UI O Z lil N UI Expo Zeeuwse Kunstkring Supergas Supergas Was u al op de Deita-Expo? De Coöp. Melkinrichting „Walcheren" corveeër - smeerder MEDEWERKERS 389, BADLAKENS 2 TOT 5 GULDEN I VOORDEEL PARKING COGNAC DR0UDUN 12,95 WHISKY ROYAL SCOTCH 12,95 MARCILLY VINESTREL 5,85 BEAUJALAIS PRIMEER 6,95 ÜDELBUPG ^GQEDKOPE 3 flessen 16,80 6 flessen31,80 12 flessen 60,00 12 flessen 72,00 20-40% korting Korte Noordstr. 26 Middelburg NATIONALE ACTIE HEEL VIETNAM DEZE WEEK: RUIME PARKEERGELEGENHEID Zanussi DL 3 Wasautomaat AEG Marijnen wasautomaat Etna gasfornuis GASHAARDEN Peetens gashaard Etna Olympia gashaard Siegeler Vucal III ADVERTEREN Ja maar dan in een echt Zeeuws advertentieblad De Faam - De Vlissinger De Bevelander Donderdag 4 januari 1973 DE FAAM Tot en met 13 januari a.s. kan men in de Vleeshal van het stad huis in Middelburg een groot aantal werkstukken bewonde ren van leden van de Zeeuwse Kunstkring, die op 22 december j.l. werd geopend door Hans Warren. In zijn openingstoe spraak kwam Hans Warren tot de conclusie dat er sprake is van een stijging van het peil dei- inzendingen voor de traditionele Kerstsalon van de Zeeuwse Kunstkring. Hij bracht even in herinnering dat de Zeeuwse Kunstkring in haar vijftien jarig bestaan ups en downs heeft ge kend en dat er ook wel eens sprake is geweest van wat ge harrewar, wrijvingen en moei lijkheden, maar dat er toch bo ven alles een prettige onderlin ge sfeer aanwezig was met respect, behulpzaamheid en waardering voor elkaar. Voordat hij de tentoonstelling officieel voor geopend verklaarde, deed hij eerst nog een beroep op het publiek om toch vooral te kopen. „Een grote belangstel ling is fijn", aldus de heer Warren „maar de kunstenaars willen hun werk onder de mensen hebben, aan de mu ren, in een hal etc. Ze willen bovendien .ook graag wat verdienen, het is per slot van rekening hun werk". Even tevoren had drs J. R. Glaubitz, voorzitter van de Zeeuwse Kunstkring, de aanwezigen welkom geheten. In zijn welkomstwoord zei de heer Glaubitz het verheugend te vinden dat naast de vijftien jaar oude Zeeuwse Kunstkring een nieuwe groep was opgedoken: WEB. Hij wees op de mogelijkheid van een wederzijds bevruchtende en stimu lerende werking. De inzendingen voor de kerstsalon van de Zeeuwse Kunstkring zijn afkomstig van Peter van Beveren, Ad en Tessa mm. Braat, Piet Bulthuis, Miems van Cit- line van Langevelde, Gerard Menken, ters, Joop Dam, Ad Duvekot, Louis Antoine Mes, Liesbeth Messer, Andries Heymans, Toos den Herder, Wim Hof man, Ernest Joachim, Peter de Jong, Han ter Keurs, Els van Kraay, Jacque- Minderhout, Matty Murre, Henny Schwartz-van Keulen en Els Vreeke- Hollebrandse. Cok en Zuneha fuseerden Nog net voor het nieuwe jaar fuseer den de bedrijven van Cok BV te Kapelle en Zuneha BV Halsteren, bei den werkzaam op het gebied van de levensmiddelengroothandel en -distri butie in Zuid-West-Nederland. Cok NV Kapelle staat al vanouds bekend als een groothandel in levensmiddelen en in de achterliggende jaren heeft dit bedrijf zich weten te ontwikkelen tot een groothandelscentrum met een ul tra moderne opzet, dat kan voorzien in de artikelenbehoefte van de moder ne zelfbedieningszaken en supermark ten. De Zuneha begon als vleeswaren- grossier in Halsteren, groeide uit tot een groothandel in vers vlees met een vestiging in Middelburg. De volgende stap was de oprichting van een vlees- bewerkingslijn waarmee het mogelijk werd het ambachtelijke grotendeels te vervangen door machinale vleesbewer king en het voorverpakken te automa tiseren. De samengevoegde bedrijven bieden een breed scala van leverings mogelijkheden aan slagerijen, super markten, horecabedrijven en andere grootverbruikers. De fusie betekent een extra stimulans voor de middenstand die door het oprukken van onder andere het groot bedrijf nogal in het middelpunt van de belangstelling staat. Tal van kleine middenstanders zien zich genoodzaakt hun bedrijfje te sluiten omdat er in hun vaak kleine dorp een of andere grote super komt. Door een uitgekien de vorm van distributie mogelijk door deze fusie kan een nog betere spreiding van het voedselpakket wor den bereikt, hetgeen uiteindelijk mee helpt het bestaansrecht van de kleine middenstander te garanderen. Cok BV was al geruime tijd van plan om het assortiment dat al ca 8000 artikelen omvat, uit te breiden met een afdeling vers vlees. Daar staat weer tegenover, dat tal van slagers veel kruidenierswaren verkopen. Ook dit was van belang bij de fusie. Voorlopig blijven echter 'de beide be drijven nog apart draaien, maar in de toekomst is het beslist mogelijk dat er één vestiging komt. De meest waarschijnlijke plaats is dan Kapelle, mede doordat er nog een enorme ruimte voorhanden is op het terrein van Cok BV om de bedrijfsgebouwen uit te breiden. Wanneer dit gaat ge beuren wordt er evenals voor de fusie contact opgenomen met de vakbonden, want een verhuizing van het dagelijks werk voor een aantal werknemers van Middelburg of Hal steren naar Kapelle. is nog niet ge ring. Ook BV is aangesloten bij de TIP- Op de foto: een van de dgor de TIP- organisatie verzorgde winkelinte rieurs. in het winkelcentrum Welzinge te Middelburg. organisatie, die zoals uit de omzetcij fers over 1971 blijkt, op de 45e plaats wat groei betreft, in de rij van de 200 grootste bedrijven van Nederland. Vol gens dhr Verbeek, hofd van de afde ling bedrijfstechnische adviezen, is het zaak dat kleine winkels uitbreiden. De moderne huisvrouw koopt het liefst zoveel mogelijk 'onder één dak' zodat ze zo weinig mogelijk hoeft te lopen". Belangrijk is ook de plaats die de eigenaar van de winkel inneemt: hij dient er zoveel mogelijk zelf aanwezig te zijn, daar persoonlijke aandacht voor de klant steeds belangrijker wordt. Regelmatig organiseert de TIP- organisatie enquêtes onder de consu menten om uit te vinden welke be hoeften de consument heeft en om het nodige aan de weet te komen omtrent de koopgewoontes. Zo acht hij het belangrijk nu steeds meer huisvrouwen gaan werken, dat win kels 's-avonds langer openblijven. Om de middenstanders te stimuleren zorgt de TIP-organisatie onder andere voor financiering bij verbouwing en uitbreiding van zaken, voor een doel matige inrichting, vor reclamecam pagnes, men kan zelfs de hele bedrijfs administratie bij Cok BV laten voe ren. De TIP-organisatie streeft er naar om de winkels ook zo sfeervol moge lijk te houden, omdat winkelen een steeds groeiende vorm van vrijetijds besteding gaat worden. Volgens de heer Verbeek hoeft een sfeervolle in richting lang niet altijd duur te zijn, mits een bepaalde campagne collectief wordt gevoerd. Het meeste van het decoratiemateriaal dat vorig jaar kerst in de Zeeuwse TIP-winkels werd gebruikt, is op de reclame afdeling van Cok BV gemaakt. Een heel be langrijk punt van de TIP-organisatie is dat men de middenstander die bij de organisatie is aangesloten, onder de eigen naam laat werken. De door de fusie samengebracht know-how waarborgt de afnemers niet alleen een optimale voorziening van de goederenbehoeften, maar bete kent ook een nog meer geperfectio neerde bedrijfseconomische en techni sche begeleiding van de goederen tot de consument. De combinatie Cok BV- Zuneha vertegenwoordigde in 1972 een groothandelsomzet van ruim 80 miljoen gulden. Nu het er naar uit gaat zien dat er een akkoord in zicht komt voor een staakt- het-vuren In Vietnam hebben acht Ne derlandse hulporganisaties de handen ineengeslagen ten behoeve van een na tionale actie voor het zwaargetcisterde Vietnam. Honderden miljoenen guldens zullen besteed moeten worden om de ergste sporen van een jarenlange strijd uit te wissen. Begonnen zal moeten worden met het verlenen van grootscheepse directe hulp: oorlogsgewonden zullen dringend medische hulp nodig hebben, gevangenen na hun vrijlating extra zorg, voor honderdduizenden vluchte lingen zal nieuw onderdak moeten wor den gevonden en voor een groot deel van de bevolking weduwen, wezen, mensen die van al hun bezittingen zijn beroofd zal voedsel nodig zijn, zeer veel voedsel. Daarna dient aan de her bouw van het land te worden gedacht. Het Algemeen Diakonaal Bureau van de Gereformeerde Kerken in Neder land, de Generale Dfakonale Raad der Nederlands Hervormde Kerk (sectie internationale hulpverlening), de Ka tholieke Nationale Stichting voor Bij zondere Noden en Vluchtelingenzorg Mensen in Nood Caritas Neerlandi ca, de Stichting Nederlands Comité Unicef, de Stichting Novib Neder landse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssamenwerking, de Stich ting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen, de Stichting Unesco Centrum Nederland en de Vereniging het Nederlandse Rode Kruis, bereiden zich voor deze omvangrijke hulp te hel pen bieden. In de actie 'Na tionale Actie Heel Vietnam' gaan zij samen om straks zoveel mogelijk pro jecten van beiderlei aard te kunnen doen uitvoeren. De slagzin van de actie betekent in de eerste plaats een oproep mee te wer ken aan het helen van de wonden in Vietnam, in de tweede plaats dat het gaat om hulp aan alle slachtoffers in alle delen van het land. Dat daarbij ook gedacht zal worden aan vluchtelin gen, gewonden en hongerenden in de buurlanden Laos en Cambodja, brengt slechts met zich mee dat er nóg meer geld nodig zal zijn. Vandaar dat de acht betrokken organisaties een beroep doen op iedereen om een bijdrage te storten op het speciale gironummer 777 ten name van Nationale Aktie Heel Vietnam in Den Haag. SLIJTERIJ - WIJNHANDEL F Damplein 3 Middelburg Tel. 01180-2129 U belt 01180-2129 en wij bezorgen het U (al is het één fles) gratis thuis te Middelburg vraagt voor haar technische afdeling een Plaatsing in functiegroep II volgens de C.A.O. voor de Zuivelindustrie Gegadigden dienen assistentie te verlenen aan onze monteurs en elektriciens. Tevens vragen wij voor de produktie-afdelingen (18-45 jaar) Gegadigden dienen zich te melden ten kantore Poelendaelesingel 6 te Middelburg bij voorkeur tussen 15.00 en 17.00 uur. GASHAARDEN, WASAUTOMATEN, FORNUIZEN, SERIE 1973 enz. fabrieksprijs 1025,RÜQ Supergas-prijs ÜüOj' type FE, fabrieksprijs 1099,RQQ Supergas-prijs UJUy1 fabrieksprijs 799, Supergas-prijs type 67, fabrieksprijs 530, Supergas-prijs fabrieksprijs 940,KQQ Supergas-prijs 030)' fabrieksprijs 645, Supergas-prijs fabrieksprijs 248, Supergas-prijs De laagste prijzen in Europa Eigen Service Dienst Showroom geopend maandag tot en met zaterdag van 9.00 - 18.00 uur. Een voorspoedig 1973 en als eerste daad in het nieuwe jaar de beste en allermooiste van Elias - Jorzo enz., met IN SPECIAALZAKEN Vooral bij de buitenlanders staat Ne derland bekend als een land van dij kenbouwers. Het Deltaplan is hiervan een uitmuntend voorbeeld. Dikwijls blijkt, dat men zich in het buitenland een volkomen verkeerde voorstelling maakt van de bouw en aanleg van on ze waterstaatkundige bouwwerken. Wij zijn geneigd om deze onbekend heid met een glimlach af te doen. We ten wij er eigenlijk zelf wel voldoende van? Weet u het verschil tussen een plotse linge en een geleidelijke sluiting? Weet u waarom in het ene geval dié werk wijze is toegepast en in het andere een volkomen andere mothode? Een schitterende gelegenheid om uw kennis eens te toetsen is een bezoek aan het voorlichtingscentrum van het Nationaal Bureau voor Toerisme en de Deltadienst DELTA-EXPO te Stellendam aan de voet van de Ha- ringsvlietdam. Door middel van tal van foto's met duidelijke verklarende teksten krijgen de bezoekers een indruk aan de hand van schetsen en tekeningen uiteenge zet hoeveel werk er onder water moet worden gedaan, voordat er iets zicht baar wordt van een nieuw dijk- lichaam. Na bestudering van een en ander krijgt de bezoeker een diapre sentatie in een van de 'kamers' van het sluizencomplex. Aansluitend hierop vindt een bezoek plaats aan één van de machinekamers. Via gangen en trappen bereikt men dan weer de bo venkant van de sluizen met een schit- terent overzicht over het water. In verband met de grote belangstel ling is besloten om Delta-Expo in de wintermaanden (tot 20 april 1973) voor publiek open te stellen en wel op zaterdagen en zondagen van 10.00 tot 17.00 uur. Het entreegeld bedraagt ƒ1.- per persoon; kinderen gratis. Een bezoek aan Delta-Expo kan ge combineerd worden met een interes sante Deltatocht. Een routesuggestie is: Zeelandbrug - Zierikzee - richting Renesse - via Brouwershavensegat - Ouddorp - Stellendam - bezoek Delta- Expo - terug via Stellendam - Melis sant - Nieuwe Tonge - Grevelingendam- Zierikzee - Zeelandbrug. I

de Faam | 1973 | | pagina 7