HEREN MODEZAAK Plannen voor kinderboerderij öar-öodega 'Cameroii' in Souburg Van, voor en over vrouwen van onze uitgebreide met aparte op vrijdag 23 maart 1973 TIP VOOR DE KEUKEN I' VRIJETIJDSKLEDING AFDELING Bij elke aankoop leuke attraktle Ongehinderd wandelen langs stranden en duinen OPBOUWCOMMISSIE SOUBURG ACTIEF Kinderboerderij Frangaise schreeuwt om crèches Eten-op-kamers Auto-hulpdienst KANAALSTRAAT 55 SOUBURG TELEFOON 01183 2158 2849 Dank zij de Stichting Recreatie, Ont moeting en Ontspanning i.o. wordt men in Vlissingen niet langer gehin derd door zand en aanspoelsel bij het wandelen langs stranden en duinen. Om de wandelgelegenheid te bevorde ren werden deze week wandelpaden en glooiingen vanaf het Nollestrand tot aan de tweede duinovergang vrij gemaakt van opgestoven zand er aan gespoeld vuil. De werkzaamheden wer den verricht door een ploeg medewer kers van de Stichting Werkplaatsen Walcheren. In pinksterweek wijkcentrum in voormalig gemeentehuis De opbouwcommissle Souburg zal al les in het werk stellen om het voor- malige gemeentehuis in de Kanaal straat te Oost-Souburg in de week van Pinksteren te openen als voorlo pig wijkcentrum voor de Souburgse bevolking. Dit bleek op de laatst ge houden vergadering van het dagelijks bestuur van de Souburgse ophouw- commissie. Voor het echter zover is, zal er aan het voormalige gemeentehuis nog heel wat verbouwd en opgeknapt moeten worden, zoals onder meer het aan brengen van wastafels en toiletten, aanleg van verwarming en het aan brengen van een deur met trap op de eerste zolder in verband met de brandveiligheid. Gezien de kosten van deze verbouwing 30.250 en de hoge huur, stelde men vanuit de op- bouwcommissie voor; dat men in Sou burg zelf de handen uit' de mouwen steekt om op deze manier de kosten van verbouwing en huur te drukken. Heti voorstel is enige tijd gelegen voorgelegd aan wethouder Ch. J. Gil lissen Verschage, die er welwillend tegenover stond. De opbouwcommis- sie zou dan ook graag reacties ont vangen van Souburgse doe-het-zelvers, die bereid zijn hun steentje bij te dragen aan de tot-standkoming van het voorlopige wijkcentrum. Het wijk centrum zal in beheer komen bij de stichting Culturele Gemeenschap. Het politiebureau en de conciërgewoning zullen in gebruik blijven. Ook de andere activiteiten van de opbouwcommissie Souburg kwamen tijdens deze bestuursvergadering aan de orde: Een werkgroep houdt zich bezig met het realiseren van een kin derboerderij. De gemeente Vlissingen wil de door haar aangekochte boerde rij van de heer Simons aan de Mid delburgsestraat daartoe bestemmen- Ondanks het feiti dat de boerderij dicht bij de woonwijk ligt meende de opbouwcommissie een gunstig advies te moeten geven, daar zich in de toekomst waarschijnlijk geen andere gelegenheid voordoet. De opbouwcom missie adviseerde verder de gemeente Vlissingen zo spoedig mogelijk te ko men tot realisatie van de reeds op tekening geplande speelweide en be planting aan de Molenweg te Souburg. De speelweide is rechts van de daar aanwezige zuiveringsinstallatie gepro jecteerd en de beplanting aan de lin kerzijde hiervan. Men hoopt dat één en ander nog voor de vakantie kan worden gerealiseerd, zodat in de grote vakantie de jeugd er al kan spelen en voetballen. Met de plaatsing van speelwerktuigen zal gewacht moeten worden, omdat de ruimte hiervoor in beslag genomen wordt voor het op slaan van bouwmaterialen van de flat- bouw. Er werd deze avond verder melding gemaakt van de oprichting van een balletgroep. Deze werkgroep start met haar activiteiten op 1 april a.s. De activiteiten vinden voorlopig plaats in de speelzaal van kleuterschool De Springplank'. Na realisatie van het wijkcentrum zal de balletgroep hier zijn onderkomen vinden. De ballet groep denkt in eerste instantie aan kinderen in de leeftijdsgroepen 4-6 jaar (ritmiek) en 6-8 jaar (ballet). Vijfduizend crèches zouden er in Frankrijk nodig zijn voor het opvan gen van de drie maanden tot drie jaar oude kinderen van werkende moeders. Er zijn er maar 700, die onder geen voorwaarde zieke kinde ren opnemen. Werkende vrouwen die een kind verwachten wordt aangera den onmiddellijk een plaats te bespre ken zodra ze zeker zijn van hun zwangerschap. Daarna moeten zij, vol gens weekblad Elle, iedere maand op nieuw opbellen om hun aanvraag te bevestigen, maar zelfs dat geeft geen volledige zekerheid voorplaatsing van het verwachte kind. Verwacht wordt dat in de komende jaren het aantal „gezins-crèches" in Frankrijk sterk zal toenemen. In dit systeem verzorgen aanstaande jonge moeders in hun woning één tot drie kleuters van werkende moeders. Ze mogen niet meer dan drie kinderen opnemen, moeten dit op het gemeen tehuis melden en staan onder sociale en medische controle. In Parijs staan meer dan 4000 vrouwen ingeschreven die op deze manier (tegen betaling) voor baby's van werkende vrouwen zorgen. Maar de kosten van deze manier van kinderopvang zijn vrij hoog, terwijl de tijdelijke pleegmoe ders doorgaans geen enkele opleiding op het gebied van kinderopvoeding hebben. Op-kamers-wonen betekent slecht en onvolledig eten, althans in de ogen van overbezorgde moeders wier kinde ren op zeker ogenblik als „kleine zelfstandigen" op kamers of in een vrijgezellenflatje gaan wonen. Hele maal ongegrond is die vrees niet, want er is wel wat zelfdiscipline no dig om elke dag een volledige maal tijd voor slechts één persoon te gaan koken. Wie dat moeilijk kan volhou den zou zich onverwijld de brochure „Voedingtips voor kamerbewoners" moeten aanschaffen. Het is een uitgar ve van het voorlichtingsbureau voor de voeding, waarin met veel leuke plaatjes de hoofdzaken van een goede voeding zijn samengevat. Voorbeelden van dagschema's, broodmaaltijden, menu's die op één of twee pitjes kunnen worden ge kookt, tips voor snel-klaar-maaltijden, inkopen doen en voorraadjes maken zijn, samen met een aantal eenper soonsrecepten, te vinden in dit 16 bladzijde tellende boekje. Prijs: 35 cent. in extra postzegels bij te plak ken op een briefkaart aan het voor lichtingsbureau voor de voeding, Laan Copes van Cattenburch 44, Den Haag. in het dienstencentrum 'Bachtenpoor- te'. De personen die zich vrijwillig opgaven om mee te werken aan de verschillende activiteiten en nog niet door de opbouwcommissie zijn bena derd, krijgen binnenkort bericht over verdere plannen. Tot het dagelijks bestuur van de opbouwcommissie is toegetreden de heer Schinkel. De heer Schinkel heeft een functie als begelei der van het informatiecentrum in Souburg. Mevrouw Van Grunsven zag zich ge noodzaakt, wegens drukke werkzaam heden, terug te trekken uit het be stuur. Ter vervanging hoopt men ie mand uit West-Souburg aan te trek ken. Verder wil men uit de wijk Schoonenburg een extra d.b.-lid toe voegen. Tenslotte bleek tijdens deze vergadering, dat de opbouwcommissie ook 'bemoeienis' heeft met: wachtlijs ten kleuterscholen, bezwaarschriften sporthal, begeleidingscommissie jeugd- nota 'Westerzicht', studiegroep cen traal ontmoetings- en ontspannings centrum, contact met de politie over verkeerszaken, verbetering busverbin dingen en bemiddeling Zuidmolukse groeperingen. Sinds woensdag 14 maart heeft Sou burg er een gezellige ">ar bij gekregen. En niet allieen een bar, in bet zelfde pand werd op dezelfde dag ook nog een slijterij geopend. De naam van de bar bodega is 'Carmeroli' en de eige naars van bar annex slijterij zijn de broers Jaap en Piet Berrevoets uit Souburg. Woensdagavond was het vanwege de openingsreceptie ontzet tend druk in de 'Cameroii', ruim hon derd genodigden kwamen hun geluk wensen aanbieden. Jaap Berrevoets had tot voor kort een frites-zaak in de Kanaalstraat, die hij echter heeft verkocht. Piet Berre voets is gedurende een jaar of tien in de horeca sector als kelner werk zaam geweest. Jaap met ziijn kokser varing en Piet met zijn kennis van zaken als bediening etc. vormen zoals ze zelf zeggen een uitsteken de combinatie. De een achter de bar, en in de bediening, de ander af en toe ook in de keuken om snacks en andere lekkere hapjes klaar te maken. Het vroegere woonhuis met aange bouwd sigarenzaak je is onherkenbaar verbouwd. De langwerpige bar, in U- vorm opgesteld, is voorzien van een soorb baldakijn van rode stof. Aan een doorlopende luifel met daarop een groot assortiment drankflessen, hagen gezellige lampen die een regel bare verlichtssterkte hebben. In totaal telt de bar een 25 krukken. Langs de wanden is een smalle, doorlopende spiegel bevestigd. Vlak daaronder is een brede rand gemaakt, waar men even het glas op kwijt kan. Een wand is uitgevoerd met hetzelfde donkere hout als dat waarvan de bar is ge maakt. In deze wand is een projectie scherm voor vloeistof dia's aange bracht, de dia's zijn bijzonder leuk om naar te kijken. Vlak voor deze wand is een bank neergezet, twee tafeltjes en een drietal kleine barkrukjes. De vloerbedekking van de bar bodega is groen. Voor een muzikale achtergrond zorgt een prachtige geluidsinstallatie. „We richten ons in hoofdzaak op het wat bezadigder publiek", aldus de he ren Berrevoets dus is 'Cameroii' geen specifieke jeugdzaak. Dit geeft natuur lijk ook de nodige consequenties wat muziek en geluidssterkte betreft: men moet hier rustig kunnen converseren zonder dat het nodig is elkaar van een meter afstand toe te brullen". De slijterij, lang en vrij smal, is hoofdzakelijk ingericht met wandstel- lingen gemaakt van een lichte, gevlam de houtsoort. Van dit materiaal is ook het kleine toonbankje, middenin de zaak, gemaakt. De vloer bestaat uit oranje- en grijze blokken, het plafond is groen. Ter gelegenheid van de opening was een onvoorstelbare hoeveelheid bloe men en bloemstukjes aangedragen. Een van de bloemenleveranciers had alle orders opgespaard en bracht te gen zes uur 's middags alles maar ineens: haast een auto vol...! RUEBLITORTE Worteltjes zijn een groente en van groente kun je geen taart bakken. Dat dacht u maar. In Nederland is het misschien ongehoord, in Zwitserland is de 'Rueblitorte' (worteltjestaart) een geliefde lekkernij. Het is werke lijk een taart en geen groentenscho- tel! 8 eieren 400 gr geraspte worteltjes 400 gr suiker 400 gr geraspte hazelnoten 80 gr bloem 1 geraspte citroenschil 1 mespunt kruidnagelen 1 snufje zout 1 mespunt nootmuskaat 1-2 likeurglaasjes 'Kirsch'. De eidooiers met de suiker wit roeren en vermengen met alle andere ingre diënten behalve de eiwitten. Klop deze stijf en spatel dit er voorzichtig door heen, doe het deeg meteen hierna in een springvorm (de vorm wel even van te voren beboteren) en bak de taart in een flink voorverwarmde, matig hete oven gedurende ongeveer 1 töt V/< uur Tip: Wanneer de taart afgekoeld ls kunt u hem glaceren met een mengsel van poedersuiker en het wit van een ei, versier hem met twee of drie marsepeinen worteltjes. Indien er voldoende belangstelling is, zullen er ook mogelijkheden komen voor kinderen tot 12 jaar. Er heeft zich ook een creatieve werkgroep ge vormd, zo bleek deze vergadering. Deze groep wil creatieve activiteiten gaan organiseren in het toekomstige wijkcentrum. Ook de groep bejaarden in Souburg wordt niet vergeten. Bejaarden die om gezondheidsredenen of slechte busverbindingen (b-v. Ritthem, West- Souburg) niet in staat zijn om ont spanningsmiddagen en -avonden te be zoeken, kunnen gebruik maken van een auto-hulpdienst die hun naar en van deze evenementen vervoert. Er zijn voor deze hulpdienst nog wel wat bereidwillige autobezitters nodig. Men sen die hier aan mee willen werken kunnen zich opgeven bij mevrouw Van der Giesen, Frans Leenhoutstraat 5 te Souburg, tel. 2449. Tot het wijkcentrum gereed is zal het informatiecentrum iedere vrijdaga vond van 18.30-20.00 uur geopend zijn

de Faam | 1973 | | pagina 11