Nieuw dierenasiel in Vlissiitéen Culinaire salon Zeeland '73 bracht werk van hoo Kent l ze nog... de Bressiaanders westerterp feurnitupen SCHOUT Herinnenngen aan oud-Middelburg Van, voor en over vrouwen NETTE WINKELHULP L. Goedbloed ROOVERS BATAVUS P. J. KLAASSEN EN ZOON Uitnodiging U MOET NIET WACHTEN SINT NICOLAAS NU KOPEN gasthuis middelburg 14 Ruime sortering Voordelige prijzen Groentehal afdelings- sekretaresse truitjes en pullovers blouses en spencers pyjama's en nachthemden dusters en peignoirs DE FAAM Wegwijzer voor antiek Werkende F rancaises Elektrische materialen: VRIJE SCHOOL ONDERWIJS £0G0-EDKOPE I GOFS-M/DDELB L/ftGi DONDERDAG 8 NOVEMBER 1973 Bijzonder blij is de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Zeeland-Zuid, met het nieuwe dierenasiel te Vlissingen, momenteel in aan bouw op een groot terrein aan de Lange Leenweg. Het wordt dan ook een prachtig asiel voor zien van alle mogelijke moder ne voorzieningen, waarin het voor de toekomstige asielhouder bijzonder prettig werken moet zijn. Het nieuwe asiel betekent tevens dat er nu eindelijk eens een goed opvangcentrum voor 'onbehuisde' honden en katten is'en dat het tijdperk van het gammele Paardestraat-asiel defi nitief voorbij is. Voorzitter (waarnemend) E. P. Olden- kamp. van de stichting dierenasiel Zeeland-Zuid: „We zijn erg blij dat het. er dan toch eindelijk van is gekomen. We hebben er wel 15 jaar op gewacht, maar nu zijn we er dan. Iedereen was er wel van overtuigt dat de sit-uatie zoals we die in het asiel aan de Paardestraat hadden, verre van ideaal was, maar als je geen geld ter beschikking hebt, kun je gewoon niets doen. Het geld dat binnenkwam via diverse acties werd gebruikt om het asiel Paardestraat zo goed moge lijk draaiend te houden, een gedeelte oversparen kon niet. Uiteindelijk heeft het burgerlijk wetboek ons op het paard geholpen: daarin staat, sinds kort dat iedere gemeente verplicht is om de binnen de gemeente gevonden voorwerpen in goede staat te bewa ren. Onder het begrip 'gevonden voor werpen' vallen ook de gevonden huis dieren. Vandaar dat de gemeente Vlis singen vertegenwoordigd is in de stichting dierenasiel Zeeland-Zuid en eveneens participeert in de bouw van het nieuwe asiel". Het asiel aan de Lange Leenweg is ontworpen door de architect J. Hoo- gendoom uit Oostkapelle en wordt ge bouwd door aannemersbedrijf Jozias- se uit Vlissingen. Het asiel krijgt een dertigtal kattenverblijven en 29 hon- denverblijven, die allemaal een bin nen- en een buitenhok hebben. Uiter aard ontbreken voorzieningen als qua rantaine ruimten, een dokters- en een wachtkamer, niet in het nieuwe ge bouw. Verder komen er nog een apar te opslagruimte voor voer, een dou checel, een werkplaatsje, en een ont- snettingsruimte. Om de honden op z'n tijd eens flink te kunnen laten rennen beschikt het asiel over een terrein van ongeveer een halve hectare dat geheel wordt omrasterd. Het was aan vankelijk de bedoeling dat het asiel begin november klaar zou zijn, maar door verschillende factoren is de ople- veringsdatum verschoven naar begin december. De bouw van het asiel begon in mei dit jaar, mevrouw Wes terhout legde op 15 augustus de offi ciële eerste steen voor het gebouw. „Voor het zover was dat er met de bouw gestart kon worden", vertelt dierenarts Oldenkamp „zijn er vele plannen over de tafel gegaan. Er is onder andere sprake geweest van een asiel in de buurt van de tennisbanen bij het Nollebos, maar daar bleek de grond ontzettend duur te zijr, er zijn mogelijkheden gezocht op het indus trieterrein en in de buurt van het kerkhof, maar uiteindelijk belandden we in de Lange Leenweg. In eerste instantie kregen we een stuk grond toegewezen op het 'bunkerterrein' maar gelukkig ging dat niet door. Bij het zoeken naar een goede vestigings plaats is ook de dienst gemeentewer ken actief geweest". Een verantwoord dierenverblijf dus in Vlissingen, ten behoeve waarvan op het ogenblik naarstig wordt gezocht naar een geschikte asielhouder. Op een advertentie dienaangaande kwam een groot aantal sollicitaties binnen, welke momenteel in behandeling zijn. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, afdeling Zee land-Zuid kreeg voor de bouw van haar asiel ook subsidie van de ge meenten Valkenisse, Westkapelle en zoals eerder opgemerkt van de gemeente Vlissingen. Van iedere ge meente zit een vertegenwoordiger in het stichtingsbestuur. Dit bestuur be staat uit: voorzitter (wnd) de heer E. P. Oldenkamp, secretaris de heer G. P. J. Neijenhof, penningmeester de heer Jansen. Verder hebben in het bestuur ziting: mevrouw Neijenhof, de Een uit de jaren van voor de tweede wereldoorlog dateren de opname van het Middelburgse Simpelhuisstraatje met de Engelse kerk. Straatje en Kerk zijn nog altijd te vinden. Bij de brand en het bombardement van mei 1940 bleef de Engelse kerk gespaard. De tijd deed er wel een aanval op, maar die werd door een grondige in- en uitwendige restau ratie, afgeslagen. heer I. M. de Klerk, burgemeester L. M. Moermond namens de gemeente Westkapelle, de heer C. Verheul na mens de gemeente Vlissingen en wet houder K. Wouters van Valkenisse namens deze gemeente. Onder het ray on van de afdeling Zeeland-Zuid val len ook Domburg en Mariekerke, deze laatste twee gemeenten gaan in de nabije toekomst worden bewerkt door middel van allerlei acties etc. om ook daar de nodige financiële medewer king voor het werk van de vereniging te verkrijgen. Het nieuwe asiel staat uiteraard straks onder voortdurend veterinair toezicht en wordt regelmatig geïnspec teerd door de nieuwe inspecteur van de dierenbescherming, de heer Blijdorp uit Goes, een man die zich nauwgezet van zijn soms erg moeilij ke taak kwijt. „Guide des antiquaires et brocan- teurs de Belgique" heet een zojuist in België verschenen boekje, samenge steld door de voormalige marine-offi cier Jacques Haumont- Met het publi ceren van dit werkje neemt hij de Belgische antiekjagers een flink stuk je speurwerk uit handen, want zelfs de meest afgelegen dorpjes in België waar een handel in antiek of tweede hands curiosa is gevestigd, staan erin vermeld. Ook de specialiteiten van elke antiekwinkel en uitdragerij staan, met adressen en openingstijden, opge tekend in deze (door Marie Claire gesignaleerde) wegwijzer die onge twijfeld het drastisch slinken van de nog verhandelbare voorraad antiek in het. land van onze zuiderburen zal helpen bevorderen. „Helpt uw man- dikwijls in de huis houding?" vroeg weekblad Elle, in het kader van een grootscheepse enquête over de positie van de buitenshuis werkende vrouw in Frankrijk. Twaalf procent van de werkende vrouwen die deze vraag hebben beantwoord blijkt een man te hebben die bij allerlei huishoudelijke karweien een handje helpt. Ruim 20 procent van de echtgeno ten helpt bij de afwas, 14 procent bij het koken, 12 procent bij het verzor gen van de kinderen, terwijl 15 pro cent een oogje houdt op het maken van het huiswerk. Vier procent van de buitenshuis werkende gehuwde vrou wen zegt dat de kinderen in de huis houding helpen, maar ruim 50 procent doet het huishoudelijk werk helemaal alleen, terwijl 12 procent kan beschik ken over betaalde huishoudelijke as sistentie. Menig bezoeker van de internationale Culinaire Salon van Zeeland 1973 die afgelopen dinsdag gehouden werd in Grand Hotel Brittannia te Vlissingen, zal het water in de mond gelopen zijn bij het bezichtigen van de vele fraaie schotels die voor deze In deze tijd waarin de herinneringen aan vroeger dagen voor velen kost baarder dan ooit schijnen te zijn geworden, heeft de Europeese Biblio theek in Zaltbommel na haar eerste successerie van boekjes met oude stadsgezichten uit 'grootvaders tijd', bepaald niet minder in de roos ge schoten met haar serie 'Kent u ze nog...'. Kostelijke boekjes met foto's van inwoners uit een bepaalde ge meente omstreeks de eeuwwisseling. Hiervan zijn er inmiddels ook al weel een honderdtal verschenen. Als een van de jongste uitgaven in deze serie kwamen 'de Bressiaanders' aan de beurt. Jaap Keijmel. zelf ook geboren en getogen Bressiaander, zocht een veertigtal foto's bij elkaar, van de chr bewaarschoolklas uit 1891 af tot aan allerlei personen en verenigingen uit de dertiger jaren toe. Met veel navragen is het hem gelukt ook de meeste namen van de afgebeelde Bressiaanders te- achterhalen. Zo. kan er voor velen die nog banden met het Breskens-van-vroeger hebben, bij het doorkijken van dit fotoalbum, een wereld van herinneringen opengaan. En dat is nu juist de bedoeling van salon werden ingestuurd. De tachtig a negentig deelnemers, verdeeld over vier klassen, namelijk: de senior klas se, de show klasse enkelingen, de junior klasse en een aparte klasse voor de groepsinzendingen, hadden blijkbaar kosten noch moeite ge spaard om tijdens deze tweede achter eenvolgende Internationale Culinaire Salon zo goed mogelijk voor de dag te komen. Deze salon had een interna tionaal karakter door deelname van Belgische en Engelse koks. Burge meester drs. Th. J. van Westerhout van Vlissingen opende de Culinaire Salon van Zeeland 1973 om drie uur 's-middags officieel. De inzending in de senior klasse moest bestaan uit een koude schotel voor 6 personen waarvan de kostprijs niet meer dan 17,per persoon mocht bedragen. Naast de in te zen den vrije schotel moesten deelnemers in deze klasse ook nog een koude of warme kaasschotel vervaardigen. In de showklasse enkelingen werd vooral gelet op uitbeeldingskracht, kleurhar- monie, kooktechniek en de originali teit. In de juniorklasse moest een koude schotel voor vier personen worden gemaakt en in de groep D (groepsinzendingen) mochten werk stukken worden ingezonden, bereid door meerdere personen. De jury onder voorzitterschap van de heer H. Andeweg, president van de Nederlandse Club van Chef Koks, de NCCK had geen eenvoudige taak: er is heel wat beraadslaagd eer men de besten had aangewezen. In het juryrapport was sprake van een 'Sa lon van hoog gehalte'-, waarbij vele schotels opvallend mooi waren. Er werd voor het eerst bij de Culinaire Salon -van Zeeland ook een persprijs toegekend. Deze ging naar de inzen ding 'Watergate'. De- persprijs bestond uit een fraaie grote schaal, vervaar digd door een potenbakker. De Salon 1973 werd georganiseerd door de af deling Zeeland van de NCCK, in sa menwerking met het Nederlands Zui- velbureau. De prijsuitreiking werd verricht door de heer J. Th. Heering." oud-president en erelid van de NCCK. deze serie. Van harte aanbevolen. Prijs 21,90. Op deze foto: De 'kaaiploeg' die aan v„n veen Kn_r de haven los- en laadwerkzaamheden Opvallende inzendingen waren: in de Terneuzen- klasse b Groensinzendin verrichttegefotografeerd bij de toen- Jumorklasse: Gelatine Volaille Pipo, lerneuzen- Wasse D- Groepsmzendm- malige steenfabriek. fraaie schotels Saumon en Cróute en een schotel genaamd Rable de Lièvre Scarabée. In de showklasse vielen vooral op: Kipfestijn en Aloya de Boeuf Toreador. Bij de groepsinzen dingen trok het koud buffet van de Enëelse gasten speciale aandacht. Het is de bedoeling dat het aantal deelnemende landen bij de volgende Culinaire Salon van Zeeland nog wordt uitgebreid met Frankrijk en Duitsland. Voor de Salon 1973 be stond van de zijde van het publiek behoorlijk veel belangstelling; tussen vier en acht uur nm kon men de ingezonden werkstukken bewonderen. PRIJZEN De prijzen van de Internationale Culi naire Salon van Zeeland werden als volgt toegekend: Klasse A-Senioren: Ereprijs: nr. 5: P. G. Schmetz, Strand- hotel, Vlissingen: le prijs: nr. 2: M. Rinkhoud, Ziekenhuis Bergzicht, Goes; 2e: nr. 12: K. Telle, Hotel Britannia, Vlissingen; 3e nr. 7: G. M. van Wes ten, Restaurant Hof van Brussel, Sluis; extra kaasprijs: nr. 10: Th. Wegman, Hotel Britannia, Vlissingen. Klasse B - Showklasse, le pr: nr. 19: C. G. Brown, Stanley Wood Confectioners, Orpington Kent; 2e pr. nr. 17: M. Rinkhoud, Ziekenhuis Bergzicht, Goes; 3e pr. nr. 15: Th. Zoontjes, Restaurant De Huifkar, Mid delburg. Persprijs: nr. 2: M. Rink houd, Ziekenhuis Bergzicht, Goes. Klasse C - Juniorklasse, l'e pr: nr. 26: W. Verheul, Strandhotel, Vlissingen; 2e pr. nr. 32: S. Jobse, Hotel Britannia, Vlissingen; 3e pr. nr. 33: D. C. A. J. van Nispen, Hotel De Ram, Halsteren; 4e pr. nr. 27: E. J. J. Smallegange, Hotel 't Hoekje, Sluis; 5e pr. nr. 28: A. Riemens, De Fijne Keuken, Vlissingen. Klasse D - Groepsinzendingen. le pr. nr. 37: Chefs and Cooks Club London - President L. H. Howe; 2e pr. nr. 38: Brigade Hotel Hof van Brussel - Sluis; 3e pr. nr. 36: le klas Streek school Middelburg. Origineelste inzendingen. Klasse A - Seniorklasse: nr. 14: H. W. Kokke, Hotel De Ram, Halsteren; klasse B - Showklasse: nr. 16: J. W. Verhoeven, Restaurant Mondragon, Zierikzee; klasse C, Juniorklasse: nr. 31: H. van Veen, Hotel De Post, bij de senioren Jagers Latijn, een gen: nr. 35: Brigade De Fijne Keuken, Vlissingen. GEVRAAGD: Hoog loon Markt 18. Veere. telefoon 01181 -301 draad, buis. snoer, stekker, .slopkontakten, schakelaars, enz. IJZERHANDEL L. Delft 31. Middelburg KEUS UIT MEER DAN 120 FIETSEN DUS VOLOP KEUS INRIUL OOK MOGELIJK Seisweg 45 - 47 Middelburg Telefoon 4596 0ok in SJAALS EN MUTSEN, MAILLOTS, KOUSEN EN SOKKEN is onze kollektie goed segeersstraat30 middelburg tel.01180-7364 Cox Oranje, 3 kg 2,25 Goudreinette, 2 kg 1,35 Stoofperen, 2 kg 1,75 Zuurkool uit 't vat, halve kg 0,39 Geschrapte wortels, kg 0,98 Volop panklare groenten Giezer Wildeman Zoete Armgaard Blauwe aardappelen Kogelboontjes BREEWEG 47, MIDDELBURG Het Gasthuis te Middelburg vraagt voor spoedige indiensttreding een Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Direktie, Noordpoortplein 2 te Middelburg Noordpoortpléin2 Middelburg Tel.(01180)5555 Voor iedereen die meer wil weten over: W. F. Veltman, leraar Vrije School Den Haag over dit onderwijs, op 12 NOVEMBER 20.00 UUR in de Stedelijke Scholen Gemeenschap. Sint Pieterstraat Middelburg tot de laatste dagen voor om uw inkopen te gaan doen in allemaal mooi en leuk goed om te geven en te krijgen brengt u alleen maar voordeel enveel meer keuze. SPECIAALZAKEN

de Faam | 1973 | | pagina 14