SINT-LAIIRENS EN DE UITBREIDING DE BIJSTANDSWET Grote bclangstcllir.: voor verenigingsbeürs 'Vaste' bezoekers jeugdherberg gehuldigd weekenddiensten I IS DIT UW/KIND? i 3 MENU TAFELTJE-DEKJE DE FAAM Feest voor ouderen in het nieuwe Ontmoetingscentrum TER INZAGE HINDERWET NIEUWS UIT POELENDAELE Interkerkelijke paaszangdienst Orjjeleoncert I). J. Zwart in Nieuwe Kerk Uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini"i"">""U DONDERDAG 19 APRIL 1973 Het was druk op de bijeenkomst die de wijkvereniging en het gemeentebestuur op 20 maart jl. organiseerden in het wijkcentrum aan de Van Cittersstraat te Sint-Laurens. Er werd die avond vooral gesproken over de mogelijkheden voor de uitbreiding van de dorpskern. Al eerder was er over dit onderwerp gesproken door het bestuur van de wijkvereniging en vertegenwoordigers van de gemeente. Laatstbedoelden waren nu naar Sint-Laurens gegaan om de plannen nader toe te lichten. Voor de uitbreiding van de dorpskern wa ren plannen op papier gezet. Plan 1 en 3 voorzien in de bebouwing van het gehele gebied ten noorden van het dorp tot aan de Noordweg. Deze plannen omvatten de bouw van ongeveer 70 woningen, verdeeld over bungalows, dubbele woonhuizen en rijenbouw. In plan 2 is geen bebouwing aan de kant van de Noordweg opgenomen. Uit de discussie over de schetsplannen blijkt, dat de meeste aanwezigen, althans van degenen die zich hebben uitgesproken, de voorkeur geven aan het kleinere plan (plan 2b dat voorziet in de bouw van circa 35 woningen (bungalows en dubbele woningen). Aanpassing van oude bestemmings plannen. Al eerder hebben wij bericht over de aanpassing van de bestemmingsplan nen, die voor Sint-Laurens van kracht zijn. Een van de belangrijkste punten van de aanpassing is, dat de mogelijk heden om op achtererven te bebou wen verruimd worden. De mogelijk heid ontstaat dan dus, dat de keukens van de woningen aan de achterzijde kunnen woren uitgebouwd. Op een vraag of het toegestaan is in de vergrote uitbouwen- een bedrijfje te vestigen werd ontkennend geant woord. Brigdamme. Het plan Brigdamme omvat de bouw van ongeveer 1200 woningen. De wet houder Baars zegde toe, dat dit plan in overleg met de bewoners in de naaste omgeving zal worden ontwik keld. De vraag of begonnen zal wor den aan de zijde van Sint-Laurens of aan de zijde van Klarenbeek is nog volledig open. Rondvraag- Van de gelegenheid om vragen te stellen over diverse andere punten werd nog druk gebruik gemaakt. ontheffing voor fietsers en brom fietsers eenrichtingsverkeer Van Cit tersstraat: Deze kwestie heeft de wijkvereni ging aanhangig gemaakt bij het ge meentebestuur. Het is echter niet mo gelijk met het oog op de geringe breedte van de straat en de daarin geparkeerde auto's deze vrijstelling te verlenen. verlichting kruispunt Leliëndaalse- weg-Schotelweg: Aangezien de gemeente geen eige naar is van de Leliëndaalseweg, is het verzoek voor het plaatsen van een lichtmast op dit kruispunt doorgezon den aan de provincie Zeeland, die de eigendom en het beheer van deze weg heeft. .volkstuinen: Medegedeeld wordt dat de gemeen te nog enkele percelen tuingrond aan de Leliëndaalseweg te huur heeft. Ge gadigden hiervoor kunnen zich via de wijkvereniging opgeven. snelheidscontrole kruispunt Noord- weg-Leliëndaalseweg: Dit punt heeft de aandacht van de politie, maar het is niet mogelijk op dit kruispunt permanent te controle ren. In eerste instantie zal de wegge bruiker zich moeten aanpassen aan de maximum snelheid ter plaatse (men taliteitskwestie). stroken grond naast de Noordweg: Bij de werkzaamheden aan de Noordweg zijn de stroken naast deze weg, die gebruikt worden als voetpad, stuk gereden. Bij regenachtig weer zijn deze stroken onbegaanbaar. Ver zocht wordt de stroken te herstellen. De heer Van Unen zegt daarop dat het niet de bedoeling is de Noordweg op korte termijn te herstraten. Wan neer er grote putten in het wegdek of in de berm zijn, moet men dit doorge ven aan de dienst gemeentewerken. vervanging gasbomen: Op een vraag over de vervanging van de gasbomen aan de Noordweg wordt geantwoord dat omtrent de kosten van vervanging verschil van mening bestaat tussen de PZEM en de gemeente. De PZEM ontkent aan sprakelijk te zijn voor de schade. Over een soortgelijke kwestie wordt momenteel elders in Nederland een proefproces gevoerd- De uitslag van dit proces wordt afgewacht. parkeerprobleem: Een aantal inwoners van'Sint-Lau rens ondervindt de hinder van gepar keerde grote vrachtauto's. Toegezegd wordt, dat bezien zal worden of hier voor een oplossing gevonden kan wor den. uitbreiding sportvelden: Afgesproken wordt dat de wensen omtrent uitbreiding-verbetering van de sportaccommodaties door de wijk vereniging verzameld zullen worden; deze zullen daarna gezamenlijk aan de gemeente kenbaar worden gemaakt. Evenals op andere koninginneda gen het geval was, wordt er een speciaal feest voor de 65-plussers van Middelburg (inclusief Nieuw- land en Sint-Laurens) georgani seerd op 30 april a.s. De Konin klijke Vereniging 'Uit het Volk - voor het Volk' en het diensten centrum voor bejaarden hebben een zeer aantrekkelijk program ma samengesteld, waaraan vrij wel uitsluitend Middelburgse ar tiesten medewerking verlenen. Zo zal Baby den Toonder voor de muziek zorgen. De bekende heer A. N. van Baaren zal de boel aan elkaar praten. Een duo zingt lied jes van toen. De Hofjorettes en de Lola's uit Zuid, bekend van het carnaval, zullen weer op de planken verschijnen. Verder zingt er een zanggroep van de Zee- burchschool o.l.v. de heer De Feij. Uit Vlissingen komt het be kende accordeonorkest 'Accordeo- la', dat bekende melodieën zal spelen. Het is heel wat anders dan voorgaande jaren. Het wordt beslist gezellig. En bovendien kunt u van de gelegenheid ge bruik maken om het gloednieuwe winkelcentrum en het evennieuwe ontmoetingscentrum Dauwendae- le te bekijken. U kunt er heel gemakkelijk komen, want er zijn speciale busdiensten ingelast. Op stapplaatsen (vertrektijd tussen 13.15- en 13.30 uur) op de Markt (vóór het stadhuis), de schouw burg en de Ontmoetingskerk en de bejaardentehuizen 'Het Jacob Roggeveenhuis', 'Ter Veste', 'Swerf-rust', 'Sint-Willebrord' en 'De Griffioen'. Kosten een kwart je per rit. Na afloop brengen de bussen de bezoekers natuurlijk weer terug. De aanvang van het programma is om twee uur 's middags. Zegt het voort en komt naar Dauwendaele, want het wordt zeker erg gezellig. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. In het gloednieuwe Ontmoetingscentrum Dauwendaele, dat gisteren, woensdag 18 april jl. officieel door burgemeester Wolters werd geopend, wordt op donderdag en vrijdag 1!) en 20 april a.s. de gehele dag en avond een zogenaamde verenigingsbeurs georgani seerd. Die beurs is een van de activiteiten die op touw gezet worden in het kader van het speciale openingsprogramma. Niet minder dan 32 verenigingen en instellngen zul len van de partij zijn. Er zullen evenzovele stands worden ingericht waar men nadere bijzonderheden over het werk van die verenigingen en instellingen kan bekomen. Het zal er gezellig druk worden, dat is nu al zeker. Vóór de ingang van het ontmoetingscentrum, dat te bereiken is via de ingang van het winkelcentrum, zal een echt zweefvliegtuig worden opgesteld door de vliegclub Midden- Zeeland. De watersportvereniging 'De Arne' komt met een hele boot. De damvereniging en de schaakclub geven demonstratiepartijen. Er zijn nog meer sportverenigingen. Echter ook liet Trompetterskorps 'Juliana' en padvindersgroepen en het Rode Kruis, de stichtingen voor gezinsverzorging, de Openluchtspelers, het Wereldnatuurfonds, het consultatiebureau voor alcohol en drugs, enz. enz. Openingstijden: donderdag 19 april van 19.00-22.00 uur en vrijdag van 9.00-12.00 uur, van 13.30-17.30 uur en van 19.00-22.00 uur. Toegang gratis. Komt u ook eens kijken? Over de voorwaarden waaraan moet worden voldaan om in aanmerking te kunnen komen voor een uitkering in gevolge de Algemene Bijstandswet hebben wij vorige week het nodige geschreven. Toen werd ook aandacht besteed aan de beginselen van de bijstandswet (eigen verantwoordelijk heid. bijstand wordt per geval beke ken). Tot slot van het artikeltje van vorige week werd ingegaan op de mogelijkheden om tegen een besluit van burgemeester en wethouders be- maandag 23 april a.s. braad worst, witte bonen, puree dinsdag 24 april a.s. gebakken kabeljauw, tirolienne, pureet woensdag 25 april a.s. gehakt,'' witlof, aardappelen donderdag 26 april a.s. karbona de, andijvie, aardappelen vrijdag 27 april a.s. rundvlees, groene kool, aardappelen zaterdag 28 april a.s. nasi go- reng, pudding zondag 29 april a.s. wat de pot schaft. Inlichtingen en bestellingen op maandag, woensdag en vrijdag .van 9-15 tot 10.15 uur in diensten centrum 'Het Schuttershof', tel. 7537. Drie aanvragen om een hinderwetsver- gunning deze week: Shell Nederland NV vraagt een vergunning om bij het perceel (een bedrijfshal op het groot in dustrieterrein) Grenadiersweg 3a te mogen oprichten, in werking brengen en in werking houden een benzinepompinstallatie bestaande uit een 12.000 1 tank voor super- benzine, en een elektrische aftap- pomp, waarbij 1 elektromotor met een vermogen van Vz pk gebezigd zal worden. Bekendmaking 16 april 1973. Open bare zitting 4 mei a.s. om 16.45 uur. De heer L. Ton, Cleene Hogeweg 1, te Middelburg vraagt om een ver gunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehouderij annex mestopslag, waarbij 5 elek tromotoren met een gezamenlijk vermogen van 5'/2 pk gebezigd zul len worden. De inrichting is geves tigd aan de Cleene Hoogeweg 1 te Middelburg. Bekendmaking 18 april 1973. Open bare zitting 8 mei a.s. om 17.00 uur. Texaco Olie Mij. vraagt een ver gunning voor het uitbreiden en wijzigen van een quick-service-be- drijf annex benzinepompinstallatie door het bijplaatsen van een 3000 liter tank voor HBO. De inrichting is gevestigd aan de Euromarkt 2 te Middelburg. Bekendmaking 18 april 1973. Open bare zitting 8 mei a.s. om 16.45 uur. Voor de drie aanvragen geldt, dat een ieder schriftelijke bezwaren kan indie nen ontleend aan vrees voor gevaar, schade ol' hinder. Dat moet gebeuren bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg binnen tien dagen na de bekendmaking (zie de genoemde data). Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op de openbare zittingen (zie hierboven), die gehouden worden in het stadhuis te Middelburg. De aandacht wordt er op gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middel burg later slechts gerechtigd tot be roep zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de openbare zitting zijn verschenen. Degenen, die niet in de gemeente wonen, kunnen om van hun beroeps- recht gebruik te maken, vol staan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De aanvragen met bijbehorende stuk ken liggen op kamer 15 van het stadhuis ter inzage. Vanaf 16 april 1973 ligt gedurende een maand op de afdeling Algemene Za ken van het stadhuis, kamer 15 ter inzage het vastgestelde bestemmings plan Prinscnhovc. Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben het door de raad vastgesteld plan ook goedge keurd. De gemeenteraad, de inspec teur van de ruimtelijke ordening en zij, die zich tijdig met bezwaren zo wel tot de gemeenteraad als tot Gede puteerde Staten hebben gewend, kun nen gedurende een maand na 16 april 1973 beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan degenen, die zich tijdig op grond van artikel 27, tweede lid van de wet Ruimtelijke Ordening tot Gedeputeer de Staten hebben gewend. De beroep schriften moeten worden gericht aan H. M. de Koninging en kunnen wor den ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning te 's-Gravenhage- Openingstijden bijzondere dagen. Goede Vrijdag 7.00-17.00 uur zondag 22 april a.s. (Ie Paasdag) gehele dag gesloten maandag 23 april a.s. (2e Paasdag) 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur. zondag 29 april a.s. 10.00-12.00 uur. 's Middags gesloten in verband met zwemwedstrijden. Het open bad is dan wel open voor vrij zwemmen. maandag 30 april (koninginnedag) 9.00-12.00 uur. Open bad. Het open bad met verwarmd water gaat op zaterdag 28 april a.s. weer open. zwaar en beroep aan te tekenen. Aan- sluitend daarop vandaag nog iets over Hoger beroep m Binnen een maand na datum van de Ë=g verzending van de uitspraak van Ge- e= deputeerde Staten kan de aanvrager. maar ook de gemeente, schriftelijk m tegen die uitspraak in beroep gaan bij e=§ de Kroon. =i Voor het beroep en hoger beroep is het voldoende aan Gedeputeerde Sta- ten respectievelijk de Koningin een eenvoudige brief te schrijven, waarin men zijn bezwaren uiteenzet. N. B. Daarglaten het recht dat iedere burger heeft om aan de Koningin te ü=l schrijven heeft het geen zin op een beschikking van burgemeester en wet- s= houders zich rechtstreeks tot haar te wenden; daarmee wordt alleen maar =j tijd verloren en loopt men het risico dat de vastgestelde termijnen verstrij- ken. Het is van belang die termijnen goed in het oog te houden, want bij overschrijding verliest men zijn rech- |j|| De juiste volgorde is dus: bezwaar maken bij burgemeester en wethou- ders, daarna beroep bij Gedeputeerde Staten en tenslotte hoger beroep bij de Kroon. Spoedvoorziening Wanneer men, door bijzondere om- standigheden. niet kan wachten op de beslissing van burgemeester en wet- houders, dan bestaat de mogelijkheid i=E= een voorlopige voorziening aan te vra- pp gen bij de Commissaris van de Konin gin in de provincie waar men woont. Uitkeringen Er zijn twee soorten bijstandsuitke ringen mogelijk: - de gewone uitkering voor de steeds terugkerende algemeen noodzakelijke bestaanskosten (waaronder bijvoor beeld ook de kosten van verblijf in een bejaardentehuis voor zover men die zelf niet kan betalen); - de bijzondere uitkering voor specia le noodzakelijke kosten, bijvoorbeeld voor het houden van een dieet, voor hulp in de huishouding, voor vervoers middelen of bedrijfskapitaal. Voor bedrijfskapitaal of duurzame ge bruiksgoederen kan bijstand worden gegeven in de vorm van een lening- Terugvorderen van bijstand De gemeente kan kosten van bijstand soms verhalen, bijvoorbeeld op: - de eventuele nalatenschap van een overleden bijstandontvanger; - iemand, die jegens een bijstandont- vangende onderhoudsplicht heeft; - iemand, die verpleegd of verzorgd wordt op kosten van de bijstand, maar zelf die kosten geheel of gedeel telijk kan betalen; - iemand, die bijstand heeft gekregen in afwachting van een uitkering van een sociale verzekering, pensionfonds en dergelijke; - iemand, die bijstand heeft gekregen op grond van onjuiste of onvolledige gegevens, een voorwaarde niet is na gekomen of blijk heeft gegeven van onvoldoende besef van verantwoorde lijkheid; - iemand, die een schenking heeft ge kregen van een bijstandontvanger ten zij de schenker op het moment van de schenking niet kon voorzien, dat een beroep zou moeten doen op de bijstandswet. N. B. Geen verhaal kan worden gé- pleegd op meerderjarige kinderen voor bijstand verleend aan de ouders of omgekeerd. Inlichtingen Het is natuurlijk onmogelijk in dit korte overzicht alles over de bij standswet te vertellen. Zo bestaan er regelingen coor bepaalde groepen van personen, zoals bijvoorbeeld bejaar den, mindervaliden, zelfstandigen (de zogenaamde Rijksgroepsregelingen mogelijkheden voor bijstand aan vreemdelingene enz. Omdat de Algemene Bijstandswet door burgemeester en wethouders wordt uitgevoerd kan men zich voor verdere inlichtingen (eventueel ook te lefonisch) het beste wenden tot de gemeentelijke sociale dienst van de gemeente Middelburg, tel. 6251. V O O O O 21. 22 FN PAASMAANDAG 21, 22 EN PAASMAANDAG 23 APRIL 1973 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 i de Jeugdherberg 'Nieuw Walcheren' Domburg, was het vorige week vrij- g groot feest. Reden te over: de Bel- sche sportvereniging 'Silok' uit Deur- e herdacht het feit dat het dit jaar e tiende achtereenvolgende keer is dat r in de Domburgse jeugdherberg een jport- en turnkamp wordt gehouden. Op deze feestavond voerden verschil lende sprekers het woord o.a. burge meester F. G. Sprenger van Domburg, die vergezeld werd door vertegenwoor digers van .de gemeenteraad en de pleateetijke VVV, de voorziter van 'Si- lok' mr. W. Pruym, de heer E. Croese die ieder jaar het verblijf in Domburg organiseert en door de directeur van de jeugdherberg, de heer R. M. J. Lok, vergezeld van zijn echtgenote. Naast veel goede en lovende woorden over gastvrijheid, legio mogelijkheden, vriendelijke ontvangst, faciliteiten en tevredenheid aan beide zijden, werden over en weer geschenken uitgedeeld. Op de foto: de heer Pruym ontvangt uit handen van de heer Lok twee fraaie foto's, bestemd voor een wand in het clubgebouw in Deurne. Op Paaszondagavond om 7 uur zal in de Nieuwe Kerk weer een paaszang dienst worden gehouden, waaraan me dewerken het herv. kerkkoor Middel burg o.l.v. Simon Sanders en het koor Zuiderzangers o.l.v. mevrouw T. den Boer. Organist: Freek de Keizer. Voorgangers en gemeenteleden uit verschillende kerken verzorgen de le zingen en de gebeden. De kerk is open vanaf half zeven. Hartelijk welkom. Artsen: Alleen voor spoedgevallen visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg: zaterdag 0-24 uur: H. A. Delfos, Rouaanse Kaai 47, tel. 2637. Zondag 0-24 uur: J. K. Dominicus, Dam 55, tel. 2830. Paasmaandag 0-24-uur: H. A. Delfos, Rouaanse Kaal 47, tel. 2637. Zondag 0-24 uur: Middelburg-Zuid (al leen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. Jansen-Schrama; zie onder Sou burg, Nieuwland en Arnemuiden, Dau wendaele en Middelburg-Zuid- Souburg, Arnemuiden, Nieuwland, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: 21, 22, 23 April N. Kapteijn, Diezestraat 47, O-, en W.-Souburg, tel. 01183-2206. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: F. L. Berghauser-Pont, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-234. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: A. C. Kousemaker, Toren straat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Dierenarts: 21, 22, 23 april J. Hof ijzer, Nw. en St. Joosland, tel. 01180-3118. Tandarts: H. H. de Vries, Badhuis1 straat 107, Vlissingen, tel. 01184-2644. Apotheken: Middelburg:, vrijdag 20 april vanaf 18-00 uur tot vrijdag 27 april 8.30 uur: L. v. d. Boogert, Vrij- De bekende organist Dirk Jansz Zwart zal dinsdag aanstaande (derde paas dag) des avonds om 8 uur een orgel concert geven in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Het programma luidt als volgt: 1 twee koraalbewerkingen van Max Reger: a. O Lamm Gottes, unschuldig, b. Er- schienen ist der herrliche Tach; 2 Toc cata, adagio et Fuga (in G gr. terts) van Joh. S. Bach; 3 Prelude, fugue et variation van Cesar Franck; 4 Finale (uit Symfonie I) van L. Vieme; 5: a. Nazard (uit Suite Francaise) van J. Langlais, b. Francaise (idem) van J. Langlais, c. Dialoge sur les mixtures; 6 Variaties en finale over het oud- Nederlands lied van J. Bijster; 7: a. O Hoofd, bedekt met wonden (canon in de kwart) van J. Zwart, b. kleine fan tasie over het paaslied "Daar juicht een toon, daar klinkt een stem' van J. Zwart. landstraat 79, Middelburg, tel. 01180- 7471. Wijkverpleegsters: Middelburg en Nieuw- en Sint-Joosland: 21 en 22 april zr. A. Jasperse, Nassaulaan 169, Mid delburg, tel. 01180-2919, 23 april, zr A. Louwerse, Henry Dunantlaan 128, Mid delburg, tel. 01180-3919. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau rens: zr. M. v. d. Slikke, Oude Dom burgseweg 22, Oostkapelle, tel. 01188 1472. Zoutelande, Koudekerke. Meliskerkt en Biggekerke: zr. De Back, Weststraa 17, Koudekerke, tel. 01185-1318. Groene Kruis, Oranje-Groene Kruis ei Wit-Gele Kruis Souburg en Ritthem W. W. Minet-Hubers, Zuiderzeestraat 8 tel. 01183-1736. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 19 tot en met woensdag 25 april. Do 2.45 en 15.05, vr 3.19 en 15.39, za 3.53 en 16.15, zo 4.30 en 16.58, ma 5.12 en 17.33, di 6.00 en 18.23, wo 6.57 en 19.23. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan West kapelle. Wie is de moeder van deze kleine? Zij kan de originele foto gratis in haar bezit krijgen. De plaat plus een waar debon van vijf gulden ligt voor haar gereed op het kan toor van de PZC, Markt 51, Middelburg.

de Faam | 1973 | | pagina 3