Raad Middelburg vergadert maandag a.s. Middelburg beleefde weer 'n extra gezellige en drukke donderdai Is dit uw kind? 3 BIJNA 15.000 BEZOEKERS MENU TAFELTJE- DEK-JE BEDDEWIJK- STRAAT HUURSUBSIDIE VOLLEDIGE RAADS VOORSTELLEN BEI AARDCONCERT B Weekenddiensten DE FAAM E DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 De leden van de Middelburgse gemeenteraad zijn uitgenodigd op maandag 20 augustus a.s. om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis te zijn om deel te nemen aan de maandelijkse vergadering. De stukken werden vorige week vrijdag aan de raadsleden toegestuurd. Deze week werden diverse commissievergaderingen gehouden, waarin meerdere voorstellen al besproken zijn. De uiteindelijke beslissing over de voorstellen van burgemeester en wethouders ligt echter bij de gemeenteraad. De agenda omvat dit keer 26 punten. Het oversteken door schoolkinderen van de Poelendaeleweg vormt een punt van bespreking. Ook de Kuiperspoort komt weer ter sprake. Ook op voorstellen om diverse panden aan te kopen zal een besluit genomen moeten worden, dat is ook het geval ten aanzien van enkele subsidie-aanvragen. De vergadering, we delen het nog maar eens mede, is openbaar, zodat een ieder welkom is om op de publieke tribune de vergadering bij te wonen. Hieronder weer een compleet' overzicht van de aan de orde komende punten. 1. Notulen vergadering 18 juni 1973. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 3. Benoeming lid bestuur stichting concertzaal. Voorgesteld wordt in de plaats van de heer S. A. van Leverink, die Middel burg gaat verlaten, de heer C. Volp als lid van het algemeen bestuur van de Stichting Concert- en Gehoorzaal te benoemen. 4. Opheffing commissie voor de straf verordeningen. De gemeente kent een speciale com missie uit de gemeenteraad die zich met strafverordeningen bezighoudt. Omdat ook in andere commissie de werkzaamheden van de eerst bedoelde commissie verricht kunnen worden en omdat de gemeentewet niet meer voor schrijft, dat een dergelijke commissie MOET bestaan wordt voorgesteld de commissie voor de strafverordeningen op te heffen. 5. Beroep inzake ontheffing parkeer verbod. De B.V. De Nood en Pouwer hebben ontheffing gevraagd van het verbod grote voertuigen in bepaalde wijken van de stad te parkeren. Er zijn daar- De tentoonstelling van de World Press Photo's, die van 22 juni tot en met 12 augustus in de Vlees hal van het Middelburgse stad huis werd gehouden, heeft in to taal 14.757 bezoekers getrokken. Een aantal waarmede de organi serende instantie (de gemeente) zeker tevreden zal zijn. want het ligt ruim boven het gemiddelde aantal bezoekers dat tijdens de zomertentoonstellingen van de laatste jaren werd genoteerd. Een uitzondering hierop vormt natuurlijk de Nehalennia-exposi- tie, die een ware uitschieter was. Gratis avond. Zoals vorige week werd aange kondigd kon een ieder vrijdaga vond van 7 tot 10 uur gratis de tentoonstelling bezoeken. Van die 'aanbieding' is goed gebruik ge maakt. 382 bezoekers kwamen in de drie' uur een kijkje nemen. Van 20 tot en met met 26 augus tus a.s. is er weer een andere tentoonstelling in de Vleeshal. 'In the spirit of millions of years' is de titel van een expositie van werken van de in Middelburg wo nende kunstenaar Reid. voor speciale terreinen aangewezen. Door de genoemde B.V. is die onthef fing gevraagd, omdat op hun wagen(s) landbouwprodukten geladen zijn, die moeilijk onbeheerd achtergelaten kun nen worden. De ontheffing is in eerste instantie door burgemeester en wet houders geweigerd. De B.V. is daarop bij de gemeenteraad in beroep gegaan. Maandag zal de raad dus een uitspraak doen. Het college van b. en w. stelt voor afwijzend op het verzoek te be schikken. Men stelt o.a. dat wanneer op vrachtwagens kostbare lading aan wezig is, de ondernemer er zelf voor moet zorgen, dat de wagen niet onbe heerd op de openbare weg wordt ge plaatst, maar b.v. op een afsluitbaar terrein wordt geparkeerd. 6. Proef met koopavond in Dauwen- daele. De winkeliersvereniging Dauwendaele heeft gevraagd bij wijze van proef ge durende één jaar op vrijdag tot 21.00 uur een wekelijkse koopavond in te stellen. De winkeliers willen de bewo ners van Dauwendaele deze extra ser vice gaarne verlenen. Hoewel de Middelburgse Centrale van Ondernemers in het Midden- en Klein bedrijf en de in het winkelcentrum in de Magistraat wijk gevestigde onderne mers het ongewenst achten, dat in Dauwendaele een koopavond wordt in gevoerd, stellen burgemeester en wet houders overeenkomstig het standpunt van de kamer van koophandel aan de raad voor bij wijze van proef met in gang van 1 september a.s. goed te vin den, dat het winkelcentrum Dauwen daele op vrijdagavond tot negen uur geopend is. 7. Oversteken Poelendaeleweg door schoolkinderen. In de gemeenteraadsvergadering van 21 mei jl. is al gediscussieerd over het oversteken van de Poelendaeleweg door schoolkinderen. Dat gebeurde naar aanleiding van een brief van ou ders van leerlingen van de dependance maandag 20 augustus a.s.: gou lash; dinsdag 21 augustus a.s.: jacht schotel, rode kool. woensdag. 22 augustus a.s,: kui- kenborst, champignons, donderdag 23 augustus a.s.: lever, appeltjes, vrijdag 24 augustus a.s.: kabel jauw in amandelsaus, zaterdag 25- augustus a.s.: karbo nade, sperciebonen, rijst. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. van de Stromenwijkschool aan de N ieu wervestraat. In die vergadering is toen besloten ter plaatse waar de kinderen de weg over steken 'klaar-over' borden te plaatsen. Bovendien zou aan de ouders medege deeld worden dat de politie gaarne be reid is ouders op te leiden tot ver- keersbrigadiers. Een commissie van ouders heeft op nieuw geschreven aan de raad met de mededeling, dat het inschakelen van ouders naar hun mening geen goede oplossing biedt. Zij pleiten voor het plaatsen van een zelfbedieningsstop licht, dat dan door één van de ouders bij het oversteken van de kinderen kan worden bediend. In dit bestek is het wat moeilijk om het gehele voorstel aan de raad door te nemen. Als reactie op de tweede brief delen burgemeester en wethou ders aan de raad mede, dat: de 'klaar-over' borden inmiddels zijn geplaatst; dat zich geen ouders hebben aan gemeld om bij het oversteken van schoolkinderen behulpzaam te zijn; dat de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers er op ge wezen heeft, dat in enkele plaatsen van ons land met succes volwassen verkeersrigades zijn opgericht met in totaal 800 moeders; dat aan de directeuren van de Christelijke Scholengemeenschap voor Economisch Beroepsonder wijs, de Christelijke Pedagogische Het wegdek van de Beddewijk- straat zal aanmerkelijk worden verbeterd. Dinsdag jl is begonnen met de herbeslratingswerkzaam- heden. Eerst wordt bet stuk aan gepakt dat ligt tussen de Vlas- markt en de Schuiffelstraat. In verband hiermede is het voor de Schuiffelstraat geldende éénrich tingsverkeer omgedraaid, zodat auto's, die aan de Langeviele ge legen bedrijven moeten bevoorra den vanaf de Pöttenmarkt de .Schuiffelstraat in kunnen rijden. Omdat het maken van straten een arbeidsintensief karwei is. zal met de werkzaamheden ongeveer twee maanden gemoeid zijn. Academie en de Lagere Technische School aan de Kruisweg verzocht zal worden of het mogelijk is dat oudere leerlingen van deze scholen zich als verkeersbrigadier beschik baar willen stellen; dat een zelfbedieningsstoplicht het nadeel heeft, dat er vaak mis bruik van gemaakt wordt; dat zo'n verkeerslicht op gerui me afstand van het kruispunt Kou- dekerkseweg - Dorus Rijkersstraat - Bankertplein geplaatst moet wor den, daar anders wachtende auto's het kruispunt zouden blokkeren. Er zou dan dus omgelopen moeten worden, waardoor het weer twijfel achtig wordt of van een dergelijke installatie een goed gebruik ge maakt zal worden. B. en w. stellen, dat het plaatsen van een zelfbedienings-stoplicht geen aan beveling verdient. Nadat opgemerkt is, dat de verant woordelijkheid voor de schoolkinde ren zeker niet alleen ligt bij de over heid en de schoolbesturen, maar ook bij de ouders, wordt voorgesteld de oplossing te zoeken in het plaatsen van de 'klaar-over' borden en het in schakelen van verkeersbrigadiertjes, waarbij met name ook aan de ouders wordt gedacht. Opheffing waterverontreiniging Nieuw» land. Het poldcrwater in enkele wegsloten in de omgeving van de Valckeweg-Ou- de Rijksweg is sterk vervuild. Om daaraan een eind te maken stellen burgemeester en wethouders de raad voor een krediet van 31.000 beschik baar te stellen voor liet aanleggen van 370 m riolering en liet aanbrengen van een pompinstallatie met 160 nieter persleiding. Er zullen 12 percelen op deze riolering worden aangesloten. 9. Zijgevels. De panden Jacob Catsstraat 51 en Veersesingel 152 zouden volgens al Vorige week vermeldden wij, dat u over huursubsidiezaken alle in lichtingen kunt krijgen bij de af deling algemene zaken van het stadhuis. Dat was tot voor enkele maanden zo. De aanvragen voor huursubsidie worden thans be handeld door de heer Bour, die werkzaam is op de afdeling be volking van het stadhuis. wat oudere plannen afgebroken moe ten worden. Omdat die plannen geen goedkeuring kregen en omdat inmid dels andere ontwikkelingen zich heb ben voorgedaan kunnen de genoem de panden gewoon blijven staan. De gevelwanden van deze panden zijn door afbraak vrijgekomen. Voorge steld wordt nu een krediet van 12.000,- beschikbaar te stellen om de wanden af te werken met een half steens muur, zoals ook bij het pand Veersesingel 144 is gebeurd. 10. Siloweg wordt verbeterd. Als de gemeenteraad de benodigde gelden beschikbaar stelt, zal de Silo- weg (tussen Kleverskerkseweg en de loswal met overslagterrein) verbeterd gaan worden. De weg zal verbreed worden tot 6 meter en er zal een as- faltverharding worden aangebracht. 11. Aankoop grond aan Breeweg. Voor de verwezenlijking van de be stemmingsplannen Breeweg V en de aanleg van de Verlengde Laan der Ver enigde Naties is het noodzakelijk een perceel grond, gelegen aan de Breeweg met een oppervlakte van plm. 7910 m2 aan te kopen. Aldus wordt voorgesteld. 12. Aankoop Lange Geere 67 en Katte gat 3. Voor de uitvoering van het sanerings plan 'Lange Geere en omgeving' wordt de raad voorgesteld de panden Lange Geere 67 en Kattegat 3 aan te kopen. 13. Aankoop Segcerssingel 116. Voor de verwezenlijking van het be stemmingsplan Dauwendaele II wordt de raad voorgesteld het pand Segeers- singel 116 aan te kopen. 14. Aankoop panden Varkensmarkt 8- Ivoestraat 2 en 4. De aankoop van deze panden is nodig in verband met de toekomstige aan leg van de weg naar de 'Koebrug'. 15. Verkoop panden Domburgs Schuit- vlot. De gemeende verkoopt ook nog wel eens panden zoals u ziet. De raad wordt voorgesteld de panden Dom burgs Schuitvlot 27-29 en 31 te verko pen ten behoeve van de voorgenomen uitbreiding van Konraad. 16. Onteigening perceel Noordweg 4. Voor de verwerkelijking van het plan Klarenbeek I wil de gemeente dit pand in eigendom verwerven. De onderhan delingen over aankoop hebben geen resultaat opgeleverd. Aan de raad wordt nu voorgesteld tot onteigening over te gaan. 17. Eervol ontslag hoofdleidster 'De Eutebcutcrs'. De raad wordt voorgesteld mevrouw G. A. Grevink-van 't Voort, hoofdleid ster van de openbare kleuterschool 'De Eutebeuters', Dauwendaelsestraat 7 op haar verzoek eervol ontslag te verlenen met ingang van 1 augustus 1973. Op deze pagina wordt een over zicht gegeven van de voorstellen, die in de gemeenteraadsvergade ring van maandag 20 augustus a.s. aan de orde komen. Het is natuurlijk maar een samenvat ting. Wil men de volledige voor stellen lezen dan is dat natuurlijk mogelijk, want die stukken zijn openbaar. Met andere woorden; Iedereen kan de voorstellen lezen. U bent overdag welkom op bet bureau voorlichting van liet stad huis (ingang Lange Noordstraat, kamer 15). De voorstellen liggen ook in de openbare bibliotheek in de Molstraat en in het Diensten centrum voor bejaarden 'Het Schuttershof', Schuttershofstraat te Middelburg. 18. Aanvullend krediet derde lokaal 'De Springplank'. De raad wordt om een extra krediet gevraagd voor de bouw van een derde lokaal aan de openbare kleuterschool 'De Springplank' te Nieuw- en Sint Joosland. Sedert het opstellen van de begroting zijn de bouwkosten met een kleine 18 procent gestegen. 19. Geen zevende lokaal bij 'Driestro- menschool'. De raad had eerder besloten medewer king te verlenen aan de bouw van een zevende lokaal aan de nieuwe lom school. Nu met een afdeling voortge zet buitengewoon onderwijs kan wor den begonnen is de noodzaak voor het zevende lokaal vervallen. 20. Financiële medewerking restaura tic Nieuwe Haven 49/Sint Janstraat 66. Omdat de overheidssubsidie voor de restauratie vandit pand nog niet is ontvangen verzoekt betrokkene de ge meente het bedrag van het te verwach ten subsidie in rekening-courant te verstrekken. Op dergelijke verzoeken is al meerdere malen positief gerea geerd, reden waarom de raad wordt voorgesteld ook dit verzoek in te willi gen. 21. Subsidie voor 'De Jonge Zangers'. Met de in verband met het aanschaf fen van een elektronisch orgel als lie- geleidingsinstrument wordt de raad voorgesteld liet kinderkoor 'De Jonge Zangers' uit Nieuw- en Sint Joosland over 1973 een subsidie te verlenen in het exploitatietekort tot een maximum van 300,-. 22. Restauratie Kuiperspoort vraagt meer geld. Dc voortdurende kostenstijgingen heb ben ook hun invloed gehad op de restauratiekosten van de Kuiperspoort. B. en w. vragen aan de raad een extra krediet van 103.421,-. Daarnaast wordt een krediet gevraagd van 78.500,-, wat nodig is voor het treffen van diverse maatregelen om de geluidshinder in de gerestaureerde panden in de Kuiperspoort zoveel mo gelijk weg te werken. Zoals bekend worden de ruimten in de Kuiperspoort gebruikt door de Zeeuwse Muziek school en het Instituut voor Kunstzin nige vorming. Dit gebruik brengt met zich mee, dat een goede geluidsisolatie vereist is. Bij de restauratie is daar al rekening mee gehouden. Tijdens het gebruik bleek echter, dat de reeds ge troffen voorzieningen niet voldoende waren. 23. Geldlening voor Zeeuws consulta tiebureau voor alcohol en drugs. Voorgesteld wordt een geldlening van 10.000,- te verstrekken aan het ge noemde bureau. 24. Subsidie van 500,- voor kerst- herberg. De raad wordt voorgesteld voor dc in Middelburg te organiseren kersther- berg een subsidie in het exploitatiete kort te geven tot een maximum van 500. 25. Kredieten voor voorzieningen kan toorruimten. In verband met voorgenomen verbou wing bij en in het stadhuis moet. tijde lijke kantoorruimte gecreëerd worden voor de gemeentelijke accountants dienst, de gemeentelijke soialo dienst en voor het bureau personeelszaken. In totaal is daarvoor een krediet van 37.055,- nodig, hetgeen wordt ge vraagd. Hedenavond (donderdag 16 au gustus) geeft de stadsbeiaardier van Middelburg, Veere en Vlissip- gen het laatste zomeravond-bei aardconcert op het carillon van de Abdijtoren (De Lange Jan) te Middelburg. Aanvang half acht. Einde half negen. Beste plaats om te luisteren: Het Abdij plein. Het was vorige week donderdag- weer druk in Zeelands hoofd stad. De wekelijkse markt, de kermis en een grootscheepse ringrijderij in het kader van de folkloristische dagen zorgden ervoor dat duizenden mensen een bezoek aan Middelburg- brachten. Toch was het in de binnenstad niet zo druk als vo rig jaar. Veel toeristen die aan de kunst verblijven, hadden van wege het mooie weer het strand boven het folkloristisch gebeu ren en de drukte in Middelburg- verkozen. Voor de vele bezoekers van die negen de augustus was het bijzonder fijn dat de binnenstad geheel auto-vrij was gehouden. Bij alle toevoerwegen naar de binnenstad stonden borden met het opschrift 'doorgaand verkeer gestremd'. Dit was ook wel nodig, want de gehele Lange Delft en het Damplein stonden vol met marktkra men, in de Lange Delft zelfs twee rijen dik. Tussen de kramen was een breed gangpad uitgespaard voor even tuele doorgang van brandweer of zie kenauto bij ongevallen. Het ringrijden vond plaats op het Molenwater, bij de vaste folklore min nende gasten zo langzamerhand een overbekende plaats in Middelburg. Ve le waren er ook dit keer weer getuige van hoe enerverend zo'n ringrijderij kan zijn. De belangrijkste trophee van de dag was een nieuwe wisselbeker, beschikbaar gesteld door Koningin Ju liana. Deze werd gewonnen door Henk Houterman uit Koudekerke, die eveneens de Brasserbeker won (De heer Brasser was oud-voorzitter en oprichter van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging). Men kan gerust stellen dat er een konstant heen en weer geloop was tussen het centrum en het Molenwater, waarbij vele dagjesmen sen genoten van de aanblik van de oude gerestaureerde gedeelten van de binnenstad. Vele bezoekers namen ook de route markt. Lange Delft, Damplein om via de Molstraat en de Koepoortstraat naar het ringsteken te gaan kijken, onderwijl de nodige aan dacht bestedend aan de marktkraamp- jes. De meeste marktkooplui hadden ondanks het feit dat ze niet op hun 'oude 'plekje de Markt stonden, toch een goede dag. Er werden aan het eind van de dag maar enkele klachten gehoord, voornamelijk van diegenen die met hun kraam achter op het Damplein stonden. Voor hen had de verkoop beter kunnen zijn Enkele marktkooplieden zouden ook graag zien dat de kramen 'rug-aan-rug' geplaatst werden omdat ze vonden dat er nog teveel publiek door de 'brandgang' wandelde, dus zonder iets van hun handel te zien. Ze beseften echter terdege dat dit niet te verande ren was, i.v.m. de vrije doorgang. Bij de Middelburgse middenstanders die in de Lange Delft of op het Damplein hun zaak hebben, waren de meningen ten aanzien van de uitwijk plaats van de wekelijkse markt ver deeld. Mevrouw Vader van het Dam plein vertelde erg blij te zijn met de markt voor de deur: „We zitten hier toch al zo achteraf", vertelt zij, „nu is er tenminste wat loop. Ik vind deze belangstelling bijzonder leuk". Een heel ander geluid lieten de heer Roo- vers van Roovers Lederwaren en de heer Moerman horen. Voor hen hoef de het echt niet. „We moeten nu de zaak veel meer naar voren brengen", aldus de heer Roovers, die constateer de dat er op deze donderdag veel minder klandizie was dan anderfe. „De mensen hebben enkel maar aandacht voor de marktkramen, de etalages zien ze nauwelijks. Maar ja, voor die ene keer is het nou ook weer niet zo erg..." De heer C. Moerman zou graag zien dat de weekmarkt bij gelegenhe den als vorige week donderdag, werd gesitueerd rond en op het Walplein, eventueel onderlangs de Nieuwe Kerk, de Kcorkerkstraat en het Damplein. Een positief geluid ook van de heer J. Dirven van Helder en Dirven. „We hebben hier een heerlijk rustige dag gehad. Bijzonder fijn: geen autover keer door de straat. De mensen kon den rustig wandelen zonder steeds op de kleine kinderen te moeten letten. Eens te meer een bewijs dat een promenade het hier uitstekend zou doen. Voor ons mag de binnenstad voorgoed dicht. Ik heb verschillende mensen die hier in de winkel kwamen gevraagd waar hun auto stond; de meesten hadden de auto op een van de kaaien geparkeerd. Ze vonden het opmerkelijk genoeg geen van allen erg om een stukje te moeten lopen. Ik hoop dat volgend jaar al een Lange Delft-promenade gereali seerd zal kunnen worden". Vrijdag 10 augustus jl. Radionieuws dienst 's avonds half elf: Speciale op roep door de gezamenlijke Nederland se papierfabrikanten aan scholen en verenigingen om oud papier in te za melen, in verband met het tekort aan grondstoffen voor het vervaardigen van nieuw papier. Graag willen wij vanaf deze plaats op dit bericht inhaken. Reeds meer dan 6 jaren wordt op Walcheren in vrij wel iedere plaats door onze zendings organisaties het oud papier opge haald. Dit jaar passeerden we de 2 miljoenste kilo en we zijn hard op weg naar de 3 miljoenste. De opbrengst hiervan bedroeg t/m 1972 89.300 waarvan o.a. huizen wer den gebouwd voor zendingsarbeiders, een weeshuis in Nigeria, ambulance wagens, verpleegstersuitrustingen, terwijl we momenteel bezig zijn aan een bedrag van 25.000 voor de adop- tatie van een weeshuis. In dit blad vindt u een advertentie waarin de telefoonnummers staan vermeld waar u voor Middelburg kunt bellen om uw oud papier te laten op halen. Echter ook op de dorpen zijn hiervoor verschillende adressen: Aag- tekerke: Burg. Bosselaarstraat 3, tel. 1644. Meliskerke: Dorpsstraat 11. Nw en St Joosland: Oudedijk 3. Oostka- pelle: Molenweg 10. Veere: Wagenaar- straat 9, tel. 357; Westkapelle: Zuid straat 50, tel. 468. Zoutelande: Tim mermanstraat 2, tel. 263. Arnemuiden: Markt 43. In Middelburg loopt u de kans dat jongens en meisjes bij u langs komen om namens onze organisatie uw- oud papier op te halen. Wilt u zekerheid hebben dat dit voor ons zendings werk is, dan kunt u deze kinderen al tijd cm hun identiteitskaart vragen. Als leden van de JPAZ (Jeugd Papier Aktie Zending) bezitten zij allen een identiteitskaart welke zij u graag zul len tonen. Nog even terugkomend op de adver tentie in dit blad kunnen we nü stel len dat u drie vliegen in één klap vangt: U houdt Middelburg schoon. U steunt er een goed doel mee en u steunt de Nederl. Papierfabricage. Hartelijk aanbevolen namens Zen dingscommissie Geref. Gemeente, se cretariaat W. Beckmanlaan 8, Mid delburg, telefoon 5719. ORGELCONCERT NIEUWE KERK Dinsdag 21 augustus te 20.00 uur zal de organist Jan Hora uit Praag con certeren in de Nieuwe Kerk te Mid delburg. Hij zal het volgende pro gramma uitvoeren: 1 twee koraalfan tasieën Petr Eben, 2 Cantabile C. Franck, 3 Choral III a mineur C. Franck, 4 Chants d'Oiseaux Les mains de l'Abime O. Messiaen, 5 Fantasie und Fuge g moll J. S. Bach. Jan Hora (1936) werd opgeleid aan het Praagse conservatorium en aan de academie voor muziekkunst van de Tsjechische hoofdstad. In 1958 werd Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór tien uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur: Middel burg: za. 0.00-24.00 uur: dr. H. A. Delfos, Rouaansekaai 47, tel. 2637. Zo. 0.00-24.00 uur: dr. P. H. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 4664. Zo. 0.00-24.00 uur: Middelburg-Zuid (alleen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. Jansen-Schrama) zie onder Sou burg, Nieuwland en Amemuiden, Dau wendaele en Middelburg-Zuid: dr. G. A. v. Bockel, Kanaalstraat 89, Sou burg, tel. 01183-1500. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke: dr. F. L. Berghauser Pont, De Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187- 234. Domburg: B. Vaandrager, Weststraat 7, tel. 01188-1271. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: dr. P. J. Bekker, Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Dierenarts: E. P. Oldenkamp, Meliskerke, tel. 01186-287 (consult alleen na telef. afspr.). Tandarts: W. Krommenhoek, Rouaansekaai 23, Middelburg, tel. 01180-3320. Apotheek: Middelburg: vrijdag 17 augustus tot vrijdag 24 augustus: W. K. Humme- len, Markt 69, tel. 2134. Vlissingen: vrijdag 17 augustus tot vrijdag 24 augustus: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 01184- 2066. WIJKVERPLEEGSTERS Middelburg: zr. J. M. Wagenaar, Prin ses Marijkeplein 5, tel. 3533. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau- rens: zr. Corrie, Noordstraat 27, Dom burg, tel. 01188-1427. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: J. Mijnders, Zuidstraat 14, Zoutelande, tel. 01186-325. Groene Kruis, Oranje Kruis en Wit- Gele Kruis, Souburg en Ritthem: zr. W. Verhagen-Westerbeke, Stemerding- laan 119, tel. 01183-1541. hij onderscheiden met een prijs op het internationale Bachconcours te Gent. Hij behaalde eveneens prijzen op internationale concoursen te Praag, München en Leipzig. Hij is als organist verbonden aan de Kruishe- renkerk in zijn woonplaats Praag en doceert daar tevens orgelimprovisatie. '5 E 5 m Deze strijdbare jongeman liep onze fotograaf ergens in - Middelburg in de lens. Hij maakte er, met gevaar voor Z eigen camera een plaatje van, waarna het lieverdje hem Z toch maar liet lopen. De moeder van deze onverschrok- Z ken held kan de originele foto plus een waardebon van 2J vijf gulden afhalen op het bureau van de PZC, Markt 51 jjj Z te Middelburg. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 16 tot en et wmoensdag 22 augustus. Do. 3.18 en 15.26; vr. 3.49 en 15.58; za. 4.21 en 16.31; zo. 4.53 en 17.04; ma. 5.30 en 17 44; di. 6.17 en 18.38; wo. 7.19 en 19.48. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu ten later Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. VVVVWVNANV^VWVWAVAVVWWVVVVVWVVAWANV

de Faam | 1973 | | pagina 3