Herinneringen oud-Waicheren 11 VFÖRD Oriëntatierit Nieuw en Sint Joosland DONOBRDAG U MM 1973 DE FAAM 9 DUMP Zaterdag 19 mei, om even over twee- en, sloeg de bekende televisie- en radio presentator Willem Duys met z'n inmiddels meer dan bekend gewor den vuist een oude 78 toeren grammo foonplaat aan diggelen. Hij deed dit boven op de luifel van de nieuwe speciaalzaak voor grammofoonplaten en stereo apparatuur 'Mu 2000' in de lange Delft in Middelburg. Mét deze slag was de zaak officieel geopend verklaard. De zaak in Middelburg is de derde, vestiging van TWu 2000', er zijn ook vestigingen in Roosendaal en in Etten-Leur. Ail ruim voor twee uur stond een groot aantal mensen op de stoep bij 'Mu 2000' te wachten tot Willem Duys sou arriveren. Dat gebeurde om even voor twee uur. Duys werd vergezeld door zijn vrouw, dochter en schoon moeder die ook graag eens een kijkje in het. Zeeuwse wilden nemen. Al heel vlug na zijn aankomst in de zaak verscheen Willem Duys op de luifel om daar een openingstoespraak te houden. Inmiddels was het aantal be langstellenden aangegroeid tot enkele honderden, onder wie natuurlijk tallo ze jongelui. Het werd zelfs zo druk dat op een gegeven ogenblik het ver keer in de Lange Delft stil kwam te liggen. Toen een aantal automobilisten begon te claxoneren ze vonden het na vijf minuten wachten welletjes beëindigde Willem Duys snel z'n toe spraak waarin hij zich lovend uitliet over "Mu 2000', sloeg de plaat kapot en wierp een tweede plaat het publiek in. Vervolgens liet hij een regen van stickers over de hoofden van de wachtenden neerdalen hetgeen een enorm gedrang te weeg bracht; want velen wilden zo'n sticker hebben om die even later te kunnen laten signe ren door Duys himself- "Mu 2000' is gevestigd in een voorma lige kapperszaak, sChuin tegenover V en D. De platen speciaalzaak is ge bouwd naar een ontwerp van het architectenbureau Rothuizen en 'fc Hooft en is zeer modem van vormge ving. Aan de buitenkant is het vooral de aparte luifel die opvalt, binnen vooral de luistertafels die in plaats van de bekende telefoons koptele foons hebben, voor een nog betere af luistermogelijkheid. "Mu 2000' be schikt over twee aparte luistertafels. Het interieur is voornamelijk, met hout afgewerkt, in moderne contraste rende kleurschakeringen. In het ver koopprogramma is behalve de uitge breide platencollectie een fraai assor timent stereo apparatuur, en ook ge luidsbanden en muziekcassette's opge nomen. De platen en de apparatuur staan ruim en overzichtelijk opge steld; 'Mu 2000' heeft een sfeervolle verlichting. De leiding van dit filiaal is in handen van mejuffrouw M. Beer- ens. Gedurende de hele zaterdagmid dag bleef het' bijzonder druk. de be langstellenden konden sléchts me' kleine groepjes tegelijk worden bin nengelaten. Ook de receptie die 's- avonds werd gehouden, werd erg druk bezocht. Ter gelegenheid van de ope ning was een schat van bloemen en bloemstuk j es aangedragen, die "Mu 2000' een feestelijk aanzien gaven. Ook dit jaar organiseert de wijkvere- niging Nieuw- en Sint Joosland in samenwerking met MAC T)e Zeeuwen' op Hemelvaartsdag 31 mei a.s. weer een oriëntatierit. Er wordt gereden in drie klassen: fcoer- klasse, wedstrijdklasse A en B en bromfietsen. De rit telt voor de leden van MAC T>e Zeeuwen' mee voor het club kampioenschap. Voor mensen, die nog nooit een oriëntatierit hebben gereden is 31 mei de gelegenheid daar iets aan te veranderen. Inschrijven vanaf 13.00 uur bij het sportveld van de w 'Nieuwland' naast garage Joosse- De start is om 14.00 uur. De prijsuitrei king zal plaatsvinden in cafetaria 'Sportland' aan de Veerstraat. De op brengst is bestemd voor de bouw van het dorpshuis in Nieuw- en Sint Joos land. Veel belangstelling bestond er vorige week zaterdag voor een boeiende au toshow, die werd gehouden bij het Ford-bedrijf De Dreu en Co BV, in de Middelburgse Zusterstraat. De show was eigenlijk opgezet om mensen die al op een verregaande manier geïnte resseerd waren in een Ford, het laat ste duwtje in de rug te geven, in de goeie zin des woords natuurlijk- Het geen overigens niet betekende dat er tijdens de show die van 9 uur 's- morgens tot 6 uur 's-avonds duurde enkel maar adspirantkopers rondlie pen. Er waren ook veel bezoekers die 'een eerste indruk' kwamen opdoen. Als showruimte deden dienst de show room. de binnenplaats en de garage van het bedrijf. Veel aandacht werd besteed aan de automatische trans missie. De automatische versnelling wordt ook bij Ford alweer geruime 'tfcjd toegepast en met toenemend succès. Steeds meer mensen ontdekken hoe plezierig het rijden is zonder steeds, te moeten schakelen. Het. is weliswaar even wennen, twee pedalen "bij de voet.' te hebben in plaats van drie, maar men is in minder dan geen tijd gewend om de linkse voet op de bodem van de wagen' te kunnen laten rusten. De automatische bak is bij Ford niet standaard, men betaalt voor deze extra dan ook wat meer. Nieuw bij De Dreu was de Ford Consul II -twee deurs; vroeger alleen in een vier deurs uitvoering té krij gen. Ook bij deze wagen een automa tische transmissie. Ook de kleinere Escort die op de show te zien was, was uitgerust met een automatische bak. Daar deze wagen vrij klein is, kan gerust gesteld worden dat de Escort Automatiek een bijzonder fijne wagen is, zeker in het stadsverkeer. Wat veel mensen nog niet wisten: de Escort is de goedkoopste Ford, de prijs ligt in ieder geval een stuk beneden de prijs die men zo op het eerste gezicht, van een Escort, veron derstelt. Op de show was een collectie van 26 verschillende auto's'bij elkaar gebracht: Escorts, de Consul II - twee deurs, natuurlijk de Ford Taunus, de Cortina en de Capri- Ook de station car-lijn was geheel compleet tot en met de bestelwagen van Ford, de Transit, toe. Op 26 mei a.s. wordt de show in Vlissingen gehouden, in het bedrijf aan de Industrieweg, vlak bij de Paul Krugersfcraat. In Middelburgs binnenstad trol onze fotograaf deze jongedame aan, eentje waarvan je met recht kunt zeg gen: „die kun je om eén boodschap sturen". Haar moeder die ongetwijfeld dit plaatje graag wil be waren kinderen zijn immers zo gauw groot kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. Een nieuw soort masker, in de handel gebracht door 3M Nederland BV te Leiden, zorgt ervoor dat de enthousias te duivenhouder geen gevaar meer loopt geïnfecteerd te worden door een virus dat de zogenaamde 'duivenmel kerslong' veroorzaakt. Het risico om deze ziekte op te lopen is vooral groot in duivenhokken en met name wanneer deze worden schoongemaakt. Het stof, afkomstig van de opgedroogde uitwerpselen van de duiven dringt in neus- en mondhol te en komt in de longen waar het genoemde infectie kan veroorzaken en zo de gezondheid kan schaden. Dit gevaar behoort echter thans tot het verleden. Het filtermasker, dat veel lijkt op de operatiemaskers die 3M reeds geruime tijd aan ziekenhuizen levert, weert stofdeeltjes tot 0.0005 mm. Het witte filtermasker (type 8500) is vervaardigd uit een nonwoven materi aal en heeft een filteroppervlak van 136,77 cm2. Het kan meerdere keren worden gebruikt, maar is goedkoop genoeg om na één keer dragen wegge gooid te worden. Niemand hoeft dus ook een masker op te zetten dat al door anderen is gebruikt. Voordelen van het masker zijn verder het lichte gewicht slechts 4 gram en het feit dat men onbelemmerd kan ade men en spreken. Het gebruiksvermo- gen wordt niet beperkt, ook niet wan neer de gebruiker een bril draagt; zelfs een baard is geen bezwaar. Het filtermasker bestaat uit één geheel en is in een wip op en af te zetten. De maskers worden verkocht door de firma Gerrit Basch (duivensportarti kelen) te Leerdam. Ze kosten 1,- per stuk en worden geleverd in een ver pakking van 10 stuks. HOOG WATER VLISSINGEN - Van donderdag 24 tot en met woensdag 30 mei. I do. 6.26 en 18.45; vr. 7.22 en 19.41; za. 8.22 en 20.45; zo. 9.28 en 21.53; ma. 10.32 en 22.58; di. 11.32 en 23.54; wo. 12.25. Wéstkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu- I ten later. Domburg en Zoutelande zijn ongveer gelijk aan Westkapelle. I 'Brammetje Dump', Achter de Hout tuinen in Middelburg beschikt sinds kort over nog grotere verkoopruimte dan voorheen. Doordat de heer A. H. Vreeke, eigenaar van deze zaak, be slag wist te leggen op het aan zijn zaak grenzende hoekpand kon dit bij de bestaande ruimte worden getrok ken. In totaal is er meer dan 200 m2 ruimte bijgekomen, ruimte die wordt benut om een speciale watersportafde ling in onder te brengen- Oók kón de zaak nu naar achteren worden uitge breid; deze afdeling bereikt men vla een klein trapje. Onder dit motto zal de zendingscom missie Mlddelburg-Karmcl op vrijdag 25 mei a.s. van 17 tot 22 uuf en op zaterdag 26 mei van 9 tot 17 uur een rorawelmarkt houden in de hal van de Ontmoetlngskerk aan de Ooster- scheldestraat te Middelburg. De commissie, onder voorzitterschap van de heer Schot, heeft een enorme sortering spullen te verkopen en wil daardoor een bedrag van 1000 bijeen brengen om 33 kinderen die in een 1 verzorgingstehuis in het Bosland van Suriname verblijven en onderwijs ontvangen, wekelijks extra voe ding' boven het dagelijks rijst- rantsoen te verstrekken. De kinde ren in deze internaten ontvangen 3x per dag rijst omdat dit het goedkoop ste voedsel is, maar omdat- zij ook vitaminen broodnodig hebben is het dringend noodzakelijk dat daarboven extra voeding verstrekt wordt. De kosten voor dit extra bedragen per kind per maand plm ƒ3. Daarvoor is deze rommelmarkt bestemd. Er zullen veel zaken, zoals boeken, vazen, glazen, bekers, schilderijen, lampen, kleding, huishoudelijke artike len spelen enz. tegen aantrekkelijke prijzen worden verkocht om dit be drag bijeen te brengen- De commissie verwacht heel veel bezoekers en hoopt ln 2 dagen het geplande bedrag te hebben; zodat de kinderen in het Bosland - zendings verzorgingstehuis voor 1974 verzekerd kunnen zijn van 'Brood op de plank'. Vanuit Middelburg is de hervormde gemeente reeds een aantal jaren bezig om het internaat Karmel financieel te steunen en dit gaat nog steeds door, dankzij een aantal donateurs die op deze manier de zending daadwerkelijk helpen. Omdat in Suriname een aantal van deze verzorgingstehuizen «tjft waar de kinderen deze extra voeding nog niet ontvangen is het doel ort ook aan die kinderen een dergelijke 'injectie' te geven. Vermeldenswaard is dat deze gelden vanuit Middelburg rechtstreeks aan de leiding van dit tehuis worden gezonden en dat de commissie jaarlijks een uittreksel uit. het kasboek ontvangt, zodat ze weten waaraan het geld is besteed. Het Zeister zendingsgenootschap, on der wier supervisie deze tehuizen staan, staat zeer positief tegenover deze acties. Dit keer een paar fotografische herinneringen uit Domburg. Op het bovenste plaatje villa Dorpzicht, daarvoor villa Roëll, op de hoek van de Weststraat en Schelpweg en laatstelijk eigendom van dokter Vaandrager. Enkele jaren geleden viel dit intussen hoogbejaarde gebouw ten offer aan nieuwbouw en het verkeer. Op de onderste foto de Weverij straat in vroeger jaren, toen het moderne verkeer ook van Domburg nog geen bezit had genomen. Omdat monumentenzorg als eis stelde dat het uiterlijk van de twee aan elkaar grenzende panden van de heer Vreeke, niet mocht worden veranderd, heeft 'Brammetje Dump' z'n oude ver trouwde aanblik behouden. Binnens huis zijn echter wel de nodige veran deringen aangebracht- Moestmen voorheen in de rij staan bij de toon bank, ondergebracht in een klein hoekje naast de deur, nu staat er een ruime 'balie' dwars voor de ingang en heeft men een zee van ruimte ter beschikking. In de watersportafdeling vindt men een collectie PVC- en rub berboten die er zijn mag, compleet met roeiriemen, peddels etc. Ook zeil kleding is bij 'Brammetje Dump' in vele maten en uitvoeringen te verkrij gen. Natuurlijk ontbreken hier ook de luchtbedden niet en via dit artikel belanden we in de kampeer-sector met tenten, rugzakken etc. Deze afde ling zal nog worden uitgebreid met Adidas sportschoenen. Achterin de zaak de nieuwe afdeling waar men hengelsport artikelen T)ij de vleet' ziet. Ook treft jnen er een grote sortering slaapzakken aan, even als werkkleding en schoeisel. Op de bovenverdieping is nog steeds de aide ling vrije-tijdskleding en ook het oude gedeelte is ongeveer hetzelfde geble ven. Het is de bedoeling van de heer Vreeke om nog verder uit te breiden, zodat men straks helemaal rond kan lopen, van de ene afdeling in de andere. Danlon een nieuw garen, waar mee nu dunne (20 denier voor de kenners) en door de speciale brei techniek tóch stevige massage- panty's gemaakt worden. Deze door hun dunne aanzien elegante panty's kunnen gemakkelijk in di- verse kleuren worden uitgevoerd. Een ander nieuwtje is een panty camel en costa brava) met een aangebreid, licht figuurcorrige- rend lycra broekje. Bij de romantische bandjes schoenen die dit seizoen menige voet zullen sieren liet men ten slotte romanische panty's ontwer pen ze zijn wit (wit is mode) en ter hoogte van de enkel zijn ze be drukt met een leuk bloemmotief, in kleuren. Een zeer draagbaar gekkigheidje. Schoenen met open tenen en open hielen worden naast de al zo geliefde klompschoenen dé grote mode, dit voorjaar. Daar om heeft Danlon een nieuwe pan. ty ontworpen, zonder versterkt teen- en hiel-stuk, de Sandalette, die net als de 'gewone' panty's in liefst 23 nieuwe modekleuren ver krijgbaar zal zijn. Naast wit zijn er diverse kleurnuances van blauw, groen, geel, rood en rose. Het been staat er dus gekleurd op, dit seizoen, zelfs voor die da mes en meisjes, die door hun staande beroep gedwongen zijn een steun- of massagekous te dra. gen. Speciaal voor deze groep vrouwen, die tot nogtoe moeilijk aan de kleurige mode-tendenzen mee konden doen, ontwikkelde

de Faam | 1973 | | pagina 11