Het ontmoetingscentrum DauwendaeSe verwacht U 3 Schouwburgnieuws <x ^eT 0c><5 DE FAAM Verordening jeugdbeleid Openbare vergadering Culturele Raad Middelburg Alles gratis SCHOLIEREN WEER NAAR VILVOORDE Menu la feil je-dek- je Uil vliegen duiven SPORTAGENDA NIEUWS UIT POELEN DAELE VOORLICHTING VAKANTIE VOOR OUDEREN DONDERDAG 12 APRIL 1973 Raad Middelburg vergadert maandag Negenendertig punten omvat de agenda, die de Middelburgse gemeenteraad maandag 16 april a.s. moet afwerken tijdens de maandelijkse vergadering, die om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis begint. Belangrijke punten zijn o.a. de vaststelling van een verordening op de verblijfsgebouwcn en van de brandveiligheidsverordening. Voorts het voorstel om een krediet van 840.000 beschikbaar te stellen voor de skeletrestauratie van een rijtje panden in de Korte Geere, het voorstel voor een aanvullend krediet van 546.320 voor de aanleg van een gedeelte van de rondweg tussen de Koudekerkseweg en de wijk Griffioen II en het voorstel voor het verlenen van medewerking aan de verbetering van het complex 76 woningen in de Bagijnhof. De vergadering kan door iedereen worden bijgewoond. Ingang via nieuwe toegangs deur op de hoek van de Lange Noordstraat. Hieronder een overzicht van de te behan delen onderwerpen. Ditmaal konden in verband met de beschikbare ruimte geen toe- lichtingenworden gegeven. Op de belangrijkste punten kunnen wij mogelijk in vol gende weken nog terugkomen. 1 Vaststelling van de notulen van de vergadering van 19 februari 1973. 2 Mededelingen en ingekomen stukken. 3 Wijziging verordening commissie van advies en bijstand jeugdbe leid; benoeming leden. 4 Benoeming lid in het bestuur van de stichting openbare biblio theek Middelburg. 5 Voorstel tot aanwijzing van de heer A- J. Wien tot vervanger van de gemeentesecretaris. 6 Benoeming van een onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. 7 Benoeming plaatsvervangend hoofd openbare lagere school T>e Dunenburch'. 8 Herstructurering personeelsza ken. 9 5e wijziging van het voorschrift verstrekking uniformkleding van de gemeente Middelburg. 10 6e wijziging algemeen ambtena renreglement. 11 Medewerking artikel 50 van de kleuteronderwijswet en het verle nen krediet i.v.m. herstel dak bui tenberging van de p.c. kleuter school Schepenenhof 3. 12 Medewerking ex artikel 50 e.v. van de kleuteronderwijswet t.b-v. de vernieuwing van meubilair voor de p.c. kleuterschool, Veer- sesingel 45. 13 Extrakrediet t.b.v. de aanschaf fing van nieuw meubilair voor de openbare kleuterschool Tie Kleu terhof', Nederstraat 35a. 14 Verlenen medewerking irig. artikel 72 en volgende der lager-onder- wijswet 1920 tot het uitbreiden van de p.c. 'Prins Willem Alexan- derschool', Noordweg 442, met een 6e leslokaal en een gemeen schapsruimte. 15 Vergoeding aan de besturen van de alhier gevestigde scholen voor buitngewoon onderwijs van de kosten van psychologische hulp. 16 Beschikbaarstelling krediet aan schaffing leer- en hulpmiddelen en gedeeltelijke aanleg buisver lichting t-b-v. de 'Prinses Irene- school', Piet Heinstraat 150. 17 Vaststelling verordening op de verbl ij f sgebouwen 18 Vaststelling van de brandveilig heidsverordening. 19 Voorbereidingsbesluit Vogelstraat en omgeving. 20 Voorbereidingsbesluit Hof van Tange e.o. 21 Verdaging van de beslissing om trent de vaststelling van het ont- werp-bestemmingsplan Klaren- beek II. 22 Beroep tegen het besluit van 21 november 1972 tot weigering van een bouwvergunning voor het ver groten van de opslagruimte op het perceel Molenberg 11. 23 Onbewoonbaarverklaring pand fn de gemeenteraadsvergadering van 22 januari j.l. werd besloten een aantal wijzigingen aan te brengen in de verordening, die de samenstelling, de bevoegdheden en de werkwijze van de vaste commissie van advies en bijstand voor jeugdbeleid regelti. Vanaf 12 april a.s. ligt de gewijzigde veror dening gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing op het stadhuis. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Karelsgang 4. Beroep tegen weigering terrasver gunning gedurende de winter maanden voor het perceel Markt 85. Verkoop Singelstraat 23. Beschikbaarstellen krediet ad 28-500 t-b-v. het bouwrijpmaken van een terrein bestemd voor de bouw van 24 autoboxen aan de Kousteensedi j k. Beschikbaarstellen totaal-krediet ad 49.700 t.b.v. de ontsluiting van een terrein in de omgeving van de Vrijlandstraat voor de bouw van een noodschool door de stedelijke scholengemeenschap in het bestemmingsplan Dauwen- daele II. Financiële medewerking aan de verbetering van het complex van 76 woningen (Bagijnhof). Beschikbaarstellen van een kre diet ad 3000 t.b.v. inplant plant soen in het bestemmingsplan Toorenvliedt. Beschikbaarstellen krediet ad 840.000 t.b.v. skeletrestauratie panden Korte Geere 7 t/m 27 (oneven nummers). Beschikbaarstellen krediet ad 10.000 voor de aankoop van ga- 'ragemateriaal ten behoeve van de politie. Krediet 11.000 t.b.v. verbete ring van de openbare verlichting van de Vlasmarkt, Kromme Wee- Ie en Seisstraat. Beschikbaarstellen aanvullend kre diet ad 11.435 ten behoeve van vernieuwen telefooninstallatie stadhuis. Beschikbaarstellen krediet ad 75.000 t.b.v. herstelwerkzaamhe den grafkelders op de algemene begraafplaats aan de Nieuwland- seweg. Krediet ad 75.00 t.b.v. ver bouw/uitbreiding gasinkoopstati- on Groot Industrieterrein. Beschikbaarstellen krediet ad ƒ7 000 t.b.v. aankoop kolomboor machine t-b.v- de brandweer. Beschikbaarstellen van een aan vullend krediet ad 546-320 voor de aanleg van een gedeelte van de rondweg tussen de Koudekerk seweg en de wijk Griffioen II. 145e begrotingswijziging 1972 als mede 37e en 38e begrotingswijzi ging 1973. Rondvraag. Zaterdag 14 april a.s. (20.30 uur): Tweede deel van The Family. De delen drie en vier worden op de volgende zaterdagen gebracht. Prijs per voorstelling ƒ5,50 plus 1 lidmaatschap. Kaarten ver krijgbaar bij muziekhandel Van Damme, Lange Noordstraat te Middelburg, te. 01180-3097. De Culturele Raad Middelburg komt op donderdag 12 april 1973 (heden) om 16.30 uur in het stadhuis in verga dering bijeen. Het cultuurplan 1972 is o.a. een punt van bespreking. Een ieder kan deze vergadering bijwo nen. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Vanaf woensdagmiddag 18 april a.s. staan de deuren van het gloednieuwe ontmoe tingscentrum Dauwendaele wagenwijd voor een ieder open. Het ontmoetingscentrum grenst aan het centrale winkelplein van liet winkelcentrum Dauwendaele aan de Vri.j- iandstraat, dat ook woensdag a-s. officieel van start zal gaan. Woensdagmorgen is de officiële opening. Burgemeester Wolters van Middelburg zal zowel het ontmoetingscentrum als het winkelcentrum openen, 's Middags vanaf twee uur is iedereen welkom. Ter gelegenheid van die opening heeft de bestuursgroep van het centrum een aantrekkelijk programma samengesteld, dat tot doel heeft in die eerste dagen zoveel mogelijk belangstellenden naar het ontmoetingscentrum te trek ken. Bij alle hieronder genoemde program- ma-onderdelèn, die in het centrum worden afgewerkt is een ieder harte lijk welkom. Het is zelfs zo, dat noch voor de dansavond (met de bekende band The Gold Stars, noch voor enig ander onderdeel entree betaald hoeft te worden. Men kan komen kijken, men kan meedoen en dat alle maal voor niets. Hieronder heti pro gramma: Woensdag 18 april 14.00 uur: open huis met demonstraties, pottenbakken door Piet Dekker; koperbewerking door Frans van de Kop en orgelspe len. Voor de kinderen allerlei bezig heidsmogelijkheden geboden door 't Trefpunt. Woensdag 18 april 20.00 uur: Groot bal (gratis toegang!!!) met muziek door The Gold Stars- Hippe mode show door boetiek 3x5. Donderdag 19 april 10.00 uur: Vele verenigingen en instanties richten stands in voor grote verenigings- beurs. Donderdag 19 april 19.00 uur: Opening verenigingsbeurs. 10.00 uur: Vereni 's middags en 's Nauwelijks is de groep van veer tig 65-plussers uit Folkestone uit Middelburg vertrokken of een groep van 50 Middelburgse leer lingen uit de vijfde klassen van nagenoeg alle lagere scholen ver trekt naar de Belgische zuster stad Vilvoorde. Op maandag 16 april a.s. vertrekt de groep die begeleid wordt door de lieer en mevrouw J. C. van Wallenburg en de heer H. Luyk om acht uur per bus van voor het stadhuis naar België. Om 11.00 uur wordt men in Vilvoorde verwacht, waar de groep door het gemeentebestuur welkom geheten zal worden- De rest van die dag brengen de kin deren door in de gastgezinnen. Voor dinsdag 17 april staan be zoeken op het programma. Op woensdag 18 april a.s., de dag van het vertrek worden nog de weekmarkt en het zwembad be zocht. Op diezelfde woensdag komt de bus om ongeveer 18.00 uur weer bij het stadhuis in Middelburg aan. De wethouder van onderwijs, de heer M. L. A. Hubregtse, zal op woensdag ook in Vilvoorde bij het afscheid van de groep aanwezig zijn. Vrijdag 20 april gingsbeurs. Ook avonds. Zaterdag 21 april 10.00 uur: Creatief bezig zijn met het hele gezin onder leiding van 't Trefpunt. Zaterdag 21 april 14.00 uur: Demon straties judo door Eurosport. Demon straties Rode Kruis. Zaterdag 21 april 20.00 uur: Instuif voor iedereen met verrassingen. Dinsdag 24 april 19.30 uur: Demon straties door gymnastiekvereniging 'Veldo.' Woensdag 25 april: Met z'n allen voet- balkijken. Het ontmoetingscentrum is om even naar toe te gaan en er gezellig kort of lang te vertoeven. Het staat open voor iedereen en er is vaak wat te beleven. Kortom een trefpunt voor de wijk en omgeving. En dan nog wat. De caferette is altijd open en de koffie staat klaar. maandag 16 april boerenkool, statnpot met worsti en toetje; dinsdag 17 april kip in roomsaus, groentenfantasie Mexico, eiemudels; woensdag 18 april varkenscarbonade, tuinbonen, aardappelen; donderdag 19 april gesneden rund vlees, sperciboontjes, puree; vrijdag 20 april kabeljouw met fanta- siesaus, worteltjes, puree; zaterdag 21 april macaroni met hem en kaas. Inlichtingen en bestellingen omtrenti en voor Tafeltje-dekje in het diensten centrum Het Schuttershof op maan dag, woensdag en vrijdag van 9.15- 10.15 uur, tel. 7537. Van 7 april tot en met 5 mei aanstaande is heti verboden dui ven te laten uitvliegen in de ge meente Middelburg (en waar schijnlijk ook wel in andere ge meenten). Na 17.30 uur mogen de duiven wel uitvliegen, althans wanneer zij die avond weer bin nengeroepen worden. De bijstandswet De algemene bijstandswet is al weer een aantal jaren van kracht. Toch blijkt regel matig, dat er allerlei misverstanden en onduidelijkheden bestaan over die ABW. Deze week beginnen wij met een vervolgverhaal over de bijstandswet. Op de volgende don derdagen zullen wij u de vervolgen aanbieden. Het doel van de algemene bijstands wet (ABW) is financiële hulp te verlenen aan iedere Nederlander, die in ons land woont en in de situatie verkeert, dat hij niet of onvoldoende in het onderhoud van zichzelf en zijn gezin kan voorzien. De bijstandswet biedt hem dan de mogelijkheid om kosten, die voor het bestaan nodig zijn te betalen. Ook kan bijstand gegeven worden om iemand te helpen zelf weer aan de kost te komen. BEGINSELEN VAN DE ABW. Eigen verantwoordelijkheid De bijstandswet^ gaat ervan uit, dat iedereen probeert voor zichzelf en zijn gezin te zorgen. Voor mensen, die kunnen werken, zal dit over het alge meen minder problemen opleveren dan voor hen, die moeten leven van een klein pensioen of een uitkering van een sociale verzekering, zoals be jaarden, gehandicapten, alleenstaande moeders met jonge kinderen en derge lijke. Verantwoordelijkheid van de overheid .Wanneer iemand niet in staat is om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voorzien, heeft de overheid de plicht hem te helpen. Met de overheid wordt hier bedoeld de ge meentelijke overheid, dat wil zeggen burgemeester en wethouders. Bijstand wordt per geval bekeken Bij het verlenen van bijstand wordt uitgegaan van bepaalde basisbedragen, die afgeleid zijn van het minimum loon. Daarnaast wordt echter reke ning gehouden met de persoonlijke situatie van de aanvrager en zijn gezin. Daarom is de bijstand niet altijd voor iedereen hetzelfde. Bijstand werkt aanvullend Wanneer iemand eigen inkomsten heeft uit arbeid of sociale verzekerin gen, maar onvoldoende, vult de ABW die aan tot het peil van de dagelijkse bestaanskosten. NADERE GEGEVENS de aanvraag Bijstand moet in de regel worden aangevraagd bij de gemeente waar men woont. Dit kan men zelf monde ling of schriftelijk doen, of door ie mand anders laten doen (bijvoorbeeld familielid, maatschappelijk werker en dergelijke). Als bijstand mondeling wordt aange vraagd wordt deze aanvraag door de ambtenaar van de sociale dienst op schrift gesteld en door de aanvrager ondertekend. Voorwaarden Aan de bijstand worden voorwaarden verbonden zoals: aanvaarden van werk, indien men daartoe in staat wordt geacht; de bijstand gebruiken voor het doel waarvoor deze gegeven wordt. Deze voorwaarden mogen echter niet in strijd zijn met de staatkundige vrij heid, de vrijheid van godsdienst of levensovertuiging. Ook mag niet geëist worden, dat de aanvrager een vordering tot alimenta tie instelt. Wanneer de voorwaarden niet worden nagekomen kan dat verminderd of zelfs beëindigd van bijstand tot ge volg hebben. Schulden Bijstand is m'"de regel niet bedoeld ter betaling van gemaakte schulden. Dat wil echter niet zeggen, dat ie mand, die als gevolg van schulden in financiële moeilijkheden is geraakt, zich niet tot de gemeentelijke over heid kan wenden. Indien de sociale dienst geen rechtstreekse hulp kan VRIJDAG 13 APRIL A.S. Sporthal Nassaulaan- 19.00-22.00 uur basketbal. ZATERDAG 14 APRIL A.S- Sportpark Nadorst-Sportlaan. 11.00-17.00 voetbal w.o.; 14.30 uur Mid delburg Vl-Oostkapelle I; 15.00 uur Middelburg A I-Amemuiden A I. Sportpark Voorborch. Vanaf 10.00 uur schoolhockeywedstrij- den, 14-00 uur korfbal Swift IV-Seol- to; 14.00 uur mini rugby. ZONDAG 15 APRIL A.S. Sportpark Nadorst-Sportlaan 10.30-16.15 voetbal w.o.; 14.30 iiur Zee- landia I-Steen I; 14.30 uur Middelburg II-Vlissingen III; 12.00-13.30 uur hand bal. Sintelbaan Nassaulaan. 10-00-15.00 uur atletiekwedstrijden Dy namo. verlenen, is het wellicht mogelijk door bemiddeling of verwijzing naar een andere instantie (bijvoorbeeld ge meentelijke kredietbank) aan een op lossing van de problemen bij te dra gen. Onderzoek De gemeente heeft het recht om een onderzoek in te stellen naar de finan ciële omstandigheden van de aanvra ger. Dit onderzoek mag echter niet verder gaan dan wat nodig is om tot een zo juist mogelijke beslissing te komen. Beslissing De beslissing op een verzoek om bij stand wordt de aanvrager schriftelijk medegedeeld. Indien de beslissing af wijkt van het verzoek worden de redenen daarvoor gegeven en wordt tevens gewezen op de mogelijkheid van bezwaar en beroep. Bezwaar De aanvrager kan een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders: als hij het met de beslissing niet eens is, binnen een maand nadat hij er van kennis heeft kunnen nemen; als de beslissing uitblijft, binnen de tweede maand na zijn aanvraag; als de beslissing niet of niet goed wordt uitgevoerd, binnen een maand na de datum waarop de beslissing behoorde te worden uitgevoerd. Beroep. Beroep kan schriftelijk wor den aangetekend bij de gedeputeerde staten van de provincie waarin de gemeente ligt, die op de bijstandsaan vrage heeft beslist. tegen de beschikking op het be zwaarschrift, binnen een maand na de verzending ervan; tegen het uitblijven van de beschik king, in de tweede maand, nadat men een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders heeft ingediend. Diploma's Zoals bekend wordt elke eerste zaterdag van de maand afge zwommen voor de diploma's A en B. Zaterdag j.l. was het dus ook weer diplomafeest. Niet min der dan 107 kandidaten (allen) slaagden voor het A-diploma. Bij de B-diploma's gingen 48 kandida ten op, waarvan een het nog een keertje moet overdoen. Er kon den dus 47 diploma's uitgereikt worden. Nu al wordt medege deeld, dat op zaterdag 12 mei a.s. om 9.30 uur in het overdekte bad proef gezwommen kan worden voor het C-diploma. Een week later mogen diegenen, die er blijk van gegeven hebben voldoende in hun zwemmars te hebben probe ren het C-diploma te halen. Open bad. Het open bad zal op zaterdag 28 april a.s. weer benut kunnen wor den. U weet>, dat ook het water in het onoverdekte bad ver warmd wordt. DAUWENDAELE KRIJGT EIGEN WIJKVERENIGING Nog heel eventjes en het is zover: Dauwendaele krijgt een eigen wijkvereniging! Per 1 mei a.s. wordt de belangengroep Dauwendaele opgeheven die een onderdeel was van de wijkvere niging Zuid en wordt er een ge heel nieuwe wijkvereniging in het leven geroepen waarin de bewoners van Dauwendaele sa men op de bres kunnen gaan staan voor de belangen van hun eigen wijk. Om de vereniging al vast op gang te helpen, stortte de Nederlandse Middenstands- Bank Middelburg een bedrag van 500 in de verenigingskas, een bedrag dat met grote vreug de werd ontvangen. Als op 18 april het nieuwe winkelcen trum wordt geopend en ook het ont moetingscentrum Dauwendaele dat er vlak bij ligt, wordt naast de bloemen kiosk een standje ingericht waar de Dauwendaelers zich kunnen opgeven als lid van de wijkvereniging middels ingevulde strookjes, strookjes die spe ciaal voor dit doel te zamen met een stencil over de toekomstige activitei ten van de wijkvereniging worden thuisbezorgd. Op 19 en 20 april is er in het ontmoetingscentrum een 'vere nigingsbeurs' waarbij vele verenigin gen uit Middelburg en Middelburg- Zuid acte de prësence geven. Dat een van deze verenigingen de nieuwe wijk vereniging zal zijn, is natuurlijk vol komen logisch. In deze stand komen ook een aantal tekeningen te hangen, de beste uit de tekenwedstrijd die gehouden is in de twee hoogste klas sen van de vier basisscholen in Dau wendaele. Als onderwerp diende: „Wat willen wij kinderen van de wijkvereni ging gerealiseerd zien". Op deze wijze kunnen ook kinderen suggesties doen- In de statuten van de kersverse vere niging staat te lezen dat één van haar taken 'Het bevorderen van de leef baarheid in Dauwendaele' is. Een taak die beslist niet gering blijkt te zijn. Om te beginnen blijft het maandelijks contact dat de Belangengroep iedere maand met b. en w. had, gehand haafd. Verder wordt er het nodige gedaan aan recreatie, sport en milieu problemen, verkeerssituaties, betere busverbindingen naar Middelburg etc. Wil men echter kans van slagen heb ben, dan is het zaak om met zoveel mogelijk mensen bij elkaar te komen- Heel wat mensen hebben zich al voor diverse dingen geïnteresseerd getoond via de enquête waarvan de resultaten waarschijnlijk eind deze maand defini tief op tafel zullen verschijnen; er wordt hard gewerkt om deze zaak rond te krijgen. Met de wijkvereni ging Zuid worden goede betrekkingen onderhouden, men is als goede vrien den uit elkaar gegaan. Het grootste struikelblok voor een samen blijven werken was wel de natuurlijke grens tussen beide stadsdelen: de Schroe- weg. Doordat veel activiteiten in Zuid plaats vonden moesten kinderen uit Dauwendaele deze drukke weg over steken, iets wat de meeste ouders nu niet zo zagen zitten, zeker niet als het om jonge kinderen gaat. De wijkvere niging Dauwendaele zal zich dan ook terdege bezighouden met het organise ren van tal van activiteiten voor de jeugd. Het bestuur van de nieuwe vereniging is als volgt samengesteld: voorzitter H. Smeeman, Rustenburgstraat 10, tel- 8393, secretaresse: mevrouw A. van Kalsbeek, Wijdauplantsoen 23, tel. 9026; penningmeester J. J. Lievense, Dolfijnstraat 55, tel. 5877. Voorlopig telt de vereniging nog niet zoveel leden maar het bestuur hoopt dat daar na de le mei verandering in komt. Een luchtopname van Dauwendaele toen er nog geen sprake was van een winkelcentrum, een ontmoetingscen trum en men het zelfs nog zonder Meander en Hoeksteen moest stellen. Ook het stuk land net onder de kruising met de Schroeweg - Vrijland- straat - Slatenlaan is nu voor een groot gedeelte bebouwd. (Luchtfoto Peeters Slagboom) Het is bekend dat vele ouderen in Ne derland grote behoefte hebben aan va kantie en openluchtrecreatie in eigen land en daarbuiten. Hoewel aan deze zaak reeds de nodige aandacht wordt besteed, blijkt steeds duidelijker dat goede en gerichte voorlichting veelal ontbreekt. Met het oog hierop gaat de Nationale Stichting Vakantie voor ou deren dit voorjaar een aantal voorlicb- tingsmiddagen/avonden organiseren in een tiental bejaardensociëteiten en/of dienstencentra in Nederland. Op 18 april a.s. om 14.00 uur zal de Stichting Vakantie voor Ouderen een voorlichtingsmiddag houden in het dienstencentrum 'Het Schuttershof', Schuttershof straat la te Middelburg. Het programma zal ca. 90 minuten in beslag nemen. Eerst een diapresentatie 'Uit Eigen Land', een algemene oriënta tie over Nederland, daarna wat liedjes en vervolgens informatie over moge lijkheden in Nederland. Aan het einde wordt een informatieset uitgereikt met vakantie- en dagtochtsuggesties. Op deze wijze hoopt de stichting één van haar doelstellingen, het bevorde ren van voorlichting over verantwoor de mogelijkheden voor toerisme en re creatie voor ouderen, meer inhoud te geven. Na afloop wordt in het dien stencentrum nog 'Bingo' gespeeld. De middag wordt afgesloten met een paas- maaltijd. Kaarten hiervoor zijn te koop in het dienstencentrum 'Het Schutters hof' a 2,50.

de Faam | 1973 | | pagina 3