Poortvliet's Tapijthuis breidde uit Klimopschool exposeerde in Vleeshal Shell „ZelfTank" Station 't Zand SLIJTERIJ Bont(e) show in 'La Vacca' 1 Is dit uw kind 1 I Van, voor en over vrouwen 17,95 11,95 12,95 2,95 4,95 9,00 9,00 7,00 12,70 Zelf tanken is gemakkelijk genoeg. En 't verdient lekker. Reken maar uit wat u op elke "tank-vol" bespaart. 8 W.ZELF Hennessy Cognac Whisky John Haig Florcro Sherry Medium Dry 3 flessen Frambozen - Bessenvruchtenwijn Advokaat, roomzacht Jonge Jenever, zacht Vieux Superieur Bessenjenever Henkes Jonge graan jenever zeer zacht TRAPISTEN UIT WESTMALLE BOKBIER 1 Bijscholing Vrouiv in sport-tv Geopend: iPt. DONDERDAG 6 DECEMBER 1973 Gedurende twee dagen was liet feest bij de vestigingen van Poortvliet's Ta pijthuis. in Vlissingcn. Middelburg en Goes. Reden tot de feestvreugde Mas de opening van een nieuwe speciale tcgetafdeting in de zaak te Middel burg, in de Lange Vieic. Boven de bestaande winkel werd op 23 en 24 november een ruimte van circa 70 m2 in gebruik genomen, waar men ruim keuze kan maken uit vele verschillende soorten vloerbedekkings tegels, de bekende Heuga tegels en andere vilttegels, ook biezen (zeegras- tegels) zijn ruimschoots in voorraad. Behalve de tegels hangen er ook nog zo'n 35 rollen wollen- en nylontapijt tegen de zijwanden. Om de nieuwe afdeling zo aantrekke lijk mogelijk te maken heeft Poort vliet een ander gebruik gemaakt van z'n vloertapijt dan doorgaans het ge val is. Over grote oppervlakten van de muren werd tapijt geplakt, en men ziet dat dit bijzonder decoratief maar vooral warm werkt. Door deze behan deling is de nieuwe afdeling beslist erg gezellig geworden. Over de gehele oppervlakte van de vloer liggen overi gens biezen tegels, zodat men al di rect een indruk krijgt hoe een kamer met die tegels eruit gaat zien. Extra aandacht is ook besteed aan de ver lichting van de ruimte; een groot aantal tl-buizen zorgt dat men de kleurrijke collectie goed kan bekijken. Voor de openingsdagen in Middelburg en de bijkomende festiviteiten hier en in Vlissingen en Goes, bestond enorm veel belangstelling. Temeer, daar Poortvliet speciaal ter gelegenheid van het openingsfeest, bij aankoop van een kamer - of slaapkamer breed tapijt een coupon (voor in de auto) gratis erbij leverde plus nog een au- tostofzuiger. In de Vleeshal van bet Middelburgse stadhuis werd van maandag 2(> no vember tot en met zaterdag 1 decem ber een expositie gehouden door de christelijke school voor buitengewoon onderwijs, de Klimopschool te Middel burg. Op deze expositie waren een groot aantal tekeningen, handenar beid- en handwerkprodukten samenge bracht, gemaakt door de leerlingen van de school, geestelijk gehandicapte kinderen. Opvallend was hoe bijzonder leuk het tentoongestelde was gemaakt, hoeveel zorg er overduidelijk aan was be steed. Vele bezoekers zullen ook ver steld hebben gestaan van de kleuren combinaties van o.a. de tekeningen, die in de meeste gevallen erg goed waren gevonden. De officiële opening van de tentoonstelling werd verricht door de echtgenote van de commissa ris der koningin in de provincie Zee land, mevrouw C. van Aartsen- Stap. De heer J. Gunneman, hoofd van de Klimopschool schetste in zijn opening stoespraak de bedoeling van de expo sitie. „We willen graag laten zien wat onze leerlingen kunnen, maar al te vaak worden zwakzinnigen beschreven naar hetgeen ze niet kunnen. Het is helemaal niet zo interessant om te weten wat ze niet kunnen; wij zijn geïnteresseerd in hun mogelijkhe den." Nou. wat die mogelijkheden dan zijn, heeft men op de expositie duidelijk kunnen zien: vaak werden uitroepen als: „Moet je hier eens kijken," „O, wat mooi, „Kijk eens wat leuk," etc. Grif werd een enorm aantal voorwer pen gekocht., voor zover dat althans nog mogelijk was, want de ouders van de leerlingen hadden de -eerste keus gehad uit het tentoongestelde werk. Vrijdagavond was er haast geen werkstukje meer te vinden dat niet voorzien was van een oranje of blauw plakkertje ten teken dat het was ver kocht:. De opbrengst van de verkopen is bestemd om de expositie-onkosten te betalen. Ad de Werk verzorgde de inrichting van de expositie. De 85 leerlingen van de Klimopschool, verdeeld in een vijftal groepen, doen enorm veel aan expressie vakken. Ook taalontwikkeling staat volop in de belangstelling. Een aantal leerlingen wordt ook voorbereid op toekomstige werkzaamheden in de 'beschutte werk plaats.' Een hartewens van de kinde ren van de Klimopschool en zeker niet minder van de leerkrachten, is een zwembad bij de school, een eigen zwembad. De kinderen gaan nu ook wel zwemmen, maar voor een half uurtje zwemmen moet haast een hele morgen worden opgeofferd. Zwem men is voor de kinderen erg belang rijk omdat dan juist een beetje meer aandacht aan elk kind afzonderlijk kan worden besteed. Hoe een het ander in het vat moet worden gego ten, weet men op de Klimopschool echter nog niet. Dat er een dringende behoefte aan een zwembad bestaat, is echter iets dat zeker is Ruim 95 procent van alle buitens huis werkende vrouwen in de West- duitse bondsrepubliek wil graag deel nemen aan bijscholingsprogramma's, maar alleen op voorwaarde dat de werkgever het daartoe op te nemen verlof doorbetaalt. De in Duitsland gehouden enquête waaraan dit cijfer .is ontleend heeft (volgons tijdschrift Jasmin) ook uitgewezen dat de West- duitse mannen heel wat minder hon gerig naar vorming zijn: nog geen veertig procent spreekt zich uit voor verdere ontwikkeling. „De sportjournalistiek is nog altijd een hechte burcht van mannelijke journalisten", concludeert (in het Duitse tijdschrift Jasmin) Carmen Thomas, eerste en tot nu toe enige vrouwelijke sportcommentator op de Duitse televisieschermen. Haar eerste verschijning op de beeldbuis heeft haar heel wat afkeurende reacties op geleverd, zowel van mannelijke als van vrouwelijke kijkers. Van een vrouw kwam bijvoorbeeld een brief, waarin de sportredactie werd aange maand om weer „normaal" te wor den, en geen vrouwen en dieren meer in de sportstudio toe te laten". ShdM»e expl.: A. Wagenaar Koudekerkseweg 14 Middelburg - Tel. (01180) 4711 maandag tot en met zaterdag van 8.00-20.00 uur; 's zondags van 10.00-19.00 uur Shell Televisiecritici vielen over het feit dat de nieuwe tv-medewerkster zich twee maal versprak en het „gewaagd" had om zich (overigens geheel vol gens het draaiboek van het program ma) te mengen in een interview tus sen twee mannen. Daarnaast kreeg Carmen Thomas een frisse blonde sportief geklede verschijning ook waarderende reacties van kijkers die haar „charmant, natuurlijk en vlot" vonden. Zelf zegt ze: „Juist de sportstudio heeft mij de ervaring opgeleverd in 'dit beroep mannen en vrouwen uitstekend kunnen samenwerken- De vakmensen van de redactie hebben me bij de voorbereiding van de uit zending gesteund met een kameraad schappen jkheid die ik nooit had ver wacht". Vandaar dat Carmen Thomas, die vanwege de vele negatieve reacties na haar eerste optreden tijdelijk op non-actief is gezet, blijft proberen om het monopolie van de mannen in de Duitse tv-sportjournalistiek te door breken. HILDERNISSE MIDDELBURG PLEIN 1940 (NAAST A.N.W.B.) TELEFOON 2769 Bij Korte Noordstraat nr. 4 blijven de mensen de laatste paar dagen even vreemd staan kijken: in plaats van een lege etalage, zien ze daar een bonte va riatie in bont. Niet dat er nu direct sprake is van bontmantels, maar er hangen leuke .jassen van schaapsvacht, lekker hippe dingen; er hangen vesten en hesjes van bont en wie even langer blijft staan en naar binnen kijkt, ziet bijzonder fraaie vloerkleden hangen, gemaakt van runderhuid. Het gaat hier om de nieuwe zaak van de heer H. Jobse, beter bekend van zijn automobielbedrijf aan de Oostperk- weg. Toen de heer Jobse de verkoop startte van 'bonthoezen' voor autostoe len, vroeg hij zich af of er voor aanver wante artikelen in Middelburg en in het Zeeuwse ook een markt te vinden zou zijn. Toen hij het pandje Korte Noordstraat 4 kon huren, was een plan de campagne snel gemaakt: binnen korte tijd liet hij verschillende artikelen importeren, de vloerkleden o.a. uit Argentinië. Alras bleek dat hij juist geschoten had, want hoewel de belangstelling eerst voornamelijk uit vele kijkers bestond, begon er al direct na de opening van het winkeltje op 24 november loop in de verkoop te komen. In de zaak hangen naast een ruime collectie bontjassen, vesten en hesjes uiteraard ook de zithoezen die van een paar bandjes zijn voorzien om vast te zetten, diverse soorten poefs zwart bont en rood bont kamelenzadels, kleden en kleedjes. De bonthoezen op autozittingen zijn bijzonder comforta bel, aldus de heer Jobse jr. „Je zit veel beter omdat de vacht ventileert. In de winter zit je lekker warm, in de zomer is de vacht koel". Ook heeft Jobse in zijn zaak een aan tal bontvellen in voorraad die bij uit stek geschikt zijn voor het maken van bontgameringen. Tussen de bedrijven door naait Trudie Jobse, die de ver koop in de winkel doet, heel leuke tas sen van geitenhuiden. Voor zover haar bekend is de winkel, die overigens heel toepasselijk 'La Vacca' (de Koe) is gedoopt, vrijwel uniek in Zeeland. Om het geheel in een wat Spaanse stijl te houden, is op de vloer een diagonaal zwart wit tegelpa troon gelegd. wwwwuw WMÊÊMfflÊÊKÊ 'H De sneeuw is (voorlopig?) weer verdwenen, maar een winters plaatje is in deze rubriek ook wel eens op zijn plaats. De moeder van deze knaap kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. W////ffI//f//////f////I//////f//ff//f/fJ/M/I/f//f///ff//f/f//f/////f/f///A HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 6 tot en met woensdag 12 december. Do. 10.23 en 22.58, vr. 11.25 en 23.58, za. 12.18. zo. 0.46 en 13 03, ma. 1.31 en 13.49, di. 2.17 en 14.36, wo. 3.06 en'l5-27. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu ten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. V^^^AAAA^^^l^^VWwVVW

de Faam | 1973 | | pagina 6