Concert- en gehoorzaal wordt grondig verbeterd en uitgebreid Feestelijke opening vergrote Citroen-garage Tip voor de keuken WEEKEINDDIENST ARTSEN DE FAAM HINDERWET Niemve wij kposl- v oor-o ii deren in "Hel Bastion* COMMISSIE VERGADERINGEN TRIMMEN Overleg Wanneer VERBOUWING VAN RUIM 2 MILJOEN DONDERDAG 6 DECEMBER 1973 tien dagen na de genoemde data (3 en 4 december 1973) indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Lange Noordstraat 1, Middel burg. MONDELINGE bezwaren kan een ie der persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op de openbare zittingen, zoals die hierboven zijn vermeld. Zij worden gehouden in het Stadhuis, Lange Noordstraat 1, Middelburg. De aandacht wordt er op gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middel burg later slechts gerechtigd zijn om in beroep te gaan, wanneer zij in persoon of bij gemachtigde op de openbare zitting zijn verschenen. Zij, die niet in de gemeente wonen, kun nen om van hun beroepsrecht gebruik te maken volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De vermelde aanvragen met bijlagen en eventuele ingekomen bezwaar schriften liggen ter inzage op de afde ling algemene zaken van het Stadhuis, Lange Noordstraat 1, kamer 15. Zes aanvragen om een hinderwetsver gunning dit keer. 1. A. Jobse te Middelburg vraagt een nieuwe hinderwetsvergunning, die de gehele inrichting, bestaande uit loodgieters- dekkers- en kopersla- gersmaterialen, waarin 13 elektro motoren met een gezamenlijk ver mogen van 21,55, een benzinepomp installatie en een 6000 liter tank voor de opslag van benzine, om vat. Datum 3 december 1973. Zitting 18 december a.s. om 16.45 uur. Inrichting staat aan de Breestraat 15 te Middelburg. 2. Fa. Bliek en Meeuse te Middelburg vragen een hinderwetsvergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een banketbakkerij met diverse elektromotoren met. een gezamen lijk vermogen van 6,35 pk. De in richting is gevestigd aan dc Vrij landstraat 69 te Middelburg. Datum 3 december 1973. Zitting 18 december 1973, 17.00 uur. 3. De BV. Handelsonderneming G. M. Poppe zn vraagt een hinderwets- vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een autoherstel inrich ting annex benzinepompinstallatie met een (zelfbedienings) autowas serette, waarin 1 electromotor met een vermogen van 1 pk gebezigd zal worden. De inrichting is gevestigd aan Brec 49-49c, Zuidsingel 44 t/m 48, Roze- m ar ij nst raat 10-12. Datum 3 december 1973. Zitting 19 december om 16.45 uur. 4. Philips Nederland BV. te Eindho ven vraagt een hinderwetsvergun ning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een service-centrum voor het repa reren. testen, doormeten van huis houdelijke- en bedrijfsapparatuur waarin diverse elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 28.3 pk gebezigd zullen worden. Inrich ting: Grenadienveg 17, Middel burg. Datum: 3 december 1973. Zitting: 19 december a.s. om 17.00 uur. 5. Shell Nederland Verkoopmij NV. vraagt een nieuwe hinderwetsver gunning die de gehele inrichting omvat. De inrichting omvat een Quick-servicebedrijf annex zelftank- benzinestation, waarin negen elek tromotoren met een gezamenlijk vermogen van plm. 7'/s pk gebezigd zullen worden, alsmede 1-2000 1, 1- 4000 1, 3-6000 1 en een 30.000 liter tank voor resp. afgewerkte olie, KBo, mengsmering, dieselolie, nor- ma albenzine en superbenzine met bijbehorende pompen. He inrichting is gevestigd aan de Koudekerkseweg 14, Middelburg. Datum: 3 december 1973. Zitting 21 december a.s. om 16.45 uur. 6. De heer J. H. van der Weelgte te Middelburg vraagt een hinderwets vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting tot het bakken van voedings- en genotmid delen in oliën of vetten, waarin drie elektromotoren met een geza menlijk vermogen van 1' pk gebe zigd zullen worden, alsmede vijf 26 1. propaangasflessen. Inrichting gevestigd aan de Noord- weg 232. te Middelburg. Datum 4 december 1973. Zitting: 21 december a.s. om 17.00 uur. Schriftelijke bezwafen tegen het verle nen van de gevraagde vergunning!en) ontleend aan vrees voor gevaar, scha de of hinder kan een ieder gedurende De Middelburgse gemeenteraad heeft in zijn vergadering van oktober j.l. een bedrag van 48.300,uitgetrokken voor het aanleggen van een speelterrein aan de Koepoort laan. Op het terrein dus waar de noodwoningen hebben gestaan. Er is wel eens spra ke van geweest om aldaar een parkeerterrein aan te leggen. Dat gaat dus niet door. Het wordt een erg leuk terrein. Maar laten wij verder de schrijver van het voorstel aan het woord laten. Hij geeft in klare taal aan hoe het er uit gaat zien. Omtrent de aanleg en inrichting van een speelvoorziening aan de Koepoort- laan, het terrein van de voormalige noodwoningen, werd het noodzakelij ke overleg gepleegd. Rekening hou dend met de wensen en verlangens, geuit tijdens een vorig jaar gehouden hearing, werd met de stichting Ruim te voor de Jeugd een plan opgesteld voor de aanleg van speelvoorzieningen Aan het plan ligt de hedendaagse visie voor de aanlet van speelvoorzieningen ten grondslag, waardoor het nogal afwijkt van de reeds bestaande speel- terreintjes, maar juist daardoor een eigen karakter krijgt. Door het handhaven en uitbreiden van de bestaande beplanting wordt het terrein globaal in vier stukken ver deeld: 1 Een trapveld van 25 x 35 meter, dat tevens gebruikt kan worden voor het geven van lessen in licha melijke opvoeding. 2 Een ruw speelterrein rondom één van de bunkers met een klimklau- terstelling en loopbruggen. 3 Een kleuterspeelweide, met een zandbak, waarbij tevens banken voor de ouders geplaatst wor den. 4 Een picknick-weide als rustpunt vcor de toeristen en de scholieren. Tevens kan men hierop sport en spel bedrijven, terwijl het water hier als spelelement voor het eerst wordt toegepast. Het gehele terrein wordt geacciden teerd aangelegd, waardoor het terrein onzes inziens een aantrekkelijk geheel zal worden. De totale kosten voor de aanleg en inrichting worden geraamd op 48.300,Een gespecificeerde kostenbegroting ligt voor u ter inza ge. het voorjaar gras ingezaaid kan wor den. Als het gras dan een beetje wil groeien dan kan het wellicht na de zomer bespeeld worden. Als het een maal zover is kan van een geweldig leuke aanwinst voor de binnenstad worden gesproken. Een binnenstad waar bij gebrek aan ruimte niet alHid plaats is voor speelgelegenheden. Zeer binnenkort wordt de 'bovenzaal', in de hoek van het bejaardenwonin gen-complex aan het Bastion, door verbouwing vergroot, een dependance dienstencentrum. Reeds bij haar op richting heeft de stichting 'Dienstver- lening-aan-bejaarden', die eerder het dienstencentrum 'Het Schuttershof' en de wijkpost 'In de Keitjes' in Nieuw en St.. Joosland oprichtte, het plan opgevat om in het Bastion ook een ontmoetingsruimte-(met dienstverle- ningl-voor-ouderen te vestigen. Aan vankelijk was er geen geld voor een dergelijke vestiging. Een nieuwe subsi die-regeling biedt echter perspectie ven. De 'bovenzaal' is echter te klein om dames zowel als heren, met. hun ver schillende wensen en activiteiten, te ontvangen. Een uitbreiding is gewenst. Er moet ruimte komen om ouderen uit de woningen, maar zeker ook uit de Oostkerkwijk en de wijk Nieuw- Middelburg welkom te heten. Voor velen is de afstand tot. het diensten centrum 'Het Schuttershof' immers te groot. l>e vestiging van ;e 'wijkpost* wordt gerechtvaardigd door het feit, dat er in de wijk Nicuw-Middelburg 17,4 pet en rond-de-Oostkerk 25,4 pet boven-65-jarigen wonen. In de huidige ruimten is al veel georganiseerd: handwerk-en-spelclub, twee bejaardensociëteiten, een bijbel kring. 'Welfare-club', gelegenheid tot baden en haarbehandeling. De bewo ners van Het Bastion sloegen reeds de handen ineen en brachten in enkele maanden een fonds bijeen om een 'lift' te installeren. Ouderen, die inspraak willen hebben in de opzet en het gebruik van de ruimten, die wensen hebben inzake de inrichting of de organisatie, worden, via deze mededeling, opgeroepen: maak van deze inspraakmogelijkheid gebruik! Meldt, u schriftelijk of telefo nisch bij de consulent-voor-bejaarden- werk, J. W. Eising (p/a dienstencen trum of tel. 7427) voor de oprichting van de 'grote-commissie-wijkpost-Bas- tion'. Deze wijkpost kan een gezellige wijk post worden. Werk daaraan mee. Ui teraard zijn initiatieven van onder-65 ook van harte welkom! De genoemde oprichtingsbijeenkomst is op vrijdag middag, 21 december in 'Het Bastion', aanvang 14.30 uur. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 Met het oog op de op maandag 17 december a.s. te houden ge meenteraadsvergadering worden op de hierna te noemen dagen de volgende openbare commissiever gaderingen gehouden, donderdag 6 december "73 (aan vang 16.30 uur), commis sie sociale zaken en volksgezondheid/mi- lieu-hygiëne. maandag 10 december '73 (aan vang 17.00 uur), commis sie onderwijs, dinsdag 11 december '73 (aan vang 16.00 uur), commis sie financiën, dinsdag 11 december '73 (aan vang 16.00 uur), commis sie gemeentebedrijven, woensdag 12 december '73 (aan vang 16-00 uur), culturele raad Middelburg. Een ieder kan deze vergaderingen die in het stadhuis worden gehou den bijwonen. Wij stellen ons voor de aanleg in twee fasen uit te voeren. Fase I omvat voornamelijk grondbe werking en inzaaien. De kosten hier van worden geraamd op 21.100, Fase II omvat het in hoofdzaak aan brengen van speeltoestellen en de aan leg van paden. De kosten hiervoor worden geraamd op 27.200,—. Wij besparen u verder de financiële uiteenzetting over de dekking van de kosten. De kapitaalslasten bij een af schrijving in 15 jaar bedragen jaar lijks 7.084,—. En wilt u gratis en voor niks trimmen dan kan dat. Op de paden in het park Toorenvliedt kunt u uw conditie testen op de Cooperbaan. De start is nabij het bruggetje, dat de verbinding vormt tussen de Arnelaan en het park. Bij het viaduct Torenweg/Nieuw- landseweg treft u sinds kort de door de bewoners van Dauwen- daele zelf aangelegde trimbaan. De Dauwendaelers willen die baan echt niet alleen voor zich zelf houden. Op die baan allerlei toestellen met aanwijzingen hoe zij gebruikt moeten worden. Er zijn: een klimnet, diverse klauter- toestellen, een zwaaibrug, een hangtoestel dat de goede trim mer ongetwijfeld op aapachtige wijze 'neemt' enz. Voor de zon dag zonder auto graag aanbevo len. nen (jong en oud) die de zwemkunst nog niet machtig zijn. Na het zwem men kunt u terecht (daarvóór trou wens ook) in de gezellige kantine waar van alles en nog wat te krijgen (koop) is. De openingstijden van het zwembad op zondag: 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur. Prijs per kaartje: 1,75 per persoon, kinderen t/m 16 jaar ƒ1,25 per persoon. Tienbaden- kaarten resp. 13,75 en 9,40. De redaktie van Euromagazine dan ken wij voor de suggestie om de bewoners van Middelburg en omstre ken nog eens opmerkzaam te maken op het overdekte zwembad. Als het inderdaad zo is, dat er men sen zijn. die met de besteding van de zondag geen raad weten nu zij er met de auto niet op uit kunnen gaan. ja dan is het een goede zaak om het overdekte zwembad in de belangstel ling aan te bevelen. Dat doen wij natuurlijk graag, want het overdekte zwembad 'Poelendaele' dat staat aan de Poelendaelesingel, mag er zeer be slist zijn. En wanneer kan er van dit speelter rein gebruik gemaakt gaan worden? Een logische vraag. Wel, het is de bedoeling, dat het grondwerk zo mo gelijk eind dit jaar en begin volgend jaar gereed gemaakt wordt, zodat in Er is een bassin van 25 x 12,5 meter compleet met een lage en een hoge wipplank en een bassin van 15x9 meter, dat bestemd is voor al diege De Concert- en Gehoorzaal in de Middelburgse Singelstraat wordt drastisch opgeknapt. In mei van dit jaar begon het aan nemersbedrijf Van der Poel uit Oudelande met de werkzaam heden, want er moest hoogno dig een en ander opgeknapt worden. Vooral de artiesten- ruimten achter de grote zaal ge legen, waren hard aan ver nieuwing toe, wethouder M. A. L. Hubregtse van culturele za ken noemde de situatie tijdens een maandagmiddag gehouden persconferentie zelf 'menson waardig'. Zoals het zich nu laat aan zien, zal deze term straks voorgoed tot het verleden beho ren. Het is de bedoeling dat de Concert- en Gehoorzaal eind ju ni volgend jaar wordt opgele verd. De feestelijke ingebruik neming is gepland op vrijdag 13 september, zij het dan dat dit een wat merkwaardige datum genoemd mag worden! Zo op het eerste gezicht is er niet zo gek veel bouwactiviteit te bespeuren, maar wie door de Verwe rij straat loopt, ontdekt daar al direct een nieuw stuk in de straatwand. Het heeft er veel van weg, alsof er een stuk of zes nieuwe huisjes zijn ge bouwd. Het geheel past echter be hoorlijk in het straatbeeld. I-Iet is de geheel nieuwe achterwand van de con certzaal, nog enigszins door stellingen aan het oog onttrokken. De kosten van de verbouwing gaan ruim ƒ2 min bedragen. Twee ton subsidie komt uit het provinciaal ontwikkelingsfonds, terwijl drie en een halve ton van het ministerie van erm komt, in het ka der van het bijzonder regionaal wel zijnsbeleid. Het nadelig exploitatiesal do zal naar voorlopige raming ruim 100.000 per jaar bedragen. Voor dat genoemde bedrag van 2 min krijgt men echter wel het een en ander terug. De entree van de concert en gehoorzaal wordt aanmerkelijk vergroot. De repetitieruimte op de begane grond aan de Singelstraat wordt bij de hal getrokken. De oude foyer wordt ca 2Va keer zo groot door een uitbreiding richting Singel straat. In de foyer komt een hele nieuwe garderobe en een keuken. Aan de foyer wordt tevens een toiletgroep verbonden. Aan de grote zaal wordt eigenlijk niet veel veranderd. De vloer is nog in goede conditie, het geheel wordt natuurlijk wel wat opgeknapt, maar er wordt niet verbouwd. Het podium zal wel gewijzigd worden; van een hoogte van 1 meter 40 wordt het naar 1 meter 10 terug gebracht. En belangrijke verbetering is het aan leggen van een gang terzijde van de grote zaal. Deze gang geeft rechtstreeks verbin ding vanuit de foyer naar de achter de grote zaal gelegen achterbouw, die geheel nieuw is dus. Deze achterbouw is behoorlijk groter gemaakt. Vroeger waren er slechts twee Tiokkige' arties tenruimten, maar nu biedt dit gedeel te van het concertgebouw plaats aan: 1 kamer voor de dirigent, twee ka mers voor solisten, orkest en koor, op de verdieping erboven is een speciale foyer voor de uitvoerenden, waarin plaats is voor 120 personen. Ook be vinden zich hier toiletten. De foyer is ook bijzonder geschikt voor andere doeleinden. De grote zaal krijgt een capaciteit van 472 zitplaatsen. Er komt een speciale ringleiding (draadloos) voor gehoorgestoorden. De grote zaal is via de Verwerij straat ook gemakkelijk toegankelijk voor lichamelijk gehandi capten met rolstoel want er zijn geen drempels aangebracht. Boven de Sin gelstraat komen op de eerste verdie ping nog oefenruimten. Het gehele complex is 80 meter lang en het is een samenvoeging van niet minder dan zeven gebouwtjes. De concertzaal is de enige specifieke concertaccom- 8 en 9 december 1973 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen voor tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur: Middel burg: za. 00.00-24.00 uur: dr. H. A. Delfos, Rouaansekaai 47, tel. 2637 zo. 00.00-24.00 uur: dr. J. K. Domini- cus, Dam 30, tel. 2830. Zo. 00.00-24.00 uur: Middelburg-Zuid (alleen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. F. Jansen-Schrama) zie onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: dr. J. J. Jansen, Rijksweg 5, Nieuwland, tel. 01182-1340. Westkapelle. Zoutelande, Koudekerke en Domburg: vr. 18.00-24.00 uur: E. L. Berghauser, Pont. de Casembrootstr. '24, Westkapelle, tel. 01187-234. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: dr. A. C. Kousemaker, To renstraat 46, Serooskerke, tel 01189- 1212. Dierenarts: L. Jobse, Grijpskerke, tel. 01189-1389. Tandarts: P. H. E. Cappenberg, Chopinlaan 87, Vlissingen, tel. 01184-4602. Apotheek: Middelburg vrijdag 7 december tot vrijdag 14 december: L. v. d. Boogert, Vrijlandstraat 79, Middelburg, tel. 7471. Vlissingen, vrijdag 7 december tot vrijdag 14 december: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. Wijkverpleegsters: Middelburg: zr. Wagenaar, Pr. Marij- kepein 5, tel. 3533. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpske ke, Serooskerke. Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau- rens: zr. Vogelaar, Markt 36, Veere, tel. 01181-339 Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: N. de Back, West straat 17, Koudekerke, tel. 01185-1318. Groene-Kruis, Oranje Kruis en Wit- Gele Kruis, Souburg en Ritthem: zr W. Minet-Hubers, Zuiderzeestraat 86, tel. 01183-1736. modatie in Zeeland. Deze zaal behoor de tot een van de zeven mooiste concertzalen van heel het land. Vooral de akoestiek van de zaal is be kend. De restauratie van het orgel staat buiten de restauratie van het gebouw. Er is een bedrag van ca. 50.000 voor nodig. Toekomstige gebruikers van de vernieuwde accommodatie zijn o.a. Het Zeeuwse Orkest, 'Tot Oefening en Uitspanning', het Middelburgs Muziek korps, Het Middelburgs Mannenkoor en de ZVU. De architectuur is van de bouwkundige afdeling van de dienst gemeentewerken Middelburg. Een hele zaterdag waren Sint-NIcolaas en enkele zwarte knechten te gast bij het Middelburgse automobielbedrijf Dijkwel bv, misschien nog beter be kend onder de naam Citroën-garage, aan dc Veerseweg. Gedurende drie dagen werd daar nl. een Citroënshow gehouden in een eigenlijk geheel ver nieuwde bedrijfsruimte. Op 29 en 30 november en op 1 december kon iedereen die maar be langstelling had bij Dijkwel binnenlo pen om er een kijkje te nemen. Dat kijkje was dan ook wel de moeite waard: sinds kort beschikt het bedrijf over een gloednieuwe showroom, ter wijl ook het garagebedrijf wat opper vlakte betreft is verdubbeld. Voor de kinderen die zaterdag met hun ouders naar de show kwamen, was de aanwe zigheid van sint en Pieten natuurlijk een dubbele verrassing. Met kwistige hand werden leuke attenties uitge deeld. De sint werd omstreeks half elf door het jeugd muziekkorps 'Johan Friso' ingehaald. Behalve natuurlijk de nieuwste uit breidingen van het bedrijf, stond ook het gehele produktieprogramma van Citroën 1973-1974 in het middelpunt van de belangstelling. Alle mogelijke modellen waren op de show te be wonderen, van de goedkoopste eend tot en met een prachtige luxueuse Citroën SM, een snelle sportieve wa gen uitgerust met een Maserati-motor. Uiteraard heeft het weinig zin om op de prijsverschillen in te gaan. Dat dat verschil erg groot is ligt wel voor de hand. Maar ook tussen de twee uiter sten in heeft Citroën heel wat te bieden, dat is iets wat de bezoeker van de show al heel gauw duidelijk werd. Men had kosten, moeite noch ruimte gespaard bij Dijkwel; de show room en de garage stonden vol auto's. Hier en daar stonden leuke bloem stukken opgesteld om het geheel wat te verlevendigen; in de showroom viel vooral een prachtige plantengroep op, die het bedrijf ter gelegenheid van de feestelijke ingebruikname van be- druijfsruimte en showroom van clien tèle mocht ontvangen. In de show hangt, ook een fraaie plaquette van wijlen de heer Dijkwel. die medio dit jaar overleed. Doordat er nu meer ruimte is in de garage konden er twee nieuwe repara- tiebruggen worden bijgeplaatst. Dijk wel heeft nu ook de beschikking over een elektronisch teststation waar auto's aan een snelle test kunnen worden onderworpen. Nieuw is ook de elektionische uitlijn- en spoorin- richting. De nieuwbouw bij Dijkwel werd uitgevoerd door het aannemers bedrijf Walraven uit St-Laurens, naar een ontwerp van de Citroën-Nederland- architect, de heer De Haas. De showroom heeft een dak dat geheel uit staal bestaat en gemaakt is vol gens een heel nieuwe constructie me thode. De wanden zijn van baksteen, de vloer is gemaakt van uitgewassen grinttegels die speciaal voorzien zijn van een deklaagje om het intrekken van olie etc. te voorkomen. Voor de inrichting van de Citroën-show waarop ook een oud model Citroën dat in uitstekende conditie bleek te verkeren niet ontbrak tekende de Middelburger Ad de Werk. CHAMPIGNONSOEP: 250 gram verse champignons, 4 plakjes mager ontbijt spek, I uitje, wat kerriepoeder, 1 eet lepel tomatenpuree, 4 afgestreken le pels boter, 4 afgestreken lepels bloem. 1 liter bouillon. Het uitje snipperen en met een mespuntje kerriepoeder in twee eetlepels boter of margarine frui ten. Ondertussen de champignons was sen, uit laten lekken en grote exem plaren een keer doorsnijden. De rest. van de boter, de champignons, het in reepjes gesneden ontbijtspek en een eetlepel tomatenpuree toevoegen en dit geheel op een vrij fel vuur bakken (ongeveer 5 mimiten). De bloem toe voegen en roeren tot een samenhan gende massa is verkregen. Bij kleine hoeveelheden tegelijk de bouillon toe voegen en steeds de soep al roerend door laten koken tot alle bouillon er bij is. Naar smaak wat druppels ci troensap en wat peper toevoegen.

de Faam | 1973 | | pagina 1