Over tweede woningen- recrealiewoninden Ankerloze spouwmuur helpt TRIMMEN?? TRIMMEN!! Huisvuil naar Borsele Feestelijke openini dorpshuis Nieuwland Is dit uw kind bewegingsfeest 3 Weekenddiensten DE FAAM Verordening Ontheffing Informeren 1 HINDERWET VERKEERS MAATREGEL METEN IN DE BINNENSTAD CLUBS VOOR OUDEREN kan zo MENU TAFELTJE- sporthal nassaulaan DEK-JE Tip voor de keuken DE ZEEUWSE COLLECTE DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1973 Het komt de laatste tijd seeds meer voor, dat oude(re) woningen, die om de een of andere reden niet meer bewoond worden, gebruikt gaan worden als zogenaam de 'tweede woning' (zomerwoning) waarin men de beslommeringen van alledag hoopt te vergeten. Vaak leeg. Die tweede woningen worden echter alleen tijdens de weekeinden en in de vakan ties bewoond. Het gevolg hiervan is, dat voor omwonenden een ongezellige woon sfeer ontstaat. Van een gezellig koffiepraatje is geen sprake meer. Dit is echter niet het ergste. Omdat de zomerwoningen vaker leeg zijn dan bewoond ontstaat een saaie situatie, vooral wanneer in bepaalde buurten meerdere woningen als tweede wo ning worden gebruikt. Er is weinig leven in de brouwerij. De gebruikers van de tweede woningen nemen niet deel aan de activiteiten van de plaatselijke verenigin gen, voor de winkeliers zijn zij bovendien geen al te vaste klanten. Voorts laat de praktijk zien dat het uiterlijk aanzien van deze recreatiewoningen na verloop van tijd vaak te wensen overlaat. Vooral de tuintjes krijgen te weinig aandacht. Om de hierboven geschetste situatie zoveel mogelijk te voorkomen heeft de gemeenteraad van Middelburg de zogenaamde verordening recreatiewo ningen vastgesteld. Het doel van deze gemeentelijke wet is het woonklimaat en de leefbaarheid van de bebouwde kommen in onze gemeente zoveel mo gelijk te beschermen. De verordening heeft dus alleen betrekking op de bebouwde kommen, omdat de nade len, die kleven aan het gebruik van een huis als tweede woning, dat staat buiten de bebouwde kommen veel kleiner zijn. Nu' is het niet zo dat in het geheel geen zomerwoningen in de stad of de beide dorpen (Sint-Laurens en Nieuw en Sint Joosland) meer verkregen kunnen worden. Het is namelijk mo gelijk, dat burgemeester en wethou ders ontheffing verlenen van de ver bodsbepaling in de verordening om een huis in een bebouwde kom als tweede woning te gaan gebruiken. On danks deze ontheffingsmogelijkheid zal niet lichtvaardig worden toege staan, dat een huis, als recreatiewo ning in gebruik genomen wordt- De leefbaarheid van de gemeente wil het gemeentebestuur zoveel mogelijk goed houden. Het is van belang, dat u zich altijd Vrijlandstraat 53. HH F. Maljers BV heeft een aanvraag H=- ingediend om een vergunning ingevol- ge de hinderwet tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou- den van een supermarkt en centrale voorverpakkingsslagerij waarbij diver- se elektromotoren gebezigd zullen worden. De inrichting is gevestigd in het winkelcentrum Dauwendaele (Vrijlandstraat 53) Middelburg. SCHRIFTELIJKE" bezwaren tegen het verlenen van de vergunning, ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot en met 15 oktober a.s. indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg se MONDELINGE bezwaren kan een ie- der persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden ten gemeentehuize, Lange Noordstraat 1, Middelburg op 22 oktober a.s. om 16.45 urn-, sü De aandacht wordt er op gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middel ing burg later slechts tot beroep gerech- Üs tigd zijn, indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij, die niet in de gemeente Middel- burg wonen, kunnen om van hun beroepsrecht gebruik te kunnen ma- ken, volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. H§ De aanvraag met bijlagen en eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis, Lange Noordstraat 1, Middelburg. van te voren op de hoogte stelt van de mogelijkheden of onmogelijkheden om een pand als tweede woning te gaan gebruiken. Informeer voordat u koopt of huurt. In dit verband is het van belang te weten, dat de "bebouwde kom' in het kader van deze regeling niet hetzelfde is als de grenzen, die worden aangege ven door de plaatsnaamborden langs de wegen. Op het stadhuis is een tekening aanwezig waarop u kunt zien of een woning al of niet valt onder het verbod van de verordening recrea tiewoningen. Met vragen over dit on derwerp kunt u altijd terecht bij de afdeling algemene zaken van het stad huis (kamer 15), ingang buitentrap op hoek Stadhuisstraat/Lange Noord- straat. Onder den toren. De toegang tot de Nieuwe Kerk via de ingang Onder den toren wordt met name door toeristen druk gebruikt. Deze toegang wordt echter door het intensief parkeren in die buurt ernstig belemmerd. Daarom hebben b. en w. besloten het parkeren te verbieden voor het gedeelte van de noordelijke zijde van Onder den toren, gelegen voor de toegang van het kerkencom- plex (ingang Onder den toren) over een afstand van tien meter- Dit besluit is op 18 september j.l. ter openbare kennis gebracht. Binnen 30 dagen na deze datum kan iedere be langhebbende beroep instellen bij de kroon. Het beroepschrift moet wor den ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. Sinds afgelopen maandag wordt van de Middelburgse binnenstad de maat genomen. Zes mensen zijn doende om o.a. de breedte van gevels te meten en de afme tingen van daken e.d. te nemen. Meestal hoeft men de huizen niet te betreden voor het verrichten van de opmetingen. Mocht dat in een enkel geval wel nodig zijn dan wordt medewerking van de betrokken bewoners zeer op prijs gesteld. Beschermd stadsgezicht. Deze metingen worden verricht in het kader van een onderzoek naar de wenselijkheid - mogelijk heid om de Middelburgse binnen stad als beschermd stadsgezicht aan te merken. Wat dat zoal inhoudt hopen wij u in een van de komende weken te vertellen. Voor het onderzoek, dat ongeveer een half jaar zal duren is een bedrag van 100.000 uitgetrok ken, waarvan slechts 5 procent voor rekening van de gemeente Middelburg komt. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 De gehorigheid van woningen ten op zichte van elkaar is een onderwerp, dat de laatste jaren steeds meer aan dacht krijgt. En dat is natuurlijk maar goed ook. Vlak na de oorlog werd veelal meer gekeken naar de hoeveelheid woningen dan naar de kwaliteit. Ook weer te verklaren, want de woningnood was toen groot, zodat er veel huizen letterlijk uit de grond gestampt moesten worden. De kwaliteit van de woningen en van het wonen krijgt de laatste jaren dus steeds meer aandacht. De afdeling bouw- en woningtoezicht van gemeen tewerken van Middelburg is al enkele jaren doende om gedaan te krijgen, dat de bouwers aan de geluidsisolatie extra aandacht besteden. Spouwmuur. Een mogelijkheid om woningen van elkaar te scheiden is de spouwmuur- Die spouwmuur bestaat eigenlijk uit twee binnenmuren, waartussen een ruimte wordt gelaten. Om de binnen muren de nodige steun te geven, wer den die binnenmuren door middel van ankers met elkaar verbonden. Die an kers, zo bleek uit proeven, brengen echter de geluiden erg goed over. Men is er dan ook bij enkele complexen huizen toe over gegaan om ankerloze spouwmuren te bouwen. Dus geen verbinding meer tussen de binnenmu ren. Of deze ingreep helpt? Jazeker! Kijkt u maar. Tijdens de onlangs in Dauwendaele gehouden enquête is ook gevraagd of de woning waarin men woont naar de mening van de ondervraagden gehorig is. Men kon antwoorden met 'ja', 'tamelijk' en 'nee'. De antwoorden van de bewoners van de 46 woningen aan de Roozenburglaan 91 t/m 137 en Kriekenhofstraat 2 t/m 44 (huizen waarin de ankerloze spouwmuur is toegepast) luiden als volgt: 1 ja tamelijk 10 nee 28 geen antw. 7 2'-/2 P/o 20>/2 62 15 totaal 46 woningen De antwoorden van de bewoners van heel Dauwendaele waren: ja 284 tamelijk 249 nee 165 geen antw246 30 26 18 26 °/o totaal 944 woningen 62 procent van de bewoners van hui zen met ankerloze spouwmuren zegt geen last te hebben van gehorigheid, 18 procent van bewoners van geheel Dauwendaele (het overgrote deel zon der ankerloze spouwmuur) zegt geen last te hebhen van gehorigheid. Een aanmerkelijk verschil dus. Geen spouwmuur- Overigens moet worden opgemerkt, dat lang niet in alle gevallen spouw muren worden toegepast (met of zon der ankers). Vaak worden de wonin gen van elkaar gescheiden door tus senmuren met een bepaalde dikte waarin geen spouw (open ruimte) aanwezig is. Die scheidingsmuur kan extra dik gemaakt worden wat de geluidsisolatie ook zeer ten goede komt, hetgeen blijkt uit de antwoor den van de bewoners uit de Landlust- straat 2 t/m 28 (waar de extra dikke scheidingswand is aangebracht). Van de 14 zeggen 6 huishoudens geen last te hebben van gehorigheid, hetgeen aanmerkelijk hoger is dan het alge heel gemiddelde van Dauwendaele. In de gemeente Middelburg zijn er, door de stichting 'Dienstverlening aan bejaarden', vele clubs voor oudere dames en heren georganiseerd. Hieronder volgt een opsomming van de plaatsen waar en de tijden waarop deze bijeenkomsten gehouden worden. Iedere belangstellende rond of boven 60 jaar kan er een kijkje nemen of zich aanmelden. Tevens zijn de ver schillende sociëteiten genoemd: 1 SINT-LAURENS Wijkgebouw van Cittersst-raat, iedere dinsdagmiddag van 14.00-17.00 uur; 2 NIEUW en SINT JOOSLAND Wijkpost 'In de Keitjes', maandag t/m vrijdagmiddag biljarten en kaar ten voor heren (dames ook welkom), alleen dinsdagmiddag handwerken en spel voor dames (heren ook wel kom); 3 NIEUW-MIDDELBURG Kantine sporthal aan de Nassaulaan, vrijdags middags 'open club voor ouderen' van 14.00-17.00 uur kaarten, tafelspelen, sjoelen voor dames en heren; 4 'HET BASTION' In de bovenzaal, bejaardensociëteit (herv. gemeente), woensdagsmiddags van 14-30-17.00 uur (om de drie weken) voor dames en heren, bejaardenclub, dinsdagsmid dags van 13.30-16.30 uur voor dames zowel als heren (ook om de drie weken), 'open club voor ouderen', iedere maandagmiddag van 14.30- 16.30 uur, voor dames handwerken en spel, donderdagsmiddags 'Welfare- olub'; 5 STROMENW IJK Zaal Ont-moe- tingskerk, bejaardensociëteit (herv. gem. en NCVB), dinsdagmiddag van 14.30-17.00 uur voor dames en heren, vord«n Er moet meer bewogen worden. Op een andere plaats op deze pagina leest u over een bewegingsfeest voor medeburgers van 55 jaar en ouder. Op deze plaats wordt uw aandacht gevraagd voor de activiteiten van de trimvereniging T.OV. Demonstratie. TOV organiseert op 9 oktober a.s. van 20.00 tot 21.00 uur in het gloednieuwe gymnastieklokaal aan de Henri Du- nantlaan (griffioen II) een voorlich tingsavond. Zonder enige verplichting kimt u eens kijken hoe het er op zo'n trimuurtje aan toe gaat, U kunt er nadere inlichtingen inwinnen over contributie, tijdstippen van training enz. enz. Vooruitlopend op de voorlichting, die u kunt krijgen op 9 oktober a.s. (u mag de gymzaal alleen op gymschoe nen, sokken of blote voeten betreden) geven wij u nog wat verdere informa tie over TOV. Deze vereniging strekt zijn activiteiten uit over heel Walche ren. Op een gezellige wijze wordt o.l.v. een deskundige de heer Jos de Nooijer getrimd. Van stuntjes in de ringen of klimpartijen is geen sprake. Afwisselend worden er gewone spelle tjes, balspelen en gymnastische oefe ningen gedaan. Een ieder kan naar behoefte, wanneer hem-haar dat nodig voorkomt even uitblazen. Jongeren-ouderen Tot nu toe trimmen de jongeren en de ouderen samen. Bij een eventuele ledenwinst vooral onder wat oudere personen is een splitsing tussen jong en oud door te voeren, hetgeen alleen maar plezierig zou zijn. Op zaterdag morgen wordt er getrimd in de bos sen bij Domburg en op dinsdagavond in een gymnastieklokaal in Middel burg. Als men dat wil kan er een keuze uit. beide mogelijkheden gedaan worden. Men kan ook van beide gele genheden profiteren. Heeft u belangstelling? Op dinsdag 9 oktober a.s. kunt u zich verder op de hoogte stellen. Om 20.00 uur in het gymnastieklokaal in de Henri Dunanfc- laan. 'open club voor ouderen', dinsdags middags van 14.00-17.00 uur voor da mes en heren: volks- en society-dans, kaarten, biljarten, spel e-d. (per 14 dagen); 6 MAGISTRAATWIJK Wijkgebouw 'Zuiderbaken', 'open club voor oude ren', iedere dinsdagmiddag van 14.00- 17.00 uur voor dames en heren, spel, kaarten, biljarten, bingo e.d.; 7 DAUWENDAELE 'Ontmoetings centrum', donderdagsmiddags van 14.00-17.00 uur voor dames en heren 'open club voor ouderen', kaarten, tafelspelen, biljarten e.d.; 8 CENTRUM Dienstencentrum 'Het Schuttershof', bejaardensociëteit (herv. gemeente), voor dames en he ren diverse activiteiten op vrijdagmid dag om de 14 dagen. Belangstellenden kunnen zich melden bij aanvang van de bijeenkomst. Iede re Middelburger-op-leeftijd en jong van harte is welkom! Uitgaande van de behoeften van de moderne mens aan beweging, ontspan ning en gezelligheid, wordt er dinsdag middag 16 oktober a.s- in de Sporthal aan de Nassaulaan een 'Bewegings feest' georganiseerd, Een sterk afwisselend programma, met een keur aan aotiviteiten, wordt de Middelburgers geboden, onder meer dekgolf, kegelen, ring- en korf- werpen, doelschieten, hindernisbaan, kringvoetbal, reuzenmikado, lijn-, raam- en burchtbal, piekgooien en buksschieten. Het karakter van de activiteiten kan getypeerd worden door de term: sportspel. Er is wel sprake van com- petitiesfeer, maar meer door vaardig heid en sportiviteit, dan door wedij ver. Na deze sport-acüiviteiten is er gele genheid om zich te bewegen op mu ziek. Paula Koster begeleidt op haar electronisch orgel de veleta, kruispol ka en oude volksdansen. Ook wordt er een demonst-ratie-bewegingsles ge geven door mevrouw J. Fregeres- Baert. Een polonaise zal dit eerste 'bewegingsfeest' besluiten. Toegangskaarten voor dit 'bewegings feest' zijn voor personen-boven-55 jaar verkrijgbaar in het dienstencentrum 'Het Schuttershof'. (Het gebruik van de sporthal mag echter onder twee voorwaarden plaatsvinden: zacht schoeisel (gym schoentjes of pantoffels) aantrekken en niet roken. maandag 8 oktober 1973 gebak ken lever, appeltjes, puree; dinsdag 9 oktober 1973 varkens karbonade in kerriesaus, spercie- bonen, rijst; woensdag 10 oktober 1973 gebak ken kabeljauw met amandelgarni tuur, spinazie a la crème, puree; donderdag 11 oktober 1973 jacht- nchotel, rode kool met appeltjes, puree; vrijdag 12 oktober 1973 karbona de met doperwtjes of spinazie, aardappelen; zaterdag 13 oktober 1973 goulash, tuinerwten, rijst; Smakelijk!! Met ingang van maandag 15 oktober a.s. zal het grootste gedeelte van het Middel burgse huisvuil niet meer worden gestort op de stortplaats aan de Oude Veerseweg. De Middelburgse huisvuilwagens zullen dan hun ladingen brengen naar de centrale stortplaats aan de Frankrljkweg (tegenover het bedrijf van Pechiney) te Borsele. De meeste inwoners van Middelburg zulleu deze voor de reinigingsdienst vrij ingrij pende verandering, waarschijnlijk niet opmerken. Hun huisvuil wordt gewoon op gehaald, zoals dat steeds gebeurde. Zelf vuil storten. Deze verandering is wel van groot belang voor diegenen (kleine aannemers bijvoor beeld) die zelf bouwafval e.d. op de Middelburgse stortplaats kwamen brengen. Daarvoor geldt vanaf maandag 15 oktober de volgende regeling. Kleine hoeveelheden tot 1 m3 kan men nog wel afleveren bij de reinigingsgarage. Deze worden dan ge stort in de daar gereed staande containers. Hoeveelheden boven de 1 m3 dienen rechtstreeks naar de regionale stortplaats in Borsele gebracht te worden. Container. Het is in dit verband wellicht goed er op te wijzen, dat de mogelijkheid bestaat om voor 27,50 voor een dag een container me een inhoud van 1800 liter te huren. Die kan men dan volstorten met vuil. De reinigingsdienst komt de container brengen en halen. Telefoon gemeentelijke reinigingsdienst 4609. Artsen: Dit fraaie gevelplastiek siert het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joos land dat zaterdag jongstleden in ge bruik werd genomen. Het ontwerp is evenals de plastiek gemaakt dooi de Middelburgse kunstenaar Maurits Portier, die zelf lange tijd in Nieuw en Sint Joosland woonachtig was. De opening werd verricht door een groot aantal schoolkinderen die, als rovers verkleed, dwars door een papieren muur heenstormden en luid juichend het dorpshuis 'innamen'. Het startsig naal voor de stormloop werd gegeven door burgemeester drs. P. A. Wolters van Middelburg, die samen met z'n echtgenote en de oudste inwoners van Nieuw- en Sint Joosland de heer en mevrouw J. Sterk-Bliek die vorig jaar de eerste steen voor het gebouw legden in een Nieuwlandse brik met de muziekvereniging ONDA voorop, naar de Veerstraat was gereden. Tijdens de openingsbijeenkomst ivas de burgemeester de eerste die het woord voerde. Hij concludeerde dat er voor de bewoners van Nieuw- en Sint Joosland een langgekoesterde wens in vervulling was gegaan en nij achtte nu de mogelijkheid voorhanden voor de bevolking om actief bezig te blijven op de manier zoals dat in deze tijd graag gedaan wordt. Hij bracht een toast uit op het werk van de beheerscom missie. Ds. C. J. Kraai, voorzitter van de wijkvereniging, memoreerde o.a. aan de inzet van de Nieuwlandse be volking bij de organisatie van de dorpsfeesten en de inzamelingsacties Vervolgens bood hij drs. Wolters een zwarte kous aan, symbool voor de bij eengebrachte 27.000 gulden. Na de eerste 2 sprekers voerden ver der nog het woord architect P. Wisse van architectenbureau Steen en Tuin- hof, voorzitter R. Joosse van de be heerscommissie en drs- M. Beinema als voorzitter van de Stichting Maatschap pelijke Opbouw Middelburg, de SMOM. Na de bijeenkomst- kon men in de grote zaal sportdernonstraties gaan zien, terwijl in de kleine zaal een door lopende diashow te zien was over de bouw van het dorpshuis. In de garde robe was een klein overzicht van de historie van Nieuw- en Sint Joosland te zien. Een feestavond vormde het sluitstuk vaar de openingsdag. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 4 tot en met woensdag 10 oktober. Do. 6.38 en 19.16, vr. 7.41 en 20.24, za. 8.55 en 21.38, zo. 10.08, en 22.47, ma. 11.15 en 23.46, di. 12.06, wo. 0.32 en 12.45. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu ten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. VWV\A*V*VVAA/W*\VS/V^/VVV>AA/VVWVVVV\A/S/s'V\\<V\A/VVV\\*V BLEEKSELDERIJ MET HAM EN MA YONAISE 2 a 3 struiken bleekselderij, zout, 150 g magere ham, mayonaise, peterselie, toast, boter of margarine. Van de struiken bleekselderij de blade ren verwijderen alsmede de bovenste stukken aan de stengels en de bui- tendste harde bladeren. Deze delen liefst niet weggooien, maar gebruiken voor het trekken van een geurige selderijbouillon. De struiken bleeksel derij in de lengte doorsnijden. De groente opzetten met wat kokend wa ter en zout en in ongeveer 1 uur gaarkoken. De bleekselderij vervol gens laten uitlekken en afkoelen. Een schotel met een laagje selderij bedek ken. De bolle kanten van de groente moeten naar boven liggen. De ham vervolgens fijnsnijden en er met may onaise een smakelijk smeersel van maken. Een gedeelte hiervan over de bleekselderij uitstrijken. Daarop weer een laagje selderij aanbrengen en vervolgens weer het ham-mayonaise smeersel. Tenslotte nog wat achterge houden ham en wat fijngehakte pe terselie over het gerecht strooien. Hierbij toast met boter presenteren. In de week van 1 tot 7 oktober wordt weer de Zeeuwse collecte gehouden. Hoewel deze collecte jaarlijks wordt georganiseerd en een voldoende be kendheid met de doeleinden ervan mag worden verondersteld, wil ik als erepresidente van de Zeeuwse Vrou wenraad toch nog. heel graag een woord van aanbeveling voor deze col lecte schrijven. Allereerst zou ik nog eens willen be nadrukken dat alles wat u geeft, ten goede komt van de Zeeuwse samenle ving. Met enkele voorbeelden wil ik dat nog eens onderstrepen. De opbrengst is bestemd voor vakan ti e-vormingsweken voor lichamelijk gehandicapten en blinden en bij vol doende opbrengst ook voor gehoorge stoorden. Onnodig om te zeggen, dat voor deze groepen van onze bevolking dit vrijwel de enige mogelijkheid is om gezamenlijk uit te zijn en met elkaar in contact te komen. Belangrijk om te vermelden is ook, dat de opbrengst per gemeente voor 18 procent rechtstreeks ten goede komt aan die gemeente voor plaatse lijke, maatschappelijke doeleinden. Een ander deel gaat naar het Anjer fonds Zeeland; dat gedeelte wordt aangevuld met een bedrag uit de landelijke fondsen van het Prins Bern- hardfonds. Dat betekent, dat uiteinde lijk een veelvoud van het aan het Zeeuwse Anjerfonds toegekende be drag ter beschikking komt voor ver deling ten behoeve van Zeeuwse doel einden. Uit het Anjerfonds worden belangrijke bedragen uitgekeerd aan harmonie- en fanfare- en jeugdkorp- sen; aan zangverenigingen; voor jeugd vormingswerk; amateurtoneel en bibliotheken. 6 EN 7 OKTOBER 1973 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 De Zeeuwse collecte is zodoende een zuiver Zeeuws belang. Daarom durf ik op u allen een beroep te doen om zoveel mogelijk te geven. Ik weet wel, dat er heel vaak voor alle mogelijke, overigens ook zeer goede, doeleinden een beroep op uw vrijgevigheid wordt gedaan, maar hier geldt het ik moet het nogmaals zeggen een echt Zeeuwse zaak. Een woord van dank zou ik nu reeds willen uitspreken aan het adres van de organisatrices van deze collecte en aan diegenen, die zich misschien wel voor de zoveelste keer geheel belange loos als collectanten beschikbaar heb ben gesteld. Moge de grote inspanning, die zij zich getroosten om deze zaak te doen slagen, door de inwoners van onze provincie met een grote vrijgevigheid worden beloond. C. van Aartsen-Stap erepresidente van de Zeeuwse Vrouwenraad Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen voor tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18-00 uur: Middel burg: za. 0.00-24.00 uur: dr. J. E. v. d. Rijst, Rouaansekaai 11, tel. 5343- Zo. 0.00-24.00 uur dr. J. Z. S. Pel, Rouaansekaai 11, tel. 6659. Zo. 0.00-24-00 uur: Middelburg-Zuid (alleen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. F. Jansen-Schrama) zie onder: Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: dr. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: H. Frima, Duinweg 59, Zoutelande, tel- 01186-282. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: dr. A. C. Kousemaker, To renstraat 46, Serooskerke, tel. 01189- 1212. Dierenarts: J. C. Klok, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Tandarts: A. de Koning, Kanaalstraat 91, O.- Souburg, tel. 01183-1347. Apotheek: Middelburg vrijdag 5 oktober vrij dag 12 oktober L- v. d. Boogert, Vrijlandstraat 79, Middelburg, tel. 7471. Vlissingen vrijdag 5 oktober vrijdag 12 oktober C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183-1593. Wijkverpleegsters: Middelburg zr. G. A. M. van dei- Linden, Sloehavenstraat 17, Nw- en St-Joosland, tel- 01182-1474. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau rens: zr. v. d. Slikke, Oude Domburg- seweg 22, Oostkapelle, tel. 01188-1472. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: zr. Mijnders, Zuid straat 14, Zoutelande, tel. 01186-325. Groene Kruis, Oranje Kruis en Wit- Gele Kruis, Souburg en Ritthem W. Verhagen-Westerbeke, Burg. Stemer- dinglaan 119, tel. 01183-1541. Wiens dochtertje is dit? De moeder van deze vriendelijke kleine kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg.

de Faam | 1973 | | pagina 3