IS DIT ÜIV KIND? in een nieuw pand 3 WEEKEINDDIENST ARTSEN OE FAAM DE VIOLIER AUTOLOZE ZONDAG EN EVENTUELE ONTHEE EIN< HEEL WAT VOORL1CHTIN1 TER INZAGE VERLICHTIN GS ACTIE A.N.W.B. MENU-TAFELTJE DEK-JE OPENBARE COMMISSIE VERGADERING SPORTIEVE GEMEENTERAADS LEDEN VERKEERS- MAATREGE1 DONDERDAG 1 NOVEMBER 1973 In liet kader van de uitwisseling niet de Belgische zustergemeen- te Vilvoorde geeft de Koninklijke Toneelvereniging 'De Violier' uit die gemeente op zaterdag 24 no vember a.s. (aanvang 20.00 uur) in de Schouwburg te Middelburg een voorstelling. Opgevoerd wordt het toneelstuk 'Vrijdag' van Ilugo Claus'. De entree is 3,- per persoon. Kaarten zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij de telefoniste van hét stadhuis (hal stadhuis, ingang Lange Noordstraat). De gemeenteraad van Middelburg heeft in de afgelopen dagen gehouden zittingen, die gewijd waren aan de gemeentebegroting ook het voorstel over de culturele subsidies behandeld. Op het moment dat deze kopij gereed gemaakt wordt is nog niet bekend of men dit voorstel onveranderd heeft aangenomen. In de afgelopen jaren was dat in de meeste gevallen wel zo. Ja, de autoloze zondag is een feit. Het is logisch dat men in bepaal de gevallen ontheffing zal willen aanvragen. Voor het aanvragen van een ont heffing moet men zich vervoegen bij de rijksverkeersinspectie, Bierkaai 11 te Middelburg, tele foon 01180-4958. Wij meenden er goed aan te doen u hier van in kennis te stellen. Hieronder een overzicht van subsidies die op de begroting 1974 voor allerlei culturele zaken worden uitgetrokken. Stichting Openbare Biblio theek Middelburg 392.702, Stichting Samenwerkende CJV Openbare Bibliotheken Middelburg-Sint-Lauren 300, Het Zeeuws Orkest 6.500, Stichting Zeeuws Jeugdorkest 300, Nieuwlands Dameskoor 450, Christelijke Zangver. De Lofstem 550, Middelburgs Mannenkoor 900, Kon. Zangver. 'Tot Oefening en Uitspanning 1.925,— idem t-b.v. Johannes Passion 1.925, Hervormd jeugdkoor 'Blijde Stemmen' 250, Interkerkelijk gemengd koor 'De Zuiderzangers' 200, Chr. Zangver. Soli Deo Gloria' 400,— Kinderkoor "De Jonge Zangers' 350, De Openluchtspelers 1.200, Nederlands Centrum voor Amateurtoneel 210, Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming f 25.000, Stichting Volkssterrenwacht Thi- lippus Landsbergen' 5.745, Stichting Cultuurspreiding Zeeland 52.500, Zeeuwse Museum Stichting 75.275,— Stichting Concert en Gehoorzaal 1945 126.000, Zomerorgelconcerten 1.100, In de meeste gevallen zijn de genoem de bedragen maximumbedragen. Is het werkelijke tekort lager dan het genoemde bedrag dan wordt natuur lijk niet meer uitgekeerd dan dat werkelijke tekort. Volgende week een ander subsidie-overzicht. Ook in Dauwendacle Tijdens de vrijdagse koopavond in liet winkelcentrum Damvendaele is de IV1IA wekelijks aanwezig in bet ont moetingscentrum bij dat winkelcen- van 19.00 tot 21.00 uur. Bestemmingsplannen Lange Geere De gemeenteraad van Middelburg be sloot op 22 oktober j.l. te verklaren, dat een wijziging van de bestemmings plannen Lange Geere fase 1, 2 en 3 wordt voorbereid. Het voorbereidingsbesluit. met de daarbij behorende situatietekening ligt op kamer 15 van het stadhuis voor een ieder ter inzage. Herziening bestemmingsplan De Grif fioen II. De gemeenteraad stelde op 22 oktober j.l. vast de eerste herziening van het bestemmingsplan Griffioen II. Dit plan heeft betrekking op een strook grond, die gelegen is langs de Laurens Stommesweg tussen de Europalaan en de Seisweg. Vanaf 1 november 1973 ligt dit plan met herziening ter inzage voor ieder, op kamer 15 van het stadhuis. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende een maand (te rekenen van af 1 november 1973) bij gedeputeerde staten van Zeeland tegen het bestem mingsplan bezwaren indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijzigin gen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 Men kan er voorlichting en informatie krijgen over voeding, eenvoudige di eten. huishoudelijke artikelen en appa- roaten, woninginrichting, kinderverzor ging. Consumentenbladen en brochu res liggen er ter einzage. Deze kunnen ook besteld worden. In de Nieuwstraat 36b blijft bet voor lichtingsbureau open op elke donder dagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. Maandag 5 november a.s.: kip, appel moes, aardappelen, dinsdag 6 novem ber a.s.: goulash, tuinerwten, rijst, woensdag 7 november a.s-: gesneden rundvlees, spruitjes, aardappelen, donderdag 8 november a.s.: spaghetti bolognese en toetje, vrijdag 9 novem ber a.s.: varkenskarbonade in kerrie saus, gebroken sperciebonen, rijst, za terdag 10 november a.s.: zuurkool stamppot met worst en toetje. Tafeltje-dek je is met. name bestemd voor 65-plussers en voor gezinnen waar moeder ziek is en door anderen geen boodschappen gedaan kunnen worden. De maaltijden kunnen besteld worden bij het dienstencentrum Het Schut tershof, tel. 7537 te Middelburg op maandag, woensdag en vrijdag tussen 9.15 uur en 10.15 uur. Door de afdeljng technische keuringen van de Algemene Nederlandse Toe risten Bond wordt van 20 tot en met 24 november a.s. in Middelburg weer een zogenaamde verlichtingsactie ge houden. Automobilisten kunnen door deskundigen lafen nagaan of de ver lichting van hun auto wel helemaal in orde is. De ANWB zal op de Dam, tegenover het kantoor van- gemeentebedrijven letterlijk zijn tent(en) opslaan, waar in de deskundigen de controles kunnen verrichten. Dat weet u dan al vast. Openbare werken De commissie uit de gemeente raad die zich bezighoudt met de openbare werken komt maandag 5 november a.s. om 20.30 uur in openbare vergadering bijeen. Een ieder kan deze bijeenkomst die in het stadhuis wordt gehou den, bijwonen. Ingang Lange Noordstraat. Wethouder Beinema van sociale za ken en volksgezondheid heeft in de advertentie, die vorige week in De Faam werd afgedrukt, door ons toe doen iets gezegd wat niet helemaal waar is. Niet zijn fout dus, maar een fout van de samensteller van deze ru briek en de advertentie van vorige week. Naar voren werd gebracht, dat het nadelig saldo van de gemeentelij ke sociale dienst voor het jaar 1974 geraamd wordt op ruim twee miljoen gulden. Daarbij werd vermeld, dat dat bedrag niet alleen is ontstaan door het verlenen van financiële bijstand, maar ook omdat de GSD allerlei subsidies geeft en omdat op de begroting van die dienst b.v. ook 'drukken' de na delige saldi van wijkgebouwen. Een zin luidde: ..Overigens krijgt de ge meente van het rijk weer heel wat te rug van dat bedrag van ruim twee miljoen". Dit nu, beste lezer(es) is niet helemaal waar. De gemeente krijgt niet HEEL WAT terug, maar slechts een bedrag van ongeveer drie honderdduizend gulden. Als dit be drag gesteld wordt tegenover de twee miljoen, dan kan inderdaad niet ge sproken worden over 'heel wat'. Op deze foto vfordt nog druk gewerkt aan een kleine wijziging van de toelei- dende weg naar de tangent. Het eer ste gedeelte van de tangent is inmid dels voor het verkeer opengesteld. Vanaf het Groene Woud (bij het zwembad) kan men via de nieuwe weg rechtstreeks naar de Zandstraat rijden. Vanuit de Zandstraat kan men natuurlijk ook rechtstreeks op het Groene Woud komen. Een hele verbe tering, want om vanuit de zuidelijke stadswijken naar de Markt te gaan hoeft men nu niet meer via de Poe- lendaelesingel en de Vlissingsesin- gel te rijden (of door de stad). Omdat alles nog zo nieuw is, hieron der nog eens enkele punten, waarop men goed moet letten: Voetgangers en fietsers mogen niet op de rijbaan komen. Voor deze weggebruikers zijn 'naast' de tan gent speciale paden gemaakt, die ook bij de Zandstraat uitkomen. Het verkeer komend vanaf het Groene Woud moet bij de Zand straat aangekomen VOORRANG geven aan het verkeer dat komt vanaf de Langevielebuitenbrug. Het verkeer dat vanaf het' Groene Woud komt, kan bij de Zandstraat aangekomen alleen rechtafslaan. Moet men richting Langevielebui- tenbrug, dan zal met het 'ommetje' via de Zandstraat, Domburgs Schuitvlot moeten maken. Het verkeer dat komt vanaf het Domburgs Schuitvlot kan rechts af richting Langeviele Buitenbrug. Het kan ook recht door de tangent oprijden. LET ECHTER OP! HET VERKEER DOOR DE ZAND STRAAT HEEFT VOORRANG! Met verkeersborden is alles duide lijk aangegeven. Het is echter nog een zeer nieuwe situatie, zodat voor zichtigheid geboden is. In de artshop 'Six and Six' aan de Lange Noordstraat 56 te Mid delburg wordt op het ogenblik werk geëxposeerd van Marijke Dijkstra. Het werk omyat olie verfschilderijen, die ook 'te koop zijn. Een zaalvoetbalteam samenge steld uit leden van de Middel burgse gemeenteraad zal zater dag a.s. deelnemen aan het jaar lijkse sporttoernooi, dat de perso neelsvereniging van de gemeente Middelburg dan organiseert. Dat toernooi wordt gehouden in de ballonsporthal, die weer staat bij het sportpark—Voorborch' aan de Breeweg te Middelburgs Om negen uur wordt al begonnen met volleybal en tafeltennis. Aan het volleybaltoernooi nemen niet min der dan twaalf teams deel van allerlei bedrijven, diensten en kantoren, die allemaal 'wat met de gemeente te maken hebben'. Het zaalvoetbaltoernooi,, waar voor ook twaalf teams hebben in geschreven start om 12.30 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Wie de raadsleden wil zien voetballen kan dus zaterdagmiddag terecht in de ballonsporthal. De sportdag wordt besloten met een feestelijke avond in het ont> moetingscentrum Dauwendaele. 1111111! Keuriiove Het weggedeelte voorlangs de; percelen Keurhove 44 tot en' met 52 vormt de toegangsweg naar de daar gelegen autoboxen. Deze autoboxen zijn niet altijd goed bereikbaar, omdat op dat weggedeelte nogal eens auto's worden geparkeerd. Aangezien er in de on- middelijke nabijheid voldoende par keergelegenheid aanwezig is, hebben b. en w. besloten het parkeren te verbieden voorlangs de percelen Keur hove 44 tot en met 52. Tot en met 24 november a.s. kan iede re belanghebbende beroep instellen bij de kroon tegen dit besluit. Het be roepschrift moet worden ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. IFtI lfea-IdenZëee- Ilulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Men kan bij de stichting aankloppen met allerlei problemen om velerlei terrein: mensen met allerlei moeilijk heden in het gezin, met problemen in verband met aanpassing in het leefkli maat en ook worden vaak mensen ge holpen die financiële problemen heb ben. Voor zover mogelijk worden de ze mensen door de mensen van dc stichting geholpen en indien nodif doorgestuurd naar andere instanties zoals bijv. de sociale dienst. Uiteraard is de behandeling van de verschillen de zaken volkomen vertrouwelijk. In dien er rapporten gemaakt moetei worden, gebeurt dat in ieder geva zonder naamsvermelding. Directeui W. Rombout, sinds april dit jaar aar de stichting verbonden, vertelt dat e op het ogenblik in ca. 251 probleemgc vallen hulp wordt geboden op het maatschappelijke vlak. Vaak worden de problemen gesignaleerd door de huisarts van de betrokken cliënt maar ook wel door pastores of de maatschappelijk werker of -werkster van een bepaald bedrijf. Vóór alles probeert de stichting voor Maatschap pelijke Dienstverlening Walcheren pre ventief werkzaam te zijn. De heer T- van Meijgaarden, hoofd van 3 EN 4 NOVEMBER 1973 Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen voor tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 ep 17.30-18.00 uur: Middel burg: za. 0.00-24.00 uur: dr. J. Z. S. Pel Rouaanes Kaai 11, tel. 6659, Zo. 0.00-24.00 uur: dr. J. E. v. d. Rijst, Rouaanse Kaai 11, tel. 5343. Zo. 0-00-24.00 uur: Middelburg-Zuid (al leen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. F. Jansen-Schrama) zie onder: Sou burg, Nieuwland en Arnemuiden, Dau wendaele en Middelburg-Zuid: J. J. Jansen, Rijksweg 5, Nieuwland, tel. 01182-1340 Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke, en Domburg: vr. 18.00-24.00 uur: F. L. Berghauser-Pont, De Casembrootstr. 24 Westkapelle, tel. 01187-234. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: dr. J. W. Oosterhoff, Markt 12, Veere. tel. 01181-271. Dierenarts: Dr. R. M. Barkema, Middelburg, tel. 3118. Tandarts: T. J. Smit, Londense Kade 29, Middel burg, tel. 2738. Apotheek: Middelburg vrijdag 2 november tot vrijdag 9 november: A. Ringeling, Lan ge Delft 133, Middelburg, tel. 2538- Vlissingen vrijdag 2 november tot vrij dag 9 november: C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183-1593. Wijkverpleegsters: Middelburg: zr. G. A. M. van der Lin den, Sloehavenstraat 17, Nw.- en St.- Joosland, tel. 01182-1474. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau- rent: zr. Goor, Vroonstraat 11. Seroos kerke, tel. 01189-1226. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: N. de Back, Weststraat 17, Koudekerke, tel. 01185-1318. Groene Kruis, Oranje Kruis en Wit- m Gele Kruis, Souburg en Ritthem: W. Minet-Hubers, Zuiderzeestraat 86, tel. m 01183-1736. (zie foto) in de groepsruimten bene den in het nieuwe kantoorgebouw. De stichting wordt gesubsidieerd door het ministerie van crm. Het werk van de gezinsverzorging wordt voor 80 pro cent gesubsidieerd, 20 procent van de kosten moet door de cliënt worden betaald, iets wat in de praktijk nogal eens problemen blijkt op te leveren, daar de kosten door stijging van lo nen etc. fors oplopen. De hulp op maatschappelijk terrein die de stich ting biedt, is overigens gratis. Tijdens de oficiële openingsreceptie en het open huis voor belangstellenden 's avonds trad het Amsterdams werk theater op met 'Toestanden'. Deze the atergroep wist op zeer duidelijke wijze zichtbaar te maken met welke moei lijkheden de stichting soms geconfron teerd wordt. Onder de bezoekers die een kijkje kwamen nemen in de avond uren, bevonden zich opvallend veel cliënten van de Stichting voor Maat schappelijke dienstverlening Walche ren, die soms zichtbaar ontroerd wa ren door het spel van de groep die on langs nog de Albert van Dalsum-prijs in ontvangst mocht nemen. Zowel de heer Rombout als de heer Meijgaarden toonde zich verheugd over de ligging van het nieuwe kan toor, redelijk centraal t.a.v. het open baar vervoer etc. Beiden hopen dat ve le mensen met problemen de weg naar de Stichting voor Maatschappelijk Dienstverlening zullen weten te vinden zodat er daadwerkelijk hulp geboden kan worden. Woensdag 24 oktober was voor de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren een heel feestelijke dag. Op die datum werd na melijk het nieuwe kantoorgebouw van deze stichting, Loskade 29, offi cieel geopend.. Geen wonder dat men met de nieuwe behuizing erg blij is, want tot voor enkele maanden zaten de verschillende diensten van de stich ting over een drietal verschillende ad ressen verspreid: n.I. in de Koningin- nelaan, de Wagenaarstraat en in de Kromme Weele. De stichting is ge vormd uit vijf verschillende instanties die op het gebied van het maatschap pelijk werk en de gezinsverzorging ac tief zijn. De stichting is zoals de naam aangeeft werkzaam over heel Walcheren en heeft in Vlissingen nog een bijkantoor in de Eedestraat, waar zes maatschappelijke werkers zitten. de afdeling gezinsverzorging, weet te vertellen dat zijn afdeling in de sector bejaardenverzorging zo'n 322 hulpeen heden heeft, waar al gelang er behoef te aan bestaat, hulp wordt geboden. In de gezinsverzorging zijn dat 131 hulp eenheden. Hoewel de stichting een al gemene instelling is, wordt er terdege rekening gehouden met de verschillen de geloofsrichtingen. Dit is vooral voor de gezinshulp van belang. Van daar ook dat er regelmatig contac ten zijn, gesprekken tussen de leiders van de gezinshulp en de gezinshulpen Zo op hoog niveau gezeten kan je weinig meer ontgaan. De moeder van dit meiske kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg.

de Faam | 1973 | | pagina 3