Op de valreep van schooljaar Is dit uw kind I CULTURELE ACTIVITEITEN I DE KAPEL VAN HOOGELANDE AHREND B.V. NAAR VLISSINGEN Herinneringen oud-U/alcheren Zoineractiviteiten in de maand juli 35 ZEEUWEN MOGEN NAAR VIERING REGERINGS JUBILEUM DE FAAM S ex-informatie Huwelijk en leeftijdsverschil Op de valreep van het schooljaar is het goed uit blazen van alle werkzaam heden die in verband met overgangsrepetities etc. zijn verricht. Waar kun je dat als leerling van de Stedelijke Scholengemeenschap nu be ter doen dan op de treedjes van de Graanbeurs op het Damplein, jezelf koesterend in het heerlijke voorjaars zonnetje. Voor de Lange Jan als de lachende zeven de op de achtergrond was dit zomerse tafereeltje aan leiding om wat extra klok- ketonen over de stad te la ten klinken :-v-h ,CTS»r hMph UllllIIIUIIlIIlllllIIIIlIlllllllllllllIllllllllllllllIlIligilllllimilllllllllilUIIIIIIII 2 Voor een volwassene is 'op de wip zitten' niet altijd zo plezierig, maar voor de jeugd blijft de wip een fijn speel- werktuig. Onze fotograaf maakte er in Middelburg een foto van. De moeder van de kleine kan de originele foto 5 plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het S S kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. SlllllllllllllllllllllllIIIIÏIIIIIIinilllllllllHIH»ïll»ilHim»»8i«»l»*#HII»«H»Hil De Kapel van Hoogelande staat weer midden in de belangstel ling; het bestuur van de stichting Kapel van St. Maar ten heeft besloten om een vrien denkring op te richten teneinde door middel van bijdragen van de vrienden een financiële basis te krijgen voor het ontplooien van tal van aktiviteiten in het uit 1182 stammende gebouwtje, dat in die tijd ook al een maat schappelijke functie moet heb ben gehad. Na de restauratie die in 1965 gereed kwam, zijn er al verschillende evene menten achter de rug: concerten, le zingen, kerkdiensten waarbij doop- en trouwdiensten geen uitzondering zijn, er werden voordrachten gehouden en bijeenkomsten gehouden. Het stich tingsbestuur streeft er naar elk zo merseizoen een reeks van evenemen ten te organiseren. Gezien het succes dat de nog maar twee jaar jonge vereniging daar voorgaande jaren mee heeft geboekt, heeft stichtingsvoorzit ter J- den Hollander voor dit seizoen voor het eerst een compleet program ma opgesteld. Het programma begon met een ope ningsconcert op zaterdag 5 mei, door J. M. Komter en Louise de Buy Wenniger. Op 12 mei was Ria Bremer in de kapel om daar een geslaagde kindermiddag te organiseren, want kinderfeestjes zullen er ook regelma tig worden gehouden, evenals filmmid dagen of -avonden. Dr R. Hoegen uit Amsterdam hield op 18 mei een lezing over het onderwerp 'Indonesië vroe ger en nu' waarbij hij ook een aantal dia's vertoonde. Op 25 mei was voor drachtskunstenaar Tob de Bordes in de kapel van St-Maarten te gast. Op 1 juni was er een concert, namelijk het gemengd koor van Grijpskerke; op 8 juni hield dr. Hoegen een lezing over het werk van de Bond Heem schut. Op 16 juni gaf het poppenspel 'De Kriekeputte' uit Hulst een voorstelling en op 22 juni houdt J- M. Molenaar een lezing over 'Het Rode Kruis in de grote stad.' Op 30 juni is er weer een kinderfeest met Swiebertje en andere bekende figuren. De 6e en 13e juli zijn gereserveerde data voor concerten, op 3 augustus spreekt gedeputeerde mr. J. F. G. Schlingemann over de landbouwpoli tiek in de EEG. Op 10 augustus optreden van een Hilversumse volks dansgroep. Onder het motto: 'Van toeten en blazen' geeft op 17 augustus Kees Otten een concert. Op 24 augus tus spreekt ds. Kater uit Amsterdam en op 14 september drs. J. M. Henge- veld over stadsherstel. Verder zijn er nog 'blanco-programma's' voor 7 sep tember en de slotavond op 21 septem ber- Ook de consistorie van de kapel wordt bij de activiteiten betrokken: er zullen regelmatig exposities in wor den gehouden. Bovendien kan men elke woensdag en zaterdag foto's van de restauratie bezichtigen en ook ar chiefstukken die informatie geven over de vroegste geschiedenis van de kapel van St-Maarten. iv:,. .w.s x- v N..V......v Ahrend BV, tot voor kort in Middel- buig gehuisvest, is verhuisd naar Vlis- singen, waar een gloednieuw pand aan de President Rooseveltlaan werd be trokken. In het nieuwe gebouw heeft Ahrend BV al haar aktiviteiten voor Zeeland geconcentreerd. In Middel burg is echter nog wel een lichtdruk ken j gebleven, ondergebracht in een gerestaureerd pandje in de Nieuw- straat. Het nieuwe onderkomen in Vlissingen is gebouwd door het aannemingsbe drijf Stegink BV naar een ontwerp van de architect Maurice Grothausen uit Amsterdam. Evenals de meeste andere vestigingen van Ahrend is ook de Vlissingse zaak gesitueerd in het industrie- en zakengedeelte van de stad, waardoor snelle en gemakkelijke kontakten met het bedrijfsleven wor den gelegd. De inrichting van het nieuwe pand is ongeveer gelijk aan dat van andere nieuwe Ahrend-vesti- gingen in Nederland: een ca 600 m2 grote showroom waarin een passende omgeving het moderne programma voor kantoren en tekenkamers is ge- e taleer d, er is tevens 'n lichtdrukker ij en een magazijn. Natuurlijk is er nog de nodige kantoorruimte en een vei' gaderzaal. De showroom biedt architecten en iedereen die met inrichten te maken heeft de mogelijkheid rustig alle mo gelijkheden te bestuderen en ideeën op te doen, nodig om een gebouw kompleet in te richten. Ahrend is bovendien sterk gespecialiseerd in plansystemen en kaartsystemen. Voor wat betreft de tekenkamer-inrichting worden behalve de complete program ma's Isis tekenmachines en Unie te kentafels de nieuwe tekenkamer meu bels Oda getoond. Het magazijn is ingericht als showroom voor verschil lende types magazijn- en archiefrek- ken. Ter gelegenheid van de opening is er in samenwerking met de Stichting Beeldende Kunst een expositie ver zorgd van werkstukken van Jan Haas en Van de Ven. Het is de eerste keer dat vanuit het zakenleven een beroep wordt gedaan op het Uitleen centrum Beeldende Kunst in Goes. De expositie duurt tot 15 augustus en is vrij toegankelijk. De expositie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Ahrend BV maakt deel uit van de Ahrend Groep, waarin een aantal in dustrieën en handelsondernemingen zijn gebundeld. De belangrijkste akti- viteit van de Ahrend Groep richt zich op het gebied van de kantoor-efficien- cy. Venier is er de fabricage en handel in instrumenten, gebundeld in de divisie fijnmechanica. De andere belangrijke traditionele Ahrend-aktivi- teit is dus het inrichten van tekenka- Onder auspiciën van de 'Stichting Cul turele Gemeenschap' zijn er in de maand juli de volgende zomeraktivi- teiten in Vlissingen: zaterdag 7 juli, 20.00 uur: Jazzconcert m.m.v. Misha Mengelberg en Han Bennink in de jeugdkelder 'Onder de Pannen', wijkcentrum Open Hof Alexander Gogelweg, Vlissingen. En tree 3,50. Zaterdag 14 juli, 20.00 uur: Folkcon- cert m.m.v. o.a. Ferre Grignard. Jon gerencentrum Palingstraat, Vlissingen. Entree 3,50. Woensdag 18 juli, 20.00 uur To neel/Popavond m.m.v. Technische Te- jatergroep Perspekt en Soft rock groep Long-Dancer (Eng.). In Vlis- sings Ontspanningscentrum 'De Piek' Hellebardierstraat, Vlissingen. Entree 3,50. Zaterdag 21 juli 20.00 uur: Kleinkunst- concert m.m.v. Lamp, Lazerus en Rini Schilders, in Jeugdsociëteit Walk Inn Vlissingen. Entree 3,50. „Boston's community sex informati on center" is de naam van een insti tuut in de Amerikaanse stad Boston, waar mensen met sexuele problemen op ieder uur van de dag telefonisch om advies kunnen vragen. Per maand bellen ruim 1.000 mensen het centrum om antwoord op de meest uiteenlo pende vragen op sexueel gebied. „De meeste mensen willen eigenlijk alleen maar horen dat ze heel normaal zijn", zegt (in maandblad McCall's) de vrouw die het centrum een jaar gele den stichtte en er nu programma coördinator is. „Ze hebben steeds maar rondgelopen met de gedachte dat zij de enigen op de wereld zijn met hun specifieke problemen en ge voelens". Vrouwen en meisjes die het centrum opbellen, blijken meestal ver legen te zitten om zuiver medische informatie over zaken als zwanger schap en geboortenregeling. De man nen en jongens die bellen (ruim drie kwart van alle telefoontjes) zitten met problemen op het terrein van het geslachtsverkeer, sexuele technieken of de relatie met him vrouwen. Veel vragen hebben betrekking op ge slachtsziekten. zoals geslacht, leeftijd, woonplaats en beroep. Het is ook van belang mee te delen of men alleen naar Amsterdam wil gaan dan wel in gezelschap van echtgenoot of echtge note, verloofde, vriend of vriendin. Het is niet mogelijk kinderen mee te nemen. Op de enveloppe dient te worden vermeld: '4 september Amsterdam.' De brieven moeten ui terlijk 16 juli bij de commissaris zijn. Wanneer alle opgaven zijn ontvan gen zal worden geloot. Zo spoedig mogelijk daarna zullen zowel zij, die naar Amsterdam kimnen als dege nen, die zijn uitgeloot, daarvan be richt. krijgen. De gelukkigen ontvan gen tijdig de nodige aanwijzingen over de (gratis) reis en dergelij ke. mers, tot welk terrein ook het licht drukken en andere reproduktie tech nieken behoren. Behalve Nederlandse Ahrend vestigingen t.r«!ft men deze ook aan in België Duitsland, Enge land en op de Antillen. Ook in Djakar ta is een Ahrendvestiging. Kijkje tijdens een kindermiddag in de kapel. Vijfendertig Zeeuwen zullen op de avond van 4 september aanstaande in het RAI-gebouw in Amsterdam de nationale viering van bet zilveren regeringsjubileum van koningin Juli ana kunnen bijwonen. Zij zullen niet officieel worden uitgenodigd maar zich zelf kunnen aanmelden. Omdat mag worden venvacht, dat het aan tal aanmeldingen groter zal zijn dan het aantal aan Zeeland toegewezen plaatsen, zal door middel van loting worden uitgemaakt wie de gelukki gen zullen zijn. De nationale viering in het RAI- gebouw op de avond van de eerste van Hillo, 'Juliana koningin der Ne- teken zullen staan van het zilveren regeringsjubileum, zal in aanwezig heid van de koningin en van de koninklijke familie geheel door ra dio en televisie worden uitgezonden. Er zal een ongeveer vijf kwartier durende NOS-documentaire van Jan van jhillo, 'Juliana koningin der Ne derlanden,' worden vertoond en er zal voorts een nationaal vraag- en antwoordspel onder leiding van Mies Bouwman worden gespeeld. Behalve de officiële gasten zullen circa 1500 personen afkomstig uit alle elf provincies, worden uitgeno digd. Van hen mag Zeeland er 35 'leveren.' Dit aantal is gebaseerd op het inwonertal van de provincie. Ie der, die het unieke gebeuren op 4 september wil meemaken, heeft daarop in principe een kans. Men kan zich aanmelden schriftelijk bij de commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen, provinciehuis Abdij, Middelburg. In het aanmel dingsbriefje dienen enkele persoon lijke gegevens te worden vermeld, Een jaar geleden trouwde de veel zijdige zangeres Caterina Valente met de Engelse componist en pianist Roy Budd. Dit (tweede) huwelijk van de beroemde ster bracht heel wat tongen in beweging. Want Caterina huwde een 16 jaar jongere man en zoiets wordt in deze maatschappij nog altijd als tamelijk vreemd en zelfs „onge past" beschouwd. Het Duitse blad Jas min heeft het paar bij de eerste verjaardag van het huwelijk in zijn (bescheiden) Londense woning opge zocht en noteerde dat Caterina een huiselijke echtgenote is geworden, die alle contracten op muziekgebied (be halve die in Duitsland) heeft afgezegd, met ongeduld op een zwangerschap wacht en „van louter geluk" vijf kilo is aangekomen. Het blad maakt van de gelegenheid gebruik om een psy choloog zijn zegje te laten zeggen over het steeds stijgend aantal vrou wen dat met jongere en veel jongere mannen trouwt: „Zo'n verhouding be antwoordt niet aan het rolverdelings patroon in deze maatschappij. Daar om is het grootste gevaar voor zo'n huwelijk de sociale druk waardoor het ondergraven wordt. Invloeden van buitenaf, zoals het geklets van vrien den, bekenden en familieleden, kunnen aanzienlijke spanningen oproepen. Vrouwen die rich aan de rolverdeling onttrekken en een jongere man trou wen zijn heel vaak vrouwen die als geëmancipeerd, zelfbewust, ervaren, onafhankelijk en succesvol kunnen worden beschouwd". Ditmaal een kijkje op het kerkplein van Koudekerke in vroe ger dagen. Er zijn nog wel wat herkenningspunten te vinden. Alleenkinderen in klederdracht zal men er nu vergeefs zoeken.

de Faam | 1973 | | pagina 9