Willem joosse gaat helemaal in z'n ti'imwerk op Weekenddiensten 3 HINDERWET VERKEERS MAATREGELEN MENU TAFELTJE DEK-JE Be^rolings- behandeling DE FAAM DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1973 Dankzij de gelden die de gemeente Middelburg van het rijk zal gaan krijgen op grond van een regeling, waarbij gemeenten met historische stadskernen een extra bedrag ontvangen, zijn burgemeester en wethouders erin geslaagd de gemeenteraad een slui tende begroting voor 197; voor tc leggen. Ondanks dat extraatje van bijna 2,5 mil joen gulden heeft liet een grote krachtsinspanning gekost om een sluitend geheel te verkrijgen. Zo schrijven b. en w. aan de raad. Teleurstelling wordt uitgesproken over het feit, dal de groei van de ter beschikking komende financiële middelen op andere onderdelen sterk is achtergebleven bij de bestaande behoeften. Er moest dan ook als de huidige begrotingsopzet wordt vergeleken met de 'kladbegroting' weer heel wat worden geschrapt. Anderzijds moesten bepaalde posten worden opge trokken om de debet- en de creditzijde weer in evenwicht te krijgen. Vooruitlopend op uitgebreide informatie over de begroting, die gegeven zal worden tegen de tijd dat de raad over dit zo belangrijke stuk gaat vergaderen, eind oktober aanstaande, geven wij hieronder al wat nadere bijzonderheden. AANBIEDINGSNOTA Tegelijk met de begroting zelf (de boeken vol met cijfers) hebben b. en w. de raad een wel zeer uitgebreide brief geschreven, waarin nader wordt ingegaan op allerlei zaken, die Middel burg en zijn bevolking raken. Het is een brief van 55 pagina's geworden, die in hoofdstukken is onderverdeeld. Na de financiële beschouwingen wordt ingegaan op de ontwikkeling van Middelburg (algemeen, binnen stad, industrieterreinen), op de voor lichting, op de samenwerking met Vlissingen, op het personeel, op de politie, het verkeer, de brandweer, de volksgezondheid en milieuhygiëne, de ruimtelijke ordening, de huisvesting woningzoekenden)nieuwbouw, res tauratie, weg- en waterbouw, onder wijs, culturele zaken, sportzaken, soci ale zorg en maatschappelijk werk met alles wat daarbij komt. Een hele lijst, die nog niet eens compleet is. EEN GREEP Deze week en ook in komende weken zullen wij grepen uit de begeleidings brief doen, zodat u zich op de hoogte kunt stellen van al hetgeen nu en in de verdere toekomst op het program ma staat. RUIMTELIJKE ORDENING Vrijwel woordelijk nemen wij uit de aanbiedingsnota het volgende over. In overleg met de Provinciale Planologi sche Dienst voor Zeeland wordt door de gemeenten Vlissingen, Middelburg, Goes, Borsele, Kapelle en de Noordbe- velandse gemeenten een intergemeen telijke structuurschets Midden-Zeeland voorbereid. Deze structuurschets heeft betrekking op een gebied, dat onge veer hetzelfde is als het gebied van het huidige streekplan Midden-Zee land. In de schets zullen die onderwerpen worden behandeld, die van belang zijn voor de ontwikkeling van de eerderbe- doelde regio. Er wordt ook een struc tuurplan voor het grondgebied van onze gemeente voorbereid. Uit de reeds bestaande structuurschets wor den verschillende facetten gelicht, die in verband met de gewijzigde ontwik kelingen in Middelburg en wijde om geving aanpassing behoeven. BINNENSTAD Op 22 juni 1972 aanvaardde de raad liet basisplan binnenstad. Dit wordt mi verder uitgewerkt om te kunnen komen tot de vaststelling van een structuurplan voor de binnenstad. Het ontworpen lü-jarenprogramma voor de binnenstad voorziet in de verbete ring-restauratie-rehabilitatie van de hiervoor in aanmerking komende pan den, waarvan een groot aantal op de monumentenlijst voorkomt. Dit plan zal moeten leiden tot een verbetering van de woon-, winkel-, werk- en recre- atiefunctie van de binnenstad. Naast dc verbetering van de panden in een bepaald gebied kan tegelijk de woon- omeving worden verbeterd. In aan sluiting op de reeds vastgestelde be stemmingsplannen worden thans voor de omgeving van de Bellinkstraat, het Bagijnhof. dc Herenstraat-Sint-Jans straat, detailplannen voorbereid, die in 1974 ter vaststelling aan de ge meenteraad aangeboden zullen wor den. GEEREPLAN „Ten aanzien van het Geerege- bied merken wij op, dat de bebou wing in dit gebied, waaromtrent wij, wij vermeldden dit reeds in overleg zijn met een project-ontwikkelings maatschappij, de uitgangspunten van de ter plaatse geldende drie bestem mingsplannen niet zal aantasten. GEBIEDEN BUITEN DE VESTEN Voor de afronding van het zuidelijke stadsdeel wordt voor het gebied dat ligt tussen het station en de Vrijland straat, de verdere uitwerking van het globale plan Dauwendaele II voorbe reid. Hier kunnen ongeveer 400 wonin- ge worden gebouwd. De plannen voor het gebied tussen de Kruitmolen- laan en de Nieuwlandseweg kunnen in de loop van 1974 nader worden uitge werkt. De aanpassing van de plannen die betrekking hebben op de Breeweg- wijk, de Stromenwijk, het industrie terrein en de kern Sint-Laurens ver keert in een vergevorderd stadium. Wij verwachten, zo schrijven b. en w. aan de raad, dat u in 1974 enkele van deze plannen ter vaststelling kunnen worden aangeboden. De plannen voor de verdere ontwikke ling van de wijk Klarenbeek in de richting van Brigdamme verkeren nog in een beginstadium. Wij verwachten u in de loop van 1974 hierover meer kan worden medegedeeld. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 133 brengen en in werking houden van een opslagplaats voor autowrak ken. De inrichting is gevestigd aan de Vlissingse Molenstraat 2-4 te "Mid delburg. Dagtekening bekendma king 18 september 1973. Openbare zitting woensdag 3 oktober a.s om 16.45 uur. Voor de drie hierboven vermelde aan vragen geldt het volgende: SCHRIFTE LIJKE bezwaren tegen bet verlenen van de vergunning, ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder, kan een ieder gedurende TIEN DAGEN na dagtekening van de bekendmaking bij bet gemeentebestuur van Middelburg, stadhuis, Middelburg indienen. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op de openbare zitting. De aandacht wordt er op gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middelburg later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij. die niet in de gemeente Middel burg wonen, kunnen, om van hun beroepsrecht gebruik te kunnen ma ken, volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De aanvragen met bijlagen en eventu eel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis (kamer 15) te Middelburg. Over het ambulancevervoer wordt in de aanbiedingsnota bij de begroting-1974 het vol gende opgemerkt: „Het in werking treden van enkele bepalingen van de wet op het ambulancevervoer hebben gedeputeerde staten aanleiding gegeven om de betrokken gemeenten suggesties te doen over de wijze waarop en de grootte van de regio's waarin dat vervoer moet plaatsvinden. Wij hebben, gezien de gunstige ervaringen met het huidige (particuliere) ambulancevervoer op Walcheren, gedeputeerde staten medegedeeld de huidige regeling te prefereren'. CENTRAAL ZIEKENHUIS WALCHEREN Onder het hoofdstuk 'Volksgezondheid en milieuhygiëne' wordt opgemerkt: „Over het totstandkomen van een Walchers centraal ziekenhuis, eventueel uitgebreid met de door ons voorgestane bovenbouw, kunnen wij u nog geen nadere mededelingen doen. De voortdurende gcldinilatie en het streven om de gezondheidszorg te reorga niseren, brengen mede, dat deze onzekerheid over dc stichting van dit centraal zieken huis nog steeds voortduurt. De positie van het Gasthuis blijft onze aandacht houden'. voor de noordwestelijke zijde van het gedeelte van de Nieuwstraat gelegen vanaf de scheidingslijn van de perce len Nieuwstraat 29 en 31 tot de Lange Delft (12 september 1973). NOORDWEG Hier wordt een parkeerverbod inge voerd voor de gedeelten van de ooste lijke zijde van de Noordweg gelegen voorlangs de percelen Noordweg 94 tot en met 98 en de percelen Noord weg 116 tot en met 122 Deze maatre gel is getroffen om het mogelijk te maken, dat de uitritten van de perce len Noordweg 117 en Noordweg 193 door tractoren met aanhangwagens en vrachtauto's benut kunnen worden. (13 september 1973). BOGARDSTRAAT Wanneer tegenover de garage, die ge legen is naast perceel Bogardstraat nr. 8 auto's geparkeerd staan is het vrijwel onmogelijk om deze garage in of uit te rijden. In verband hiermede is besloten het parkeren te verbieden over een afstand van veertien meter vanaf de scheiding tussen de voordeu ren van de percelen Bogardstraat 27- 29 in de richting van de Latijnse Schoolstraat (13 september 1973). Op de tussen haakjes vermelde data zijn de besluiten ter openbare kennis gebracht. Binnen 30 dagen na deze data I:an iedere belanghebbende be roep instellen bij dc kroon tegen deze besluiten (of een van de besluiten). Het beroepschrift moet worden inge diend bij de commissaris van de ko ningin in Zeeland te Middelburg. FLUORIDERING DRINKWATER Tot fluoridering van het Middelburgse drinkwater dient, onzes inziens nog niet te worden overgegaan. Niet alleen zou het financieel extra lasten met zich meebrengen dit onafhankelijk van de watermaatschappij 'Zeeland' te doen, maar ook achten wij het wenselijk de resultaten af te wachten van de wettelijke ontwikkelingen ten aanzien van de fluoridering na de uitspraak van de hoge raad van 22 juni 1973. De hoge raad stelt daarin, dat de waterleidingbedrijven aan het waterleidingbesluit niet de be voegdheid kunnen ontlenen tot fluoridering. Ook wachten wij het resultaat af van een op initiatief van de Zeeuwse Provinciale Raad voor de Volksgezondheid te houden onderzoek naar de opname van fluor bij bevolkingsgroepen in potentieel belaste gebieden. Ook ontharding van drinkwater is medisch gezien nog geen duidelijke ze/k. Drie vergunningen zijn aangevraagd: 1. Door J. Verstede B.V. (i.o.) voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het vervaardigen van kunststof apparaten en kunst stof pijpleidingen, waarbij 4 elek tromotoren met een gezamenlijk vermogen van 12 pk zullen worden gebezigd. De inrichting is gevestigd aan de Oude Veerseweg 24 te Middelburg. Dagtekening bekendmaking 12 sep tember 1973. Openbare zitting maandag 1 oktober 1973 a.s. in het stadhuis, Lange Noordstraat 1 om 17 00 uur. 2. Door Barbecue King Internationaal B.V. voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een apparatenfabriek waarbij 7 elektromotoren met een gezamen lijk vermogen van plm. 2x/i pk gebezigd zullen worden. De inrichting is gevestigd aan de Nieuwstraat 39 te Middelburg. Dag tekening bekendmaking 17 septem ber 1973. Openbare zitting in het stadhuis, woensdag 3 oktober a.s. cm 16.45 uur. 3. Dcor fa. De Muijnck's Autohuis voor het oprichten, in werking In de begeleidingsbrief bij de pas uitgekomen begroting van de gemeen te Middelburg voor het jaar 1974 staat ten aanzien van het verkeer o.a.: „De ontwikkeling van het verkeer leidt ertoe, dat de te nemen verkeers maatregelen steeds dieper ingrijpen in de samenleving, terwijl de te nemen maatregelen ook steeds grotere uitga ven vergen". Van dat ingrijpen hieronder enkele actuele voorbeelden. NIEUWSTRAAT In mei van dit jaar werden enkele parkeerverboden in de Nieuwstraat van kracht. Deze maatregelen bleken in de praktijk nog niet voldoende te zijn om een vlotte doorstroming van het verkeer te bewerkstelligen. Als nieuwe en aanvullende maatregel be sloten b. en w. een parkeerverbod in te voeren voor het gedeelte van de zuidwestelijke zijde van de Nieuw straat vanaf de scheidingslijn tussen de percelen Nieuwstraat 38 en Nieuw straat 40-42 tot de Lange Delft en raad aangeboden begroting voor 1974 zal door de raad behandeld worden op maandag, dinsdag en woensdag 29. 30 en 31 oktober a.s. Over de juiste aanvangstijden zuLTen wij u nog nader inlichten. Bovendien zullen wij u in een van de volgende weken informe ren over de begrotingsvergaderin gen, die de diverse commissies uit de raad zullen houden. Al deze vergaderingen zijn openbaar. Dus voor een ieder toegankelijk. maandag 24 september a.s. ge hakt met spinazie of witlof dinsdag 25 september a.s. runder lapje met andijvie of spercie- boontjes woensdag 26 september a.s. ma caronic of kip met appeltjes donderdag 27 september as. kar bonade, sperciebonen, rijst, vrijdag 28 september a.s. gebak ken kabeljauw met amandelgami- tuur zaterdag 29 september a.s. karbo nade met doperwtjes Smakelijk. Iedere bezoeker van een hondenten- toonstelling weet, boe spannend het kan zijn als de keurmeester uiteinde lijk zijn keuze gaal maken uit twee bonden. De toeschouwers rond dc ring, waarin het gebeuren plaatsvindt, houden de adem in, dc bazen van de honden verkeren in opperste concen tratie en doen liun uiterste best hun hond zo goed mogelijk te laten sho wen. Bij vele hondenrassen is het van groot belang dat er aan de show een goede 'handling' voorafgaat, d.w.z. een behandeling door een trimmer, die tot doel heeft de hond er zo nerfect mogelijk uit te doen zien. Dit geldt niet enkel voor de langharige honden, poedels, terriërs etc. maar ook voor gladharige honden. Immers: hoe beter de honden eruit zien, des te groter is de kans dat ze als goed gekwalifi ceerd uit de bus komen. Eén van de trimmers die regelmatig op alle belangrijke tentoonstellingen, zowel in binnen als buitenland, te vinden is, is Willem Joosse uit Middel burg. Hij specialiseert zich in het afwerken van de honden tot vlak voor het tijdstip dat ze de ring in moéten. Zijn favoriete honden om te handlen zijn de foxterriers, een hondenras dat hij ook zelf fokt. Willem Joosse zit al wer een heel tijdje in het .vak: zo ongeveer 11 jaar. Toen hij een jaar of zestien was, had hij thuis een cocker- spaniel die hij zelf trimde als dat nodig was. Joosse was al van kinds af aan een echte dierenvriend en het liefste wat hij deed en later ook wilde gaan doen als beroep was dieren verzorgen. Geen wonder dus dat hij in de dierenverzorgende sector is terechtgekomen. „Ik ben eigenlijk met m'n opleiding gestart", zo vertelt Willem „bij een particulier; bij mevrouw Kropveld in Goes. Daar heb ik ongeveer twee en i n half a drie jaar gewerkt. Ik ïeisde iedere dag van Middelburg naar Goes om in de kennel te kunnen werken. „An het eind van de opleiding bij mevrouw Kropveld deed Willem ook examen voor het Dibevo diploma, voor wat betreft het theoretisch ge deelte. „Dat papiertje wil volgens mij hlemaal nog niet zeggen dat je ook echt vakkennis bezit", zegt, Willem, krijgt. Je moet niet vergeten dat. je (precies moet weten hoe een hond in elkaar zit. Neem nou in mijn gevai dus die foxterriërs. Het is zaak dat ze er zo voordelig mogelijk uitzien, dus moet je alle foutjes door middel van je trimbehandeling zien weg te wer ken, terwijl juist op de goede punten van de hond de accenten gelegd moe- Bij de Barbo hondententoon stelling. die zaterdag en zondag jongstleden in Antwerpen werd gehouden, werden bij de fox terriërs draadhaar-terriërsde reu 'The Masterpeace' en de teef 'Up to date of the Maple Leaf' kampioen. Een van de felste concurrenten van de eer ste was onder andere de En gels - Amerikaanse kampioen 'Tranbreck Haranwal Diploma te'. De beide nieuwe kampioe nen zijn respectievelijk eigen dom van mevrouw Haak van kennel The Maple Leaf' te Rol de en van de Middelburger Wil lem Joosse, trimmer- De keur- meesteresse die de beide Ne- derlandse honden als beste aan wees was mrs. J. W. de Casern- broot uit Engeland. ten worden. De terriër moet een lange smalle snuit hebben, een recht voor front, de halslijn moet keurig netjes in de ruglijn overlopen, etc. Dat zijn allemaal punten die je door een goede 'handling' kunt verkrijgen als de ter rier in kwestie op deze punten zou afwijken. Het is echter wel zo. dat wil het allemaal zo goed mogelijk gebeuren, de behandeling al maanden van te voren beginnen. De terrier moet worden geplukt; het oude haar wordt uit de vacht gehaald om de hond te helpen verharen. Tegelijker tijd wordt al een begin gemaakt met het model dat de hond op de tentoon stelling zal moeten hebben". Er moet o.a. rekening worden gehou den met de plaatsen waar veel haar moet komen en waar minder; eigen lijk is het zo, dat de handier al lang van te voren in z'n hoofd moet heb ben hoe de hond eruit moet gaan zien, want het werk dat hij doet is eigenlijk boetseren met haar. Vandaar dat de anatomische kennis van de trimmer erg goed moet zijn. „Ik werk zelf altijd voor een spiegel", zegt Joosse „dan kun je eigenlijk al direct een beetje afstand nemen van je werk en het goed bekijken". Het klaarzet ten van terriers voor een tentoonstel ling betekent een schier eindeloze reeks behandelingen. De foxterrier wordt op een speciale behandeltafel gezet en daar gekamd, geborsteld, ge- krijt. Vooral dat laatste is van gelang omdat de witte haarpartijen van de fox terrier goed uit moeten komen. Daar dit haar meestal wat vergeeld, wordt het met krijt witgemaakt. De Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Ervaring in het klaarzetten en voor brengen van terriers deed Willem ock op bij de kennel The Maple Leaf' in Rolde, één van de oudste Nederlandse kennels. Hoe goed er getrimd kan worden blijkt wel als Joosse vertelt, hoe een zelfgefokte teef van hem bij haar eerste tentoonstelling in Brussel al meteen reserve kampioen werd. Dat was volgens hem zuiver een gevolg van een uitstekende trimbehandeling („Je moet me niet vragen hoe lang ik er aan bezig geweest ben") waardoor zelfs de Engelse keurmeester een beetje uit het lood werd geslagen". Willem Joosse gaat helemaal in z'n trimwerk op. Het is zwaar werk en er valt dan ook menig druppeltje zweet bij. Vooral het plukken is iets dat HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 20 tot en met woensdag 26 september. Do. 7.06 en 19.37, vr. 8.29 en 21.09, za. 10.00 en 22.43, zo. 11.21 en 23.58, ma. 12.24, di. 0.51 en 13.10, wo. 1.29 en 13.49. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu ten later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. WWvVVV\NA/W*/vA'VVVWNAA/\*VV/VVVV>A<VVVVVVVVV>AVS*A*)\VMl handiers maken ook veelvuldig ge bruik van haarlak om het. rechtgebor- stelde haar van de hond rechop te houden. Er zijn weieens mensen die zich af vragen of zo'n keurmeester dan niet om de tuin wordt geleid als hij een hond voor zich krijgt die er puntgaaf uitziet maar dat in feite niet is. „Nou", zegt Willem Joosse „dat kun je gerust vergeten. Een keurmeester pakt de terrier echt wel even aan. hij voelt hoe ze in elkaar zitten en gaat daarbij met de handen dwars door je trimwerk heen. Uiteindelijk geeft hij aan de hand van zijn eigen bevindingen de waarderingscijfers; het is dus niet de beoordeling op het uiterlijk alleen, bouw en conditie zijn zeer belangrijk". niet meevalt, je moet het haar ge woon met de hand uit de hond pluk ken. Bovendien is daar nog altijd het feit dat het trimwerk eigenlijk naar verhouding maar slecht betaald wordt, maar als een trimmer al z'n uren zou gaan rekenen die hij aan een en dezelfde hond moet besteden, zou het werk onbetaalbaar worden. Voor Joosse is dat echt geen reden om iets anders te gaan doen: het zit bij hem zo diep dat hij niets liever doet. Zijn vrouw Paula helpt hem zo nu en dan een handje; ze begint de kneepjes van het vak en de grondslagen al behoorlijk te kennen. „Ik zou graag zien", zegt Willem Joos se tenslotte, „dat de praktische kant van de diploma's eens wat zwaarder werd, dat zou helemaal geen kwaad kunnen. Verder zou ik mensen die willen leren trimmen adviseren: ga naar een goede kennel en leer daar het vak, betere opleiding kun je nauwe lijks krijgen. 22 EN 23 SEPTEMBER 1973 Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen voor tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur: Middel burg: za. 0.00-24.00 uur: dr. A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 2460. Zo. 0.00-24.00 uur: dr. M. Reijerse, Seis weg 29, tel. 3456. Zo. 0.00-24.00 uur: Middelburg-Zuid (alleen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. Jansen-Schrama) zie onder: Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: dr. M. L. v. d. Meer, Stationsplein, Arne muiden, Tel. 01182-1308. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: B. Vaandrager, West- straat 7, tel. 01188-1271. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: dr. J. W. Oosterhof, Markt 12, Veere, tel. 01181-271. Dierenarts: dr. R. M. Barkema, tel. 01180-3118. Tandarts: C. Westveer, Loskade 21, Middelburg, tel. 01180-6694 of 2994. Apotheek: Middelburg vrijdag 21 september tot vrijdag 28 september: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538. Vlissingen: vrijdag 21 september tot vrijdag 28 september: D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 0084-2730. Wijkverpleegsters 'Middelburg: zr. M. den Boer, Adr. Lauweryszstraat 77, tel. 6286. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder,, Veere Gapinge, en Sint-Lau rens: zr. R. Goor, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1226. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Btggekerke: N. de Back, West straat 17, Koudekerke tel. 01185-1318. Groene Kruis, Oranje Kruis en Wit- Gele Kruis, Souburg en Ritthem: zr. C. Sinke-van Loon, Molenweg 51, tel. 01183-1843. Zelf autorijden kan dit knaapje natuurlijk nog niet, maar dat is geen bezwaar om zich, gezeten in papa's auto, te laten fotograferen. De moeder van deze automobilist-in- spé kan de originele foto, plus een waardebon van vijf gulden, gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt §j 51, Middelburg. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllfllllllllllllilllllllllllllllllllllllillllllli'ff

de Faam | 1973 | | pagina 3