Weer een kunstmarkt Middelburi Provincie op ZLM-tentoonstellin Zaterdag, 'dag van gedeputeerden' 3 DE FAAM TER INZAGE Nieuws uit Poelendaele Tentoonstelling World Press Foto GASTHUISKERK MENU TAFELTJE DEKJE een avond voor Niet met fiets marktterrein reispapieren ens mar OP SCIIOTSMAN-RUITERPLAAT RIJ KAMPERLAND Orgelconcert Nieuwe Kerk Tweeëneenhalf mille voor Rode Kruis DONDERDAG JUNI 1973 Op het gedeelte van de Schroeweg dat ligt tussen de Statenlaan en de Torenweg kan men heden (donderdag 21 juni 1973) van 16.00 tot 18.00 uur gratis de snelheidsmeter van de auto of de motorfiets testen. Op die uren staat aan de kant van de Schroeweg een groot bord waarop de snelheid van de passerende auto wordt aangegeven. Ver gelijking van de snelheid op de snelheidsmeter in de auto of op de motor en die van het bord leert of de snelheidsmeter van uw voertuig al dan niet afwijkt. Het score- oord is zo groot, dat de snelheid van een afstand van 60 tot 80 meter leesbaar is- De bestuurder van de auto hoeft dus niet te stoppen. Op onderstaande foto de leden van het Amati-ensemble uit Berlijn, die zater dag 23 juni a.s. (aanv. 20 uur) in het kader van het Holland Festival zullen optreden in de burgerzaal van het stadhuis te Middelburg. Het Amati- ensemble treedt slechts drie keer op in Nederland. Het bezoekt behalve Middelburg ook Amsterdam en Den Haag. Het uit elf musici bestaande ensemble is zeer bekend in vrijwel alle werelddelen. Het in Middelburg uit te voeren programma ziet er als volgt uit: Het scorebord wordt gekoppeld aan de elektronische gatso-snelheidsmeter, waarover de gemeentepolitie van Mid delburg beschikt. Het scorebord is van de fa. M. Gatsonides en zoon. de fabrikant van de gatsometers. Het bord wordt beurtelings aan de politie korpsen in Nederland gratis ter be schikking gesteld. Op donderdag 21 juni is het niet mogelijk om de snel heidsmeters van bromfietsen te con troleren, aangezien de test dan moet worden gedaan op de Schroeweg, die autoweg is. Ook op zaterdag 23 juni a.s. Op zaterdag 23 juni a.s. van 10.00 tot 12.00 uur 's morgens kan men de snel heidsmeters van auto's motorfietsen en ook bromfietsen op de Veerseweg met behulp van het scorebord testen. Gezien de belangstelling in andere ste den van ons land wordt ook in Middel burg op grote interesse van de wegge bruikers gerekend. De controlemeter kan gemiddeld zes auto's per minuut testen, zodat een flink aantal personen met hun voertuigen aan de test kan meedoen. Met ingang van 20 juni 1973 ligt voor een ieder gedurende een maand ter inzage de eerste wijziging van het bestemmingsplan Griffioen II. Het thans van kracht zijnde plan Griffioen II werd vastgesteld op 24 juli 1972 door de gemeenteraad. Gedeputeerde Staten van Zeeland keurden het bij besluit van 13 maart 1973 goed. In de noordwesthoek van dit plan was gedacht aan een gesloten bouw wijze (minimaal drie huizen aan el kaar). Er blijkt thans behoefte te bestaan aan nog, wat meer gelegen heid voor de bouw van vrijstaande woningen, zoals dat ook het geval is in het wijkje ten zuiden van de Euro palaan. In deze herziening van het plan is nu een gebied langs de Lau rens Stommesweg voor de bouw van alleenstaande woningen aangewezen. Of met andere woorden er is weel een mogelijkheid geschapen voor de bouw van bungalows, waarvoor nogal wat belangstelling bestaat. Het gaat dus om het stuk grond dat ligt aan de Laurens Stommesweg tus sen de Seisweg en de Europalaan. Tot 20 juli a.s. kan een ieder tegen dit ontwerpplan bij de gemeenteraad schriftelijke bezwaren indienen. De voorgenomen wijziging ligt ter inzage op kamer 15. afdeling algemene zaken van het stadhuis. Konzert für Oboe F-dur BWV 1053 (allegro -' Siciliano - Allegro) J. S. Baph Solist Güiïther Passin. Divertimento (Allegro non troppo - Mol to adagio - Allegro - assail B. Bartok Siitye Op. 5 Fassung für Streich- orcherter (Heftig gewegt - Sehr langsam - Sehr Lebhaft - In zarter Bewegung) A. Webern. Concerto en ré 1. Satz: vivace - Moderato - con- moto - Moderato -Temp I. 2. Satz: Arioso: Andantino. 3. Satz: Rondo: Allegro. I. Stravin sky. Entree: 7,50 en ƒ6.-. f 2,50 (COP en CJP-houders(sters), dipl. mil. en scho lieren). Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. In de Gasthuiskerk aan de Lange Delft 94 (hoek Nieuwst raat) wor den de komende donderdagen en kele bijzondere diensten gehou den. Op donderdag 28 juni a.s. is er van 12.00-12.30 uur een micl- dagpauzedienst, waarin zal voor gaan ds. M. de Boer. Organist is Johan Zwart. Op diezelfde dag is er 's-avonds een zangavond, die om acht uur begint. Spreker is as. G. Leendertse, terwijl de Jeugd Brassband ONDA muzikale medewerking verleent. Ook op 5 juli is er een middagpauzedienst en een zangavond. De hoofdredacteur van de Pro vinciale Zeeuwse Courant, de heer G. A. de Kok. zal op vrijdag 22 juni a.s. de tentoonstelling van de World Press Photo's 1973 ope nen. Vanaf zaterdag 23 juni a.s. tot en met 12 augustus a.s. kan een ieder deze foto's gaan bekij ken. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10-17 uur en zondag van 14.00-17.00 uur. De expositie wordt gehouden in tie vleeshal van het stadhuis te Mid delburg. Ingang aan de Marktzij- de. Op zaterdag 23 juni a-s. wórdt voor de laatste maal voor de vakantie gezwommen voor de diploma's A en B. Dat gebeurt vanaf drie uur 's-mid- dags in het overdekte bad. Vanaf die tijd is het overdekte bad gesloten voor het vrij zwemmen. Het open bad is normaal te gebruiken. Kaartverkoop dagelijks in het stad huis (telefonistekamer van 8.15-12.00 uur en van 13.30-16.30 uur. Telefoon 01180-6251. Het tafeltje wordt in de komende week gedekt met de volgende spijzen. maandag 25 juni a.s. karbonade in paprikasaus, groentenfanta- sie. dinsdag 26 juni a.s. Spaghetti, woensdag 27 juni a.s. kabeljauw met fantasiesaus, worteltjes en puree. donderdag 28 juni a.s. kip met champignons, doperwtjes, vrijdag 29 juni a.s. goulash, dop erwtjes. zaterdag 30 juni a.s. varkenslapje in madeirasaus, tutti frutti. Op maandag, woensdag en vrij dag kan men bij het dienstencen trum Het Schuttershof, tel. 7537 maaltijden bestellen. Tafeltje-dek- je is met name voor 65-plussers en voor gezinnen waar moeder ziek is en door anderen geen boodschappen gedaan kunnen worden. Van dixhoorn-brigade actief. Zelfs loeiende sirenes van de brand weer kwamen te pas aan de demon straties, die de Middelburgse Red dingsbrigade afgelopen zaterdag in het open zwembad gaf. Het klapstuk was het te water geraken van een auto, waarin mensen zaten. Zij bleven drie minuten onder water. Direct bij het te water gaan (laten) van de 'auto' werd de brandweer gebeld, die binnen drie minuten in het zwembad arriveerde. Kikvorsmannen doken naar de auto en haalden de drenkelin gen naar boven. Het Rode Kruis afde ling Middelburg nam de drenkelingen vervolgens over. Verder kwamen op het programma voor demonstraties onderwaterzwemmen, het toepassen van diverse grepen, terwijl er ook nog gekostumeerd gezwommen werd. Pipo ontbrak daarbij niet in het water. Vermeld moet ook worden dat er zogenaamde vlottengevechten werden gehouden. Kortom een zeer geslaagde demonstratie, die heel wat belangstel ling trok. in die buurt nogal wat monumenten, waarvan meerdere hard aan een op knapbeurt toe zijn. Begin deze maand werden de eigenaren en huurders van het gebied Sint Janstraat - Heren straat uitgenodigd naar het stadhuis te komen om eens kennis te maken met de fiets aan de hand over het stuur. Volgende week hopen wij nader op deze zaak terug te komen. Dit zijn twee beelden van de Heren straat en omgeving. Op dit gebied hebben burgemeester en wethouders van Middelburg him oog laten vallen om te proberen er de nodige verbete ringen aan te (doen) brengen. Dat is overigens niet zo verwonderlijk als u kijkt naar de foto van het hoekje van de Herenstraat. Stutten houden de boel daar staande. Bovendien zijn er De afdeling bevolking van het stadhuis is dinsdagavond a.s. voor de laatste maal van zeven tot half negen geopend voor de behandeling van zaken betreffen de reispapieren. Natuurlijk kan men ook op de gewone openings- tijden van 8.00 tot 12.00 's-mor- gens voor toeristenkaarten en paspoorten terecht. Er is van de mogelijkheid om 's-avonds deze zaken af te handelen een goed gebruik gemaakt. Jammer is het, dat er op de griffie nog al een achterstand is, zodat nog vrij lang op het paspoort gewacht moet worden. U weet het dus: dinsdag 26 juni a.s. kunt u 's- avonds van zeven tot half negen nog één keer toeristenkaarten, paspoorten aanvragen of afha len. Een bepaling in de Algemene Politie Verordening (een gemeentelijke wet) zegt, dat het niet is toegestaan om met de fiets aan de hand over he marktterrein te lopen wanneer het marktdag is. Deze bepaling is met name in het leven geroepen met het oog op de zeer drukke marktdagen, die wij 's-zomers in onze stad beleven. Noch voor degeen, die met de fiets of met de brommer aan de hand over het marktterrein voortgaat, noch voor degeen, die zonder fiets langs de kraampjes wandelt is het plezierig. Het vriendelijke verzoek is dus om niet met de fiets of de brommer aan de hand op donderdagen over het marktterrein te wandelen. Ook dit jaar weer de kunst markt in Middelburg. Op don derdag 14 juni opende mr. J. J. van der Weel als voorzitter van de Zeeuwse Culturele Raad de eerste markt op het bekende Vismarktje bij de St Janstraat. Een opening, waarbij o.a. aan wezig waren wethouder A. Gil lissen, commissaris van politie dr. D. van Ooyen en mej. M. Hovestadt van de provinciale VVV. De heer Van der Weel werd vergezeld door zijn echtge note. De opening verrichtte mr. Van der Weel door het wegtrek ken van een doek van een groot bord waarop een aantal foto's en kranteartikelen een indruk gaf van de geschiedenis van de kunstmarkt in de afgelopen ja ren. Zoals bekend werd de kunstmarkt in 1964 opgericht en in datzelfde jaar werd de eerste kunstmarkt gehouden. De voorzitter van de Stichting Kunst markt Vismarkt Middelburg, de heer S. Wondergem heette de genodigden de deelnemende ambachtelijke winke liers en kunstenaars welkom. In zijr openingswoord roemde hij onder meer de initiatiefnemer voor de kunstmarkt Han van den Berg die in 1968 uit Zeeland vertrok. Hij noemde ook Louis Heymans, de nu bijna 83 jaar oude Middelburgse kunstschilder en nestor van de kunstmarkt. Hij neemt al sinds 1964 aan de markt deel. „We probe ren de markt steeds zo aantrekkelijk mogelijk te houden", aldus de heer Wondergem 'en daarom wordt er naar stig naar goed talent gespeurd. Het is op het ogenblik zo, dat er kunste naars zijn die ooit een paar jaar or de Vismarkt hebben gestaan, die nv geen kans meer zien om hier naar to< te komen omdat ze het door de be kendheid die ze in Middelburg verkre gen, te druk hebben. Aan een kant if dat natuurlijk verheugend, maar aan de andere kant moeten wij weer maar zien dat de lege plaatsen worden op gevuld. Mr. Van der Weel merkte in zijn ope ningstoespraak op, dat er bij de Zeeuw se Culturele Raad wel eens twijfels omtrent het welslagen van de kunst markt zijn gerezen, evenals bij het stichtingsbestuur zelf trouwens. Hij toonde zich verheugd over het feit dat er nu toch weer voldoende deel name viel te bespeuren zodat de 10e markt kon doorgaan. 'Het gaat niet al leen om kwantiteit' aldus de heer Van der Weel' maar vooral om kwaliteit. De Zeeuwse Culturele Raad wil de stichting Vismarkt Kunstmarkt Mid delburg met alle soorten van genoe gen met raad en daad terzijde staan, bijvoorbeeld met het uitroepen van een beoordelingscommissie, die de kwa liteit nog eens onder de loep neemt. Immers het ministerie van erm heeft een dergelijke commissie als eis ge steld, wil men rijksaankoopsubsidie op kunstwerken krijgen. Omdat de voor bereidingstijd zeer kort was is de Middelburgse kunstmarkt voor dit seizoen nog ontheven van deze ver plichting'. Hij sprak de hoop uit dat de deelnemers aan de kunstmarkt een goed seizoen zouden hebben ofwel om in de stijl van de Vismarkt te blijven: een kabeljauw te vangen met de uitge gooide spiering. Er nemen dit seizoen ongeveer 14 beeldende kunstenaars aan de kunst markt deel, onder anderen Maurits Por tier en Robert Maaskant (pentekenin gen), Louis Heymans, Ben Bonte, An ton Beijssens en W. Vaarzon Morel (schilderijen), Els van Kraay (wand kleden), Jo Jobse (pentekeningen, ko pergravures en grafiek). Ook is verte genwoordigd de schilder- en tekengroep De Kuiperspoort uit Middelburg. Als vanouds zijn ook Joke en Dick Hage- man met him pottenbakkersstand op de kunstmarkt aanwezig, waar Beren dien van den Bosch uit Middelburg demonstraties aan het spinnewiel geeft. Als dank voor de officiële opening van de kunstmarkt ontving mr. Van dei- Weel uit handen van Simon Wonder gem een fraaie Keulse honingkan, voor zijn echtgenote waren er bloemen. Na afloop van het officiële gedeelte ge noot men nog van een kopje koffie en een bolus, waarna de 10e kunstmarkt werd bezichtigd. Tot en met 30 augus tus is de kunstmarkt iedere dondc dag geopend 23 EN 24 JUNI 1973 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Aiarmno. 01180-2233 Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg: za 0.00-24.00 uur: dr. H. A. Delfos, Rouaansekaai 47, tel 2637. zo. 0.00-24.00 uur: dr. J. K. Dominicus, Dam 30 tel 2830. Zondag 0.00-24.00 uur: Middelburg Zuid alleen patiënten van dr. Jansen en S. M. P. Jansen-Schrama: zie onder Souburg, Nieuwland en Arne- muiden, Dauwendaele en Middelburg Zuid: N. Kapteijn, Diezestraat 47, Sou burg, tel 01183-2206. Souburg, Amemuiden, Nieuwland Dauwendaele en Middelburg-Zuid: dr M. L. v. d. Moer, Stationsplein 1. Arnemuiden, tel 01182-1308. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke: L. Sloos, Middelburgsestraat 94, Kou dekerke tel 01185-1231. Domburg B. Vaandrager, Weststr 7 tel 01188-1271. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: dr. A. C. Kousemaker, To renstraat 46 Serooskerke tel 01184 1212 Dierenarts: L. Jobse, Oostkapelle tel 01188-1443 (consult alleen na telefonische af spraak) Tandarts: H. A. Reddingius, Badhuisstr 11 Vlis- singen tel 01184-2481. \potheken: Middelburg: vrijdag 22 juni tot vrij- iag 29 juni 1973 L. v. d. Boogert, /rijlandstraat 79, Middelburg-, tel 7471 /lissingen, vrijdag 22 juni tot vrijdag 19 juni 1973, J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24 Vlissingen tel Net als in 1968 zal ook dit jaar de provincie Zeeland met een stand vertegenwoordigd zijn op de ZLM-tentoonstelling 'Delta 1973', die op 21, 22 en 23 juni a.s. op de Schotsman - Ruiterplaat bij Kamperland zal worden ge- 01184-2066. Wijkverpleegsters: Middelburg: zr. G. A. M. van der Linde. Sloehavenstraat 17, Nw en St. Joosland, tel 01182-1474. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint Lau rens: zr. Corrie, Noordstraat 27 Dom burg tel 01188-1427 Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke én Biggekerke: zr. Mijnders Zuid straat 14, Zoutelande tel 01186-325 Groene Kruis, Oranje Kruis en Wit- Gele Kruis Souburg en Ritthem: zr. W. Minet-Hubers, Zuiderzeestraat 8, tel 01183-1736. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 21 tot en met woensdag 27 juni. do. 5.15 enu 17.27, vr. 5.55 en 18.08, za. 6-42 en 18.54, zo. 7.35 en 19.50, ma- 8.35 en 20.58, di. 9.43 en 22.10, wo. 10.52 en 23.23. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu ten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan "'ei - houden. In de bijna 100 m2 be slaande stand zal door middel van foto's, kaarten, diverse voor werpen en drukwerk etc. een in druk worden gegeven van een groot aantal aspecten van de Zeeuwse samenleving, aspecten waarmee het provinciaal be stuur direct of indirect te maken heeft. Bij de ingang van de stand zullen de gasten via een brief van de Commissaris der Konin gin in de provincie Zeeland, worden verwelkomd. Veel aandacht zal ongetwijfeld een grote luchtfoto krijgen, een foto van twee bij drie meter van een gedeelte van de Westerschelde met daarop in getekend de vaste oeververbinding tussen Kruiningen en Perkpolder. An dere luchtfoto's zullen een beeld ge ven van Vlissingen-Oost en de kanaal zone in Zeeuwsch-Vlaanderen en ook van enkele recreatiecentra op Schou- Dinsdag 26 juni a.s. te 20.00 uur zal Johan van Dommele uit Arnhem een orgelconcert in de Nieuwe Kerk te Middelburg geven. Het programma is als volgt: 1 Psalm 116 J. P. Sweelinck 1562-1621; 2 Koraalfantasie over 'Nun komm' der Heiden Heiland' N. Bruhns, 1655- 1697; 3 Preludium en fuga (d moll) J. S. Bach 1685-1750; 4 a. Franchise, b. Nasard; c. Arabesque sur les flütes; d. Dialogue sur les mixtures: J. Langlais, 1907-; 5 a Fantasie II, b Ostinato Peter Eben 1929-. De Rode Kruis collecte 1973 heeft ii. Arnemuiden 2.577,— opgebracht. wen-Duiveland, en in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Daarnaast worden foto's opgehangen van objecten die mede door de financiële steun van de pro vincie konden worden verwezenlijkt. Verder komt er nog een grote kaart te hangen van Zeeland, die min of meer het karakter draagt van een ontwikkelingsschets, alsmede een ge heel bijgewerkte kaart van het Veerse Meer. Een op artistieke wijze gegroepeerde verzameling van een groot aantal re cente uitgaven over diverse Zeeuwse onderwerpen in de vorm van nota's, rapporten, brochure's en folders etc zal ook een deel van de stand in beslag nemen. Ook het kortgeleden geopende Uitleencentrum beeldende kunst in Zeeland krijgt een plaatsje in de provinciale stand met een keuze uit de verzameling kunstvoorwerpen. Een aparte afdeling zal worden be stemd voor de milieuzorg. Plet Insti tuut. voor Gezondheidstechniek/TNO Delft zal zorgen voor een aantal appa raten waarmee boven Zeeland de ver schillende vormen van luchtverontrei niging worden gemeten. Dat zijn o.a. de Luikse bol, een neerslagvanger, een automatisch S02-apparaat en een au tomatisch fluor apparaat. Op een kaart die als achtergrond van deze apparatuur fungeert zijn alle punten van het Zeeuwse meetnet aangegeven. Voor dit laatste zorgt de afdeling milieubeheer van de provinciale wa terstaat. Het bureau voorlichting van de pro vincie dat de voorbereiding en organi satie van de deelname aan de tentoon stelling verzorgt, heeft ter uitreiking aan de bezoekers duizenden papieren zakken laten maken, waarin informa tiemateriaal kan worden meegeno men. Aan de ene kant prijkt op de zak het wapen van Zeeland, aan de andere kant staan zakelijke gegevens over de provincie afgedrukt. Voor de lay out van de stand tekent de heer A. de Werk uit Middelburg. Zaterdag 23 juni a.s. zal het in de stand van de Provincie Zeeland op de ZLM-tentoonstelling 'Dag van de Gede puteerden' zijn. Vanaf tien uur 'S- morgens tot het eind van de middag zullen voortdurend een of meerdere leden van het college van gedeputeer de staten aanwezig zijn om de bezoe kers en de bezoeksters te ontvangen en om eventuele vragen over allerlei Zeeuwse zaken te beantwoorden.

de Faam | 1973 | | pagina 3