Parkeerverbod grote vrachtwagens Tien jaar Combo Ontermans Is dit uw kind? 3 DE FAAM MAAK ER KOMT BADGELEGENHEID IN ZWEMBAD yAÊT Oft MENU TAFELTJE-DEKJE Gemeenteraads vergadering op 17 december 1973 Rodekruisverkoop in Dauwendaele Zaterdag 9 V rij dag' in Schouwburg TRIMBANEN IN MIDDELBURG COLLECTIES Tentoons telling Klimopschool in Vleeshal Kinderpostzegels tol eind van hel jaar SJNT-MCOLAAS ARRIVEERT ZATERDAG A.S. IN MIDDELBURG VERKOOPDAG IN BACHTEN POOKTE DONDERDAG 22 NOVEMBER 1973 HET BADHUIS WORDT GESLOTEN Het Middelburgse badhuis, dat de laatste jaren 'draaide' in de gebouwen bij de brandweerkazerne zal met ingang van 1 januari 1974 worden gesloten. Dit betekent echter niet dat voor mensén, die er wekelijks een bad gingen nemen geen mogelijkheid meer zal zijn om te baden. Het gaat weliswaar om een in verhouding vrij gering aantal mensen, maar per jaar werden toch nog onge veer 2950 baaen genomen. Met ingang van het nieuwe jaar zal gedouched kun nen worden in het zwembad 'Poelendaele'. In verband hiermede zullen in het zwembad enkele voorzieningen getroffen worden, zodat de mensen die uitsluitend komen douchen niet in het eigenlijke zwembad terechtkomen. Hoewel over de openingstijden nog nader moet worden gesproken is te verwachten, dat deze ongeveer gelijk zullen zijn aan de openingstijden van het zwembad. Het zwem bad is de gehele dag geopend tot 19.00 uur en op woensdag- en vrijdagavond tol 21.00 uur. Op dit onderwerp komen wij over enkele weken nader terug. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 maandag 26 november: gebakken le ver. appeltjes: dinsdag 27 november: runderlapje, an dijvie; woensdag 28 november: hutspot met klapstuk, toetje; donderdag 29 november: gehakt, wit lof. aardappelen; vrijdag 30 november: varkenslapje in madeirasaus; zaterdag 1 december: gebakken kabel jauw met amandelen. De maandelijkse vergaderingen van de Middelburgse gemeente raad worden gehouden op de voorlaatste maandag van de maand. Omdat in december de voorlaatste maandag op 24 de cember valt is besloten de de- cembervergadering te houden op maandag 17 december a.s. In het winkelcentrum 'Dauwen daele' zullen a.s. vrijdag van 19.00-21.00 uur (koopavond) door de vrijwillige welfare van het Rode Kruis voorwerpen worden getoond en verkocht, die door bejaarden, zieken en invaliden in Middelburg zijn vervaardigd. Graag aanbevolen. Evenals andere gemeentebesturen heeft het college van burgemeester en wet houders van Middelburg op 20 maart van dit jaar een parkeerverbod ingevoerd voor voertuigen met een lengte van meer dan 6 meter of een hoogte van meer dan 2 meter in aangegeven gedeelten van de bebouwde kom. Het parkeren van deze grote voertuigen, alsmede opleggers en aanhangwagens in diverse delen van de bebouwde kom werd schadelijk geacht voor het uiterlijk aanzien van de gemeente. Aan de 'lijst van verboden straten' zijn de volgende straten en delen van de gemeente toegevoegd. Krammer en Merwedestraat; het gebied gevormd en omsloten door de Noordweg vanaf de split sing met de Brigdamseweg tot Van 't Hoffweg-Kerklaan-Kasteel- straat-Laan van Popkensburg, Burg. Baaslaan-Van Citterstraat (van Burg. Baaslaan tot Noord- weg); wegen binnen de kern Nieuw- en Sint Joosland, binnen de bebouwde kom; het gedeelte van de Nieuwlandse- weg gelegen tussen Rijksweg 58 en de Zaagmolendijk; het gedeelte van de Zaagmolendijk gelegen tussen de Nieuwlandseweg en het onverhard wegj eopende in de richting van de Loswal; de Veerdam. Het parkeerverbod voor grote voertui gen, met een lengte van meer dan 6 meter of een hoogte van meer dan 2 meter, opleggers of aanhangwagens is dus uitgebreid met de Krammer en de Merwedestraat en Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland. Als parkeer plaats voor grote voertuigen zijn on dermeer aangewezen: het gedeelte van de Koninginne- laan, vanaf de Breeweg in onge veer noordelijke richting; het gedeelte van de loskade, van af de Nieuwe Poortstraat tot de Maisbaai; de Loswal in Nieuw- en Sint Joosland; het groot-industrieterrein te Mid delburg. Nadere inlichtingen over deze zaken kunnen worden ingewonnen op het stadhuis, afdeling algemene zaken, ka mer 15, telefoon 01180-6251, toestel 128. In het kader van de uitwisselingen met de Belgische zusterstad Vilvoorde zal de Koninklijke Toneelvereniging 'De Violier' zaterdag 24 noember a.s. in de Middelburgse schouwburg een opvoering geven van het stuk 'Vrij dag' van Hugo Claus. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn nu al verkrijgbaar bij de telefoniste van het stadhuis (ingang Lange Noordstr.) a ƒ3,en voor zover voorradig voor de aanvang van de voorstelling aan de kassa van de Schouwburg. De 'Violier' is te gast bij het 'Middel burgs Dilettantentoneel'. Het is de eerste maal dat dit Belgische gezel schap in Middelburg optreedt. Vorig jaar was een ander gezelschap uit Vilvoorde en wel 'De Goubloem' in Middelburg te gast. Vrijdag'. De 'Nederlandse Comedie' gaf op 15 november 1969 de eerste voorstelling van dit stuk van Hugo Claus. Korte inleiding op het stuk: Georges Ver- meersch keert terug uit de gevangenis na een veroordeling wegens ontucht met zijn dochter Christiane. Geduren de zijn omsluiting heeft zijn vrouw Jeanne een kind van buurman Eric. De nieuwe situatie vormt het thema van Vrijdag; eigenlijk een noodlotssi tuatie van drie mensen waarbij de geldende normen, gedicteerd door kleinburgerlijkheid en aftands katholi cisme, bepalend zullen zijn voor de uiteindelijke afloop van het dra ma. Deze week zal de geschiedenis ingaan als de week van de trimbanen. Giste ren (woensdag 21 november j.l.) bood de afdeling Middelburg van de Neder landse .Hartstichting aan de gemeente Middelburg een zogenaamde Cooper trimbaan aan. Deze trimbaan kunt u vinden in het park Toorenvloedt. Start en finish achter het brugje, dat de verbinding vormt tussen de Arne- laan en het park. Op deze baan treft u geen attributen waaraan, of waarop allerlei oefeningen kunnen worden ge daan. Het is meer een baan om de conditie te testen. Aangegeven is bij voorbeeld dat wanneer u een bepaalde afstand kunt afleggen in een bepaalde tijd, de conditie goed, middelmatig of wellicht niet zo best is. Waard om voorzichtig uit te proberen. Dauwendaele. Op zaterdag 24 november a.s. zal in Dauwendaele (nabij het viaduct) de Baars-baan officieel en met feestelijk vertoon in gebruik worden genomen. Dit is wel een baan met allerlei werktuigen, waarop de buikspieren, de armspieren enz op de proef gesteld kunnen worden. Naar verluidt zal wet houder Baars in trainingspak wet- soepele tred de baan in gebruik stel len. Het feest begint om half elf 's- morgens. Vermeld moet worden, dat de baan door de bewoners van Dau wendaele zelf is aangelegd. Het geld voor de materialen e.d. is door de gemeente verstrekt. Overigens kunnen alle inwoners van Middelburg van de ze baan gebruik maken. Slagzin van de week MIDDELBURG TRIMSTAD. Op verzoek van de welzij nsraad zullen wij in het vervolg opne men de huis-aan-huis collectes, waarvoor burgemeester en wet houders toestemming hebben ge geven. Op de gemeentelijke socia le dienst wordt een collecteplan bijgehouden. Dit om te voorko men, dat u in een week bijvoor beeld drie maal een bus voorge houden wordt. Naast 'Tafeltje dekje' dus nu ook 'Ezeltje strek- je'. Dit grapje is niet van ons, maar van een van de leden van de al genoemde welzijnsraad, welke raad dus ook de nodige humor in haar verzoeken doet. Dit jaar is nog één huis-aan-huis collecte te verwachten. Het Leger des Heils heeft namelijk vergun ning gekregen om in de periode van 26 november tot 8 december a.s. een geldinzameling te houden. De daarna volgende collectes staan voor februari volgend jaar op het programma. Daarover lichten wij u te zijner tijd dan graag in. Mevrouw C. van Aartsen-Stap zal op maandag 26 november a.s. om 17.00 uur in de vleeshal van het stadhuis een tentoonstelling ope nen van tekeningen, handenar beid- en handwerkprodukten van leerlingen van de Klimopschool. De Klimopschool, gevestigd aan de Grevelingenstraat te Middel burg is een school voor geestelijk, gehandicapte kinderen. De tentoonstelling zal op de vol gende dagen en uren geopepd zijn: dinsdag 27 november a.s. 14.00- 18.00 uur; woensdag 28 november a.s. 14.00-18.00 uur; donderdag 29 november a.s. 10.00-18.00 uur; vrijdag 30 november a.s. 14.00- 21.00 uur; zaterdag 1 december a.s. 10.00-18.00 uur. De toegang is gratis. In de wijk De Griffioen zijn drie zogenaamde sterflats in aanbouw. Op de foto ziet u een van deze flats. Zij bestaan uit acht lagen. Op elke laag bevinden zich vier woningen en wel één vierkamerwoning, één driekamer woning en twee tweekamerwoningen. De woningen hebben alle een open keuken, een badkamer met ligbad en een aparte wasruimte waar de was machine geplaatst kan worden. De eerste flat zal eind dit jaar opgele verd worden. Van deze flat zijn alle vierkamerwoningen al verhuurd. Dat is ook het geval met de vierkamerwo ningen in de tweede flat. Van de drie kamerwoningen is er in de eind dit jaar op te leveren flat nog een be schikbaar. .Er zijn in die eerste flat nog wel tweekamerwoningen te huur. Exclusief servicekosten en stookkos ten bedragen de huren 252,tot 306,per maand. De woningen wor den gebouwd in opdracht van het AKZO-pensioenfonds door Bouwbe drijf 'De Delta'. De verhuur is in handen van het makelaarskantoor Rouw, de Bruijn en Tak. In juli 1974 zullen ook de twee andere flats ge reed zijn voor bewoning. Neen, maakt u zich geen zorgen! De kinderen van de vijfde en zesde klas van de lagere scholen komen deze week de bestelde zegels en kaarten afleveren (de meesten hebben dit al gedaan) en dan is het weer een jaar rustig, wat de verkoop aan huis be treft. Degenen, die nog geen bestelling heb ben geplaatst of diegenen die de ze gels en kaarten zo mooi vinden, dat zij er nog meer van willen hebben, kunnen tot het eind van het jaar in hun behoeften voorzien. Een speciaal comité van de UW is op 13 novem ber jongstleden namelijk weer gestart met de verkoop van zegels en kaarten in een standje in het postkantoor. Het is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00-12.00 en van 14.00- 16.00 uur. Bovendien zal er in de periode van 1 tot en met 15 december a.s. bij V. D. een speciaal standje zijn. In het postkantoor kunnen alle zegels en kaarten gekocht worden, die ook door de schoolkinderen werden aange boden. Bovendien kunnen er zegels bekomen worden van 0,50. Deze wa ren niet in het 'schoolpakket' opgeno men. Daarnaast is er nog een grote collectie kaarten aanwezig. Ook zijn er luchtpostuitvoeringen beschikbaar. Voor het goede doel wordt, er door het comité heel wat omgezet. Vorig jaar bedroeg de verkoop van postze gels een bedrag van 9.000,Aan kaarten werd voor ƒ4.000,— verkocht. Neemt u eens een kijkje. Beslist de moeite waard. Andere gemeenten. Wij wijzen er graag op dat. ook in Domburg, Westkapelle. Oostkapelle, Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder tot het eind van het jaar de hierboven genoemde zegels en kaarten gekocht kunnen worden. Zie daarvoor de aan kondigingen aan het raam/de deur van de verkoopadressen. Ja hoor, het is weer zover. Ile goede sint zal zaterdag aanstaande voet aan wal zetten in Middelburg. Hij doet dat zoals elk jaar om kwart voor twee 's-middags bij de Beatrixbrug. Het zal er ongetwijfeld weer erg druk worden. Voor en tijdens de aankomst van Sint Nicolaas en zijn Pieten zal het Middelburgs muziekkorps alle be kende liederen spelen. Na aankomst maakt de sint op zijn schimmel een rijtoer door de stad. In de stoet die door de straten zal trekken lopen mee het Trompetter- en Pijperkorps 'Julia na', 'Johan Friso'. het jeugdkorps van 'Juliana' en de drumband van MTV'69. Route. De stoet volgt deze route: Rouaanse- kaai. Bierkaai, Londensekaai, Sergeer straat, Lange Delft, Damplein rond, Sint Pieterstraat, Balans, Wagenaar- straat, Hofplein, Korte Noordstraat, Noordpoortstraat, Gasthuis bezoek aan zieken), Klein Vlaanderen, Volde- rijstraat, Stadhuisstraat, Lange Noord straat, Markt, Vlasmarkt, Kromme Weele, Seisdam, Achter de Houttui nen. Langeviele Pottemarkt. Plein 1940, Zusterstraat, Gravenstraat, Markt. De stoet zal om ongeveer kwart over drie bij het stadhuis arriveren. Op het stadhuis zal de sint en zijn gevolg officieel door het gemeentebestuur worden ontvangen. Zingen. De brassband ON DA zal bij het stad huis voor de muziek zorgen. Om half vier vertrekt de stoet weer van het stadhuis via de Lange Delft, Segeer- straat, Houtkaai, Stationsstraat naar de Loskade. WE SPELEN WAT WE WILLEN EN WAT HET PLBLIEK GRAAG WIL HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 22 tot en met woensdag 28 november, do- 12.14, vr. 0.40 en 12.54, za. 115 en 13.31, zo. 1.50 en 14.08, ma. 2.26 en 14.46, di. 3.05 en 15.23, wo. 3.43 en 16.02, do. 4.22 en 16.41. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu ten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. VVWV^A^WVWWVWVVVWVVVsA^VVVV\Vy>A<VV^WNA(VVVV Als er een feest van betekenis moet worden georganiseerd en er komen dingen bij te pas als bijvoorbeeld dansen, dan weet men in ieder geval in Zeeland waar men naar toe moet: probeer eens contact op te nemen met het Combo Jaques Outermans. Gegarandeerd dat als ze tenminste op de verlangde datum nog vrij zijn; iets wat lang niet altijd vast staat als ze komen, het feest bijzonder goed slaagt. Een voorbeeld daarvan werd geleverd in het Ontmoetingscen trum Dauwendaele, toen het combo daar recentelijk het 10-jarig bestaan in deze formatie dan herdacht, ten overstaan van een groot aantal fans, belangstellenden en collega's mu sici. in een fijne en sfeervolle feest avond, die letterlijk en figuurlijk klonk als de beroemde klok. Voor zover dat nog niet bekend is: het Combo Outermans in huidige for matie, bestaat uit: muzikaal leider Jacques Outermans, hij speelt ham-, mondorgel, elektrische piano (spinet), xylofoon en gitaar. Of dat nog niet genoeg is, zingt hij ook nog af en toe. Outermans dook al op heel jonge leeftijd in de muziek; toen hij acht jaar oud was, zat hij al achter het orgelklavier. De orgellessen werden later pianolessen, accordeon zat er ook nog bij, het kon blijkbaar niet op. Datzelfde geldt eigenlijk voor Gil les van Zweeden, de man van het eerste uur, want hij was het die uiteindelijk de eerste stappen onder nam om een combo op te richten. Gilles is de slagwerker van het com bo, waarbij natuurlijk ook de bongo's horen, is teven vocalist en zorgt nog voor het nodige entertainment tussen de bedrijven door, want bij het Com bo Outermans is het heus niet zo dat het ene dansnummertje maar zo zon der meer na het andere gespeeld wordt, o nee. De verschillende melo dietjes worden op onderhoudende wij ze aan elkaar gepraat door een of meerdere leden van het combo. Tonnie Kruysse; elektrische gitaar en Spaanse gitaar, zingt ook en brengt zo nu en dan eens een leuke goochel- act. Tonnie is gespecialiseerd in het Latijns-Amerikaanse ritme en weet dit dan ook met verve te brengen. De vierde man van het combo is Dick Roelse. Hij bespeelt diverse soorten saxofoons en houdt, zoals velen in middels al weten, erg veel van jazz. Ook bij hem zit het muziekmaken er van jongsaf in. Muziek is de grote hobby van alle vier en ze hopen dan ook nog lang te kunnen spelen. Zor gen de leden van Combo Outermans voor een fijne sfeer bij het publiek; ook onderling blijken ze het goed met elkaar te kunnen vinden. Het ietwat vreemde van Combo Outermans is het feit, dat de vier leden nooit of te nimmer repeteren. „Ook zonder repe tities blijken we elkaar goed te kun nen volgen", aldus Dick Roelse „maar daar moet ik dan eerlijksheidshalve wel bij vermelden, dat we elkaar op het privé-vlak zo min mogelijk voor de voeten lopen. Bij veel groepen en orkestjes zie je dat men juist op dat bewuste privéterrein sneuvelt.." Na tuurlijk, we lopen wel eens bij elkaar over de vloer, allicht, maar dan toch wel zonder allerlei verplichtingen en zonder ons met elkaar te bemoeien. Nou en je ziet, zo gauw. we eenmaal op het podium staan, gaat het gewoon vanzelf. Bijzonder leuk in het ontmoe tingscentrum was, dat enkele collega's hun instrumenten hadden meege bracht. Af en toe speelden we zo'n beetje sessions. Het spreekt echter vanzelf dat ook Dick op meerdere muziekinstrumenten thuis is, en naast de saxofoon speelt hij ook nog slag werk. Combo Outermans speelt alle mogelij ke soorten muziek, men laat dat dui delijk weten ook: „We laten ons niet in een hoekje duwen, zoals dat vaak gezien wordt bij radio en tv. Men kiest als het waren een genre voor je, en dat moet je dan maar spelen ook. Nee, dat zien we niet zo zitten", aldus Dick. „We spelen wa' we willen en wat het publiek graag wil; als we een publiek voor ons hebben dat zich amuseert, amuseren wij ons ook. Een soort wisselwerking dus eigenlijk". „Wat er op het ogenblik zoal gedanst wordt? Nou dat loopt erg uiteen. Bij de jongeren is vooral de rock and roll weer erg in, als je ze laat doen, dan zeuren ze op een avond de oren van je kop... Vaak is het ook een soort Fingerspitzengefül om uit te vinden wat de zaal wil horen. Hoe langer je speelt hoe meer je daarmee leert te werken. En in die tien jaar heeft het combo een schat aan ervaring opge daan". „We denken erover", schertst Dick, ,om vanwege het twaalf en een half jarige jubileum ook maar een feest in de geest van dat in 't Ontmoetingscen trum te geven. Als we dan weer zo veel belangstelling krijgen, zijn we intens gelukkig. Wie meent dat de oudere inwoners van Souburg die het dienstencentrum 'Bachten Poorte' bezoeken, hun vrije tijd in ledigheid plegen door te ne men, vergist zich deerlijk. Dank zij activiteiten, die verschillende creatieve werkgroepen aan de dag leggen, ko men zij eerder tijd te kort en is vervelen voor hen een vreemd wer kwoord. De vruchten van him tijdsbesteding vinden weerklank in allerlei met de hand gemaakte gebruiks- en andere voorwerpen, waarvan heel veel te recht als kunstzinnig kunnen worden beschouwd. Een goed gesorteerde reeks artikelen van velerlei aard is vooral met het oog op de komende feestdagen, door ijverige handen vervaardigd. Zij kun nen op vrijdag 23 november aanstaan de van 's avonds 7-00-9.00 uur vrij worden bezichtigd. Ieder té in de gelegenheid kennis te maken van het geen op creatief gebied tot stand werd gebracht. Die avond is alleen een kijkavond, er zal dus nog niets worden verkocht. De verkoop is be paald op zaterdag 24 november 's morgens om 10.00 uur op de plaats van de tentoonstelling in de grote zaal van 'Bachten Poorte'. Op de verkoopdag zullen, zoals gebrui kelijk, aardige attracties zijn, waar aan een ieder zal mogen deelnemen. De bedoeling is de netto-opbrengst van de verkoopdag over te dragen aan het kindertehuis 'Vijvervreugd' voor een vakantiehuis voor het gehandicapte kind. Twee 'dikke' vriendjes samen op de foto. De moeder van deze jongen ten het 'vrouwtje' van dit hondje?) kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de P.Z.C., Markt 51, Middel burg. <//////////////S//////////fff///////////////////f///f////f//////f///////

de Faam | 1973 | | pagina 3