'Supergas' opende haar poorten I IS DIT UW KIND? 3 VOLKS KERSTZANG MIDDELBURG Schouwburgnieuws Openbare commissie vergaderingen KERSTHERBERG MIDDELBURG HINDERWET VUURWERK (EEN MATIG MENS) Kamj ^er- verordening SPORTAGENDA Bloeda f name-avond gaat niet door Verkeer sinaa tr egel NIEUWS UIT POELENDAELE Openbare vergadering stichting sport be langen ENNE Weekenddiensten Nieuwe Vé-Gé- supermarkt op "t and Expositie Geschiedenis als hobby Eerste steen dorps huis Nieuwland OPBOUW- COMMISSIE SOUBURG DE FAAM Onderscheid Grof huisvuil Waar plastic zakken kopen Grotere medewerking DONDERDAG 7 DECEMBER 1972 Meer vrijheid bij aanbieden huisvuil Vanaf 2 januari a.s. krijgen de burgers van Middelburg meer vrijheid bij liet aanbie den van hun huisvuil. Was het ir de afgelopen twee jaar verplicht om al het huisvuil aan te bieden in plastic zakken met de opdruk 'Gemeente Middelburg', die alleen bij de melkhandel konden worden gekocht, met ingang van het nieuwe jaar komt er een andere regeling. Er kunnen dan ook stevige, goed dichtgebonden, kartonnen dozen wor den gebruikt om niet aan bederf onderhevig huisvuil kwijt te raken. Voor wel aan be derf onderhevig huisvuil (denk aan etensresten) e-d. is de plastic zak nog wel verplicht. De plastic zakken met de opdruk 'Gemeente Middelburg' gaan echter verdwijnen. De in woners van Middelburg krijgen de vrijheid de te gebruiken plastic zakken daar te ko pen waar men wil, mits zij voorzien zijn van het kwaliteitsmerk 'Komokeur'. Boven dien moeten de plastic zakken een dikte van ongeveer 0.055 mm hebben. Dat hoeft u niet te meten, want op de verpakking van de zakken is de dikte afgedrukt. Met ingang van deze week zullen wij u over de nieuwe regeling in deze rubriek nader inlichten. Wanneer u besluit het niet aan bederf onderhevige huisvuil aan te bieden in kartonnen dozen e.d. dan zult u een splitsing moeten maken. Het volgende onderscheid wordt namelijk gemaakt: A. Niet aan bederf onderhevige afval stoffen. Aan te bieden als volgt: 1. In dichtgebonden stevige kartonnen dozen, plastic zakken of andere deug delijke verpakkingen. De pakken die nen voor de medewerkers van de reini gingsdienst goed hanteerbaar te zijn. Maximale afmetingen 100x50x50 cm. Het gewicht niet hoger dan 25 kilo gram per pak. 2. Grote stukken zoals ■wasmachines, fietsen, kachels, matrassen dienen zo veel mogelijk te worden aangeboden in gedemonteerde of verkleinde staat. 3. In laadkisten. B. Aan bederf onderhevige afvalstof fen (etensresten e.d.). Aan te bieden als volgt: 1. In plastic zakken voorzien van het kwaliteitsmerk 'Komokeur' met een dikte van circa 0.055 mm. 2. In andere verpakkingsmaterialen, mits met dezelfde kwaliteiten als de plastic zak. 3. In laadkisten. Het grof huisvuil werd in de afgelopen twee jaar een keer per maand opge haald. Bij de nieuwe regeling is het onderscheid tussen gewoon niet aan bederf onderhevig huisvuil en grof huisvuil vervallen. Dit geldt ook ten aanzien van het ophalen. Elke week wordt nu dus het 'vroegere' grof huis vuil meegenomen. Dat gebeurt op de zelfde dag als waarop het andere huis vuil opgehaald wordt. Nu al doen wij het vriendelijke ver zoek niet alles ineens op de stoep te zetten in de eerste dagen van het nieu we jaar. Wilt u, nu de regeling wat soepeler is geworden, uw eventueel wat opgehoopte huisvuil geleidelijk aan afvoeren? Dank bij voorbaat. Het verplichte gebruik van de plastic zak met de opdruk 'Gemeente Middel burg', welke zak alleen bij de melk handel gekocht kon worden, komt dus ;e vervallen. De plastic zakken kunt u nu kopen waar u wilt. -De zakken moe ten echter wel van een bepaalde kwali teit zijn. Er moet natuurlijk worden voorkomen, dat de plastic zak in de handen van de man die de zakken in de vuilnisauto moet deponeren kapot scheurt. Dan zijn we nog verder van huis. De zakken moeten daarom voor zien zijn van het zogenaamde 'Komo keur'. Dat is een kwaliteitsmerk. De dikte dient ongeveer 0.055 mm te zijn. De dikte van de zakken staat op de verpakking van de zakken. De moge lijkheid is niet uitgesloten, dat de melkhandel ook in de nieuwe situatie plastic zakken blijft verkopen. In di verse zaken zijn plastic zakken te koop. U als burger van Middelburg krijgt dus een grotere vrijheid bij de wijze waarop u huisvuil kunt aanbieden. Dat betekent, dat een groter beroep op uw medewerking wordt gedaan. Alles wat u kwijt wil moet goed hanteerbaar zijn voor de medewerkers van de rei nigingsdienst. Verpakt u de zaken dus goed en zorg er voor, dat de dozen wanneer zij opgepakt worden niet par does uit elkaar vallen. Dat geeft alleen maar rommel voor uw eigen deur. Er moet dus een goed samenspel tussen reinigingsdienst en u als burger ont staan. Laten we het nieuwe jaar ook in dit opzicht goed beginnen. Middel burg een schone stad. Dat is immers het doel naar waar wij streven? MEER In volgende afleveringen meer over wijkindeling tarieven e.d. Traditiegetrouw organiseert de Koninklijke Vereniging 'Uit het Volk voor het Volk' dit jaar weer een volkskerstzang. Op don derdag 21 december a.s. om 20.00 uur is iedereen welkom in de bur gerzaal van het stadhuis. Mede werking wordt verleend door de Chr. Brassband ONDA en door het kinderkoor 'Blijde Stemmen'. Het Zuidelijk Toneel 'Globe' brengt zaterdag 9 december a.s. om 20.00 uur in de Middelburgse Schouwburg aan het Molenwater het blijspel 'Een Ita liaanse Stroohoed'. Kaarten te bestel len op donderdag 7 december en vrij dag 8 december a.s. van 14.00-16.00 uur op telefoonnummer 01180-2715 Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. o CS Volgende week zullen weer enkele openbare commissievergaderin gen worden gehouden. Dit in ver band met de op maandag 18 de cember a.s. te houden maande lijkse vergadering van de Middel burgse gemeenteraad. Met een en kele voorbehoud zullen de vol gende bijeenkomsten plaatsvin den. maandag 11 december om 17.00 uur commissie onderwijs; dinsdag 12 december om 16-00 uur commissie financiën; dinsdag 12 december om 19.00 uur commissie gemeentebedrijven. De vergaderingen, die dus door een ieder bijgewoond kunnen worden, worden gehouden in het stadhuis (ingang Lange Noord straat). Ook een andere traditie wordt dit jaar voortgezet. In het Diensten centrum 'Het Schuttershof' wordt van 24 december om 11.00 uur 's morgens tot 26 december 22.30 uur weer de Kerstherberg georga niseerd. Het Dienstencentrum zal dag en nacht geopend zijn. Vorig jaar brachten ongeveer 1100 per sonen (oud en jong) een bezoek aan de herberg. Om alle ruimten dag en nacht "bemand' te hebben zijn vele medewerkers nodig. Er wordt gewerkt in een vieruurs- dienst. Hoewel een bepaalde kern medewerkers al aanwezig is zoekt het organisatiecomité nog naar enkele tientallen mensen die be reid zijn medewerking te verlenen in de Kerstherberg. Aanmeldingen worden gaarne ingewacht door de heer R. J. L. Timmerrrian. Jacob Magnusstraat 22, Middelburg. Te lefoon 01180-7769. De heer S. de Visser, Schroeweg 124 te Middelburg heeft een hinderwetsver gunning aangevraagd voor het oprich ten. in werking brengen en in werking houden van een veehouderij annex mestopslag. waarin o.a. een 1500 liter tank voor propaan, alsmede zes elek tromotoren met een gezamenlijk ver mogen van 9.15 pk gebezigd zullen worden. De inrichting is gevestigd aan de Schroeweg 124. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning, ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder kan een ieder tot en met 14 december a.s. indienen bij b. en w. van Middel burg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting, die in het stadhuis wordt gehouden op 19 decem ber a.s. om 16.45 uur. Inwoners van de gemeente Middelburg- zijn slechts gerechtigd later in beroep te gaan wanneer zij in persoon of bij gemachtigde verschenen zijn op de openbare zitting. Deze aanvraag met bijlagen en even tueel ingekomen bezwaarschriften lig gen ter inzage op kamer 15 van het stadhuis (afdeling Algemene Zaken). In de Middelburgse gemeenteraad werd onlangs de Verordening Ge vaarlijke Stoffen behandeld. Uit de raad kwam het verzoek tie burgers te vragen zicli te beper ken in de aankoop van vuurwerk. Het is natuurlijk logisch dat men liet nieuwe jaar met vreugde wil begroeten, maar omdat er dik wijls ongevallen gebeuren wordt op matiging aangedrongen. Een devies zou dus kunnen zijn: Knal met mate en alleen op de 31e. In de vergadering van 21 augustus jl. heeft de Middelburgse gemeenteraad de kampeerverordening gewijzigd. De ze verordening ligt nu gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van het Stadhuis, Kamer 15 (ingang Lange Noordstraat). VRIJDAG 8 DECEMBER A.S. Sporthal Nassaulaan 19.00-22.00 uur basketbal w.o. 21.00 uur Saints I-Matador II (heren) 21.00 uur Dynamo I-Old Stars (dames) ZATERDAG 9 DECEMBER A.S. Sporthal Nassaulaan 9.30-11.30 uur pupillen voetbal 12.00-22.00 uur micro-korfbal w.o. 16.50 uur Swift II-GKV II 18.00 uur Swift I-GKV I Velden Nassaulaan/Nadorst 13.30-17.00 u. voetbal w.o. 14.30 u. Middelburg A I-Terneuzen A I Sportveld Nieuwland 14.30 u. Nieuwland I-Wemeldinge I (voetbal) Sportpark Voorborch/Breeweg vanaf 13-00 uur jeugdhockey ZONDAG 10 DECEMBER A.S. Sporthal Nassaulaan 10.10-21.00 uur zaalhandbal w.o. 14.00 uur EMM I-Swift I (heren) 15.15 uur EMM I-Weredi I (dames) Velden Nassaulaan/Nadorst 10.30-16.15 uur voetbal w.o. 14.30 uur Jong Ambon I-Walcheren I 14.30 uur Middelburg I-MOC I (vriend schappelijk). Sportpark Breeweg/Voorborch Vanaf 12.00 uur hockey Hoewel enkele tientallen mensen zich hadden aangemeld voor het geven van bloed op donderdag 7 december moest de voor die datum vastgestelde bloed- afname-avond van het Rode Kruis toch worden afgelast. Om een goed gebruik te kunnen maken van de voor een der gelijke gelegenheid benodigde appara tuur en staf zijn minimaal 200 bloed gevers nodig. De personen die zich aanmeldden heb ben inmiddels persoonlijk bericht ge kregen. Nadere inlichtingen bij de heer Y. P. Wiersma, Sir Winston Churchill- laan 33, Middelburg. Telefoon 01180- 3966. Klein Vlaanderen In verband met de slechte toestand van het wegdek van Klein Vlaanderen (vooral aan de kanten van het plant soen) tussen het Noordpoortplein en de Volderijst.raat is op 11 september 1972 een tijdelijke verkeersmaatregel getroffen. Deze maatregel hield in, dat het verboden werd aan de bebouwde zijden te parkeren met. een uitzonde ring voor de dus. Er mocht dus wel geparkeerd worden aan de plant soenzijden van Klein Vlaanderen. Om dat men door deze maatregel over een minder slecht wegdek rijdt heeft deze maatregel de verkeersveiligheid bevor derd. Burgemeester en wethouders hebben nu besloten deze tijdelijke maatregel te continueren zolang het wegdek van Klein Vlaanderen nog niet is verbeterd. Binnen dertig dagen ha 30 november' 1972 kan iedere belanghebbende be roep instellen bij de Kroon tegen dit besluit. Het beroepschrift moet wor den ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. Diplomazwemmen. 58 A cliploma's en 29 B-diploma's konden afgelopen zaterdag wor den afgegeven in het overdekte zwembad 'Poelendaele'. Niemand zakte. Daarmee is het totale aan tal KNZB-diploma's dat dit jaar in Poelendaele werd gehaald ge komen op 1070. Bij dit aantal zijn niet begrepen de schooldiploma's, waarvan er ook vele zijn uitge reikt. Zaterdag a.s. wordt er 'af gezwommen' voor de hogere di ploma's nl. voor de diploma's E en F. Dat gebeurt om 13.00 uur. Het bad wordt er niet voor ge sloten. Opgeven leerlingen. Door het grote aantal leerlingen dat een diploma haalde is er weer wat ruimte gekomen voor nieuwe leerlingen. Kinderen vanaf zes jaar (aan deze leeftijd moet streng de hand worden gehouden in verband met een eerlijke gang van zaken) kunnen worden opge geven bij het zwembad Poelen daele, telefoon 01180-6451. c3 Het algemeen bestuur van de Stich ting Sportbelangen Middelburg, waar in alle Middelburgse sportverenigingen zijn vertegenwoordigd, komt dinsdag 12 december a.s. in openbare vergade ring bijeen in de raadzaal van het stadhuis (ingang Lange Noordstraat). Te behandelen punten zijn: afscheid van de heer H. Gillissen, die in verband met zijn benoeming tot wethouder als bestuurslid van de sportstichting moet aftreden; voorziening vacature in dagelijks bestuur; bespreking zomersluiting sportter reinen 1973 in verband met onder houd; accommodatie voor honkbal in Mid delburg; excursie langs de sportaccommoda ties in januari 1973. De vergadering is openbaar, zodat ie dere belangstellende welkom is op de publieke tribune van de raadzaal. wist ti dat De Gruijter in de eerste da gen van iiet nieuwe jaar al de eerste paal gaat slaan voor het zelfbedie- ningswarenluiis aan de Pottenbakkers- singel-Zandstraat? 9 EN 10 DECEMBER 1972 Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01184-3515 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17-30-18.00 uur. Middelburg: zaterdag 0-24 uur: P. H. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 01180-4664 zondag 0-24 uur: J. de La Hayze, Seisdam 22, tel. 01180-4305. Middelburg-Zuid (alleen patiënten van J J. Jansen en S. M. P. E. Jansen- Schrama) zie onder Souburg, Nieuw land en Amemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid. Souburg, Arnemuiden, Nieuwland, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: J- J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340; Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: L. Sloos, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: J. W. Oosterhoff, Markt 12, Veere, tel. 01181-271. Dierenarts: Dr. R. M. Barkema, Middelburg, tel. 01180-3118. Tandarts: T. J. Smit, Londense Kade 29, Middel burg, tel. 01180-2738. Apotheken: Middelburg: vrijdag 8 december tot vrijdag 15 december: L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, Middelburg. Vlissingen: vrijdag 8 december tot vrijdag 15 december: J. H. Tan-Meyer, Scheldestraat 26, tel. 01184-2025. Wijkverpleegsters: Middelburg en Nieuw- en Sint-Joos- land: zr. v. d. Linden, Sloehavenstraat 17, Nw-en St.-joosland, tel. 01182-1474. Domburg, Aagtekerke Vrouwenpolder, Veere, Gapinge en Sint-Laurens: zr. Corrie, Noordstraat 27, Domburg, tel. 01188-1427. Groene Kruis Souburg en Ritthem: W. Minet-Huber, Zuiderzeestraat 8, tel. 01183-1736. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: N. de Back, West straat 17, Koudekerke, tel. 01185-1318. Zaterdagmiddag 2 december legde me vrouw J. Sterk-Bliek als één van de oudste inwoners van Nieuw- en Sint Joosland, de symbolische eerste steen voor het nieuwe dorpshuis annex gymnastieklokaal dat midden In Nieuwland wordt gebouwd. Het is de bedoeling dat het in september 1973 in gebruik wordt genomen. Met de muziekvereniging 'Onda' voor op was mevrouw Sterk naar het dorpshuis-in-aanbouw gereden waar zij, geassisteerd door aannemer J. Kodde, de troffel hanteerde. Nadat zij via een takel de steen op z'n plaats had laten zakken in de specie hetgeen gepaard ging met luid ap plaus van de belangstellenden die in grote getale aandachtig toekeken ontving zij uit handen van wethouder drs. M. Beinema, voorzitter van de SMOM (Stichting Maatschappelijke Opbouw Middelburg) een fraai boeket bloemen. Van de heer Kodde kreeg zij een troffel met inscriptie. Na de eer ste steenlegging volgde nog een bij eenkomst in café 'De Nieuwe Hoop'. Klauteren blijft voor de jeugd een leuke bezigheid. En waarom zou je het dan niet doen, wanneer het niet te gevaarlijk is. De moeder van de voorste knaap, kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gra tis komen afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 7 tot en met woensdag 13 december, do. 2.30 en 14.50, vr. 3.10 en 15.29, za. 3.47 en 16-07, zo. 4.26 en 16.46, ma. 5.04 en 17.27, di. 5.42 en 18.14, wo. 6.29 en 19.07. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu ten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Vrijdag 1 december werd als onderdeel van de Eerste Rotterdamse Haarenden- handel NV te Middelburg een winkel ge opend die de naam 'Supergas' mee kreeg. De zaak is gevestigd in een voormalige meubelzaak in de Korte Noordstraat, om precies te zijn op nummer 26. Zoals de naam al doet vermoeden, kan men er terecht voor alle mogelijke soorten gaskachels, kookplaten, fornuizen, maar ook voor wasautomaten, koelkasten en zelfs voor stofzuigers. De winkel werd in record tempo opge zet zodat er alleen maar tijd was om het geheel wat bij te schilderen. Des ondanks is het toch een leuk zaakje geworden. Bedrijfsleider is de heer J. de Hamer die voorlopig alleen de ver koop runt. Plaatsingsservice en repa ratieservice loopt gewoon via 'Super gas'. 'Supergas' heeft op het ogenblik al de nieuwste modellen staan; de serie '73. Daarbij behoart o.a. een fornuis, voor zien van draaibare grill en elektrische tijdklok. Ook de Faber Hestia een fraaie haard gas die een gewerkt front heeft en bovendien met hout is afgewerkt. Voorin in de zaak staat een Faber 2000, de gashaard in bolvorm. Opmerkelijk bij 'Supergas' zijn de zeer lage prijzen. Niet alleen voor de meest moderne gashaarden kan men bij 'Su pergas' terecht, ook de liefhebbers van een wat meer klassieke of zelfs an tieke styling kunnen er iets van hun gading vinden, getuige de Brabantse plattebuiskachel in de zaak. Wie voor het etalageraam van Super gas blijft staan en naar binnen kijkt, ziet een grote sortering haarden en for nuizen. Ter gelegenheid van de ope ning werden vele bloemstukjes aange dragen die allemaal een plaatsje in de nieuwe zaak hebben gekregen. Als alles volgens plan verloopt, opent donderdag 14 december a.s. de fa. C. Nieuwdorp een nieuwbouw super markt aan de Adriaan Obrysstraat 2 te Middelburg. Precies twee jaar geleden ging de heer en mevrouw Nieuwdorp op 't Zand van start, na overname van een noodwinkel op de zelfde plaats. Het eerste jaar was niet eenvoudig omdat tijdelijke woonruimte gevonden was vrij ver van de zaak. Gelukkig kwam uit gesprekken met de klanten de wens van een permanente eigentijd se moderne supermarkt duidelijk naar voren. Het werd verhuizen met de zaak en nu is het zover. Reden om op donderdag 14 december voor de gehele wijk met een driedaags openingsfeest van start te gaan. De consument vindtn u dicht bij huis een volledig assortiment met o.a. vers vlees, brood, melk, groente en fruit. Bovendien sluit de fraaie bouwstijl goed aan op de bouw in de wijk. In het Rijksarchief in Zeeland te Mid delburg zal van 18 december t.m. 24 februari a.s. de tentoonstelling 'Ge schiedenis als hobby' worden gehou den, samengesteld door 10 historische verenigingen in Zeeland. Deze vereni gingen laten iets zien van hun activi teiten en van de mogelijkheden van georganiseerd historisch onderzoek in Zeeland. Verschillende aspecten krij gen de aandacht, zoals de archeologie, de numismatiek, de genealogie en de heemkunde. Ook het regionale aspect krijgt de nodige ruimte. De historische verenigingen in Zeeland presenteren zich aan het publiek. De Opbouwcommissie Souburg houdt op 7 december a.s. een vergadering in liet gebouw Rehoboth in de Reliobotli- straat nr. 2 met de mensen die zich hebben opgegeven deel te nemen aan de enquête, om samen te werken met de Opbouwcommissie. Daar niet alle inwoners een enquête formulier hebben ontvangen en mis schien toch graag zouden willen meepraten en meewerken om verschil lende activiteiten mee te helpen op bouwen in de wijk Souburg, nodigt de Opbouwcommissie hen uit om op 7 december a.s. te komenop de vergade ring.

de Faam | 1972 | | pagina 3