Rob de Raad exposeert bij Galerie Papaver I IS DIT KIND? 3 Bijzondere kerkdienst Week der eenheid Enquête ondernemers binnenstad MENU TAFELTJE- DEK-JE VERKEERS MAATREGEL,EN Weekenddiensten iMIr TER INZAGE SPORTAGENDA NIEUWS UIT POELENDAELE DE FAAM DONDERDAG 18 JANUARI 1973 Bij Galerie Papaver in Middelburg exposeert op het ogenblik de Haagse fotograaf I»ob de Raad. Hij brengt een aantal zwart/wit foto'" en enkele kleurstudies naast een aantal zeef drukken eveneens in zwart/wit uitvoe ring. Rob de Raad studeert momen teel aan de vrije academie in Den Haag, om zich verder te bekwamen in het zeefdrukken, kunstfotografie, ko perdrukken, het maken van litho's en etsen. Zijn eerste expositie was die tijdens het Holland Festival in Sclie- veningen waar hij ongeveer zestig kleurenfoto's op groot formaat ver kocht. Het grootste gedeelte van de expositie bij Papaver bestaat uit zwart/wit werk. De Rad heeft zuiver zwart/wit werk gemaakt, d.w.z. de foto's verto nen geen grijstinten. Een groot aantal van de foto's komt origineel en goed over, maar er zijn er ook enkele bij waarbij de witte gedeelten toch te vlak zijn geworden, doordat onder steunende schaduwpartijen compleet zijn weggebleekt. Een van de beste foto's is wel een portret van een jongeman en ook de foto 'Het begin van de weg', gemaakt bij de ingang van een crematorium in Rotterdam werkt zeer goed. foto 'de muur' die eruit springt. De kleurstelling in deze foto is vrij sober en juist daarom doet de foto het bijzonder goed. Verder hangen er nog een paar beelden uit een oud stadsge deelte (raam met bloemen) en wat portretten. In de hal van de galerie liggen in een map een aantal fraaie zeefdrukken. Duidelijk is dat Rob de Raad laaiend enthousiast is in zijn zeedrukkerij, hetgeen onmiddellijk in het werk tot uiting komt. Bijzonder fraai van stijl en compositie is een zeefdruk waarop Op 21 januari a.s., des avonds om 7 uur, wordt in de Nieuwe kerk te Mid delburg een bijzondere en oecumeni sche dienst georganiseerd ter gelegen heid van de week van gebed voor de eenheid der christenen. In deze dienst zullen voorgaan verte genwoordigers van drie der kerkge nootschappen, die in de Raad van Kerken-Middelburg vertegenwoordigd zijn. De dienst, die door een interker kelijke werkgroep is voorbereid, heeft de uitdrukkelijke instemming van de Middelburgse Raad van Kerken. Als centraal thema voor de oecumenische dienst van zondag de 21ste is het een heidsgebed-bij-uitstek, het Onze Vader gekozen. In de kerkdiensten die zaterdags avonds, zondagsmorgens en zondags middags plaatsvinden wordt, eveneens op verzoek van de Raad van Kerken, naar de avonddienst die in het teken der eenheid staat, heengcwerkt. De oecumenische dienst in de Nieuwe Kerk zal behalve door samenzang, ook door orgelspel, eventueel met solisti sche muziek verrijkt worden opgeluis terd. een gebogen hand sterk de aandacht vraagt. Deze hand is geheel links in het beeld gehouden, terwijl rechts wat vage stipjes zou het de melkweg zijn? staan afgedrukt. Deze stipjes zorgen er voor dat de plaat wat compositie betreft, toch evenwichtig is. De expositie is een bezoek zeker waard. Openingstijden van Galerie Pa paver aan de Middelburgse Kinder dijk: dinsdag tot en met zondag van 14.00-20.00 uur. /•/*VWSA*VVVWS*W*\WUVVW'A*/*/V\*\'WSAAAA<VVVWvVV\A HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 18 tot en met woensdag 24 .januari, do. 1.05 en 13.32, vr. 1.56 en 14.22, za. 2.44 en 15.09, zo. 3.29 en 15.52, ma. 4.08 en 16.31, di. 4.45 en 17.08, wo. 5.21 en 17.45. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 mi nuten later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Wat kleur betreft is het vooral de ^v»**»^VWWWWWVWWWWWWWWWVVWWVWWWWS Bestemmingsplan Prinsenhove. Vanaf 5 januari 1973 ligt op kamer 15 van het stadhuis ter inzage het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 18 december 1972 vastgestelde bestemmingsplan Prinsenhove. Bij de vaststelling van het plan zijn in het ontwerp-plan geen wijzigingen aange bracht, zodat alleen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, binnen de bovenver melde termijn bij gedeputeerde staten van Zeeland tegen het bestemmings plan bezwaren kunnen indienen. Verordening gevaarlijke stoffen. De gemeenteraad heeft op 23 oktober 1972 een wijziging vastgesteld van de verordening gevaarlijke stoffen Mid delburg. Deze verordening en het uit voeringsbesluit liggen vanaf 18 decem ber 1972 gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing op kamer 15 van het stadhuis. Kampeerverordening. Ook de kampeerverordening die op enkele punten door de raad werd gewijzigd ligt ter lezing op kamer 15 van het stadhuis. Ongeveer twee weken geleden werden 300 enquête-formulieren gezonden aan evenzovele onderne mers in liet midden- en kleinbe drijf. die hun vestiging in de Middelburgse binnenstad hebben. Inmiddels is ongeveer 30 °/o van de formulieren ingevuld geretour neerd. Opvallend is de zorgvuldi ge wijze waarop de diverse vra gen zijn beantwoord. Aangezien een groot deel van de vragen betrekking heeft op 'inventarisa- tie'-gegevens, zoals werkgelegen heid per branche en per stads deel, de bedrijfsruimte per bran che en de spreiding cq concentra tie in de binnenstad is het be langrijk, dat die inventarisatie zo volledig mogelijk wordt. Met het oog op de toekomstige ontwikkelingen in de binnenstad is liet vanzelfsprekend ook van belang te weten hoe de onderne mers denken over diverse in het formulier aan de orde gestelde onderwerpen. De vragenlijst is opgesteld in overleg en in over eenstemming met de Middelburg se Centrale van Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. Vriendelijk wordt verzocht de in gevulde formulieren terug te zen den naar het stadhuis. Dank bij voorbaat voor uw medewer- king. Raad Middelburg vergadert maandag De Middelburgse gemeenteraad komt maandag 22 januari a.s. om 14.00 uur voor de eerste maal dit jaar in vergadering bijeen in de raadszaal van het stadhuis. Zoals be kend gaat het hier om eer openbare vergadering, zodat een ieder kan komen luisteren wat de leden van de gemeentelijke volksvertegenwoordiging te bespreken en te beslui ten hebben.. Hoofdpunt van bespreking zal ongetwijfeld zijn liet investeringsprogram ma 1973-1977. Voorts diverse onderwijs-onderwerpen, subsidiezaken en het beschikbaar stellen van kredieten voor diverse aangelegenheden. Hieronder weer een overzicht, dat terwille van de ruimte aan de bescheiden kant zal moetet» blijven. 1 Mededelingen en ingekomen stuk ken, 2 Subsidie voor Stichting Vrijetijds centrum voor Jongeren. Aan de raad wordt door burge meester en wethouders voorge steld aan de Stichting Vrijetijds centrum voor Jongeren "De Beuk' een eenmalig subsidie te verlenen van ƒ44.043,75. Dit bedrag is gelijk aan de huurschuld, die die stich ting aan de gemeente heeft. Die schuld loopt over de periode 1969- 1972. Het totale tekort over die periode is rond ƒ72.000,Deze schuld is mede ontstaan door het feit, dat het ministerie de beschik kingen ower subsidietoekenning erg laat nam, zodat men niet kon voorzien hoeveel men zou krijgen. B. en w. merken onder andere op met de commissie van advies en bijstand voor het gemeentelijk jeugdbeleid van mening te zijn, dat De Beuk in de behoefte /an een groot aantal jongeren voorziet en dat daarom het werk van De Beuk ook voor de toekomst veilig gesteld moet worden. 3 Investeringsprogramma 1973/1977. In dit programma waaraan wij eerder aandacht besteedden, wordt aangegeven welke grote werken wanneer uitgevoerd zullen worden. In verband met de komst van De Gruyter zijn daar nog enkele wijzi gingen in aangebracht. Een gedeel te van de verbinding zuid noord (Schroebrug - Sandberglaan) is naar voren geschoven. Enkele an dere projecten moesten daarom wat naar achteren geschoven wor den. In een volgende uitgave zullen wij aan dit onderwerp nog eens aandacht besteden. 4 Benoeming leden commissie van toezicht op het lager-onderwijs. In deze commissie zijn tussentijds en op 1 januari 1973 vier vacatu res ontstaan, waarin voorzien moet worden. De volgende aanbevelingen worden gedaan. Groep I: meerderjarige ingezete nen. H. van den Briel, Herengracht 114, Middelburg; mr. J. Kolkman, Her engracht 98, Middelburg. Groep II: ouders van leerlingen van openbare scholen. P. J. M. Diepstraten, Oude Vlis- - singseweg 67, Middelburg; mevr. W. Steenaart-Hardöïl, J. Lesage- straat 4, Middelburg. Groep IV: personeel openbare la gere scholen. A. P. van de Kreeke, Sir, W. Chur- chillaan 29", Middelburg; 'A. Goed hals, Doomlaan 33, Middelburg. GROEP V: personeel van bijzon dere scholen. W. F. J. Muller, Spinhuisweg 101, Middelburg; J. H. Brok, Spinhuis- weg 101, Middelburg. 5 Benoeming bestuurslid stichting concert- en gehoorzaal 1945. Voorgesteld wordt de wethouder van onder andere culturele zaken de heer M. A. L. Hubregtse te benoemen als bestuurslid van deze stichting. Hij volgt de heer mr. J. J. van der Weel op, die aftrad als bestuurslid in verband met zijn terugtreden als wethouder. 6 Benoemingen leden in bestuur der godshuizen. Voorgesteld wordt de heren mr. J. J. Veenhoven en J. J. Claas, die periodiek aftredend zijn te herbe noemen. 7 Definitieve school voor 'De Dunen- hof'. De openbare kleuterschool 'De Du- nenhof', is nu ondergebracht in twee houten barakken aan de Grif fioenstraat 34-36. B. en w. willen een permanente huisvesting voor deze school stichten en wel op het terrein dat ligt op de hoek van de Griffioenstraat en de Europalaan. Aan de raad wordt nu een krediet hiervoor gevraagd. 8 Algemene kredieten voor schoolbe sturen t.b.v. aanschaffingen. Voorgesteld wordt voor 1973 we derom twee algemene kredieten beschikbaar te stellen, zowel voor het lager onderwijs als voor het kleuteronderwijs ten bedrage van 25.000,—. 9 Buisverlichting en leer- en hulp middelen voor 'Prinses Irene- school. Voorgesteld wordt de gevraagde medewerking voor het doen aan leggen van buisverlichting in ge deelte school en voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen voor de Prinses Ireneschool te geven. 10 Medewerking voor uitbreiding L.O.M.-school met afdeling voortge zet onderwijs. Op 1 augustus 1973 wil het bestuur van de stichting, die de L.O.M.- scholen beheert starten met een afdeling voortgezet onderwijs voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden. De school zal wor den ondergebracht in het gebouw 'Toorenvliedt'. Aan de raad stellen b. en w. voor de gevraagde mede werking te verlenen. 11 Verkoop 18.800 m2 bouwgrond in het Zanddorp aan Woningbouwver eniging Middelburg. Voorgesteld wordt het genoemde aantal m2 bouwgrond aan de wo ningbouwvereniging te verkopen om daarop 124 woningen te bou wen. 12 Verkoop 600 m2 grond met houten loods aan Ame. Voorgesteld wordt dit perceel grond met loods gelegen aan de Dokhaven aan de watersportvere niging 'Ame' te verkopen. 13 Beroep tegen weigering bouwver gunning. De heer C. Verhage en diens ge machtigde de heer H. Weertman maandag 22 januari: jachtschotel, rode kool, puree; dinsdag 23 januari: verrassing; woensdag 24 januari: varkenskar bonade, groentenfantasie, rijst; donderdag 25 januari: verrassing; vrijdag 26 januari: erwtensoep, pudding; zaterdag 27 januari: verrassing; zondag 28 januari: verrassing. Smakelijk eten en veel plezier met de verrassingen. Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg: zaterdag 0-24 uur: dr. A. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 2460. Zondag 0-24 uur: dr. H. A. Delfos, Rouaanse Kaai 47, tel. 01180-2637. Middelburg-Zuid (alleen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. Jansen Schrama) zie onder Souburg, Nieuw- land en Amemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid. Souburg, Amemuiden, Nieuwland, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: M. L. v. d. Moer, Stationsplein 1, Amemui den, tel. 01182-1308. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg L. Sloos, Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se rooskerke: dr. J. P. Bekker, Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Dierenarts: R. M. Barkema, Middelburg tel. 01180- 3118 (consult alléén na telefonische afspraak). Tandarts: A. Peeters, Houtkaai 7, Middelburg, tel. 01180-2565. Apotheken: Mddelburg: vrijdag 19 januari tot vrijdag 26 januari: W. K. Hummelen, Markt 69, Middelburg, tel. 01180-2134. Vlissingen: vrijdag 19 januari tot vrij dag 26 januari: J. H. Tan-Meijer, Scheldestr. 26, tel. 2025. Wijkverpleegsters: Middelburg en Nieuw- en St-Joosland: A. Jasperse, Nassaulaan 169, tel. 2919. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder, Veere, Gapinge en Sint-Laurens: zr. Vogelaar, Markt 36, Veere, tel. 01181- 339. Zoutelande, Koudekerke. Meliskerke en Biggekerke: J. Mijnders, Zuidstraat 14, Zoutelande, tel. 01186-325. Groene Kruis: Souburg en Ritthem. C. Sinke-van Loon, Molenweg 51, tel. 01183-1843. j, Waterpolo. Op zaterdag 20 januari a.s. kan men in 'Poelendaele' terecht voor het zien van waterpolowedstrijden. 19.00 uur Schelde - Stormvogels (pu pillen); 19.30 uur Zeelandia - Stormvogels (da mes); 19.50 uur Luctor senioren); 20.20 uur Scheldestroom (heren senioren). Bruinvis (heren Zeelandia WEEKENDDIENSTEN 20 EN 21 JANUARI Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 1IIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIBI1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ Redactie Bureau VooiTichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. hebben beroep aangetekend tegen het weigeren van een aangevraag de bouwvergunning. Het bouwplan voldeed niet aan de voorschriften van het bestemmingsplan Stromen- wijk II. Voorgesteld wordt het beroep ongegrond te verkla ren. 14 Beroep tegen weigering doorstro mingstegemoetkoming. De heer A. J. Marijs heeft bij de raad beroep aangetekend tegen het weigeren van een doorstromings vergoeding. B. en w. wijzen de raad op de bepaling, dat de maandhuur van de betrokken wo ning minder zal bedragen dan 9% van hetgeen jaarlijks aan inkom sten- en/of loonbelasting is ver schuldigd. Op grond daarvan stel len b. en w. de raad voor het beroep ongegrond te verkla ren. 15 Openbaarheid commissievergader ingen. In 1972 is een proef genomen met het houden van openbare commis sievergaderingen. De opgedane er varingen kunnen slechts positief worden beoordeeld, aldus schrij ven b. en w. aan de raad. B. n w. stellen de raad dan ook voor de openbaarheid van de vergaderin gen van de commissie te vervol gen. In enkele gevallen kunnen de commissies zelf besluiten in een besloten vergadering te gaan. Dit kan men doen wanneer hei open baar belang dit vergt (geldelijk nadeel voor de gemeente bij open bare behandeling van bepaalde za ken waarbij prijzen bekend zouden worden en dergelijke). Ook kan men in besloten vergadering gaan wanneer bij een bepaalde zaak inbreuk zou worden gemaakt op de privacy van een particulier. 16 Wijziging verordening hondenbelas ting. Nee, geen verhoging van deze be lasting. De normale belasting is 36,voor de eerste hond en 72,voor de tweede. Door de raad is ook een tarief van 24, per hond ingesteld. Dit lagere be drag mag worden betaald door degenen die minder verdienen dan het minimumloon. Is men over een bepaald jaar geen loon- of inkomstenbelasting verschuldigd geweest, dan hoeft geen belasting voor de hond betaald te worden. Om nu over de goede gegevens te kunnen beschikken is in de veror dening de bepaling opgenomen dat die vermindering of afschrijving slechts plaatsvindt na overlegging van het aanslagbiljet of van een verklaring over het inkomen en de verschuldigde belasting. 17 Garantie geldlening ad 120.000. 18 Garantie rente en aflossing geldle- ning van 1.300.000, Aan de raad wordt voorgesteld die garantie te geven voor het ge noemde bedrag, dat nodig is voor de verbouwing van de concert- en gehoorzaal. 19 Subsidie astmafonds. Voorgesteld wordt aan de Stich ting het Nederlands Astmafonds een erkenningssubsidie te geven van 50,aangezien het hier een overkoepelende organisatie be treft. 20 Krediet van 42.500,voor aan schaf rioolreinigingsinstallatie. 21 Krediet van 117.500,voor aan koop veegmachinc. 22 Aanvullend krediet restauratie ou de muren Dampoort. De restauratie van de muren van de Dampoort blijkt 10.150, meer te kosten dan aanvankelijk was voorzien. Men is op onver wachte obstakels gestuit. 23 Speel plaatsje voor Landlust- straat. Voor het inrichten van een speel- plaatsje aan de Landluststraat vra gen b. en w. aan de raad een krediet van 3.500, 24 73.000,voor vuilstortplaats Ou de Veerseweg. Aangezien nog niet kan worden overgegaan tot het storten van steriel grof vuil in het Ame-zij ka naal bij de Kroon is door veel bewoners van Nieuwland beroep aangetekend wordt voorgesteld de stortplaats aan de Oude Veerse weg ook geschikt te maken voor het storten van grofvuil. Kosten 73.000,—. 25 t/m 31 Begrotingswijzigingen. 32 Rondvraag. VRIJDAG 19 JANUARI 1973. Sporthal Nassaulaan. 19.00-22.00 uur basketbal. ZATERDAG 20 JANUARI 1973. Sporthal Nassaulaan. 9.30-11.30 uur pupillen voetbal; 12.00- 22.00 uur micro-korfbal w.o.; 17.10 uur: Swift I - Kinderdijk I. Velden Nadorst/Nassaulaan. 13.30-17.00 uur voetbal w.o.; 15.00 uur Middelburg VI - Duiveland I. Sportveld Nieuw- en Sint Joosland. 15,00 uur Nieuwland III - Veere III. Ballonhal Voorborch/Breeweg. 13.00 uur zaalhockey junioren. ZONDAG 21 JANUARI 1973. Sporthal Nassaulaan. 9.15-19.00 uur zaalhandbal w.o.; 14.00 uur EMM I - WLC-DES I (heren); 15.15 uur EMM I - Volt I (dames). Velden Nadorst/Nassaulaan. 10.30-16.15 uur voetbal w.o.; 10.30 uur Jong Ambon II RCS IV; 14.30 uur Zeelandia I -Koewacht I; 14.30 uur Jong Ambon I - Aardenburg I; 14.30 uur Middelburg II - Baronie II. Ballonhal Voorborch/Breeweg. 12.00 uur zaalhockey (senioren). Sportpark Voorborch/Breeweg. 14.00 uur Oemoemenoe I - Haagse Rugby Club III. In stukje Vlasmarkt parkeerverbod. B. en w. hebben besloten het parkeren te verbieden voor het noordelijke ge deelte van de Vlasmarkt gelegen tus sen de percelen Vlasmarkt 8/10 en 16. Vóór de daar gevestigde bedrijven moet regelmatig geladen en gelost worden en in de huidige situatie geeft dat nogal eens aanleiding tot verkeers opstoppingen. Vandaar deze maatre gel. (9 januari 1973). Berkenlaan voorrangsweg. Door de aansluiting van de Laan der Verenigde Naties op de Walcherseweg is een belangrijke doorgaande route ontstaan via een gedeelte van de Eu ropalaan en de Berkenlaan. Door" het toenemend aantal mensen, dat in de Griffioenwijk gaat wonen en de hier boven omschreven reden hebben b. en w. besloten de Berkenlaan aan te wijzen als voorrangsweg. (11 januari 1973). Gedeelte Europalaan voorrangsweg. Het gedeelte van de Europalaan dat gelegen is tussen de Berkenlaan en de splitsing Europalaan/Euromarki is door b. en w. aangewezen als voor rangsweg. Voor de beweegredenen mogen wij wel naar het hierboven geschrevene verwijzen. (11 januari 1973). De achter de besluiten vermelde da ta zijn de data waarop de besluiten officieel ter openbare kennis zijn ge bracht. Binnen dertig dagen na die data kan iedere belanghebbende be roep instellen bij de Kroon. Het be roepschrift moet ingediend worden bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. Zwemlessen. Personen vanaf 6 jaar kunnen weer worden opgegeven voor zwemlessen. Men ontvangt gedurende twee maal twintig minuten per week zwemles. Opgeven bij het zwembad, Poelendae- lesingel 18, tel. 6451. Dat is leuk, zo maar onverwacht op de foto te worden gezet! De ongetwijfeld trotse moeder van dit aar dige meisje kan de originele foto gratis afhalen op het bureau van de PZC, Markt 51, Middelburg. Zij ontvangt er dan bovendien nog een waardebon van vijf gulden bij. IIIII1IIIIII

de Faam | 1973 | | pagina 3