waar U gezellig winkelt speciaalzaken in tapijt Mies Callenfeis exposeert in Kortpene Voor de Paas-picnick „PARKING 17 3 Goes, Lange Vorststraat 94 Middelburg. Langeviele 82 Vlissingen, Walstraat 121 - Tel. «1100-4644 - Tel. 01180-3928 Tel. 01184-7632 Waar u bij vele merken tapijt o. a. Intertest Bergoss Verto Louis de Poortere enz. enz. Gratis Ondertapijt krijgt t. w. v. 50,- tot 250,- KEIZER BONAPARTA TAPIJT 79,- HEUGA TEGELS f 1,00 korting per tegel KEUKEN TAPIJT NYLON TAPIJT van de Barwick fabriek SLAAPKAMER TAPIJT Nylon slaapkamertapijt Whiskey Scotch Pillar Whiskey Black and White Rioja Rode Spaanse wijn COGNAC- Christian de Marjan Sherry Hidalgo LIKEUREN HELPERS GEVRAAGD VOOR RECREATIE WERK Donderdag 12 april 1973 DE FAAM ïMkï INÏERTEST VALENTINO de prïjS is 1 1 T,- p. m. - Gratis ondertapijt t.w.v. 50,- tot 250,- - Gratis gelegd SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Damplein 3 Middelburg Tel. 011.80-2129 Gevonden voorwerpen fmm: bmsmJIP Z-WVfÜ PQORTVLIET'S O7 v1 Met de Intertest Valentino is een vol synthetisch tapijt met een zeer apart gestructureerd dessin aan onze kollektie toegevoegd. De Intertest Valentino is gemaakt van Nylfrance nylon op een loamrug, dus zeer slijtvast. De hooglaag struktuur geeft aan het tapijt een zeer levendig en luxueus karakter. Wij zullen U Intertest Valentino graag in natura laten zien en de unieke 5 jaar Intertest garantie nader toelichten. Ze is in 5 kleuren verkrijgbaar op een breedte van 400 cm. op Heuga Flor en Lux enl 500, Weer volop in voorraad „Een vorstelijk tapijt", 380 breed, per meter voor - GRATIS GELEGD - Gratis gelegd - Garantiecertificaat van 5 jaar I- Speciale doe-het-zelf-korting In voorraad de Heuga Berbertegels, ondanks gestegen wolprijs nog voor de oude prijs en speciale korting in 3 nieuwe frisse lentekleuren, 200 cm breed per meter voor maar 59,90 Een aanleiding voor U om de keuken eens een ander gezicht te geven Met zware foamrug, in 6 prachtige kleuren, 400 breed, per meter van* 109,voor 89, 5 jaar garantie, mits gelegd op ondertapijt Bedrukt met apart dessin, 360 breed, ££Q OA gratis gelegd Oï/jwU' In 5 kleuren, 400 cm breed, OQ Q Iets moois voor weinig geld. Gratis gelegd Op het ogenblik exposeert bij twee kunstgaleries in Kortgene de schilder es Mies Callenfels-Carsten uit Veere. Zij exposeert haar werk bij 'Opus II' (hoofdzakelijk aquarel) en bij 'Les Deux Chapeaux' (hoofdzakelijk olie verf). Wie nog nooit had kennis ge maakt met het vereenvoudigd natura lisme, heeft hier nu een prachtige gelegenheid. Het werk van Mies Callenfeis (bijna 80) is ontzettend boeiend doordat zij werkelijk weergeeft wat ze ziet. Geen moeilijke details en ingewikkelde lij nen in haar werk, nee, recht toe recht aan, heldere kleuren en een spranke lende lichtval in de meeste schilderij en. Veel van de werkstukken zijn reisindrukken die ze opdeed tijdens korte of langere verblijfsperiodes in o.a. Indonesië, Frankrijk, Spanje, Ita lië en Griekenland. Behalve buiten landse landschappen vindt men op de expositie ook veel heel bekende land schappen tegen, zoals een weideland schap bij Vrouwenpolder en de direc te omgeving van Mies Callenfeis Vee- re. Veere zowel in de zomer als in de winter. Heel goed getroffen is een klein huisje dat tegen de grote Dom kerk staat gebouwd en op het schilde rij werkelijk een sombere, koude indruk maakt, net of het er binnen altijd vochtig is. Pieter Hoogendoorn heeft kans gezien om ook wat ouder werk mee te krijgen naar zijn galerie. Er zijn schil derijen hij die haast monotoon van kleur zijn, maar het juist daarom zo erg goed doen. Dit zijn vaak schilde rijen gemaakt in Bretagne. Ook het aquarelwerk van Mies Callen feis mag er zijn. Heel mooi is 'De blauwe boot bij Marbella' waar men de zuidelijke sfeer als het ware vanaf kan lezen. De schilderes werkt erg veel thuis, op haar op de bovenverdie ping gelegen atelier. Vanuit haar raam ziet ze uit op het Veerse Meer en geen wonder dat ze het regelmatig schildert. Ook de achterkant van het huis is een geliefkoosd plekje om te schilderen, men kan vandaar namelijk over een groot aantal tuinen uitzien. Mies Callenfeis volgde een vierjarige opleiding aan de Haagse academie voor beeldende kunsten, daarna zette rij haar opleiding voort In het atelier van de bekende schilder Roelofs. La ter werkte zij ook nog in verschillen de ateliers in Parijs. Mies Callenfeis is lid van Pulchri Den Haag en stuurt nog regelmatig werk in voor exposi- tfigs. Veel van haar werken maakt ze in het atelier, waarbij ze foto's bruikt als geheugensteuntje om het landschap zo goed mogelijk weer te geven. In een naast het woonhuis (Kade 17, Veere) gelegen garage eertijds het huis van Valerius heeft Mies Callenfeis een privé galerie waar een groot aantal werkstukken van haar hangt. Belangstellenden kunnen altijd even een kijkje komen nemen. De expositie in Kortgene is nog tot en met 26 april geopend en is een be zoekje dubbel en dwars waard. van 13,95 voor van 17,95 voor 2 liter voor Baron de Montignac, van 15,95 voor Beaujolais de Primeur, heerlijk jong Pale Dry, Spaanse botteling Super Fine, 20 smaken Nieuwe leiding - Nieuw geluid Wat U niet kunt dragen brengen wij bij U thuis Op verschillende plaatsen aan de kust en in de Braakman wordt in de zomer maanden vanuit interkerkelijke recrea- tiecommissics recreatiewerk verricht door middel van teams bestaande uit jongeren van 18 jaar en ouder. Deze activiteiten worden georganiseerd voor kinderen, maar ook voor jongeren en volwassenen. Voor dit prettige, maar ook veeleisende werk worden voor een periode van 14 dagen of 3 we ken teams van jongeren samengesteld. De activiteiten bestaan uit o.a. allerlei soorten van spelen, speurtochten, drop pings, creativiteit als handenarbeid, muziek en dans, filmvoorstellingen, ge sprekken over verschillende onderwer pen enz. enz. Misschien dat jongeren die dit lezen het prettig vinden om een deel van hun vakantietijd diensten tè verlenen aan de recreanten. Het is de bedoeling dat voor het seizoen aanbreekt (30 juni-12 augustus) en ontmoetingsweekend of dag wordt gehouden met de plaatse lijke of regionale commissies. Als vergoeding wordt naast reis- en verblijfkosten ƒ25,— zakgeld per week gegeven. De ervaring heeft bewezen dat jonge mensen dit recreatiewerk erg fijn vin den. Wie meer wil weten kan inlichtin gen verkrijgen bij het prov. kerkcen trum, Singelstiraat 17, Middelburg, tel. 01180-3412, de heer D. E. Hiensch. Op gave liefst binnen veertien dagen. Wie mee wil helpen, reagere zo spoedig mogelijk. Bij de gemeentepolitie te Middelburg zijn in het tijdvak van 1 - 31 maart als gevonden voorwerpen aangegeven: diverse portemonnees met en zonder inhoud, diverse sleutels en sleutelbos sen, diverse wanten en handschoenen, groene pukkel inh. thermosfles en broodtrommeltje, 10-rittenkaart Zee- landbrug, hoge bruine lederen kinder laarsjes, zadeldekje, kanaie, plastic zakje inh. 2 paar wollen sokken en poppenjurkje, rol geperst papier, grij ze pet, jonge zwarte hond, enkele fietstas, tegel, luchtdrukpistool en padvindersmes en geld, diverse bank biljetten, zilveren kettinkje met han gertje en kruis, gouden armband, 1 paar gymschoenen in plastic zak, bei ge jongensjasje, bontmuts, autoplaid, oranje trimbal, bruine lederen school tas, 11 sponsen en 3 zeemlappen, schooletui, blokfluit in groene hoes, medaille, Siamese poes, herenpolshor- loge, leesboek: ring met zwarte steen, expeditiewagentje, Ierse setter, verze keringsbewijs bromfiets en identiteits bewijs Pechiney, zak breiwol, recept oogarts, duivenmand, duif, sporttenue in plastic zak, grijze jongenstrui, da- mesbril met bruin montuur, gas aan steker en bruine portemonnee, kindeT- vouwfietsje, fototoestel, kentekenplaat (handel), grijs geruit rokje, betaalpas, gouden sterrebeeld. Inlichingen omtrent bovengenoemde voorwerpen zijn te verkrijgen op iede re zaterdag tussen 19.00 uur - 20.00 uur, aan het bureau van de gemeente politie, Achter de Houttuinen 10 te Middelburg. ANTI-RIMPEL-FILOSOFIE „Ik zal nooit oud worden omdat ik geen angst ken. Als iets vandaag niet gaat, zeg ik tegen mezelf dat alles morgen weer in orde zal komen. Dat is mijn anti-rimpel-crème". Actrice In- grid Bergman in Marie Claire. Als met Pasen de zon schijnt is dat het sein om er op uit te trekken met de picknickmand. Wat daarin zit? Een feestelijke paaspicknick. Natuurlijk moet de mand goed gevuld zijn, want de buitenlucht zorgt wel voor een goede eetlust. 's-Avonds moe weer thuisgekomen, is er met weinig tijd en moeite toch een lekker paasmenu klaar te maken. Recepten voor 4 personen Paassalade Bak de kleingesneden ui en de plakjes gewassen champignons snel bruin in de boter of margarine. Besmeer de boterhammen met leverpastei. Leg op 2 boterhammen een blaadje sla en afgekoelde gebakken champignons en leg de andere sneetjes brood erop. Snijd ze scheef door. 4 sneetjes bruin brood, 4 plakjes cervelaatworst, Va zure oppel, boter of margarine. Besmeer de boterhammen dun met boter of marga rine. Bedek ze met een plakje cervelaatworst. Leg op twee sneetjes enkele dikke plakken appel en leg de andere twee sneetjes brood erop en snijd ze scheef door. 4 sneetjes bruin brood, pindakaas, 1 kleine banaan, boter of margarine, gemalen kokos. Besmeer de boterhammen met pindakaas. Bedek twee met plakjes banaan en bestrooi die met gemalen kokos. Dek ze af met de andere twee boterhammen en snijd ze scheef door 4 sneetjes bruin brood, 4 plakken jongbelegen kaas. mosterd, xh bosje radijs, boter of margari ne. Besmeer de boterhammen dun met boter of margari ne. Beleg twee boterhammen met kaas en besmeer die met mosterd Leg hierop in plakjes gesneden gewassen radijs. Dek dit af met een tweede boterham en snijd ze scheef door. Verpak de sandwiches soort bij soort in aluminiumfo lie Voorzichtig uitgevouwen kan de folie ook als 'opdienschaal' gebruikt worden. Orangeade 0,5 1 ongezoete jus d'orange of vers sinaasappelsap, 2 dl ongezoet grapefruitsap, sap van 2 citroenen, 2 dl water, 100 g suiker, spuitwater of gazeuse (ci troen). Schil twee goed schoongeborstelde citroenen (en één sinaasappel) dun. Breng het water met de schil langzaam aan de kook. Los de suiker erin op en laat het vocht afkoelen. Vermeng het sinaasappelsap met het grapefruit en citroensap. Voeg het afgekoelde, gezeefde vocht erbij en geef het al of niet aangemengd met spuitwater of citroenlimonade. De orangeade moet koud gegeven worden. Neem hem (eventueel met enkele ijsblokjes) mee in een thermosfles. 500 g geschrapte krielaardappeltjes, 4 hardgekookte eieren, 1 doosje sterkers, 1,5 dl azijn, 4 eetlepels olie, 2 teentjes knoflook, 2 theelepels mosterd, peper, zout, selderijblad citroensap, enkele gewassen slabla den. Kook de gewassen aardappeltjes juist gaar. Snijd de grotere nog eens door. Maak een slasaus van de azijn, olie, fijngesneden knoflook, mosterd, peper, zout en kleingesneden, gewassen selderij blad. Schep de saus door de nog warme aardappeltjes en laat ze afkoelen. Snijd de gepelde eieren in partjes. Was de sterkers. Leg in een doosje (van plastic of aluminiumfolie) enkele gewassen uitgelekte slabladen. Schep hierop de aardappelsla, daarnaast de partjes ei en daarnaast de sterkers. Druppel wat citroensap op de sterkers. De aardappelsla kan de avond tevoren worden klaar gemaakt. Sandwiches i sneetjes oruinbrood, 1 eetlepel boter of margari ne, leverpastei, Va ui, 100 g champignons, 2 gewas sen slabladen. 1 kant en-klare taartbodem, 250 g magere kwark, 1 blik perziken, 75 g rozijnen, (likeur). Laat de perziken uitlekken en bewaar het sap. Wel de rozijnen in weinig water. Roer de kwark glad met 1,5 dl van het sap. Besprenkel de taartbodem met vruchtesap of likeur. Strijk de kwark glad over de bodem. Gameer met de perziken en gewelde rozij nen. Neem de taart mee in een kartonnen of plastic taartdoos. Het feestmenu voor 's-avomls, dat weinig werk en tijd vraagt, kan er als volgt uitzien: paté met toost heldere groentesoep (uit een pakje of blik) ossetong (in dikke plakken gesneden gekocht bij de slager) met madeirasaus (van een pakje bruine saus) maïs met paprika (diepvries). kropsla pommes frites (kant-en-klaar van de patates-kraam of voorgebakken diepvriesfrites) of aardappelpuree (uit pak). Dame blanche (kant-en-klaar diepvries)

de Faam | 1973 | | pagina 17