Dorpshuis Nieuwland zaterdag officieel open ÜBMÜ l.V.V. Modeshow voor oudere dames Is dit uw kind? Weekenddiensten 3 OPENBARE VERGADERINGEN MENU TAFELTJE-DEKJE DUISTERNIS DOOR BALDADIGHEID GEHRELSCURSUS NIEUWS UIT POELENDAELE DE FAAM 10.000,- om katten en honden te weren Herhttoernooi tafeltennis basisscholen DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1973 Burgemeester Wolters, bijgestaan door jeugdige inwoners van Nieuw- en St Joosland, zal zaterdag 29 september a.s. het Dorpshuis te Nieuw- en St Joösland officieel in ge bruik stellen. Een voor dit dorp zeer feestelijke gebeurtenis. Met het gereedkomen van dit gebouw gaat een lang gekoesterde wens in vervulling. Dat die wens vervuld kon worden is met name ook te danken aan de bewoners van Nieuw- en Sint Joosland zelf. Door middel van enkele dorpsfeesten en ook door andere acties is er heel wat geld ingezameld als eigen bijdrage in de kosten van bouw en inrichting van het dorps huis. Bijna iedereen is het er wel over eens, dat het door het architectenbureau Steen en Tuinhof ontworpen plan zeer geslaagd is. De buitengevel wordt gesierd door een door Maurits Poitier ontworpen plastiek. Een afbeelding van deze plastiek treft u hierbij aan. Indeling. Via een plein, dat nog voorzien wordt van banken en bloembakken komt men het dorpshuis binnen. Vrijwel direct achter de voordeur komt men in de gezellige hal, waarin vrij veel hout is verwerkt, hetgeen het geheel een gezellige en warme sfeer geeft. In de hal bevindt zich ook een buffet, waar tijdens pauzes van uitvoeringen en dergeüjke diverse dranken gekocht kunnen worden. Via de hal komt men in de grote zaal. Deze zaal wordt vooral voor sport gebruikt. De leerlin gen van de basisscholen van Nieuw land, maken al enkele weken gebruik van de ruime zaal. Bij de bouw en inrichting is er echter rekening mee gehouden, dat de zaal ook dienst moet kunnen doen om er muziekuit voeringen te kunnen geven. De afme tingen van de grote zaal zijn 10 x 18 meter. Naast de grote zaal bevinden zich de kleedkamer, die door een schuifwand in tweeën gedeeld kan worden. De kleedkamer kan eventueel ook als vergaderruimte worden benut. Bij de kleedruimten treft men was bakken en douchegelegenheden. S SAUNA. Daarachter treft men de sauna met relaxruimte. Dan is er verder nog een kleinere zaal (het oude 'verenigingsge bouw', dat in het nieuwe dorpshuis is opgenomen). Ook die kleinere zaal kan door klapdeuren in tweeën gedeeld worden. STIMULANS Dat het creëren van een nieuwe ac commodatie waarin vele mogelijkhe den zijn, stimulerend werkt op de activiteiten in het dorp is al gebleken. Een judovereniging is in oprichting en er wordt ook al gesproken over een gymnastiekvereniging. De zangvereni ging, het muziekkorps ONDA, de NCVB en andere verenigingen zullen gebruik gaan maken van het dorps huis. PI PROGRAMMA Als alles kan worden uitgevoerd zoals het gepland is, wordt zaterdag aan staande het volgende programma rond de feestelijke ingebruikneming van het dorpshuis afgewerkt. 13.30 uur het muziekkorps ONDA te Nieuw- en Sint-Joosland maakt een rondwandeling door het don?;, /- 13.50-uur vanuit Hoge Stelle gaat de muziek, met daarachter een origineel Nieuwlands voertuig met daarin de heer en me vrouw Wolters en de heer en mevrouw Sterk (mevrouw Sterk legde de eerste steen), naar het dorpshuis; 14.00 uur ingebruikneming dorpshuis (buiten) in de grote zaal ne men de genodigden plaats en worden enkele toespraken ge houden; 15.30 uur aanvang sportdemonstraties in de grote zaal, in de kleine zaal van het dorpshuis wordt een doorlopende dia-voorstel ling gegeven van de bouw van het dorpshuis; 19.30 uur de zaal staat weer open voor een ieder die de feestelijke avond wil bijwonen. Tijdens deze avond kan men een dans je maken op muziek van de Riverside Combo. De toegang tot hèt dorpshuis 's-mid- dags voor het bezoeken van de de monstraties en 's-avonds voor de fees telijke avond is gratis. Het zal onge twijfeld erg druk worden, maar er gaan veel makke schapen enz. Nieuwland gefeliciteerd! In zijn laatste vergadering heeft de Middelburgse gemeenteraad ruim 10.000,uitgetrokken om het speelterrein van de openbare kleuterschool 'De Wantewervers' '.e omheinen met een spijlenhek- iverk. Een deel van dat bedrag wordt besteed om de zandbak met een gaashekwerk te kunnen afsluiten. U begrijpt het al. Deze maatrege len zijn nodig, om dat plein en het zand in de zandbak te vrijwa ren voor vervuiling door honden en katten. Inderdaad een kostba re geschjedenis. En dan nog te bedenken, dat al meerdere' schoolpleinen op deze wijze moesten worden 'beveiligd'. Di verse leden van de raad zijn niet gelukkig met deze gang van za ken. Daarom wordt op deze plaats nogmaals een beroep op de eigenaren van honden en kat ten gedaan om hun dieren binnen te houden of uitsluitend onder geleide uit te laten. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 Op maandag 1 oktober aanstaande worden in het stadhuis twee openbare vergaderingen gehouden. De commissie gemeentewerken komt bijeen voor de gebruikelijke maande lijkse bijeenkomst. Aanvang 19.30 uur. Commissie jeugdbeleid. Ook de commissie van bijstand jeugd beleid komt bijeen. De agenda voor die vergadering (aanvang 19.30 uur) is als volgt: 1. Opening. 2. Verslag vorige vergadering. 3. Mededelingen omtrent speelgelegen- heden aan de Tappershofstraat, de Biesbosstraat en het Molenwater (Koepoortlaan). 4. Financieel verslag De Beuk'. 5. Gemeentebegroting 1974 en met na me het daarin vervatte gedeelte over het jeugdwerk e.d. 6. Rondvraag. De bijeenkomsten kunnen door een ieder worden bijgewoond. Men kan echter alleen toehoren. Er kan dus door de bezoekers niet deelgenomen worden aan de gedachtenwisselingen. Met het oog op de vergadering van de commissie jeugdbeleid volgt hieronder onverkort en onbewerkt het gedeelte uit de nota van aanbieding bij de be groting 1974, dat gaat over het jeugd werk e.d. maandag 1 oktober a.s. bami go- reng special met saté; dinsdag 2 oktober a.s. gesneden rundvlees, spruitjes en aar dappelen; voensdag woensdag 3 oktober a.s. kuikeh- r borst met champignons, ap pelmoes, pömmes migrionnet- tes; donderdag 4 oktober a.s. runder gehakt, andijvie, puree; vrijdag 5 oktober a.s. kabeljouw in fantasiesaus, worteltjes, puree; zaterdag 6 oktober a.s. varkens lapje in madeirasaus, tutti frutti. pommes mignonnettes. Smakelijk! Methodisch Jeugdwerk. De door u ingestelde subsidieregeling voor het methodisch jeugdwerk blijkt voor verschillende verenigingen, die van vorenbedoelde regeling gebruik maken, van groot belang te zijn. Uit de door de verenigingen ingedien de subsidie-aanvragen valt op te mar ken dat zij, dankzij de gemeentelijke subsidie, in staat zijn het jeugdwerk op hoger peil te brengen nu de finan ciële mogelijkheden groter zijn gewor den. Open Jeugdwerk. Aan de wens om de jongeren te horen aangaande te treffen voorzieningen werd gehoor gegeven door middel van een enquête. Ofschoon deze enquête nog niet geheel uitgewerkt is, wijzen de gegevens toch wel in de richting van behoefte aan meer traditioneel jeugdwerk dan nu gedaan wordt door Voot gemeente-bedrijven, de ge meentelijke dienst, die onder an dere zorgt voor de openbare ver lichting is er op bepaalde plaat- jen geen lol meer aan. Meerdere keren worden straatlantaarns ge maakt, zodat zij weer kurmen branden, maar een paar weken daarna is liet weer mis. Het is weer donker, want baldadige in woners van onze gemeente heb ben de boel weer kapot gegooid. Het is dan ook begrijpelijk, dat gemeentebedrijven op een gege ven moment voorstellen om maar niet meer tot reparatie van de kapotgegooide lantaarns over te gaan. Het betreft hier de open bare verlichting aan de Segeers- weg, die op verzoek van de wijk- vereniging Dauwendaele weer eens werd gerepareerd. Nadorst weg. Op de Nadorstweg zijn 6 armatu ren met een windbuks kapotge schoten. Deze lampen zijn weer gemaakt in de hoop, dat de schutter(s) inmiddels hun ver stand gekregen hebben. De politie is gevraagd in de genoemde buur ten de zaken extra goed in de gaten te houden. bijvoorbeeld de Stichting Vrijetijds centrum voor Jongeren. Binnen de besturen van het Trefpunt en de Jeugdraden vindt overleg plaats over de realisatie van deze wens. Een andersoortige accommodatie dan het huidige onderkomen van het Tref punt aan het Damplein, behoort daar bij tot de verlangens. Een Centrale Stichting voor het totale jeugdwerk blijft onze aandacht houden. Enerzijds worden overleg en coördinatie hier door vergroot, terwijl anderzijds een beter financieel beleid gevoerd kan worden. Ook de commissie voor advies en bijstand van het gemeentelijk jeugd beleid heeft haar instemming betuigd met het pogen één centrale stichting voor het jeugdwerk van de grond te krijgen. Door de commissie wordt aangetekend dat ook de stichting vrije tijdscentrum voor jongeren 'De Beuk' deel moet kunnen uitmaken van deze centrale stichting. Over het open jeugdwerk bestaat re gelmatig contact met het ministerie van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk, zowel over het functione ren als over de financiële positie van het open jeugdwerk. Ons streven blijft gericht op het ver krijgen van een hogere rijkssubsidie, waardoor met name het jeugdwerk in St. Laurens en in Nieuw- en Sint- Joosland betere ontwikkelingskansen krijgt. Speel terreinen. Zoals uit de voorstellen, welke wij u ook dit jaar weer gedaan hebben, blijkt, wordt nog steeds veel aandacht geschonken aan de aanleg en het onderhoud van de speelterreinen. Mede door het advies van de stichting ruimte voor de jeugd zal in overleg met de betrokken bewoners aandacht besteed kunnen worden aan de nieu we mogelijkheden met betrekking tot de aanleg en inrichting van de speel- voorzieningen. Hierbj wordt vooral gedacht aan de wat grotere speelter reinen zoals aan de Koepoortlaan. de Tappershofstraat, de Bicsboschstraat en een terrein in Nieuw- en Sint- Joosland. Binnenkort hopen wij de voorstellen daarvoor aan u voor te leggen. Ook blijven wij aandacht schenken aan de aanleg van speelterreintjes in de oude re wijken die, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Middelburg-Zuid, duide lijk minder bedeeld zijn. Peuterspeelzalen. Mede dankzij de door u vastgestelde verordening op het oprichten en hou den van kinderdagverblijven, zijn wij in staat- de ontwikkelingen op dit terrein nauwlettend te volgen. Voor de opvang van kinderen in Middel burg staan momenteel acht daartoe ingerichte verblijven ten dienste. Vier peuterspeelzalen ressorteren onder de In de muziekzaal van de Rijks Pedagogische Academie, Lange Noordstraat 29 te Middelburg, zal op dinsdag 2 oktober a.s. begon nen worden de cursus algemeen vormend muziekonderwijs voor het basisonderwijs. De cursus die onder auspiciën staat van het dr. W. Gehrels Instituut te Amster dam zal gegeven worden door de heer H. W. Maul, muziekdocent aan de bovengenoemde academie. De cursus duurt 40 weken en de lestijden zijn van 19.00-21.00 uur op dinsdagavond. De kosten bedragen 85,Le den van de Gehrels Vereniging 80,—. Deze cursus is alleen toegankelijk voor onderwijzers(essen) van de basisscholen en musici die inge schreven staan in het toonkunste- naarsregister. centrale stichting voor de Opvang van Kinderen Middelburg, welke stichting van gemeentewege wordt gesubsidi eerd. De overige peuterspeelzalen worden door anderen geëxploiteerd. Met vo rengenoemde centrale stichting be staat inzake de peuterspeelzalen een goed overleg. In de ontwerp-begroting voor 1974 is rekening gehouden met een gemeente lijke subsidie aan de centrale stich ting van 22.500,—. Zaterdag a.s. proefzwemmen. In het overdekte zwembad Poelendae- le wordt zaterdag 29 september aan staande weer proefgezwommen voor de diploma's A en B. Dit proefzwem men is met name voor diegenen, die geen les nemen in het zwembad, maar die toch graag een diploma willen halen. Er wordt tijdens het proef zwemmen gekeken of de kandidaten de zwemkunst voldoende machtig zijn om examen te kunnen doen. De exa mens voor de diploma's A en B staan een week later en wel op zaterdag 6 oktober a.s. op het programma. Er wordt dan vanaf 15.00 uur in het overdekte bad begonnen met het di- plomazwemmen. Het bad is dan voor het vrij zwemmen gesloten. Het proefzwemmen begint zaterdag aan staande om 13.00 uur. Het bad is daarvoor niet gesloten voor andere zwemlustigen. Buitenbad sluit. Als u nog een duik wilt nemen in het open bad (met verwarmd water), dan moet u snel zijn. Zaterdag 30 septem ber a.s. is het open bad voor de laatste maal geopend. Vanaf zondag a.s. kan men alleen maar in het overdekte zwemmen. Het uursysteem wordt dan weer ingevoerd. Badmutsen verplicht. Zwemmers en zwemsters met lange baren dienen een badmuts te dragen wanneer zij van liet binnenbad ge bruik maken. En omdat vanaf zondag a.s. alleen nog maar gezwommen kan worden in bet binnenbad wordt deze verplichting nu nog eens nadrukkelijk onder de aandacht gebracht. Van Dixlroorrt brigade. De 'Van Dixhoorn Brigade' te Middel burg zal op donderdag 4 oktober aanstaande starten met een nieuwe cursus zwemmend redden voor vol wassenen. Aangezien een training van één uur voor vele volwassenen een te zware opgave blijkt te zijn, zal voor lopig begonnen worden met een trai ning van een half uur. Belangstellen den kunnen iedere donderdagavond van 21.45 tot 22.15 uur terecht in het overdekte zwembad. Aldaar kan men zich ook opgeven als lid. Dat het beslist niet langer nodig is om er duf en tuttig bij te lopen als je op oudere leeftijd bent gekomen. werd maandag jongstleden duidelijk bewezen tijdens een tweetal mooie shows die gehouden werden in het bejaardentehuis 'Jacob Roggeveenhuis' te Middelburg. De modeshows voor de tweede keer in dit tehuis werden georganiseerd door de plaatse lijke afdeling van de UW. Het waren beslist niet alleen bewoners van het tehuis die de shows bijwoonden; veel bezoekers kwamen uit Middelburg en direkte omgeving, vooral 's-middags was de belangstelling van buiten groot, de avondshow werd hoofdzake lijk door bewoners van het 'Jacob Roggeveenhuis' bijgewoond. Een aantal mannequins, allen lid van de UW en allemaal op gevorderde leeftijd maar desondanks een verras send jonge en charmante indruk ma kend, showde vlotweg een grote col lectie modellen; mantels, pakjes, com binaties, tuniekpakken en robes, af komstig van het Middelburgse Mode huis Meyer. Opvallend was de veelal bijzonder fraaie kleurstelling van de kleding en de goede snit waardoor een optimale pasvorm werd verkre gen. Veel voorkomend waren de kleu ren bruin, camel en zwart, soms ge combineerd met lichtere tinten van deze. Heel apart was een robe uitge voerd in blauw, met een groen boven lijfje voorzien van een diagonale zwart/wit versiering. Het groen dat alleen de voorkant verlevendigt, loopt door in twee bandjes achterom de schouder. Natuurlijk zou een winter- show niet compleet zijn zonder dat er bont geshowd werd. Bont was er in de eerste plaats als afwerking van diverse mantelmodellen in nertskra gen en verder waren er een paar mooie bontmantels te zien, waarbij een manteltje van Zweeds lam veel succes oogstte. De shows werden op vakkundige wijze van commentaar voorzien door twee lady speakers, de dames L. Bruin-Petiet en I. Boogert- Boers, die de bezoekers op verschil lende bijzonderheden in de modellen attent maakten. De mannequins droe gen tijdens hun loopje' over het spe ciale plankier tassen mee, afkomstig van de firma Roovers. Mevrouw Van den Hemel-Schelfhout zorgde voor bijpassende sieraden en hield een korte causerie over het gebruik van sieraden. Vooral aan de parel besteedde zij ruim aandacht. Ook belichtte zij de mogelijkheid om van oude, in kastjes en doosjes ver borgen kralen, leuke snoeren te laten Op zaterdag 20 oktober a.s. organi seert de tafeltennisvereniging TVïiddel- burg-Zuid' voor de zesde achtereenvol gende maal het tafeltennisherfsttoer- nooi voor de leerlingen van de basis scholen in de Magistraatwijk en Dau wendaele. De verwachting is dat het aantal inschrijvingen die ran het vo rig jaar (278) nog zuUen overtref fen. Mede daardoor is het noodzakelijk om het toernooi in meer dan een zaal te verspelen. De meisjes en jongens van 8-9 en 10 jaar spelen het hele toernooi in de gymzaal aan de Mar cus de la Palmastraat in de Magistraat- wijk en starten om 8.30 uur. De deelnemertjes van 11 jaar en ouder zullen de voorronden in de gymzaal aan de Rosenburglaan in Dauwendaele spelen en zij beginnen om 9.30 uur. De eindronden van deze groepen zul len later op de dag eveneens in de gymzaal aan de Marcus de la Palma straat worden verspeeld. In elk van de vier groepen zijn vier persoonlijke prijzen beschikbaar en voor de scho len vormt de Chevron-wisselbeker de inzet. Naar verwachting zal het toer nooi rond half zes 's avonds afgelopen zijn. maken. „Sieraden maken de mens ple zierig om naar te kijken", aldus me vrouw Van den Hemel. De manne quins werden opgemaakt door mejuf frouw Van derHiele, schoonheidsspe cialiste, terwijl hun kapsels werden verzorgd door dameskapper Baljeu. Baby den Toonder tenslotte zorgde voor een muzikale omlijsting van het geheel. 's-Avonds, na afloop van de 2e show, sprak de presidente van de UW, mevrouw Kakebeeke-Mosselmans een dankwoord aan het adres van allen die meegeholpen hadden de shows te doen slagen. Na het gebruikelijke défi lé van de mannequins onder luid applaus kregen deze een leuke verrassing aangeboden. Voor de beide lady-speakers en mevrouw M. A. Roe- bers-Jongerius die de algehele leiding had, waren er bloemen. 29 en 30 september 1973 HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 27 september tot en met woensdag 3 oktober. Do. 2.05 en 14.23, vr. 2.39 en 14.56, za. 3.13 en 15.29, zo. 3.47 en 16.03, ma. 4.23 en 16.40, di. 5.01 en 17.22, wo. 5.44 en 18.14. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu ten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen voor tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur: Middel burg: za. 0.00-24.00 uur: dr. P. H. Schram, de Krammen 14, Stromen- wijk, tel. 4664. Zo. 0.00-14.00 uur: J. K. Dominicus, Dam 30, tel. 2830. Zo. 0.00-24.00 uur: Middelburg-Zuid (alleen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. Jansen-Schrama) zie onder: Souburg, Nieuwland en Amemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: dr. J. J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 1182-1340. Westkapelle, Zoutelande. Koudekerke en Domburg: L. Sloos, Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: dr. P. J. Bekker, Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Dierenarts: L. Jobse, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Tandarts: A. H. Oort, Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 01184-4390. Apotheek: Middelburg vrijdag 28 september tot vrijdag 5 oktober: W. K. Hummelen, Mark' tel. 2134 Vlissingen: vrijdag 28 september tot vrijdag 5 oktober: J. H. Tan-Meyer, Scheldestraat 26, tel. 01184-2025. WIJKVERPLEEGSTERS: Middelburg: ar. A. Jasperse, Nassau- laan 169, tel. 2919. Domburg, Aagte kerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau- rens: zr. Corrie, Noordstraat 27, Dom burg, tel. 0188-1427. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: zr. N. de Back, West- straat 17, Koud<-' --ke, tel. 01185-1318. Groene Kruis. Oranje Kruis en Wit- Gele Kruis, Souburg en Ritthem: zr. C. Sirtke-van Loon, Molenweg 31, tel. 01183-1843. Een leuk plaatje, 'ergens' in Middelburg genomen. De moeder van deze kleine kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg.

de Faam | 1973 | | pagina 3