Maandag a s vergadert iemeenteraad M'buri POTTENBAKKERSSINGEL WORDT AFGESLOTEN Lom-school feestelijk open 3 Schouwburgnieuws Weekenddiensten DE FAAM VAÉTCW HINDERWET NIEUWS UIT POELENDAELE VERKEERS MAATREGELEN LET OP UW SNELHEID MENU TAFELTJE DEKJE ONTMOETINGS CENTRUM DAUWENDAELE EVA'S APPEL CRÈCHE SCHOLEN IN KLARENBEEK TENTOON STELLINGEN Culturele avonden in Kapel van Sl. Maarten Aanbieding nieuw liedboek kerken DONDERDAG 17 MEI 1973 Het is maandag 21 mei a.s. de voorlaatste maandag van de maand, dus komt de gemeentelijke volksvertegenwoordiging van Middelburg om twee uur 's middags weer in vergadering bijeen in het stadhuis te Middelburg. Bezoekers kunnen de publieke tribune bereiken via de mooie nieuwe ingang aan de Noordstraat. De agenda omvat 39 punten, die hieronder de revue passeren. De aanleg van een trimbaan in Dauwendaele en het oversteken door schoolkinderen van de Poelendaeleweg zijn onderwerpen, die zeker de aandacht zullen trekken van de direct belanghebbenden. Natuurlijk staan ook weer diverse onderwijsonderwerpen op de agenda. Ook de bestrating van de Gravenstraat en de vernieuwing van de riolering in de Beddewijk- straat komen aan de orde. 1. Notulen vergadering 19 maart 1973- 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Vertegenwoordiger bestuur vlieg veld Midden-Zeeland. Voorgesteld wordt namens de ge meente Middelburg de heer drs. P. A. Wolters aan te wijzen als lid van het algemeen bestuur van de Vliegveld Midden-Zeeland en de heei W. P. J. Baars tot plaatsvervangend lid. 4. Hoofdleidster openbare kleuter school Klarenbeek. Op 1 augustus 1973 gaat in Klaren beek de eerste openbare kleuterschool open. Voorgesteld wordt een hoofd leidster te benoemen. Op de voor dracht staan 1. mej. M. L van den Hemel te Middelburg en 2 mevrouw Koole-Schetters te Middelburg. 5. Ontslag hoofdleidster 'De Spring plank'. Op haar verzoek wordt aan de raad voorgesteld mejuffrouw M. A. Gelok hoofdleidster van de openbare kleuter school T)e Springplank' te Nieuw- en St-Joosland eervol ontslag te verlenen met ingang van 1 augustus 1973. 6. Oversteken Poelendaeleweg door schoolkinderen. Door de situering van scholen en huizen van kinderen, die deze scholen bezoeken moeten schoolkinderen de Poelendaeleweg oversteken. Een aan tal ouders van leerlingen, alsook het bestuur van de Vereniging voor Pro testants-Christelijk Onderwijs te Mid delburg hebben hierover hun onge rustheid uitgesproken. Men dringt aan op maatregelen ter verzekering van de veiligheid van de kinderen. Het college van b. en w. stelt, dat de kinderen ter plaatse vóór en de schooltijden door verkeersbrigadier- tjes worden geholpen bij het overste ken. Volgens de politie blijkt dit goed te voldoen. Voorts is de mogelijkheid geopperd dat ouders zelf de helpende hand bieden bij het oversteken van schoolkinderen. Ook over de situatie bij het Banckertplein maken ouders zich ongerust in verband met het passeren door kinderen van dit kruis punt. De geleiding van het verkeer-op het Banckertplein is door markerin gen veel verbeterd, hetgeen ook de verkeersveiligheid ten goede is geko men. Aldus het college aan de raad. Voorts is besloten om op de Poelen daeleweg ter plaatse waar de ver- keersbrigadiertjes plegen over te ste ken, zogenaamde 'Klaar Over' borden te plaatsen. Op deze wijze hopen b. en w. de verkeersveiligheid voor de kin deren te bevorderen. 7. Aanleg Trimbaan in Dauwendaele. Aan de raad wordt een krediet van ƒ8000,- gevraagd voor de aanleg van een trimbaan in Dauwendaele. De baan krijgt een lengte van plm. 950 meter. Deze baan wil men aanleggen vooruitlopend op de komst van een recreatiesportpark in dat deel van de stad. De wijk vereniging Dauwendaele beeft toegezegd werkkrachten te zul len leveren voor o.a. het vervaardigen van de diverse attributen die op de baan komen te staan. Overigens, de baan zal niet alleen bestemd zijn voor de bewoners van Dauwendaele. 8. Subsidie voor 'Muziek op straat'. De raad wordt gevraagd ƒ3000,- subsi die te geven voor het project 'Muziek op straat' dat door Jeugd en Muziek van 16 juni tot en met 23 juni a.s. in Middelburg wordt georganiseerd. In het kader van deze 'muziekactie' zal er geconcerteerd worden op niet 'geëi gende' concertplaatsen zoals fabrie ken, een bejaardencentrum, het huis van bewaring e.d. 9. Voorzieningen 'Pimpanpoentje'. Voorgesteld wordt medewerking te verlenen voor het uitvoeren van een aantal voorzieningen aan en bij deze kleuterschool. Enkele van die voorzieningen: een hekwerk rond het speelterrein, het draineren van de tot zandbak gewij zigde piasvijver en het vernieuwen van de kapstokken. 10. Aanvullend krediet inrichting r-k kleuterschool Westmede. Voor de inrichting van de R-K Kleu terschool aan de Westmede (Dauwen daele) wordt een aanvullend krediet van 2650,- gevraagd. 11.'Liedboek voor de kerken' voor p.c. lagere scholen. Voor de aanschaffing van het genoem de liedboek voor acht lagere scholen in Middelburg van de Vereniging voor protestants-christelijk onderwijs te Middelburg wordt medewerking ge vraagd aan de raad. 12. Uitbreiding leermiddelen le klas Prins W. Alexanderschool. Medewerking wordt gevraagd voor het hierboven genoemde doel. 13. Toiletten p.c. 'Admiraalschool'. Aan de raad wordt medewerking ge vraagd om het mogelijk te maken drie toiletten van de genoemde school opnieuw te kunnen inrichten. 14. Krediet eerste inrichting basis school. Het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scho len voor onderwijs naar de leer der gereformeerde kerken vraagt om een krediet van 62.150,13 voor de eerste inrichting van een drieklassige lagere school. De raad wordt voorgesteld de gevraagde medewerking te verlenen. In verband met de ruimte hierna een opsomming van de andere punten. In de volgende Faam toelichtingen op de punten 15 tot en met 36. 15. Voorlopige vaststelling exploitatie kosten en rijksvergoeding als bedoeld in artikel 88, le lid van de "Wet op het Voortgezet Onderwijs' t.b.v. de Stedelijke Scholengemeenschap, al hier. 16. 7e wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. 17. Voorbereidingsbesluiten voor een gedeelte van de Stromenwijk (Kram mer) en een gedeelte van de Rijksweg te Nieuw- en Sint-Joosland. 18. Verdaging van de beslissing om trent de vaststelling van het ontwerp- bestemmingsplan buitengebied. 19. Inbreng grond Spuistraat van Dienst Gemeentebedrijven bij het Grondbedrijf. 20. Aankoop weggedeelte van de Oude Vlissingseweg. 21. Aankoop plus minus 32.000 m2 grond, gelegen in het bestemmingsplan Klarenbeek IIB. 22. Aankoop Langeviele 15. 23. Aankoop van het pand Noordweg 133. 24. Aankoop van het pand Pluimstraat 1. 25. Verkoop van het pand Spuistraat 2. 26. Krediet t.b.v. de met de heer G. Poppe te sluiten pachtontbindingsover- eenkomst. 27. Verlenen van financiële medewer king aan de restauratie van het pand Nieuwe Haven 9. 28. Verwijderen vaste afvalstoffen. 29. Beroep tegen een weigering toe kenning doorstromingstegemoetko ming door de heer A. J. van der Cingel. 30. Beschikbaarstellen krediet ad. 9.800,- voor het aanleggen van een 'tijdelijk toegangspad naar de wonin gen aan het Bagijnhof. 31. Beschikbaarstellen krediet ad. 168.650,- voor het ontsluiten van de Stoppelaars nabij het Bagijnhof en de aanleg van openbare verlichting. 32. Beschikbaarstellen aanvullend kre diet ad. 6.700,- t.b.v. de vernieuwing riolering Beddewijkstraat. 33. Beschikbaarstellen krediet ad. ƒ42.000,- tb.v. de bestrating van de 'Gravenstraat. 34. Aanvullend krediet ad. ƒ26.000,- t.b.v. nieuwe werkplaats met was- en kleedruimte aan het Molenwater.. 35. Beschikbaarstellen totaal-krediet ad. 51.000,- voor de aankoop van materieel t.b.v. de dienst van gemeen tewerken plantsoendienst 36. Beschikbaarstelling van een kre diet t.b.v. een bindend advies inzake taxatie van een uit de binnenstad te verplaatsen bedrijf. 37. 47e begrotingswijziging 1973. 38. 48e en 49e begrotingswijziging 1973. 39. Rondvraag. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Het Centrum voor Vakopleiding voor volwassenen aan de Kleverskerkseweg 17 te Middelburg heeft een vergunning ingevolge de hinderwet gevraagd, die de gehele inrichting omvat. SCHRIF TELIJKE bezwaren tegen het verle nen van de vergunning, ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder kan een ieder tot en met 26 mei a. s. indienen bij het gemeentebestuur van Middelburg. MONDELINGE bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij ge machtigde inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden in het stadhuis, Lange Noordstraat 1 te Mid delburg op 5 juni a. s. om 16.45 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middel burg later slechts tot beroep gerech tigd zijn wanneer zij zelf of bij ge machtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, om eventueel van hun be- roepsrecht gebruik te kunnen maken, volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De aanvraag met bijlagen, en eventueel ingekomen be zwaarschriften liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis te Middelburg. DONDERDAG 17 MEI (20.00 UUR). Zeeuws Orkest o. 1. v. Jan Out met Trio Louis van Dijk. Kaartverkoop bij de muziekhandelaren Van Damme, Wagenvoort en Mossel Versteege. VRIJDAG 18 MEI (22.30 UUR) Zeeuws Orkest o-l.v. Jan Out met Trio Louis van Dijk. Extra optreden trio met mmv Herman Schoonder- wald, sax en Charles Green trompet. DINSDAG 22 MEI (20.00 UUR) Jasperina's grote egotrip. Teksten Guus Vleugel. Muziek Joop Stokker- mans. Regie Eric Herfst. Losse kaar ten a ƒ8,50 (niet leden ƒ9.50) C. J. P. 3,50, voor zover nog voorradig, uit sluitend telefonisch bestellen op maan dag 21 en dinsdag 22 mei a. s. tussen 14.00 en 16.00 uur op nr. 01180-2715. VRIJDAG 25 MEI (20.00 UUR) Zuidelijk Toneel Globe speelt 'De Aannemer' van David Storey. Regie Jo Dua. Voornaamste spelers: Siem Vroom, Hans Kemna, Henk Rigters, Jeroen Krabbé, Dick Scheffer en Jo- han Ooms. Losse kaarten a 8,50 niet-leden 9,50), C. J. P. 3,50 uit sluitend telefonisch bestellen op don derdag 24 en vrijdag 25 mei a. s. tussen 14.00 en 16.00 uur op nr. 01180- 2715. Nu het weer beter wordt (althans op het moment dat dit geschreven wordt) zal ook het open bad van het zwemcomplex 'Poelendaele' zeker meer belangstelling gaan trekken. Het water in het open bassin is overigens 24 graden. Nu het overdekte bad en het open bad (de open baden) weer in gebruik zijn is het toeschou werskaartje afgeschaft. Wanneer een kind naar zwemles komt heeft een begeleider vrije toegang. Komt men het bad alleen bezoeken dan moet men een gewoon kaartje kopen. In het begin is getracht ook in de zomer een speciaal toeschouwerskaartje, dat 's winters wel gebezigd wordt, van kracht te doen zijn. Dit is echter niet mogelijk gebleken, omdat hiervan Parkeerverbod Pijpstraat De Pijpstraat is een vrij smalle straat. In die straat bevinden zich aan beide zijden diverse panden en gara ges, die een uitrit nodig hebben. De combinatie geringe breedte en het aanwezig zijn van percelen waar voer tuigen in en uit moeten kunnen rijden maken het noodzakelijk aan beide zijden van de Pijpstraat een parkeer verbod in te voeren. Aldus besloten b en w (7 mei 1973). Laan der Verenigde Naties voorrangs- weg. Door de reconstructie van een gedeel te van de Walcherseweg en de voor malige Seisdwarsweg en de aanleg van de Laan der Verenigde Naties is een nieuwe belangrijke route voor het verkeer naar het centrum van de stad ontstaan. Met het oog op een vlotte doorstroming van het verkeer en de verkeersveiligheid hebben b en w be sloten dat het verkeer op de hoofdrij baan van de Laan der Verenigde Na ties voorrang heeft op het verkeer komende vanaf de Walcherseweg. (3 mei 1973) Ventweg en fietspad Laan der Ver. Naties. Het verkeer over de ventweg en het fietspad langs de Laan der Verenigde Naties heeft voorrang op het verkeer komende vanaf de Seisweg. Aldus be sloten b en w (3 mei 1973). Achter de besluiten staan data vermeld. Dat zijn de data waarop de besluiten officieel openbaar zijn gemaakt. Binnen dertig dagen na deze datum kan iedere be langhebbende beroep instellen bij de kroon. Het beroepschrift moet wor den ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. misbruik werd gemaakt. Men kocht een bezoekerskaartje en men ging zwemmen. Het is n. 1. zeer moeilijk om daarop wanneer alle baden open zijn toezicht te houden. Wellicht is het goed er op te wijzen, dat in de Nederlandse zwembaden in het alge meen geen bezoekerskaartje wordt ge bezigd. En bovendien brengen wij on der de aandacht, dat in het zomersei zoen de maximale zwemduur van een uur niet geldt. Vlet ingang van maandag 21 april a.s. zal een belangrijke verkeersverbinding, die met name door de bewoners van de zuidelijke wijken van de stad wordt gebruikt voor alle rijverkeer worden afgesloten. De Pottenbakkerssingel zal in verband met werkzaamhe den voor de vestiging van De Gruyter en liet gebouw van de provinciale waterstaat niet meer te gebruiken zijn. Het uit Middelburg-Zuid via de Schroebrug komende autoverkeer met bestemming centrum zal nu twee wegen kunnen kiezen. Of via de Blauwedijk en de Stationsstraat of via het Groene Woud, de Poelendaelesingel, de Vlissingsesingel, de Zandstraat en de Langeviele. De bussen van Streekvervoer Walche ren (wij hebben daarover al eerder geschreven) krijgen toestemming om over de Nieuwe Haven tegen de verkeersrichting in te rijden. Dat is wat eenvoudiger gewor den. nu het hoekhuis Hoogstraat/Vlissingsestraat is afgebroken. Al met al: een nogal belangrijke verkeersader komt tijdelijk te vervallen (liet stuk tangent waaraan al druk gewerkt wordt komt er voor in de plaats) en wij verzoeken u daarmede rekening te willen houden. Sinds de gemeentepolitie Middel burg de nieuwe Gatso-radar-snel- heidsmeter in gebruik heeft geno men is het aantal processen-ver- baal wegens overtreding van de maximum snelheid belangrijk toegenomen. In het eerste kwartaal van 1973 werden voor dit soort overtredin gen (te hard rijden) 371 proces sen-verbaal opgemaakt, tegen 212 in het eerste kwartaal 1972. De toename van dit aantal houdt duidelijk verband met de toepas sing van de nieuwe snelheidsme ter. De controle geschiedt minder opvallend (geen kabeltjes over de weg), terwijl de apparatuur ook veel eenvoudiger is op te stellen en te verplaatsen. Men kan thans kort na elkaar op diverse plaat sen in de gemeente de o zo nodige snelheidscontrole verwach ten. Nu kan met cijfers worden aan getoond hoeveel automobilisten harder rijden dan is toegestaan. Met het oog op de verkeersveilig heid is het noodzakelijk dat de gemeentepolitie aan dit punt veel aandacht besteedt. Daarom, let op uw snelheid!! U dient er de verkeersveiligheid mee en het spaart bovendien een fikse bekeuring uit. maandag 21 mei, karbonade, spi nazie, aardappelen dinsdag 22 mei, kip, groentenfan- tasie, noedels woensdag 23 mei, kabéljauw met fantasiesaus, worteltjes en aard appelen donderdag 24 mei, hamburger met gebakken uitjes, barbecue saus, fritessticks vrijdag 25 mei, rundergehakt, an dijvie, aardappelen zaterdag 26 mei, bami goreng spe cial met saté en toetje Voor degenen die het nog niet weten. Aan de Vrijlandstraat achter het win kelcentrum Dauwendaele bevindt zich het ontmoetingscentrum. Daar worden diverse activiteiten georganiseerd, die beslist niet alleen bestemd zijn voor de bewoners van de zuidelijke wijken van onze gemeente. Eva's Appel of Eva sappel, het kan allebei. Het is de titel van een caba retprogramma, dat verzorgd wordt door werktheater Kuiperspoort en dat u kunt gaan bekijken op vrijdag 18 mei in het ontmoetingscentrum. Toe gang maar 1 per persoon. Aanvang 20.00 uur. Een onderdeel van het ontmoetings centrum is een ruimte waar een peu terspeelzaal of een crèche kan worden ingericht. Of beter is ingericht. Sedert enkele weken draait de kindercrèche. Geopend van 's morgens 9.00 tot 12.00 uur en 's middags van 14.00 tot 16.30 uur. U kunt uw kind er ieder uur brengen en de kosten daarvoor zijn 1 per uur per kind. Ook op zaterdag is de crèche de gehele dag geopend. Na 10 augustus gaat er ook een In de nieuwe wijk Klarenbeek worden steeds meer huizen bewoond. Er ko men ook steeds meer kinderen te wonen, waarvoor op dit moment nog geen scholen beschikbaar zijn. Met ingang van de maand augustus van dit jaar zullen de eerste scholen ech ter gaan draaien. Er worden namelijk in liet Kuipers Rietbergkwartier twee mobiele lokalen geplaatst. Een lokaal voor een openbare kleuterschool en een lokaal voor een protestants-chris telijke kleuterschool. Voor beide scho len kunnen nu al kinderen worden aangemeld. Aanmeldingsadressen voor de openbare kleuterschool, die dus per augustus 1973 opengaat: Stadhuis, afdeling onderwijs, Lange Noordstraat 1, tel. 6251 of bij mevrouw A. Canne- gieter-Pattje, Sir Winston Churchill- laan 43, tel. 6009 (de contactpersoon voor het openbaar onderwijs in Kla renbeek). Voor de protestants-christelijke kleu terschool die ook in augustus 1973 opengaat kunnen kinderen worden aangemeld bij: de hoofdleidster, mej. W'. G. Roode, Noordweg 285, tel. 4293 ('s avonds) of 7250 (overdag) of bij mevrouw F. S. van de Berg-Joziasse, Noordsingel 104, tel. 5577. Permanente scholen. De volgende permanente scholen staan op het programma om gebouwd te worden: a. een openbare kleuterschool; b. een openbare school voor gewoon lager onderwijs; c. een protestants-christelijke kleuter school uitgaande van de vereniging voor protestants-christelijk kleuter onderwijs; d. een protestants-christelijke lagere school uitgaande van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onder wijs; e. een kleuterschool uitgaande van de vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag; f. een school voor gewoon lager on derwijs uitgaande van de onder e. genoemde vereniging; g. een kleuterschool uitgaande van de vereniging tot stichting en instand houding van scholen voor onder wijs naar de leer van de Gerefor meerde Kerken; h. een school voor gewoon lager on derwijs uitgaande van de onder g. genoemde vereniging. Er wordt naar gestreefd de onder a en b bedoelde gebouwen per 1 augus tus 1974 gereed te hebben. Dan zal de openbare school voor gewoon lager onderwijs opengaan. De onder d. ge noemde protestants-christelijke school voor gewoon lager onderwijs zal ook op 1 augustus 1974 starten. Het tijd stip van opening van de andere scho len is thans nog niet bekend. 'VIJF HAGENAARS IN MIDDEL BURG' is de titel van een exposi tie, die tot en met 30 mei a. s. elke dag (dus ook zaterdag en zondag) van 14.00 - 18.00 uur in de Vleeshal van het stadhuis te Middelburg is te bezichtigen. Aan de Lange Noordstraat 56 in 'Six and Six' kunt u gratis naar kunstwerken kijken. Vorige week vermeldden wij dat er werk van Mieke van Dijk geëxposeerd werd. Dat is fout. He is Mieke de Boer. peuterspeelzaal beginnen voor kinde ren van 2 tot 4 jaar. Er kunnen nu al kinderen daarvoor worden opgegeven in het ontmoetingscentrum of bij de secretaresse van de werkgroep me vrouw S. van Wouwe, Landluststraat 60, Middelburg, tel. 7060. 19 EN 20 MEI 1973 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Alleen voor spoedgevallen visi tes aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg: zaterdag 0-24 uur dr. J. K. Dominicus, Dam 30, tel. 2830. Zondag 0-24 uur dr. P. H. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 4664. Zondag 0-24 uur: Middelburg-Zuid (al leen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. Jansen-Schrama: zie onder Sou burg, Nieuwland en Amemuiden, Dau wendaele en Middelburg-Zuid. Souburg, Arnemuiden, Nieuwland, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: dr. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, O.- en W.- Souburg, tel. 01183-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: B. Vaandrager, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: A. C. Kousemaker, Toren straat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Dierenarts: J. Hoftijzer, Nw- en St Joosland, tel. 01180-3118. Consult al leen na telefonische afspraak. Tandarts: W. Krommenhoek, Rouaan- sekaai 23, Middelburg, te.. 01180-3320. Apotheken: Middelburg: vrijdag 18 mei vanaf 18.00 uur tot vrijdag 25 mei 8.30 uur: A. Ringeling, Lange Delft 133. Middelburg, tel. 2538. Vlissingen: C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183-1593. In de kapel van St. Marten te Ilooge- lande zullen deze maand twee evene menten worden georganiseerd. Vrij dagavond a. s. om 8 uur zal een geheel nieuwe dia-serie, eigendom van het Kon. Instituut van de Tropen te Amsterdam, worden vertoond. Dr. R. Hoegen uit Amsterdam zal daarbij een overzicht geven van de huidige verhoudingen tussen Indonesië en Nederland. Dr. Hoegen die voor en na de oorlog in Indonesië heeft ge woond en gewerkt en in 1972 met de missie van burgemeester Samkalden een bezoek van Java bracht en daarna als voorzitter van de Indonesië Raad te Amsterdam over vrij veel gegevens is gaan beschikken, zal behalve een toelichting ook gelegenheid tot discus sie geven. Vervolgens zal op vrijdag 25 mei a. s. de voordrachtkunstenaar Tob de Bordes optreden. Op zijn gebied is De Bordes een van de meest vooraanstaande kunstenaars in ons land. Wijkverpleegsters: zr. A. Louwerse, Henry Dunantlaan 128, Middelburg, tel. 3919. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen- po.der, Veere, Gapinge en Sint-Lau- rens: zr. v. d. Slikke, Oude Domburg- seweg 22, Oostkapelle, tel. 01188-1472. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: J. Mijnders, Zuidstraat 14, Zoutelande, tel. 01186-325. Groene Kruis, Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis Souburg en Ritthem: zr. C. Sinke-van Loon, Molenweg 51, Souburg, tel. 01183-1843. Zaterdag, 19 mei a.s. zal in de Nieuwe Kerk te Middelburg in een bijeenkomst van de interkerkelijke stichting voor het kerklied het nieuwe liedboek voor de kerken aan de vijf in de stichting samenwerkende kerkgenootschappen worden aangeboden. Deze bijeen komst, die om 11 uur begint en waaraan de IKOR-kinderzanggroep van de Paaskerk te Amstelveen onder leiding van mevrouw Marijke Blelj-Pel zal meewerken, is voor Iedereen, die belangstelling heeft voor deze zaak, toegankelijk ingang Groen markt)- Zaterdagmiddag zullen 24 kerkkoren uit Zeeland met begeleiding van drie brassbands, het geheel onder leiding van Meindert. Boekei, op het Abdij- plein een tiental liederen uit de nieu we bundel uitvoeren. Deze uitvoering begint om 3 uur. Koren en brass bands zullen zich opstellen aan de zijde van het statenzaalcomplex en de commissariswoning. Het overblijvende bestrate gedeelte van het Abdij plein zal geheel beschikbaar zijn voor het publiek. Op zondag 20 mei zal, ook weer in de Nieuwe Kerk (ingang Groenmarkt), in een onder auspiciën van de Middel burgse raad van kerken te beleggen dienst het nieuwe liedboek als het ware plaatsvervangend voor het gehe le land door de kerken in gebruik worden genomen. Ook deze dienst is voor iedereen toegankelijk. Hij begint om half 11, maar men wordt, in verband met de televisieuitzending van IKOR-CVK (repetitie van de te zingen liederen), verzocht vóór kwart voor 10 in de kerk aanwezig te zijn. en opvoedingsmoeilijkheden in de provincie Zeeland, de nieuwe Driestromenschool in de Zeeuw se hoofdstad. Hij verrichtte de opening door middel van een drietal openingshandelingen: eerst knipte hij een koord door wat resulteerde in het wegvallen van een doek dat de naam van de school verborgen hield en waardoor ook een drietal flessen van papiermaché tegen de muur knalden. Uit een van de flessen kwam de sleutel van de school tevoorschijn. Vervolgens begaf mr. Drijber zich naar een fraai speelplas- tiek dat met een rood koord was afgesloten. Onmiddellijk nadat hij dit koord had doorgeknipt werd het door een groot aantal enthousiaste kinde ren in bezit genomen (foto). Hierna begaf het gezelschap zich naar de ingang en mr. Drijber opende daar de deur. Vervolgens luidde hij met vaar dige hand de oude schoolbel waarop leerlingen en genodigden het gebouw binnengingen. De school heeft zes lokalen, een sport zaal, een gemeenschapsruimte, vertrek ken voor leerkrachten, de arts en psycholoog en een logopediste. In to taal een ruime van 5000 m3. De school die wat inrichting betreft vol komen up to date mag worden ge noemd, is de eerste moderne school voor speciaal basisonderwijs in Zee land. De school is gebouwd door de Bataaf se Aannemings Maatschappij, naar een ontwerp van het architectenbu reau Steen en Tuinhof- Hoofd der school is de heer J. Tuinstra. Vrijdagmiddag' opende mr. J. Drijber, burgemeester van Zwol le en oud-burgemeester van Mid delburg, als oud-voorzitter van de stichting samenwerkings scholen voor kinderen met leer-

de Faam | 1973 | | pagina 3