Middelbur kreeg Woningbouwverenigin vierduizendste woniiu I Is dit uw kind? 3 WEEKEINDDIENST ARTSEN DE FAAM FEESTELIJKE RONDGANG LANGS NIEUWE PROJECTEN KOOPAVOND MIJN DER-VALIDEN VERKEERS- MAATREGEI DONDERDAG 18 OKTOBER 1973 20 EN 21 OKTOBER 1073 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen voor tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur: Middel burg: za 0.00-24.00 uur: dr. H. A. Delfos. Rouaansekaai 47, tel 2637. Zo 0.00-24.00 uur: M. Reijerse, Seis- weg 29 tel 3456. Zo 0.00-24.00 uur: Middelburg-Zuid (al leen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. F. Jansen-Schrama) zie onder: Sou burg. Nieuwland en Amemuiden, Dau wendaele en Middelburg-Zuid: M. L. v. d. Moer, Stationsplein 1 Amemuiden tel 01182-1308. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: B. Vaandrager, West- straat 7 Domburg tel 01188-1271 Veere. Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: J. P. Bekker, Dorpsstraat 2 Oostkapelle tel 01188-1276. Dierenarts: J. Hoftijzer, Middelburg, tel 01180 3118. Tandarts: J- D. W. Rombouts, Langeviele 47 Middelburg tel 01180-2882. Apotheek: Middelburg vrijdag 19 oktober tot vrijdag 26 oktober: W. K. Hummelen, Markt 69 tel 2134. Vlissingen vrijdag 19 oktober tot vrij dag 26 oktober: D. H. v. d. Kleine- Mulder, Singel 9 tel 2730. Wijkverpleegsters: Middelburg: N. H. Boogaard, Hugo de Grootlaan 51 tel 3491. Domburg, Aagtekerke. Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge. en Sint-Lau- rens: zr. Goor, Vroonstraat 11 Seroos kerke tel 01189-1226. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: zr. Mijnders, Zuid- straat 14 Zoutelande tel 01186-325. Groene Kruis, Oranje Kruis en Wit- Gele Kruis, Souburg en Ritthem: W. Verhagen-Westerbeke, Burg. Stemer- dinglaan 119 tel 01183-1541. gerestaureerde huizen bestaat veel be langstelling; de gemiddelde huur zal ongeveer 330,- bedragen. Het staat nu al vast. dat de eerste vijf gerestau reerde woningen in ieder geval vóór de kerstdagen bewoond zullen zijn. Na het bezoek aan de Bellinkstraat be gaf het gezelschap zich naar het Ba- gijnhof, waarvan de renovatie inmid dels bijna gereed is gekomen. Voordat de renovatiewerkzaamheden begonnen werden de grotendeels al bejaarde be woners van de Bagijnhof-huizen 'ge- evacueerd' naar een van de torenflats in Middelburg-Zuid, waar de beneden verdiepingen voor hen waren gereser veerd. Hoe blij ze waren dat ze weer in hun oude vertrouwde omgeving terug waren, kwam duidelijk naar voren in de gesprekken die de bewoners van het nieuwe Bagijnhof met de bezoe kers hadden. Na dit bezoek vertrok het gezelschap weer naar de Schouw burg, waar de feestelijkheden werden afgesloten met een drankje. De heer Mol hield tijdens deze bijeenkomst nog een korte speech, waarin hij on der meer dank bracht aan de bij de drie projecten betrokken aannemers en architecten. Hij toonde zich ook verheugd over de goede samenwerking met de gemeente, monumentenzorg en het ministerie voor volkshuisvesting, en ruimtelijke ordening. Verder ver meldde hij nog het feit dat de won- ningbouwvereniging Middelburg' wil meerhelpen het volkshuisvestingsbe leid in samenwerking met de gemeen te Middelburg „in een bepaalde rich ting" te sturen, terwijl er tevens naar een manier wordt gezocht waarop de leden-bewoners zoveel mogelijk bij de activiteiten van de woningbouwvereni ging te betrekken. Voor de feestmiddag was trouwens een heel programma opgesteld, uiter aard geheel in de woningbouwsfeer. Na overhandiging van de sleutels van de 4000e woning en bezichtiging van dit huis, volgde een korte bezichtiging van het pand ernaast. Daarna werd koers gezet naar de Bellinkstraat, waar het gezelschap een kijkje kon ne men bij de eerste vijf gerestaureerde woningen van de woningbouwvereni- inj!lllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllillllllllll!lllllllllllllllllllllllllllilllllllillllllllllllllllllllllllllllll£ Voor de woningbouwvereniging 'Mid delburg' was het vrijdag 12 oktober wel een bijzonder feestelijke dag. Op die datum werd namelijk de eengezins woning in de nieuwe wijk bij 't Zand opgeleverd, waarmee liet bezit van de woningbouwvereniging op 4000 woningen in totaal is gekomen. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit ver zamelde zich 's middags een groot ge zelschap in de foyer van de Schouw burg, dat vandaar per bus naar 't Zand werd vervoerd. In het gezelschap bevonden zich de heer en mevrouw Ingelse met hun twee kinderen die straks de 4000e woning van de woning, bouwvereniging 'Middelburg' gaan be trekken. Bij bun huis aangekomen waarbij vrolijk een tweetal vlaggen wapperde was het voorzitter ir. J. Mol van de woningbouwvereniging 'Middelburg' die hun de huissleutel ter hand stelde. Even te voren was me vrouw Ingelse in de bloemetjes gezet. Ir. Mol liet de sleutel vergezeld gaan van een viertal enveloppen, bedoeld als attentie voor de vier bewoners van de nieuwe woning. ging, die de taak op zich heeft geno men de in verregaande staat van ver val verkerende straat weer een vrien delijk en mooi aanzien te geven, iets wat getuige de pas uit de steigers ge komen nieuw opgetrokken woningen, die vooral van binnen ook erg mooi zijn, erg goed schijnt te gaan. Wat het uiterlijk betreft kan er met de andere oude huizen natuurlijk geen vergelijk getrokken worden, maar dat de Bel linkstraat straks bijzonder mooi wordt, staat nu al vast. Ir. Mol over handigde voordat het gezelschap door de huizen werd rondgeleid, aan de uit voerder een aantal kapfooien. Voor de Wie mag zich de gelukkige moeder van deze wielrenner- in-spé noemen? Bent u het, dan kunt u de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. waarin de tarieven worden gere geld dateert van 1 januari 1969. Het wordt dus tijd die regeling aan te passen. De kosten van o.a. het schoonmaken van de markt e.d. werden namelijk niet meer door de opbrengsten gedekt. Een verhoging van 50 procent van de tarieven wordt voorgesteld. 18. Nieuw riool in Bree. Het riool in de Bree is aan ver nieuwing toe. De raad wordt daar om gevraagd om een krediet van 20.000 voor het aanleggen van een nieuw riool. 19. Voorbereidingskrediet herstel sluis bij stadsschuur. Om een betere verversing van het water van de binnengracht moge lijk te maken is het nodig, dat de sluis bij de stadsschuur wordt hersteld. Om na te gaan wat er precies moet gebeuren is het no dig de sluis droog te zetten. In verband hiermede wordt een kre diet van 8.000 gevraagd als kos ten van voorbereiding op de uit eindelijk te verrichten herstel werkzaamheden. 20. Aanpassing tarieven reinigings dienst. In verband met de stijging van lonen en prijzen in 1972/1973 wer den de tarieven voor het ophalen van puin, het ledigen van beerput ten en het gebruik van de veegau- to's verhoogd. Aan de raad wordt voorgesteld deze tarieven weder om aan te passen door een verho ging aan te brengen van plm. 15 procent. 21. Verordening verontreinigingsbij- drage Westerschelde. Heel in het kort. De gemeente Middelburg wordt door het rijk aangeslagen omdat het door het lozen van zuurstofbindende stof fen het water van de Westerschel de verontreinigt. De regeling maakt het mogelijk dat de ge meente de vervuilers (de bedrij ven en inwoners van de stad) ook weer aanslaat. Daarvoor wordt een verordening in het leven ge roepen, die als de raad ermede instemt met ingang van 1 novem ber a.s. van kracht wordt. In één van de volgende uitgaven van de ze rubriek meer nieuws over dit geheel nieuwe onderwerp. 22. Rechten gebruik begraafplaatsen. Om het begraven op zaterdag wat af te remmen wordt de raad voorgesteld voor het begraven op die dag een extra recht te heffen van 100. Gesteld wordt o.a., dat familieleden en anderen die een begrafenis willen bijwonen daar ook op andere dagen toe in staat zijn. Op zaterdagen moeten de medewerkers van de begraaf plaats op him vrije dag steeds in actie komen en daar bestaan be zwaren tegen. 23. Wijziging afschrijvingsverordening. Door de raad wordt voor een periode van vijf jaar een tabel vastgesteld aan de hand waarvan bezittingen van takken van dienst afgeschreven worden. Die tabel behoeft aanvulling. 24. Wijziging precario- en retributie- verordening. Voorgesteld wordt een verhoging van de tarieven met plm. 15 pro cent goed te keuren. De laatste verhoging vond plaats in 1971 toen de tarieven met ongeveer 17 procent naar boven gingen. 25. Ontslag hoofdleidster 'De Pierrot'. Voorgesteld wordt mevrouw Van der Plas-Hendrikx op haar ver zoek met ingang van 1 december a.s. eervol ontslag te verlenen. 26. Benoeming hoofdleidster 'De Pier rot'. Voor de vervulling van de vacatu re worden voorgedragen mevrouw A. Luikens-Griever te Middelburg en mevrouw M. Ohlenroth-Zwage- maker, ook uit Middelburg. 27. Benoeming hoofdleidster 'De Eute- beuters'. Op de voordracht aan de raad ter benoeming staan: 1 mevrouw M. Reid-van den Hoek te Middelburg, 2 mejuffrouw J. M. de Kater te Middelburg. Evenals vorige jaren organiseert de UW dit jaar weer een koop avond voor minder-vallden en slecht ter been zijnde bejaarden. Deze koopavond wordt gehouden op vrijdag 16 november a.s. van 19.00 tot 21.00 uur bij Vroom en Dreesmann te Middelburg. De koopsters en kopers worden, voor zover niet over eigen ver voer beschikt kan worden, per auto van huis gehaald en na .il'loop weer thuis gebracht. Dege nen die van deze gelegenheid ge bruik willeb maken en van de (JVV niet rechtstreeks bericht lebben ontvangen, kunnen zich vóór 28 oktober a.s. aanmelden bij - de volgende adressen, waar nok nadere inlichtingen ingewon nen kunnen worden: mevrouw D. H. Kruyder-Kamm, Churchilllaan I, tel. 01180-2988; mevrouw Van Heel-van Lent, Seislaan 14, tel. 01180-4729. Ja, het is een drukke tijd voor de gemeentelijke volksvertegenwoordigers van onze stad. Vorige week en deze week werden en worden diverse commissievergaderingen gehouden. Op 29, 30 en 31 oktober a.s. wordt de gemeentebegroting voor het jaar 1974 behandeld en op maandag 22 oktober a.s. staat ook nog de normale maandelijkse raadsvergadering op het programma. Over de begrotingsvergaderingen zult u vooral in de eerstvolgende Faam het nodige kunnen lezen. Dit keer bepalen wij ons tot de vergadering van maandag 22 oktober a.s., die om 14.00 uur begint en die gehouden wordt in de raadzaal van het stadhuis. Ingang op de hoek van de Lange Noordstraat en de Markt. Een vrij lange agenda. Eenenveertig punten om precies te zijn. Punten die zoal aan de orde komen: aanleg parkeerterrein aan Kousteensedijk, nieuwe belasting op waterverontreiniging, speelterreinen aan de Tappershofstraat, de Koepoortlaan. benoemingen aan scholen enz. Hieronder een overzicht, waarvan de toelichtingen vrij kort moeten zijn in verband met de beschikbare ruimte. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 8. Aankoop pand Noordweg 16. In verband met de verwerkelij king van het bestemmingsplan Klarenbeek I wordt voorgesteld dit pand aan te kopen. 9. Aankoop panden Lange Geere 67 en Kattegat 3. 10. Aankoop 4310 m2 grond aan Lau rens Stommeswcg. Voor de aanleg van cle Verlengde Laan der Verenigde Naties moet deze grond worden aangekocht. De raad wordt voorgesteld tot aankoop te besluiten. 11. Exploitatie-opzetten. 12. Verkoop boerderij 'Dauwendaelc' aan Segcersweg. De raad wordt voorgesteld dit leuke boerderijtje te verkopen aan een particulier, die het wil laten restaureren. Deze boerderij komt voor op de monumenten lijst. 13. Ruiling grond met de beer Char- don. Een eenvoudige transactie, waar aan de raad goedkeuring moet hechten. 14. 193.000 voor kliko. In verband met dc opening van de centrale vuilstortplaats te Borsse- le, waardoor het Middelburgse huisvuil over een langere afstand moet worden vervoerd is het no dig. dat een vierde liuisvuilauto (kliko) wordt aangeschaft. Boven dien is door deze wijziging de noodzaak ontstaan, dat andere containers worden aangeschaft. Alles bij elkaar wordt voor de aankoop van de kliko en de con tainerwijziging een krediet van 193.600 gevraagd. 1. Notulen raadsvergadering 20 au gustus 1973. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 3. Krediet van 18.000 voor porto foons voor politie. Voor de recherche en ten behoeve van snelheidscontroles heeft de politie zes portofoons nodig. De raad wordt gevraagd een krediet van 18.000 daarvoor beschikbaar te stellen. 4. Uitwisseling met Shepway District (Folkestone). De Engelse zusterstad van Middel burg, Folkestone, zal met ingang- van 1 april 1974 met enkele klei nere gemeenten 'opgaan' in het district 'Shepway', dat een gebied zal omvatten waar in totaal 85.000 mensen wonen. Dat nieuwe dis trict heeft te kennen gegeven de met Folkestone bestaande contac ten graag te zullen overnemen. Aan de Middelburgse raad wordt nu voorgesteld aan dat verzoek te voldoen. Bij aanvaarding van het voorstel ontstaat dus een nieuwe verbintenis en wel die tussen Mid delburg en Shepway. 5. Algemeen bestuur brandweerkring Walcheren. In de gemeenschappelijke regeling regionale brandweerkring Walche ren is de gemeenteraad behalve door de burgemeester door drie leden vertegenwoordigd. Bij de benoeming van de heer Gillissen tot wethouder is verzuimd een plaatsvervanger te kiezen. Dat moet nu gebeuren. 6. Parkeerterrein/parkeerauto maat/voetbrug Kousteensedijk. Het streven van burgemeester en wethouders is er op gericht rond het centrum van de stad een ring van parkeerterreinen aan te leg gen. Het in aanleg zijnde terrein aan het Vlissings Bolwerk is één van die parkeerterreinen. Nu wordt de raad om een krediet geevraagd om ook aan de Kou steensedijk (het gedeelte waar het bedrijf van houthandel Den Bouw meester gevestigd geweest is) een parkeerterrein aan te leggen. Dat parkeerterrein wordt dan met het centrum verbonden door een voet brug naar de Turfkaai. Het aange geven gedeelte van dat terrein wordt gedeeltelijk ook bestemd voor de bouw van 24 garage boxen. Als Boddaert verplaatst zal zijn kan nog verdere uitbreiding aan de parkeermogelijkheden ge geven worden. Het is de bedoeling dat op dat parkeerterrein een par keerautomaat wordt geplaatst. Het zal er echter goedkoop parke ren zijn. Voor de eerste drie uur is maar een bedrag van 0,75 verschuldigd. Voor de volgende twee uur zijn de kosten maar een kwartje, zodat voor een gulden vijf uur geparkeerd kan worden. In de komende weken komen wij op dit interessante voorstel nog nader terug. 7. Aankoop twee pakhuizen aan Sui kerplein 3 en 4. 28. Verbeteringen 'De Kleuterhof'. De raad wordt een bedrag van 5400 gevraagd om in het spello- kaal van deze school vast tapijt te kunnen aanbrengen en om de kap- stokhaken op een veiliger manier te bevestigen (gericht naar de wand). 29. Medewerking aanschaf leermidde len 'Klimopschool'. Voorgesteld wordt aan het be stuur van de stichting school voor Vijvervreugd te Middelburg mede werking te verlenen voor het aan schaffen van een taalactiverings programma ten behoeve van de 'Klimopschool' aan de Grevelin- genstraat 10. 30. Kosten administratieve hulp scho len buitengewoon onderwijs. Deze kosten worden helemaal door het rijk vergoed. Alleen zit het voor het jaar 1973 niet hele maal goed. Daarom wordt de raad gevraagd ermee in te stem men dat een bedrag van 6.050 voor rekening van de gemeente genomen wordt. 31. Vierde conrector stedelijke scho lengemeenschap. In verband met het aantal leerlin gen wordt voorgesteld drs. D. W. van Geel te benoemen tot vierde conrector aan de stedelijke scho lengemeenschap. 32. t/m 34. Begrotingswijzigingen. 35. Bestuurslid stichting dc Middel burgse Schouwburg. In de ontstane vacature door het Vertrek van ir. T. Bogerd moet nog worden voorzien. Voor benoe ming door de raad wordt de vol gende aanbeveling gedaan: 1 de heer D. Anbeek. Nieuwe Burg 26, Middelburg; 2 de heer J. Wieg- aard. Van Kleffenslaan 60, Middel burg. 36. Elektriciteitstarief. Per 1 juli 1973 is de 'Wet financie ring ontwikkeling snelle kweekre actor' in werking getreden. Op grond van die wet moet aan de verbruikers van elektrische ener gie een heffing van 3 procent over do levering; van elektrische ener gie doorberekend worden. De Mid delburgse verordening waarin het. tarief wordt geregeld moet bij één en ander aangepast worden, hetgeen nu wordt voorgelegd aan de raad. 37. Slachthuisrechtenverordening 1970. Voorgesteld wordt het tarief voor het gebruik van het gemeentelijk slachthuis met ingang van 1 no vember 1973 met 2 cent per kilo te verhogen. 38. 26.000 voor speelterrein Tapport- hofstraat. Voor de aanleg van een speelter rein bij die straat wordt een kre diet van 26.000 gevraagd. 39. 48.300 voor speelterrein Koe poortlaan. Komen wij nader op terug. 40. Voorbereiclingskrediet voor wijk gezondheidscentrum in Middel burg-Zuid. Al eerder werd een voorberei dingskrediet voor dit object ver leend. Door allerlei omstandighe den is het nodig de gemaakte plannen weer geheel te herzien. Om dit project van de grond te brengen wordt de raad gevraagd een krediet van 80 procent van 6000 beschikbaar te stellen. 41. Rondvraag. Zwemmen voor gehandicapten. Onder leiding van de heer Parent is een clubje gehandicapten begonnen met zwemmen in het ondiepe bassin van het overdekte zwembad. Op woensdagavond vanaf 20.00 uur ont plooien zij hun activiteiten. Er is nog plaats voor meerdere personen. Men kan contact opnemen met de heer Parent, Blauwedijk 33, Middelburg, tel. 01180-6895. Diploma/wemmen- Op zaterdag 27 oktober a.s. kan er om 13.00 uur weer proef gezwommen worden voor de diploma's A en B. Dit proefzwemmen is met name voor die genen, die geen lessen volgen in Poe- lendaele, maar die toch in het bezit willen komen van een diploma. Die dag (zaterdag 27/10) kan er ook proefgezwommen worden voor de di ploma's C en D. Voor het C-diploma is het proefzwemmen om 9.00 uur en voor het D-diploma om 11.00 uur. De vereisten waaraan voldaan moet wor den hangen in de hal van het overdek te. Op zaterdag 3 november a.s. Is het diplomazwemmen geblazen. Voor de A's en B's om 15.00 uur en voor C en D om 19.00 uur. Vanaf 15.00 uur is het grote bassin gesloten voor het vrij zwemmen. 1 184 diploma's. Niet minder dan 184 diploma's wer den zaterdag 6 oktober j.l. uit hel water gehaald. Alle 94 kandidaten voor het A-diploma slaagden en ook alle 90 kandidaten voor het B-diploma voldeden aan de gestelde eisen. Vanaf 1 januari tot en met 6 oktober van dit jaar zijn nu in totaal 991 KNZB- diploma's uitgereikt. Sinds de opening van het overdekte bad zijn aan 5.170 personen KNZB- en schoolzwemdiplo- ma's uitgereikt. Voorwaar een niet gering aantal. Nu we toch in de getallen zitten nog een cijfer van het totale aantal bezoekers, dat sedert de ingebruikname van het overdekte bad, nu drie jaar geleden, een duik in Poelendaele heeft genomen. Dat aan tal is 578.597. Dus meer dan een hall' miljoen. maandag 22 oktober 1973 zuur koolstamppot met worst en loe tje; dinsdag 23 oktober 1973 gebak ken varkenslever, appeltjes en pu ree; woensdag 24 oktober 1973 gesne den rundvlees, sperziebonen; donderdag 25 oktober 1973 gebak ken kabeljauw met amandelgarni tuur en spinazie a la crème; vrijdag 26 oktober 1973 runderge hakt, andijvie, puree; zaterdag 27 oktober 1973 kuiken poot met champignons, doperwt jes. Smakelijk! 15. Voorbereidingsbesluit gedeelte Geeregebied. De vastgestelde bestemmingsplan nen Lange Geere fase 1, 2 en 3 worden aangepast aan de gewij zigde inzichten omtrent de ont wikkeling van de binnenstad. Op 23 oktober 1972 besloot de raad te verklaren, dat een voorberei dingsbesluit genomen moest wor den. De voorbereidingen zijn nog niet gereed en daarom wordt de raad voorgesteld een nieuw voor bereidingsbesluit genomen moest worden. De voorbereidingen zijn nog niet gereed en daarom wordt de raad voorgesteld een nieuw voorbereidingsbesluit te nemen. 16. Ie herziening bestemmingsplan Griffioen II. Door drie bewoners van de Van Kleffenslaan zijn bezwaren inge diend. De raad wordt voorgesteld deze bezwaren ongegrond te ver klaren en de herziening vast te stellen. Het gaat hier om het gebied gelegen tussen de L. Storn- mesweg en een gedeelte van de Seisweg, de Van Kleffenslaan en de Europalaan. In dit gebied was een gesloten bouwwijze gedacht en nu wil men overgaan tot de bouw aldaar van vrijstaande wo ningen (bungalows). 17. Verhoging marktgelden. De bestaande marktverordening OUDE KOUDEKERKSEWEG. Om het in- en uitrijden van een naast het pand Oude Koudekerk- seweg 38 gelegen in- en uitrit mogelijk te maken werd enige tijd geleden een parkeerverbod ingesteld over een afstand van 10 meter voorlangs de percelen Ou de Koudekerkseweg 33 en 35. In de praktijk blijkt nu, dat om het beoogde doel te bereiken geen parkeerverbod moet worden inge steld voorlangs de percelen Oude Koudekerkseweg 33 en 35 maar voorlangs de percelen Oude Kou dekerkseweg 31 en 33. Aldus heb ben burgemeester en wethouders nu besloten. Dit besluit is op 3 oktober j.l. ter openbare kennis gebracht. Binnen dertig dagen na deze datum kan iedere belanghebbende beroep in stellen bij de kroon. Het beroep schrift moet worden ingediend bij de commissaris van de konin gin in Zeeland te Middelburg.

de Faam | 1973 | | pagina 3