Grote actie Lanqevieie etc. Herinneringen aan oud-Middelburg Weekenddiensten 1""" 5 S DE FAAM |9 Weekends voor gehandicapten en niet-gehandicapten E KAARSEN WINKELTJE IN MONUMENTEN- PAND Nationaal kampioen gast op Zeeuws Brassband Festival DONDERDAG 23 NOVEMBER 1972 25 EN 26 NOVEMBER 1072 Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01184-3515 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 iiiiiiviiiiiii IS DIT UW KIND? Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg: zaterdag: 0-24 uur: J. K. Dominicus. Dam 55, tel. 01180-2830. zondag 0-24 uur: P. H. Schram, Ooster- scheldestraat 2, tel. 01180-464. Middelburg-Zuid (alleen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. E. Jansen- Schrama) zie onder Souburg, Nieuw- land en Arnemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid. Souburg, Amemuiden, Nieuwland, Dauwendalele en Middelburg-Zuid: G- A. v. Bockel, Kanaalstraat 89, Sou burg, tel. 01183-1500. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: F. L. Berghauser-Pont, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-234. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: P. J. Bekker, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Dierenarts: J. Hoftijzer, Nw- en St. Joosland, tel. 01180-3118. Tan:larts: G. H. van Bergen, Damplein 37, Mid delburg, tel. 01180-2936. Apotheken: Middelburg: vrijdag 24 november tot vrijdag 1 december: W. K. Hummelen, Markt 69, Middelburg. Vlissingen: vrijdag 24 november tot vrijdag 1 december: D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 01184-2730. WIJKVERPLEEGSTERS Middelburg en Nieuw- en Sint Joos land: zr. M. den Boer, Adr. Lauwe- reyszstraat 77, Middelburg, tel. 01130- 6286. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder, Veere, Gapinge en Sint-Laurens: zr. Vogelaar, Markt 36, Veere, tel. 01181- 339- Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis Souburg en Ritthem: C. Sinke-van Loon, Molenweg 51, tel. 01183-1843. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: N. de Back, West straat 17, Koudekerke, tel. 01185- 1318. Nadat het afgelopen seizoen '71-'72 een serie van drie weekends Is gehou den op Het Zilveren Schor, waaraan Zeeuwse lichamelijk gehandicapten en niet-gehandicapten deelnamen, blijkt de belangstelling in het nieuwe sei zoen voort te duren. Op 23-24 september is aandacht be steed aan aanpassing van openbare gebouwen en huisvesting voor licha melijk gehandicapten. Inderdaad blij ken de problemen op dit gebied zowel voor de gehandicapten zelf, maar min stens zozeer voor de niet-gehandicap ten van belang, omdat deze laatsten veelal bepalen hoe gebouwen en der gelijke er uit gaan zien. Het volgende weekend vindt plaats op 25-26 novem ber aanstaande op Het Zilveren Schor in Arnemuiden, in samenwerking met de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie Va ook degenen, die tot nu toe deel namen. Het thema luidt: 'Communica tie en creativiteit'. Dit zal zowel be sproken worden als in allerlei vormen beleefd en ervaren. Ook deelname mogelijk voor andere belangstellenden. De huidige deelnemers en deelneem sters achten het van groot belang dat van nog meer kanten een inbreng komt omtrent deze belangrijke zaken. Dat wil zeggen, dat ook zij die tot nu toe nog niet eerder hebben deelgeno men, lichamelijk gehandicapt of niet gehandicapt, ongeveer tussen 20 en 40 jaar, zich deze keer kunnen opgeven. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door Het Zilveren Schor te Arnemuiden of de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie in Middelburg. De moeder van deze parmantig kijkende Middelburgse jongedame kan de originele foto gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. Er ligt daar bovendien een waardebon van vijf gulden voor haar klaar. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 23 tot en met woensdag 29 november, do. 3.00 en 15.19, vr. 3.50 en 16.13, za. 4.40 en 17.04, zo. 5.33 en 17.58, ma. 6.31 en 18.59, di. 7.35 en 20.05, wo. 8.43 en 21.14. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu- .ten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Dorp Oostkapelle breidt uit 'Gerja' in Middelburg heeft de be drijfsruimte drastisch uitgebreid: na een ingrijpende verbouwing kon on langs een eeuwenoud, naast de be staande zaak aan de Korte Delft, gelegen oud pakliuisje in zijn geheel bij de zaak getrokken worden, reden tot een feestelijke opening. Het antie ke pandje staat in de Reijerstraat en verkeerde al lange tijd in deplorabele toestand. Nu 'Gerja' er beslag op heeft weten te leggen, heeft het pand weer een functie gekregen en het ziet er weer uitstekend uit. De hele gevel is bijgewerkt en er zijn nieuwe kozij nen in gezet. In totaal heeft 'Gerja' nu de beschikking over drie afzonderlijke winkelruimtes, die echter wel met elkaar in verbinding staan via tussen deuren. 'Gerja' ging in begin 1960 van start in de oude Korte Delft. Toen de Korte Delft voor het grootste deel werd gesloopt, verhuisde 'Gerja' naar de huidige plaats van vestiging. De heer P. J. van Hekken, eigenaar van de zaak, wist de winkel daar tot nog grotere bloei te brengen. Naast een enorme collectie speelgoederen, waar van de prijzen extra laag liggen, voert 'Gerja' een groot assortiment feest- en schertsartikelen, fopartikelen, goochel- materiaal, geschenken voor praktisch iedere gelegenheid, huishoudelijke ar tikelen en opschik, werkelijk duizend en-één artikelen. Ook schrijfbehoeften zijn voorradig. In de nieuwe winkel ruimte verkoopt men speelgoed, huis houdelijke artikelen en geschenken. Op de vloer van de nieuwe winkel heeft men mooie rode plavuizen ge legd die vindt men in alle drie de zaken en het plafond heeft weer de fraaie balkjes. De bovenverdieping van het pand is als magazijn in gebruik, te bereiken via een fraaie open trap. De deur is voorzien van een fraaie ouderwetse 'snoepwinkel- Voor de derde achtereenvolgende maal organiseren 42 winkeliers uit de Lange- viele, Pottenmarkt, Vlasmarkt en Kromme Weele, in Middelburg een grandioze actie. Ook nu weer krijgt men bij aankoop van allerlei artike len bij bovengenoemde winkeliers bonnen uitgereikt. Wanneer men 40,- heeft besteed, geeft het aantal verkre gen bonnen over dit bedrag recht op een gratis toegangskaart voor een bij. zonder leuke kindershow van Handy, fool en Trudy Dilé in het City-theater op 27 december. De bonnen moeten bij de City omgewisseld worden. De winkeliers rekenen voor dit jaar op een 2000-2500 kinderen. Bovendien is er aan de actie nog een extraatje verbonden. Gedurende de drie zaterdagen dat de actie loopt, geeft een 'grote onbekende' aan winke. lende mensen in bovengenoemde stra ten af en toe waardebonnen uit, die besteed kunnen worden bij de slijter. Vorig jaar deelde de onbekende waar debonnen voor gratis kip rond. Crescendo-Oostkapelle, dirigent Piet Wisse, en Leger des Heils-Walcheren, dirigent Cor Vader. Het festival, dat wordt georganiseerd door de commissie Zeeuws Brassband Festival, begint zaterdagavond om half acht. Op de Pottenmarkt in Middelburg is een voor deze stad uniek winkeltje verschenen: 'Het Kaarsenwinkeltje'. Zoals de naam al doet vermoeden, vindt men daar een grote sortering kaarsen en kaarsjes, in tientallen vor men en kleuren. Het winkeltje is in de plaats gekomen van een café, het interieur van het pand dat op de lijst van monumenten staat, moest geheel veranderd worden. Daarvoor zorgde de vrouw van de eigenaar, de heer C. Slagter, al bekend van 'De Oester schelp' in de Gravenstraat en 'Domus' op de Burgpromenade. Mevrouw Slagter versierde op decora tieve wijze het plafond, maakte van een aantal fruitkistjes leuke kasten in verschillende kleuren en zorgde voor biezen matjes op de grond. Bij alles stond voorop de inrichting zo gemak kelijk mogelijk te houden, want het is nog lang niet zeker of 'Het Kaarsen winkeltje' een blijvertje is. De heer Slagter wil eerst eens kijken hoe het winkeltje bij het publiek aanslaat en acht deze tijd van het jaar daar bijzonder geschikt voor. Er bestaan al plannen om van het oude pandje een broodjeszaak te maken en de heer Slagter is van mening dat daar in de direkte omgeving van het centrum ook wel gebrek aan is. Maar voor dat een dergelijke zaak opgezet kan wor den moeten er de nodige verbouwin gen plaatsvinden, waarbij Monumen tenzorg natuurlijk ook één en ander bel' die een helder geluid geeft. Behal ve de drie gewone winkels omvat 'Gerja' ook nog een reisbureau. De heer Van Hekken over de gestage uitbreiding van zijn zaak, waar men nu met vijf man werkt: „Kijk ik ben tevreden met een normale winst. Ik hoef geen tweede huis of een jacht, als ik maar gewoon leuk kan draaien, vind ik het allang mooi. Vandaar dat we hier net altijd iets goedkoper kunnen dan ergens anders. Je ziet ook vaak dat zaken adverteren met de slogan 'alleen bij ons', nou dat kunnen ze gerust vergeten. Er zal niet veel zijn dat we hier niet hebben..." Een speciale bunker brand- en bom vrij, dient als opslagplaats voor vuur werk. Dit, vanwege de grote voorraden die 'Gerja' aanlegt tegen de jaarwisse ling. Tijdens de openingsreceptie is het bij 'Gerja' enorm druk geweest en op het ogenblik staan er nog overal •leuke bloemstukjes opgesteld. Sinds kort zetelt in een oud pandje aan de Middelburgse Turfkade een bijzonder leuk winkeltje. Eigenlijk is het woord winkel niet precies op z'n plaats, men zou misschien beter van een 'Boetiek' kunnen spreken, liet juis te zal ergens tussen deze twee inlig- popplaten. l)e eigenaars van 'Etant Efoon' en men kan er terecht voor aparte tassen, lichtgewicht koffers en pop platen. De eigenaars van 'Etant Efoon' zijn mevrouw Vaes-Kollaarts en P. Luyendijk. Wat de collectie koffers betreft, voert 'Etant Efoon' een unieke collectie. Hetgeen betekent dat er af en toe dure exemplaren tussen te vinden zijn. Deze aparte collectie is speciaal opgezet om te bewijzen dat het hele maal niet nodig is voor een exclusieve tas naar Breda, Rotterdam of Amster dam te gaan, zoals nogal eens het geval was. Behalve tassen en koffers voert 'Etant Efoon' ook een serie leuke 'skoopy poppen', die door fami lieleden van mevrouw Vaes worden gemaakt. De tassen en poppencollectie vindt men in het voorste gedeelte van dp zaak. Achterin is een ruimte gere serveerd voor de verkoop van poppla ten. Door een speciale manier van inkopen kunnen de popplaten tegen een speciale prijs worden geleverd die behoorlijk verschilt met normale prijs. In de 'achterkamer' hangen twee kop telefoons los aan het plafond te bun gelen. Hiermee kan men zijn nieuwe plaat beluisteren alvorens tot een de finitieve koop over te gaan. 'Etant Efoon' beschikt ook over een wel haast professionele stereo geluidsin stallatie. In het winkelpand waarin nu 'Etant Efoon' zit, bevond zich vroeger een kapperszaak. Die is door de eigenaars zelf tot wat het nu is geworden, verbouwd, geheel naar eigen idee en ontwerp. Het is de bedoeling dat als 'E E' goed loopt, de zaak nog verder naar achteren uit te breiden, er is nog ruimte over. 'Etant Efoon' wil elke week een bij zondere aanbieding doen, die dan ook precies één week geldig zal zijn. Tij dens de openingsreceptie was het enorm druk en er werden van ver schillende kanten bloemen gebracht. Foto: een doorkijkje in 'Etant Efoon' van achter naar voren. Op het Zeeuws Brassband Festival, zaterdagavond in de concert- en ge hoorzaal te Middelburg, zal een merk waardig ensemble als gastorkest op treden. Het is de brassband 'Het Hei debloempje' uit het Friese plaatsje Harkema, tot voor enkele jaren bui ten Friesland nog een onbekend or kest, maar sedert enkele weken natio naal kampioen brassband van Neder land. Deze titel bemachtigde de band zaterdag 11 november tijdens het nati onaal concours in Drachten. Al eerder dit jaar deed 'Heidebloem- pe' van zich spreken. Het won met glans de titel 'Vara's brassband van het jaar', tijdens de muziek wedstrijd om die titel in het voorjaar in het Arnhemse Musis Sacrum' gehouden. Deze Friese band is aangesloten bij de christelijke bond van muziekvereni gingen in Friesland en staat onder leiding van Sierd de Boer. Het orkest valt vooral op door zijn fraaie klank kleur. In het programma van zaterdag is een grote plaats ingeruimd voor het Friese gastorkest. Maar ook Zeeuwse bands zullen aan 'het woord' komen. Zij zullen afzonderlijk musiceren, maar ook in combinatie met alle deelnemende bands, inclusief de Frie se gasten. Deelnemers uit Zeeland zijn: Caecilia- Vlissingen, dirigent Jan Meliefste, On- da-Middelburg, dirigent Cees Cevaal, In het rubriekje van deze week de schijnwerper eens gericht op twee bruggen. De brug voor het station met op de voor grond de boot naar Vlissingen onder stoom. Op de onderste foto: de Koningsbrug met de Houtkaai op de achtergrond, een brug die nog niet eens zolang geleden door een vaste brug is vervangen. in de melk heeft te brokken...! Van overheidswege bleek men echter voor de opzet van een broodjeszaak ook wel geporteerd te zijn, zo is de heer Slagter gebleken. Tot het moment waarop meeer definitieve stappen ge zet kunnen worden ten aanzien van de ontwikkeling van Slagter's plannen, blijft het pandje kaarsenwinkel. Be halve kaarsen kan men er ook tuin- lichten kopen, kaarsendovers, fraaie kandelaars etc. Ook zijn er kransen verkrijgbaar die over een kandelaar heen worden geschoven, wat een deco ratief effect geeft. Verder heeft me vrouw Van Marion die 'Het Kaarsen winkeltje' beheert, nog wat exclusieve Chinese zeepsoorten in voorraad. Uit reactie van het winkelend publiek is al duidelijk naar voren gekomen dat men blij is met dit winkeltje, er komen dan ook steeds meer vaste klanten bij die tegen de donkere da gen eigenlijk zijn ze er al voor kerst, sfeervolle, aparte verlichting in huis halen. op Oostkapelle. In dit Walcherse dorp wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de realisering van een uitbreidingsplan, dat is gelegen tussen de Molenweg en de Brouwerijweg. Er komen een aantal moderne eengezinswo ningen te staan die het volgend jaar gereed moeten zijn. (Luchtfoto Slagboom en Peeters, Middelburg)

de Faam | 1972 | | pagina 19