IS DIT m KIND? Schatkamer Perzische Tapijten I IN DE RAADSVERGADERING 1 VAN MAANDAG A.S. Voorlichtingsbijeenkomst Sint Laurens Herinneringen aan oucMA/alcheren Weekenddiensten SLUITING RIJBAAN VOOR STADHUIS OP DONDERDAGEN Huisvuil niet te vroeg op de stoep MENU TAFELTJE-DEKJE HINDERWET SPORTAGENDA TER INZAGE CLUBS VOOR OUDEREN Gratis rechtshulp Oprichtings vergadering afdeling Middelburg Hartstichting DE FAAM DONDERDAG 15 MAART 1973 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bi.j ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Na overleg met. de verkeerscom- missie en de Marktcommissie heb ben burgemeester en wethouders besloten de rijbaan voor het stad huis op donderdagen, dus tijdens de marktdag, voor alle verkeer behalve voor voetgangers te slui ten. Op donderdag 5 april zal deze maatregel, die voorlopig uitslui tend voor Tiet seizoen' geldt, voor de eerste maal worden toegepast. Vorige week berichtten wij al, dat ook tijdens de kermis (3 tot 10 augustus) de rijbaan voor het stadhuis gesloten zal worden. Als gevolg van deze maatregel komt er meer ruimte voor marktkramen, hetgeen nodig is. HUISVUIL Nu een ieder ongeveer weet om hoe laat de vuilnisauto het huis vuil komt ophalen zouden wij de genen die de schoen passen willen vragen het huisvuil vooral niet te vroeg op de stoep te zetten. Op dinsdagmorgen voor acht uur za gen wij al een opengevreten huis- vuilzak op de rijbaan liggen. Dank bij voorbaat voorbaat voor uw medewerking. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Ditmaal twee fotootjes van uiteenlopende onderwerpen, maar wel beide van vele jaren geleden. Op de bovenste foto: 'Der Boede' in Koudekerke, het buitenhuis, dat thans het centrum vormt van het grote verzorgingshuizencomplex van dezelfde naam. Op de onderste foto een rustiek beeld uit vroeger da gen: Met de huifkar op weg naar de Middelburgse markt. wm Veel belangstelling bestaat er voor de pas geopende tapijtenschatkamer van Blankenburg's Tapijtspecialisten in de Langeviele te Middelburg. Perzische tapijten en andere oosterse tapijten liggen er te kust en te keur. Als schatkamer fungeert het middenge deelte van de winkel dat tot voor kort in gebruik was als bergplaats voor tiental en soorten gordijn- en vitragestoffen, vanwege een speciale actie die nu nog steeds voortduurt. Di Perzische tapijten zijn een nieuw arti kel voor Blankenburg. Een groot gedeelte van de tapijten zijn antiek en vertonen dan ook dui delijk sporen van gebruik. Er zijn er bij die als dek over een kamelenzadel werden gelegd. Ook zijn er zogenaam de Mihrabs, een soort gebedskleedje dat in de moskee wordt gebruikt. Behalve echte, dus antieke, Perzische tapijten verkoopt Blankenburg desge wenst ook nieuwe, machinaal gemaak te. Deze tapijten zijn echter niet zo fraai van kleur als de originele. Ver der heeft Blankenburg ook een groot aantal karpetten in voorraad zowel klassieke als heel moderne. Veel men sen nemen tegenwoordig een karpet als ze vaste vloerbedekking komen kopen, het onderbreekt leuk op de vloer. Enkele soorten die in de schatkamer te vinden zijn: Karadje-, Heriz- en Belouchtapijten. De Karadjetapijten zijn meestal vrij goedkoop en de afwerking laat hier en daar wel eens te wensen over. Dat is echter volgens kenners juist één van de charmes van het tapijt. Karadjetapij ten hebben een achtkantig motief dat vaak tot drie keer toe in één tapijt wordt herhaald. De Heriztapijten ko men uit het Bagtsjan-district en verto nen een grove structuur. In deze ta pijten vindt men het zogenaamde me daillon-motief. De tapijten zijn uitge voerd in gedekte kleuren. De Belouchtapijten worden gemaakt door de Belouch-nomadenstammen. Ze hebben een streng geometrisch motief op wijnrode of bruinrode on dergrond. De randen zijn vaak afgezet met witte strengen kralen. De tapijten zijn meestal niet zó groot. Voor de schatkamer bestond al vanaf de eerste openingsdag veel belangstel ling, te meer daar het hier gaat om zuiver handgemaakte tapijten. De Per zische tapijten zijn praktisch onver slijtbaar en gaan dus ontzettend lang mee. 17 EN 18 MAART 1973 Kleuterscholen voor Klarenbeek. Grondverkoop aan Achtersingel aan Provincie Zeeland en De Gruy- gj ter B.V. Hl Verbetering elektrische voorzieningen openluchttheater Toorenvliedt. jH Verbetering verlichting Pijpstraat. Hl Uniformen voor jarig 'Juliana'. Dit was een greep uit de onderwerpen, die maandag 19 maart a.s. in de vergadering van de Middelburgse gemeenteraad aan de orde zullen komen. De vergadering begint om H= 14.00 uur en kan door een ieder worden bezocht. Voor het eerst zal gebruik gemaakt kunnen worden van de nieuwe ingang op het hoekje van de Noordstraat. Via de aldaar aangebrachte deur komt men direct op de trap. die naar de publieke tribune van de raadzaal leidt. Hieronder weer een overzicht van de dit maal niet zo lange agenda. 1. Notulen vergadering 22 januari 1973. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 3. Benoeming leden commissie gemeen telijke kredietbank. Voorgesteld wordt de heren P. I. Ham ming en drs. J. H. Roelvink, beiden wo nende te Middelburg te herbenoemen in de commissie van advies gemeente lijke kredietbank. 4. Benoeming bestuursleden Openbare Bibliotheek. In het bestuur van de Stichting Open bare Bibliotheek zijn door het aftre den van mevrouw A. W. Wit-Götz van der Vet en de heer mr. J. Moolenburgh twee vacatures ontstaan. Voorgesteld wordt in de opengevallen plaatsen te benoemen de heren ir. P. C. Dekker, Balans 15, Middelburg en mr. A. Veen- hoven, Molenwater 135, Middelburg. 5. Openbare en p.c. kleuterschool in Klarenbeek. Met ingang van 1 augustus 1973 komt er voor de kleuters in Klarenbeek en omgeving gelegenheid om in de eigen wijk naar de kleuterschool te gaan. Aan de gemeenteraad wordt namelijk voorgesteld de benodigde gelden be schikbaar te stellen voor het aanschaf fen van twee mobiele lokalen. Een voor de openbare kleuterschool en een voor de protestants-christelijke. De lo kalen zullen geplaatst worden op het schoolterrein, dat gelegen is op het bin nenterrein tussen Bouwfondswoningen. Op dit schoolterrein zullen t.z.t. een bijzondere lagere en een bijzondere kleuterschool worden gebouwd. 6. Materiaal en voorzieningen t.b.v. p.c. kleuterschool Arnelaan 57. Burgemeester en wethouders vragen aan de raad een krediet van 4000,- om het mogelijk te maken dat voor de p.c. kleuterschool aan de Arnelaan 57 hulp middelen en ontwikkelingsmateriaal wordt aangeschaft en dat aan het schoolgebouw enig buitengewoon on derhoud wordt verricht. 7. Herstel stormschade p.c. Rentmees- terschool. De raad wordt om een krediet van 1111,50 gevraagd in verband met her stel van stormschade aan de Rentmees- terschool aan de Rentmeesterlaan te Middelburg. Die schade ontstond tij dens een storm op 13 november van het vorig jaar. Er sneuvelden toen twee grote ramen. 8. Handenarbeiduitrusting voor Prins Willem-Alexanderschool. De leerlingen van dezè school zullen binnenkort kunnen gcan handarbeiden. Aan de raad wordt namelijk een kre diet gevraagd van 3025,- voor de eer- maandag 19 maart: nasi goreng dinsdag 20 maart: lever, appeltjes, pu ree woensdag 21 maart: kabeljauw, tiro- lienne, puree donderdag 22 maart: goulash, doperw ten, rijst vrijdag 23 maart: karbonade, rode kool, puree zaterdag 24 maart: wat de pot schaft zondag 25 maart: wat de pot schaft Bestellingen en inlichtingen op maan dag, woensdag en vrijdag in het Dien stencentrum het Schuttershof van 9.15 uur tot 10.15 uur. Telefoon 7537. ste aanschaffing van gereedschappen, materialen, kasten e.d. voor het vak handarbeid. 9. Krediet daklierstel Admiraalschool. Het dak van deze school vertoonde en kele malen ernstige gebreken. In totaal moest voor een bedrag van 16.689,78 voor herstel worden uitgegeven. Hier van willen b. en w. een bedrag van 12.000,- als buitengewoon onderhoud aanmerken. Gevraagd wordt aan de raad om een krediet tot het laatstge noemde bedrag beschikbaar te stellen. 10. Verdaging beslissing beroep bouw vergunning. Tegen het niet verlenen van een bouw vergunning voor het vergroten van op slagruimte op het perceel Molenberg 11 is door de heer mr. H. van Arkel beroep ingesteld. De raad dient binnen drie maanden na ontvangst van het be roepschrift een beslissing daarover te nemen. Aangezien het onderzoek nog niet kon worden afgesloten, vragen b. en w. de raad twee maanden extra tijd. 11. Aankoop perceel Suikerplein 2b. In verband met de uitvoering van het rehabilitatieplan Spanjaardstraat-Spui straat is het noodzakelijk dat de ge meente de eigendom verwerft van het perceel Suikerplein 2b. De raad wordt voorgesteld tot aankoop van dit per ceel te besluiten. 12. Verkoop grond aan Achtersingel aan provincie. Op 18 oktober 1972 besloot de raad plm. 8000 ni2 grond aan de Achtersin gel te verkopen aan de provincie Zee land ten behoeve van de bouw van een kantoor voor de Provinciale Water staat. Nu gebleken is. dat voor dit doel minder grond nodig is plm. 6000 m2 wordt de raad voorgesteld geen 8000 m2 grond te verkopen maar 2000 m2 minder. 13. Meer grond voor De Gruyter. De Middelburgse gemeenteraad besloot op 18 september 1972 aan De Gruyter B.V. aan de Pottenbakkerssingel een perceel grond met een oppervlakte van ongeveer 5000 m2 te verkopen. Aange zien De Gruyter een groter zelf bed ie- pingswarenhuis gaat bouwen is meer grond nodig en derhalve wordt nu aan de raad voorgesteld te besluiten tot verkoop van een perceel grond met een oppervlakte van 8600 m2. 14. Geld voor bouwrijpmaken gronden in plan Klarenbeek. Aan de raad wordt een krediet van 552.000,- gevraagd voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het be stemmingsplan Klarenbeek dat ligt in het verlengde van de Churchill-laan aan de rechterzijde. Aldaar zullen bunga lows worden gebouwd. 15. 5000,- voor verbetering openbare verlichting Pijpstraat. Aan de raad wordt voorgesteld een be- drag van 5000,- te besteden aan de verbetering van de openbare verlich ting in de Pijpstraat. 16- Verbetering elektrische voorzienin gen openluchttheater. De gehele elektrische apparatuur van het openluchttheater Toorenvliedt is tengevolge van de weersinvloeden in een uitermate slechte toestand komen te verkeren. Zo luidt de eerste zin van een voorstel aan de gemeenteraad, dat uitmondt in het voorstel een bedrag van 6000,- uit te trekken voor het uitvoeren van de eerste fase van een verbeteringsplan voor de elektrische apparatuur van het theater. 17. Renteloos voorschot voor 'Juliana'. In verband met het dit jaar te vieren Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg: zaterdag 0-24 uur: A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180- 2460. Zondag 0-24 uur: M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 3456. Zondag 0-24 uur: Middelburg-Zuid (al leen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. Jansen-Schrama) zie onder Sou burg, Nieuwland en Amemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid. Souburg, Arnemuiden, Nieuwland. Dauwendaele en Middelburg-Zuid: J. J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. West.kapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg L. Sloos, Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: J. W. Oosterhof, Veere, Markt 12, tel. 01181-271. Dierenarts: (Consult alleen na telefonische af spraak): E. P. Oldenkamp, Meliskerke, tel. 01186-287. Tandarts: J. D. W. Rombouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-2882. Apotheken: Middelburg: vrijdag 16 maart tot vrij dag 23 maart: A. Ringeling, Lange Delft 133. tel. 01180-2538. WIJKVERPLEEGSTERS: Middelburg en Nieuw- en Sint-Joos- land: zr. A. Jasperse, Nassaulaan 169, Middelburg, tel. 01180-2919. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwenpol der, Veere, Gapinge en Sint-Laurens: zr. E. Vogelaar, Markt 36, Veere, tel. 01181-339. Zoutelande, Koudekerke. Meliskerke 5 en Biggekerke: zr. J. Mijnders, Zuid- 3 straat 14. Zoutelande, tel. 01186-325. Groene Kruis, Oranje-Groene Kruis en 3 Wit-Gele Kruis Souburg en Ritthem: 5 zr. W. Minet-Huber, Zuiderzeestraat 8, 5 tel. 01183-1736. 3 40-jarig bestaan van het trompetters- korps 'Juliana' wil dit korps nieuwe uniformen aanschaffen. Dat vergt een uitgave van 15.000. Uit eigen mid delen en door allerlei acties kan een bedrag van 10.000,- bijeen gebracht worden. Voor de resterende 5000,- verzoekt 'Juliana' van de gemeente een renteloos voorschot te mogen ontvan gen. Een vier jaar geleden verstrekt renteloos voorschot van 4000,- werd afgelost. Aan de raad wordt voorgesteld aan het verzoek te voldoen en een renteloos voorschot van 5000,- aan het jarige 'Juliana' te verstrekken. 18. Beklimming Lange Jang beetje duurder. Elk toeristenseizoen beklimmen vele duizenden toeristen en inwoners van Middelburg de Lange Jan. Volwassenen betalen daarvoor 0,45 en kinderen 0,20. In groepsverband is het nog goedkoper. Die tarieven staan al enkele jaren op dat niveau. De kosten stijgen jaarlijks en daarom wordt, voorgesteld de beklimmingstarieven te verhogen met een dubbeltje. Dat geeft een meeropbrengst per jaar van 2800,-. 19. Rekening-courant met Regionale B ran dweer k ring. Voorgesteld wordt tce te staan, dat de Regionale Brandweerkring Walcheren met de gemeente een rekening-courant overeenkomst aangaat. 20 t'm 23. Begrotingswijzigingen. 24. Rondvraag. Door de commandant van de verkeers- groep rijkspolitie te Middelburg, Groenmarkt 14, is een verzoek ontvan gen om een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een inrichting tot het houden van kamerschietoefeningen. Die inrichting is gevestigd aan de Groenmarkt 14. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 19 maart a.s. worden ingediend bij burge meester en wethouders van Middel burg. Openbare zitting op 28 maart a.s. in het stadhuis om 16.45 uur. Door de Stichting Sportbelangen Mid delburg te Middelburg is een aanvraag ingediendom een hinderwetvergun ning voor' het oprichteh, ih 'werking brengen en in werking houden van een ballon-sporthal annex ketelhuis. De in richting is gevestigd aan de Breeweg. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend tot 25 maart a.s. bij het ge meentebestuur van Middelburg. De openbare zitting wordt gehouden op 3 april a.s. in het stadhuis, aanvang 16.45 uur. Schriftelijke bezwaren. De bezwaren moeten ontleend zijn aan vrees voor schade, gevaar of hinder. Mondelinge bezwaren. Deze kunnen door een ieder persoonlijk of bij gemachtigd ingebracht worden tijdens de openbare zittingen die ver meld zijn. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat inwoners van de ge- Kl?.uteren is voor ieder kind een van de leukste spelletjes. En dan vooral zoals hier, op een kelderluik. De moeder van dit meisje kan de originele foto plus een waarde bon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. meente Middelburg later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in per soon bij gemachtigde op de openbare zitting verschenen zijn. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, tenein de van him beroepsrecht gebruik te maken, volstaan met het tijdig indie nen van een bezwaarschrift. De aanvragen en daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage op kamer 15 (afdeling algemene zaken) van het stadhuis. Op dinsdag 20 maart a.s. 0111 20.00 uur begint in het wijkcentrum te Sint-Lau rens een voorlichtingsbijeenkomst, waar een ieder welkom is. Met name zal op deze avond aandacht besteed worden aan de ruimtelijke ordening. Door en namens het gemeentebestuur zullen toelichtingen gegeven worden op de nieuwbouwplanncn voor de noord westelijke zijde van het dorp, terwijl ook ruime aandacht besteed zal wor den aan de aanpassing van de oude stedebouwkundige plannen aan de wet op de ruimtelijke ordening. Die aan passing heeft ook gevolgen voor bebou wingsmogelijkheden van achtererven. Over de aan de orde komende zaken kunnen natuurlijk vragen gesteld wor den. Nogmaals wordt herhaald, dat ie dere belangstellende welkom is. In de gemeente Middelburg zijn vele clubs voor oudere dames en heren. Hieronder volgt een opsomming van de plaatsen waar en de tijden waarop deze bijeenkomsten gehouden worden. Iedere belangstellende rond of boven zestig jaar kan er een kijkje nemen of zich aanmelden: 1. ST.-LAURENS wijkgebouw Van Citterstraat: iedere dinsdagmiddag van 14.00-17.00 uur; 2. NIEUW- EN ST. JOOSLAND wijkpost 'In de Keitjes': maandag t/m vrijdagmiddag: biljarten en kaarten voor heren: alleen dinsdagmiddag: handwerken en spel voor dames. 3. NIEUW-MIDDELBURG kantine Sporthal Nassaulaan: vrijdagsmiddags: 'open club voor ouderen' van 14-17.00 uur; kaarten, tafelspelen, sjoelen voor dames en heren; 4. 'HET BASTION' bovenzaal van woningcomplex bejaardensociëteit (herv. gemeente): woensdagmiddag van 14.30-17.00 uur op 14 maart en 4 april en verder om de drie weken, (voor dames en heren); bejaardenclub dinsdagmiddag van 13.30 -16.30 uur voor dames en heren op 20 maart en verder om de drie weken; 'open club voor ouderen': iedere maan dagmiddag van 14.30-16.30 uur voor da mes: handwerken en spel; 5. STROMENWIJK zaal van de Ontmoetingskerk bejaardensociëteit (herv. gemeente en n.c.v.b.): dinsdag middag van 14.30-17.00 uur voor dames en heren: diverse activiteiten, op 20 maart en verder per 14-dagen: 'open club voor ouderen'; dinsdagmid dag van 14.00-17.00 uur voor dames en heren: volks- en society-dans, kaarten, biljarten, spel e.d. op 27 maart en ver der per 14-dagen. 6. MAGISTRAATWIJK wijkgebouw 'Het Zuiderbaken': 'Open club voor ou deren': iedere dinsdagmiddag van 14 00-17.00 uur voor dames en heren; spel. kaarten, biljarten, bingo e.d.; 7. CENTRUM dienstencentrum 'Het schutershof': bejaardensociëteit herv. gemeente): voor dames en heren: di verse activiteiten op vrijdagmiddag 16 maart en 6 april; dienstencentrum: verschillende dien sten en clubs: kaarten, biljarten, zang koor. toneelclub, kegelen, dansen, handwerken enzovoorts. Dagelijks ge opend: 10.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. BELANGSTELLENDEN kunnen zich melden bij aanvang van de bijeen komst. Iedere Middelburger-op-leeftijd en jong-van-harte is WELKOM! VRIJDAG 16 MAART 1973. Sporthal Nassaulaan. 19.00-22.00 uur basketbal Gymzaal Baarsjesstraat. 19.30 uur Zand II-MZ III (tafeltennis) ZATERDAG 17 MAART 1973. Sporthal Nassaulaan. 9.30-11.30 uur pupillenvoetbal Gymzaal Baarsjesstraat. 15.00 uur Zand I-BKE II (landelijke ju nioren). Velden Sportlaan/Nadorst. 10.00-18.00 uur voetbal w.o. 11.00 uur Zeelandia I-Kapelle I (da mes) 14.45 uur Zeelandia A I-De Meeuwen A I 16.15 uur Middelburg VII-Oostkapelle Sportpark Breeweg. 13.00 uur jeugdhockey 14.00 uur minirugby Oemoemenoe Mid- delburg-Oemoemenoe Vlissingen 14.00-16.30 uur korfbal w.o. 14.00 uur Swift Jun. II-BKC Jun. II 16.00 uur Swift III-Animo III Veld Nieuw- en Sint Joosland 12.00 uur-18.00 uur voetbal w.o. 13.15 uur Nieuwland A I-Jong Ambon A I 14.30 uur Nieuwland II-Borssele II 16.15 uur Nieuwland I-Zaamslag I Veld Sint Laurens. 14.00 uur ONDO A I-Swift. A I (korf bal) 16.00 uur ONDO I - Zuidwesters I se nioren (korfbal). ZONDAG 18 MAART 1973. Velden Sportlaan/Nadorst Actuele stukken die ter inzage liggen zijn: Het bestemminsplan Wijziging uit breidingsplan in hoofdzaak 1959, be treffende een gedeelte van het groot industrieterrein gelegen ten noorden van de spoorlijn naar Goes. Gedepu teerde staten hebben deze wijziging goedgekeurd. Het besluit van gs ligt tot en met 7 april a.s. tor inzage op kamer 15 van het stadhuis. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten goed te keuren het door de raad van de gemeente Middel burg in zijn vergadering van 24 januari 1972 vastgestelde bestemmingsplan wij ziging uitbreidinsplan in onderdelen 1959, met dien verstande, dat goedkeu ring is onthouden aan enkele bepalin gen. Dit gedeelte heeft ook betrekking op dat gedeelte van het groot industrie terrein dat gelegen is ten noorden van de spoorlijn naar Goes en het klein-in- dustrieterrein. Het besluit ilgt tot 9 april a.s. ter in zage. 10.30-16.15 uur voetbal w.o. 14.30 uur Zeelandia I-Aardenburg I vriendschappel ij k 14.30 uur Jong Ambon I-Schoondijke I 14.30 uur Middelburg II -Internos II Elke donderdag van 19.00 tot 21.00 uur kan een ieder in de Kromme Weele 18 te Middelburg gratis rechtshulp krijgen. Dat kan ook telefonisch tijdens de genoemde uren op nummer 01180-8001. De Nederlandse hartstichting gaat na de nodige voorbereidingen ge troffen te hebben (men hield on langs een zeer geslaagde leden actie) in Middelburg een palatse- lijke afdeling oprichten. Dat zal gebeuren op donderdag 22 maart a.s. aanvang 20.00 uur in het Nederlands Koffiehuis aan de Markt te Middelburg. De dan te houden bijeenkomst is voor een ieder toegankelijk.

de Faam | 1973 | | pagina 3