WEGVERBETERING VIISS1GEN-K011DEKERKE Eerste paal voor kleine zaalsportcentrum De Zwaan «pent! Tips voor de keuken BRODSSHOW 'FIËSTA' Herinneringen aan j oud-Middelburg i De de boekjes met krulletters DE FAAM 9 NU OOK DE SLIJTERS MET CADEAUBON PRIMEUR VOOR NEDERLAND Een goede beurt voor uw anti-aankleef-pan DONATEURSACTIE VOOR EAATSTE 15 MILLE DONDERDAG 11 OKTOBER 1973 Wijn is de laatste tijd een op steeds groter schaal geaccepteerd geschenkartikel. Met verjaarda gen. huwelijken, jubilea of ge woon 'in plaats van bloemen' bij een visite wordt wijn een steeds populairder cadeau. Immers, nu deze in vele andere landen traditionele drank ook bij ons geliefd is geworden, zal een goede fles bij vrijwel iedereen welkom zijn. Bovendien is wijn in allerlei prijsklassen verkrijg baar. zodat wijn zowel bij het kleine als bij het grote gebaar een rol kan spelen. Moeilijk bij de keuze van wijn is zoals bij het kiezen van alle cadeaus de vraag, welke voor keur de jarige, de jubilaris, de gastvrouw heeft. Het Bedrijfschap voor de Detail handel in Alcoholhoudende dran ken geeft met ingang van deze maand (het is immers oktober: wijnmaand) de oplossing. Met de slijters cadeaubon kan de begifi- tigde zélf bij de slijter zijn of haar keuze maken. Deze cadeaubon, die door alle Nederlandse slijters en een drie tal grote filiaalbedrijven wordt uitgegeven en ingewisseld. Is ver krijgbaar in vijf waarden van minimaal f 5 en maximaal f 25. Niet erg kinderlijk ik geef het toe. Maar de goede man méénde het en zijn keuze speet hem niet al werd hij er ook door zijn collega's duchtig mee geplaagd. Ik zei al, dat het om een buitenge woon begaafd leerlingetje ging, en... laat zij het versje vrijwel dadelijk begrijpen! Alleen het woordje dieren van de eerste regel was te moeilijk voor de kleine. Maar die loste de meester graag op. C. J. Geldhof. Middelburg. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 11 tot en met woensdag 17 oktober: d. 1.10 en 13.18, vr. 1.45 en 13.51, za. 2.18 en 14.25, zo. 2.54 en 15.02, ma. 3.31 en 15.42, di. 4.10 en 16.27, wo. 4.56 en 17.15. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu ten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. WVW*A*A\V'/VVVVNAA(VW/¥WVV'*^VVVVWVVVVVW>A<WV\«V Hot wil op hot ogonbtik at eons gebeuren dat een gehaast automobilist tussen Vlissingen en Koudekerkc voor oen minder prettige verrassing komt te staan: filevorming. Dit naar aanlei ding van de rijen wachtende auto's voor de stoplichten die op do Koude- kerksoweg staan opgesteld in verband met de werkzaamheden aan de weg. Voor veel mensen zal tiet ook zijn ais of het ongeveer een kwartier duurt voordat liet verkeerslicht van rood op groen springt, al is dit in werkelijhkeid maar drie minuten. De Koudekerkseweg wordt over een groot gedeelte, van het verpleegtehuis Der Boede tot aan de grens van Vlissingen, aanzienlijk verbreed. Er komt een nieuw fietspad bij en de weg krijgt nu een asfaltlaag. De ver betering van het wegdek was noodza kelijk omdat de oorspronkelijke klin- kerlaag in een zeer slechte staat ver keerde. De verbredingswerkzaamheden worlen telkens per helft van de weg uitgevoerd: om het wegverkeer zo weinig mogelijk hinder te doen onder vinden wordt gebruik gemaakt van grote vierkante betonplaten om over te rijden. Bij 'Der Boede' is het oppassen geblazen: op het punt waar de nieuwe asfaltlaag bij de klinker weg aansluit is een forse uitholling, waar men, onvoorzichtig rijdend, een heel rare schuiver kan maken. Deze aansluiting wordt uiteraard geheel puntgaaf bijgewerkt zodat er straks niets meer van te merken valt. Nu de vakantie voor een behoorlijke tijd achter de rug is, is de tijd aangebroken dat open jeugdcentrum 'De Zwaan' voor mensen van 16 weer gaat draaien. De openingsavond is vastgesteld op 10 oktober aanstaan de om 19.30 uur. Momenteel zijn in gereedheid ge bracht: de soosruimte die op een sfeervolle manier is ingericht. Een informatieruimte waar iedereen docu mentatiemateriaal op brede basis kan vinden. Men kan hier altijd terecht als het gebouw open is. Verder beschikken we nog over een vrij grote ruimte waar nog geen con crete beslissingen over genomen zijn. Een ruimte die voor vele doeleinden gebruikt kan worden. Gedacht wordt in de richting van: film, lichamelijke expressie, tafeltennis, biljart, discus sie/informatie-avonden. Donderdagavond 11 oktober aanstaan de om 20.00 uur wordt een hearing gehouden over onderstaande activitei ten: informatie/discussie-avonden: bijvoor beeld industrialisatie, drugs, werkende jongeren, milieu, wereldpolitiek. Deze avonden zullen worden geleid door een deskundige op een bepaald gebied. Filmavonden: ontspanningsfilms, the matische films, gecombineerd met dis cussie-avonden. Kulturele avonden: cabaret, popcon certen, theater, experimentele groepen op het gebied van muziek, dans, ex pressie, mimiek. Werkgroep natuur: er is een suggestie naar voren gekomen om een werk groep 'natuur' op te richten, die zich zou kunnen bezighouden met: plaatse lijke of landelijke actie's, primitieve landbouw, excursie's, lezingen door bi ologen, pamflettenactie's. Mensen die zo'n werkgroep en/of akti- viteit(en) op dit gebied helemaal zien zitten, moeten even langs komen en vragen naar les of Kees. Tot woens dagavond. mige groentesoorten een knapperig bruin korstje. Boter of margarine is meestal niet nodig: alleen - een klein beetje olie om vast plakken aan het rooster te voorkomen. Onderstaande gerechten kunt u zowel onder de grill in de oven, in de tafelgrill, of op de barbecue klaarmaken. Recepten voor 4 personen PAPRIKABOL 2 paprika's. 2 tomaten. 4 plakken varkensfricatideau a 30 g, 2-JO g ba con, peper, zout. Snijd de paprika's doormidden en maak ze schoon. Was ze, evenals de tomaten. Stop halve tomaten in de Wanneer uw met 'Teflon' beklede braadpan donker en kleverig is gewor den. gooi hem dan niet meteen weg. Naar alle waarschijnlijkheid hebben zich deeltjes vet of andere etenswaren in de mikroskopisch kleine poriën van de bekledingslaag verzameld. Door te hoge temperaturen zijn die verkoold. Dit is vastgesteld door Du I'ont de Nemours, de fabrikant van 'Teflon' anti-aankleef finish, die het volgende recept voorstelt om een vuile pan weer schoon té krijgen. Meng twee eetlepels soda en een kop vloeibaar bleekmiddel met twee kop pen water en kóok dit mengsel tien minuten in de pan. (In een grotere pan kunnen de hoeveelheden worden verdubbeld, om het reinigingsmiddel tot juist onder de rand te doen rei ken). Na deze behandeling de pan goed uitspoelen met helder water, uitdrogen en daarna met enkele drup pels olie inwrijven. In vrijwel alle gevallen is dan de beklede binnenzijde weer glad en functioneert de Teflon' bekleding weer als nieuw. Voor wie liever niet zelf mengt, is een kant-en-klaar reini gingsmiddel voor anti-aankleefbekle- dingen in de handel. Per verpakking kunnen twee pannen worden behan deld. Mocht een oorspronkelijke bniine of zwarte bekleding door de behandeling wat lichter zijn geworden, dan is dat niet van invloed op de goede werking. Voorkomen is beter dan genezen. Daarom geeft Du Pont de huisvrouw enkele tips om haar anti-aankleefpan in vorm te houden. Bak en braad bij normale temperatu ren, d.w.z. laat de pan niet zo heet worden dat olie of vet begint te wal men. Dit bevordert gezonde voedselbe reiding en spaart bovendien de pan. Elke keer dat de pan gebruikt is, moet deze in warm water met een afwas- middel worden afgewassen met behulp van een zachte borstel of afwasdoekje Inweken en schuren zijn overbodig. Schuurpoeder en staalwol zijn in elk geval uit de boze. paprika's en bestrooi het geheel met peper en zout. Wikkel er een plak fricandeau om. Wikkel daar omheen plakken bacon, zodat het vlees bedekt is. Steek een satépen door het geheel om het bijeen te houden. Leg de bollen op een rooster. Schuif het rooster 30 cm onder een goed voor- verwarmsde grill en laat ze in 20 minuten bruin worden. Keer de bollen na 10 minuten. Schuif onder liet rooster een bakblik of een braadslee, om de oven of grill schoon te hou den. GEVULDE VARKENSLAPJES 4 varkenslapjes a 100 g, 4 plakjes ham, rozemarijn, peper, 1 citroen, 1 tomaat, peterselie, olie. Sla de varkenslapjes plat. Bestrooi ze aan één kant met wat peper en roze marijn. Leg hierop een plak ham en vouw het vlees dubbel. Steek het geheel vast met een cocktailprik ker. Bestrijk hel vlees en het rooster dun met olie en schuif het met het vlees 30 cm omder een goed voorverwarm de grill. Laat het vlees in 20 minuten bruin en gaar worden. Keer de stuk ken na 10 minuten. Schuif onder het rooster een bakblik of braadslee om het druipvocht op te vangen. Garneer de stukken vlees met een plakje ci troen, een partje tomaat en kleinge sneden peterselie. GEROOSTERDE VARKENSKRAB- JES 1 kg varkenskrabjes, 3 eetlepels si naasappelmarmelade, 1 eetlepel ketjap manis. zout, kaneel, peper, 1 dl water, olie. Maak een saus van de marmelade, het water, ketjap, zout. peper en kancel. Laat de krabjes hierin een uur staan en schep de saus regelmatig over het vlees. Laat daarna het vlees uitlekken en warm de grill voor. Leg de krabjes op een goed ingevet rooster 30 cm onder de grill. Rooster het vlees gaar en bruin in 30 minuten onder regel matig keren en bestrijken met de saus. Schuif onder het rooster een bakblik of braadslee voor het druipvocht. GEGRILLEERDE DIEPVRIES-VISFI LETS 600 g diepvries-kabeljautilets, 1 teentje knoflook, sap van 1 citroen, L eetlepel bruine basterdsuiker, 4 eetle pels slaolie, peterselie, 1 tomaat, pe per. zout. Maak een saus van de olie, het ci troensap, bruine basterdsuiker, peper, zout, en fijngemaakte knoflook. Leg de vis hierin 20 minuten te trekken onder zo nu en dan keren. Laat de vis uitlekken en leg hem onder grill, op een goed ingevet rooster. Schuif het rooster 30 cm onder de goed voorver- ivarmde grill en schuif er een bakblik onder om het druipvocht op te van gen. Laat de vis gaar en bruin worden in 30 minuten. Keer de vis regelmatig, zodat alle kanten bruin worden. Be strijk de vis regelmatig met de saus. Doe de vis op gegarneerd met peter selie en een partje tomaat. Als aanstaande bruidjes een bezoek brengen aan 'Bruidshuis Fiesta in Middelburg, lijdt het haast geen twijfel of ze zullen daar met hun handen in het haar komen te staan. Niet dat ze er niet zulen slagen vooor een beeldig bruidstoiletje, dat persé niet; wat echter wel veel moeite zal kosten is het uitkiezen van een model uit de zeer uitgebreide collectie van 'Fiësta'. Hoe groot die collectie is. en hoe veel omvattend, bleek weer eens te meer uit de serie modellen die ge toond werd tijdens de drie jongste bruidsshow's in eigen salon, een show die. door een groot aantal bruidjes in spé, soms vergezeld van toekomstige echtgenoot, werd bijgewoond. Natuur lijk ontbraken ook de bruidsmoeders en zusjes niet, want zoals allang be kend is, heeft 'Fiësta' ook voor hen de nodige mooie spulletjes. De najaars en winterbruid 1973/'74 zal, zoals gezegd moeite genoeg hebben om haar keus te maken. Zowel in klassieke als progressieve bruidsmode zijn bij 'Fiësta' een groot aantal mo dellen in voorraad. Bij de klassieke bruidsjaponnen is de mouw nog steeds duidelijk blikvanger en dus belangrijk. Veel korte pofmouwen over lange heen, kelkmouwen, mouwen van ge- plisseerde stof en mouwen van kant. Wat sluiers betreft bij de klassieke bruidsmode, is het zeer tegengesteld: óf lang óf kort, er tussen in zit niets. De sleepjes bij de bruidstoiletjes zijn grotendeels aangeknipt. Bijzonder leuk waren de zeer progres sieve modellen die tijdens de Fiësta- show's werden getoond. In plaats van het lieve witte bruidje, kan het ook heel anders, zonder dat echter aan dat liefelijk element afbreuk wordt ge daan. Veel applaus oogstte een serie bruidsjurken van Brabante bont, in de ruitjes rood/wit of zwart/wit. Bij zonder mooi was een helgele japon, afgezet met paarsfluwelen bandjes. De progressieve bruidsjurken verrieden toch stuk voor stuk wel een hang naar de ouderwetse? romantiek, ge zien de verwerking van kantjes, Tou ches etc- Een golf van bewondering ging door de salon toen lady speeker mevrouw Outermans een 'tuinbruid' met 'tuinbroek' aankondigde. Ook dat kan blijkbaar.Veel modelletjes waren afgewerkt met wit of geverfd maraboebont. Bij de progressieve bruidsmode wordt vaak een leuke bij passende hoed g edragen, vaak een zwierige grote hoed, maar toch ook wel pill boxjes, al of niet met voile. Ook de matelot is erg in trek. Ook is het op het ogenblik erg in om in het haar een corsage te verwerken. De kapsels van Kapsalon 'Christian' lieten duidelijk de vele mogelijkheden op dat gebied zien. Voor de bruidsmoeders en zustere van de bruid is er ook uitzoek genoeg. Alle mogelijke combinaties voor 'de blijde dag' werden getoond, combi naties die natuurlijk ook bij andere gelegenheden zijn te dragen en even tueel ook gewoon 'doorgedragen' kunnen worden. De kwaliteit van de geshowde japonnetjes, mantelpakjes, mooie lange rokken etc. was, evenals de afwerking ervan, erg fraai. Ver schillende malen droegen de manne quins ook bontstola's en bontjasjes die bij 'Fiësta' gehuurd kunnen wor den. De bruidsshow zou uiteraard geen bruidsshow zijn als er geen aandacht werd besteed aan de bruidsboeketten. Die war^n er volop. Deze boeketten waren gemaakt door Bloem- en Tuin centrum Dekker uit Middelburg, die liet weten dat het. wel zaak is voor de a.s. bruidjes om te zorgen dat ze er vroegtijdig bijzijn. Het op het laatste nippertje 'organiseren' van het bruids boeket is beslist af te raden. 'Dat 'er vroeg bij zijn' geldt eveneens voor het bestellen van de bruidsjapon' aldus mevrouw Outermans 'U kunt de japon komen uitzoeken en desgewenst bij ons laten hangen tot de trouwdag". Mevrouw Outermans wees ook op de mogelijkheden bij 'Fiësta' een patroon voor een bruidstoilet te laten tekenen en knippen, zodat ze het thuis rustig in elkaar kan naaien. Dat laatste kan uiteraard ook bij 'Fiësta' gebeuren. Onder grote belangstelling van vele wijkbewoners werd maandag jl. op het bouwterrein aan de Kruitmolen- laan-Torenwcg in de Middelburgse wijk Dauwenclaele, de eerste paal ge slagen voor de eerste Nederlandse accommodatie voor kleine zaalspor ten. Deze officiële handeling werd ver richt door twee leden van de tafelten- wichtheffen, boksen, judo, maar ook is de accommodatie zeer geschikt voor de denk- en kaartsport; dammen, schaken en bridge. Daar de heer Moerman verwacht dat de nieuwe accommodatie voor kleine zaalsporten een gemeenschapsvoorzie ning wordt waarvan tot ver buiten de grenzen van Middelburg geprofiteerd kan worden, zodat het een belangrijke streekfunctie zal krijgen. In dit licht gezien hoopt de heer Moerman dat er ook van buitenaf wordt meegeholpen om het bedrag van 15.000 rond te krijgen. De eerste geiden kwamen al direct na het slaan van de eerste paal binnen, via Helen Titiheru en de heer Van Sluys (donatie voor het leven nr. 1!). De heer Van Sluys deed in een korte toespraak eveneens een beroep op alle belangstellenden de donateursactie te steunen. „We zijn de heer Moerman erg veel dank verschuldigd," aldus de heer Van Sluys, „voor zijn enorme inzet voor de realisatie van de plan nen voor de bouw. Eigenlijk zou er in neon lettere op het gebouw moeten komen te staan: Moerman's Recreatie centrum, 't zou beslist verdiend zijn." Moet een meisje riü nog wachten, tot zij tien wordt, om zo'n albumpje te krijgen? Weineen! Men is tegenwoor dig dikwijls van mening, dat dit heus wel een beetje vroeger kan. Ik heb albumpjes gezien, die meisjes al op zevenjarige leeftijd kregen. Maar vraag niet, hoe de boekjes er uitza gen! De eerste bladzijden gingen na tuurlijk wel, want het waren volwas senen, die ze hadden beschreven. Maar als kleine neefjes en nichtjes en vooral klasgenootjes naar him penne tjes grepen berg ja den! Gebrekkig, wat het schrift betreft nog erger, de onbeholpen taalfouten. Hoe kan men ook anders, als men zeven is En daarom geen verwijt aan de klein tjes! Over de versjes zélf weid ik niet uit, want u kent ze net zo goed als ik. Maar met één wil ik toch besluiten. Er was in onze goede stad het is lang geleden, hoor! een onderwij zer, die meende aan een bijzonder intelligent leerlingetje iets héél goeds in haar albumpje te moeten geven. Hij koos een dichtje van niemand minder dan onze grote Constantijn Huygens en wel dit: Besteedt den dieren tijd Bij dagen en bij nachten. Terwijl gij in uw krachten En onversleten zijt. Het schijnt, jong en ervaren En zijn niet wel te paren Maar 't is een valsche schijn. Men kan wel jong van jaren En oud van uren zijn. Een bi jdrage van Jacques Cats onlangs in de I'ZC onder de pannen van het vermaarde 'viskol' van Borssele heb ik niet veel genoegen gelezen. Het stukje handelde over de hobby van een Middelburgs meisje, de zestienja rige Francis Timmerman. Alle hulde voor die jongedame! Zij verzamelt boekjes, van heel weinig waarde weliswaar, maar die in liet leven van onze kinderen vooral in dat van de jonge meisjes, een hoogst belangrijke rol spelen. En daarom bijzonder interessant. Want Francis verzamelt poëzieal- bump.jes. Zou zij in ons goede landje niet de enige zijn? Die albumpjes zijn van oorsprong heel wat ouder, dan u wellicht ver moedt. Met een kleine wijziging van een bekende spreekwijze zou ik willen zeggen: 'De liefde tot de dichtkunst is velen aangeboren. Reeds in een ver, een héél ver verleden'. Denkt u maar aan de rederijkerska mers van de late middeleeuwen de cameren van rhetorica. En voor maar dit in verband met de albumpjes van Francis aan de dichtge nootschappen van de achttiende eeuw. Teen meenden vele, vooral de welge zeten en wat ontwikkelde burgers, dat de dichtkunst voor hen geen geheimen bezat. Een enkele maal zelfs een bur geres. Het werd spoedig een rage. Och ja, het dichten viel heus wel mee. Ten minste als men maar geschikte rijmwoorden vond en metrum en ver svoeten wist te hanteren als men onophoudelijk oefende en zijn dicht proeven voortdurend aan correcties onderwierp. 'Beschaaf zonder ophou- Deze week twee straten welke naar de Lange Delft lei den: de Segeerstraat en de Heerenstraat. Oude plaatjes, maar toch beelden waarvan nu nog wel een en ander terug te vinden is. nisvereniging Middelburg Zuid, initia tiefneemster tot de bouw van bedoel- se accommodatie; namelijk Helen Ti tiheru, met haar 7 jaar de jongste TTVMZ-ster en de heer A. van Sluijs 52 jaar, al ruim 35 jaar actief in het tafeltenniswereldje. De eerste paal was voorzien van een groot bord in de vorm van een tafeltennisbatje, waarop te lezen stond: Uw donatie, voor sportieve recreatie. Dit bord be tekende de start van een grote dona teursactie, om de op het bedrag van 444.000 dat voor de bouw nodig is, nog ontbrekende 15.000 bij elkaar te krijgen. Voorzitter W. C. Moerman van TTVMZ heette even voordat de paal de grond inging, de belangstellenden welkom. Hij deed dit mede namens de beheersstichting van de nieuw te bouwen accommodatie kleine zaalspor ten, de Stichting Eerste Zeeuwse Klei ne Zaalsportvoorzieningen. Hij deed een oproep 'aan iedereen' om de actie die TTVMZ voert, te steunen. Hij wees vooral op het belang van de zg. .donatie voor het leven', een eenmali ge storting van 100 die er voor zorgt dat men levenslang donateur blijft, met het recht op gratis toegang bij alle evenementen die door TTVMZ worden georganiseerd. Natuurlijk zijn ook 'gewone' giften weikom, zowel in geld als in natura. Dat 'in natura' wordt dan bedoeld met bv. keukenap- paratuur, tafels en stoelen voor het nieuwe gebouw dat over ongeveer vier maanden gereed moet zijn. Het wordt gebouwd door de Maco volgens een ontwerp van het architectenbu reau Jobse. De accommodatie kleine zaalsporten te Middelburg wordt 36 meter lang en 14 meter breed, inclusief een loop- en zitruimtevan 4 meter. Bij het com plex hoort ook een restaurantje. De sportzaal krijgt vouwwanden waar door men verschillende ruimten kan creëeren, zodat er meerdere sporten tegelijk kunnen worden beoefend. De accommodatie is zoals de naam al doet vermoeden geschikt voor meer dere sporten dan tafeltennis alleen. Men kan er biljarten, schermen, krachtsport beoefenen, zoals bv. ge- Iflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll den en beschaaf nog eens'! was de leus. 'Niets is moeilijk voor hen, die willen!' Hoe gezellig waren die bijeenkom sten! Daar zaten de zelfgenoegzame, deftiggepruikte heren bij het gelige licht van talloze kaareen onder het genot van de vaderlandse gouwenaar. Daar reikten zij hun dichtstukken met graagte over a2n hem, die er van wilde genieten. Maar veel, véél liever declameerde de maker zijn produkten. Ten aanhore van allen. Die kunstminnende heren alsmede hun gaden en kindoren hadden ai spoedig hun album amicorum, het album der vriendschap. Een boekje, a'lersierlijkst gebonden in een vaak kostbare band. En daarin werden door familie, vrienden en vriendinnen bij tal van gelègenheden gedichtjes geschreven Bijzonder hoogdravend en onberispelijk van versbouw en rijm. Uit die albumpjes van de kinderen der gegoede burgerij ontstonden de albumpjes, waarvan eLk meisje al tientallen jaren geleden er een be zat. Aanvankelijk kregen de meisjes zo'n boekje op haar tiende verjaardag. Zij zaten dan meestal in de vierde klas en het schrift van die kleinen was nog bijzonder methodisch, want er werd veel zorg aan besteed. Wat nu de inhoud van de versjes be treft och, ik heb tien en nog eens tientallen albumpjes in handen gehad en er in gelezen. En natuurlijk er in geschreven ook. Welke versjes ik wel de beste vond? Ouders, grootouders, broertjes en zus jes, verdere familie en kennissen schonken hun bijdragen, dat spreekt. Maar evenzeer de leerkrachten van de school, die de kleine bezocht. En wat zij schreven, mocht vrijwel altijd uitstekend heten. Heel dikwijls vers jes van schrijvers en schrijfsters van naam ik noem slechts Louwerse, Heije, Gerdes en Goevemeur. En toch eigenlijk in de eerste plaats... Die lof moet men óók geven aan wat de ouders, vooral de moeders en niet te vergeten de oma's aan him lievelin gen schonken. Versjes, heel eenvoudig en vaak verrassend goed! En bijna altijd door de kleinen te begrijpen. De albumpjes werden vooral vroeger zorgvuldig bewaard. Men behield ze vaak tot in lengte van dagen.

de Faam | 1973 | | pagina 9