IS DIT UN KIND? NIEUW „PAJUCING" BLOEDACTIE SINT-N ICOLA AS- SURPRISES SPORTAGENDA TRIAL ALKENBIER WODKA SMIRNOFF VIEUX Jan Lluygcn RAAK UP nog steeds CERISE SQUIRT Schouwburgnieuws ENNE QMBftftt JtUfitt SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Damplein 3 Middelburg Tel. 011.80-2129 v 3 Weekenddiensten RUIME PARKEERGELEGENHEID •ONDERDAG 16 NOVEMBER 1972 DE FAAM Pt UTfctt SPEEL LViL Aan de Middelburgse gemeenteraad, die maandag 20 november a.s. in openbare ver gadering bijeenkomt, wordt o.a. voorgesteld een krediet van ƒ2.685.000,- beschik baar te stellen voor de aanleg van het eerste gedeelte van de zogenaamde Noord- Zuid-tangent. Voorts wordt de raad gevraagd om een krediet van ƒ360.000,- voor het bouwrijp maken van het bestemmingsplan 'NIEUWLAND-KOM'. Verder komen er weer diverse onderwijszaken aan de orde, terwijl ook gesproken zal worden over de gemeenschappelijke regeling vuilstortplaats Midden-Zeeland. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van liet stadhuis, die te bereiken is via de ingang aan de Markt en zo deze gesloten mocht zijn via de 'dienstingang' aan de Noordstraat. Een ieder kan deze vergadering bijwonen. Hieronder weer een overzicht van alle aan de orde komende punten OOOOOO 6ROTE ZAAL- ■■minimum iiiiiiii 18 en 19 NOVEMBER 1972 Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01184-3515 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 De afdeling Middelburg van het Rode Kruis gaat op donderdag 7 december a.s. in het centrum van de stad een actie voor bloed organiseren. Zoveel mogelijk mensn worden tegen die tijd uitgenodigd bloed te geven. Meer dere publikaties volgen Neen, de gemeente gaat niet in de schoen van elke inwoner wat stoppen. Alle surprises worden trouwens direct of indirect door u zelf betaald. We willen u ook niet vragen iets in de stadhuisschoen te stoppen. We willen u er alleen attent op maken, dat op donderdag 23 no vember a.s. om half acht in het voorlichtingscentrum aan de Nieuwstraat 36b door de plaatse lijke Stichting voor Huishoudelij ke en Gezinsvoorlichting een avond over Sint-Nicolaassurprises wordt georganiseerd. Op die avond kunt u allerlei ideeën op doen, die ongetwijfeld zullen bij dragen tot een zeer geslaagde Sint-Nicolaasavond. Iedereen is welkom op de 23e november. Kosten 1,50 per persoon. Zegt het voort. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. 12 halve liters voor RAAK IN BLIK: grape fruit) Van diverse zijden is ons ge vraagd elke week een korte sport agenda op te nemen. Om te oereiken dat het te geven over- sicht inderdaad ook overzichte lijk blijft menen wij de volgende spelregels te moeten hanteren. Aangegeven wordt van hoe laat tot hoe laat in bepaalde ruimten en op bepaalde velden welke sporten bed'"orden, terwijl aast wordt vermeld om laat de thuis>,~^o..njden van de eerste twee seniorenteams en het oudste jimoi ren team beginnen. Andere belangrijke Middelburgse sportgebeurtenissen komen na tuurlijk ook in aanmerking voor vermelding in de sportagenda. zaterdag 18 november as. Sporthal Nassaulaan. 9.30-11.30 uur jeugdzaalvoetbal. 12.00-22.00 uur microkorfbal Velden Nassaulaan 13.15-16.30 uur jeugdvoetbal w.o. 14.30-Middelburg AI-Terneuzen Al (senioren) 14.30-Middelburg I-De Meeuwen I vriendschappelijk) Sportpark Voorborch. Vanaf 13.00 uur jeugdhockey Vanaf 14.00 uur jeugdkorfbal zondag 19 november a.s- Sporthal Nassaulaan 8.30-19.00 uur zaalhandbal Velden Nassaulaan 10 30-16.15 uur voetbal w.o. 12.00 uur Zeelandia II-Temeuzen II. Sportpark Voorborch 13.00 uur senioren hockeywed strijden. 14.30 uur Oemoemenoe I-Delftse Studenten (rugby). Dat is het voorrecht van de peuter: je laten rijden en intussen fijn een dutje doen. Onze fotograaf zag dit leuke tafereeltje in een van Middelburgs straten. De moeder van deze kleine kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. Artsen: Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg: zaterdag 0-24 uur: dr. J. Z. S. Pel, Rouaansekaai 11, tel. 01180- 2585; Zondag 0-24 uur: mevr. dr. J. Pel- Meilink, Rouaansekaai 11, tel. 01180- 2585. Middelburg-Zuid (alleen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. E. Jansen- Schrama) zie onder Souburg, Nieuw land en Amemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid. Souburg, Amemuiden, Nieuwland, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: dr. B. Vaandrager, West straat 21, Domburg, tel. 01188-1271. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: J. W. Oosterhoff, Markt 12 Veere, tel. 01181-271. Dierenarts: E. P. Oldenkamp, Meliskerke, tel. 01186-287. Tandarts: A. de Koning, Kanaalstraat 91, Oost- Souburg, tel. 01183-1347. Apotheken: Middelburg: vrijdag 17 november tot rrijdag 24 november A. Ringeling, ,ange Delft 133, Middelburg. /lissingen: vrijdag 17 november tot !4 november: C- P. Lastdrager, C. v Jerestraat 1, Souburg, tel. 01183-1593. Wijkverpleegsters: Middelburg en Nieuw- en Sint Joos land: zr. N. Schout, Verlengde Oude m straat 1, Veere, tel. 01181-208. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder Veere, Gapinge en Sint-Laurens: zr. 3 Corrie, Noordstraat 27, Domburg, tel 01188-1427. Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis W. Minet-Huber, Zuiderzeestraat 8, tel. 01183-1736. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke 14, Zoutelande, tel. 01186-325. en Biggekerke: J. Mijnders, Zuidstraa Af 14, Zoutelande, tel. 01186-325. nieuwe school veel meer ruimte biedt (er is o.a. een gymnastieklo kaal) is uitbreiding van de inven taris noodzakelijk. In verband hiermede wordt een krediet van ƒ73.2000 gevraagd. 14. Regionale vuilstortplaats. De gemeenten Amemuiden, Bor- sele, Domburg, Goes, Kapelle, Kort- gene, Mariekerke, Middelburg, Rei- merswaal, Valkcnisse, Veere, Vlis- singen, Wissenkerke en Westkapel le gaan samenwerken bij de ver werking van vaste afvalstoffen. Nu heeft elke gemeente één of meer stortplaatsen. Door de toena me van het aanbod van vuil breidt het aantal stortplaatsen zich uit, hetgeen de milieuhygiënische be zwaren tegen de huidige gang van zaken nog groter maakt. Een stu diegroep heeft thans geadviseerd om in samenwerking tussen de gemeenten op Walcheren en van de Bevelanden te komen tot een gemeenschappelijke vuilverbran dingsinstallatie. Omdat het oprich ten van een dergelijke installatie vrij veel tijd vergt zal een tussen oplossing noodzakelijk zijn. Die tussenoplossing bestaat uit heb creëren van een regionale vuil stortplaats (met name voor stede lijk vuil), die in de gemeente Borsele zal komen. De eerderge noemde gemeenten hebben een ge meenschappelijke regeling ontwor pen volgens welke die regionale stortplaats geëxploiteerd zal wor den. Aan de raad wordt voorge steld die regeling te aanvaarden en er dus aan mee te doen. 15. Aankoop erfpachtgrond en loods op kleinindustrleterreln. De raad wordt voorgesteld te be sluiten tot aankoop van het recht van erfpacht op een perceel grond op het kleinindustrieterrein en een daarop staande loods. 16. Wijziging rekening-courant over eenkomst. 17. Krediet 360.000,- voor bouwrijp- maken terrein Nieuwland. De raad stelde op 23 oktober j.l. het bestemmingsplan Nieuwland- Kom vast. Dit plan voorziet onder meer in de bouw van 58 woningen en 13 garages in de omgeving van de Van Akenstraat en de Schelde- poortstraat. De woningbouwvere niging "Middelburg' is van plan spoedig 44 woningen in dit plan te gaan bouwen. Op korte termijn zal tot het bouwrijpmaken van het terrein moeten worden over gegaan. Aan de raad wordt hier voor nu een krediet van 360.000,- gevraagd. 18. 2.685.000,- voor deel I tangent. Als tangent wordt aangeduid de te maken vloeiender verbinding tus sen de Sandberglaan en de Schroeweg, die dringend noodza kelijk is. Immers de zuidelijke woongebieden (Magistraatwijk en Dauwendaele) hebben een goede verbinding met de stad, maar de route van de Schroebrug (de op haalbrug) naar de Sandberglaan is nu verre van ideaal. Men kan via de Langevielesingel en de Seis- singel rijden, of via de Pottenbak kerssingel. Achter de Houttuinen enz. De tangent moet deze verbin ding eenvoudiger maken. Een bij zonder ingrijpende zaak. In de volgende uitgaven van deze ru briek hopen wij op dit onderwerp nader terug te komen. Door de komst van De Gruyter en de daar mede gepaard gaande ontwikkelin gen zal het eerste gedeelte van tangent van Groene Woud tot Zandstraat eind volgend jaar ge reed moetc.i zijn. Daarom zal in januari 1973 al met de eerste werkzaamheden begonnen moeten worden. De raad wordt om een bedrag van 2.685.000 gevraagd. 19. Aanvullend voorbéreidingskredlet wijkjfezondheidscentrum. Er wordt gewerkt aan plannen voor een wijkgezondheidscentrum in Middelburg-Zuid (Dauwendaele- en Magistraatwijk). Eerder werd een bedrag van 5.000 beschik baar gesteld om tekeningen e.d. te laten vervaardigen. Aan de raad wordt een extra bedrag gevraagd van 4.500, omdat door diverse wijzigingen van de plannen een hoger bedrag nodig was. Aan dit plan werken o.a. de kruisvereni gingen mee. 20/21/22. Garanties. Aan de gemeente wordt gevraagd garant te staan voor de nakoming van verplichtingen, die door enke le stichtingen worden aangegaan. De raad wordt voorgesteld de ge vraagde garantie te verlenen. £3. Subsidie brassbandfestival. In de concert- en gehoorzaal aan de Singelstraat te Middelburg wordt binnenkort het Zeeuws Brassband Festival gehouden. Aan de raad v/ordt voorgesteld een subsidie te verlenen tot de helft van het exploitatietekort tot een maximum van 400,-. 24. Rondvraag. Vorige week dinsdag was liet in bruid huis 'Fiësta' in de Lange Delft in Mid delburg weer een drukte van belang. De belangstelling gold dit keer geen bruidshow maar een show van cock tail- en avondkleding, speciaal met het oog op de komende feestdagen. Het was overigens de tweede keer dit seizoen dat 'Fiësta' een show 'in eigen huis' organiseerde. Opvallend was het veelvuldig gebruik van zwarte stof in de fraaie collectie, vooral fluweel bleek zeer gewild. Zo als door Parijs wordt aangegeven: er waren nogal wat modellen bij met pareltjes en pailletjes. Naast een op vallend decolté zag men ook vaak dat er gebruik werd gemaakt van prachtige borduursels of een leuke, aparte mouw om de aandacht gevan gen te houden. Hoewel er heel wat lange modellen avondkleding werden 'Hummeloord' te Sint-Laurens en voor het maken van een hek rond die school. Nu wordt door b. en w. voorgesteld de benodigde gel den 13.500) beschikbaar te stel len. 8. Meer meubilair e.d. voor 'Prinsen- hoveschool'. Het aantal leerlingen van de PC 'Prinsenhoveschool' voor gewoon lager onderwijs stijgt. In verband daarmede is het nodig het meubi lair en de leer- en hulpmiddelen aan te vullen. Gevraagd wordt om een bedrag van 13.861,71 hier voor. 9. Handenarbeidmiddelen voor Trins Willem Alexanderscliool'. Ten behoeve van deze school wordt gevraagd om medewerking voor het aanschaffen van appara tuur en materialen voor het vak handenarbeid. Aan de raad wordt voorgesteld de gevraagde mede werking te verlenen. 10- Hulpmiddelen en hekwerk voor 'Jlir. Mr. De Casembrootschool'. Het bestuur van de ver. voor pc- onderwijs vraagt om medewer king bij de ïerste aanschaffing van een elektrische naaimachine en een bandrecorder en voor het plaatsen van een hekwerk bij de uitgang van de speelplaats van de 6Chool. Dat hekwerk is nodig om te voorkomen, dat de kinderen vanaf de sp^eli Taats direct de straat oplopen. Voorgesteld wordt de gevraagde medewerking te ver lenen. 11. Uitbreiding openbare 'Van Rand* wijckschool'. wijckschool'. Door de groei van het aaptal leerlingen kreeg deze school een derde leerkracht. Een van de klas sen zit nu in het handenarbeidlo- kaal-gemeen~chapsruimte. Het Is noodzakelijk, dat deze ruimte weer bescliikbaar komt voor d# oorspronkelijke bestemming. B. en w. willen deze school daarom met een derde leslokaal uitbrei den. De huidige hoofdenkamer wil men ombouwen tot leslokaal en de school zal dan uitgebreid moe ten worden met een hoofdenka mer en een leermiddelenberging. Kosten 70.000. De raad wordt thans om een krediet van ƒ70.000 gevraagd. 12. Aanvullend krediet bouw 'Driestro- menscliool'. Voor de bouw van de nieuwe lom school aan de Grevelingenstraat stelde de raad in 1971 een krediet beschikbaar van 1.937.425. Ge vraagd wordt nu om een aanvul lend krediet van 56.536,96. Dit is nodig om de stijging van de bouwkosten op te vangen en om diverse voorzieningen te kunnen treffen (aanleg zandbakken, aan- sluitmogelijkheid schooltandarts). 13. Krediet voor inrichting 'Driestro. menschool', Nu de lom-school al een heel eind klaar is heeft het schoolbestuur een begroting opgesteld voor de inrichting van die school. Het meubilair uit de huidige tijdelijke school gaat mee. Maar omdat de geshowd, heeft 'Fiësta' ook ruime keu ze in korte gelegenheidskleding. Ook dames die graag zelf hun avondkle ding willen maken kunnen bij dit Middelburgse modehuis uitstekend te recht, een patroon kan eventueel bij 'Fiësta' worden getekend. Het was het juweliersbedrijf P. M. J.j Hackenberg uit Middelburg die de j show met prachtige sieraden verder I luister bij zetten. Kapper Christian j zorgde voor de kapsels van de manne-j quins. Met veel fantasie en vakman-j schap wist hij bi, ieder model een ander kapsel te creëren, daarbij vaak. gebruik makend van de fraaie corsa ges van kwekerij Dekker. De make-up van de mannequins werd verzorgd door Mieke de Zwart-Petiet. Zoals bij praktisch alle 'Fiësta-shows' het geval is, trad ook nu weer me-1 vrouw Outermans als lady-speaker op. 1. Notulen vergaderingen 18 septem ber en 23 oktober 1972. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen- 3. Benoeming hoofd T>e Sanden* burch. Aan de raad wordt een voordracht gedaan voor de benoeming van een hoofd aan de openbare lagere school 'De Sandenburch' aan de Baarsjesstraat. Als eerste wordt voorgedragen de heer L. Eiken hout uit Spijkenisse en als tweede de heer J. Buntma te Bergen op Zoom. De schoolraad en de in specteur stemden met deze voor dracht in. 4. Verkeerscommissie. Op 23 oktober 1972 besloot de raad tot l.et instellen van een vaste commissie van advies en bijstand voor het verkeer. Voor dien was er wel een commissie die zich m-A verkeerszaken bezig hield, maar die commissie stoelde niet op een door de raad vastge stelde verordening. De 'nieuwe' verkeerscommissie wordt een commissie zoals de andere raads commissies. Er zal regelmatig en IN HET OPENBAAR vergaderd gaan worden. Aan de raad wordt nu voorgesteld vijf leden (van de raad) tot lid van deze commissie te benoemen. Voorts wordt voor gesteld de volgende personen lid van die commissie te benoemen. De -heer A. Imanse, namens de MCO, de heer J. P. L. van Manen, namens Streekvervoer Walcheren, jhr. mr. D. H. van Doorn, namens de VVV, de heer A. Drost, namens de EVO, de heer W. Flohr, na mens de NOB, de heer drs. S. P. v. d. Zee, namens het ETI de heer C. Laurense, namens het grootwin kelbedrijf en de heer H. D. van Exel namens de ANWB. 5. Tweede openbare kleuterschool voor de Griffioen. In de Griffioenwij k is thans één tweeklassige openbare kleuter school gevestigd, n-1. 'De Dunen- hof' aan de Griffioenstraat. Ver wacht word*- dat deze school in de loop van het schooljaar 1972- 1973 volledig bezet zal worden. Er zijn in de Griffioenwij k in aan bouw en er zullen nog gebouwd worden plm. 340 woningen, waar uit ongeveer 100 kleuters ver wacht worden, waarvan de helft een openbare kleuterschool zullen bezoeken. In verband hiermede wordt de raad voorgesteld te be sluiten tot het stichten van een tweede 2-klassige openbare kleu terschool in de Griffioenwijk. 6. Twee PC-kleuterschool voor Griffi oen. Ook wordt aan de raad voorge steld medewerking te verlenen voor de bouw van een tweede protestants-christelijke kleuter school in de Griffioenwijk (zie verder voorstel 5). 7. Cv en hek voor 'Hummeloord'. Eerder besloot de raad medewer king te verlenen voor het aanleg gen van een centraleverwarmings- installatie in de PC kleuterschool In het a.s. weekend zijn er geen openbare voorstellingen in de schouwburg. DONDERDAG 23 NOVEMBER (19.30 uur). Uitvoering door leerlingen Ballet en Ritmiek van het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming. VRIJDAG 24 NOVEMBER (19.30 uur). Idem ZATERDAG 25 NOVEMBER (14.00 uur). Jazzdag te organiseren door Jeugd en Muziek. De dag begint dus om twee uur 's middags en duur tot 02.00 uur 's nachts. Vele groepentreden op op. Voorts films van Wlm van der Linden en foto's van Pieter Boersma over Provotijd in Amsterdam, Oude Amsterdamse buurten, Jazzfesti vals en Beeldende kunst projec ten. U lielpt toch ook mee om Middel burg schoon te houden? De heer J. Heijkoop, voorzitter van de zogenaamde bestuursgroep ont moetingscentrum, sloeg op 27 oktober j 1. de eerste paal in de grond voor het ontmoetingscentrum, dat aan de Vrijlandstraat in Dauwendaele wordt gebouwd. De ingang van het ontmoe tingscentrum zal grenzen aan een cen traal winkelplein. Op de tekening is te zien hoe de indeling van het ontmoetingscentrum zal worden. Rond de grote zaal/hal die een opper vlakte heeft van ruim 400 m2, die nog vergroot kan worden door het weg schuiven van wanden tot 525 m2, komen ruimte voor bej aarden-sociëteit (ruim 50 m2) ruimte voor jongere jeugd (ruim 75 m2) ruimte voor oudere jeugd (ruim 75 m2) 4 v ruimte voor peuterspeelzaal (ruim 50 m2) verder een keuken, kleedruimten en sanitaire voorzieningen. In de grote hal zal een gezellig zitje worden gemaakt waar iedereen een kopje koffie of een pilsje kan komen drinken. De al genoemde bestuurs groep ontmoetingscentrum, waarin tien bewoners van Dauwendaele en de Magstraatwijk zitting hebben is nu al doende om na te gaan welke activitei ten met name in de centrale hal ondernomen kunnen worden om de naam ontmoetingscentrum zo goed mogelijk inhoud te geven. U belt 01180-2129 en wij bezorgen het U (al is het één fles) gratis thuis L

de Faam | 1972 | | pagina 3