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. F. Jansen-Schrama) zie onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: dr. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: B. Vaandrager, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: dr. J. W. Oosterhoff, Markt 12, Veere, tel. 01181-271. Dierenarts: J. Hofijzer, Middelburg, Nw. en St- Joosland tel. 01180-3118. Tandarts: M. D. Smallegange, J. M. Kemper straat 32, Vlissingen, tel. 01184-7094. Apotheek: Middelburg, vrijdag 14 december tot vrijdag 21 december: W. K. Humme- len, Markt 69, tel. 2134. Vlissingen, vrijdag 14 december tot vrijdag 21 december: D. H. v. d. Kleine-Mulder Singel 9, tel. 2730. Wijkverpleegsters. Middelburg: A. Jasperse, Nassaulaan 169 tel. 2919. De Federatie Paardrijden Gehandicap ten met aangesloten maneges in onder meer Nieuw- en St. Joosland, is 25.000 gulden rijker geworden dank zij een actie van IFA-winkeliers ten bate van zieke kinderen en gehandi capten. Ruim een maand lang hebben de bij IFA Nederland aangesloten winkeliers in de levensmiddelenbranche plezier- posters verkocht. Van de opbrengst zou driekwart worden verdeeld onder de Federatie Paardrijden Gehandicap ten, Het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en de Stich ting Revalidatie-Centrum De Hoog straat. De actie heeft in totaal 100.000 gulden opgebracht, zodat deze drie instellin gen elk 25.000 gulden hebben ontvan gen. De resterende 25.000 gulden gaat naar een project dat door een jury zal worden aangewezen. Suggesties voor dat project hebben de deelne mers van de aan de posters verbon den prijsvraag ingestuurd. De cheque voor de Federatie Paardrijden Gehan dicapten is op symbolische wijze uit gereikt door de commissaris der ko ningin in de provincie Gelderland, mr. W. J. Geertsema, aan de voorzitter van de federatie, de heer W. F. K. Bischoff van Heemskerck, tijdens een bijeenkomst op maandag 10 december in de Johanna Stichting in Arnhem. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrousenpol- der, Veere, Gapinge en Sint-Laurens: B. Goor, Vroonstraat 11, Serooskerke tel. 01189-1226. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: J. Mijnders, Zuidstr. 14, Zoutelande tel. 01186-325. Groene-Kruis, Oranje Kruis en Wit- Gele Kruis, Souburg en Ritthem: zr. W. Verhagen-Westerbeke, Stemerding- laan 119, tel. 01183-1541. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 13 tot en met woensdag 19 december: do. 3 55 en 16.19, vr. 4.43 en 17.07, za. 5.31 en 17.56, zo. 6.27 en 18.54, ma. 7.27 en 19.56, di. 3.33 en 21.07, wo. 9-41 en 22-17. Westka pelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten la ter. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan West kapelle. Boodschappen doen met mama in een supermarkt heeft voor kleuters toch wel een aparte bekoring. Als je ten minste in zo'n wagentje mag rondrijden. De moeder van deze kleine kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg.

de Faam | 1973 | | pagina 3