INTERIEURVERZORGING ADVISEUR VOOR MOOIER WONEN nu voordelig kopen Bankstellen 1 0% korting 20% korting 30% korting 40% korting Bergmeubels 1 0% korting 20% korting 30% korting 40% korting Losse fauteuils 0% korting 20% korting 30% korting 40% korting Vloerbedekking Vloerbedekking extra voordelig deze week GC konraad Spijkerbroek al 100 jaar inonze prijzen MIDDELBURG 1 W kamerbreed JJZZl g| 0,75 tot 4,50 k— O»,- GRATIS GELEGD Wij zetten het Zie onze etalages cnilRIIDp Paspoortstraat 20 - 22 - 24 oUUDUnu Te!efoon 01183 1260 en 2185 Lange Viele 6-8 Telefoon 01180-8643 KOELBOX 24,50 29,95 TUINGARNITUUR 1 1,50 SLIJPMACHINE 169,50 LUCHTBED 24,50 TUINBANK 64,50 5 gk RAMSES CQ PRIMULA SAFARI L ciADinA 4 fan 100% SLAAPKAMERTAPIJT kamerbreed g. FLORIDA m NYLONTEGEL ÏÏT f\ voor deze prijzen ook nog Examens GEVONDEN VOORWERPEN GOES, Lange Vorststraat 84-92 - VLISSINGEN, Bellamypark 46 - 48 - VLISSINGEN, Lange Zelke - MIDDELBURG, Nieuwe Burg 27 - telefoon 01100 - 5343 telefoon 01184-2988 telefoon 01184 - 3134 telefoon 01180-2873 OPRUI begint 19 juli a.s. i 1 i 1 W kamerbreed WWj" kamerbreed BQ ARMADA 79 - zuiver wol 1 Q Q V/W} kamerbreed kamerbreed WWj I mi - De Curver koelbox houdt uw dranken heerlijk koel 15 liter van 29,40 voor 25 liter van 37,40 voor Set roestvrij stalen tuingereedschap 4-delig nu van 14,95 voor Zware slijpmachine, fabrikaat Creusen stenen 15 cm diameter Deze week van 199,50 voor Luchtbed in blauw/rood nu van 29,95 voor Solide tuinbank van opklapbaar metalen onderstel met gelakte grenen latten nu van 74,50 voor middelburgjdomb.schuitvlot 23| tel. 2510[ 3486 vlissingen lange zelke 22| tel. 3588| 2691 VANAF 19 JULI Precies in dit jaar, nu de spijkerbroek of blue jean in volle hevigheid opnieuw tot een derma te grote rage is gewor den dat de fabrikanten koortsachtig de hele we reld afspeuren naar kwaliteitsdenim, bestaat dit kledingstuk 100 jaar. Tenminste in de vorm zoals we hem vandaag de dag kennen. In 1850 maakte de Bei erse immigrant Levi Strauss, nadat hij tijde lijk emplooi had ge zocht als mijnwerker op de Califomische goud velden, toevalligerwijs een broek van een paar lappen serge-de-Nimes canvas dat normaal werd gebruikt vöor het maken van tenten. Deze 'pair of Levi's' bleker het harde leven aan de Amerikaanse Westkusi te kunnen doorstaan vooral toen een zekere Alkali Ike een paai klinknagels door de na den van de broekzakker joeg om scheuren teger te gaan. De spijkerbroek was geboren Maar in deze vorrr (waarvan een exemplaa nu nog steeds tentoon gesteld ligt in het be roemde Smithsonian In stitute in Washington! hield de jean het slechts 20 jaar uit. Want de sta- tusloze broek werd ook al snel populair buiten het ruwe milieu van mijnwerkers en cow boys en deed zijn intre de in middle-class gezin nen in heel Amerika. Maar de broek, die let terlijk gespijkerd was, bleek nogal verwoestend te werken op met fraaie stoffen overtrokken bankstellen in die hui zen... Vandaar dat Levi Strauss met interesse het briefje las, dat hij in 1872 kreeg toege stuurd van een kleerma: ker uit Nevada, Jacob W. Davis. Hij schreef: „The secratt of them Pants is the Rivits dat I put in those Pockots and I found the demand so large that I cannot make them up fast enough... My nabors are getting yealouse of the se success and unless I secure it bij Patent Pa pers it will soon beco me to be a genera] thing". De 'rivets' die Davis bedoelde, waren kleine ronde koperen drukknopjes; het patent dat Levi's en Davis er op vroegen en op 20 juni 1873 kregen bleek de basis voor een onstuitbare opmars var- de jeans in Amerika. Ze vormden zo'n inmisken oaar herkenningsteken 'an de Levi's jeans, dat •elfs in de tweede we •eldoorlog, toen de Ame •ikaanse regering een itrakke rantsoenering ïanlegde in het gebruik van koper omdat dit nateriaal nodig was voor de oorlogsindus trie, Levi's toch toe stemming kreeg om door te gaan met het gebruik van de 'rivets'. Maar toen was het dan ook al zover dat een krant in New oYrk schreef: „Als de Hamburger ons natio nale voedsel is, dan is Levi's onze nationale klederdracht". In 1873 paste Levi's ook voor het eerst de boog vormige bestikking van de achterzakken toe. Of schoon deze bestikking geen functie had en uit sluitend decoratief was bedoeld, getuigt het van het waanzinnige succes van de pair of Levi's dat vanaf 1873 vrijwel iedere jeans-fabrikant één of ander decoratie stiksel op de achterzak aanbracht. Alhoewel Levi's in de tweede wereldoorlog dus wel uitdrukkelijk toestemming kreeg tot het blijven gebruiken van de koperen 'rivets', de achterzak-bestikking werd minder essentieel geacht. Vandaar dat Le vi's geen toestemming kreeg om van 1940 tot 1945 het hiervoor nood zakelijke draad te ge bruiken, omdat ook dit materiaal nodig was voor de oorlogsindus trie. Men ging toen tij delijk over tot het be schilderen van de ach Verzakken. Met een on verwacht gevolg: van di verse kanten regende het klachten omdat het oubliek aanvankelijk lacht met 'namaak'-Le- vi's te doen te hebben. Na 1945 veroverde de jeans ook andere we relddelen in hoog tem po. Dit mag blijken uit de omzetstijging van het Levi's-concem van 47,8 miljoen dollar in 1960 tot 504,4 miljoen dollar in 1972. Allemaal broe ken die nog steeds de herkenningstekenen dra gen, die 100 jaar geleden werden aangebracht. Aan de rijksscholengemeenschap 'Scheldemond' te VHsslngen slaagden aan de afd. mavo-3: Kees Boer, Middelburg; Ko Kroon, Vlissingen; Wim van der Veer, Sou burg. Geen enkele kandidaat kreeg een her examen. Geen enkele kandidaat werd afgewe zen. Afdeling mavo-4: Freddy van Akkeren, Vlissingen; Ge rard Bal, Souburg; Joke van den Berg, Theo van den Berge, Anita Bracke, Jankees Bruinooge, Annemarie van Cadsand, Mariëlla Dommisse, Irene van Dijk, Vlissingen; Hans van Dron- gelen. Frits van aden Eeden, Marcel Elfferich, Souburg; Bert Fleurbaaij, Jan Geese, Adri Ham, Annemarie van Hanegem, Hanke Heeres, Mac Hol- laers, Eleonoor Hoogesteger, Dick-Jan Janse, Vlissingen; Cora Jobse, Sou burg; Theo Jobse, Frits Karssen, Vlis singen; Yvonne Kikkert, Souburg; Jaap Kiser, Nannie Komskie, Joke La- gage, Vlissingen; Simone Laurens, Zou- telande; Henk van Leuverden, Rudi Loppies, Vlissingen; Jan van der Meer, Ineke Meerman, Souburg; Eric Meins- ma, Pien Mijnheer, Vlissingen; Anne- hes Muntjewerf, Souburg; Hans Nae- reboute, Pieter Neels, Rien Neels, Coen Numans, Freddy van Opdorp, Marijan Paap, Hans du Pon, Bram Roth, Vlis singen; Bart Rusman, Souburg; Anja ••an de Sande, Ben Scholten, Vlissin gen; Pieter Slagboom, Koudekerke; Linda Snoodijk, Ronny Snijders, Vlis singen; Marianne Spaeter, Souburg; Eddy Stroo, Liesbeth Teileman, Rinie Theune, Vlissingen; Jennifer Umbgro- ve, Koudekerke; Heieen van de Velde, Souburg; Sonjai Verhoeven, Peter de Vis, Tom de Vries, Ineke Wolterbeek, Vlissingen. Herexamen: 3 kandidaten. Afgewezen: 3 kandidaten. Afd. havo: Jos Blommaert, Souburg; Sjaak Bolle- man, Breskens; Terry Bollen, Huib de Bree, Vlissingen; Peter Buijs, Souburg; Elsa Coone, Maria Derks, Vlissingen; Jan van Dipten, Wilma van der Does, Koudekerke; Eugène Fagg, Vlissingen; MES Hans Ferdinandus, Souburg; Gerda Gorteer, Will Goudt, Harry Groesser, Vlissingen; Tineke de Haan, Souburg; Debora de Hamer, Bert van der Hei den, Jessie Houwer, Jan Kaasenbrood, Lein Kaland, Elzo Kenter, Ico de Kruijter, Vlissingen; Frank Landheer, Grijpskerke; Bram Leenhouts, Bres kens; Ruud van der Leijé, Marianne van der Neut, Joan Raterink, Vlissin gen; Marius Roeting, Souburg; Gertjan de Rooij, Ruud van Rooijen. Joop Scheffers, Vlissingen; Kees van Sor- gen, Charlotte Stok, Souburg; Coby Verdonk, Elly Verdonk, Anja Verheije, Ronald Vermeulen, Vlissingen; Rick Vos, Jaap Wagenaar, Souburg; Rente de Weerd, Vlissingen. Herexamen: 8 kandidateen. Afgewezen: 9 kandidaten. Aan het politiebureau te Vlissingen werd in het tijdvak van 27 juni tot en met 3 juli aangifte gedaan van de navolgende gevonden voorwerpen: wit-blauw kinderschoentje, DM reis- cheques, diverse sleutels, rood vest, zwarte poes met witte voetjes, draag bare radio, zwarte dames knipporte- monnee met inhoud, pukkel in jute zak, levis jack, geel plastic regenjack gouden broche (twee langwerpige blaadjes), reddingsboei-Bielsko, bruine lege schooltas, herenportemonnee met grote inhoud, herenhorloge met leren band, zwarte portemonnee met in houd (waarschijnlijk marine), kinder slippers in plastic zak, rode bood schappentas met groente, bril met bruin montuur, plastic tas met strand- spullen (schop etc.), gouden trouw ring met naam, Marokkaans kinder- portemonneetje met inhoud, kinder- bril met zilveren montuur, bruine bastaard terrier, dwergpoedel, rode portefeuille, Ausweiskarte, bruine por temonnee met inhoud, zilverkleurige kindersportbril met verend montuur, verz. plaatje brmf: QV - 379 (1973). Afdeling gevonden voorwerpen is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 11.00 uur tot en met 12.00 uur en van 16.00 tot en met 17.00 uur. Zater dags van 11.00 tot en met 12 00 uur. MEUBELHUIS RENAISSANCE B.V."

de Faam | 1973 | | pagina 5