Twaalf Middelburgers gratis op vakantie IS DIT UW KIND? j Trim mee op 26 mei a.s. Middelburg krijgt weer bezoek nit Folkestone Nieuwe Rabo-bank in Westkapelle DE FAAM GEEF MAX DE ZAK9 Geslaagd jubileum- Kitch-in-katoen Opleiding Johanniter ver pleegassis tent e) Voor een piek gezondheid en plezier Jeugdfotowedstrijd "Schepen op de plaat' toernooi T.T.V. "t Zand Demonstratie pottendraaien en boetseren HINDERLIJKE SNEEUWVAL RUGBYTEAM ZATERDAG IN MIDDELBURG DONDERDAG 17 MEI 1973 AA/V>A*WV\AAAA»V*\*WV\AA<VVVVvVV\<'V\«\****WVVV\<VV\>\Aw\*^ HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 17 tot en met woensdag 23 mei. do. 1.47 en 14.07, vr. 2.23 en 14.41, za. 2.58 en 15.17, zo. 3.36 en 15.54, ma. 4.14 en 16.34, di. 4.54 en 17.13, wo. 5.38 en 17.54. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpodler 17 minu ten later. Domburg en Zoutelande ongeveer gelijk aan West- sapelle. Uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiimiiimiiiiiiïiiiiiiiiiii wm 3 Dankzij een geslaagde Kieaingactie uie in Middelburg werd gehouden, onder het motto: 'Geef Max de zak...' kun nen twaalf Middelburgers veertien da gen van de zon genieten op het eiland Mallorca. Vrijdagavond overhandigden leden van de tafeltennisvereniging 'St. Laurens' en leden van de Stichting 'Eurosport' twaalf vliegtickets aan evenzovele door de Middelburgse soci ale dienst geselecteerde Middelbur gers, mensen die een eenzaam leven leiden, mensen die zich iedere dag opnieuw moeten inzetten voor de ver zorging van anderen. Bij deze groep van twaalf zijn drie echtparen. Voor deze slotbijeenkomst in het stadhuis van de zeer geslaagde actie, was Max Tailleur naar Middelburg gekomen om daar zijn waardring uit te spreken voor de spontane mede werking die bij de actie geboden was, doo- een groot aantal vrijwilligers, maar bovenal door de leden van de stichting 'Eurosport' en de tafeltennis vereniging 'St. Laurens', die zich had den beziggehouden met het inzamelen van de plastic zakken vol oude kleren in heel Middelburg. De kledingactie werd gehouden in het kader van de actie 'Beter met Max', een actie die is gestart op initiatief van Max Tailleur, Hij heeft zelf in heel veel ziekenhui zen gelegen en erg veel pijn gehad. „Ik had me voorgenomen" zo vertelde hij vrijdagavond, „om als ik beter werd, me te gaan inzetten voor mijn medemensen. En dat is tot dusver goed gelukt. Enkel moet u goed be grijpen: het is niet mijn actie, alleen maar mijn idee. Middelburgse mensen hebben iets gedaan voor andere men sen uit Middelburg en in tegenstelling tot andere acties zie je nu eens het tastbare resultaat" In totaal heeft Max Tailleur nu al 248 mensen naar Mallorca kunnen sturen, dank zij de acties. Binnenkort worden ook in Goes, Hulst en Reimerswaal kleding acces gehouden en waarschijnlijk ook in de gemeente Vlissingen. Het ligt in de bedoeling dat de twaalf Middelburgers op 30 mei naar Spanje vliegen maar dan in een vliegtuig vol Zeeuwen...! Aan de actie was ook een tekenwed strijd verbonden die werd gewonnen door de elfjarige Ella van der Horst. Als extra beloning naast een boek van Dik Trom dat ook een aantal andere prijswinnaars in ontvangst mocht nemen mocht zij de jonge papegaai die Max Tailleur uit Amster dam had meegenomen en bestemd is voor de toekomstige kinderboerderij in de wijk Dauwendaele, een naam geven. Als naam koos zij 'Max'. „Dit is een unicum" grapte Tailleur onmid dellijk „de eerste joodse papegaai in Nederland!" Voor de tafeltennisvereni ging 'St. Laurens' had Max nog een verrassing in petto: aan secretaris J. Laroes overhandigde hij een envelop met inhoud bestemd voor de verbete ring van hun clublokaal. Prompt be noemde voorzitter Van Veen van de tafeltennisvereniging Max toen tot ere lid. Hij kreeg een bad, shirt en wedstrijdtas overhandigd. De Johanniter Orde in Nederland, die zich ten doel stelt hulp te bieden aan gewonden, zieken en anderzins hulpbe hoevenden, heeft dit jaar de opleiding van verpleeg-assistenten ter hand ge nomen. Door een vervroegd vertrek van gediplomeerde verpleegkundigen uit de ziekenhuizen om diverse, dik wijls zeer uiteenlopende redenen en door een dalend aanbod van gegadig den voor de opleiding tot verpleeg kundigen, is men reeds overgegaan tot het aantrekken van verpleeghul pen. De tijdelijke vacatures, ontstaan door ziekte (b. v. tijdens een griepepi demie), cursussen gedurende de oplei dingstij d en vakanties stellen de di recties van ziekenhuizen en ander soortige verpleeginrichtingen voor grote en vaak niet goed oplosbare problemen. In Zeeland zal zo'n cursus worden gehouden van 16 juli - 10 augustus in het Bergzicht-ziekenhuis te Goes. De cursus is open voor jonge vrouwen en ook mannen van 16-26 jaar, die zich op enigerleid wijze aan getrokken voelen tot deze vorm van christelijke naastenzorg. Aan het eind van de cursus wordt een certificaat uitgereikt, terwijl van de deelnemers wordt verwacht, dat zij hun opgedane vaardigheid en kennis gedurende 6 uren per maand zullen blijven onder houden in een inrichting voor zieken verpleging. In Duitsland heeft men reeds enige ervaring opgedaan met deze categorie van verpleeg-assisten ten. Niet alleen beschikt men daar nu over meer hulpkrachten om periodes van tekorten beter te overbruggen, het aanbod van gegadigden voor een opleiding in de ziekenverpleging bleek mede via deze verpleeg-assistenten gunstig te zijn beïnvloed. Donderdag 24 mei a. s., 's avonds half acht, zal in het Bergzicht-ziekenhuis een informa tie-bijeenkomst worden belegd. We met de slappen spieren. Alle experts zijn het er over eens en de nuchtere feiten wijzen het uit: wij zijn een bewegingsarm volk, wij eten te veel, gebruiken onze spieren te wei nig, voelen ons vaak een beetje moe en niet fit. Voor een gulden, een piek kunt u daar iets aan doen. Op 26 mei 1973 organiseren de Konin klijke Nederlandse Athletiek Unie, de Nederlandse Rijwiel Toer Unie, de Nederlandse Culturele Sportbond en de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond als vervolg op de trim-wandel- dag een aantal trim-activiteiten, ge coördineerd door de Nederlandse Sport Federatie. U kunt dan hardlopen, fietsen of zwemmen op ruim 100 plaatsen in Nederland. De sportbonden staan met ruim 5.000 mensen klaar om de te slappe spieren en de te dikke buikjes te lijf te gaan. De Nederlandse Sport Federatie laat de laatste jaren geen middel onbe proefd de bevolking te doordringen van het feit, dat het huidige leefpa troon funest is voor de gezondheid. Dat hebben na de actie van de wan delsportbonden ook erkende wed- strijdbonden als de KNAU en de KNZB begrepen. Met de Watervrien den van de NCS en de NRTU hebben zij het initiatief genomen om de Ne derlander meer te laten bewegen. De georganiseerde sportwereld ziet steeds meer in dat zij naast de zorg voor de top- en de wedstrijdsport een taak heeft in de recreatiesport; het trimmen. Steeds duidelijker beseffen de sportverenigingen en de bonden dat zij wat moeten doen voor de mensen die prestatie niet zo belang rijk vinden, maar wel willen spelen, sporten, bewegen en daarbij een stuk plezier en ontspanning vinden. Op 26 mei kunt u op ruim 400 plaatsen in Nederland in actie komen. Niet minder dan 250 zwembaden lig gen te wachten om u op te vangen voor een lage toegangsprijs van 1,- De KNAU heeft niet minder dan 100 startplaatsen, waar u kunt beginnen aan 2lh of 5 km hardlopen in uw eigen tempo, terwijl er een 60-tal parcoursen zijn uitgezet voor een fiets tocht over 30 km. Dit alles wordt mogelijk gemaakt door de geweldige medewerking van die gemeenten die zwembaden en per soneel ter beschikking hebben gesteld, dank zij de inzet van duizenden vrij willigers die de zwembaden, loop- en fietsparcoursen bemannen. Om het keuzepakket wat groter te maken zijn er dit jaar drie mogelijk heden: zwemmen, hardlopen en fiet sen: ZWEMMEN Van u wordt geen Olympische presta tie verwacht. De KNZB heeft in sa menwerking met de Watervrienden van de NCS een programma ontwik keld, waarbij het er niet toe doet of men al dan niet lid is van een zwem vereniging. Het trim-zwemmen op 26 mei is een gevarieerde en speelse manier om de mensen aan te sporen tot een intensievere lichaamsbewe ging. De Koninklijke Nederlandse Zwem band en de Nederlandse Culturele Sportbond dagen dan ook iedere Ne derlander uit op zaterdag 26 mei 1973 tussen 10.00 en 12.30 uur een trim- prcgramma af te werken in een der vele beschikbaar gestelde zwembaden. Voor de lange-afstandzwemmers on der u is er een 500 meter, niet in één keer, maar met rustperioden, want jagen en jachten doet u maar op een ander moment. Is die afstand u te veel, neem dan een 200 meter en toets daarbij uw vaardigheid door het over winnen van een paar eenvoudige hin dernissen. Heeft u bijvoorbeeld wel eens uw handdoek droog overgezwom men over een afstand van pakweg 50 meter? In de zwembaden kunt u alle bijzon derheden vernemen over de populaire afstandsproef, zodat u elke week op eigen gelegenheid iets aan uw conditie kunt doen. HARDLOPEN Onder het motto 'Een gezonde ziel in een gezond lichaam' en de erkenning dat de toenemende bewegingsarmoede en toenemende spanningen in de ar beidssfeer nadelig zijn voor de licha melijke en geestelijke conditie van de mens organiseert de KNAU op 26 mei 1973 tussen 14 en 16 uur een trim- loop van 21 'a of 5 km. Geen wedstrijd wie de snelste is, maar een test voor uw lichaam. De bedoeling is dat u zich op een van de startplaatsen meldt, een gulden neertelt en in uw eigen tempo (rusten mag) in een fijn stuk natuur hardloopt. FIETSEN De tijd dat iedere Nederlander op de fiets zat is voorbij. Dat is jammer, want wanneer je door de bossen, over de zandpaden, die ons landschap rijk is fietst, onderga je vaak een sensatie. De stilte van het bos met alleen het gefluit van de vogels overvalt je. Je hoort geen ronkende motoren, je snuift weer wat frisse lucht op en geniet met volle teugen van de na tuur. En terwijl je de natuur ontdekt, is je lichaam in beweging. Daarom daagt de Nederlandse Rijwiel Toer Unie u uit de fiets te pakken en dertig kilometer in uw eigen tempo te rijden. Hebt u de smaak te pakken, ga dan door, binnen een maand voelt u zich een ander mens. Daarom pak de fiets en trap een paar uurtjes. De vertrekplaatsen in Zeelaiïd zijn: Middelburg, Sportcomplex aan de Breeweg, hoek Voorborh. Tel. 01180- 5188. Goes, Station NS, ontspannings zaal eerste perron. Tel. 1100-6640. (In Goes vertrek vanaf 10.00 uur). CONTACTFUNCTIONARISSEN In Zeeland zijn de adressen van de contactfunctionarissen als volgt: ZEELAND Aardenburg: zwemmen: Gem. Zwem bad. Herendreef, P. H. A. v. d. Velde, Herendreef 57, 01177-1300. Axel, zwemmen: ZC Koewacht. E. Rombout, Kerklaan 113, Koewacht 01146-669. Goes zwemmen: De Ganze, R. Strackx, Oudhof 4, 01100-4931, 4010 zk; lopen: AV56, J. B, Polfliet, Juf ferswegje 4, Biézelinge, 01102-2093; fietsen: M. Raas, De Graafstraat 103a. Groede zwemmen: Scheldestroom, P. Daansen, Boulevard 42, Breskens. Z. IJ. N. Wijffels, Waterpoortstraat 18a, IJzendijke. Hulst lopen: RKHAV, A. van Rie, van Waesberghestr. 45. Koewacht zwemmen: ZC Koewacht, E. Rombout, Kerklaan 113, 01146-669. Kruiningen zwemen: ZPC Zeelandia, Y. Kuipers, Schoolstr. 26, Hansweert, 01130-1355. Middelburg zwemmen: H. W. Maul, Sportlaan 2, 01180-4898. fietsen: J. Jo- ziasse, Meanderhof 39. Oostburg zwemmen: Scheldestroom, P. Daansen. Boulevard 42, Breskens. ZIJ N. Wijfels, Waterpoortstr. 18a IJzendijke. Schoondijke zwemmen: Schelde stroom, P. Daansen, Boulevard 42, Breskens. ZIJ N. Wijffels, Water poortstr. 18a, IJzendijke. Sluis zwemmen: 't Vrije, J. Scheerens, Gouverneurstr. 13, 01178-1555, 01179- 483-zk. Temeuzen zwemmen: ZNPC de Schel de, C. Rijnhout, H. Heyermansstr. 85. Watervrienden, H. Stam, Tamarin- destr. 39. Vlissingen zwemmen: De Stormvogel, Meeusen, Hoogeweg 112. lopen: Zee land Sport, J. Broere, Troelstraweg 119, 01180-2946 k.u. Westerschouwen lopen: Delta Sport Zierikzee, G. v. d. Wiel, Capelweg 18, Renesse. IJzendijke zwemmen: Scheldestroom, P. Daansen, Boulevard 42, Breskens. ZIJ N. Wijffels, Waterpoortstraat 18a, IJzendijke. Zaamslag zwemmen: ZNPC de Schel de, C. Rijnhout, H. Heyermansstr. 85. Watervrienden, H. Stam, Tamarin- destr. 39. Zierikzee zwemmen: onderdak, H. P. v. d. Velde, Zeeasterstr. 5, Nieuwer- kerk, 01114-1349. Ter bevordering van dc belangstelling van de .jeugd voor het wel en wee van de Nederlandse maritieme bedrijvig heid, organiseert de stichting voor ma ritieme jeugdvoorlichting Nevas te Rotterdam in samenwerking met de Stichting Amateurfotografie te Am sterdam een jeugdfotowedstrijd. Deze wedstrijd omvat onderwerpen en situaties, die met zeescheepvaart, koninklijke marine, loodswezen, zee sleepvaart, binnenvaart, visserij etc. (de watersport uitgezonderd) te ma ken hebben- De wedstrijd loopt van 1 mei t/m 30 september 1973 en staat open voor deelname door de jeugd van 11 t/m 18 jaar. De Nederlandse rederijen, de konin klijke marine, de visserij, de organise rende stichtingen en andere instanties zorgen voor bijzonder aantrekkelijke prijzen, waaronder cruises naar de Bahama's, Londen en Torquay, retour passages naar Engeland, bezoeken aan de kon. marine in Den Halder, excur sies met marineschepen, kustreizen met vrachtschepen, bezoeken aan tan kers, tochten met reddingboten en maritieme boekwerken. Zowel de stichting voor maritieme jeugdvoorlichting Nevas, Parkhaven 101 te Rotterdam (010) 360384 als de Stichting Amateurfotografie, Singel 32 te Amsterdam (020) 66995 zijn gaarne bereid nadere informatie over deze wedstrijd te verschaffer^ Zaterdag 12 mei j.l. organiseerde de Middelburgse tafeltennisvereniging 't Zand een team-handicap-toernooi ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan en tevens nog in verband met het 25- jarig bestaan van de buurtvereniging 't Zand. Om omstreeks 10.00 uur heette voor zitter Van Hemert alle deelnemende teams welkom in het PZEM-sportcom- p.ex, waar dit toernooi gehouden werd. In de poules vielen direct al enkele verrassingen, mede doordat de handicapregel gehanteerd werd, om het klasseverschil enigszins te com penseren. Zo werden o.a. Bruynzeel Keuken (Schiedam), met de sterke Ren van der Aa, Noad (Schiedam) en Luto (Tilburg) reeds in de poule uitgeschakeld, 't Zand zorgde bijna voor een daverende verrassing door van St. Aloysius (Graauw) te winnen. Tegen Luto werd echter verloren en daar St. Aloy wél van Luto won, werd St. Aloy poulewinnaar. Nadat alle poules waren afgewerkt vond er een pauze plaats, waarin Jeanne de Waal (MZ) werd gehuldigd. Zij was name lijk op zondag 6 mei Nederlands kam pioene bij de pupillen gewerden. Hier na werd de strijd voortgezet met de halve fina.es, waarin St. Aloy uit kwam tegen Avanti (Hazerswoude) en MZ tegen St. Aloy II. Hoogtepunten uit deze wedstrijden waren de partij en tusen K. de Vries (MZ) en P. Matthijsen (Aloy II) en die tussen F. van Waterschoot. (St. Aloy) en T. Louwers (Avanti). St. Aloy verloor kansloos met 1-4 van Avanti, terwijl ook St. Aloy II klop kreeg van MZ (2- 3). De finale tussen MZ en Avanti, dat uitkwam met T. Louwers, L. van de Werf (2e op de Nederlandse kampi oenschappen bij de aspiranten) en Els Vreeburg, die hoofdklas dames spee.t, werd een duidelijke overwinning voor Avanti, dat MZ met 5-0 klopte. Na afloop was er voor de deelnemers en medewerkers een koffiemaaltijd in het clubgebouw van de ttv 't Zand. Hierna ging voorzitter Van Hemert over tot de prijsuitreiking. Tevens kregen alle deelnemers een herinne ringsvaantje uitgereikt. Ook dankte de heer Van Hemert alle medewerkers, in het bijzonder Jan van de Voorde en Peter Boon die het overgrote deel van de organisatie voor hun rekening hadden genomen. Voorts bedankte hij nog de diverse sponsors, die dit toer nooi mogelijk hadden gemaakt en de PZEM voor het gebruik van hun schitterende accommodatie. Al met al een uitstekend geslaagd toernooi, dat zeker voor herhaling vatbaar is. Op 31 mei Hemelvaartsdag organiseren Johan en Rita Kosten in de Oomstraat in Veere, weer een demonstratie pottendraaien en boetse ren, daarbij geassisteerd door enkele mensen die bij hun een cursus potten bakken volgen. Ook op koninginnedag werd een dergelijk evenement opgezet dat een enorm succes is geworden, vandaar dus deze herhaling. De demonstraties pottendraaien begin nen om 10 uur 's morgens en duren tot 's middags 12.00 uur. 's Middags is er een open demonstratie waarbij ie dereen die maar belangstelling heeft mag meehelpen. Ook is er dan weer de 'boets-in'. Klei om te draaien en te boetseren wordt geheel gratis ver strekt. De draai-in en de boets-in du ren van 14.00-17.00 uur. Wil men de gemaakte voorwerpen laten bakken, dan kan dat tegen betaling van slechts 1,50 in de oven van Kosten's pottenbakkerij gebeuren. Ook 's avonds wordt er nog gedemon streerd en wel van 20.00-22.00 uur. Humor en kitsch, een nieuwe bena dering van figuratieve motiefjes", zo omschrijft Katoen Flash, de periodie ke uitgave van het internationaal ka toeninstituut een dessinering van ka toenen stoffen voor zomer 1973. Die humor-en-kitsch blijken neer te komen op het bedrukken van katoen met allerhande gekke figuurtjes, zoals wielrennertjes op een tandem, meis jesfiguren onder grote strandparasols, kruiwagentjes die volgeladen met bloemen over een gestreepte onder grond buitelen. Andere dessins die komende zomer „in" zijn voor katoen: Japanse figuren en taferelen, de zoge naamde optische druk (in strepen en noppen), geometrische vormen die met ronde lijnen zijn gemengd, en allerlei reliëf-effecten zoals het van ouds bekende piqué, cloqué en seer sucker. Daarnaast volop romantiek in lichte basisweefsels met opengewerkte motieven, borduursel tjes en fijne drukmotiefjes. Haar betekent de kroon op de schoon heid. In het sprookje en de legende speelt het haar dikwijls een rol: de prinsessen uit de sprookjes hebben een weelde van dicht, blond haar; de bij belse held Samson bezat haar dat hem bovenmenselijke krachten verleende en dan ook tot rampen aanleiding werd toen men het hem arglistig ontnam en de verleidelijke Rijn-nixe Lorely, die woonde op een 132 meter hoge rots tussen Oberweisel en St. Goar, beto. verde er de voorbijvarende schippers mee en ook haar lokkende gezang had daarbij een junctie. Keizer Nero was zo volmaakt verkik kerd op het gele haar van Popaea dat hij het in verzen bezong en elk haar tje een eigen naam gaf. De uitgevallen haren deed hij in goud zetiten om ze daarna te wijden aan de godin Juno. Haar is een belangrijk element in de betrekkingen tussen de mensen en de seksen en wel nimmer heeft men zich zo opgewonden in positieve als in negatieve zin als over de langharig heid van de hedendaagse jeugd, die een soort symbool is geworden van sociale onvrede. Hoe het ook zij: haar verdient de aandacht en, ofschoon men nog niet alles van haar en haargroei weet,, toch is men in staat er al veel goeds voor te doen: de wetenschap zit, ook in dit opzicht, niet stil. Er bestaan verschei dene haarziekten en deze liggen uiter aard op het terrein van de huidarts. Maar er zijn óók afwijkingen die men zelf, met goed succes, onder handen kan nemen. We doelen hier op de hinderlijke sneeuwval die roos kan zijn. Er zijn tamelijk ernstige oorza ken van roos aan te wijzen, maar de meeste zijn toch van onschuldige aard, maar de gevolgen zijn er niet minder hinderlijk om: sneeuwwitte schilfertjes op kraag en kleding, vaal- kleurig haar met. schilfertjes erin en natuurlijk zal deze schilfering ook invloeden uitoefenen op de gezondheid van het haar: roos komt nl. voort uit een meestal, vette, vaak ook droge laag, dode huidcellen die vastgekoekt zitten rondom de haarwortels op de hoofdhuid en aan de normale roos (dus niet die roosvorm die voortkomt uit b.v. schimmelziekten) kan men heel veel, zo nieti alles doen. Dat bewijst, bijvoorbeeld Max Factor's an ti-roos-preparaat 'Banish' dat vrij vertaald zoiets heet als 'weg ermee'); het is gebaseerd op een nieuwe weten schappelijke formule en kan dienen voor het hele gezin. De kuur bestaat uit twee produkten nl. shampoo en lotion, die onafhankelijk van elkaar kunnen worden gebruikt, maar in combinaties vooral doeltreffend zijn. Eenmaal per week gebruike men bei de middelen bij een normale roosval en tweemaal als de sneeuwval ernsti ger vormen heeft aangenomen. De lotion alleen kan men dagelijks toe passen totdat men de roosvorming onder controle heeft; daarna gebruike men de lotion alleen als dat nodig is. Is dit üw zoontje, mevrouw? Ja? Dan kunt u de originele 3 foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen 3 op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiimiii In het kader van de al sinds 1951 bestaande sportuitwisseling ko men op vrijdag 25 mei ruim 200 sportlui uit de Engelse bad plaats Folkestone naar Middel burg. Het gezelschap telt o.a. de Mayor of Folkestone, mr. W. M. Harris en zijn echtgenote, de oud-mayor mr. Jacques en echt genote en het in Middelburg bij zonder populair geworden echt paar Godden. Men arriveert omstreeks 14 00 uur in Oostende waar het sportuitwisselings- comité Middelburg hen een eerste welkom zal toeroepen. Om ca. 17.00 uur worden de Engelse gasten op het Molenwater verwacht; ze komen in vier bussen. Inmiddels zullen op het Molenwater de ruim 100 'pleegouders' klaar staan om hun gasten te verwel komen. Het grootste gedeelte van het gezelschap heeft onderdak kunnen vin den bij Middelburgse gezinnen; dit komt door de spontane medewerking van de verschillende deelnemende sportverenigingen. Een nieuw element in de uitwisseling vormt een groep watersportliefheb bers die met eigen motorjachten naar Middelburg komen. Voor hen geldt, echter geen verblijfsprobleem omdat ze zelf onderdak hebben aan boord van hun boten. Vrijdagsavonds om kwart over acht worden de Engelsen ontvangen door het Middelburgse ge meentebestuur in de burgerzaal van het stadhuis, waarna om 22.00 uur de tentoonstelling van werk van leden van de fotoclubs uit Folkestone en Middelburg officieel zal worden geo pend door de Mayor of Folkestone. Op zaterdag 26 mei zullen tal van wedstrijden worden gespeeld. Er wordt ook gehengeld op de Ooster- schelde en gezeild op het Veerse Meer. Er wordt gevoetbald, gezwom men en getennist, er zijn wedstrijden in zaalvoetbal, zaalhandbal en basket bal. Op zaterdagavond wordt voor de groep fotografie in de abdij een klederdrachtenshow gehouden met medewerking van het gezelschap van mevrouw De Jager uit Domburg. Voor de andere deelnemers aan het uitwisselingsprogramma worden di verse attracties georganiseerd. Nadat op zondagmorgen een speciale kerkdienst gehouden is in de Koor kerk, zullen er weer een aantal wed strijden worden gespeeld Op maan dag (28 mei) gaat bijna het hele gezelschap een dagje uit om in Rot terdam de Euromast te bezoeken, te winkelen in Delft en om een bezoek te brengen aan Avifauna in Alphen aan de Rijn. Dinsdag 29 mei is gere serveerd om inkopen te doen in Mid delburg en al wat bezienswaardig is in de Zeeuwse hoofdstad te bewonde ren. Om 20.00 uur 's avonds begint in het nieuwe Ontmoetingscentrum Dauwen daele een 'Farewellnight' waar o.a. de groep 'The Gold Stars' meewerkt. De algehele leiding van deze avond is in handen van de heer M. A. Mondeel. Op woensdag 30 mei om 12.00 uur, vertrekt het gezelschap weer naar Folkestone. Vertrekpunt is de Markt. Vorige week vrijdag opende burge meester L. M. Moermond het nieuwe gebouw van de Rabobank aan de Zuidstraat. De nieuwe bank is in de plaats gekomen van de oude Raiffei- senbank, die wat accommodatie be treft, niet meer aan de eisen van deze tijd voldeed en daarom geheel werd gesloopt. De nieuwe bank is gebouwd naar een ontwerp van de Domburgse architect Piet Klopmeijer die al tal van Walcherse banken op zijn naam heeft staan. De burgemeester verricht te de officiële opening door het weg trekken van een doek die de naam Rabobank verhulde. De Rabobank in Westkapelle is de eerste bank op Walcheren die deze nieuwe naam sinds de fusie Boe renleenbank en Raiffeisenbank op de voorgevel heeft staan. Het gebouw biedt een enorme ruimte, is vrij een voudig van opzet, maar voldoet uitste kend aan alle moderne eisen. In de wachthal, die is voorzien van fraaie roodmarmeren vloertegels, bevindt zich een vijftal loketten waar men alle mogelijke geldzaken kan afhande len. Bovendien zijn er ook nog twee dichte loketten voor diegenen die wer kelijk in alle rust hun zaken willen regelen. Natuurlijk heeft de bank ook een ruime kluis met de nodige safelo ketten. Er is een aparte spreekkamer waarin tevens het kantoor van de heer E. C. Minnaard is gevestigd, de adjunct-directeur van de Rabobank, die over deze Westkapelse afdeling van de Rabobank Domburg waar onder de nieuwe bank ressorteert de scepter zwaait. Naast de balie is een aparte reishoek ingericht onder een decoratief verlaagd plafond. Op de bovenverdieping bevindt zich naast een kantine en wat bergruimte nog de afdeling assurantiën, een afdeling die steeds belangrijker gaat worden. Bo vendien is bij de bouw van de bank rekening gehouden met mogelijke uit breiding van het dienstenpakket. Ter gelegenheid van de opening van de bank waren vele bloemstukken aangedragen. Na de officiële opening volgde een receptie in restaurant 'Noordzeegalm' die werd bijgewoond door het voltallige college van b en w van Westkapelle, vertegenwoordigers van de centrale bank in Utrecht, ver tegenwoordigers van de Kring Mid den-Zeeland, de directie en personeels leden, bestuur en oud-bestuur van de Rabobank Domburg, architect en aan nemers (Maranus en Lievense, Dom burg) en vele andere belangstellenden. In Middelburg is op zaterdag 19 me! a.s. om 15.00 uur op bet sportpark 'De Voorborch' aan de Breeweg van rug by op boog niveau te genieten. Het Nederlands vijftiental zal dan name lijk een oefenwedstrijd spelen tegen een Zuidnederlands selectietoam. Aan vankelijk zou een zeer sterk Frans clubteam naar Middelburg komen om als sparring-partner van de nationale selectie te fungeren, maar de Franse rugbybond gaf Bergles geen toestem ming om naar Nederland af te rei zen. Nochtans stelt het bestuur van de Eerste Zeeuwse Rugby Club 'Oemoe- menoe' het zeer op prijs, dat deze wedstrijd in Middelburg georgani seerd kan worden. Het is een teken van het vertrouwen, dat de Neder landse Rugbybond stelt in het organi satievermogen van de Zeeuwen. Het is overigens zaterdag a.s. toch een belangrijke dag voor de Zeeuwse rugbyclub. Om 11.00 uur 's morgens begir.t namelijk een mini-rugbytoer- nooi op hetzelfde sportpark, waaraan in totaal twaalf teams zullen deelne men. Naast negentallen van de organi serende vereniging zullen teams uit Amsterdam, Hilversum. Leiden, Den Haag, Castricum en Etten-Leur acte de présence geven. Zeven teams spe len in de groep 10 t/m 12 jaar en vijf teams in de groep 13 t/m 15 jaar. De toegang voor het mini-rugby dat duurt tot ongeveer half drie 's mid dags is gratis. Voor de wedstrijd van het Nederlands team is de toegang voor volwassenen 1 en voor kinde ren 0,50-

de Faam | 1973 | | pagina 9